Texas Swimming
Boys Age 11 & 12
100 Meters Freestyle
9/1/2023 to 8/31/2024
Long Course Meters (LCM)
Rankings by Current Season We offer two types of swimmer rankings:Current Season and Career Best. The Current Season rankings only include results from swim meets that have occurred between September 1, 2023 and August 31, 2024.The Career Best rankings are based upon career best times for each event. This set of rankings is based only upon results from swim meets that have occurred between September 1, 2023 and August 31, 2024. Age is the swimmer's age on the date of the swim meet.
Swimmer
Age at Meet
Team
Time
Date
Swim Meet
1Jose Morales 12 High Performance Aqua 1:00.85 4/27/24 Banana Slug Bea
2Alex Mayer 12 Htx Swims 1:01.50 4/06/24 LSST April LC O
3Joaquin Seay 12 Alamo Area Aquatic As 1:01.98 5/03/24 ST AAAA 21st An
4Aiden Nguyen 12 Mansfield Aquatic Clu 1:02.14 4/26/24 NT MAC ABB Meet
5Greyson Connelly 12 Cypress Fairbanks Swi 1:02.17 4/26/24 Fleet Spring Sl
6Liam Richardson 12 Houston Hydra 1:02.24 4/19/24 PACK April Long
7Stephen Kirksey 12 Mansfield Aquatic Clu 1:02.34 4/26/24 NT MAC ABB Meet
8Carter Morrison 12 Life Time Swim Dallas 1:03.47 4/26/24 NT MAC ABB Meet
9Adrian Alfaro 12 Houston Bridge Bats 1:03.51 4/13/24 TEST Spring Spl
10Hannes Petzold 12 Magnolia Aquatic Club 1:03.74 4/19/24 Aggieland April
11Nathan Porter 12 Houston Bridge Bats 1:03.77 4/13/24 TEST Spring Spl
12Reed Bellar 12 Nitro Swim Team 1:03.98 5/03/24 ST AAAA 21st An
13Coben Horner 12 North Texas Nadadores 1:04.12 4/26/24 NT MAC ABB Meet
14Steven Ying 12 Katy Aquatic Team For 1:04.16 4/19/24 Aggieland April
15Joshua Miao 12 First Colony Swim Tea 1:04.16 1/05/24 KATY Westpark T
16Cai Lockett 12 Nitro Swim Team 1:04.24 4/06/24 ST NTRO LC Red
17Christian Garcia 12 First Colony Swim Tea 1:04.39 1/05/24 KATY Westpark T
18Bertrand Chu 12 City of Plano Swimmer 1:04.45 4/20/24 ATAC Spring Int
19Benjamin Garwood 12 Mansfield Aquatic Clu 1:04.73 4/26/24 NT MAC ABB Meet
20Jeen Choi 12 Alamo Area Aquatic As 1:04.99 4/20/24 ST AAAA NS Spri
21Keegan Thompson 12 Lakeside Aquatic Club 1:05.01 4/26/24 NT MAC ABB Meet
22Kai Eklund 12 Nitro Swim Team 1:05.15 5/03/24 ST AAAA 21st An
23Marvin Qian 12 Waterloo Swimming 1:05.30 5/03/24 ST AAAA 21st An
24David Meza 12 Texas Ford Aquatics 1:05.41 4/13/24 TFA April Open
25William Crisp 11 Streamline Aquatics 1:05.44 4/20/24 ST AAAA NS Spri
26Nelson Zhang 11 First Colony Swim Tea 1:05.44 4/19/24 FCST April LC I
27Nixon Wilkinson 12 Longhorn Aquatics 1:05.60 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
28Kaleb Elcock 12 Longhorn Aquatics 1:05.77 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
29Dalton Brown 12 Greater Austin YMCA S 1:05.79 5/03/24 ST AAAA 21st An
30Rene Ramirez 11 Southwestern Aquatics 1:05.96 4/13/24 TEST Spring Spl
31Paxton Lawrence 12 Waterloo Swimming 1:06.06 5/03/24 ST AAAA 21st An
32Caleb Luswata 11 Cypress Fairbanks Swi 1:06.18 4/26/24 Fleet Spring Sl
33Carter Toole 12 Blue Tide Aquatics 1:06.28 4/19/24 Aggieland April
34Erik Clowney 12 First Colony Swim Tea 1:06.34 4/19/24 FCST April LC I
35Jr Svoboda 12 Cypress Fairbanks Swi 1:06.35 4/26/24 Fleet Spring Sl
36Kingsley Chen 12 Nitro Swim Team 1:06.37 5/03/24 ST AAAA 21st An
37Ian Reynolds 12 Unattached 1:06.83 4/19/24 Aggieland April
38Landon Wu 11 First Colony Swim Tea 1:06.91 4/19/24 FCST April LC I
39John Gasson 12 Houston Hydra 1:07.01 4/19/24 PACK April Long
40Asher Morris 12 Blue Tide Aquatics 1:07.02 4/19/24 Aggieland April
41Ethan Handu 12 North Channel Aquatic 1:07.08 4/26/24 Fleet Spring Sl
42Taiyang McGowan 12 Spring Swim Team 1:07.08 4/19/24 TWST Spring Spl
43Colton Hasson 12 Unattached 1:07.15 5/03/24 ST ASC Cinco De
44Cole Ashley 11 Longhorn Aquatics 1:07.16 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
45Nickolas Jesurum 12 Katy Aquatic Team For 1:07.16 4/19/24 Aggieland April
46Charlie Nahidi 12 Unattached 1:07.20 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
47Ryan Liu 12 Lakeside Aquatic Club 1:07.25 4/26/24 NT MAC ABB Meet
48Tom Corrick 12 Premier Aquatics Club 1:07.30 4/19/24 PACK April Long
49Cooper Borer 12 Lakeside Aquatic Club 1:07.33 4/26/24 NT MAC ABB Meet
50Phu Vo 12 Life Time Swim Dallas 1:07.40 4/26/24 NT MAC ABB Meet
51Axel Becerra Davalos 12 Nitro Swim Team 1:07.51 4/27/24 ST CCSS LC Uncl
52Santiago Quevedo 11 EL Paso Border Land S 1:07.63 5/03/24 NM LCAT Suntan
53Suman Zou 12 Nitro Swim Team 1:07.66 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
54Forest Dark 12 Katy Aquatic Team For 1:07.68 1/05/24 KATY Westpark T
55Housen Chen 12 Austin Swim Club 1:07.82 5/03/24 ST ASC Cinco De
56Hayden Bartels 12 Eagle Swimming Associ 1:07.95 4/19/24 Aggieland April
57Omar Mahmoud 12 Sharks Swim Club 1:08.03 4/19/24 FCST April LC I
58Yuelei Zhao 12 Nitro Swim Team 1:08.08 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
59Daniel Lutfi 12 Nitro Swim Team 1:08.09 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
60Miles Svatek 12 Alamo Area Aquatic As 1:08.14 5/03/24 ST AAAA 21st An
61Colin Gray 12 Katy Aquatic Team For 1:08.16 1/05/24 KATY Westpark T
62Edward Prasetyo 11 City of Plano Swimmer 1:08.26 4/20/24 ATAC Spring Int
63Jonah Garza 12 Blue Tide Aquatics 1:08.30 4/19/24 Aggieland April
64Ari Untereker 12 Southwest Aquatic Tea 1:08.30 5/03/24 NM LCAT Suntan
65Jett Tian 11 First Colony Swim Tea 1:08.48 4/19/24 FCST April LC I
66Owen Stalnaker 11 First Colony Swim Tea 1:08.53 4/19/24 FCST April LC I
67Matvay Hamm 12 Nitro Swim Team 1:08.55 4/06/24 ST NTRO LC Red
68Daniil Prokazov 12 Waterloo Swimming 1:08.57 4/07/24 ST WLOO Waterlo
69Logan Schrock 11 Longhorn Aquatics 1:08.61 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
70Henry Quintanilla 12 First Colony Swim Tea 1:08.65 4/19/24 FCST April LC I
71Alex Vonau 12 South Shore Sails 1:08.68 4/13/24 GU Spring Open
72Brodie Mackey 12 Lakeside Aquatic Club 1:08.77 4/26/24 NT MAC ABB Meet
73Leonardo De La Rosa 12 Katy Aquatic Team For 1:08.80 1/05/24 KATY Westpark T
74Rowan Gedminas 11 San Antonio Wave 1:08.82 5/03/24 ST AAAA 21st An
75Leffie Crawford 12 Whitecaps of Westlake 1:08.86 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
76Alex Lobdell 12 Nitro Swim Team 1:08.90 4/06/24 ST NTRO LC Red
77Anirudh Dalapathy 12 Lakeside Aquatic Club 1:08.99 4/26/24 NT MAC ABB Meet
78Albert Chen 11 Houston Bridge Bats 1:09.03 4/13/24 TEST Spring Spl
79William Hamm 11 Austin Swim Club 1:09.05 5/03/24 ST ASC Cinco De
80Ian Wang 12 Katy Aquatic Team For 1:09.16 1/05/24 KATY Westpark T
81Ryan Speedie 12 Houston Hydra 1:09.20 1/05/24 KATY Westpark T
82Kaikai You 12 Katy Aquatic Team For 1:09.22 4/19/24 Aggieland April
83Jeter Grundy 12 Waterloo Swimming 1:09.24 5/03/24 ST AAAA 21st An
84Beckett Wernig 12 Katy Aquatic Team For 1:09.26 4/19/24 Aggieland April
85Noah Hutcherson 12 Katy Aquatic Team For 1:09.30 4/19/24 Aggieland April
86Luke Dorsey 12 Select Team of Aquati 1:09.34 4/27/24 NT STAR April A
87Noah Johnson 12 The Woodlands Swim Te 1:09.37 4/19/24 TWST Spring Spl
88Seojun Lee 11 Nitro Swim Team 1:09.37 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
89Evan Nguyen 12 Nitro Swim Team 1:09.41 4/06/24 ST NTRO LC Red
90Matthew Carmichael 12 Waterloo Swimming 1:09.42 5/03/24 ST AAAA 21st An
91Joaquin Rivera 11 Texas Ford Aquatics 1:09.43 4/13/24 TFA April Open
92Jonathan Henneke 12 Longhorn Aquatics 1:09.45 5/03/24 ST ASC Cinco De
93Leonardo Patino Hurtado 12 Katy Aquatic Team For 1:09.54 1/05/24 KATY Westpark T
94Quinn Emilio 11 The Woodlands Swim Te 1:09.55 4/19/24 TWST Spring Spl
95Jonathan Eydelzon 12 Texas Ford Aquatics 1:09.63 4/13/24 TFA April Open
96Wes Clarkson 12 Alamo Area Aquatic As 1:09.66 5/03/24 ST AAAA 21st An
97Grant Sumbera 12 Magnolia Aquatic Club 1:09.72 4/19/24 Aggieland April
98Samuel Trinh 12 Katy Aquatic Team For 1:09.83 4/19/24 Aggieland April
99Case Abbott 12 Fulshear Racing Swim 1:09.90 4/06/24 LSST April LC O
100Nick Tautenhahn 12 Texas Gold 1:09.91 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
101Benjamin Liddle 12 Dads Club Swim Team 1:10.08 4/20/24 GU Dad's Club A
102Mikey Gao 11 Nitro Swim Team 1:10.09 4/06/24 ST NTRO LC Red
103Mason Parker 12 Katy Aquatic Team For 1:10.12 4/19/24 Aggieland April
104Daniel Dibadj 12 Lakeside Aquatic Club 1:10.20 4/26/24 NT MAC ABB Meet
105Jacob Dykstra 12 Spring Swim Team 1:10.27 4/19/24 TWST Spring Spl
106Jake O'Banion 12 Nitro Swim Team 1:10.28 5/03/24 ST AAAA 21st An
107Arlan Maskey 12 Lakeside Aquatic Club 1:10.32 4/26/24 NT MAC ABB Meet
108Javier Ortez 12 Houston Hydra 1:10.33 4/19/24 PACK April Long
109Keyan McFarlin 12 Magnolia Aquatic Club 1:10.33 4/19/24 Aggieland April
110Byron Bahrami 11 Nitro Swim Team 1:10.43 5/03/24 ST AAAA 21st An
111Justin Jovero 12 Pearland Aquatics 1:10.48 4/13/24 TEST Spring Spl
112Brady Weeks 12 Alamo Area Aquatic As 1:10.60 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
113Wilson Ma 11 Lakeside Aquatic Club 1:10.62 4/26/24 NT MAC ABB Meet
114Dylan Wright 11 First Colony Swim Tea 1:10.64 1/05/24 KATY Westpark T
115Alex Frias 11 EL Paso Border Land S 1:10.80 5/03/24 NM LCAT Suntan
116Benjamin Pham 11 Southwestern Aquatics 1:10.85 4/13/24 TEST Spring Spl
117Nicky Gilbreath 12 Unattached 1:10.88 4/13/24 ST ASC Long Cou
118Cade Miller 11 Alamo Area Aquatic As 1:11.01 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
119Hunter Riemer 12 Dallas Mustangs 1:11.01 4/20/24 ATAC Spring Int
120Martin Shopov 11 Katy Aquatic Team For 1:11.02 4/19/24 Aggieland April
121Yuri Ross 12 A+ Swimming Team 1:11.03 4/27/24 NT STAR April A
122River Nicholl 11 Alamo Area Aquatic As 1:11.04 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
123Maxwell Purnama-Yang 12 Life Time Swim Dallas 1:11.25 4/26/24 NT MAC ABB Meet
124Bowen Zhang 12 Swim Houston Aquatics 1:11.34 4/19/24 Aggieland April
125Harley Wootan 12 First Colony Swim Tea 1:11.41 4/19/24 FCST April LC I
126Eric Li 12 Nitro Swim Team 1:11.46 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
127Sean Lin 12 City of Plano Swimmer 1:11.54 4/20/24 ATAC Spring Int
128Finn Ferguson 12 Dads Club Swim Team 1:11.60 4/20/24 GU Dad's Club A
129Linus Tamang 12 Pearland Aquatics 1:11.71 4/13/24 TEST Spring Spl
130BRIAN FAN 12 Dads Club Swim Team 1:11.73 4/20/24 GU Dad's Club A
131Landon Bomar 11 Sharks Swim Club 1:11.80 4/19/24 FCST April LC I
132Brooklyn Rogojina 12 Swim Streamline at No 1:11.85 4/06/24 LSST April LC O
133Jude Khan 12 The Woodlands Swim Te 1:11.87 4/19/24 TWST Spring Spl
134Peter Goode 12 City of Plano Swimmer 1:12.06 4/20/24 ATAC Spring Int
135Lucas Gates 12 Htx Swims 1:12.10 4/19/24 TWST Spring Spl
136Joe Yao 12 Circle C Select Swim 1:12.12 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
137Josue Ruiz 11 Lakeside Aquatic Club 1:12.13 4/26/24 NT MAC ABB Meet
138Ethan Basanta 11 Southwestern Aquatics 1:12.14 4/13/24 TEST Spring Spl
139Cameron Addison 12 Dads Club Swim Team 1:12.21 4/20/24 GU Dad's Club A
140Luke Tysdal 12 Lakeside Aquatic Club 1:12.28 4/26/24 NT MAC ABB Meet
141Jayden Dickamore 11 Sharks Swim Club 1:12.32 4/19/24 FCST April LC I
142Rolan Maramzin 12 Nitro Swim Team 1:12.33 4/06/24 ST NTRO LC Red
143Callan Franklin 12 Austin Swim Club 1:12.38 4/13/24 ST ASC Long Cou
144Finn Taylor 11 Swim Streamline at No 1:12.42 4/06/24 LSST April LC O
145Lincoln Alder 12 South Texas Aquatics 1:12.43 4/19/24 TWST Spring Spl
146Henry Gottleber 12 Lakeside Aquatic Club 1:12.43 4/26/24 NT MAC ABB Meet
147Elton Yang 11 Nitro Swim Team 1:12.51 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
148Daylen Williams 11 Lone Star Aquatic Clu 1:12.53 4/27/24 ST CCSS LC Uncl
149Liam Broderick 12 Premier Aquatics Club 1:12.74 4/19/24 PACK April Long
150Sonny Yang 11 Nitro Swim Team 1:12.87 4/06/24 ST NTRO LC Red
151Elijah Gutierrez 12 Nitro Swim Team 1:12.99 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
152Gavin De Jesus 12 Northeast Houston Aqu 1:13.02 4/26/24 Fleet Spring Sl
153Liam Davis 12 El Paso Aqua Posse 1:13.10 5/03/24 NM LCAT Suntan
154Kyler Nawikamul 11 Lakeside Aquatic Club 1:13.40 4/26/24 NT MAC ABB Meet
155Jacob May 12 Nitro Swim Team 1:13.47 4/06/24 ST NTRO LC Red
156Grier Hynes 12 Magnolia Aquatic Club 1:13.48 4/19/24 Aggieland April
157Austin Gann 11 First Colony Swim Tea 1:13.51 4/19/24 FCST April LC I
158Sam Lara 11 Nitro Swim Team 1:13.69 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
159Audie Popp 11 Select Team of Aquati 1:13.70 4/27/24 NT STAR April A
160Lucas Lau 11 First Colony Swim Tea 1:13.73 4/19/24 FCST April LC I
161Vence Soliz 11 Lakeside Aquatic Club 1:13.73 4/26/24 NT MAC ABB Meet
162Chen Zhou 12 First Colony Swim Tea 1:13.78 4/19/24 FCST April LC I
163Emiliano Perea 11 EL Paso Border Land S 1:13.86 5/03/24 NM LCAT Suntan
164Pang-Chin Wei 12 Waterloo Swimming 1:13.86 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
165Can Bilir 12 Alamo Area Aquatic As 1:13.98 4/06/24 AAAA-NE Blossom
166Camden Brown 12 Greater Austin YMCA S 1:14.04 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
167Cade Derdeyn 11 Waterloo Swimming 1:14.04 5/03/24 ST AAAA 21st An
168Kellan Chong 12 Swim Streamline at No 1:14.06 4/06/24 LSST April LC O
169Jonathan Kim 12 Texas Ford Aquatics 1:14.09 4/13/24 TFA April Open
170Jonah Goodwin 11 Texas Ford Aquatics 1:14.17 4/13/24 TFA April Open
171Alek Tokarski 12 Lakeside Aquatic Club 1:14.26 4/26/24 NT MAC ABB Meet
172Broderick Burson 11 First Colony Swim Tea 1:14.29 4/19/24 FCST April LC I
173Grady Beers 11 Greater Austin YMCA S 1:14.41 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
174Henry Spooner 12 Academy of Texas Aqua 1:14.47 4/20/24 ATAC Spring Int
175Micah Ku 11 Premier Aquatics Club 1:14.49 4/19/24 PACK April Long
176Jaylen Yazdani 12 San Antonio Wave 1:14.56 5/03/24 ST AAAA 21st An
177Adam Pervaiz 12 Premier Aquatics Club 1:14.59 4/19/24 PACK April Long
178Felipe Marin 11 Magnolia Aquatic Club 1:14.60 4/19/24 Aggieland April
179Liam Mccloy 11 High Performance Aqua 1:14.62 10/20/23 HPAC 2023 Long
180Tayem Metwally 12 Texas Ford Aquatics 1:14.69 4/13/24 TFA April Open
181Ryan Boughton 11 Lakeside Aquatic Club 1:14.70 4/26/24 NT MAC ABB Meet
182Dylan Sodolak 11 Houston Hydra 1:14.74 4/19/24 PACK April Long
183Santosh Chemangunta 12 City of Plano Swimmer 1:14.94 4/20/24 ATAC Spring Int
184Naven Acosta 12 Mansfield Aquatic Clu 1:14.96 4/26/24 NT MAC ABB Meet
185Tomas Gomez 12 Unattached 1:14.98 5/03/24 ST ASC Cinco De
186Nicklas Proniuk 11 Whitecaps of Westlake 1:14.98 5/03/24 ST ASC Cinco De
187Tadija Misevic 11 Eagle Swimming Associ 1:15.00 4/06/24 LSST April LC O
188Dario Gonzalez 11 Htx Swims 1:15.03 4/19/24 TWST Spring Spl
189Jackson Miller 12 Pflugerville Pflaming 1:15.11 4/27/24 ST CCSS LC Uncl
190Riley Struthers 11 The Woodlands Swim Te 1:15.14 4/19/24 TWST Spring Spl
191Majd Boughaleb Hassani 12 Nitro Swim Team 1:15.18 4/27/24 ST CCSS LC Uncl
192Oliver Brooks 12 Alamo Area Aquatic As 1:15.19 4/20/24 ST AAAA NS Spri
193Salvador Fulchini 12 Katy Aquatic Team For 1:15.30 4/19/24 Aggieland April
194Adrian Ortiz Santiago 12 Life Time Houston Swi 1:15.33 4/06/24 LSST April LC O
195Pierce Dewar 11 Fast Fins Elite 1:15.34 4/19/24 Aggieland April
196Carter Walker 11 Texas Ford Aquatics 1:15.36 4/13/24 TFA April Open
197Luke Boyd 11 Nitro Swim Team 1:15.45 4/06/24 ST NTRO LC Red
198George Miner 11 Capital of Texas Aqua 1:15.49 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
199Onias Clarno 12 Alamo Area Aquatic As 1:15.52 5/03/24 ST AAAA 21st An
200Thomas Hebert 11 Cypress Fairbanks Swi 1:15.54 4/26/24 Fleet Spring Sl
201Alexander Mahan 11 Texas Elite Swim Team 1:15.57 4/13/24 TEST Spring Spl
202Kirk Washburn 11 Katy Aquatic Team For 1:15.59 4/19/24 Aggieland April
203Landon Meinen 11 Nitro Swim Team 1:15.63 5/03/24 ST AAAA 21st An
204Ethan Boughal 11 Aquatex Swim & Water 1:15.64 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
205William Sorenson 12 Magnolia Aquatic Club 1:15.66 4/19/24 Aggieland April
206Alexander Izyumskiy 12 Aquatex Swim & Water 1:15.67 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
207Ayman Bouaziz 11 Sharks Swim Club 1:15.67 4/19/24 FCST April LC I
208Anish Sheela 12 Nitro Swim Team 1:15.72 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
209James Ong 12 First Colony Swim Tea 1:15.78 4/19/24 FCST April LC I
210Nikolay Popov 12 Capital of Texas Aqua 1:15.80 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
211Michael Wanless 11 Rockwall Aquatic Cent 1:15.81 4/08/24 RACE Eclipse yo
212Joshua Mubiru 12 Sharks Swim Club 1:15.82 4/19/24 FCST April LC I
213Benson Travnicek 11 Tiger Shark of Texas 1:15.83 4/19/24 TWST Spring Spl
214Adam Farquhar 12 Dallas Mustangs 1:15.85 4/20/24 ATAC Spring Int
215Logan Ferguson Zukerman 12 San Antonio Wave 1:15.89 5/03/24 ST AAAA 21st An
216Hollis Brecheen 12 Fulshear Racing Swim 1:15.93 4/06/24 LSST April LC O
217Alejandro Olivera 12 Houston Hydra 1:15.93 4/19/24 PACK April Long
218Haoze Zuo 11 First Colony Swim Tea 1:16.00 4/19/24 FCST April LC I
219Jacob Dalley 12 Alamo Area Aquatic As 1:16.00 4/20/24 ST AAAA NS Spri
220Osher Mathew 12 First Colony Swim Tea 1:16.09 4/19/24 FCST April LC I
221AJ Dahl 11 First Colony Swim Tea 1:16.16 4/19/24 FCST April LC I
222Penn Trotter 11 Nitro Swim Team 1:16.23 5/03/24 ST AAAA 21st An
223Aidan Linder 12 The Woodlands Swim Te 1:16.32 4/19/24 TWST Spring Spl
224Harrison Parker 11 Capital of Texas Aqua 1:16.39 5/03/24 ST ASC Cinco De
225Michael Stinson 12 Greater Austin YMCA S 1:16.43 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
226Kyle Du 12 First Colony Swim Tea 1:16.48 4/19/24 FCST April LC I
227Alphonse Lo 11 Dads Club Swim Team 1:16.53 4/20/24 GU Dad's Club A
228Samuel Rodriguez 11 Southwestern Aquatics 1:16.54 4/13/24 TEST Spring Spl
229Terry Nguyen 11 Mansfield Aquatic Clu 1:16.55 4/26/24 NT MAC ABB Meet
230Levi Watson 12 Metroplex Aquatics 1:16.59 4/12/24 Best of Both Wo
231Luke Pedersen 11 Metroplex Aquatics 1:16.61 4/27/24 NT STAR April A
232Logan Reid 11 Dads Club Swim Team 1:16.64 4/20/24 GU Dad's Club A
233Blake Varghese 11 Premier Aquatics Club 1:16.65 4/19/24 PACK April Long
234Philip Pihourov 12 Tomball Area Swim Clu 1:16.69 4/19/24 TWST Spring Spl
235Colin Nguyen 11 Pearland Aquatics 1:16.72 4/13/24 TEST Spring Spl
236Caleb Wood 12 Northeast Houston Aqu 1:16.74 4/19/24 Aggieland April
237Landon Hill 12 Fulshear Racing Swim 1:16.75 4/06/24 LSST April LC O
238Logan Richard 12 The Woodlands Swim Te 1:16.82 4/19/24 TWST Spring Spl
239Thomas Larsson 12 Htx Swims 1:16.88 4/06/24 LSST April LC O
240Nathan Didier 11 Streamline Aquatics 1:16.88 5/03/24 ST AAAA 21st An
241Gavin Sang 12 First Colony Swim Tea 1:17.03 4/19/24 FCST April LC I
242Chris Pepler 12 Select Team of Aquati 1:17.14 4/27/24 NT STAR April A
243Oba Awolusi 12 First Colony Swim Tea 1:17.19 4/19/24 FCST April LC I
244Giacomo De Santis 12 Nitro Swim Team 1:17.23 4/06/24 ST NTRO LC Red
245Lincoln Poropat 11 Pflugerville Pflaming 1:17.25 4/27/24 ST CCSS LC Uncl
246MATTHEW Powell 11 First Colony Swim Tea 1:17.35 4/19/24 FCST April LC I
247Davis Watson 11 Capital of Texas Aqua 1:17.40 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
248Jackson Walenciak 12 The Woodlands Swim Te 1:17.40 4/19/24 TWST Spring Spl
249Stephen Muller 12 Alamo Area Aquatic As 1:17.53 5/03/24 ST AAAA 21st An
250Ayden Rojas 11 Hydro Elite Aquatic T 1:17.57 4/19/24 Aggieland April
251Jack Spedding 12 Texas Elite Swim Team 1:17.58 4/13/24 TEST Spring Spl
252Deklan Richardson 11 Unattached 1:17.58 4/06/24 ST NTRO LC Red
253Jordan Ross 12 Houston Hydra 1:17.59 4/19/24 PACK April Long
254Bennett Spratt 11 The Woodlands Swim Te 1:17.60 4/19/24 TWST Spring Spl
255Lucas Wang 11 Nitro Swim Team 1:17.60 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
256Everette Schmidt 12 Texas Elite Swim Team 1:17.61 4/13/24 TEST Spring Spl
257Omar Hernandez 11 Aquatex Swim & Water 1:17.68 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
258David Al Andari 11 Texas Ford Aquatics 1:17.68 4/13/24 TFA April Open
259Rohan Maudgalya 12 The Woodlands Swim Te 1:17.68 4/19/24 TWST Spring Spl
260Ethan Herrera 12 Waterloo Swimming 1:17.71 5/03/24 ST ASC Cinco De
261Thomas Perez 11 Katy Aquatic Team For 1:17.76 4/19/24 Aggieland April
262Christian LeBlanc 11 Spring Swim Team 1:17.87 4/19/24 TWST Spring Spl
263Andrew Smyth 12 Conroe Area Team Swim 1:18.03 4/06/24 LSST April LC O
264Angelo Tattoli 12 The Woodlands Swim Te 1:18.06 4/19/24 TWST Spring Spl
265Benjamin Shepler 12 Nitro Swim Team 1:18.08 4/06/24 ST NTRO LC Red
266Tyson Sloan 12 Iron Horse Aquatics 1:18.13 4/13/24 Iron Horse Aqua
267William Bale 12 Longhorn Aquatics 1:18.29 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
268Stanley Martin 11 Htx Swims 1:18.31 4/06/24 LSST April LC O
269Santi Rodriguez 12 San Antonio Wave 1:18.34 5/03/24 ST AAAA 21st An
270Dillon Federico 12 Conroe Area Team Swim 1:18.43 4/06/24 LSST April LC O
271Konnor Tran 11 First Colony Swim Tea 1:18.48 4/19/24 FCST April LC I
272Paulo Andrade 12 El Paso Aqua Posse 1:18.52 5/03/24 NM LCAT Suntan
273Paxton Goodspeed 11 Katy Aquatic Team For 1:18.53 4/19/24 Aggieland April
274Jarrah Stewart 11 Htx Swims 1:18.64 4/06/24 LSST April LC O
275Lucas Swenson 11 Montgomery Aquatic Ra 1:18.66 4/19/24 Aggieland April
276Michael Bergfield 12 Swim Streamline at No 1:18.70 4/06/24 LSST April LC O
277Ethan Gelfand 12 Dads Club Swim Team 1:18.74 4/20/24 GU Dad's Club A
278Pablo Nevado 11 Dads Club Swim Team 1:18.80 4/20/24 GU Dad's Club A
279James Baudouin 11 The Woodlands Swim Te 1:18.82 4/19/24 TWST Spring Spl
280Zach Denison 12 Waterloo Swimming 1:18.87 4/07/24 ST WLOO Waterlo
281Cole Davis 11 Houston Hydra 1:18.95 4/19/24 PACK April Long
282Henry Rehwinkel 11 Greater Austin YMCA S 1:18.97 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
283Maddox Fuentes 11 South Shore Sails 1:18.97 4/13/24 GU Spring Open
284Lane McCandlish 11 Blue Tide Aquatics 1:18.97 4/19/24 Aggieland April
285Jake Thompson 12 South Shore Sails 1:19.02 4/13/24 GU Spring Open
286Austin Crowe 11 Alamo Area Aquatic As 1:19.04 4/20/24 ST AAAA NS Spri
287Noah Morrison 12 Aquatex Swim & Water 1:19.05 5/03/24 ST ASC Cinco De
288Eric Huang 12 First Colony Swim Tea 1:19.05 4/19/24 FCST April LC I
289Sebastian Castro 12 Greater Austin YMCA S 1:19.14 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
290Alex Alcala-Alvarez 11 Mission Marlins Aquat 1:19.14 4/27/24 Banana Slug Bea
291Conan Lo 11 Htx Swims 1:19.22 4/19/24 TWST Spring Spl
292Nikhil Kumar 12 Texas Gold 1:19.31 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
293Alejandro Corrales 12 Houston Hydra 1:19.32 4/19/24 PACK April Long
294Derek Lu 11 Waterloo Swimming 1:19.36 4/13/24 ST ASC Long Cou
295Jason Day 11 Montgomery Aquatic Ra 1:19.47 4/19/24 Aggieland April
296Kyler Tran 12 Waterloo Swimming 1:19.47 4/07/24 ST WLOO Waterlo
297Sutton Crenshaw 11 Swim Streamline at No 1:19.48 4/19/24 TWST Spring Spl
298Sid Shah 12 Nitro Swim Team 1:19.48 4/06/24 ST NTRO LC Red
299Jackson Griese 11 Iron Horse Aquatics 1:19.49 4/27/24 NT STAR April A
300Taylan Le 11 First Colony Swim Tea 1:19.63 4/19/24 FCST April LC I
301Rhett Taylor 11 Ambush Swimming 1:19.67 4/19/24 Aggieland April
302Trek Mueller 11 Iron Horse Aquatics 1:19.71 4/13/24 Iron Horse Aqua
303Daniel Choy 12 Nitro Swim Team 1:19.75 4/06/24 ST NTRO LC Red
304Edvin Hols 11 Houston Hydra 1:19.77 4/19/24 PACK April Long
305Jack Mayronne 12 Austin Swim Club 1:19.93 5/03/24 ST ASC Cinco De
306Christopher Guo 11 Katy Aquatic Team For 1:20.01 4/19/24 Aggieland April
307Alex Helm 11 Alamo Area Aquatic As 1:20.01 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
308Tristyn Bellow 12 Ambush Swimming 1:20.06 4/12/24 Best of Both Wo
309Carter Harrison 11 Blue Tide Aquatics 1:20.09 4/19/24 Aggieland April
310Rohan Pera 12 Southwestern Aquatics 1:20.13 4/13/24 TEST Spring Spl
311AJ Selva 11 Pearland Aquatics 1:20.22 4/13/24 TEST Spring Spl
312George Naylor 11 Nitro Swim Team 1:20.22 4/27/24 ST CCSS LC Uncl
313Tristan Rivera 11 First Colony Swim Tea 1:20.24 4/19/24 FCST April LC I
314Ivan Ramirez 11 Greater Austin YMCA S 1:20.25 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
315Andrew Gutierrez 11 Nitro Swim Team 1:20.27 4/06/24 ST NTRO LC Red
316Andres Ceja 12 Fulshear Racing Swim 1:20.30 4/06/24 LSST April LC O
317Declan Thompson 12 A+ Swimming Team 1:20.31 4/27/24 NT STAR April A
318Bowen Chen 11 First Colony Swim Tea 1:20.34 4/19/24 FCST April LC I
319Felipe Escobar 11 High Performance Aqua 1:20.38 4/27/24 Banana Slug Bea
320Connor Michalak 12 Texas Elite Swim Team 1:20.45 4/13/24 TEST Spring Spl
321Asher Allen 12 Nitro Swim Team 1:20.60 4/06/24 ST NTRO LC Red
322Sebastian Priest 12 Sharks Swim Club 1:20.61 4/19/24 FCST April LC I
323Luke Hubbard 12 Htx Swims 1:20.67 4/06/24 LSST April LC O
324Andrew Roberts 12 The Woodlands Swim Te 1:20.77 4/19/24 TWST Spring Spl
325Zach Peters 12 Inspire Swimming 1:20.77 4/13/24 TEST Spring Spl
326Tyler Harms 11 Tomball Area Swim Clu 1:20.79 4/19/24 TWST Spring Spl
327Michael Tse 11 Southwestern Aquatics 1:20.85 4/13/24 TEST Spring Spl
328Joshua Pullara 12 Htx Swims 1:20.95 4/19/24 TWST Spring Spl
329Calvin Butler 11 Metroplex Aquatics 1:20.97 4/27/24 NT STAR April A
330Hank Jones 11 Waterloo Swimming 1:21.02 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
331Grant Joe 11 Austin Swim Club 1:21.18 5/03/24 ST ASC Cinco De
332Howard Hamilton 12 Johnnie Means Aquatic 1:21.21 4/19/24 PACK April Long
333William Chen 12 First Colony Swim Tea 1:21.28 4/19/24 FCST April LC I
334Cooper Blevins 12 Hydro Elite Aquatic T 1:21.31 4/19/24 Aggieland April
335Ziheng Wang 11 Life ST 1:21.32 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
336Brayden Lopez 12 Nitro Swim Team 1:21.38 4/06/24 ST NTRO LC Red
337Atiksh Sajwan 12 Katy Aquatic Team For 1:21.43 4/19/24 FCST April LC I
338Alejandro Carrasco 12 EL Paso Border Land S 1:21.50 5/03/24 NM LCAT Suntan
339Landon Wharton 12 Greater Austin YMCA S 1:21.57 4/27/24 ST CCSS LC Uncl
340Derek Wang 12 Katy Aquatic Team For 1:21.75 4/19/24 Aggieland April
341Timothy Raaberg 11 Austin Swim Club 1:21.82 4/13/24 ST ASC Long Cou
342Luke Fontaine 11 Prosper Aquatic Club 1:21.85 4/27/24 NT STAR April A
343Anush Singh 12 Iron Horse Aquatics 1:21.86 4/27/24 NT STAR April A
344Emiliano Salinas Martinez 12 Select Team of Aquati 1:22.03 4/27/24 NT STAR April A
345Carson Taylor 11 Conroe Area Team Swim 1:22.15 4/06/24 LSST April LC O
346Joshua Hanson 12 Hydro Elite Aquatic T 1:22.18 4/19/24 Aggieland April
347Carlos Parra 11 Dads Club Swim Team 1:22.23 4/20/24 GU Dad's Club A
348Taylor Daniel 12 Ambush Swimming 1:22.29 4/19/24 Aggieland April
349Jayden Garcia 11 Alamo Area Aquatic As 1:22.31 4/20/24 ST AAAA NS Spri
350Joseph Nguyen 12 Tomball Area Swim Clu 1:22.36 4/19/24 TWST Spring Spl
351James Radford 12 Magnolia Aquatic Club 1:22.36 4/19/24 Aggieland April
352Makar Lukovnikov 11 Waterloo Swimming 1:22.41 5/03/24 ST ASC Cinco De
353Justin West 11 South Shore Sails 1:22.55 4/13/24 GU Spring Open
354Walker Jacobson 12 Swim Streamline at No 1:22.57 4/06/24 LSST April LC O
355Luke Coscarelli-Nguyen 12 Magnolia Aquatic Club 1:22.58 4/19/24 Aggieland April
356Ryan Odom 11 The Woodlands Swim Te 1:22.63 4/19/24 TWST Spring Spl
357Eli Estrada 12 Alamo Area Aquatic As 1:22.63 5/03/24 ST AAAA 21st An
358Daren Hu 12 Htx Swims 1:22.69 4/06/24 LSST April LC O
359James Cameron 11 Nitro Swim Team 1:22.71 4/06/24 ST NTRO LC Red
360Mason Benites 11 Nitro Swim Team 1:22.90 5/03/24 ST AAAA 21st An
361William Piatek 11 Lone Star Swim Team 1:22.93 4/06/24 LSST April LC O
362Yiyi Cheng 11 Dads Club Swim Team 1:22.95 4/20/24 GU Dad's Club A
363Miles Green 12 Whitecaps of Westlake 1:22.98 5/03/24 ST ASC Cinco De
364Jordi Lowry 11 Longhorn Aquatics 1:23.04 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
365Rocco Martinez Del Bosque 12 High Performance Aqua 1:23.04 4/27/24 Banana Slug Bea
366Huck Ferguson 11 Whitecaps of Westlake 1:23.10 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
367Rene Diaz 12 Alamo Area Aquatic As 1:23.16 4/06/24 AAAA-NE Blossom
368Alex Vuong 11 Escalate Aquatic Team 1:23.23 4/19/24 TWST Spring Spl
369Jonathan Lopez 11 Life Time Houston Swi 1:23.54 4/19/24 Aggieland April
370Ameya Vashishtha 11 Texas Ford Aquatics 1:23.62 4/13/24 TFA April Open
371Sanjith Bogullu 12 Texas Ford Aquatics 1:23.64 4/13/24 TFA April Open
372Jason Yang 12 First Colony Swim Tea 1:23.66 4/19/24 FCST April LC I
373Clay Roussin 11 Eagle Swimming Associ 1:23.76 4/19/24 Aggieland April
374Ryan Bingham 12 Houston Hydra 1:23.88 4/19/24 PACK April Long
375Isaac Gaona 11 Swim Houston Aquatics 1:23.88 4/19/24 Aggieland April
376Lucas Mendoza 12 Alamo Area Aquatic As 1:23.88 4/20/24 ST AAAA NS Spri
377Ian Hughes 11 Great Hills Aquatics 1:23.94 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
378Lucas Lanman 11 The Woodlands Swim Te 1:24.01 4/19/24 TWST Spring Spl
379Finn Breier 11 Brownsville Aquatics 1:24.06 4/06/24 ST LC BAS Swim
380Thomas Da 11 Nitro Swim Team 1:24.18 4/06/24 ST NTRO LC Red
381Beck Jordan 11 Houston Hydra 1:24.26 4/19/24 PACK April Long
382Alex Wong 12 Dads Club Swim Team 1:24.27 4/20/24 GU Dad's Club A
383Kalvin Rogojina 11 Swim Streamline at No 1:24.28 4/19/24 TWST Spring Spl
384Ali El Hadary 11 Iron Horse Aquatics 1:24.33 4/27/24 NT STAR April A
385Henry Lemons 11 Austin Swim Club 1:24.38 4/13/24 ST ASC Long Cou
386Jeronimo Cantu Zaleta 11 Mission Marlins Aquat 1:24.38 4/06/24 ST LC BAS Swim
387Marcelo Montoya 11 Katy Aquatic Team For 1:24.51 4/19/24 FCST April LC I
388Daniel Shelokov 12 A+ Swimming Team 1:24.53 4/27/24 NT STAR April A
389Felipe Arciello 12 Katy Aquatic Team For 1:24.60 4/19/24 FCST April LC I
390Asher Gurr 12 Inspire Swimming 1:24.61 4/13/24 TEST Spring Spl
391Gio Cruz-Espinosa 12 Katy Aquatic Team For 1:24.63 4/19/24 FCST April LC I
392Isaac Frith 11 Eagle Swimming Associ 1:24.67 4/19/24 Aggieland April
393Hunter Stuckey 11 Inspire Swimming 1:24.74 4/13/24 TEST Spring Spl
394Hudson Roser 11 Blue Tide Aquatics 1:24.75 4/19/24 Aggieland April
395Adam Csizmadia 11 Great Hills Aquatics 1:24.75 5/03/24 ST ASC Cinco De
396Benjamin Shen 11 Unattached 1:24.79 4/06/24 ST NTRO LC Red
397Sebastian Cano 12 Texas Elite Swim Team 1:24.83 4/13/24 TEST Spring Spl
398Drayce Monden 12 Lone Star Aquatic Clu 1:24.86 4/27/24 ST CCSS LC Uncl
399Avek Dongol 12 Lone Star Aquatic Clu 1:24.87 4/27/24 ST CCSS LC Uncl
400Matthew Engelbrink 12 Premier Aquatics Club 1:24.87 4/19/24 PACK April Long
401Ken Nguyen 12 Aggie Swim Club 1:24.94 4/19/24 Aggieland April
402Tymur Bairamov 11 A+ Swimming Team 1:25.01 4/27/24 NT STAR April A
403Ryan Nelson-Cook 12 Longhorn Aquatics 1:25.07 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
404Sebastian Castillo 11 Sharks Swim Club 1:25.10 4/19/24 FCST April LC I
405Jack Pukaite 12 The Woodlands Swim Te 1:25.15 4/19/24 TWST Spring Spl
406Connor LeSage 12 Nitro Swim Team 1:25.18 4/06/24 ST NTRO LC Red
407Pin Soo 12 Longhorn Aquatics 1:25.24 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
408Jayden Thurman 11 Texas Ford Aquatics 1:25.25 4/13/24 TFA April Open
409Donovan Kappes 11 Dads Club Swim Team 1:25.25 4/20/24 GU Dad's Club A
410Taym Farah 11 Htx Swims 1:25.39 4/06/24 LSST April LC O
411Chase Johnson 11 Alamo Area Aquatic As 1:25.39 4/20/24 ST AAAA NS Spri
412Evan Makarov 11 First Colony Swim Tea 1:25.57 4/19/24 FCST April LC I
413Yichen Liu 11 Iron Horse Aquatics 1:25.58 4/13/24 Iron Horse Aqua
414Roger Wang 11 Metroplex Aquatics 1:25.58 4/27/24 NT STAR April A
415Clint Lou 12 Htx Swims 1:25.79 4/06/24 LSST April LC O
416Hudson St. Amant 11 High Performance Aqua 1:25.90 4/27/24 Banana Slug Bea
417Derek Yang 11 First Colony Swim Tea 1:26.01 4/19/24 FCST April LC I
418Kai Arenz 12 South Shore Sails 1:26.04 4/13/24 GU Spring Open
419Brandon Huertas 11 Premier Aquatics Club 1:26.10 4/19/24 PACK April Long
420Jake Welch 12 Nitro Swim Team 1:26.14 4/06/24 ST NTRO LC Red
421Bradley Teets 12 South Shore Sails 1:26.15 4/13/24 GU Spring Open
422Dane Brandt 11 Select Team of Aquati 1:26.53 4/27/24 NT STAR April A
423Aaron Hu 11 Waterloo Swimming 1:26.57 4/07/24 ST WLOO Waterlo
424Kingsley Tran 11 First Colony Swim Tea 1:26.60 4/19/24 FCST April LC I
425Jinha Park 12 The Woodlands Swim Te 1:26.64 4/19/24 TWST Spring Spl
426Erik Niemann 12 Tomball Area Swim Clu 1:26.66 4/19/24 TWST Spring Spl
427Jacob Loureiro 11 The Woodlands Swim Te 1:26.67 4/19/24 TWST Spring Spl
428Jacob Stasse 11 Fulshear Racing Swim 1:26.70 4/06/24 LSST April LC O
429Ethan Lin 11 Waterloo Swimming 1:26.75 4/07/24 ST WLOO Waterlo
430Nicholas Fernandez 11 Dads Club Swim Team 1:26.76 4/20/24 GU Dad's Club A
431Srikar Poludasu 11 Texas Ford Aquatics 1:26.79 4/13/24 TFA April Open
432Will McKee 12 Aquatex Swim & Water 1:26.80 5/03/24 ST ASC Cinco De
433Lincoln Sibley 12 Montgomery Aquatic Ra 1:26.86 4/19/24 Aggieland April
434Austin Hills 11 Waterloo Swimming 1:26.86 5/03/24 ST ASC Cinco De
435Blaise Potenza 12 Metroplex Aquatics 1:27.15 4/27/24 NT STAR April A
436Myles Waldschmidt 11 Magnolia Aquatic Club 1:27.35 4/19/24 Aggieland April
437Leeland Mularski 11 Fulshear Racing Swim 1:27.36 4/06/24 LSST April LC O
438Jaxson Davies 11 First Colony Swim Tea 1:27.40 4/19/24 FCST April LC I
439David Escamilla 12 High Performance Aqua 1:27.45 10/20/23 HPAC 2023 Long
440Elijah Arges 11 Waterloo Swimming 1:27.51 5/03/24 ST ASC Cinco De
441Hrihaan Moharil 11 Houston Hydra 1:27.62 4/19/24 PACK April Long
442Collin Fishel 12 Blue Tide Aquatics 1:27.62 4/19/24 Aggieland April
443Nikhil Isiguzo 12 Alamo Area Aquatic As 1:27.63 4/20/24 ST AAAA NS Spri
444Crosby Woods 11 South Shore Sails 1:27.90 4/13/24 GU Spring Open
445Erik Andersen 11 Dallas Mustangs 1:27.99 4/20/24 ATAC Spring Int
446Christian Acosta 11 EL Paso Border Land S 1:28.01 5/03/24 NM LCAT Suntan
447Adam Gustin 12 Iron Horse Aquatics 1:28.14 4/13/24 Iron Horse Aqua
448Drew Paulsen 12 Iron Horse Aquatics 1:28.25 4/13/24 Iron Horse Aqua
449Juaquin Zavala 12 Alamo Area Aquatic As 1:28.37 4/06/24 AAAA-NE Blossom
450Michael Barker 11 The Woodlands Swim Te 1:28.58 4/19/24 TWST Spring Spl
451Jack Harrison 11 Southwest Aquatic Tea 1:28.63 5/03/24 NM LCAT Suntan
452Sawyer Mayne 11 Lone Star Swim Team 1:28.78 4/06/24 LSST April LC O
453Korbin Shaffer 12 Cypress Fairbanks Swi 1:28.81 4/26/24 Fleet Spring Sl
454Ernest Garaev 11 First Colony Swim Tea 1:28.83 4/19/24 FCST April LC I
455Charlie Wang 11 Katy Aquatic Team For 1:28.98 4/19/24 FCST April LC I
456Emiliano Villalpando 12 Harlingen CISD SEAL 1:28.98 4/06/24 ST LC BAS Swim
457Declan Gregory 11 Metroplex Aquatics 1:29.01 4/27/24 NT STAR April A
458Andrew Russell 11 Aquatex Swim & Water 1:29.09 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
459Noah Melton 12 Aggie Swim Club 1:29.14 4/19/24 Aggieland April
460Mateo De Leon 11 EL Paso Border Land S 1:29.17 5/03/24 NM LCAT Suntan
461Emilio Aldama 12 Austin Swim Club 1:29.23 4/13/24 ST ASC Long Cou
462Joshua Isbell 12 Cypress Fairbanks Swi 1:29.23 4/26/24 Fleet Spring Sl
463Antonio Monreal 11 Blue Tide Aquatics 1:29.25 4/19/24 Aggieland April
464Wesley Green 12 Whitecaps of Westlake 1:29.30 5/03/24 ST ASC Cinco De
465Kaushik Saravanane 11 Prosper Aquatic Club 1:29.45 4/27/24 NT STAR April A
466Oceanus Wood 11 Waterloo Swimming 1:29.63 4/07/24 ST WLOO Waterlo
467Josh Fowler 12 Longhorn Aquatics 1:29.71 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
468Nicholas Chastain 11 First Colony Swim Tea 1:29.73 4/19/24 FCST April LC I
469Kam Keener 11 South Shore Sails 1:29.99 4/13/24 GU Spring Open
470Joshua Gallardo 11 Hydro Elite Aquatic T 1:30.02 4/19/24 Aggieland April
471Rowan Hall 12 Cypress Fairbanks Swi 1:30.11 4/26/24 Fleet Spring Sl
472Amrit Agarwal 11 Prosper Aquatic Club 1:30.14 4/27/24 NT STAR April A
473Miles Godwin 12 South Shore Sails 1:30.17 4/13/24 GU Spring Open
474Max Xue 11 The Woodlands Swim Te 1:30.23 4/19/24 TWST Spring Spl
475Kosta Kaloutsakis 12 Aggie Swim Club 1:30.23 4/19/24 Aggieland April
476Frankie Herrera 11 Tomball Area Swim Clu 1:30.31 4/19/24 TWST Spring Spl
477Alex Wang 11 Nitro Swim Team 1:30.32 4/06/24 ST NTRO LC Red
478Dylan Chevalier 11 Magnolia Aquatic Club 1:30.33 4/19/24 Aggieland April
479Henry Lan 12 Alamo Area Aquatic As 1:30.39 4/20/24 ST AAAA NS Spri
480Vladimir Vasyankin 11 Dads Club Swim Team 1:30.39 4/20/24 GU Dad's Club A
481Bryon Lancaster 12 Greater Austin YMCA S 1:30.42 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
482Arjun Shah 12 Texas Elite Swim Team 1:30.43 4/13/24 TEST Spring Spl
483Emasy Shipman 12 Alamo Area Aquatic As 1:30.43 4/20/24 ST AAAA NS Spri
484Thomas DeFazio 12 Life Time Houston Swi 1:30.44 4/06/24 LSST April LC O
485Bowen Ortiz 12 Fulshear Racing Swim 1:30.47 4/06/24 LSST April LC O
486Weilong Lee 11 First Colony Swim Tea 1:30.50 4/19/24 FCST April LC I
487Atharv Anish 11 Johnnie Means Aquatic 1:30.57 4/19/24 PACK April Long
488Everett Heckman 11 Metroplex Aquatics 1:30.58 4/27/24 NT STAR April A
489Maxwell Vaughan 12 Aggie Swim Club 1:30.61 4/19/24 Aggieland April
490Jacob Lewis 11 Cypress Fairbanks Swi 1:30.73 4/26/24 Fleet Spring Sl
491Alexander Herrera 11 Fulshear Racing Swim 1:31.01 4/06/24 LSST April LC O
492Jaxon Henley 12 Montgomery Aquatic Ra 1:31.04 4/19/24 Aggieland April
493Nathaniel Amichev 12 Aggie Swim Club 1:31.28 4/19/24 Aggieland April
494Diego Martinez-Fosado 11 Fulshear Racing Swim 1:31.34 4/06/24 LSST April LC O
495Rowan Daugherty 12 Nitro Swim Team 1:31.36 4/06/24 ST NTRO LC Red
496Rudy Velugati 12 Iron Horse Aquatics 1:31.39 4/27/24 NT STAR April A
497Ivan Ivantsov 11 Iron Horse Aquatics 1:31.41 4/27/24 NT STAR April A
498Eric Zhang 11 First Colony Swim Tea 1:31.45 4/19/24 FCST April LC I
499Himanish Yethipathi 12 Prosper Aquatic Club 1:31.46 4/27/24 NT STAR April A
500Jahaziel Cantu 11 Alamo Area Aquatic As 1:31.76 4/06/24 AAAA-NE Blossom
501Marcus So 11 Premier Aquatics Club 1:31.85 4/19/24 PACK April Long
502Alexander Buchanan 11 Dads Club Swim Team 1:31.88 4/20/24 GU Dad's Club A
503Luka Huffaker 11 Alamo Area Aquatic As 1:31.90 4/06/24 AAAA-NE Blossom
504Kyle Chan 11 Nitro Swim Team 1:31.95 4/06/24 ST NTRO LC Red
505Sidd Dendi 12 Iron Horse Aquatics 1:31.98 4/27/24 NT STAR April A
506Ethan Kosasih 11 Dads Club Swim Team 1:31.98 4/20/24 GU Dad's Club A
507Santiago Salinas 12 Iron Horse Aquatics 1:32.20 4/13/24 Iron Horse Aqua
508Arjun Ranade 11 Nitro Swim Team 1:32.21 4/27/24 ST CCSS LC Uncl
509Lucas Davenport 11 Iron Horse Aquatics 1:32.27 4/13/24 Iron Horse Aqua
510Akos Lengyel 11 Aquatex Swim & Water 1:32.31 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
511Jacob Gonzalez 11 Sharks Swim Club 1:32.39 4/19/24 FCST April LC I
512Tyler Gan 11 Katy Aquatic Team For 1:32.43 4/19/24 FCST April LC I
513Lars DeFrates 12 Greater Austin YMCA S 1:32.45 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
514Riyansh Vinjanampati 11 Texas Ford Aquatics 1:32.61 4/13/24 TFA April Open
515Aarit Mukherjee 11 Iron Horse Aquatics 1:32.86 4/27/24 NT STAR April A
516Nivaan Mohanty 11 Southwestern Aquatics 1:33.19 4/13/24 TEST Spring Spl
517Michael Groover 12 Texas Elite Swim Team 1:33.36 4/13/24 TEST Spring Spl
518Miguel Gabayan 12 Katy Aquatic Team For 1:33.37 4/19/24 FCST April LC I
519Everett Cowell 11 Htx Swims 1:33.48 4/06/24 LSST April LC O
520Aagam Surana 11 Iron Horse Aquatics 1:33.52 4/13/24 Iron Horse Aqua
521Aiden Vossoughi 11 Texas Elite Swim Team 1:33.60 4/13/24 TEST Spring Spl
522Zachary Sun 11 Houston Bridge Bats 1:33.99 4/13/24 TEST Spring Spl
523Jacob Marshall 11 Eagle Swimming Associ 1:34.04 4/06/24 LSST April LC O
524Matthew Cain 11 Cor 1:34.08 4/20/24 ATAC Spring Int
525Aaron Sewell 12 Alamo Area Aquatic As 1:34.08 4/20/24 ST AAAA NS Spri
526Robert Gilmore 11 Houston Hydra 1:34.10 4/19/24 PACK April Long
527Ernesto Ortiz 12 Pacesetters Aquatic C 1:34.20 4/13/24 TEST Spring Spl
528Garrison Wilson 11 Prosper Aquatic Club 1:34.21 4/27/24 NT STAR April A
529Ethan Han 11 Katy Aquatic Team For 1:34.21 4/19/24 FCST April LC I
530Aiden Azizi 11 Life Time Houston Swi 1:34.28 4/06/24 LSST April LC O
531VIVAAN YALLA 11 Iron Horse Aquatics 1:34.31 4/13/24 Iron Horse Aqua
532Ashton Cluer 12 Prosper Aquatic Club 1:34.36 4/27/24 NT STAR April A
533Daniel Liu 12 The Woodlands Swim Te 1:34.49 4/19/24 TWST Spring Spl
534Sajid Moussa 12 Iron Horse Aquatics 1:34.49 4/13/24 Iron Horse Aqua
535Iverson Demouchet 11 South Shore Sails 1:34.50 4/13/24 GU Spring Open
536Adit Singh 12 Texas Ford Aquatics 1:34.62 4/13/24 TFA April Open
537Liam Tran 12 Fulshear Racing Swim 1:34.77 4/06/24 LSST April LC O
538Christian Ferrel 12 Northwest Texas Swim 1:34.90 4/12/24 OK BAC Oklahoma
539Harrison Fleming 11 Fast Fins Elite 1:35.03 4/19/24 Aggieland April
540Jax Crampton 12 Alamo Area Aquatic As 1:35.04 4/20/24 ST AAAA NS Spri
541Michael Sun 12 The Woodlands Swim Te 1:35.09 4/19/24 TWST Spring Spl
542Andy Chang 12 Austin Swim Club 1:35.26 5/03/24 ST ASC Cinco De
543Matthew Landry-Mclauchlan 12 Galveston Island Swim 1:35.28 4/13/24 GU Spring Open
544Felix Cileli 12 Greater Austin YMCA S 1:35.34 4/27/24 ST CCSS LC Uncl
545Austin Centanni 12 Dads Club Swim Team 1:35.41 4/20/24 GU Dad's Club A
546Crosby Cole 12 Fast Fins Elite 1:35.52 4/19/24 Aggieland April
547Levi Keggins 11 Premier Aquatics Club 1:35.54 4/19/24 PACK April Long
548Hopkins Black 11 Waterloo Swimming 1:35.77 4/07/24 ST WLOO Waterlo
549Zachary Schultz 12 Dads Club Swim Team 1:35.95 4/20/24 GU Dad's Club A
550Tate Flick 11 Fast Fins Elite 1:35.95 4/19/24 Aggieland April
551Gabriel Chiang 12 VillaSport Swim Team 1:36.00 4/19/24 PACK April Long
552Rye Higgins 12 The Woodlands Swim Te 1:36.05 4/19/24 TWST Spring Spl
553Ethan Garza 11 Harlingen CISD SEAL 1:36.12 4/06/24 ST LC BAS Swim
554Eli Ritchie 12 Alamo Area Aquatic As 1:36.32 4/06/24 AAAA-NE Blossom
555Hank Hanus 12 North Channel Aquatic 1:36.52 4/26/24 Fleet Spring Sl
556Nolyn Dandridge 11 Tri City Aquatics 1:36.55 4/06/24 ST LC BAS Swim
557Ali Wafa 12 Circle C Select Swim 1:36.56 4/27/24 ST CCSS LC Uncl
558Benjamin Bui 11 Cor 1:36.63 4/20/24 ATAC Spring Int
559Jace Koshkin 12 Fast Fins Elite 1:36.80 4/19/24 Aggieland April
560Andrew Hoang 12 Houston Hydra 1:36.85 4/19/24 PACK April Long
561Rey Lerma 11 Aggie Swim Club 1:36.90 4/19/24 Aggieland April
562Luke Schmale 11 Fulshear Racing Swim 1:37.19 4/06/24 LSST April LC O
563Aaron Hong 12 Nitro Swim Team 1:37.32 4/06/24 ST NTRO LC Red
564Hudson Corley 11 Montgomery Aquatic Ra 1:37.45 4/19/24 Aggieland April
565Ege Kaypak 11 The Woodlands Swim Te 1:37.64 4/19/24 TWST Spring Spl
566Noah Kennedy 12 Southwest Aquatic Tea 1:37.66 5/03/24 NM LCAT Suntan
567Jake West 11 South Shore Sails 1:37.97 4/13/24 GU Spring Open
568William Reed 12 Htx Swims 1:37.98 4/19/24 TWST Spring Spl
569Blake Fulmer 11 Montgomery Aquatic Ra 1:37.99 4/19/24 Aggieland April
570Duncan Henry 11 Premier Aquatics Club 1:38.04 4/19/24 PACK April Long
571Aaryan Muttreja 11 Texas Ford Aquatics 1:38.13 4/13/24 TFA April Open
572Griffin Lewis 11 Lone Star Aquatic Clu 1:38.33 4/27/24 ST CCSS LC Uncl
573James DeLaRosa Jr 11 Eagle Swimming Associ 1:38.45 4/06/24 LSST April LC O
574Ben Hooke 11 Alamo Area Aquatic As 1:38.50 4/20/24 ST AAAA NS Spri
575Jackson Luehrs 11 First Colony Swim Tea 1:38.73 4/19/24 FCST April LC I
576Kevin Li 11 Alamo Area Aquatic As 1:38.78 4/20/24 ST AAAA NS Spri
577Jacob Genewick 11 Wichita Falls Elite S 1:38.79 4/12/24 OK BAC Oklahoma
578Luis Albornoz Olivares 11 Premier Aquatics Club 1:38.88 4/19/24 PACK April Long
579Keon Huang 12 Metroplex Aquatics 1:39.08 4/27/24 NT STAR April A
580Rishi Parimi 12 Nitro Swim Team 1:39.22 4/06/24 ST NTRO LC Red
581Brendan Zheng 11 First Colony Swim Tea 1:39.45 4/19/24 FCST April LC I
582Chi Dang 12 Escalate Aquatic Team 1:39.46 4/19/24 TWST Spring Spl
583Luke Roberts 11 The Woodlands Swim Te 1:40.25 4/19/24 TWST Spring Spl
584Aryan Menon 11 Texas Ford Aquatics 1:40.30 4/13/24 TFA April Open
585Luke Bushur 12 Alamo Area Aquatic As 1:40.42 4/06/24 AAAA-NE Blossom
586Gabe Smith 11 Tyler Rose Aquatic Cl 1:40.51 4/12/24 Best of Both Wo
587Tanner Voight 12 Northeast Houston Aqu 1:40.52 4/19/24 Aggieland April
588Theo Williams 12 VillaSport Swim Team 1:40.70 4/19/24 PACK April Long
589Logan Stehling 12 Alamo Area Aquatic As 1:40.70 4/06/24 AAAA-NE Blossom
590Roderick Richards 11 North Channel Aquatic 1:40.78 4/26/24 Fleet Spring Sl
591Armandt De la Cruz 11 High Performance Aqua 1:40.94 10/20/23 HPAC 2023 Long
592Kayden Schoenfeld 11 San Antonio Wave 1:41.49 4/20/24 ST AAAA NS Spri
593Kenton Xu 12 Houston Hydra 1:41.72 4/19/24 PACK April Long
594Juan Ossa Zuluaga 11 Fulshear Racing Swim 1:41.90 4/06/24 LSST April LC O
595Jimit Patel 12 The Woodlands Swim Te 1:41.95 4/19/24 TWST Spring Spl
596Felix Becker 11 The Woodlands Swim Te 1:41.96 4/19/24 TWST Spring Spl
597Noah Obanua 11 First Colony Swim Tea 1:42.03 4/19/24 FCST April LC I
598Kiley Williams 12 Johnnie Means Aquatic 1:42.20 4/19/24 PACK April Long
599Holden Reynolds 11 Platinum Aquatics 1:42.37 4/19/24 Aggieland April
600Sean Martinez 11 El Paso Aqua Posse 1:42.50 5/03/24 NM LCAT Suntan
601Noah Quintanilla 11 Fulshear Racing Swim 1:42.95 4/06/24 LSST April LC O
602Tyler Martin 11 Texas Ford Aquatics 1:43.50 4/13/24 TFA April Open
603Josh Gluckman 11 Cor 1:43.70 4/20/24 ATAC Spring Int
604Keean Hays Cabello 11 Alamo Area Aquatic As 1:43.96 4/20/24 ST AAAA NS Spri
605Austin Reddy 12 South Shore Sails 1:44.03 4/13/24 GU Spring Open
606Priyansh Mallik 12 Iron Horse Aquatics 1:44.04 4/13/24 Iron Horse Aqua
607Yamen Metwally 11 Texas Ford Aquatics 1:44.09 4/13/24 TFA April Open
608Feliciano Cea 11 The Woodlands Swim Te 1:44.35 4/19/24 TWST Spring Spl
609Elijah Bercen 12 Circle C Select Swim 1:44.54 4/27/24 ST CCSS LC Uncl
610Ryan Colbourne 12 High Performance Aqua 1:44.73 10/20/23 HPAC 2023 Long
611Alex Jiang 11 First Colony Swim Tea 1:44.81 4/19/24 FCST April LC I
612Dawson Laurence 12 Pflugerville Pflaming 1:44.98 4/27/24 ST CCSS LC Uncl
613Vansh Suryawanshi 11 Katy Aquatic Team For 1:45.90 4/19/24 FCST April LC I
614Jayden Zhang 11 Katy Aquatic Team For 1:45.93 4/19/24 FCST April LC I
615Luis Carmona 12 Cypress Fairbanks Swi 1:46.21 4/26/24 Fleet Spring Sl
616Daniel Pretorius 12 Waterloo Swimming 1:46.44 4/13/24 ST ASC Long Cou
617Ethan Wait-Chaves 12 Tyler Rose Aquatic Cl 1:46.44 4/12/24 Best of Both Wo
618Ben Ridenour 11 Texas Ford Aquatics 1:47.09 4/13/24 TFA April Open
619Max Herren 12 North Channel Aquatic 1:47.48 4/26/24 Fleet Spring Sl
620Junseok Choi 11 Aggie Swim Club 1:47.56 4/19/24 Aggieland April
621Rithwin Gopinath 12 Prosper Aquatic Club 1:47.82 4/27/24 NT STAR April A
622Alexander Cardenas 11 Harlingen CISD SEAL 1:49.67 4/27/24 Banana Slug Bea
623Zachariah Bruce 11 Pacesetters Aquatic C 1:49.82 4/13/24 TEST Spring Spl
624Brady Strausbaugh 12 Magnolia Aquatic Club 1:49.93 4/19/24 Aggieland April
625Shane Wallis 11 Waterloo Swimming 1:49.95 5/03/24 ST ASC Cinco De
626Leonardo Medrano 11 Cypress Fairbanks Swi 1:50.77 4/26/24 Fleet Spring Sl
627Antonio Uriarte 11 VillaSport Swim Team 1:50.82 4/19/24 PACK April Long
628Thomas Lemann 11 Dads Club Swim Team 1:50.86 4/20/24 GU Dad's Club A
629Jonathan Galvan 12 Harlingen CISD SEAL 1:50.90 4/27/24 Banana Slug Bea
630Caleb Shi 12 Waterloo Swimming 1:51.12 5/03/24 ST ASC Cinco De
631Aarav Kumar 11 The Woodlands Swim Te 1:52.14 4/19/24 TWST Spring Spl
632Advay Dixit 11 Metroplex Aquatics 1:52.15 4/27/24 NT STAR April A
633Carter Borne 11 Lighthouse Aquatics 1:52.17 4/13/24 TEST Spring Spl
634Iktan Hernandez 11 Brownsville Aquatics 1:52.17 4/06/24 ST LC BAS Swim
635Kishan Shah 11 Htx Swims 1:53.14 4/19/24 TWST Spring Spl
636Leul Benyam 12 Alamo Area Aquatic As 1:53.40 4/06/24 AAAA-NE Blossom
637Edward Fu 12 First Colony Swim Tea 1:53.48 4/19/24 FCST April LC I
638Christian Hernandez 11 VillaSport Swim Team 1:53.73 4/19/24 PACK April Long
639Evan Imbimbo 11 Alamo Area Aquatic As 1:54.16 4/06/24 AAAA-NE Blossom
640Jason Maltenfort 12 Alamo Area Aquatic As 1:54.34 4/06/24 AAAA-NE Blossom
641Oscar Halastaras 11 Htx Swims 1:54.41 4/19/24 TWST Spring Spl
642Adan Gonzalez 12 Brownsville Aquatics 1:54.50 4/06/24 ST LC BAS Swim
643Javier Rodriguez 11 Harlingen CISD SEAL 1:54.56 4/06/24 ST LC BAS Swim
644Colton Miller 11 Aggie Swim Club 1:54.69 4/19/24 Aggieland April
645Devyn Lolge 12 Houston Hydra 1:54.71 4/19/24 PACK April Long
646Carter Osborne 11 Cypress Fairbanks Swi 1:55.07 4/26/24 Fleet Spring Sl
647Rahul Iyer 12 Texas Ford Aquatics 1:55.13 4/13/24 TFA April Open
648Hudson Da Silva 11 Texas Ford Aquatics 1:55.20 4/13/24 TFA April Open
649Rohan Arya 12 Texas Ford Aquatics 1:55.28 4/13/24 TFA April Open
650Liam Mcwha 11 Texas Gold 1:55.74 5/03/24 ST ASC Cinco De
651Ishaan Mahesh 11 First Colony Swim Tea 1:55.80 4/19/24 FCST April LC I
652Jaylin Green 12 North Channel Aquatic 1:56.10 4/26/24 Fleet Spring Sl
653Owen Wilson 11 Texas Ford Aquatics 1:56.22 4/13/24 TFA April Open
654Vincent Cui 11 Katy Aquatic Team For 1:56.47 4/19/24 FCST April LC I
655Mekhel Ray 11 Cypress Fairbanks Swi 1:56.70 4/26/24 Fleet Spring Sl
656Amir Santos Espada 12 Alamo Area Aquatic As 1:59.11 4/20/24 ST AAAA NS Spri
657Peyton Birkelbach 12 Alamo Area Aquatic As 1:59.13 4/06/24 AAAA-NE Blossom
658Paulo de Mello 11 Alamo Area Aquatic As 2:00.22 4/06/24 AAAA-NE Blossom
659Luis Chavez 11 Life Time Houston Swi 2:00.69 4/06/24 LSST April LC O
660Austin May 12 Rockwall Aquatic Cent 2:00.70 4/08/24 RACE Eclipse yo
661Ted Lee 12 Texas Ford Aquatics 2:01.03 4/13/24 TFA April Open
662Chase Barrow 11 Johnnie Means Aquatic 2:01.62 4/19/24 PACK April Long
663Flynn Oconnell 11 San Antonio Wave 2:02.01 4/27/24 Banana Slug Bea
664Daniil Yaromenko 12 Greater Austin YMCA S 2:03.29 4/27/24 ST CCSS LC Uncl
665Yuvan Kandada 11 Texas Ford Aquatics 2:05.15 4/13/24 TFA April Open
666Shreyas Akkasani 11 Texas Ford Aquatics 2:05.62 4/13/24 TFA April Open
667Alex Truong 11 Cypress Fairbanks Swi 2:13.13 4/26/24 Fleet Spring Sl
668Liam Chandra 11 Katy Aquatic Team For 2:17.41 4/19/24 FCST April LC I
669Frank Harrison 11 Pflugerville Pflaming 2:21.95 4/27/24 ST CCSS LC Uncl
670Kolbe Christianson 11 Fulshear Racing Swim 2:46.27 4/06/24 LSST April LC O
Speed Thru Relays With Our Wide Selection of Men's Tech Suits, Jammers & Briefs Disclaimer: This Website is not affiliated with USA Swimming nor any Local Swim Committee. The information on this website is not to be viewed as official times nor as official rankings.
While we use reasonable efforts to include the most up to date and accurate information on our website,
we make no representations as to the accuracy, timeliness, or completeness of the information.
The information provided within this website is provided for entertainment purposes only.
The information on this website is not intended to be used in any form as part of a College or University Admission Application