Texas Swimming
Boys Age 11 & 12
200 Meters Freestyle
9/1/2023 to 8/31/2024
Long Course Meters (LCM)
Rankings by Current Season We offer two types of swimmer rankings:Current Season and Career Best. The Current Season rankings only include results from swim meets that have occurred between September 1, 2023 and August 31, 2024.The Career Best rankings are based upon career best times for each event. This set of rankings is based only upon results from swim meets that have occurred between September 1, 2023 and August 31, 2024. Age is the swimmer's age on the date of the swim meet.
Swimmer
Age at Meet
Team
Time
Date
Swim Meet
1Joaquin Seay 12 Alamo Area Aquatic As 2:15.02 5/03/24 ST AAAA 21st An
2Stephen Kirksey 12 Mansfield Aquatic Clu 2:15.73 4/26/24 NT MAC ABB Meet
3Aiden Nguyen 12 Mansfield Aquatic Clu 2:16.59 4/26/24 NT MAC ABB Meet
4Hannes Petzold 12 Magnolia Aquatic Club 2:17.29 4/19/24 Aggieland April
5Alex Mayer 12 Htx Swims 2:17.50 4/19/24 TWST Spring Spl
6Liam Richardson 12 Houston Hydra 2:17.57 4/19/24 PACK April Long
7Carter Morrison 12 Life Time Swim Dallas 2:18.71 4/26/24 NT MAC ABB Meet
8Benjamin Garwood 12 Mansfield Aquatic Clu 2:18.96 4/26/24 NT MAC ABB Meet
9Reed Bellar 12 Nitro Swim Team 2:19.04 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
10Cai Lockett 12 Nitro Swim Team 2:19.60 5/03/24 ST AAAA 21st An
11Nathan Porter 12 Houston Bridge Bats 2:20.41 4/13/24 TEST Spring Spl
12Joshua Miao 12 First Colony Swim Tea 2:20.48 1/05/24 KATY Westpark T
13Maddox Johnson 12 Swim Streamline at No 2:20.93 1/05/24 KATY Westpark T
14Jose Morales 12 High Performance Aqua 2:21.01 10/20/23 HPAC 2023 Long
15Colton Hasson 12 Nitro Swim Team 2:21.07 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
16Kaleb Elcock 12 Longhorn Aquatics 2:21.69 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
17Steven Ying 12 Katy Aquatic Team For 2:22.27 4/19/24 Aggieland April
18Coben Horner 12 North Texas Nadadores 2:22.33 4/26/24 NT MAC ABB Meet
19Adrian Alfaro 12 Houston Bridge Bats 2:22.67 4/13/24 TEST Spring Spl
20Tom Corrick 12 Premier Aquatics Club 2:23.06 4/19/24 PACK April Long
21Ian Reynolds 12 Unattached 2:23.31 5/03/24 ST AAAA 21st An
22David Meza 12 Texas Ford Aquatics 2:23.59 4/13/24 TFA April Open
23Kaikai You 12 Katy Aquatic Team For 2:23.66 4/19/24 Aggieland April
24Daniel Lutfi 12 Nitro Swim Team 2:23.77 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
25Christian Garcia 12 First Colony Swim Tea 2:24.67 1/05/24 KATY Westpark T
26Jr Svoboda 12 Cypress Fairbanks Swi 2:25.29 4/26/24 Fleet Spring Sl
27Cole Ashley 11 Longhorn Aquatics 2:25.31 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
28William Crisp 11 Streamline Aquatics 2:25.38 5/03/24 ST AAAA 21st An
29Marvin Qian 12 Waterloo Swimming 2:25.48 5/03/24 ST AAAA 21st An
30Jonah Garza 12 Blue Tide Aquatics 2:25.60 4/19/24 Aggieland April
31Alessandro Balestrini 12 First Colony Swim Tea 2:25.69 1/05/24 KATY Westpark T
32Oliver Jones 11 Longhorn Aquatics 2:26.09 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
33Kai Eklund 12 Nitro Swim Team 2:26.21 5/03/24 ST AAAA 21st An
34Dalton Brown 12 Greater Austin YMCA S 2:26.36 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
35Virat Shrihari 12 Aggie Swim Club 2:26.38 4/19/24 Aggieland April
36Daniil Prokazov 12 Waterloo Swimming 2:26.65 5/03/24 ST AAAA 21st An
37Landon Wu 11 First Colony Swim Tea 2:26.82 4/19/24 FCST April LC I
38Forest Dark 12 Katy Aquatic Team For 2:27.04 1/05/24 KATY Westpark T
39Jeen Choi 12 Alamo Area Aquatic As 2:27.06 4/20/24 ST AAAA NS Spri
40John Gasson 12 Houston Hydra 2:27.13 4/19/24 PACK April Long
41Phu Vo 12 Life Time Swim Dallas 2:27.33 4/26/24 NT MAC ABB Meet
42Alex Lobdell 12 Nitro Swim Team 2:27.39 4/06/24 ST NTRO LC Red
43Matthew Kun 12 First Colony Swim Tea 2:27.43 1/05/24 KATY Westpark T
44Miles Svatek 12 Alamo Area Aquatic As 2:27.54 4/20/24 ST AAAA NS Spri
45Jake O'Banion 12 Nitro Swim Team 2:27.94 5/03/24 ST AAAA 21st An
46Nelson Zhang 11 First Colony Swim Tea 2:28.13 1/05/24 KATY Westpark T
47Logan Schrock 11 Longhorn Aquatics 2:28.84 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
48Leonardo De La Rosa 12 Katy Aquatic Team For 2:28.88 4/19/24 Aggieland April
49Ryan Speedie 12 Houston Hydra 2:29.05 4/19/24 PACK April Long
50Omar Mahmoud 12 Sharks Swim Club 2:29.30 4/19/24 FCST April LC I
51Yuri Ross 12 A+ Swimming Team 2:29.46 4/27/24 NT STAR April A
52Evan Nguyen 12 Nitro Swim Team 2:29.66 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
53Alex Frias 11 EL Paso Border Land S 2:29.86 5/03/24 NM LCAT Suntan
54Keyan McFarlin 12 Magnolia Aquatic Club 2:30.15 4/19/24 Aggieland April
55Joaquin Rivera 11 Texas Ford Aquatics 2:30.48 4/13/24 TFA April Open
56Alex Vonau 12 South Shore Sails 2:30.76 5/04/24 GU SSS Spring O
57Paxton Lawrence 12 Waterloo Swimming 2:31.04 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
58Dakoda Keener 12 Pacesetters Aquatic C 2:31.06 4/13/24 TEST Spring Spl
59Brady Weeks 12 Alamo Area Aquatic As 2:31.11 4/20/24 ST AAAA NS Spri
60Matvay Hamm 12 Nitro Swim Team 2:31.35 4/06/24 ST NTRO LC Red
61William Hamm 11 Austin Swim Club 2:31.52 4/13/24 ST ASC Long Cou
62Owen Stalnaker 11 First Colony Swim Tea 2:31.69 1/05/24 KATY Westpark T
63Edward Prasetyo 11 City of Plano Swimmer 2:32.18 4/20/24 ATAC Spring Int
64River Nicholl 11 Alamo Area Aquatic As 2:32.63 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
65Eric Li 12 Nitro Swim Team 2:32.88 4/06/24 ST NTRO LC Red
66Suman Zou 12 Nitro Swim Team 2:32.95 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
67Matthew Carmichael 12 Waterloo Swimming 2:32.97 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
68Beckett Wernig 12 Katy Aquatic Team For 2:32.98 4/19/24 Aggieland April
69Callan Franklin 12 Austin Swim Club 2:33.14 4/13/24 ST ASC Long Cou
70Dylan Wright 11 First Colony Swim Tea 2:33.49 1/05/24 KATY Westpark T
71Cade Miller 11 Alamo Area Aquatic As 2:33.55 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
72Mikey Gao 11 Nitro Swim Team 2:33.66 4/06/24 ST NTRO LC Red
73Ari Untereker 12 Southwest Aquatic Tea 2:33.88 5/03/24 NM LCAT Suntan
74Rhett Lemons 12 Cypress Fairbanks Swi 2:33.89 4/26/24 Fleet Spring Sl
75Housen Chen 12 Austin Swim Club 2:34.02 5/03/24 ST ASC Cinco De
76Rene Ramirez 11 Southwestern Aquatics 2:34.40 4/13/24 TEST Spring Spl
77Bowen Zhang 12 Swim Houston Aquatics 2:34.43 4/19/24 Aggieland April
78Jett Tian 11 First Colony Swim Tea 2:35.09 4/19/24 FCST April LC I
79Broderick Burson 11 First Colony Swim Tea 2:35.22 4/19/24 FCST April LC I
80Rowan Gedminas 11 San Antonio Wave 2:35.26 5/03/24 ST AAAA 21st An
81Luke Dorsey 12 Select Team of Aquati 2:35.60 4/27/24 NT STAR April A
82Byron Bahrami 11 Nitro Swim Team 2:35.80 5/03/24 ST AAAA 21st An
83Jeter Grundy 12 Waterloo Swimming 2:35.87 5/03/24 ST AAAA 21st An
84Sam Lara 11 Nitro Swim Team 2:36.04 5/03/24 ST AAAA 21st An
85Victor Peng 12 Cypress Fairbanks Swi 2:36.05 4/26/24 Fleet Spring Sl
86Brooklyn Rogojina 12 Swim Streamline at No 2:36.19 4/19/24 TWST Spring Spl
87Finn Taylor 11 Swim Streamline at No 2:36.32 4/19/24 TWST Spring Spl
88Noah Hutcherson 12 Katy Aquatic Team For 2:36.34 4/19/24 Aggieland April
89Grier Hynes 12 Magnolia Aquatic Club 2:36.47 4/19/24 Aggieland April
90Elijah Gutierrez 12 Nitro Swim Team 2:36.76 4/06/24 ST NTRO LC Red
91Jonah Goodwin 11 Texas Ford Aquatics 2:36.81 4/13/24 TFA April Open
92Jacob May 12 Nitro Swim Team 2:36.93 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
93Jonathan Eydelzon 12 Texas Ford Aquatics 2:37.33 4/13/24 TFA April Open
94Gabriel Samson 11 Cypress Fairbanks Swi 2:37.46 4/26/24 Fleet Spring Sl
95Peter Goode 12 City of Plano Swimmer 2:37.83 4/20/24 ATAC Spring Int
96Daylen Williams 11 Lone Star Aquatic Clu 2:37.85 4/27/24 ST CCSS LC Uncl
97Case Abbott 12 Fulshear Racing Swim 2:38.17 4/06/24 LSST April LC O
98Liam Broderick 12 Premier Aquatics Club 2:38.26 4/19/24 PACK April Long
99Brayden Von Dohlen 12 Houston Hydra 2:38.30 4/19/24 PACK April Long
100Axel Becerra Davalos 12 Nitro Swim Team 2:38.36 4/27/24 ST CCSS LC Uncl
101Liam Odom 12 Blue Tide Aquatics 2:38.45 4/19/24 Aggieland April
102Nicklas Proniuk 11 Whitecaps of Westlake 2:38.80 5/03/24 ST ASC Cinco De
103Landon Meinen 11 Nitro Swim Team 2:38.99 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
104James Spriggs 12 Houston Hydra 2:39.18 4/19/24 PACK April Long
105Dylan Sodolak 11 Houston Hydra 2:39.46 4/19/24 PACK April Long
106Pierce Dewar 11 Fast Fins Elite 2:39.67 4/19/24 Aggieland April
107Lucas Gates 12 Htx Swims 2:39.82 4/19/24 TWST Spring Spl
108Mads Chism 11 City of Plano Swimmer 2:39.85 4/20/24 ATAC Spring Int
109Audie Popp 11 Select Team of Aquati 2:39.85 4/27/24 NT STAR April A
110Jaylen Yazdani 12 San Antonio Wave 2:39.90 4/20/24 ST AAAA NS Spri
111Harley Wootan 12 First Colony Swim Tea 2:39.93 4/19/24 FCST April LC I
112Weston Fagg 12 Unattached 2:40.01 5/03/24 ST ASC Cinco De
113Onias Clarno 12 Alamo Area Aquatic As 2:40.07 4/20/24 ST AAAA NS Spri
114Maxwell Purnama-Yang 12 Life Time Swim Dallas 2:40.14 4/26/24 NT MAC ABB Meet
115Aba Kerekjarto 12 Texas Elite Swim Team 2:40.32 4/13/24 TEST Spring Spl
116Joshua Lu 12 Iron Horse Aquatics 2:40.46 4/27/24 NT STAR April A
117Ethan Boughal 11 Aquatex Swim & Water 2:40.51 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
118Jacob Dalley 12 Alamo Area Aquatic As 2:40.68 4/20/24 ST AAAA NS Spri
119Chris Pepler 12 Select Team of Aquati 2:40.70 4/27/24 NT STAR April A
120Jonathan Henneke 12 Longhorn Aquatics 2:40.76 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
121Jayden Dickamore 11 Sharks Swim Club 2:40.86 4/19/24 FCST April LC I
122Michael Wanless 11 Rockwall Aquatic Cent 2:40.87 4/27/24 NT STAR April A
123Jonathan Kim 12 Texas Ford Aquatics 2:40.98 4/13/24 TFA April Open
124Santosh Chemangunta 12 City of Plano Swimmer 2:41.21 4/20/24 ATAC Spring Int
125Alexander Mahan 11 Texas Elite Swim Team 2:41.34 4/13/24 TEST Spring Spl
126Everette Schmidt 12 Texas Elite Swim Team 2:41.75 4/13/24 TEST Spring Spl
127Oliver Brooks 12 Alamo Area Aquatic As 2:42.19 5/03/24 ST AAAA 21st An
128Mason Parker 12 Katy Aquatic Team For 2:42.43 1/05/24 KATY Westpark T
129Adam Pervaiz 12 Premier Aquatics Club 2:42.69 4/19/24 PACK April Long
130Austin Gann 11 First Colony Swim Tea 2:42.70 4/19/24 FCST April LC I
131Carter Walker 11 Texas Ford Aquatics 2:43.00 4/13/24 TFA April Open
132Drew Dixon 12 Life Time Swim Dallas 2:43.05 4/21/24 NT NTN LC Dista
133Dario Gonzalez 11 Htx Swims 2:43.30 4/19/24 TWST Spring Spl
134Jack Spear 12 North Texas Nadadores 2:43.53 4/21/24 NT NTN LC Dista
135Chen Zhou 12 First Colony Swim Tea 2:43.62 1/05/24 KATY Westpark T
136Aiden Amspoker 11 Pearland Aquatics 2:43.83 4/13/24 TEST Spring Spl
137Kellan Chong 12 Swim Streamline at No 2:43.87 5/04/24 GU SSS Spring O
138Giacomo De Santis 12 Nitro Swim Team 2:43.88 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
139Tejas Parashar 12 City of Plano Swimmer 2:44.03 4/20/24 ATAC Spring Int
140Cade Derdeyn 11 Waterloo Swimming 2:44.10 5/03/24 ST AAAA 21st An
141Tomas Gomez 12 Unattached 2:44.84 5/03/24 ST ASC Cinco De
142Ayden Rojas 11 Hydro Elite Aquatic T 2:45.14 4/19/24 Aggieland April
143Alejandro Olivera 12 Houston Hydra 2:45.15 4/19/24 PACK April Long
144Nick Marland 12 Premier Aquatics Club 2:45.26 4/19/24 PACK April Long
145Carter Harrison 11 Blue Tide Aquatics 2:45.44 4/19/24 Aggieland April
146Pang-Chin Wei 12 Waterloo Swimming 2:45.61 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
147Adrian Ortiz Santiago 12 Life Time Houston Swi 2:45.64 4/06/24 LSST April LC O
148William Sorenson 12 Magnolia Aquatic Club 2:46.24 4/19/24 Aggieland April
149Naven Acosta 12 Mansfield Aquatic Clu 2:46.29 4/26/24 NT MAC ABB Meet
150Alexander Izyumskiy 12 Aquatex Swim & Water 2:46.48 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
151McKissick Rucker 11 Premier Aquatics Club 2:46.55 4/19/24 PACK April Long
152Eric Garcia 12 Alamo Area Aquatic As 2:46.62 4/20/24 ST AAAA NS Spri
153Majd Boughaleb Hassani 12 Nitro Swim Team 2:46.73 4/27/24 ST CCSS LC Uncl
154Gavin De Jesus 12 Northeast Houston Aqu 2:47.07 4/26/24 Fleet Spring Sl
155William Ruppert 12 Nitro Swim Team 2:47.16 4/06/24 ST NTRO LC Red
156Sage Madison 11 Tyler Rose Aquatic Cl 2:47.17 4/12/24 Best of Both Wo
157James Wright 12 Cypress Fairbanks Swi 2:47.34 4/26/24 Fleet Spring Sl
158Luke Boyd 11 Nitro Swim Team 2:47.72 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
159Davis Watson 11 Capital of Texas Aqua 2:47.80 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
160Lucas Lau 11 First Colony Swim Tea 2:47.84 4/19/24 FCST April LC I
161David Al Andari 11 Texas Ford Aquatics 2:48.37 4/13/24 TFA April Open
162Nikolay Popov 12 Capital of Texas Aqua 2:48.52 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
163Adam Farquhar 12 Dallas Mustangs 2:48.74 4/20/24 ATAC Spring Int
164Nathan Didier 11 Streamline Aquatics 2:48.81 5/03/24 ST AAAA 21st An
165Ayman Bouaziz 11 Sharks Swim Club 2:49.20 4/19/24 FCST April LC I
166Austin Anderson 12 Premier Aquatics Club 2:49.25 4/19/24 PACK April Long
167Benson Travnicek 11 Tiger Shark of Texas 2:49.36 4/19/24 TWST Spring Spl
168Jordan Ross 12 Houston Hydra 2:49.52 4/19/24 PACK April Long
169Joe Yao 12 Circle C Select Swim 2:49.55 4/27/24 ST CCSS LC Uncl
170Colin Nguyen 11 Pearland Aquatics 2:50.11 4/13/24 TEST Spring Spl
171Michael Bergfield 12 Swim Streamline at No 2:50.21 4/06/24 LSST April LC O
172Austin Crowe 11 Alamo Area Aquatic As 2:50.34 5/03/24 ST AAAA 21st An
173Blake Varghese 11 Premier Aquatics Club 2:50.45 4/19/24 PACK April Long
174Connor Rocha 12 Pearland Aquatics 2:50.49 1/05/24 KATY Westpark T
175Peter Gray 11 Iron Horse Aquatics 2:50.53 4/27/24 NT STAR April A
176Grady Beers 11 Greater Austin YMCA S 2:50.58 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
177George Naylor 11 Nitro Swim Team 2:50.75 4/27/24 ST CCSS LC Uncl
178Landon Bomar 11 Sharks Swim Club 2:50.84 4/19/24 FCST April LC I
179Thomas Hebert 11 Cypress Fairbanks Swi 2:50.92 4/26/24 Fleet Spring Sl
180Teddy Gray 12 Iron Horse Aquatics 2:50.99 4/27/24 NT STAR April A
181Charlie Dinh 12 Academy of Texas Aqua 2:51.19 4/20/24 ATAC Spring Int
182Omar Hernandez 11 Aquatex Swim & Water 2:51.35 5/03/24 ST ASC Cinco De
183Carson Uran 11 Houston Hydra 2:51.56 4/19/24 PACK April Long
184James Ong 12 First Colony Swim Tea 2:51.83 4/19/24 FCST April LC I
185Vince Stevens 12 Hydro Elite Aquatic T 2:52.04 4/13/24 TEST Spring Spl
186Deklan Richardson 11 Unattached 2:52.23 4/06/24 ST NTRO LC Red
187Peter Meyer 11 Longhorn Aquatics 2:52.30 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
188Carson Taylor 11 Conroe Area Team Swim 2:52.73 4/06/24 LSST April LC O
189Sebastian Castro 12 Greater Austin YMCA S 2:52.92 4/27/24 ST CCSS LC Uncl
190Wonjun Lee 12 Aggie Swim Club 2:53.09 4/19/24 Aggieland April
191Samuel Henderson 12 Swim Streamline at No 2:53.12 4/19/24 TWST Spring Spl
192Alex Helm 11 Alamo Area Aquatic As 2:53.22 4/20/24 ST AAAA NS Spri
193Alejandro Carrasco 12 EL Paso Border Land S 2:53.32 5/03/24 NM LCAT Suntan
194Hudson Klein 12 Iron Horse Aquatics 2:53.33 4/27/24 NT STAR April A
195Nikhil Kumar 12 Texas Gold 2:53.65 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
196Liam Mccloy 11 High Performance Aqua 2:53.82 10/20/23 HPAC 2023 Long
197Luke Coscarelli-Nguyen 12 Magnolia Aquatic Club 2:53.94 4/19/24 Aggieland April
198Emiliano Salinas Martinez 12 Select Team of Aquati 2:54.05 4/27/24 NT STAR April A
199Kalvin Rogojina 11 Swim Streamline at No 2:54.07 4/06/24 LSST April LC O
200Tadija Misevic 11 Eagle Swimming Associ 2:54.13 4/06/24 LSST April LC O
201Alex Alcala-Alvarez 11 Mission Marlins Aquat 2:54.27 4/06/24 ST LC BAS Swim
202Connor Michalak 12 Texas Elite Swim Team 2:54.37 4/13/24 TEST Spring Spl
203Felipe Escobar 11 High Performance Aqua 2:54.49 10/20/23 HPAC 2023 Long
204Konnor Tran 11 First Colony Swim Tea 2:54.55 4/19/24 FCST April LC I
205Alex Ozanus 11 Nitro Swim Team 2:54.64 5/03/24 ST AAAA 21st An
206Miguel Gamboa 11 Tri City Aquatics 2:54.65 4/06/24 ST LC BAS Swim
207Harrison Parker 11 Capital of Texas Aqua 2:54.85 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
208Elton Yang 11 Nitro Swim Team 2:54.90 5/03/24 ST AAAA 21st An
209Trek Mueller 11 Iron Horse Aquatics 2:54.92 4/27/24 NT STAR April A
210Braeden Copes 12 Alamo Area Aquatic As 2:55.02 4/20/24 ST AAAA NS Spri
211Paulo Andrade 12 El Paso Aqua Posse 2:55.48 5/03/24 NM LCAT Suntan
212Ethan Herrera 12 Waterloo Swimming 2:55.57 4/07/24 ST WLOO Waterlo
213Joshua Mubiru 12 Sharks Swim Club 2:55.79 4/19/24 FCST April LC I
214Andrew Roberts 12 The Woodlands Swim Te 2:55.85 4/19/24 TWST Spring Spl
215Santi Rodriguez 12 San Antonio Wave 2:56.27 4/20/24 ST AAAA NS Spri
216Isaac Gaona 11 Swim Houston Aquatics 2:56.34 4/19/24 Aggieland April
217Alex Vuong 11 Escalate Aquatic Team 2:57.23 4/19/24 TWST Spring Spl
218Anush Singh 12 Iron Horse Aquatics 2:57.68 4/27/24 NT STAR April A
219Caleb Wood 12 Northeast Houston Aqu 2:58.11 4/19/24 Aggieland April
220Ryan Kim 11 Fulshear Racing Swim 2:58.16 4/06/24 LSST April LC O
221Oba Awolusi 12 First Colony Swim Tea 2:58.38 4/19/24 FCST April LC I
222Drayce Monden 12 Lone Star Aquatic Clu 2:58.74 4/27/24 ST CCSS LC Uncl
223Luke Fontaine 11 Prosper Aquatic Club 2:58.80 4/27/24 NT STAR April A
224Ivan Ramirez 11 Greater Austin YMCA S 2:58.81 4/27/24 ST CCSS LC Uncl
225Maddox Fuentes 11 South Shore Sails 2:59.15 5/04/24 GU SSS Spring O
226Justin West 11 South Shore Sails 2:59.67 4/13/24 GU Spring Open
227Taylor Daniel 12 Ambush Swimming 2:59.84 4/19/24 Aggieland April
228Joseph Nguyen 12 Tomball Area Swim Clu 2:59.94 4/19/24 TWST Spring Spl
229William Cook 12 Katy Aquatic Team For 3:00.04 4/19/24 FCST April LC I
230Zach Denison 12 Waterloo Swimming 3:01.56 4/07/24 ST WLOO Waterlo
231MATTHEW Powell 11 First Colony Swim Tea 3:01.67 4/19/24 FCST April LC I
232Howard Hamilton 12 Johnnie Means Aquatic 3:02.22 4/19/24 PACK April Long
233Erik Niemann 12 Tomball Area Swim Clu 3:02.24 4/19/24 TWST Spring Spl
234Ameya Vashishtha 11 Texas Ford Aquatics 3:02.30 4/13/24 TFA April Open
235Dmitry Rodriguez 11 Prosper Aquatic Club 3:02.66 4/27/24 NT STAR April A
236Ken Nguyen 12 Aggie Swim Club 3:02.98 4/19/24 Aggieland April
237Edvin Hols 11 Houston Hydra 3:03.23 4/19/24 PACK April Long
238Nathan Le 12 Texas Elite Swim Team 3:03.28 4/13/24 TEST Spring Spl
239Jake Thompson 12 South Shore Sails 3:03.28 4/13/24 GU Spring Open
240Clay Roussin 11 Eagle Swimming Associ 3:03.29 4/06/24 LSST April LC O
241Derek Yang 11 First Colony Swim Tea 3:03.99 4/19/24 FCST April LC I
242Matthew Engelbrink 12 Premier Aquatics Club 3:04.86 4/19/24 PACK April Long
243Zachary Fleming 11 Eagle Swimming Associ 3:05.02 4/19/24 Aggieland April
244Tayem Metwally 12 Texas Ford Aquatics 3:05.11 4/13/24 TFA April Open
245Hank Jones 11 Waterloo Swimming 3:05.21 4/07/24 ST WLOO Waterlo
246Taylan Le 11 First Colony Swim Tea 3:05.37 4/19/24 FCST April LC I
247Kam Keener 11 South Shore Sails 3:05.40 5/04/24 GU SSS Spring O
248Hunter Stuckey 11 Inspire Swimming 3:05.41 5/04/24 GU SSS Spring O
249Hugh Batten 11 North Texas Nadadores 3:05.59 4/21/24 NT NTN LC Dista
250Henry Rehwinkel 11 Greater Austin YMCA S 3:06.10 4/27/24 ST CCSS LC Uncl
251Bowen Chen 11 First Colony Swim Tea 3:06.18 4/19/24 FCST April LC I
252Callum Smoker 12 Cypress Fairbanks Swi 3:06.20 4/26/24 Fleet Spring Sl
253Jason Yang 12 First Colony Swim Tea 3:06.23 4/19/24 FCST April LC I
254Sebastian Castillo 11 Sharks Swim Club 3:06.28 4/19/24 FCST April LC I
255Grayson Rigsby 12 Htx Swims 3:06.36 4/06/24 LSST April LC O
256Bradley Teets 12 South Shore Sails 3:06.71 4/13/24 GU Spring Open
257Montgomery Grayson 11 Power for Life 3:06.86 4/19/24 TWST Spring Spl
258Frankie Herrera 11 Tomball Area Swim Clu 3:07.48 4/19/24 TWST Spring Spl
259AJ Dahl 11 First Colony Swim Tea 3:07.51 4/19/24 FCST April LC I
260Taym Farah 11 Htx Swims 3:07.82 4/06/24 LSST April LC O
261Suchen Zhou 12 First Colony Swim Tea 3:07.97 4/19/24 FCST April LC I
262Srikar Poludasu 11 Texas Ford Aquatics 3:08.05 4/13/24 TFA April Open
263William Piatek 11 Lone Star Swim Team 3:08.19 4/06/24 LSST April LC O
264Ernest Garaev 11 First Colony Swim Tea 3:08.30 4/19/24 FCST April LC I
265Sidd Dendi 12 Iron Horse Aquatics 3:08.84 4/27/24 NT STAR April A
266Ashton Cluer 12 Prosper Aquatic Club 3:09.01 4/27/24 NT STAR April A
267Antonio Monreal 11 Blue Tide Aquatics 3:09.06 4/19/24 Aggieland April
268Nate Nhan 11 South Shore Sails 3:09.12 5/04/24 GU SSS Spring O
269Steven Le 12 Texas Elite Swim Team 3:09.16 4/13/24 TEST Spring Spl
270Jacob Stasse 11 Fulshear Racing Swim 3:09.42 4/06/24 LSST April LC O
271Tien Dang 11 Escalate Aquatic Team 3:09.72 4/19/24 TWST Spring Spl
272Hudson Roser 11 Blue Tide Aquatics 3:09.91 4/19/24 Aggieland April
273Asher Gurr 12 Inspire Swimming 3:09.98 5/04/24 GU SSS Spring O
274Hrihaan Moharil 11 Houston Hydra 3:10.23 4/19/24 PACK April Long
275Luke Miller 11 Austin Swim Club 3:10.59 4/13/24 ST ASC Long Cou
276William Chen 12 First Colony Swim Tea 3:10.62 4/19/24 FCST April LC I
277Robert Gilmore 11 Houston Hydra 3:11.12 4/19/24 PACK April Long
278Evan Makarov 11 First Colony Swim Tea 3:11.70 4/19/24 FCST April LC I
279Ian Hughes 11 Great Hills Aquatics 3:11.81 4/27/24 ST CCSS LC Uncl
280Declan Gregory 11 Metroplex Aquatics 3:12.09 4/12/24 Best of Both Wo
281Nicholas Chastain 11 First Colony Swim Tea 3:13.10 4/19/24 FCST April LC I
282Jacob Lewis 11 Cypress Fairbanks Swi 3:13.27 4/26/24 Fleet Spring Sl
283Eric Wang 11 Cypress Fairbanks Swi 3:13.64 4/26/24 Fleet Spring Sl
284Joshua Isbell 12 Cypress Fairbanks Swi 3:13.78 4/26/24 Fleet Spring Sl
285Enzo Oehlschlaeger 11 Waterloo Swimming 3:13.94 4/13/24 ST ASC Long Cou
286Joshua Gallardo 11 Hydro Elite Aquatic T 3:14.09 4/13/24 TEST Spring Spl
287Andrew Russell 11 Aquatex Swim & Water 3:14.25 4/12/24 ST TXLA 11&O Lo
288Arjun Shah 12 Texas Elite Swim Team 3:14.43 4/13/24 TEST Spring Spl
289Jaxson Davies 11 First Colony Swim Tea 3:14.47 4/19/24 FCST April LC I
290Caleb Heston 11 Texas Elite Swim Team 3:14.57 4/13/24 TEST Spring Spl
291Diego Martinez-Fosado 11 Fulshear Racing Swim 3:14.65 4/06/24 LSST April LC O
292Ethan Han 11 Katy Aquatic Team For 3:14.77 4/19/24 FCST April LC I
293Kaushik Saravanane 11 Prosper Aquatic Club 3:14.83 4/27/24 NT STAR April A
294Sebastian Priest 12 Sharks Swim Club 3:14.83 4/19/24 FCST April LC I
295Sebastian Cano 12 Texas Elite Swim Team 3:15.46 4/13/24 TEST Spring Spl
296Rogelio Hernandez 12 Eagle Swimming Associ 3:15.70 4/06/24 LSST April LC O
297Michael Groover 12 Texas Elite Swim Team 3:16.14 4/13/24 TEST Spring Spl
298Kingsley Tran 11 First Colony Swim Tea 3:16.15 4/19/24 FCST April LC I
299Emiliano Villalpando 12 Harlingen CISD SEAL 3:16.34 4/06/24 ST LC BAS Swim
300Henry Lan 12 Alamo Area Aquatic As 3:17.46 4/20/24 ST AAAA NS Spri
301Jackson Lopez 11 Alamo Area Aquatic As 3:17.50 4/20/24 ST AAAA NS Spri
302Sawyer Mayne 11 Lone Star Swim Team 3:18.08 4/06/24 LSST April LC O
303Riyansh Vinjanampati 11 Texas Ford Aquatics 3:18.09 4/13/24 TFA April Open
304Myles Waldschmidt 11 Magnolia Aquatic Club 3:18.34 4/19/24 Aggieland April
305Mateo De Leon 11 EL Paso Border Land S 3:18.91 5/03/24 NM LCAT Suntan
306Hudson St. Amant 11 High Performance Aqua 3:19.07 4/27/24 Banana Slug Bea
307Marcus So 11 Premier Aquatics Club 3:19.37 4/19/24 PACK April Long
308Kevin Lance 11 South Shore Sails 3:19.76 5/04/24 GU SSS Spring O
309Edison Barton 11 Cypress Fairbanks Swi 3:19.97 4/26/24 Fleet Spring Sl
310Jay Sinha 11 San Antonio Wave 3:20.05 4/20/24 ST AAAA NS Spri
311Weilong Lee 11 First Colony Swim Tea 3:20.27 4/19/24 FCST April LC I
312Jake West 11 South Shore Sails 3:20.36 5/04/24 GU SSS Spring O
313Breyden Martinez 12 Tyler Rose Aquatic Cl 3:20.43 4/12/24 Best of Both Wo
314Jaeyoung Kim 11 Waterloo Swimming 3:20.68 4/07/24 ST WLOO Waterlo
315Zane Tolleson 12 Texas Elite Swim Team 3:21.03 4/13/24 TEST Spring Spl
316Matthew Landry-Mclauchlan 12 Galveston Island Swim 3:21.12 5/04/24 GU SSS Spring O
317Nikhil Isiguzo 12 Alamo Area Aquatic As 3:21.38 4/20/24 ST AAAA NS Spri
318Jacob Gonzalez 11 Sharks Swim Club 3:22.98 4/19/24 FCST April LC I
319Amrit Agarwal 11 Prosper Aquatic Club 3:23.04 4/27/24 NT STAR April A
320Miles Godwin 12 South Shore Sails 3:23.34 5/04/24 GU SSS Spring O
321Shian Wang 11 Pearland Aquatics 3:23.41 4/13/24 TEST Spring Spl
322Yarik Shkundaleu 12 Metroplex Aquatics 3:23.82 4/27/24 NT STAR April A
323Aiden Vossoughi 11 Texas Elite Swim Team 3:24.34 4/13/24 TEST Spring Spl
324Nivaan Nathani 12 Texas Ford Aquatics 3:24.64 4/13/24 TFA April Open
325Kayden Schoenfeld 11 San Antonio Wave 3:25.16 4/20/24 ST AAAA NS Spri
326Eric Zhang 11 First Colony Swim Tea 3:26.15 4/19/24 FCST April LC I
327Mason Reed 11 Aggie Swim Club 3:26.39 4/19/24 Aggieland April
328Austin Fung 11 First Colony Swim Tea 3:27.61 4/19/24 FCST April LC I
329Filipp Antoshin 12 Life Time Houston Swi 3:29.79 4/06/24 LSST April LC O
330Harrison Fleming 11 Fast Fins Elite 3:31.34 4/19/24 Aggieland April
331Nivaan Mohanty 11 Southwestern Aquatics 3:32.74 4/13/24 TEST Spring Spl
332Yohan Irani 12 High Performance Aqua 3:34.09 10/20/23 HPAC 2023 Long
333Rey Lerma 11 Aggie Swim Club 3:35.03 4/19/24 Aggieland April
334Dayne Zhou 11 First Colony Swim Tea 3:35.64 4/19/24 FCST April LC I
335Kyle Matusek 12 Aggie Swim Club 3:37.20 4/19/24 Aggieland April
336Holden Reynolds 11 Platinum Aquatics 3:42.33 4/19/24 Aggieland April
337William Goldfarb 11 Texas Elite Swim Team 3:43.70 4/13/24 TEST Spring Spl
338Rithwin Gopinath 12 Prosper Aquatic Club 3:44.36 4/27/24 NT STAR April A
339Yamen Metwally 11 Texas Ford Aquatics 3:46.00 4/13/24 TFA April Open
340Aaron Lopez 11 First Colony Swim Tea 3:46.75 4/19/24 FCST April LC I
341Luis Carmona 12 Cypress Fairbanks Swi 3:47.26 4/26/24 Fleet Spring Sl
342Mason Ruchhoeft 11 Cypress Fairbanks Swi 3:49.11 4/26/24 Fleet Spring Sl
343Ben Ridenour 11 Texas Ford Aquatics 3:50.29 4/13/24 TFA April Open
344Evan Wilson 11 Texas Ford Aquatics 3:55.39 4/13/24 TFA April Open
345Austin Reddy 12 South Shore Sails 3:56.22 5/04/24 GU SSS Spring O
346Christian Hernandez 11 VillaSport Swim Team 3:57.41 4/19/24 PACK April Long
347Junseok Choi 11 Aggie Swim Club 3:57.63 4/19/24 Aggieland April
348Vansh Suryawanshi 11 Katy Aquatic Team For 4:03.64 4/19/24 FCST April LC I
349Zachary Chung 11 First Colony Swim Tea 4:12.86 4/19/24 FCST April LC I
350Advay Dixit 11 Metroplex Aquatics 4:18.22 4/27/24 NT STAR April A
351Alex Lu 12 Katy Aquatic Team For 4:19.68 4/19/24 FCST April LC I
352Parthiv Kande 11 Select Team of Aquati 4:31.69 4/27/24 NT STAR April A
353Mekhel Ray 11 Cypress Fairbanks Swi 4:32.98 4/26/24 Fleet Spring Sl
Dominate The Competition With The Latest & Greatest Girls' Tech & Training Suits Disclaimer: This Website is not affiliated with USA Swimming nor any Local Swim Committee. The information on this website is not to be viewed as official times nor as official rankings.
While we use reasonable efforts to include the most up to date and accurate information on our website,
we make no representations as to the accuracy, timeliness, or completeness of the information.
The information provided within this website is provided for entertainment purposes only.
The information on this website is not intended to be used in any form as part of a College or University Admission Application