Florida Swimming
Boys Ages 17 & 18
IM Ready
Short Course Yards (SCY)
The score is based upon the sum of the Power Points for each event. A swimmer must have swam in at least 3 of the IM Ready events in order to be ranked.
Age is the swimmer's age on 5/6/2024.
Swimmer
Age
Team
200FR
100BK
100BR
100FL
200IM
Score
1
Carter Lancaster
17
Bolles School Sharks
752
913
969
916
1010
4560
2
Landon Kyser
18
Bolles School Sharks
837
946
763
850
928
4324
3
Ryan Erisman
17
Windermere Lakers
920
827
810
802
916
4275
4
Seth Tolentino
18
Bolles School Sharks
863
842
819
848
833
4205
5
Wyatt Porch
17
Bolles School Sharks
684
756
966
826
941
4173
6
Nicholas Cecchi
18
Southwest Stars Swim Club
793
911
744
873
830
4151
7
Ethan Ekk
17
Area Tallahassee Aquatic Club
933
909
583
764
922
4111
8
Xavier Sohovich
17
Bolles School Sharks
887
831
636
795
827
3976
9
Adam Varga
18
Saint Petersburg Aquatics
921
830
504
899
807
3961
10
Hayden Sunman
17
Planet Swim Aquatics
794
831
749
734
850
3958
11
Tristan Bonnet-Eymard
17
Windermere Lakers
826
782
737
784
773
3902
12
TJ Frost
17
Loggerhead Aquatics
927
441
794
800
927
3889
13
Rory Connelly
17
South Lake Aquatics Club
774
704
709
864
798
3849
14
Aidan Siers
18
Sarasota Sharks
863
765
523
756
890
3797
15
Michael Kent
18
YMCA of Southwest Florida Hur
530
686
876
841
847
3780
16
Danzhel Tuliao
17
Patriot Aquatics
627
684
868
751
841
3771
17
Cameron Watson
17
North Florida Swimming
778
783
581
831
786
3759
18
John McNamara
17
Bolles School Sharks
591
732
917
666
852
3758
19
Kevin Liu
17
Bolles School Sharks
711
679
805
746
800
3741
20
Aidan Clements
18
Academy Aquatic Club
874
794
467
841
703
3679
21
Alex Meyers-Labenz
18
Bolles School Sharks
772
790
588
823
703
3676
22
Zachary Jones
18
Bolles School Sharks
728
680
715
754
795
3672
23
Anthony Simmons
17
Piranhas YMCA of the Suncoast
742
762
660
766
715
3645
24
David Melnychuk
17
Sarasota Sharks
801
856
540
582
814
3593
25
Alex Block
17
Montverde Aquatic Club
702
682
810
630
765
3589
Swimmer
Age
Team
200FR
100BK
100BR
100FL
200IM
Score
26
Jayden Repak
18
The Berkeley Barracudas
686
548
878
748
726
3586
27
Alejandro Varon
17
Windermere Lakers
742
555
737
729
820
3583
28
Brandon Gear
17
Planet Swim Aquatics
831
551
778
630
785
3575
29
Oliver Bartolomeo
17
Radiant Aquatics
668
613
746
757
787
3571
30
Michael Traynor
18
Sarasota Sharks
743
810
408
808
801
3570
31
Nick Fabian
17
T2 Aquatics
785
708
616
700
739
3548
32
Casey Aten
18
Sarasota Sharks
745
725
764
478
834
3546
33
Liam Aleman
18
Gator Swim Club
708
558
835
603
834
3538
34
Peter Wendol
17
Piranhas YMCA of the Suncoast
623
632
826
598
826
3505
35
Luke Van Deusen
18
Bolles School Sharks
822
747
490
701
740
3500
36
Elias Corn
18
Sarasota Tsunami Swim Team
697
560
818
686
736
3497
37
Luca Simon
18
Sarasota Tsunami Swim Team
775
429
762
798
728
3492
38
Victor Izquierdo
17
Sarasota Sharks
672
512
833
671
791
3479
39
Ryder Gentry
18
Area Tallahassee Aquatic Club
873
447
624
799
720
3463
40
Nick Marrero
17
Bolles School Sharks
636
423
852
778
756
3445
41
Brody Singley
17
Episcopal AmberJax
824
727
378
771
743
3443
42
Carson Feehery
17
T2 Aquatics
640
485
825
744
740
3434
43
Maddox Mules
18
Indian River Aquatics
777
613
713
648
662
3413
44
Simeon Prosinski
17
Loggerhead Aquatics
704
381
823
653
847
3408
45
Dylan Matthews
18
Loggerhead Aquatics
668
857
312
813
755
3405
46
Daniel Krajewski
17
Sarasota Sharks
672
660
688
579
797
3396
47
Jack Mainville
17
Planet Swim Aquatics
651
526
888
667
639
3371
48
Mitchell Chao
17
Bolles School Sharks
561
651
778
639
735
3364
49
Cohen Chiam
17
Bolles School Sharks
758
924
762
904
3348
50
Tom Youngblood
18
Blue Dolfins
706
557
519
831
728
3341
51
Maverick Mules
18
Indian River Aquatics
529
722
621
796
657
3325
Swimmer
Age
Team
200FR
100BK
100BR
100FL
200IM
Score
52
William Wadsworth
17
Sarasota Sharks
723
516
515
792
744
3290
53
Robert Melsom
18
Saint Petersburg Aquatics
751
580
550
637
763
3281
54
Will Sammy
17
Gator Swim Club
691
752
641
478
701
3263
55
Sander Izzi
17
Greater Tampa Swim Association
569
541
662
745
742
3259
56
Simon Gong
17
Blue Dolfins
584
681
601
677
712
3255
57
Jeffrey Wolfe
18
Fast Falcons
594
737
511
761
646
3249
58
Evan Pelletier
18
Treasure Coast Aquatics
726
517
720
620
666
3249
59
Walker Lanoue
17
Planet Swim Aquatics
839
568
459
755
626
3247
60
Hayden Lester
17
Titusville Swim Team
639
777
443
669
680
3208
61
Jorge Guzman
18
Sarasota Sharks
714
698
472
672
643
3199
62
Stephen Lopez
18
Highlander Aquatic Club
497
732
615
703
650
3197
63
Xavier Washington
18
Fast Falcons
650
817
425
642
648
3182
64
Lucas Spillers
18
Planet Swim Aquatics
701
639
500
774
550
3164
65
SEAN Thatavakorn
17
Tampa Y Swimming
642
591
621
665
643
3162
66
Peter Manelis
18
Planet Swim Aquatics
437
415
825
808
662
3147
67
Sebastian Lopez
17
Bolles School Sharks
642
455
712
651
672
3132
68
Nathan Castano
18
Area Tallahassee Aquatic Club
801
870
811
641
3123
69
Scott Robinson
17
Southwest Stars Swim Club
644
748
545
550
635
3122
70
Alex Primavera
17
Bolles School Sharks
497
456
894
414
852
3113
71
Toby Schwenk
18
Sarasota Sharks
734
718
484
454
723
3113
72
Adrian Garcia Flores
18
Southwest Stars Swim Club
653
462
672
695
617
3099
73
Liam Maloney
18
Academy Aquatic Club
589
616
443
752
696
3096
74
Ryan Walker
17
Blue Dolfins
685
662
408
781
550
3086
75
Graham Evans
18
SwimRise Aquatics
702
389
675
616
686
3068
76
Alston Qin
18
Bolles School Sharks
821
870
655
708
3054
77
Sean Vicha
17
The Berkeley Barracudas
655
572
402
787
611
3027
Swimmer
Age
Team
200FR
100BK
100BR
100FL
200IM
Score
78
Ethan Ooi
18
Sarasota Sharks
623
453
566
740
640
3022
79
Gavin Peck
18
Academy Aquatic Club
773
613
363
787
468
3004
80
Anthony Simmons
17
Piranhas YMCA of the Suncoast
757
748
825
673
3003
81
Asher Walker
18
South Lake Aquatics Club
677
572
559
649
520
2977
82
Owen Kerkezi
17
SwimRise Aquatics
810
796
148
641
571
2966
83
Daniel Strumidlo
17
Blue Dolfins
799
491
348
660
661
2959
84
Keanu Garnier-Chan
18
Gulf Coast Swim Team
700
597
535
505
610
2947
85
Alexander Kim
17
Planet Swim Aquatics
687
543
390
795
528
2943
86
Kenneth Gonzalez
17
Windermere Lakers
535
580
643
649
521
2928
87
Henry Hazell
17
Indian River Aquatics
515
659
501
662
589
2926
88
Sabian Branch
18
Fast Falcons
762
525
468
498
665
2918
89
Anthony Whittall
18
Bolles School Sharks
814
480
827
774
2895
90
Donovan Vissers
17
Southwest Stars Swim Club
569
651
427
685
561
2893
91
Eric Rein
17
Academy Aquatic Club
473
405
808
522
656
2864
92
Christian Grden
17
Bolles School Sharks
613
312
652
639
632
2848
93
Sean Vicha
17
The Berkeley Barracudas
577
475
376
757
663
2848
94
Lee Volpe
17
YMCA of Southwest Florida Hur
580
398
651
610
602
2841
95
Kamen Rangelov
18
Bolles School Sharks
658
843
622
716
2839
96
Reef Parman
17
Rocket Swimming
460
382
625
681
688
2836
97
Ben Macgregor
18
Radiant Aquatics
535
396
676
692
527
2826
98
Charlie Wu
18
T2 Aquatics
619
343
679
589
594
2824
99
Owen Williams
17
Unattached
670
657
348
588
559
2822
100
Hampton Walker
17
Bolles School Sharks
577
638
392
677
531
2815
101
Matt Leitheiser
17
Planet Swim Aquatics
653
331
626
558
627
2795
102
Egor Kuznetsov
17
T2 Aquatics
643
417
639
483
612
2794
103
Ryan Turner
18
Highlander Aquatic Club
781
609
79
690
634
2793
Swimmer
Age
Team
200FR
100BK
100BR
100FL
200IM
Score
104
Christian Magruder
18
Windermere Lakers
637
681
273
630
557
2778
105
Arnas Monkelis
17
West Florida Lightning Aquatic
777
284
517
662
533
2773
106
Ben Camp
18
Fast Falcons
624
478
459
738
470
2769
107
Chaz Schuijt
17
Rocket Swimming
673
758
711
626
2768
108
Nathaniel Fentsor
17
Tampa Bay Aquatic Club Country
683
718
659
704
2764
109
Massimo Brunacci
17
West Volusia Swim Club,Inc.
518
524
621
550
546
2759
110
Noah Jones
17
Blue Wave Swimming
508
613
492
559
584
2756
111
Thomas Austin
17
Unattached
555
514
469
595
621
2754
112
Noah Hall
18
Piranhas YMCA of the Suncoast
636
565
406
605
541
2753
113
Gavin Schumacher
18
Swim Melbourne
560
449
753
456
534
2752
114
Brayden Hunt
17
Titusville Swim Team
591
540
503
667
450
2751
115
Alex Thai
18
Florida Elite Swimming
569
254
768
573
574
2738
116
Santiago Lara
17
Fast Lane Aquatics
537
355
624
597
617
2730
117
Avery Bumbach
18
Fast Falcons
584
525
397
583
641
2730
118
Julian Johnson
17
Blue Dolfins
621
456
523
573
553
2726
119
Gregory Politis
18
Tampa Bay Aquatic Club Country
496
618
487
502
620
2723
120
Jack Meyer
17
Tampa Y Swimming
408
532
582
676
508
2706
121
Cristian Doan
17
Tampa Y Swimming
367
527
707
457
645
2703
122
Tristan Massey
17
Blue Dolfins
529
504
395
700
571
2699
123
Thor Warnken
18
T2 Aquatics
557
434
536
648
513
2688
124
Sascha Macht
18
Bolles School Sharks
832
914
940
2686
125
Tyler King
18
Area Tallahassee Aquatic Club
686
722
749
519
2676
126
Kai Larkin
17
South Lake Aquatics Club
451
437
740
434
600
2662
127
Alejandro Lopez-Romero
18
SwimRise Aquatics
648
574
385
620
434
2661
128
Dylan Cardosi
17
The Berkeley Barracudas
708
500
788
645
2641
129
Jaxson Brookshier
17
Titusville Swim Team
616
439
474
522
574
2625
Swimmer
Age
Team
200FR
100BK
100BR
100FL
200IM
Score
130
Julian Ithier
17
Fast Lane Aquatics
720
277
444
634
539
2614
131
Cayden DeTillio
18
Florida Elite Swimming
575
569
561
395
514
2614
132
Sam Kibogo
17
Bolles School Sharks
524
648
343
609
489
2613
133
Aron Maloney
17
Bolles School Sharks
614
708
501
187
600
2610
134
Josh Ambrose
17
Piranhas YMCA of the Suncoast
551
651
267
628
505
2602
135
Adrien Steiger
17
Piranhas YMCA of the Suncoast
527
636
361
533
544
2601
136
Coop McGowan
17
YMCA of Southwest Florida Hur
484
614
327
640
520
2585
137
William Brockman
17
Saint Petersburg Aquatics
528
469
400
626
556
2579
138
Chase Hartman
18
Pipeline Swimming
519
429
559
536
526
2569
139
Ryan Qu
17
Piranhas YMCA of the Suncoast
572
508
372
581
521
2554
140
Jeremiah Goodwin
17
Blue Dolfins
716
463
657
715
2551
141
Eli Giangreco
18
Montverde Aquatic Club
707
453
282
577
527
2546
142
Sam Welch
17
Blue Dolfins
474
451
386
620
607
2538
143
Joshua Osborne
18
Area Tallahassee Aquatic Club
577
701
303
483
465
2529
144
Jonathan Herold
17
Saint Petersburg Aquatics
562
449
512
550
456
2529
145
Jayce Masters
18
Indian River Aquatics
460
524
301
649
587
2521
146
Aidan Strickland
18
Tampa Bay Aquatic Club Country
495
518
428
571
507
2519
147
Zachary Roberts
18
T2 Aquatics
502
472
430
621
492
2517
148
Maidar Gongor
17
Bolles School Sharks
642
526
514
250
576
2508
149
Austin Earle
17
Sarasota Sharks
614
578
314
531
468
2505
150
Kaua Pimentel
17
Windermere Lakers
474
777
589
659
2499
151
Brandon Stebbins
18
South Lake Aquatics Club
559
673
367
447
446
2492
152
logan Martin
17
Fast Falcons
621
428
348
499
594
2490
153
Nathaniel Fentsor
17
Dolphins, Countryside Country
425
269
613
565
618
2490
154
Arshia Taheri
17
Tampa Y Swimming
570
357
556
496
502
2481
155
Reagan Dunn
17
Charlotte County Swimming
491
458
447
615
466
2477
Swimmer
Age
Team
200FR
100BK
100BR
100FL
200IM
Score
156
Jared Semmen
17
Highlander Aquatic Club
588
658
190
576
451
2463
157
Christian McAuley
17
T2 Aquatics
650
538
191
485
594
2458
158
Brayden Hunt
17
Titusville Swim Team
559
459
543
385
505
2451
159
Garret McNab
17
Unattached
550
420
260
662
555
2447
160
Cole Wilson
17
Gulf Coast Swim Team
399
548
471
573
449
2440
161
Gavin Gumieny
17
Titusville Swim Team
444
332
634
493
536
2439
162
Kieran Henry
17
Bolles School Sharks
412
471
493
473
572
2421
163
Sean Shanahan
18
Piranhas YMCA of the Suncoast
550
479
609
407
375
2420
164
Andrew Caruso
17
Gator Swim Club
535
475
351
443
614
2418
165
Ethan Wang
17
Sarasota Tsunami Swim Team
665
354
389
359
629
2396
166
Teddy Vanderbilt
17
Flagler Fluid Swim Club
366
500
563
529
438
2396
167
Wyatt Cook
18
Greater Orlando Aquatics Team
495
646
372
457
422
2392
168
Gavin Kirby
18
Cbs Islanders
575
582
226
515
485
2383
169
Coby Werner
17
T2 Aquatics
551
550
311
454
512
2378
170
Caleb Reeley
17
Blue Dolfins
596
562
598
614
2370
171
Cameron York
17
Area Tallahassee Aquatic Club
814
416
450
683
2363
172
Angelo Candelora
17
Unattached
553
82
586
623
515
2359
173
Julian Barre
17
Bolles School Sharks
662
208
348
543
594
2355
174
Drew Dyett
18
Hydro4 Swimming
573
604
183
516
479
2355
175
Tito Borromeo
18
Academy Aquatic Club
421
346
708
309
567
2351
176
Nathan Somers
18
Swim Florida
637
430
343
546
393
2349
177
Joao Lapagesse
18
Academy Aquatic Club
755
451
537
597
2340
178
Matthew Mahony
17
Titusville Swim Team
487
362
545
452
493
2339
179
Alex Block
17
Montverde Aquatic Club
733
809
775
2317
180
James Cochran
17
Bolles School Sharks
352
369
661
369
557
2308
181
Cruz Helmstetter
17
Sun Coast Swim Team
444
338
574
466
464
2286
Swimmer
Age
Team
200FR
100BK
100BR
100FL
200IM
Score
182
Nick Barresi
17
Sarasota Sharks
484
538
507
244
509
2282
183
Tristan Dorville
17
Bolles School Sharks
772
800
692
2264
184
Gunner Williams
18
Radiant Aquatics
641
291
371
539
415
2257
185
Gavin Dobson
18
Bolles School Sharks
454
332
510
602
352
2250
186
Jace Domster
18
Treasure Coast Swimming
559
561
246
424
452
2242
187
Andres Ordonez
17
Montverde Aquatic Club
447
408
417
555
410
2237
188
Nash Fuller
18
Treasure Coast Swimming
421
358
684
341
425
2229
189
Will Glaser
17
Blue Dolfins
611
582
6
488
540
2227
190
Evan Blase
17
Unattached
396
455
273
432
670
2226
191
Samuel Casadiego
17
Florida Elite Swimming
350
139
498
671
559
2217
192
Henry Shoemaker
17
Sarasota Tsunami Swim Team
702
259
206
443
607
2217
193
Dean Carey
17
Fast Falcons
502
470
521
412
310
2215
194
Nic Scripcariu
17
Swim Florida
544
423
308
494
438
2207
195
Tyler Henry
18
Tampa Bay Aquatic Club Country
586
189
513
528
375
2191
196
Keith Willis
17
Windermere Lakers
389
510
271
571
435
2176
197
Brody Metzger
17
Treasure Coast Aquatics
525
194
348
595
508
2170
198
Ronan Murphy
17
Sarasota Tsunami Swim Team
668
330
266
309
594
2167
199
Trevor Francis
18
Unattached
367
126
622
478
563
2156
200
Denis Jones
17
Sarasota Tsunami Swim Team
646
339
286
383
496
2150
201
Ryan Yang
18
Bolles School Sharks
504
189
568
395
482
2138
202
Danny Pontrelli II
18
Sun Coast Swim Team
487
389
477
429
350
2132
203
AJ O Farril -laboy
17
Blue Dolfins
429
481
313
537
369
2129
204
Landen Culleton
18
Gator Swim Club
591
547
158
575
247
2118
205
Dylan Smith
18
Greater Orlando Aquatics Team
646
322
712
431
2111
206
James Lindsay
17
Episcopal AmberJax
503
426
253
478
448
2108
207
Matt Lambert
17
Sarasota Sharks
489
498
258
330
531
2106
Swimmer
Age
Team
200FR
100BK
100BR
100FL
200IM
Score
208
Killian Coy
17
Titusville Swim Team
444
275
343
579
464
2105
209
Adam Odler
18
Montverde Aquatic Club
717
747
630
2094
210
Andrew Lindsey
17
Blue Dolfins
484
414
304
419
450
2071
211
Nash Fuller
18
Treasure Coast Swimming
400
222
577
404
467
2070
212
Gabriel Kim-Guisbert
17
Swim Melbourne
124
308
430
598
602
2062
213
Michael Navarro-Lenza
17
Sarasota Tsunami Swim Team
320
318
491
515
416
2060
214
Isaac Whitaker
18
Tampa Bay Aquatic Club Country
492
3
588
502
472
2057
215
Ryker Mules
17
Indian River Aquatics
430
612
680
333
2055
216
Cheyne Lee
17
Tampa Y Swimming
336
462
442
367
412
2019
217
Chase Urban
17
Florida Elite Swimming
259
498
477
305
475
2014
218
Pedro Dotto Cutti
18
Bolles School Sharks
473
264
157
635
483
2012
219
Kevin Mao
18
United
499
302
606
591
1998
220
Nicholas Garvey
17
Bolles School Sharks
416
310
354
476
411
1967
221
Elijah Noles
17
Tampa Bay Aquatic Club Country
444
526
241
285
471
1967
222
Rahul Karpur
18
Tampa Y Swimming
509
280
202
560
414
1965
223
Noah Ali
18
Nocatee Bluetide Swim Team
400
217
469
405
473
1964
224
Blake Rhodes
17
United
647
16
444
528
326
1961
225
Tate Lueck
17
Unattached
545
364
230
311
509
1959
226
Wyatt Pamintuan
18
Blue Dolfins
325
400
403
476
347
1951
227
Nikki Kamalanathan
17
Bolles School Sharks
587
460
169
221
493
1930
228
Silas Corchado
17
Kissimmee Swim Association
429
40
507
518
430
1924
229
Theo Scarpino
17
Northeast Aquatic Team
382
487
614
441
1924
230
Zachary Caldwell
17
YMCA of Southwest Florida Hur
555
326
294
385
364
1924
231
Kaden Danninger
18
Planet Swim Aquatics
318
347
448
424
385
1922
232
Brock Tanner
18
Blue Dolfins
435
273
617
119
464
1908
233
Max Livingston
18
Unattached
538
292
361
409
303
1903
Swimmer
Age
Team
200FR
100BK
100BR
100FL
200IM
Score
234
Joao da Cruz Guedes
17
Bolles School Sharks
624
738
538
1900
235
Ben Hoang
17
Unattached
279
532
412
213
459
1895
236
Wilson Baker
18
Greater Orlando Aquatics Team
277
117
671
454
366
1885
237
Matthew Kelly
17
South Lake Aquatics Club
218
114
578
453
516
1879
238
Cole Haire
18
Episcopal AmberJax
469
238
217
532
423
1879
239
Hanson Higdon
18
Unattached
598
620
661
1879
240
Kennith Gerena
18
Tampa Bay Aquatics
319
240
591
331
391
1872
241
William Struble
17
Unattached
551
488
133
271
427
1870
242
Logan May
17
YMCA of Southwest Florida Hur
505
376
177
350
460
1868
243
Nicholas Leitheiser
17
Planet Swim Aquatics
482
143
370
477
391
1863
244
Eldad Zamir
17
Bolles School Sharks
949
271
642
1862
245
Luca Munoz
17
Blue Dolfins
514
249
171
455
458
1847
246
Gavin Davey
18
T2 Aquatics
398
547
100
358
436
1839
247
Kaden Lim
17
Radiant Aquatics
467
258
359
374
369
1827
248
Jayden Sarmiento
17
Sarasota Sharks
494
378
176
291
486
1825
249
Thomas Merchan
18
Montverde Aquatic Club
440
357
219
523
285
1824
250
Will Turrentine
18
Unattached
300
596
411
509
1816
251
Maximilian Balon
18
Greater Orlando Aquatics Team
378
804
618
1800
252
Robert Trapp
17
Charlotte County Swimming
585
347
92
451
309
1784
253
Luis Guillen
18
Southwest Stars Swim Club
485
310
262
360
361
1778
254
Ward Lyle
17
Planet Swim Aquatics
378
158
479
290
466
1771
255
Ethan Brewer
18
Highlander Aquatic Club
583
244
597
343
1767
256
Evan Gardner
18
SwimRise Aquatics
530
543
125
561
1759
257
Rylan-Carlos Mize
17
West Volusia Swim Club,Inc.
473
63
673
168
380
1757
258
Joseph Caramato
17
Tampa Elite Aquatics
508
251
329
342
327
1757
259
Joseph Parmer
17
Greater Tampa Swim Association
364
228
372
424
368
1756
Swimmer
Age
Team
200FR
100BK
100BR
100FL
200IM
Score
260
William Carson
18
Hydro4 Swimming
377
144
440
408
386
1755
261
Jared Semmen
17
Highlander Aquatic Club
540
741
447
1728
262
Mao Pedroza Belisario
17
Blue Marlins Aquatic Club
361
322
188
497
353
1721
263
Otto Barroso
17
Montverde Aquatic Club
290
412
383
241
388
1714
264
Dean Batelli
17
Planet Swim Aquatics
590
90
17
685
323
1705
265
Gabriel Omana
17
Fast Lane Aquatics
365
1
297
601
432
1696
266
Liam Dean
18
Saint Petersburg Aquatics
568
281
215
269
362
1695
267
Arrow Harris
17
United
727
611
335
1673
268
Maab El Ghissassi
17
Tampa Elite Aquatics
555
256
511
1
345
1668
269
Othman Elamrani
18
South Lake Aquatics Club
292
201
642
111
404
1650
270
Henry Vaughn
18
Blue Dolfins
627
561
461
1649
271
Stefan Iltchev
18
Saint Petersburg Aquatics
351
250
453
254
335
1643
272
Alex Lawson
17
T2 Aquatics
365
180
422
273
400
1640
273
Caleb Ayres
17
Bolles School Sharks
321
630
255
432
1638
274
Javier Omana
17
Fast Lane Aquatics
451
393
405
388
1637
275
Quentin Mootz
18
Fast Lane Aquatics
369
522
424
318
1633
276
Marko Butina
17
Northeast Aquatic Team
476
601
555
1632
277
Sky Allen
18
Fast Falcons
521
299
145
424
241
1630
278
Will Nelson
17
Tampa Bay Aquatics
359
339
359
384
189
1630
279
Noah Adams
18
Montverde Aquatic Club
336
170
672
157
289
1624
280
Tiki Keats
17
Tampa Bay Aquatics
466
720
433
1619
281
David Chacin
17
Planet Swim Aquatics
342
441
36
525
272
1616
282
Andrew Beck
18
Blue Wave Swimming
525
61
276
434
318
1614
283
Nick Radford
18
West Florida Lightning Aquatic
275
138
454
362
351
1580
284
Seth Demirtas
17
Radiant Aquatics
338
1
594
303
342
1578
285
Benson Huntley Jr
18
Riptide Aquatics
396
454
497
226
1573
Swimmer
Age
Team
200FR
100BK
100BR
100FL
200IM
Score
286
Colin Hao
17
Windermere Lakers
209
142
554
337
329
1571
287
Fernando Rodriguez
17
Swim Tampa Aquatics
381
138
451
243
348
1561
288
Andrew McCarthy
18
Bolles School Sharks
365
624
267
280
1536
289
Tony Helmer
17
Greater Tampa Swim Association
308
97
472
356
302
1535
290
Caleb Laguens
17
Nocatee Bluetide Swim Team
317
261
164
456
332
1530
291
Ivan Arrindell
17
Makos Aquatics Club of Gainesv
291
220
460
151
402
1524
292
Camden Holmes
17
Episcopal AmberJax
513
440
316
246
1515
293
Anthony Suggs
18
Tampa Bay Aquatics
440
330
124
268
348
1510
294
Gavin Dobson
18
Bolles School Sharks
397
531
573
1501
295
Jack Appleton
18
Unattached
354
259
457
425
1495
296
Ethan Bass
17
Area Tallahassee Aquatic Club
655
354
464
1473
297
Zach Quattrocchi
18
Unattached
255
666
543
1464
298
Nic Kercher
17
YMCA of West Central Florida B
308
249
302
365
236
1460
299
Ivan Borowiec
18
Academy Aquatic Club
324
364
100
440
227
1455
300
Jacob Nguyen
18
Unattached
328
249
376
299
199
1451
301
Leo Venditto
17
Pipeline Swimming
153
106
607
337
228
1431
302
Sebastian Brites
17
Swim Florida
320
150
506
157
290
1423
303
Jaxon Brown
17
Treasure Coast Aquatics
320
355
489
1
248
1413
304
Joey San Filippo
18
Blue Dolfins
380
591
434
1405
305
Hamza Seliem
17
United
513
126
446
320
1405
306
Sam Peters
18
Flagler Fluid Swim Club
273
376
420
327
1396
307
Tomi Pecz
17
Pipeline Swimming
381
421
198
385
1385
308
John Hughes
17
Greater Orlando Aquatics Team
486
449
450
1385
309
Jack Porter
18
Tampa Y Swimming
315
163
203
349
352
1382
310
Matthew Trinidad
18
Planet Swim Aquatics
340
221
218
309
294
1382
311
JD Scoular
17
T2 Aquatics
367
308
382
42
280
1379
Swimmer
Age
Team
200FR
100BK
100BR
100FL
200IM
Score
312
Aaron Shaw
17
West Florida Lightning Aquatic
287
134
349
224
383
1377
313
Camden Bates
17
Seminole Aquatics
205
514
91
379
182
1371
314
Tiki Keats
17
Unattached
281
684
401
1366
315
Ethan Taylor
18
Fast Falcons
271
287
350
217
221
1346
316
John Burke
18
Unattached
232
335
264
161
352
1344
317
Hayden Ball
18
Unattached
318
1
164
483
372
1338
318
Nate Ganio
18
West Florida Lightning Aquatic
545
395
396
1336
319
Gabe Wright
17
Unattached
387
236
338
81
266
1308
320
Hayden Lourenco
17
Area Tallahassee Aquatic Club
337
54
310
272
331
1304
321
Cole Lager
17
Swim Florida
365
214
342
250
132
1303
322
Andrew Han
17
Gator Swim Club
384
17
183
386
314
1284
323
John Gicking
17
Tampa Y Swimming
217
289
162
313
302
1283
324
Josh Meece
17
Wahoos of Jacksonville
471
277
332
197
1277
325
Noah Pyle
18
Episcopal AmberJax
501
232
31
258
254
1276
326
Landon Kline
18
Wahoos of Jacksonville
292
192
614
166
1264
327
Illia Lymonov
18
Unattached
264
590
400
1254
328
Carter Lambert
18
Wahoos of Jacksonville
289
25
420
252
262
1248
329
Ryan Kulish
17
Tampa Y Swimming
257
242
255
302
192
1248
330
Eric Jurski
17
Montverde Aquatic Club
292
198
35
405
293
1223
331
Noah Obermiller
18
Haines City Tritons
178
326
119
298
302
1223
332
Kj Sherman
18
Swim Florida
405
277
94
229
196
1201
333
Andres Luna
18
Blue Wave Swimming
311
93
255
319
223
1201
334
Filip Jakovljevic
17
North Florida Swimming
151
522
361
161
1195
335
Will Barben
18
Highlands Hurricanes Swim Team
122
344
169
326
232
1193
336
Fabian Marrero-Jara
17
Planet Swim Aquatics
261
146
455
326
1188
337
Patrick Selzer
17
Episcopal AmberJax
548
356
281
1185
Swimmer
Age
Team
200FR
100BK
100BR
100FL
200IM
Score
338
Adrian Gagliardi
17
Gulf Coast Swim Team
246
309
180
131
317
1183
339
Gabriel Huajardo-Warthon
17
St. Augustine Cyclones
246
378
246
312
1182
340
Chad Himes
17
Episcopal AmberJax
435
478
269
1182
341
Connor Wiles
18
Unattached
320
28
290
359
184
1181
342
Matthew Mahony
17
Titusville Swim Team
301
259
347
267
1174
343
Xander Robbins
17
Blue Wave Swimming
401
153
273
346
1173
344
Joey Danninger
18
Planet Swim Aquatics
347
113
151
302
259
1172
345
Dominick Fede
18
Hydro4 Swimming
248
190
1
550
176
1165
346
Jonah Pollock
18
The Berkeley Barracudas
275
80
289
375
143
1162
347
Tyler Ward
17
Tampa Y Swimming
300
204
29
398
229
1160
348
Owen Wyatt
18
Swim Tampa Aquatics
290
222
131
199
314
1156
349
Khanh Pham
17
Unattached
348
440
361
1149
350
Toma Vedder
17
Seminole Aquatics
295
310
114
372
38
1129
351
Cris Vien
17
Piranhas YMCA of the Suncoast
467
342
306
1115
352
Katon Schmidt
18
South Lake Aquatics Club
238
365
510
1113
353
PJ Hackett
17
Windermere Lakers
299
13
320
206
259
1097
354
Caleb Lantzy
17
Radiant Aquatics
239
288
253
1
314
1095
355
Brennan Dickey
18
Area Tallahassee Aquatic Club
1
44
320
398
315
1078
356
Liam Pfeiffer
18
Tampa Y Swimming
318
55
327
124
242
1066
357
Alexis Labrada
18
North Florida Swimming
169
339
313
240
1061
358
Wade Papiernik
17
Unattached
337
247
332
144
1060
359
Kenan Smith
18
West Volusia Swim Club,Inc.
423
221
1
397
1042
360
Joshua Hannemann
17
Cocoa Beach Tsunami Swimmers
308
1
352
136
244
1041
361
Austin Earl
17
Trinity Prep Aquatics
453
257
105
220
1035
362
Jack Birch
17
The Berkeley Barracudas
202
107
350
134
222
1015
363
Ethan Beswetherick
17
West Florida Lightning Aquatic
203
119
237
224
212
995
Swimmer
Age
Team
200FR
100BK
100BR
100FL
200IM
Score
364
Loris Eolyan
17
Flagler Fluid Swim Club
166
182
297
145
197
987
365
Matthew Szulga
18
Greater Tampa Swim Association
247
1
245
236
252
981
366
Matt Newmarch
17
Indian River Aquatics
261
170
262
53
230
976
367
Joseph Romeo
17
U.S.R.P. Racers
413
195
1
136
223
968
368
Joshua Ingeniero
17
St. Augustine Cyclones
372
345
248
965
369
Zachary Phillips
17
Piranhas YMCA of the Suncoast
319
453
162
29
963
370
Colton Sullivan
17
Swim Florida
157
299
288
209
953
371
Michael Rafferty
17
Beaches Aquatic Club
408
263
14
28
238
951
372
Jehezkiel Rucker
18
Treasure Coast Aquatics
444
1
502
947
373
Ben McMartin
18
YMCA of Florida's First Coast
257
96
198
137
252
940
374
Bryce Thompson
18
YMCA of Florida's First Coast
228
1
156
316
216
917
375
Aidan Archambault
17
Unattached
299
199
408
906
376
Monzon Guillen
18
Bolles School Sharks
47
62
375
160
258
902
377
Cole Vanagas
18
Charlotte County Swimming
190
38
415
258
901
378
Alex Mishchenko
18
West Florida Lightning Aquatic
186
499
214
899
379
Owen De St Pierre
18
T2 Aquatics
152
95
478
54
109
888
380
Juan-Diego Saenz
17
Blue Dolfins
184
1
251
177
244
857
381
Aiden Orzo
18
Racers Swim Club
402
145
289
836
382
Jax Esposito
17
Treasure Coast Aquatics
239
86
225
54
229
833
383
Blane Bergfeld
17
Wahoos of Jacksonville
121
113
358
233
825
384
Cooper Price
17
West Volusia Swim Club,Inc.
295
289
226
810
385
Mason Menassa
17
Pine Island Aquatics
53
480
1
254
788
386
Tommy Wyman
18
Titusville Swim Team
200
161
285
140
786
387
Jake Hall
17
Sarasota Tsunami Swim Team
274
104
88
167
152
785
388
Ben Brown
17
Unattached
355
343
86
784
389
Ibrahim Hawisa
18
Blue Dolfins
320
335
127
782
Swimmer
Age
Team
200FR
100BK
100BR
100FL
200IM
Score
390
Kayden Haxton
17
Piranhas YMCA of the Suncoast
336
341
1
101
779
391
Parker Lindsay
17
Unattached
97
291
1
112
278
779
392
Nick Ilasi
17
Trinity Prep Aquatics
312
1
365
90
768
393
Marco Guba
17
Unattached
266
46
340
1
109
762
394
Eric Chen
17
Seminole Aquatics
144
318
291
753
395
Eli Phelps
18
Unattached
313
214
213
740
396
Federico Restrepo
17
Sarasota Tsunami Swim Team
279
202
256
737
397
Federico Restrepo
17
Sarasota Tsunami Swim Team
273
227
237
737
398
Cole Schaeffer
18
Tampa Bay Aquatic Club Country
212
178
53
167
125
735
399
Justin Rieck
17
Sun Coast Swim Team
397
239
1
83
1
721
400
Colby Murphy
17
Greater Orlando Aquatics Team
191
313
208
712
401
Yimo Wu
18
United
52
592
54
698
402
Aidan Bizwell
17
Tampa Bay Aquatics
184
44
38
269
151
686
403
Alejandro O Farril -laboy
17
Blue Dolfins
126
87
137
334
1
685
404
Addison Florez
17
Unattached
154
222
44
110
149
679
405
Benjamin Borsari
18
Radiant Aquatics
146
234
1
68
228
677
406
Luke Bronner
18
Tampa Y Swimming
219
99
166
35
152
671
407
Caden Schwabe
18
Piranhas YMCA of the Suncoast
155
27
331
158
671
408
Theron Kulick
17
Unattached
154
66
301
1
144
666
409
William Tate
17
Greater Tampa Swim Association
141
315
32
173
661
410
Ford Brewer
18
Swim Melbourne
249
154
255
1
659
411
Braddock Dickey
17
Hardee Swim Association
2
199
119
334
654
412
Owen Chase
18
Tampa Bay Aquatics
114
20
338
160
632
413
Adam Asadi
17
Unattached
186
414
1
601
414
Braedy Holloway
17
Unattached
189
364
47
600
415
Rj Peck
18
Unattached
317
225
1
41
584
Swimmer
Age
Team
200FR
100BK
100BR
100FL
200IM
Score
416
Ethan Atamian
17
Dragon Swim Team
1
306
1
268
576
417
Gabriel Annis
18
Unattached
1
298
1
1
269
570
418
Johnathan Rawlings
17
Unattached
518
1
1
29
549
419
Paskal Nedeltchev
17
Fast Falcons
339
35
45
71
53
543
420
Colby Moody
17
Racers Swim Club
85
242
196
3
526
421
Trunk Nguyen
17
Tampa Y Swimming
207
135
8
1
146
497
422
Nolan Hyer
17
T2 Aquatics
124
180
185
489
423
Joshua Cowley
17
Saint Petersburg Aquatics
86
1
248
1
150
486
424
Cole Marot
17
Ohana Swim Club
273
85
115
473
425
Tim Morrison
17
Spartan Aquatic Club
102
198
168
468
426
Riley Tarkowski
17
Seminole Aquatics
255
1
211
467
427
Finn McLaughlin
17
T2 Aquatics
218
46
87
60
55
466
428
Elijah Haight
18
Tampa Elite Aquatics
49
127
36
153
100
465
429
Luke Bronson
17
Spartan Aquatic Club
378
1
60
439
430
Sean Wallace
17
Piranhas YMCA of the Suncoast
153
137
1
146
437
431
Vincent Schifano
18
Nocatee Bluetide Swim Team
133
1
247
27
28
436
432
Andrew Procell
18
Titusville Swim Team
95
21
50
143
119
428
433
Max van Alphen
17
Windermere Lakers
372
1
52
1
1
427
434
Keegan Mack
17
West Florida Lightning Aquatic
237
1
165
403
435
Quinn Morris
17
Swim Florida
99
200
1
1
96
397
436
Evan Rygiel
17
Unattached
38
302
54
394
437
David Smith
17
Titusville Swim Team
50
150
193
393
438
Cole Dunsford
17
YMCA of West Central Florida B
45
1
340
386
439
Myles Armstrong
17
Unattached
285
100
1
386
440
Or Smirnov
17
Tampa Bay Aquatic Club Country
186
95
1
27
75
384
441
Emiliano Mercado Molina
18
Celebration Cyclones Swim Tea
137
75
88
82
382
Swimmer
Age
Team
200FR
100BK
100BR
100FL
200IM
Score
442
Aidan Lafferty
17
Unattached
95
1
10
276
382
443
Collin Pirner
17
YMCA of Florida's First Coast
203
46
129
378
444
Sebastian Singleton
17
Florida Elite Swimming
266
60
43
1
370
445
Peter Blay
18
Makos Aquatics Club of Gainesv
1
1
285
31
42
360
446
James Ozerovitch
17
Celebration Cyclones Swim Tea
126
1
225
1
3
356
447
Tyler Nash
17
Unattached
14
335
7
356
448
Trace Barnard
17
Area Tallahassee Aquatic Club
272
81
1
354
449
Marco Wang
18
Unattached
261
1
90
1
353
450
JC Cotton
17
Unattached
22
222
105
349
451
Jack Gunther
17
Unattached
1
1
343
345
452
Christien Flores
18
Ohana Swim Club
293
1
37
331
453
t Way
17
Tampa Bay Aquatic Club Country
304
1
1
1
307
454
Kirk Lane
18
Planet Swim Aquatics
182
71
13
38
304
455
Jasper Anderson
17
Gator Swim Club
90
71
1
86
39
287
456
Deric Lafont
17
Swim Florida
124
1
79
80
284
457
Louis Aguirre
17
T2 Aquatics
61
73
41
1
106
282
458
Zihao Zhang
17
Montverde Aquatic Club
1
179
78
258
459
Charles Harper
18
Blue Wave Swimming
69
92
78
239
460
Kayden Shah
18
Unattached
30
1
193
224
461
Noah King
17
West Volusia Swim Club,Inc.
64
110
32
206
462
Thomas Pereira
18
Gator Swim Club
201
1
1
203
463
Gunar Harvey
17
Bolles School Sharks
141
1
1
1
53
197
464
Jude Bolton
17
Makos Aquatics Club of Gainesv
1
1
193
1
196
465
Stephen Lybrand
18
Unattached
167
8
1
1
18
195
466
Wyatt Frey
17
St. Cloud Thunderbolts Aquati
132
1
1
50
184
467
Jonathan Chandler
17
U.S.R.P. Racers
1
21
119
1
1
143
Swimmer
Age
Team
200FR
100BK
100BR
100FL
200IM
Score
468
Arion Uruci
17
Unattached
45
1
5
49
26
126
469
Elijah Clems
18
Northeast Aquatic Team
65
1
55
1
122
470
Joshua Johnson
17
Riptide Aquatics
76
20
15
111
471
Daniel Proskurkin
17
Saint Petersburg Aquatics
6
1
101
108
472
Derek Sung
17
Tampa Elite Aquatics
1
90
12
103
473
Lucas Pereira Soares
17
Windermere Lakers
5
87
7
99
474
Kumar Chakraborty
17
Windermere Lakers
18
1
29
47
1
96
475
Ethan Behr
17
Lake Wales Blue Marlins
71
3
1
1
76
476
Drew Lazar
18
Fast Falcons
65
1
1
1
1
69
477
Nick Miller
17
Riptide Aquatics
19
1
23
1
25
69
478
Zachary Wagner
17
Stone Crabs Swim Team
1
49
1
11
62
479
James Joyner
18
Unattached
56
1
1
1
59
480
Alex Mihaylov
17
Southwest Stars Swim Club
51
1
1
53
481
Bryce Seoane
18
YMCA of West Central Florida B
50
1
1
1
53
482
Armando Ehlers
17
SwimRise Aquatics
48
1
1
1
51
483
Brandon Miranda
17
Indian River Aquatics
19
1
24
44
484
Zach Tagala
18
Celebration Cyclones Swim Tea
17
1
24
1
43
485
Oliver Grebe
17
Northeast Aquatic Team
36
1
1
38
486
Brandon Leung
18
Blue Wave Swimming
1
33
1
35
487
Noah Buscemi
18
Carrollwood Village Swim Team
20
12
1
1
1
35
488
Anthony Hernandez
18
Unattached
1
1
26
1
1
30
489
Dominic Pizzimenti
18
Unattached
1
1
25
27
490
Anthony Aziz
17
YMCA of Central Florida
17
1
1
1
1
21
491
Tanner Kelly
17
Highlands Hurricanes Swim Team
14
1
1
1
17
492
Vsevolod Formaniuk-Ananiev
18
Swim Melbourne
11
1
1
13
493
Adam Bishop
17
Greater Tampa Swim Association
10
1
1
12
Swimmer
Age
Team
200FR
100BK
100BR
100FL
200IM
Score
494
Carson Nicholson
17
YMCA of Florida's First Coast
3
1
1
5
495
Ethan Haynes
17
Tampa Bay Aquatics
1
1
1
1
1
5
496
Hayden Irwin
18
Sarasota Tsunami Swim Team
1
1
1
1
1
5
497
Sebastian Diaz
17
Unattached
1
1
1
1
1
5
498
Griffin Chapman
17
Tampa Y Swimming
1
1
1
1
4
499
Halston Moberly
18
Gator Swim Club
1
1
1
3
500
Josiah Westfall
17
Blue Wave Swimming
1
1
1
3
501
Kieran Brown
18
Tampa Yacht & Country Club Swi
1
1
1
3
502
Daniel Walker
18
Lakeland Country Club
1
1
1
3
503
Josiah Oleary-Wyatt
17
Sun Coast Swim Team
1
1
1
3
504
Alexander Bizon
17
Greater Orlando Aquatics Team
1
1
1
3
505
Rohan Pradhan
17
Unattached
1
1
1
3