Texas Swimming
Boys Age 11 & 12
200 Yards Backstroke
9/1/2023 to 8/31/2024
Short Course Yards (SCY)
Rankings by Current Season We offer two types of swimmer rankings:Current Season and Career Best. The Current Season rankings only include results from swim meets that have occurred between September 1, 2023 and August 31, 2024.The Career Best rankings are based upon career best times for each event. This set of rankings is based only upon results from swim meets that have occurred between September 1, 2023 and August 31, 2024. Age is the swimmer's age on the date of the swim meet.
Swimmer
Age at Meet
Team
Time
Date
Swim Meet
1Asher Morris 12 Blue Tide Aquatics 2:04.40 2/29/24 Texas Age Group
2Jack Peden 12 Katy Aquatic Team For 2:06.01 2/29/24 Texas Age Group
3Levi Deshan 12 City Of Midland Swim 2:07.42 2/16/24 WT Flatland Wes
4Logan Kwok 12 Aggie Swim Club 2:07.62 10/13/23 MAC October Ope
5Marcus Gonzalez 12 Houston Bridge Bats 2:08.10 2/29/24 Texas Age Group
6Carter Toole 12 Blue Tide Aquatics 2:08.34 2/29/24 Texas Age Group
7Cai Lockett 12 Nitro Swim Team 2:09.20 2/29/24 Texas Age Group
8Alex Mayer 12 Htx Swims 2:09.23 2/29/24 Texas Age Group
9Dynamite Kruppi 12 City Of Midland Swim 2:09.68 12/14/23 King Marlin Pro
10Marvin Qian 12 Waterloo Swimming 2:09.77 2/16/24 ST STAGS Champi
11Seif Elshamy 12 The Woodlands Swim Te 2:10.47 1/12/24 TWST Speedo Win
12Kai Eklund 12 Nitro Swim Team 2:10.69 2/29/24 Texas Age Group
13Reed Bellar 12 Nitro Swim Team 2:10.95 2/29/24 Texas Age Group
14Isaac Zhang 12 Waterloo Swimming 2:11.18 12/07/23 ST TXLA Jingle
15Diego Herrera-Basurto 12 Lakeside Aquatic Club 2:11.25 12/01/23 MAC Winter Invi
16Sebastian Bastidas 12 Lakeside Aquatic Club 2:11.58 2/29/24 Texas Age Group
17Hiro Nilsson 12 Life Time Swim Dallas 2:11.65 2/16/24 North Texas Sho
18Greyson Connelly 12 Cypress Fairbanks Swi 2:11.77 2/02/24 Fleet Mardi Gra
19Steven Ying 12 Katy Aquatic Team For 2:11.79 2/29/24 Texas Age Group
20BARRETT Reeves 12 Life Time Swim Dallas 2:11.82 2/29/24 Texas Age Group
21Michael Nguyen 12 Cypress Fairbanks Swi 2:11.84 2/29/24 Texas Age Group
22Winston Bennett 12 Texas Gold 2:12.94 1/12/24 ST TXLA New Yea
23Logan Wheeler 12 Houston Hydra 2:13.04 1/05/24 KATY Westpark T
24BARRETT Reeves 12 Life Time Swim Dallas 2:14.59 2/16/24 North Texas Sho
25Crichton Vandertie 12 South Shore Sails 2:14.76 1/12/24 TWST Speedo Win
26Jeen Choi 12 Alamo Area Aquatic As 2:15.57 2/16/24 ST STAGS Champi
27Alessandro Balestrini 12 First Colony Swim Tea 2:15.62 2/29/24 Texas Age Group
28Joaquin Seay 11 Alamo Area Aquatic As 2:15.76 2/11/24 ST AAAA NS I He
29Arlan Maskey 12 Lakeside Aquatic Club 2:15.83 2/29/24 Texas Age Group
30Owen Stalnaker 11 First Colony Swim Tea 2:15.99 2/02/24 Fleet Mardi Gra
31David Meza 12 Texas Ford Aquatics 2:16.41 2/16/24 North Texas Sho
32Grant Parrott 12 Life Time Swim Dallas 2:16.49 2/29/24 Texas Age Group
33Charlie Nahidi 12 Waterloo Swimming 2:16.80 2/16/24 ST STAGS Champi
34Kaikai You 12 Katy Aquatic Team For 2:17.38 2/29/24 Texas Age Group
35Ian Reynolds 12 Unattached 2:17.44 2/23/24 ST TST Bedlam a
36Grant Owens 12 Texas Ford Aquatics 2:17.56 12/01/23 MAC Winter Invi
37Colton Hasson 12 Nitro Swim Team 2:17.65 1/12/24 ST TXLA New Yea
38Ryan Liu 12 Lakeside Aquatic Club 2:17.87 2/02/24 Heart Racer
39Andrew Nguyen 12 First Colony Swim Tea 2:18.07 11/10/23 GU FCST TWST Fl
40Jacob Seifert 12 Life Time Swim Dallas 2:18.08 2/16/24 North Texas Sho
41William Erkmann 12 Houston Bridge Bats 2:18.26 2/02/24 Fleet Mardi Gra
42Adrian Alfaro 12 Houston Bridge Bats 2:18.53 2/16/24 Gulf 14 & Under
43Albert Chen 11 Houston Bridge Bats 2:18.72 1/05/24 KATY Westpark T
44Dylan Phan 12 Unattached 2:18.76 10/13/23 ST TXLA 11&Over
45Odin Magee 12 Nitro Swim Team 2:18.85 11/10/23 ST TXLA 11&Over
46Ryan Speedie 12 Houston Hydra 2:19.01 2/29/24 Texas Age Group
47Stephen Kirksey 12 Mansfield Aquatic Clu 2:19.01 11/03/23 MAC A/BB Novemb
48Mesud Suvalic 12 Houston Cougars 2:19.41 11/18/23 BATS November I
49Kellen Condron 12 Nitro Swim Team 2:19.46 10/13/23 ST TXLA 11&Over
50Malcolm McCown 12 Alamo Area Aquatic As 2:19.59 10/13/23 ST TXLA 11&Over
51Everett Heavrin 12 Blue Tide Aquatics 2:19.72 10/27/23 TWST Halloween
52Jacob O'Banion 12 Nitro Swim Team 2:20.11 2/10/24 ST NTRO Fiery F
53Christian Garcia 12 First Colony Swim Tea 2:20.28 1/05/24 KATY Westpark T
54Aiden Sigler 12 Swim Houston Aquatics 2:20.36 1/12/24 SSAN 2024 Winte
55Jr Svoboda 12 Cypress Fairbanks Swi 2:20.52 2/02/24 Fleet Mardi Gra
56Aiden Nguyen 12 Mansfield Aquatic Clu 2:20.59 1/05/24 LAC Ice Breaker
57Danny Garcia Villar 12 Texas Gold 2:20.87 11/20/23 AAAA AH Turkey
58Evan Choi 12 Lakeside Aquatic Club 2:20.87 2/02/24 Heart Racer
59Hannes Petzold 12 Magnolia Aquatic Club 2:20.92 11/10/23 MAC Great Goggl
60Dalton Brown 12 Greater Austin YMCA S 2:20.98 2/16/24 ST STAGS Champi
61Virat Shrihari 11 Aggie Swim Club 2:21.02 1/12/24 TWST Speedo Win
62Benjamin Garwood 12 Mansfield Aquatic Clu 2:21.14 1/05/24 LAC Ice Breaker
63Ilja Kovnators 12 Lakeside Aquatic Club 2:21.27 2/02/24 Heart Racer
64Alex Vonau 12 South Shore Sails 2:21.34 2/16/24 Gulf 14 & Under
65Weston Fagg 12 Nitro Swim Team 2:21.35 1/12/24 ST TXLA New Yea
66Barry Zhang 11 Unattached 2:21.78 9/10/23 ST TST SS Attac
67Grant Sumbera 12 Magnolia Aquatic Club 2:21.93 12/01/23 Gulf Age Group
68Ethan Finklea 12 Lakeside Aquatic Club 2:22.06 10/06/23 LAC Splashing P
69Ruchir Nithin 12 First Colony Swim Tea 2:22.35 11/10/23 GU FCST TWST Fl
70Forest Dark 12 Katy Aquatic Team For 2:22.72 1/05/24 KATY Westpark T
71Reed Mongenel 12 Waterloo Swimming 2:22.80 11/10/23 ST TXLA 11&Over
72Kaleb Elcock 12 Longhorn Aquatics 2:22.92 2/16/24 ST STAGS Champi
73Joshua Hwang 12 Nitro Swim Team 2:23.15 1/12/24 ST TXLA New Yea
74Ethan Ellington 12 Hydro Elite Aquatic T 2:23.35 10/21/23 Battle of the B
75John Gasson 12 Houston Hydra 2:23.47 2/16/24 Gulf 14 & Under
76Jeter Grundy 12 Waterloo Swimming 2:23.49 2/02/24 ST STX Champion
77Parker Kaiser 12 Alamo Area Aquatic As 2:24.01 2/16/24 ST STAGS Champi
78Maddox Johnson 12 Swim Streamline at No 2:24.11 2/16/24 MAC Hosted 2024
79Hilo Corcoran 12 Schertz YMCA Swim Tea 2:24.14 10/14/23 ST SRG SCY Surg
80Sawyer Smith 12 Whitecaps of Westlake 2:24.28 2/16/24 ST STAGS Champi
81Carter Morrison 12 Life Time Swim Dallas 2:24.80 4/19/24 NT MARS April B
82Nicky Gilbreath 11 Longhorn Aquatics 2:24.86 12/07/23 ST TXLA Jingle
83Yuelei Zhao 11 Nitro Swim Team 2:24.86 10/27/23 ST AAAA NS Spoo
84Paxton Lawrence 12 Waterloo Swimming 2:24.88 1/12/24 ST TXLA New Yea
85Justin Thiodore 12 Lakeside Aquatic Club 2:25.04 12/08/23 LAC Jingle Bell
86Leonardo Patino Hurtado 12 Katy Aquatic Team For 2:25.07 2/02/24 Fleet Mardi Gra
87Gear Noel 12 Longhorn Aquatics 2:25.11 12/07/23 ST TXLA Jingle
88Joshua Miao 12 First Colony Swim Tea 2:25.28 10/13/23 FCST Oct Tri Me
89Evan Nguyen 11 Nitro Swim Team 2:25.35 2/16/24 ST STAGS Champi
90Cooper Borer 12 Lakeside Aquatic Club 2:25.49 2/16/24 North Texas Sho
91Kingsley Chen 12 Unattached 2:25.53 2/02/24 ST STX Champion
92Aarush Yaksh 12 Waterloo Swimming 2:25.79 11/03/23 ST ASC Fall Cla
93MJ Kowal 12 Texas Elite Swim Team 2:25.85 2/16/24 Gulf 14 & Under
94Santiago Pletcher-Rodriguez 12 First Colony Swim Tea 2:25.89 11/10/23 GU FCST TWST Fl
95Logan Schrock 11 Longhorn Aquatics 2:25.94 2/02/24 ST STX Champion
96Drew Kepchar 12 Alamo Area Aquatic As 2:25.94 2/02/24 ST SC STX Champ
97William Crisp 11 Streamline Aquatics 2:26.13 4/05/24 ST SASA SOMBRER
98Michael Gao 11 Nitro Swim Team 2:26.29 10/27/23 ST AAAA NS Spoo
99Paul Peluso 11 Life Time Swim Dallas 2:26.30 12/16/23 Iron Horse Uncl
100Nelson Zhang 11 First Colony Swim Tea 2:26.35 2/02/24 Fleet Mardi Gra
101Daniel Lutfi 12 Nitro Swim Team 2:26.80 1/12/24 ST TXLA New Yea
102Erik Clowney 12 First Colony Swim Tea 2:27.25 2/02/24 Fleet Mardi Gra
103Erin Trichkovikj 12 Power for Life 2:27.31 1/13/24 LSST January Fr
104Roger Ochoa 12 Conroe Area Team Swim 2:27.59 10/27/23 TWST Halloween
105Cade Valentine 12 Cor 2:27.59 11/11/23 12th annual LPA
106Alex Vuong 11 Escalate Aquatic Team 2:27.77 11/18/23 BATS November I
107Nathan Feng 11 The Woodlands Swim Te 2:27.79 12/01/23 Gulf Age Group
108Miles Svatek 12 Alamo Area Aquatic As 2:27.81 2/02/24 ST SC STX Champ
109Dakoda Keener 12 Pacesetters Aquatic C 2:27.82 1/13/24 LSST January Fr
110Vaughn Healy 11 Cypress Fairbanks Swi 2:27.94 2/02/24 Fleet Mardi Gra
111Beckett Wernig 12 Katy Aquatic Team For 2:27.95 2/16/24 Gulf 14 & Under
112Daniil Prokazov 12 Waterloo Swimming 2:27.97 1/20/24 ST WLOO Last Ch
113Lincoln Miner 12 The Woodlands Swim Te 2:28.10 10/06/23 Fleet Fall Kick
114Keyan McFarlin 11 Magnolia Aquatic Club 2:28.21 12/01/23 Gulf Age Group
115Zackary Framo 12 Lakeside Aquatic Club 2:28.26 2/16/24 North Texas Sho
116Felipe Medina 12 Cypress Fairbanks Swi 2:28.53 2/02/24 Fleet Mardi Gra
117Tom Corrick 12 Premier Aquatics Club 2:28.69 2/16/24 Gulf 14 & Under
118Nicholas Sun 12 Lakeside Aquatic Club 2:28.75 12/08/23 LAC Jingle Bell
119Charles Yuan 12 First Colony Swim Tea 2:28.83 11/10/23 GU FCST TWST Fl
120James Case 12 Select Team of Aquati 2:28.85 2/03/24 NT TFA Sweethea
121Nathan Porter 12 Houston Bridge Bats 2:28.92 10/28/23 BATS October In
122Daniel Gutierrez 12 Escalate Aquatic Team 2:29.14 2/02/24 Fleet Mardi Gra
123Angel Cerritos 12 Alamo Area Aquatic As 2:29.18 11/10/23 AAAA ST Pete Wi
124Josue Ruiz 11 Lakeside Aquatic Club 2:29.33 2/02/24 Heart Racer
125Aarin Raina 12 North Texas Nadadores 2:29.46 11/11/23 LAC A-maize-ing
126Keegan Thompson 12 Lakeside Aquatic Club 2:29.47 10/21/23 LAC Spooky Spla
127Brodie Mackey 12 Lakeside Aquatic Club 2:29.47 10/06/23 LAC Splashing P
128Jaxon Nelson 12 Swim Houston Aquatics 2:29.65 10/28/23 GU SHAC 14 & Un
129Nate Wiblin 12 City of Plano Swimmer 2:29.67 2/03/24 COR BB-B-C My V
130Grier Hynes 12 Magnolia Aquatic Club 2:30.12 2/16/24 MAC Hosted 2024
131Landon Wu 11 First Colony Swim Tea 2:30.27 12/01/23 Gulf Age Group
132Collin Landahl 12 The Woodlands Swim Te 2:30.33 10/27/23 TWST Halloween
133James Spriggs 12 Houston Hydra 2:30.75 2/16/24 Gulf 14 & Under
134Henry Quintanilla 12 First Colony Swim Tea 2:30.96 12/01/23 Gulf Age Group
135Liam Broderick 12 Premier Aquatics Club 2:31.17 2/16/24 Gulf 14 & Under
136Ethan Lei 12 Katy Aquatic Team For 2:31.18 10/27/23 TWST Halloween
137William Hamm 11 Austin Swim Club 2:31.25 2/02/24 ST SC STX Champ
138Sinaan Harden 11 Cypress Fairbanks Swi 2:31.33 12/01/23 Gulf Age Group
139Preston Smith 11 Dads Club Swim Team 2:31.49 1/12/24 Tracey Harper-S
140Joshua Everett 12 Lakeside Aquatic Club 2:31.63 3/02/24 Iron Horse End
141Yuri Ross 12 A+ Swimming Team 2:31.90 9/23/23 September Sprin
142Brian Nguyen 11 Cypress Fairbanks Swi 2:32.01 11/10/23 GU FCST TWST Fl
143Samuel Trinh 12 Katy Aquatic Team For 2:32.12 10/27/23 TWST Halloween
144Hayden Bartels 12 Eagle Swimming Associ 2:32.37 2/16/24 Gulf 14 & Under
145Luke Tysdal 12 Lakeside Aquatic Club 2:32.47 2/02/24 Heart Racer
146Penn Trotter 11 Nitro Swim Team 2:32.52 2/02/24 ST STX Champion
147Emiliano Perea 11 EL Paso Border Land S 2:32.60 3/01/24 BD- SCY Champio
148Ben Chu 12 City of Plano Swimmer 2:32.79 9/23/23 COPS September
149Ekaksh Mehta 12 Tomball Area Swim Clu 2:32.83 12/01/23 Gulf Age Group
150River Nicholl 11 Alamo Area Aquatic As 2:32.90 3/08/24 AAAA SW SCY End
151Osher Mathew 12 First Colony Swim Tea 2:33.05 2/16/24 Gulf 14 & Under
152Alphonse Lo 11 Dads Club Swim Team 2:33.29 1/12/24 Tracey Harper-S
153Kaiser Crenshaw 12 Swim Streamline at No 2:33.36 11/10/23 SSAN 2023 Fall
154Ezekiel Montaner 12 Texas Ford Aquatics 2:33.53 2/16/24 North Texas Sho
155Benjamin Zhao 12 Waterloo Swimming 2:33.61 11/10/23 ST TXLA 11&Over
156Omar Mahmoud 11 Sharks Swim Club 2:33.65 1/12/24 Tracey Harper-S
157Edward Prasetyo 11 City of Plano Swimmer 2:33.80 11/11/23 12th annual LPA
158Aston Liu 12 Dads Club Swim Team 2:33.98 2/16/24 Gulf 14 & Under
159Joshua Lu 11 Iron Horse Aquatics 2:34.19 3/02/24 Iron Horse End
160Gabriel Samson 11 Cypress Fairbanks Swi 2:34.33 2/02/24 Fleet Mardi Gra
161Howard Pang 12 Aggie Swim Club 2:34.74 12/01/23 Gulf Age Group
162Zachary Weeks 12 Lakeside Aquatic Club 2:34.76 11/11/23 LAC A-maize-ing
163William Potucek 12 Heart of Texas Swim T 2:34.86 2/02/24 ST SC STX Champ
164Ethan Ngo 12 Cypress Fairbanks Swi 2:34.88 11/10/23 GU FCST TWST Fl
165Ignatius Tong 12 Katy Aquatic Team For 2:35.09 11/10/23 MAC Great Goggl
166Daylen Williams 11 Lone Star Aquatic Clu 2:35.12 2/23/24 ST TST Bedlam a
167Greyson Potter 12 Lakeside Aquatic Club 2:35.17 11/11/23 LAC A-maize-ing
168Jason Melendez 12 West Texas Typhoon 2:35.38 9/29/23 NM LCAT Daniel
169Samy Dessouky 12 Alamo Area Aquatic As 2:35.38 10/13/23 ST TXLA 11&Over
170Elliott Zhang 12 Katy Aquatic Team For 2:35.47 10/06/23 Fleet Fall Kick
171Chen Zhou 12 First Colony Swim Tea 2:35.61 2/02/24 Fleet Mardi Gra
172Jacob Garcia Villar 11 Texas Gold 2:35.68 4/20/24 ST SRG Earth Da
173Ethan Qiu 12 Swim Houston Aquatics 2:35.70 10/28/23 GU SHAC 14 & Un
174Luke Dorsey 12 Select Team of Aquati 2:35.79 2/16/24 North Texas Sho
175Jakob Strobel 12 Lakeside Aquatic Club 2:35.84 12/08/23 LAC Jingle Bell
176Cullen Loeffler 12 Houston Country Club 2:35.93 2/16/24 Gulf 14 & Under
177Colin Gray 12 Katy Aquatic Team For 2:35.97 11/10/23 MAC Great Goggl
178Ian Wang 12 Katy Aquatic Team For 2:36.00 10/27/23 TWST Halloween
179Tanner Goins 12 Sharks Swim Club 2:36.05 11/10/23 SHARKS November
180Tejas Parashar 12 City of Plano Swimmer 2:36.20 2/24/24 Mustache Madnes
181Nathan Tran 11 Lakeside Aquatic Club 2:36.29 11/11/23 LAC A-maize-ing
182Jax Irwin 11 Cypress Fairbanks Swi 2:36.32 11/10/23 GU FCST TWST Fl
183Cooper Greene 12 Texas Ford Aquatics 2:36.35 11/11/23 Select Swim Nov
184Jonathan Eydelzon 11 Texas Ford Aquatics 2:36.36 12/08/23 Best Time Chall
185Joey Herbst 12 Sienna Premier Aquati 2:36.41 12/01/23 Gulf Age Group
186David Wong 11 Magnolia Aquatic Club 2:36.42 12/01/23 Gulf Age Group
187Jett Tian 11 First Colony Swim Tea 2:36.44 11/10/23 GU FCST TWST Fl
188Luke Siduguen 11 Cypress Fairbanks Swi 2:36.48 1/05/24 PACK '24 Rubber
189Peter Goode 12 City of Plano Swimmer 2:36.58 2/24/24 Mustache Madnes
190Torin Daniel 11 Conroe Area Team Swim 2:36.64 9/23/23 CATS Candy Cane
191Daniel Dibadj 11 Lakeside Aquatic Club 2:36.78 10/21/23 LAC Spooky Spla
192Pang-Chin Wei 12 Waterloo Swimming 2:36.81 11/10/23 ST TXLA 11&Over
193Liam Davis 12 El Paso Aqua Posse 2:37.11 2/17/24 BD BLST Arctic
194Dylan Wright 11 First Colony Swim Tea 2:37.11 11/10/23 GU FCST TWST Fl
195Caleb Luswata 11 Cypress Fairbanks Swi 2:37.18 10/06/23 Fleet Fall Kick
196Marko Zbyvatel 12 Lakeside Aquatic Club 2:37.25 3/02/24 Iron Horse End
197Hayden Gloier 12 Lakeside Aquatic Club 2:37.26 10/21/23 LAC Spooky Spla
198Lucas Gates 11 Htx Swims 2:37.28 2/16/24 Gulf 14 & Under
199Matthew Kun 12 First Colony Swim Tea 2:37.32 11/10/23 GU FCST TWST Fl
200Nathan Fu 12 First Colony Swim Tea 2:37.47 11/10/23 GU FCST TWST Fl
201Linus Tamang 11 Pearland Aquatics 2:37.54 1/05/24 KATY Westpark T
202Wilson Ma 11 Lakeside Aquatic Club 2:37.56 2/02/24 Heart Racer
203Mads Chism 11 City of Plano Swimmer 2:37.74 2/24/24 Mustache Madnes
204Justin Jovero 12 Pearland Aquatics 2:37.93 2/16/24 Gulf 14 & Under
205Matthew Xu 12 The Woodlands Swim Te 2:38.13 10/27/23 TWST Halloween
206Grady Marici 11 Sharks Swim Club 2:38.15 12/15/23 Gulf Fall Champ
207Aiden Leyrer 12 Cypress Fairbanks Swi 2:38.43 2/16/24 MAC Hosted 2024
208Charlie Dinh 11 Academy of Texas Aqua 2:38.48 2/24/24 ATAC 6th Jerry
209Tyson Sloan 12 Iron Horse Aquatics 2:38.69 3/02/24 Iron Horse End
210Alex Biraltchanov 12 First Colony Swim Tea 2:38.83 1/05/24 KATY Westpark T
211Teddy Gray 12 Iron Horse Aquatics 2:38.93 3/02/24 Iron Horse End
212Brandin Malveaux 12 Katy Aquatic Team For 2:39.03 10/06/23 Fleet Fall Kick
213Rowan Gedminas 11 San Antonio Wave 2:39.22 1/06/24 ST SRG New Year
214Derek Lu 11 Waterloo Swimming 2:39.36 3/02/24 ST SCY Surge Sp
215Joshua Morin 12 Alamo Area Aquatic As 2:39.39 11/20/23 AAAA AH Turkey
216Adam Goodson 12 Heart of Texas Swim T 2:39.40 11/10/23 ST TST Fall Fre
217Brooklyn Rogojina 12 Swim Streamline at No 2:39.40 10/20/23 SSAN Pink Out
218Benjamin Gonzales 12 Mansfield Aquatic Clu 2:39.41 10/13/23 MAC B/C October
219Rhett Lemons 11 Cypress Fairbanks Swi 2:39.43 11/10/23 GU FCST TWST Fl
220Martin Shopov 11 Katy Aquatic Team For 2:39.56 1/05/24 KATY Westpark T
221Ryker Swor 12 Lighthouse Aquatics 2:39.57 1/19/24 MAC Neon New Ye
222Bryant Zimmer 12 Longhorn Aquatics 2:39.69 11/10/23 ST TXLA 11&Over
223Jonah Garza 11 Blue Tide Aquatics 2:39.77 10/27/23 TWST Halloween
224Connor Evans 12 Inspire Swimming 2:39.77 12/15/23 MAC Hosted 2023
225Coby Hung 12 Lakeside Aquatic Club 2:39.85 10/21/23 LAC Spooky Spla
226Mason Xiao 11 Lakeside Aquatic Club 2:39.90 10/21/23 LAC Spooky Spla
227Theodore Nellans 11 Nitro Swim Team 2:39.98 12/08/23 ST AAAA NS Wint
228Joaquin Rivera 11 Texas Ford Aquatics 2:40.01 2/03/24 NT TFA Sweethea
229Vence Soliz 11 Lakeside Aquatic Club 2:40.01 2/02/24 Heart Racer
230Gus Lopez 12 City Of Midland Swim 2:40.07 1/12/24 COM Winter Invi
231Kaisen Guy 12 Swim Houston Aquatics 2:40.11 2/16/24 Gulf 14 & Under
232Ethan Handu 11 North Channel Aquatic 2:40.30 1/12/24 Tracey Harper-S
233Kirk Washburn 11 Katy Aquatic Team For 2:40.34 2/16/24 Gulf 14 & Under
234Sutton Crenshaw 11 Swim Streamline at No 2:40.45 12/15/23 Gulf Fall Champ
235Calvin Butler 11 Metroplex Aquatics 2:40.74 2/24/24 ATAC 6th Jerry
236Max Mao 12 Dads Club Swim Team 2:40.77 12/15/23 LSST-USA Gulf F
237Reilly Dowell 12 Lighthouse Aquatics 2:40.78 1/19/24 MAC Neon New Ye
238Alek Tokarski 12 Lakeside Aquatic Club 2:40.82 11/11/23 LAC A-maize-ing
239Charles Sanderson 12 Lakeside Aquatic Club 2:41.10 2/02/24 Heart Racer
240Haoze Zuo 11 First Colony Swim Tea 2:41.17 11/10/23 GU FCST TWST Fl
241Dixon Livingston 12 Magnolia Aquatic Club 2:41.30 10/13/23 MAC October Ope
242Christian Noll 12 Cypress Fairbanks Swi 2:41.33 1/05/24 PACK '24 Rubber
243Bennett Endicott 12 Cypress Fairbanks Swi 2:41.38 2/02/24 Fleet Mardi Gra
244Hayden Sprawls 12 Lakeside Aquatic Club 2:41.39 3/02/24 Iron Horse End
245Cam Mann 12 Cypress Fairbanks Swi 2:41.52 1/05/24 PACK '24 Rubber
246Gavin de Jesus 12 Northeast Houston Aqu 2:41.52 3/24/24 United Swim Ser
247Carson Uran 11 Houston Hydra 2:41.60 2/16/24 Gulf 14 & Under
248Kaden Ayala 11 Cypress Fairbanks Swi 2:41.73 2/16/24 MAC Hosted 2024
249Austin Gann 11 First Colony Swim Tea 2:41.98 11/10/23 GU FCST TWST Fl
250Ethan Hill 11 Cypress Fairbanks Swi 2:42.01 12/15/23 MAC Hosted 2023
251Yucheng Shi 12 Lakeside Aquatic Club 2:42.13 2/02/24 Heart Racer
252Kalvin Rogojina 11 Swim Streamline at No 2:42.22 2/16/24 MAC Hosted 2024
253Joshua Mubiru 12 Sharks Swim Club 2:42.35 2/16/24 Gulf 14 & Under
254Chris Pepler 12 Select Team of Aquati 2:42.36 11/11/23 Select Swim Nov
255Billy Luehrs 12 First Colony Swim Tea 2:42.50 11/10/23 GU FCST TWST Fl
256Marshall McWhorter 12 Lakeside Aquatic Club 2:42.51 10/21/23 LAC Spooky Spla
257Tadija Misevic 11 Eagle Swimming Associ 2:42.96 2/16/24 Gulf 14 & Under
258Benjamin Pham 11 Southwestern Aquatics 2:43.03 2/16/24 Gulf 14 & Under
259Bowen Zhang 12 Swim Houston Aquatics 2:43.17 1/12/24 SSAN 2024 Winte
260Sean Lin 12 City of Plano Swimmer 2:43.24 2/24/24 Mustache Madnes
261Mateo Balcazar 12 Katy Aquatic Team For 2:43.25 10/27/23 TWST Halloween
262Mason Parker 12 Katy Aquatic Team For 2:43.33 1/05/24 KATY Westpark T
263Cheng Lee 12 First Colony Swim Tea 2:43.47 11/10/23 GU FCST TWST Fl
264Ari Untereker 12 Southwest Aquatic Tea 2:43.97 12/08/23 BD EPAP Leo Can
265Warren Le 11 City of Plano Swimmer 2:44.21 2/03/24 COR BB-B-C My V
266Lucas Swenson 11 Montgomery Aquatic Ra 2:44.30 2/16/24 Gulf 14 & Under
267Trey Rodriguez 11 Battleground Area Swi 2:44.45 1/12/24 SSAN 2024 Winte
268Elton Yang 11 Nitro Swim Team 2:44.46 10/27/23 ST AAAA NS Spoo
269Zach Denison 11 Waterloo Swimming 2:44.47 1/13/24 ST SC B Champio
270Tomas Gomez 12 Longhorn Aquatics 2:44.53 11/10/23 ST TXLA 11&Over
271Jason Ko 12 Lakeside Aquatic Club 2:44.69 10/21/23 LAC Spooky Spla
272Myles Yogachandra 12 Cypress Fairbanks Swi 2:45.05 11/10/23 GU FCST TWST Fl
273Peter Gray 11 Iron Horse Aquatics 2:45.06 3/02/24 Iron Horse End
274Jayden Dickamore 11 Sharks Swim Club 2:45.07 11/10/23 SHARKS November
275Eric Garcia 12 Alamo Area Aquatic As 2:45.10 3/08/24 AAAA SW SCY End
276Oliver Landels 11 Lakeside Aquatic Club 2:45.18 2/02/24 Heart Racer
277Landon Hill 11 Fulshear Racing Swim 2:45.19 11/11/23 LSST November O
278Jude Khan 12 The Woodlands Swim Te 2:45.19 2/02/24 Fleet Mardi Gra
279Luke Boyd 11 Nitro Swim Team 2:45.22 10/27/23 ST AAAA NS Spoo
280Victor Peng 12 Cypress Fairbanks Swi 2:45.40 1/05/24 PACK '24 Rubber
281Byron Pham 12 Cypress Fairbanks Swi 2:45.52 11/10/23 GU FCST TWST Fl
282Aaron Meyer 12 Alamo Area Aquatic As 2:45.58 2/11/24 ST AAAA NS I He
283Thaison Longacre 11 Mansfield Aquatic Clu 2:45.73 1/12/24 MAC B/C January
284Oliver Brooks 12 Alamo Area Aquatic As 2:45.81 3/08/24 AAAA SW SCY End
285Maxwell Purnama-Yang 12 Life Time Swim Dallas 2:45.83 2/02/24 Heart Racer
286Eddie Xue 12 Premier Aquatics Club 2:45.94 2/16/24 Gulf 14 & Under
287Tristan Rivera 11 First Colony Swim Tea 2:46.00 1/05/24 PACK '24 Rubber
288Jonathan Kim 12 Texas Ford Aquatics 2:46.22 1/13/24 TFA 2024 Polar
289Aidan Wood 11 Swim Ohana 2:46.27 1/19/24 MAC Neon New Ye
290Yashmit Gupta 12 Cor 2:46.34 2/24/24 Mustache Madnes
291Jacob Guerrero 12 Lakeside Aquatic Club 2:46.46 12/08/23 LAC Jingle Bell
292Sage Madison 11 Tyler Rose Aquatic Cl 2:46.63 11/03/23 TRAC East Texas
293Drew Dixon 12 Life Time Swim Dallas 2:46.68 4/19/24 NT MARS April B
294Bobby Blum 12 Cor 2:46.88 2/03/24 COR BB-B-C My V
295Joshua Jouffron 11 Lone Star Swim Team 2:46.92 1/13/24 LSST January Fr
296Joshua Park 12 A+ Swimming Team 2:47.02 11/11/23 Select Swim Nov
297Logan Hutchinson 12 Alamo Area Aquatic As 2:47.13 11/11/23 ST AAAA NS Nove
298William Snodgrass 12 Mars Swimming 2:47.16 2/02/24 MARS BB_B_C Mee
299William Ruppert 12 Nitro Swim Team 2:47.18 11/10/23 ST TXLA 11&Over
300Naven Acosta 11 Mansfield Aquatic Clu 2:47.27 10/13/23 MAC B/C October
301William Cobb 11 Metroplex Aquatics 2:47.37 1/12/24 MAC B/C January
302Aiden Dyniewski 12 Dads Club Swim Team 2:47.44 12/15/23 LSST-USA Gulf F
303Nick Marland 12 Premier Aquatics Club 2:47.45 2/16/24 Gulf 14 & Under
304Riley Johnson 12 Metroplex Aquatics 2:47.86 9/23/23 September Sprin
305Kelvin He 12 Metroplex Aquatics 2:47.98 10/14/23 Select Swim Oct
306Lane McCandlish 11 Blue Tide Aquatics 2:48.01 2/16/24 Gulf 14 & Under
307Santosh Chemangunta 11 City of Plano Swimmer 2:48.29 11/11/23 12th annual LPA
308Robert Rodriguez 11 Battleground Area Swi 2:48.33 12/15/23 Gulf Fall Champ
309Salvador Fulchini 12 Katy Aquatic Team For 2:48.42 1/19/24 MAC Neon New Ye
310Suman Zou 11 Nitro Swim Team 2:48.61 10/27/23 ST AAAA NS Spoo
311Landon Bomar 11 Sharks Swim Club 2:48.64 1/12/24 Tracey Harper-S
312Luke Sloves 12 City of Plano Swimmer 2:48.93 2/03/24 COR BB-B-C My V
313Sebastian Cano 11 Texas Elite Swim Team 2:48.95 1/12/24 SSAN 2024 Winte
314Colin Nguyen 11 Pearland Aquatics 2:49.12 1/12/24 Tracey Harper-S
315Austin Rakowski 12 Lakeside Aquatic Club 2:49.26 11/11/23 LAC A-maize-ing
316Samuel Ozanus 11 Nitro Swim Team 2:49.40 10/27/23 ST AAAA NS Spoo
317Andrew DuBos 12 Iron Horse Aquatics 2:49.72 12/16/23 Iron Horse Uncl
318Matthew Bui 11 Pearland Aquatics 2:49.85 2/16/24 Gulf 14 & Under
319Brady Weeks 11 Alamo Area Aquatic As 2:49.94 1/19/24 ST AAAA-NS Fros
320Mason Glasgow 12 Cypress Fairbanks Swi 2:50.18 1/05/24 PACK '24 Rubber
321Slayde Short 11 Surge Aquatics 2:50.24 3/02/24 ST SCY Surge Sp
322Sanuka Arangalla 12 Lakeside Aquatic Club 2:50.31 10/21/23 LAC Spooky Spla
323Andrew Smith 12 Htx Swims 2:50.33 2/16/24 Gulf 14 & Under
324Hunter Stuckey 11 Inspire Swimming 2:50.49 1/13/24 LSST January Fr
325Gavin Sang 12 First Colony Swim Tea 2:50.65 11/10/23 GU FCST TWST Fl
326Corbin Turner 12 Select Team of Aquati 2:50.66 12/08/23 Best Time Chall
327Henry Gottleber 11 Lakeside Aquatic Club 2:50.66 11/11/23 LAC A-maize-ing
328Parker Schimmelman 11 Lakeside Aquatic Club 2:50.82 11/11/23 LAC A-maize-ing
329Ayman Bouaziz 11 Sharks Swim Club 2:50.84 2/16/24 Gulf 14 & Under
330Ben Clavijo 12 Dads Club Swim Team 2:51.09 10/13/23 FCST Oct Tri Me
331Austin Anderson 11 Premier Aquatics Club 2:51.20 11/10/23 PACK '23 Novemb
332Harley Wootan 12 First Colony Swim Tea 2:51.44 11/10/23 GU FCST TWST Fl
333Connor Reed 11 Lakeside Aquatic Club 2:51.49 2/02/24 Heart Racer
334Braeden Copes 12 Alamo Area Aquatic As 2:51.98 1/19/24 ST AAAA-NS Fros
335Daniel Shelokov 12 A+ Swimming Team 2:52.00 2/03/24 NT TFA Sweethea
336Alistair Spencer 12 Metroplex Aquatics 2:52.01 2/16/24 AR 7th Annual B
337Kellan Chong 12 Swim Streamline at No 2:52.05 2/16/24 MAC Hosted 2024
338Adrian Ortiz Santiago 11 Life Time Houston Swi 2:52.10 10/14/23 LSST October Op
339Broderick Burson 11 Katy Aquatic Team For 2:52.18 10/27/23 TWST Halloween
340William Esbeck 12 Sharks Swim Club 2:52.44 11/10/23 SHARKS November
341James Collins 11 North Texas Nadadores 2:52.62 2/02/24 MARS BB_B_C Mee
342Santiago Andreu 11 Blue Tide Aquatics 2:52.64 10/27/23 TWST Halloween
343Jingrui Zhang 12 Unattached 2:52.64 9/23/23 September Sprin
344Ethan Liddy 12 Metroplex Aquatics 2:52.67 11/11/23 Select Swim Nov
345Justin West 11 South Shore Sails 2:52.74 2/16/24 Gulf 14 & Under
346Hudson Klein 12 Iron Horse Aquatics 2:52.75 3/02/24 Iron Horse End
347McKissick Rucker 11 Premier Aquatics Club 2:52.78 11/10/23 PACK '23 Novemb
348Bradley Teets 12 South Shore Sails 2:52.85 2/16/24 Gulf 14 & Under
349Clay Roussin 11 Eagle Swimming Associ 2:52.97 10/14/23 LSST October Op
350Vivian Vankenic 12 Wichita Falls Elite S 2:52.98 11/18/23 Bison Aquatic C
351Vivaan Patel 11 Lakeside Aquatic Club 2:53.21 11/11/23 LAC A-maize-ing
352Kyle Du 11 First Colony Swim Tea 2:53.28 2/02/24 Fleet Mardi Gra
353Kyler Nawikamul 11 Lakeside Aquatic Club 2:53.35 11/11/23 LAC A-maize-ing
354James Radford 12 Magnolia Aquatic Club 2:53.39 11/10/23 MAC Great Goggl
355Oba Awolusi 11 First Colony Swim Tea 2:53.59 1/05/24 PACK '24 Rubber
356Jacob Dalley 12 Alamo Area Aquatic As 2:53.79 1/19/24 ST AAAA-NS Fros
357Jeremy Higgins 11 Rockwall Aquatic Cent 2:54.16 2/24/24 Mustache Madnes
358Hamdi Ramaj 12 The Woodlands Swim Te 2:54.18 12/08/23 Gulf Senior Cha
359Spencer Beck 11 Lakeside Aquatic Club 2:54.56 11/11/23 LAC A-maize-ing
360Asher Gurr 12 Inspire Swimming 2:54.57 2/16/24 Gulf 14 & Under
361Solomon Hannah 11 Ambush Swimming 2:54.68 12/15/23 MAC Hosted 2023
362James Wright 11 Cypress Fairbanks Swi 2:54.84 1/05/24 PACK '24 Rubber
363Luchen Lin 12 Metroplex Aquatics 2:54.84 12/08/23 Best Time Chall
364Rolan Maramzin 12 MACH 2:54.87 9/30/23 PV Distance Run
365Ryder Larwa 12 Prosper Aquatic Club 2:55.13 12/16/23 Iron Horse Uncl
366Dominic Zakhary 12 Texas Ford Aquatics 2:55.15 11/11/23 Select Swim Nov
367Declan Leuschner 12 Lakeside Aquatic Club 2:55.15 11/11/23 LAC A-maize-ing
368Noah Kinsworthy 11 Aquastar 2:55.61 10/14/23 Autumn Invitati
369Sam Atha 12 Htx Swims 2:55.89 10/21/23 Battle of the B
370Grady Knowles 12 Lakeside Aquatic Club 2:55.90 10/21/23 LAC Spooky Spla
371Walker Jacobson 12 Swim Streamline at No 2:56.06 11/10/23 SSAN 2023 Fall
372Andrew Roberts 12 The Woodlands Swim Te 2:56.12 1/12/24 TWST Speedo Win
373Edward Mai 12 Aggie Swim Club 2:56.13 2/16/24 Gulf 14 & Under
374Harrison Quindt 12 Blue Tide Aquatics 2:56.15 2/16/24 Gulf 14 & Under
375Andrew Aldana 11 Life Time Swim Dallas 2:56.37 2/02/24 MARS BB_B_C Mee
376Joel Amaya 12 West Texas Typhoon 2:56.60 12/08/23 BD EPAP Leo Can
377Arthur Domingues 12 South Shore Sails 2:56.64 11/10/23 SHARKS November
378Andres Perez 11 City of Plano Swimmer 2:56.65 11/11/23 12th annual LPA
379Patrick Anderson 12 West Texas Typhoon 2:56.69 12/08/23 BD EPAP Leo Can
380Aaron Polanco 12 Houston Hydra 2:56.86 12/15/23 Gulf Fall Champ
381Stanley Martin 11 Htx Swims 2:57.12 12/15/23 MAC Hosted 2023
382Everette Schmidt 12 Texas Elite Swim Team 2:57.36 10/28/23 BATS October In
383Grady Beers 11 Greater Austin YMCA S 2:57.45 11/18/23 ST SRG SCY Surg
384Can Bilir 12 Alamo Area Aquatic As 2:57.68 11/10/23 AAAA ST Pete Wi
385Knox Hopperstad 11 Blue Tide Aquatics 2:57.73 2/16/24 Gulf 14 & Under
386Lawrence Ancheta 11 Surge Aquatics 2:57.90 4/20/24 ST SRG Earth Da
387Ethan Lin 11 Waterloo Swimming 2:58.04 12/02/23 ST WLOO Winter
388Holden Parker 12 The Woodlands Swim Te 2:58.10 1/12/24 TWST Speedo Win
389Thiago Rodriguez 12 Magnolia Aquatic Club 2:58.37 2/16/24 MAC Hosted 2024
390AJ Selva 11 Pearland Aquatics 2:58.46 2/16/24 Gulf 14 & Under
391Callum Smoker 12 Cypress Fairbanks Swi 2:58.81 10/06/23 Fleet Fall Kick
392Jayden Shim 11 Aggie Swim Club 2:58.87 11/11/23 LSST November O
393Drew Paulsen 11 Iron Horse Aquatics 2:58.99 3/02/24 Iron Horse End
394Sahil Ganatra 12 Sharks Swim Club 2:59.05 11/10/23 SHARKS November
395Jack Pukaite 11 The Woodlands Swim Te 2:59.22 12/15/23 Gulf Fall Champ
396Danny Lopez 12 The Woodlands Swim Te 2:59.39 1/12/24 TWST Speedo Win
397Derek Yang 11 First Colony Swim Tea 2:59.58 1/05/24 PACK '24 Rubber
398Archie Parr 12 Aggie Swim Club 2:59.65 11/11/23 LSST November O
399Bryson Bull 12 Montgomery Aquatic Ra 3:00.02 11/10/23 MAC Great Goggl
400Hudson Willis 12 Blue Tide Aquatics 3:00.04 12/15/23 MAC Hosted 2023
401Joel Obonyano 12 Pearland Aquatics 3:00.16 11/10/23 SHARKS November
402Luke Coscarelli-Nguyen 11 Magnolia Aquatic Club 3:00.23 12/15/23 MAC Hosted 2023
403Marco Gonzalez 11 Texas Ford Aquatics 3:00.27 12/08/23 Best Time Chall
404Matthew Majorka 11 Arlington ISD Aquatic 3:00.36 4/19/24 NT MARS April B
405Edward Barb 12 First Colony Swim Tea 3:00.47 1/05/24 PACK '24 Rubber
406Zikora Obi 12 Cypress Fairbanks Swi 3:00.56 1/05/24 PACK '24 Rubber
407Eric Huang 12 First Colony Swim Tea 3:00.73 11/10/23 GU FCST TWST Fl
408Angelo Tattoli 12 The Woodlands Swim Te 3:00.96 1/12/24 TWST Speedo Win
409Korbin Shaffer 11 Cypress Fairbanks Swi 3:01.03 11/10/23 GU FCST TWST Fl
410Blaise Potenza 12 Metroplex Aquatics 3:01.21 11/11/23 Select Swim Nov
411Logan Parker 11 Sailfish 3:01.22 2/23/24 ST TST Bedlam a
412Ken Nguyen 12 Aggie Swim Club 3:01.58 1/13/24 LSST January Fr
413James Ong 12 First Colony Swim Tea 3:01.76 1/05/24 PACK '24 Rubber
414Konnor Tran 11 First Colony Swim Tea 3:01.83 1/05/24 PACK '24 Rubber
415Shelby Callies 12 Mars Swimming 3:01.97 4/19/24 NT MARS April B
416Antonio Di Bonifacio 11 Duncan Dragons Swim T 3:02.02 2/16/24 MAC Hosted 2024
417Jacob White 12 Metroplex Aquatics 3:02.04 10/06/23 LAC Splashing P
418Jackson Walenciak 11 The Woodlands Swim Te 3:02.19 11/10/23 GU FCST TWST Fl
419Yichen Liu 11 Iron Horse Aquatics 3:02.47 3/02/24 Iron Horse End
420Kingsley Darsuma 11 Cypress Fairbanks Swi 3:02.51 1/05/24 PACK '24 Rubber
421Ethan Corpuz 12 Pearland Aquatics 3:02.56 10/21/23 Battle of the B
422Jordan Ross 12 Houston Hydra 3:02.79 2/16/24 Gulf 14 & Under
423Ethan Han 11 Katy Aquatic Team For 3:02.80 2/16/24 Gulf 14 & Under
424Caleb Wood 12 Northeast Houston Aqu 3:03.25 9/30/23 United Swim Ser
425Miles Godwin 11 South Shore Sails 3:03.61 11/10/23 SHARKS November
426Kingsley Tran 11 First Colony Swim Tea 3:03.61 11/10/23 GU FCST TWST Fl
427Cohen Lindsey 12 Metroplex Aquatics 3:03.80 1/12/24 MAC B/C January
428Lincoln Sibley 12 Montgomery Aquatic Ra 3:04.10 12/15/23 Gulf Fall Champ
429Riggin Wesley 11 Academy of Texas Aqua 3:05.00 1/13/24 Mr. Freeze
430Hussein Abou El Azm 12 First Colony Swim Tea 3:05.00 11/10/23 GU FCST TWST Fl
431Nikhil Kumar 12 Texas Gold 3:05.27 1/27/24 ST WOW Last Cha
432Luc Martin 12 Waterloo Swimming 3:06.22 9/24/23 ST WLOO Short C
433Wonjun Lee 11 Aggie Swim Club 3:06.32 1/13/24 LSST January Fr
434Alejandro Meier-Kriesche 12 Cypress Fairbanks Swi 3:06.48 1/05/24 PACK '24 Rubber
435Cayden Horton 11 City of Plano Swimmer 3:06.72 9/23/23 COPS September
436Ryan Odom 11 The Woodlands Swim Te 3:06.77 10/06/23 Fleet Fall Kick
437Jaxson Davies 11 First Colony Swim Tea 3:06.86 1/05/24 PACK '24 Rubber
438Alejandro Carrasco 12 EL Paso Border Land S 3:06.91 12/08/23 BD EPAP Leo Can
439Jacob Loureiro 11 The Woodlands Swim Te 3:06.96 2/16/24 Gulf 14 & Under
440Conner St Lawrence 11 Schertz YMCA Swim Tea 3:07.02 3/02/24 ST SCY Surge Sp
441Julius Darsuma 12 Cypress Fairbanks Swi 3:07.04 11/10/23 GU FCST TWST Fl
442Wren Phillips 11 First Colony Swim Tea 3:07.10 1/05/24 PACK '24 Rubber
443Siddharth Dendi 12 Iron Horse Aquatics 3:07.24 11/11/23 Select Swim Nov
444Howard Hamilton 11 Johnnie Means Aquatic 3:07.84 11/11/23 NOCH Turkey Cla
445Preston Neff 12 Dallas Mustangs 3:07.89 11/11/23 12th annual LPA
446Taylan Le 11 First Colony Swim Tea 3:08.11 1/05/24 PACK '24 Rubber
447AJ Dahl 11 First Colony Swim Tea 3:08.25 11/10/23 GU FCST TWST Fl
448Austin Dourty 12 City of Plano Swimmer 3:09.01 9/23/23 COPS September
449Gael Cortes 12 North Channel Aquatic 3:09.30 11/11/23 NOCH Turkey Cla
450Landon Grace 11 Lubbock Swim Club 3:09.54 12/12/23 WT December TNT
451Griffin Lewis 11 Lone Star Aquatic Clu 3:09.59 11/10/23 ST TXLA 11&Over
452Richard Morgan 12 McAllen Swim Club 3:10.24 1/06/24 HPAC New Year's
453Aiden Chu 11 Life Time Swim Dallas 3:10.34 2/02/24 MARS BB_B_C Mee
454Allen Ridenour 11 Texas Ford Aquatics 3:10.61 11/11/23 Select Swim Nov
455Ronak Mehta 12 Iron Horse Aquatics 3:11.33 12/16/23 Iron Horse Uncl
456Dmitry Rodriguez 11 Prosper Aquatic Club 3:11.62 1/13/24 TFA 2024 Polar
457Luis Gutierrez 12 Aggie Swim Club 3:11.82 1/13/24 LSST January Fr
458Sebastian Castro 12 Greater Austin YMCA S 3:12.08 9/23/23 ST YMCA Septemb
459Christian Nwaneri 11 Cypress Fairbanks Swi 3:12.67 11/10/23 GU FCST TWST Fl
460Connor Michalak 12 Texas Elite Swim Team 3:12.81 10/28/23 BATS October In
461Noah Wingrin 11 Greater Austin YMCA S 3:13.06 9/23/23 ST YMCA Septemb
462Luke Moore 12 Sienna Premier Aquati 3:13.10 2/16/24 MAC Hosted 2024
463Murray Lind 12 San Antonio Wave 3:13.13 2/11/24 ST AAAA NS I He
464Nathaniel Amichev 12 Aggie Swim Club 3:13.26 10/13/23 MAC October Ope
465Jonah Meng 12 Metroplex Aquatics 3:13.27 1/13/24 TFA 2024 Polar
466Bowen Chen 11 First Colony Swim Tea 3:13.36 11/10/23 GU FCST TWST Fl
467Duran van der Riet 11 Magnolia Aquatic Club 3:13.52 2/16/24 MAC Hosted 2024
468Amaan Chowdhury 12 A+ Swimming Team 3:13.56 10/28/23 NT "ATAC YOUR T
469Mark Silverio 11 Prosper Aquatic Club 3:13.64 3/02/24 Iron Horse End
470Erik Niemann 11 Tomball Area Swim Clu 3:13.69 10/13/23 MAC October Ope
471Andrew Granberry 12 Texas Gold 3:14.47 11/10/23 ST LSAC 4th Ann
472Avek Dongol 11 Lone Star Aquatic Clu 3:14.66 10/14/23 ST SRG SCY Surg
473Atharv Anish 11 Johnnie Means Aquatic 3:15.14 10/21/23 Battle of the B
474Emiliano Salinas Martinez 12 Select Team of Aquati 3:15.75 12/16/23 Iron Horse Uncl
475Sebastian Freese 12 City of Plano Swimmer 3:16.15 9/23/23 COPS September
476Grant Peterman 11 Sharks Swim Club 3:16.47 11/10/23 SHARKS November
477Jameson Downs 11 Prosper Aquatic Club 3:16.73 12/16/23 Iron Horse Uncl
478Trevor Trinh 12 Escalate Aquatic Team 3:17.31 12/15/23 Gulf Fall Champ
479Srihith Bethamsetty 12 Prosper Aquatic Club 3:17.50 12/16/23 Iron Horse Uncl
480Weilong Lee 11 First Colony Swim Tea 3:18.73 1/05/24 PACK '24 Rubber
481Evan Makarov 11 First Colony Swim Tea 3:18.97 11/10/23 GU FCST TWST Fl
482Noah Melton 12 Aggie Swim Club 3:19.05 1/13/24 LSST January Fr
483Douglas Dodson 12 Mansfield Aquatic Clu 3:19.41 1/12/24 MAC B/C January
484Sami Alotaibi 12 Metroplex Aquatics 3:20.28 9/23/23 September Sprin
485Kaushik Saravanane 11 Prosper Aquatic Club 3:20.38 3/02/24 Iron Horse End
486Christopher Emeott 12 Pearland Aquatics 3:20.55 2/16/24 Gulf 14 & Under
487Aiden Vossoughi 11 Texas Elite Swim Team 3:20.74 10/28/23 BATS October In
488Lucas Oleksyuk 11 City of Plano Swimmer 3:20.80 9/23/23 COPS September
489Grant Dohmen 11 Greater Austin YMCA S 3:21.50 9/23/23 ST YMCA Septemb
490Rithwin Gopinath 11 Prosper Aquatic Club 3:22.26 12/16/23 Iron Horse Uncl
491Colysn Evans 12 Surge Aquatics 3:23.35 1/06/24 ST SRG New Year
492Sebastian Castillo 11 Sharks Swim Club 3:23.76 1/12/24 Tracey Harper-S
493Lucas Lanman 11 The Woodlands Swim Te 3:23.94 10/27/23 TWST Halloween
494Shaurya Kapoor 12 Life Time Swim Dallas 3:24.39 10/13/23 MAC B/C October
495Jake West 11 South Shore Sails 3:24.61 10/20/23 SSAN Pink Out
496William Cook 11 Katy Aquatic Team For 3:24.65 12/15/23 Gulf Fall Champ
497Daniel Liu 12 The Woodlands Swim Te 3:24.91 12/15/23 Gulf Fall Champ
498Josiah Tyler 12 Northeast Houston Aqu 3:26.03 2/16/24 Gulf 14 & Under
499Gage Walker 11 Swim Streamline at No 3:26.17 12/15/23 Gulf Fall Champ
500Justin Floresmonroy 12 Lone Star Aquatic Clu 3:26.35 10/13/23 ST LSAC 4th Ann
501Gabriel Wilson 11 Prosper Aquatic Club 3:26.84 12/16/23 Iron Horse Uncl
502Abner Waktola 12 Life Time Swim Dallas 3:27.18 1/12/24 MAC B/C January
503Rye Higgins 12 The Woodlands Swim Te 3:28.57 2/16/24 Gulf 14 & Under
504Elyas Abdallah 12 Houston Cougars 3:28.85 10/28/23 BATS October In
505Owen Saum 12 Sharks Swim Club 3:29.48 12/15/23 Gulf Fall Champ
506Clayton Bell 12 The Woodlands Swim Te 3:30.22 10/27/23 TWST Halloween
507Akos Lengyel 11 Aquatex Swim & Water 3:32.43 1/06/24 ST SRG New Year
508David Kim 11 The Woodlands Swim Te 3:33.32 2/16/24 Gulf 14 & Under
509Ty Felan 12 Great Hills Aquatics 3:34.25 9/30/23 ST ASC IMR IMX
510Brenton Prenzler 11 Battleground Area Swi 3:34.50 1/12/24 SSAN 2024 Winte
511Harvey Fung 11 Prosper Aquatic Club 3:35.11 12/16/23 Iron Horse Uncl
512Jimit Patel 12 The Woodlands Swim Te 3:36.15 12/15/23 Gulf Fall Champ
513Luke Roberts 11 The Woodlands Swim Te 3:38.41 2/16/24 Gulf 14 & Under
514Harrison McAllister 12 Blue Tide Aquatics 3:39.57 12/15/23 MAC Hosted 2023
515William Thill 11 Surge Aquatics 3:43.45 4/20/24 ST SRG Earth Da
516Mikhail Khuzaima 11 First Colony Swim Tea 3:43.49 10/13/23 FCST Oct Tri Me
517Noah Obanua 11 First Colony Swim Tea 3:44.34 11/10/23 GU FCST TWST Fl
518Peyton Jackson 12 Metroplex Aquatics 3:46.19 11/11/23 Select Swim Nov
519Michael Sun 11 The Woodlands Swim Te 3:46.84 11/10/23 GU FCST TWST Fl
520Brendan Zheng 11 First Colony Swim Tea 3:48.10 10/13/23 FCST Oct Tri Me
521Aurelius Haake 12 Mars Swimming 3:48.66 4/19/24 NT MARS April B
522Adam Bradicich 11 First Colony Swim Tea 4:00.38 11/10/23 GU FCST TWST Fl
523Milo Tower 11 Power for Life 4:08.79 1/13/24 LSST January Fr
Push To The Next Level With Elite Tech Suits Made For The Swimming Leader in You Disclaimer: This Website is not affiliated with USA Swimming nor any Local Swim Committee. The information on this website is not to be viewed as official times nor as official rankings.
While we use reasonable efforts to include the most up to date and accurate information on our website,
we make no representations as to the accuracy, timeliness, or completeness of the information.
The information provided within this website is provided for entertainment purposes only.
The information on this website is not intended to be used in any form as part of a College or University Admission Application