Florida Swimming
Boys Age 17 & 18
100 Yards Backstroke
Short Course Yards (SCY)
Rankings by Career Best We offer two types of swimmer rankings:Current Season and Career Best. The Current Season rankings only include results from swim meets that have occurred between September 1, 2023 and August 31, 2024.The Career Best rankings are based upon career best times for each event. This set of rankings is based upon career best times for the 100 Yards Backstroke. Age is the swimmer's age on 5/6/2024 .
Swimmer
Current Age
Team
Time
Date
Swim Meet
1Landon Kyser 18 Bolles School Sharks 47.73 12/06/23 Speedo Winter J
2Nicholas Cecchi 18 Southwest Stars Swim 48.43 3/09/23 Florida Swimmin
3Carter Lancaster 17 Bolles School Sharks 48.72 3/07/24 Florida Swimmin
4Ethan Ekk 17 Area Tallahassee Aqua 48.82 12/06/23 Speedo Winter J
5Nathan Castano 18 Unattached 49.27 11/11/23 FL FHSAA Class
6Dylan Matthews 18 Loggerhead Aquatics 49.54 11/30/23 Winter Classic
7Seth Tolentino 18 Bolles School Sharks 49.87 12/07/22 Speedo Winter J
8David Melnychuk 17 Sarasota Sharks 49.92 12/01/23 Speedo Gator Ho
9Adam Varga 18 Saint Petersburg Aqua 50.11 3/07/24 Florida Swimmin
10Xavier Washington 18 Fast Falcons 50.38 3/07/24 Florida Swimmin
11Xavier Sohovich 17 Bolles School Sharks 50.43 11/05/23 FL FAST High Sc
12Hayden Sunman 17 Unattached 50.43 11/10/23 FL FHSAA Class
13David Melnychuk 17 Unattached 50.43 11/10/23 FL FHSAA Class
14Ryan Erisman 17 Windermere Lakers 50.52 3/14/23 NCSA Spring Swi
15Michael Traynor 18 Sarasota Sharks 50.53 3/07/24 Florida Swimmin
16Aidan Clements 18 Academy Aquatic Club 50.88 12/08/22 Speedo Winter J
17Alex Meyers-Labenz 18 Bolles School Sharks 50.97 3/07/24 Florida Swimmin
18Owen Kerkezi 17 SwimRise Aquatics 51.19 3/07/24 Florida Swimmin
19Cameron Watson 17 Unattached 51.47 11/03/23 FL FHSAA Class
20Tristan Bonnet-Eymard 17 Windermere Lakers 51.48 3/07/24 Florida Swimmin
21Aidan Siers 18 Sarasota Sharks 51.51 3/09/23 Florida Swimmin
22Hayden Lester 17 Titusville Swim Team 51.60 3/07/24 Florida Swimmin
23Luke Van Deusen 18 Bolles School Sharks 51.88 3/07/24 Florida Swimmin
24Anthony Simmons 17 Piranhas YMCA of the 51.92 12/01/23 Speedo Gator Ho
25Chaz Schuijt 17 Unattached 52.00 10/27/23 FL FHSAA Class
26Wyatt Porch 17 Bolles School Sharks 52.06 3/09/23 Florida Swimmin
27Jeffrey Wolfe 18 Fast Falcons 52.11 12/02/22 Gator Holiday C
28Will Sammy 17 Gator Swim Club 52.14 11/04/22 FL FHSAA Class
29Stephen Lopez 18 Unattached 52.22 10/26/23 FL FHSAA Class
30Scott Robinson 17 Southwest Stars Swim 52.23 3/07/24 Florida Swimmin
31Anthony Simmons 17 Piranhas YMCA of the 52.23 3/07/24 Florida Swimmin
32Casey Aten 18 Sarasota Sharks 52.37 12/01/23 Speedo Gator Ho
33Jared Semmen 17 Unattached 52.38 10/26/23 FL FHSAA Class
34Tyler King 18 Unattached 52.43 2/06/24 GA GHSA State C
35Maverick Mules 18 Unattached 52.44 11/10/23 FL FHSAA Class
36Toby Schwenk 18 Unattached 52.52 11/10/23 FL FHSAA Class
37John McNamara 17 Bolles School Sharks 52.58 7/08/23 BSS July Last C
38Brody Singley 17 Episcopal AmberJax 52.68 3/09/23 Florida Swimmin
39Joshua Osborne 18 Area Tallahassee Aqua 52.91 3/07/24 Florida Swimmin
40Jorge Guzman 18 Sarasota Sharks 52.98 3/09/23 Florida Swimmin
41Lang Gou 17 Unattached 53.04 3/05/22 NE NEPSAC DI CH
42Nick Fabian 17 T2 Aquatics 53.10 3/07/24 Florida Swimmin
43Aron Maloney 17 Bolles School Sharks 53.11 11/30/23 Winter Classic
44Rory Connelly 17 South Lake Aquatics C 53.21 1/12/24 SE Ralph Crocke
45Michael Kent 18 The Sky Family YMCA H 53.24 3/11/21 FL Swimming Spr
46Christian Magruder 18 Greater Orlando Aquat 53.36 11/18/22 RAFC Almost Tur
47Zachary Jones 18 Bolles School Sharks 53.38 12/01/22 RAFC Winter Cla
48Brandon Stebbins 18 South Lake Aquatics C 53.54 3/09/23 Florida Swimmin
49Danzhel Tuliao 17 Patriot Aquatics 53.64 3/07/24 Florida Swimmin
50Nathaniel Fentsor 17 Tampa Bay Aquatic Clu 53.68 3/07/24 Florida Swimmin
51Alex Block 17 Montverde Aquatic Clu 53.70 12/01/23 Speedo Gator Ho
52Simon Gong 17 Blue Dolfins 53.71 3/07/24 Florida Swimmin
53Kevin Liu 17 Bolles School Sharks 53.76 7/08/23 BSS July Last C
54Ryan Walker 17 Blue Dolfins 54.14 3/07/24 Florida Swimmin
55Wyatt Cook 18 Greater Orlando Aquat 54.14 3/10/23 Swim Atlanta Be
56Daniel Krajewski 17 Sarasota Sharks 54.20 12/01/23 Speedo Gator Ho
57Henry Hazell 17 Unattached 54.21 3/09/23 Florida Swimmin
58Jared Semmen 17 Highlander Aquatic Cl 54.24 11/30/23 Winter Classic
59Owen Williams 17 Unattached 54.26 11/11/23 FL FHSAA Class
60Lucas Spillers 18 Planet Swim Aquatics 54.30 11/18/23 PSA Turkey Meet
61Mitchell Chao 17 Bolles School Sharks 54.39 3/07/24 Florida Swimmin
62Donovan Vissers 17 Unattached 54.40 11/10/23 FL FHSAA Class
63Josh Ambrose 17 Unattached 54.40 11/03/23 FL FHSAA Class
64Sam Kibogo 17 Bolles School Sharks 54.48 11/30/23 Winter Classic
65Hampton Walker 17 Bolles School Sharks 54.70 3/07/24 Florida Swimmin
66Adrien Steiger 17 Piranhas YMCA of the 54.74 3/09/23 Florida Swimmin
67Hanson Higdon 18 Area Tallahassee Aqua 54.74 3/10/22 Florida Swimmin
68Gregory Politis 18 Tampa Bay Aquatic Clu 54.78 11/04/22 FL FHSAA Class
69Liam Maloney 18 Tampa Bay Aquatic Clu 54.83 12/01/23 Speedo Gator Ho
70Peter Wendol 17 Piranhas YMCA of the 54.84 3/07/24 Florida Swimmin
71Gavin Peck 18 Academy Aquatic Club 54.90 11/17/23 FL SPAPYP Novem
72Maddox Mules 18 Indian River Aquatics 54.90 2/02/24 Stanton C. Crai
73Ryan Turner 18 Highlander Aquatic Cl 55.00 12/01/22 RAFC Winter Cla
74Drew Dyett 18 Hydro4 Swimming 55.12 3/07/24 Florida Swimmin
75Coop McGowan 17 YMCA of Southwest Flo 55.26 3/07/24 Florida Swimmin
76Oliver Bartolomeo 17 Radiant Aquatics 55.27 3/07/24 Florida Swimmin
77Keanu Garnier-Chan 18 Gulf Coast Swim Team 55.28 3/10/22 Florida Swimmin
78Noah Jones 17 Blue Wave Swimming 55.29 3/07/24 Florida Swimmin
79Ryker Mules 17 West Volusia Swim Clu 55.30 10/29/22 FL FHSAA Class
80Owen James 18 The Berkeley Barracud 55.38 3/09/23 Florida Swimmin
81Illia Lymonov 18 Unattached 55.44 9/30/23 FL Tampa Bay Cl
82Marko Butina 17 Unattached 55.55 11/11/23 FL FHSAA Class
83Gavin Kirby 18 Cbs Islanders 55.63 6/23/23 Area 6 Summer C
84Robert Melsom 18 Saint Petersburg Aqua 55.67 11/18/22 SPA - PYP NOVEM
85Roni Bokkisam 18 Trinity Prep Aquatics 55.67 3/11/22 GA Arena Spring
86SEAN Thatavakorn 17 Tampa Y Swimming 55.80 3/03/22 Florida Swimmin
87Alejandro Lopez-Romero 18 Planet Swim Aquatics 55.81 11/03/22 SE FHSAA 2A Reg
88Asher Walker 18 South Lake Aquatics C 55.87 1/12/24 SE Ralph Crocke
89Cayden DeTillio 18 Unattached 55.93 11/11/23 FL FHSAA Class
90Will Glaser 17 Blue Dolfins 56.01 11/30/23 Winter Classic
91Noah Hall 18 Piranhas YMCA of the 56.04 12/01/23 Speedo Gator Ho
92Kenneth Gonzalez 17 Windermere Lakers 56.06 3/09/23 Florida Swimmin
93Austin Earle 17 Sarasota Sharks 56.11 3/07/24 Florida Swimmin
94Jace Domster 18 Treasure Coast Swimmi 56.13 3/09/23 Florida Swimmin
95Elias Corn 18 Sarasota Tsunami Swim 56.15 12/02/21 RAFC Winter Cla
96Liam Aleman 18 Gator Swim Club 56.19 9/24/23 FAST Pentathlon
97Tom Youngblood 18 Blue Dolfins 56.23 3/10/22 Florida Swimmin
98Sean Vicha 17 The Berkeley Barracud 56.24 12/02/22 Gator Holiday C
99Walker Lanoue 17 Planet Swim Aquatics 56.34 11/19/22 FL PSA Turkey M
100Jayden Repak 18 The Berkeley Barracud 56.44 5/06/23 May Day Double
101Gavin Davey 18 Unattached 56.46 11/03/23 FL FHSAA Class
102Landen Culleton 18 Gator Swim Club 56.47 3/09/23 Florida Swimmin
103Evan Gardner 18 SwimRise Aquatics 56.56 3/07/24 Florida Swimmin
104Alejandro Varon 17 Windermere Lakers 56.66 11/19/21 RAFC Almost Tur
105Gael Gonzalez 18 Unattached 56.74 10/26/23 FL FHSAA Class
106Brandon Gear 17 Planet Swim Aquatics 56.76 1/13/24 G.O.A.T. TYR T
107Coby Werner 17 T2 Aquatics 56.78 3/07/24 Florida Swimmin
108Cole Wilson 17 Gulf Coast Swim Team 56.84 3/07/24 Florida Swimmin
109Alexander Kim 17 Planet Swim Aquatics 56.95 3/09/23 Florida Swimmin
110Sabian Branch 18 Fast Falcons 56.99 2/02/24 FAST February I
111Avery Bumbach 18 Fast Falcons 56.99 12/01/23 Speedo Gator Ho
112Sander Izzi 17 Greater Tampa Swim As 56.99 3/31/23 GTSA TYR Spring
113Jayce Masters 18 Indian River Aquatics 57.01 2/02/24 Stanton C. Crai
114Brayden Hunt 17 Titusville Swim Team 57.03 12/01/23 Speedo Gator Ho
115Christian McAuley 17 T2 Aquatics 57.06 2/23/24 Spring Area 5 C
116Nick Barresi 17 Sarasota Sharks 57.07 3/07/24 Florida Swimmin
117Aidan Strickland 18 Tampa Bay Aquatic Clu 57.16 3/09/23 Florida Swimmin
118Evan Pelletier 18 Martin County Swimmin 57.19 11/18/22 NPB Turkey Invi
119Jack Meyer 17 Tampa Y Swimming 57.21 12/08/23 HARRY MEISEL WE
120Ben Hoang 17 YMCA of Southwest Flo 57.22 11/02/22 FL FHSAA Class
121Cristian Doan 17 Tampa Y Swimming 57.33 3/07/24 Florida Swimmin
122Jack Mainville 17 Planet Swim Aquatics 57.36 2/03/23 Hydro4 Winter O
123Elijah Noles 17 Tampa Bay Aquatic Clu 57.36 7/21/23 Summer Area 3 C
124Maidar Gongor 17 Bolles School Sharks 57.37 11/30/23 Winter Classic
125Massimo Brunacci 17 West Volusia Swim Clu 57.42 2/02/24 Hydro4 Arena Wi
126Filip Jakovljevic 17 North Florida Swimmin 57.46 11/03/22 SE FHSAA 2A Reg
127Johnathan Rawlings 17 Unattached 57.56 11/02/23 FL FHSAA Class
128William Wadsworth 17 Sarasota Sharks 57.62 1/21/22 Hot Chocolate I
129Camden Bates 17 Seminole Aquatics 57.67 7/29/23 FL Summer Area
130Thomas Austin 17 Tampa Bay Aquatic Clu 57.67 3/09/23 Florida Swimmin
131Victor Izquierdo 17 Sarasota Sharks 57.71 11/11/22 SYS Turkey Meet
132Keith Willis 17 Windermere Lakers 57.77 3/07/24 Florida Swimmin
133Ryan Qu 17 Piranhas YMCA of the 57.82 3/07/24 Florida Swimmin
134Jack Knight 17 Unattached 57.88 10/27/23 FL FHSAA Class
135Tristan Massey 17 Blue Dolfins 57.92 12/01/22 RAFC Winter Cla
136Teddy Vanderbilt 17 Flagler Fluid Swim Cl 58.01 3/09/23 Florida Swimmin
137Chase Urban 17 Florida Elite Swimmin 58.06 3/07/24 Florida Swimmin
138Matt Lambert 17 Sarasota Sharks 58.07 10/28/22 FL FHSAA Class
139Anthony Whittall 18 Bolles School Sharks 58.11 10/08/21 BSS October Mee
140Sean Shanahan 18 Piranhas YMCA of the 58.13 12/02/22 Gator Holiday C
141Ben Camp 18 Fast Falcons 58.16 2/03/23 TBAC Winter Mee
142Daniel Strumidlo 17 Blue Dolfins 58.24 3/10/22 Florida Swimmin
143Zachary Roberts 18 T2 Aquatics 58.31 12/01/22 RAFC Winter Cla
144William Struble 17 Swim Melbourne 58.31 12/02/22 Gator Holiday C
145Theo Scarpino 17 Dragon Swim Team 58.35 7/21/23 Summer Area 3 C
146Carson Feehery 17 T2 Aquatics 58.40 1/12/24 T2 Aquatics Nap
147AJ O Farril -laboy 17 Blue Dolfins 58.50 11/10/23 Patriot Aquatic
148Chad Himes 17 Episcopal AmberJax 58.57 3/09/23 Florida Swimmin
149Adrian Garcia Flores 18 Southwest Stars Swim 58.57 12/01/22 RAFC Winter Cla
150Sean Vicha 17 The Berkeley Barracud 58.64 9/23/22 SPEEDO ALL-AMER
151Andrew Caruso 17 Gator Swim Club 58.65 11/12/22 FAST November M
152Kieran Henry 17 Bolles School Sharks 58.75 2/24/23 Area 1 & 4 Cham
153Dean Carey 17 Fast Falcons 58.77 12/01/23 Speedo Gator Ho
154Benson Huntley Jr 18 Riptide Aquatics 58.77 11/17/23 FL SPAPYP Novem
155William Brockman 17 Saint Petersburg Aqua 58.79 2/23/24 Spring Area 3 C
156Ethan Ooi 18 Sarasota Sharks 58.79 12/01/22 RAFC Winter Cla
157Eli Giangreco 18 Montverde Aquatic Clu 58.81 2/03/23 FL Stanton C Cr
158Tiki Keats 17 Tampa Bay Aquatics 58.86 3/07/24 Florida Swimmin
159Gavin Schumacher 18 Swim Melbourne 58.90 4/16/23 USRP April 2023
160Ryder Gentry 18 Area Tallahassee Aqua 58.96 4/16/21 SE PCST Speedo
161Cheyne Lee 17 Tampa Y Swimming 58.98 3/07/24 Florida Swimmin
162Nikki Kamalanathan 17 Opelika Swim Team 59.03 1/13/23 GPAC Winter Inv
163Brayden Hunt 17 Titusville Swim Team 59.04 4/22/23 FL Jolyn Swim C
164Reagan Dunn 17 Sarasota Sharks 59.08 12/01/22 RAFC Winter Cla
165Alex Primavera 17 Berkeley Aquatic Club 59.14 2/25/22 BAC Salmon Run
166Julian Johnson 17 Blue Dolfins 59.14 11/10/23 Patriot Aquatic
167Evan Blase 17 Planet Swim Aquatics 59.15 3/10/22 Florida Swimmin
168Sebastian Lopez 17 Bolles School Sharks 59.16 10/13/23 October Meet
169Sam Welch 17 Blue Dolfins 59.27 11/30/23 Winter Classic
170Thor Warnken 18 T2 Aquatics 59.28 12/02/21 RAFC Winter Cla
171Jonathan Herold 17 Saint Petersburg Aqua 59.31 2/23/24 Spring Area 3 C
172John Hughes 17 Greater Orlando Aquat 59.32 11/17/23 RAFC Almost Tur
173Nathan Somers 18 Swim Florida 59.39 12/02/21 RAFC Winter Cla
174Chase Hartman 18 Pipeline Swimming 59.42 11/19/21 FL SPA - PYP NO
175Luca Simon 18 Sarasota Tsunami Swim 59.42 1/15/21 Al Soltis Memor
176TJ Frost 17 Loggerhead Aquatics 59.52 2/05/21 Hydro4 Winter O
177David Chacin 17 Unattached 59.53 10/31/23 FL FHSAA Class
178Camden Holmes 17 Unattached 59.54 10/24/23 FL FHSAA Class
179Jaxson Brookshier 17 Titusville Swim Team 59.57 4/22/23 FL Jolyn Swim C
180Kai Larkin 17 South Lake Aquatics C 59.63 3/30/23 Destination Ath
181Peter Manelis 18 Planet Swim Aquatics 59.79 10/13/23 October Meet
182logan Martin 17 Fast Falcons 59.87 2/02/24 FAST February I
183James Lindsay 17 Episcopal AmberJax 59.92 6/30/23 EAJ Summer Sizz
184Nick Marrero 17 Bolles School Sharks 59.98 10/13/23 October Meet
185Nic Scripcariu 17 Swim Florida 1:00.00 12/02/21 RAFC Winter Cla
186Tomi Pecz 17 Pipeline Swimming 1:00.04 3/09/23 Florida Swimmin
187Garret McNab 17 Tampa Y Swimming 1:00.06 12/09/22 HARRY MEISEL WE
188Egor Kuznetsov 17 T2 Aquatics 1:00.15 12/01/22 RAFC Winter Cla
189Cameron York 17 Area Tallahassee Aqua 1:00.17 9/24/21 SE PCST Speedo
190Wyatt Pamintuan 18 Blue Dolfins 1:00.20 1/26/24 MAC Crutchfield
191Andrew Lindsey 17 Blue Dolfins 1:00.22 11/10/23 Patriot Aquatic
192Ben Macgregor 18 Radiant Aquatics 1:00.29 2/18/22 15th Annual TBA
193Otto Barroso 17 Unattached 1:00.29 10/26/23 FL FHSAA Class
194Nate Ganio 18 West Florida Lightnin 1:00.32 12/01/23 Speedo Gator Ho
195Andres Ordonez 17 Unattached 1:00.38 9/30/23 FL FSPA High Sc
196Eric Rein 17 Academy Aquatic Club 1:00.46 9/22/23 Kiefer - Speedo
197Graham Evans 18 Episcopal AmberJax 1:00.47 1/14/23 G.O.A.T. TYR T
198Danny Pontrelli II 18 Sun Coast Swim Team 1:00.47 2/23/24 Spring Area 3 C
199Xander Robbins 17 Blue Wave Swimming 1:00.57 10/28/22 FL FHSAA Class
200Lee Volpe 17 Sarasota Sharks 1:00.67 11/11/22 SYS Turkey Meet
201Joey San Filippo 18 Unattached 1:00.73 9/30/23 FL FSPA High Sc
202Sam Peters 18 Flagler Fluid Swim Cl 1:00.83 2/24/23 Area 1 & 4 Cham
203Justin Jordan 17 Greater Orlando Aquat 1:00.86 11/17/23 RAFC Almost Tur
204Reef Parman 17 Rocket Swimming 1:01.10 2/25/23 Area 6 Spring C
205Simeon Prosinski 17 Loggerhead Aquatics 1:01.12 2/04/22 HYDRO4 Winter O
206Katon Schmidt 18 South Lake Aquatics C 1:01.14 1/12/24 SE Ralph Crocke
207Ivan Borowiec 18 Academy Aquatic Club 1:01.17 10/28/22 FL FHSAA Class
208Jayden Sarmiento 17 Unattached 1:01.19 9/30/23 FL Tri-County I
209Logan May 17 Sea Dragon Aquatics 1:01.26 3/09/23 Florida Swimmin
210Nash Fuller 18 Treasure Coast Swimmi 1:01.32 7/08/22 Area 6 Summer C
211Thomas Merchan 18 Montverde Aquatic Clu 1:01.36 2/03/23 FL Stanton C Cr
212Joshua Ingeniero 17 St. Augustine Cyclone 1:01.37 10/19/22 FL FHSAA Class
213James Cochran 17 Bolles School Sharks 1:01.45 2/28/21 BSS TYR Februar
214Tate Lueck 17 Episcopal AmberJax 1:01.58 11/14/20 EAJ Fall Harves
215Braedy Holloway 17 Unattached 1:01.60 10/27/23 FL FHSAA Class
216Kaden Danninger 18 Planet Swim Aquatics 1:01.63 12/09/22 SC SCSC 7th Ann
217Matthew Mahony 17 Titusville Swim Team 1:01.63 4/05/24 GTSA TYR Spring
218Tito Borromeo 18 Academy Aquatic Club 1:01.67 12/02/22 CAT Jingle Bell
219Will Barben 18 Highlands Hurricanes 1:01.73 2/24/23 Spring Area 5 C
220Charlie Wu 18 T2 Aquatics 1:01.76 1/12/24 T2 Aquatics Nap
221Arshia Taheri 17 Tampa Y Swimming 1:01.77 1/12/24 FAST Polar Bear
222Santiago Lara 17 Fast Lane Aquatics 1:01.84 2/25/23 FL Spring Area
223Jaxon Brown 17 Martin County Swimmin 1:01.85 2/26/21 FGC SCY BB Cham
224Ethan Wang 17 Sarasota Tsunami Swim 1:01.87 12/02/21 RAFC Winter Cla
225Ibrahim Hawisa 18 Blue Dolfins 1:01.97 2/25/23 FL Spring Area
226John Burke 18 Planet Swim Aquatics 1:01.98 10/17/22 FL FHSAA Class
227Gavin Dobson 18 Planet Swim Aquatics 1:02.05 12/09/22 SC SCSC 7th Ann
228Robert Trapp 17 Charlotte County Swim 1:02.06 2/03/24 CCS Last Chance
229Anthony Suggs 18 Tampa Bay Aquatics 1:02.11 2/23/24 Spring Area 3 C
230Ben Brown 17 Unattached 1:02.18 10/05/23 FL Gateway Swim
231Kayden Haxton 17 Tampa Bay Aquatic Clu 1:02.22 7/21/23 Summer Area 3 C
232Noah Obermiller 18 Haines City Tritons 1:02.22 11/02/22 FL FHSAA Class
233Denis Jones 17 Sarasota Tsunami Swim 1:02.29 10/08/21 TYR Octoberfest
234Will Nelson 17 Tampa Bay Aquatics 1:02.30 2/23/24 Spring Area 3 C
235Cruz Helmstetter 17 Sun Coast Swim Team 1:02.32 4/05/24 GTSA TYR Spring
236Dylan Smith 18 Unattached 1:02.35 12/10/21 Friday Night Un
237Gavin Gumieny 17 Titusville Swim Team 1:02.49 7/29/23 FL TST v USRP D
238Matt Leitheiser 17 Loggerhead Aquatics 1:02.52 1/15/22 EAJ Speedo Janu
239Ronan Murphy 17 Sarasota Tsunami Swim 1:02.54 3/04/21 Florida Swimmin
240Zachary Caldwell 17 Unattached 1:02.65 9/30/23 FL Tri-County I
241Luis Guillen 18 Southwest Stars Swim 1:02.68 9/30/23 Elizabeth Kazec
242Mao Pedroza Belisario 17 Blue Dolfins 1:02.78 12/01/22 RAFC Winter Cla
243Ricardo Figueredo 18 Tampa Y Swimming 1:02.85 10/19/19 YMCA Fall Doubl
244Michael Navarro-Lenza 17 Sarasota Tsunami Swim 1:02.90 12/01/23 Speedo Gator Ho
245Kevin Mao 18 United 1:02.93 9/20/19 SE PCST Speedo
246Sky Allen 18 Fast Falcons 1:03.02 11/12/22 FAST November M
247Gabriel Annis 18 Unattached 1:03.05 10/05/23 FL Gateway Swim
248Christian Grden 17 Bolles School Sharks 1:03.08 2/03/23 February Meet
249Toma Vedder 17 Seminole Aquatics 1:03.12 2/24/24 FL Spring Area
250Nicholas Garvey 17 Bolles School Sharks 1:03.13 2/03/23 February Meet
251Adrian Gagliardi 17 Unattached 1:03.16 10/28/23 FL FHSAA Class
252Gabriel Kim-Guisbert 17 Swim Melbourne 1:03.18 2/26/22 Area 6 Spring C
253JD Scoular 17 T2 Aquatics 1:03.19 11/30/23 Winter Classic
254Max Livingston 18 Academy Aquatic Club 1:03.22 2/05/21 TBAC Winter Inv
255Ethan Atamian 17 Dragon Swim Team 1:03.23 7/21/23 Summer Area 3 C
256Gunner Williams 18 Tampa Bay Aquatic Clu 1:03.24 1/22/21 OUTBACK BLOOMIN
257Ethan Taylor 18 Fast Falcons 1:03.36 2/25/23 FL Spring Area
258Liam Dean 18 The Fish 1:03.56 1/09/21 PV MAKO Winter
259Rahul Karpur 18 Tampa Elite Aquatics 1:03.58 1/15/21 Al Soltis Memor
260Kj Sherman 18 Swim Florida 1:03.67 2/25/22 Spring Area 5 C
261Parker Lindsay 17 Unattached 1:03.70 9/16/23 FL Record Break
262Cooper Price 17 West Volusia Swim Clu 1:03.74 11/10/23 Patriot Aquatic
263John Gicking 17 Unattached 1:03.74 10/28/23 FL FHSAA Class
264Caleb Lantzy 17 Unattached 1:03.79 9/30/23 FL Tampa Bay Cl
265Brock Tanner 18 Blue Dolfins 1:03.80 11/12/21 Patriot Aquatic
266Arnas Monkelis 17 West Florida Lightnin 1:03.89 10/14/22 WFLA Halloween
267Tiki Keats 17 Greater Tampa Swim As 1:03.99 2/25/22 Winter Area 3 C
268Pedro Dotto Cutti 18 Bolles School Sharks 1:04.05 9/17/22 EAJ Speedo Sept
269Zach Sargeant 17 Loggerhead Aquatics 1:04.09 11/14/20 EAJ Fall Harves
270Josh Meece 17 Wahoos of Jacksonvill 1:04.10 11/30/23 Winter Classic
271Julian Ithier 17 Fast Lane Aquatics 1:04.11 1/21/23 Polar Bear Plun
272Killian Coy 17 Titusville Swim Team 1:04.17 4/21/24 Racers April 20
273Alex Suarez 17 Sarasota Tsunami Swim 1:04.17 12/02/21 RAFC Winter Cla
274Hunter Boro 18 Unattached 1:04.19 10/27/23 FG FHSAA Class
275Jack Appleton 18 Lakewood Ranch Swim A 1:04.23 3/30/23 Destination Ath
276Alex Thai 18 Florida Elite Swimmin 1:04.36 1/14/23 FE Polar Splash
277Nathaniel Fentsor 17 Tampa Bay Aquatic Clu 1:04.36 7/23/21 - Summer Area 3
278Stefan Iltchev 18 Saint Petersburg Aqua 1:04.50 1/20/23 BLOOMIN' FAST S
279Jacob Nguyen 18 Piranhas YMCA of the 1:04.53 2/04/22 TBAC Winter Mee
280Michael Rafferty 17 Beaches Aquatic Club 1:04.54 11/11/22 Patriot Aquatic
281Caleb Laguens 17 Nocatee Bluetide Swim 1:04.60 2/12/22 6th Annual Smal
282Henry Shoemaker 17 Sarasota Tsunami Swim 1:04.65 1/14/22 AAU CAT Al Solt
283Ethan Brewer 18 Fast Lane Aquatics 1:04.67 2/27/21 FL Spring Area
284Matthew Mahony 17 Titusville Swim Team 1:04.67 4/22/23 FL Jolyn Swim C
285Kaden Lim 17 Radiant Aquatics 1:04.70 2/16/24 17th Annual TBA
286Ernesto Lopez 17 Bolles School Sharks 1:04.72 2/24/23 Area 1 & 4 Cham
287Austin Earl 17 Trinity Prep Aquatics 1:04.73 2/25/23 FL Spring Area
288Maab El Ghissassi 17 Tampa Elite Aquatics 1:04.74 12/01/22 RAFC Winter Cla
289Kennith Gerena 18 Greater Tampa Swim As 1:04.81 1/13/23 CAT Al Soltis M
290Cole Haire 18 Episcopal AmberJax 1:04.87 2/04/22 BSS February Me
291Joseph Caramato 17 Greater Tampa Swim As 1:04.91 2/17/23 Last Chance Mee
292Luca Munoz 17 Blue Dolfins 1:04.96 11/10/23 Patriot Aquatic
293Nic Kercher 17 YMCA of West Central 1:04.98 1/13/23 T2 Aquatics Nap
294Benjamin Borsari 18 Unattached 1:05.01 10/29/21 FL FHSAA 2A Reg
295Wade Papiernik 17 North Florida Swimmin 1:05.04 11/19/21 RAFC Almost Tur
296Noah Pyle 18 Episcopal AmberJax 1:05.06 7/29/23 FL Blue Tide Su
297Gabriel Huajardo-Warthon 17 St. Augustine Cyclone 1:05.07 2/17/24 8th Annual Smal
298Colby Moody 17 Racers Swim Club 1:05.18 4/21/24 Racers April 20
299Ryan Kulish 17 Tampa Y Swimming 1:05.20 8/27/22 Stingrays SCY S
300Justin Rieck 17 Unattached 1:05.29 10/28/23 FL FHSAA Class
301Nash Fuller 18 Treasure Coast Swimmi 1:05.38 2/03/23 FL Stanton C Cr
302Gabe Wright 17 Swim Florida 1:05.38 10/22/22 FL FHSAA Class
303Owen Wyatt 18 Swim Tampa Aquatics 1:05.39 2/24/23 Spring Area 3 C
304Matthew Trinidad 18 Planet Swim Aquatics 1:05.41 11/20/20 Hydro4 Fall Cla
305Kenan Smith 18 West Volusia Swim Clu 1:05.43 11/11/22 Patriot Aquatic
306Noah Ali 18 Nocatee Bluetide Swim 1:05.56 7/10/21 Blue Tide July
307Joseph Parmer 17 Greater Tampa Swim As 1:05.64 12/02/22 CAT Jingle Bell
308Eli Phelps 18 Unattached 1:05.66 10/17/23 FL FHSAA Class
309Federico Restrepo 17 Sarasota Tsunami Swim 1:05.68 2/03/24 CCS Last Chance
310JC Cotton 17 Unattached 1:05.84 10/24/23 FL FHSAA Class
311Addison Florez 17 Unattached 1:05.85 10/24/23 FL FHSAA Class
312Ivan Arrindell 17 Makos Aquatics Club o 1:05.89 10/13/23 October Meet
313Othman Elamrani 18 South Lake Aquatics C 1:06.08 12/02/21 RAFC Winter Cla
314Cole Lager 17 Unattached 1:06.09 10/19/23 FL FHSAA Class
315Julian Barre 17 Bolles School Sharks 1:06.31 2/04/22 BSS February Me
316Landon Kline 18 Wahoos of Jacksonvill 1:06.39 3/10/22 Florida Swimmin
317Tyler Ward 17 Tampa Y Swimming 1:06.42 1/21/23 Polar Bear Plun
318Connor Canfield 18 Tampa Bay Aquatics 1:06.42 1/14/22 AAU CAT Al Solt
319Dominick Fede 18 Hydro4 Swimming 1:06.46 1/20/23 SPEEDO CUP CLOS
320Ryan Yang 18 Bolles School Sharks 1:06.48 7/25/20 BSS Summer Seni
321Tyler Henry 18 Tampa Bay Aquatic Clu 1:06.49 1/21/22 BLOOMIN FAST SW
322Quinn Morris 17 Unattached 1:06.58 11/02/23 FL FHSAA Class
323Aidan Archambault 17 Unattached 1:06.59 10/26/23 FL FHSAA Class
324Braddock Dickey 17 Hardee Swim Associati 1:06.61 6/25/22 Riptide Aquatic
325Eric Jurski 17 Montverde Aquatic Clu 1:06.65 11/18/22 RAFC Almost Tur
326Joseph Romeo 17 U.S.R.P. Racers 1:06.73 4/24/22 USRP April 2022
327Brody Metzger 17 North Palm Beach Swim 1:06.76 9/17/22 Sunrise Open In
328Cole Schaeffer 18 Tampa Bay Aquatic Clu 1:06.88 7/21/23 Summer Area 3 C
329Noah Adams 18 Montverde Aquatic Clu 1:07.13 11/19/21 RAFC Almost Tur
330Nicolas Velez 17 Blue Wave Swimming 1:07.15 11/19/21 RAFC Almost Tur
331Loris Eolyan 17 Flagler Fluid Swim Cl 1:07.19 2/03/23 Hydro4 Winter O
332Alex Lawson 17 T2 Aquatics 1:07.27 12/01/22 RAFC Winter Cla
333Jack Porter 18 Tampa Elite Aquatics 1:07.38 8/28/21 TYR Short Cours
334Tommy Wyman 18 Titusville Swim Team 1:07.47 12/09/23 FL Harry Meisel
335Matt Newmarch 17 Indian River Aquatics 1:07.62 2/24/24 Area 6 Spring C
336Ford Brewer 18 Swim Melbourne 1:07.74 2/03/23 FL Stanton C Cr
337Ward Lyle 17 Loggerhead Aquatics 1:08.06 12/02/21 RAFC Winter Cla
338William Carson 18 Hydro4 Swimming 1:08.10 11/11/22 Patriot Aquatic
339Kyle Dorn 18 Lakewood Ranch Swim A 1:08.14 1/08/22 Area New Year M
340Nick Radford 18 West Florida Lightnin 1:08.30 1/13/23 CAT Al Soltis M
341David Smith 17 Unattached 1:08.32 10/27/23 FL FHSAA Class
342Sebastian Brites 17 Swim Florida 1:08.33 12/02/21 RAFC Winter Cla
343Fabian Marrero-Jara 17 Planet Swim Aquatics 1:08.49 9/24/22 Planet Swim Sea
344Nicholas Leitheiser 17 Loggerhead Aquatics 1:08.61 1/15/22 EAJ Speedo Janu
345Colin Hao 17 Windermere Lakers 1:08.64 12/01/22 RAFC Winter Cla
346Elijah Haight 18 Tampa Elite Aquatics 1:08.73 3/09/23 Florida Swimmin
347Samuel Casadiego 17 Tampa Y Swimming 1:08.76 10/11/20 Back to the Rac
348Fernando Rodriguez 17 Swim Tampa Aquatics 1:08.78 10/13/23 GTSA TYR Swim C
349Trevor Francis 18 Blue Dolfins 1:08.78 11/15/19 Patriot Aquatic
350Sean Wallace 17 Unattached 1:08.81 9/23/23 FL Pinellas Cou
351Trunk Nguyen 17 Tampa Y Swimming 1:08.90 12/09/22 HARRY MEISEL WE
352Aaron Shaw 17 West Florida Lightnin 1:08.96 10/13/23 FL WFLA Hallowe
353Elijah Haight 18 Unattached 1:08.99 10/27/23 FL FHSAA Class
354Wilson Baker 18 Patriot Aquatics 1:09.12 9/13/19 FL PA vs. Silve
355Hamza Seliem 17 Area Tallahassee Aqua 1:09.24 9/24/21 SE PCST Speedo
356Joey Danninger 18 Planet Swim Aquatics 1:09.28 1/21/23 Polar Bear Plun
357Jeffrey Kessler 17 Piranhas YMCA of the 1:09.30 2/04/22 TBAC Winter Mee
358Nolan Hyer 17 T2 Aquatics 1:09.35 2/24/23 Spring Area 5 C
359Ethan Ruperd 18 Charlotte County Swim 1:09.46 9/26/20 CCS Fall Classi
360Ethan Beswetherick 17 West Florida Lightnin 1:09.55 7/21/23 Summer Area 3 C
361Matthew Kelly 17 South Lake Aquatics C 1:09.73 12/02/21 RAFC Winter Cla
362Blane Bergfeld 17 Wahoos of Jacksonvill 1:09.76 10/13/23 October Meet
363Luke Bronner 18 Tampa Y Swimming 1:09.88 7/21/23 Summer Area 3 C
364Ben McMartin 18 YMCA of Florida's Fir 1:10.00 2/24/23 Area 1 & 4 Cham
365Jack Birch 17 The Berkeley Barracud 1:10.00 6/25/22 B-Meet Champion
366Owen De St Pierre 18 T2 Aquatics 1:10.05 2/24/23 Spring Area 5 C
367Leo Venditto 17 Pipeline Swimming 1:10.05 12/15/23 Holiday Dual
368Andres Luna 18 Blue Wave Swimming 1:10.14 4/22/23 FL Jolyn Swim C
369Jake Hall 17 Sarasota Tsunami Swim 1:10.16 1/08/22 Area New Year M
370Neil Diasti 18 Greater Tampa Swim As 1:10.20 2/07/20 TBAC Winter Inv
371Myles Armstrong 17 Indian River Aquatics 1:10.32 12/03/22 Santa Claus & H
372Tony Helmer 17 Greater Tampa Swim As 1:10.45 1/07/23 GTSA FANTASY DR
373Or Smirnov 17 Unattached 1:10.54 10/27/23 FL FHSAA Class
374Jonah Pollock 18 Tampa Bay Aquatic Clu 1:10.70 2/03/23 TBAC Winter Mee
375Dean Batelli 17 Planet Swim Aquatics 1:10.75 11/19/21 PSA Turkey Meet
376Alejandro O Farril -laboy 17 Blue Dolfins 1:10.89 7/30/22 Area 2 Champion
377Jax Esposito 17 Unattached 1:10.92 9/23/23 FL TOI @ Indian
378Emiliano Mercado Molina 18 Celebration Cyclones 1:10.93 7/29/23 FL Summer Area
379Alexander Castro 17 Tampa Bay Aquatics 1:11.09 2/25/22 Winter Area 3 C
380Angelo Candelora 17 Piranhas YMCA of the 1:11.11 2/07/20 TBAC Winter Inv
381Kirk Lane 18 Planet Swim Aquatics 1:11.14 7/29/23 FL Summer Area
382Trace Barnard 17 Area Tallahassee Aqua 1:11.17 7/29/23 FL Summer Area
383Jack Bricklemyer 18 Palma Ceia Swim Team 1:11.35 5/20/23 The PCL Don Ric
384Louis Aguirre 17 T2 Aquatics 1:11.54 10/29/21 T2 Spooktacular
385Monzon Guillen 18 Bolles School Sharks 1:11.57 11/20/21 EAJ Speedo Fall
386Andrew Beck 18 Blue Wave Swimming 1:11.58 4/08/22 FL GTSA TYR Cha
387Jasper Anderson 17 Unattached 1:11.63 2/23/24 Spring Area 4 C
388Nathan King 17 Unattached 1:11.66 9/16/23 FL Record Break
389Theron Kulick 17 Makos Aquatics Club o 1:11.85 11/18/22 GPAC Gravy Bowl
390Tommy Barden 18 St. Cloud Thunderbolt 1:11.86 12/09/23 FL Harry Meisel
391Liam Pfeiffer 18 Tampa Y Swimming 1:11.90 11/11/22 SYS Turkey Meet
392Rylan-Carlos Mize 17 West Volusia Swim Clu 1:12.02 9/03/21 Hydro4 Fall Cla
393Yimo Wu 18 Unattached 1:12.07 10/09/21 SE PCB High Sch
394Sebastian Singleton 17 Tampa Elite Aquatics 1:12.13 7/22/22 Summer Area 3 C
395Hayden Lourenco 17 United 1:12.45 7/30/22 FL Summer Area
396Brennan Dickey 18 Area Tallahassee Aqua 1:12.48 7/06/21 ATAC Summer Lea
397Mason Menassa 17 Swim Florida 1:12.51 12/14/19 CCS Holiday Cla
398Cole Vanagas 18 Charlotte County Swim 1:12.85 6/24/23 Summer Last Cha
399Finn McLaughlin 17 T2 Aquatics 1:12.87 2/23/24 Spring Area 5 C
400Marco Guba 17 Unattached 1:12.87 10/23/21 FL FHSAA 2A Dis
401Collin Pirner 17 YMCA of Florida's Fir 1:12.89 1/13/24 GA Mark Case Wi
402Aidan Bizwell 17 Tampa Bay Aquatics 1:12.98 9/21/22 FL Western Conf
403Silas Corchado 17 Kissimmee Swim Associ 1:13.21 9/18/21 Heart of Florid
404Connor Wiles 18 Hydro4 Swimming 1:13.44 9/09/22 Hydro4 Fall Cla
405Paskal Nedeltchev 17 Fast Falcons 1:13.50 7/29/23 FL Summer Area
406Carter Lambert 18 Wahoos of Jacksonvill 1:13.64 2/05/21 Hydro4 Winter O
407Anthony Akakabota 17 Seminole Aquatics 1:13.87 11/10/23 Patriot Aquatic
408Andrew Procell 18 Titusville Swim Team 1:13.89 2/24/24 Area 6 Spring C
409Owen Chase 18 Tampa Bay Aquatics 1:13.98 12/16/23 4th Annual TBAY
410Nick Tenczar 17 Windermere Lakers 1:14.19 2/19/22 Laker Aquatics
411Jonathan Chandler 17 U.S.R.P. Racers 1:14.42 11/19/23 Thankswimming
412Gavin Krohman 17 Swim Florida 1:14.46 2/26/21 Spring South Ar
413Noah Buscemi 18 Carrollwood Village S 1:14.62 5/20/23 The PCL Don Ric
414Andrew Han 17 Gator Swim Club 1:14.70 2/04/22 BSS February Me
415Blake Rhodes 17 United 1:14.77 1/08/22 USC Winter Invi
416Stephen Lybrand 18 Charlotte County Swim 1:14.98 2/05/22 Charlotte Count
417PJ Hackett 17 South Lake Aquatics C 1:15.02 7/30/22 Area 2 Champion
418Mykhailo Tymoshyk 17 Saint Petersburg Aqua 1:15.12 1/19/24 BLOOMIN' FAST S
419Isaac Whitaker 18 Tampa Bay Aquatic Clu 1:15.43 10/09/20 WFLA Halloween
420Jake Eisner 18 Hydro4 Swimming 1:15.97 2/04/22 HYDRO4 Winter O
421Ethan Behr 17 Lake Wales Blue Marli 1:16.00 8/26/23 TYR Stingrays S
422Nick Miller 17 Riptide Aquatics 1:16.35 8/06/22 Sunshine League
423Adam Bishop 17 Greater Tampa Swim As 1:16.45 12/01/23 CAT Jingle Bell
424Mason Shafer 17 Saint Cloud Aquatic T 1:16.50 6/25/22 Riptide Aquatic
425Gunar Harvey 17 Bolles School Sharks 1:16.69 11/30/23 Winter Classic
426Carson Nicholson 17 Unattached 1:16.70 10/27/23 FL FHSAA Class
427Deric Lafont 17 Swim Florida 1:16.70 9/17/22 GCST FALL INVIT
428Matthew Szulga 18 Greater Tampa Swim As 1:16.73 2/26/21 Area 3 Champion
429Tanner Kelly 17 Highlands Hurricanes 1:16.88 3/21/24 Destination Ath
430Joshua Hannemann 17 Cocoa Beach Tsunami S 1:17.04 1/23/21 TCA Winter Open
431Kieran Brown 18 Tampa Yacht & Country 1:17.43 5/20/23 The PCL Don Ric
432Jehezkiel Rucker 18 Treasure Coast Aquati 1:17.50 2/07/20 Stanton C. Crai
433Kolby George 17 Titusville Swim Team 1:17.69 10/25/22 FL FHSAA Class
434Hayden Ball 18 Findlay Area Swim Tea 1:17.91 1/25/20 OH SYL Northwes
435Alex Mihaylov 17 Southwest Stars Swim 1:17.98 2/24/24 FL Spring Area
436Jack Gunther 17 Tampa Y Swimming 1:18.09 12/11/20 HARRY MEISEL CH
437Wyatt Frey 17 Saint Cloud Aquatic T 1:18.87 7/31/21 FL Summer Area
438Anthony Aziz 17 YMCA of Central Flori 1:19.03 2/24/24 FL Spring Area
439Bryce Thompson 18 YMCA of Florida's Fir 1:19.05 10/12/19 BSS October Mee
440Aiden Smith 18 Dragon Swim Team 1:19.24 4/21/23 STA/TEAM Invite
441Nick Ilasi 17 Silver Hawk Aquatics 1:19.58 7/30/22 Area 2 Champion
442Collin Walker 17 Southwest Stars Swim 1:19.63 5/22/21 May Invitationa
443Griffin Chapman 17 Tampa Y Swimming 1:19.89 2/23/24 Spring Area 3 C
444Zihao Zhang 17 Montverde Aquatic Clu 1:19.92 11/18/22 RAFC Almost Tur
445Drew Lazar 18 Central Florida Marli 1:20.02 1/11/20 TPA Adidas Tea
446Marco Wang 18 Pipeline Swimming 1:20.15 10/11/19 WFLA Halloween
447Vincent Schifano 18 Nocatee Bluetide Swim 1:20.18 2/02/24 Groundhog Day M
448Kyle Kieffer 18 Unattached 1:20.47 10/24/23 FL FHSAA Class
449Vsevolod Formaniuk-Ananiev 18 Swim Melbourne 1:22.06 6/23/23 Area 6 Summer C
450Armando Ehlers 17 Unattached 1:22.28 10/05/23 FL Gateway Swim
451Halston Moberly 18 Rushmore Swim Team 1:22.41 12/09/22 RST Christmas C
452Elijah Clems 18 Saint Petersburg Aqua 1:22.57 1/21/22 BLOOMIN FAST SW
453Luke Bronson 17 Unattached 1:22.64 10/29/21 FL FHSAA 4A Dis
454Thomas Pereira 18 Gator Swim Club 1:22.94 11/22/19 YCF Almost Turk
455Aidan Lafferty 17 Flagler Fluid Swim Cl 1:22.99 12/18/22 December USRP 2
456Rohan Pradhan 17 Florida Elite Swimmin 1:23.70 1/14/23 FE Polar Splash
457Arion Uruci 17 Piranhas YMCA of the 1:23.71 2/21/20 Florida YMCA St
458Jordan Eisner 18 Hydro4 Swimming 1:23.99 2/04/22 HYDRO4 Winter O
459Seth Demirtas 17 Radiant Aquatics 1:24.39 9/11/20 KAH20 Coach Kel
460Jayce Masters 18 Indian River Aquatics 1:24.49 2/29/20 Area 6 Champion
461Juan-Diego Saenz 17 Blue Dolfins 1:24.52 11/13/20 Patriot Aquatic
462Brandon Miranda 17 Indian River Aquatics 1:24.64 2/03/23 FL Stanton C Cr
463Kumar Chakraborty 17 Celebration Cyclones 1:24.65 2/25/23 FL Spring Area
464Ravi Ghose 17 Unattached 1:25.08 9/30/23 EAJ Speedo Sept
465James Ozerovitch 17 Celebration Cyclones 1:25.97 10/23/21 Halloween Spook
466Daniel Pogue 17 Gulf Coast Swim Team 1:25.98 10/25/19 T2 Finger Puppe
467Josiah Westfall 17 Blue Wave Swimming 1:26.23 10/13/23 GTSA TYR Swim C
468Ethan Haynes 17 Unattached 1:26.25 9/21/23 FL Western Conf
469Josiah Oleary-Wyatt 17 Unattached 1:26.25 10/28/23 FL FHSAA Class
470Zachary Wagner 17 Stone Crabs Swim Team 1:27.22 8/05/23 FL 28th Annual
471Anthony Hernandez 18 Swim Tampa Aquatics 1:27.64 10/07/22 GTSA TYR Swim C
472Zach Johnson 17 Swim Florida 1:28.20 1/17/20 GCST WINTER OPE
473Hayden Irwin 18 Sarasota Tsunami Swim 1:29.78 12/09/23 FL CCS Holiday
474Joshua Cowley 17 Saint Petersburg Aqua 1:29.83 1/22/21 OUTBACK BLOOMIN
475Bryce Seoane 18 YMCA of West Central 1:29.98 12/10/21 HARRY MEISEL WE
476Zach Tagala 18 Celebration Cyclones 1:30.18 7/29/23 FL Summer Area
477Keegan Mack 17 West Florida Lightnin 1:31.30 10/08/21 WFLA Halloween
478Sebastian Diaz 17 Tampa Y Swimming 1:31.97 8/27/22 Stingrays SCY S
479Max van Alphen 17 Southwest Stars Swim 1:32.12 10/25/20 Stars Spooktacu
480Peter Blay 18 Makos Aquatics Club o 1:35.94 2/15/20 4th Annual Smal
481Oliver Grebe 17 Dragon Swim Team 1:36.13 5/14/22 May Day Double
482Gabriel Omana 17 Fast Lane Aquatics 1:36.81 11/11/22 Patriot Aquatic
483Alexander Bizon 17 Greater Orlando Aquat 1:37.24 1/14/23 G.O.A.T. TYR T
484Daniel Proskurkin 17 Saint Petersburg Aqua 1:37.27 1/20/23 BLOOMIN' FAST S
485Cole Dunsford 17 Riptide Aquatics 1:40.14 2/22/20 Riptide Aquatic
486James Joyner 18 Titusville Swim Team 1:40.41 7/31/21 TST August 2021
487AJ Pluta 18 Rocket Swimming 1:40.47 2/03/23 FL Stanton C Cr
488Daniel Walker 18 Lakeland Country Club 1:41.18 5/19/22 PCL Meet - PCCC
489Alexander Gordon 17 Swim Florida 1:41.47 2/23/24 Spring Area 5 C
490Eden Dasouki 17 Hydro4 Swimming 1:43.10 11/20/20 Hydro4 Fall Cla
491Kayden Shah 18 Unattached 1:43.47 10/26/19 FHSAA 1A Distri
492Dominic Pizzimenti 18 Indian River Aquatics 1:52.81 2/07/20 Stanton C. Crai
Dominate The Competition With The Latest & Greatest Girls' Tech & Training Suits Disclaimer: This Website is not affiliated with USA Swimming nor any Local Swim Committee. The information on this website is not to be viewed as official times nor as official rankings.
While we use reasonable efforts to include the most up to date and accurate information on our website,
we make no representations as to the accuracy, timeliness, or completeness of the information.
The information provided within this website is provided for entertainment purposes only.
The information on this website is not intended to be used in any form as part of a College or University Admission Application