Florida Swimming
Boys Age 17 & 18
200 Yards Butterfly
Short Course Yards (SCY)
Rankings by Career Best We offer two types of swimmer rankings:Current Season and Career Best. The Current Season rankings only include results from swim meets that have occurred between September 1, 2023 and August 31, 2024.The Career Best rankings are based upon career best times for each event. This set of rankings is based upon career best times for the 200 Yards Butterfly. Age is the swimmer's age on 5/6/2024 .
Swimmer
Current Age
Team
Time
Date
Swim Meet
1Ryan Erisman 17 Windermere Lakers 1:46.59 12/06/23 Speedo Winter J
2Carter Lancaster 17 Bolles School Sharks 1:47.82 12/06/23 Speedo Winter J
3TJ Frost 17 Loggerhead Aquatics 1:48.09 3/07/24 Florida Swimmin
4Aidan Clements 18 Academy Aquatic Club 1:48.48 3/07/24 Florida Swimmin
5Adam Varga 18 Saint Petersburg Aqua 1:48.89 12/01/23 Speedo Gator Ho
6Landon Kyser 18 Bolles School Sharks 1:49.28 3/07/24 Florida Swimmin
7Nicholas Cecchi 18 Southwest Stars Swim 1:49.79 11/11/22 Patriot Aquatic
8Rory Connelly 17 South Lake Aquatics C 1:50.00 3/07/24 Florida Swimmin
9Nathan Castano 18 Area Tallahassee Aqua 1:50.14 3/09/23 Florida Swimmin
10Alejandro Varon 17 Windermere Lakers 1:50.77 11/30/23 Winter Classic
11Nick Fabian 17 T2 Aquatics 1:51.14 3/07/24 Florida Swimmin
12Cameron Watson 17 North Florida Swimmin 1:51.29 11/17/23 RAFC Almost Tur
13William Wadsworth 17 Sarasota Sharks 1:51.44 12/01/22 RAFC Winter Cla
14Ryan Turner 18 Highlander Aquatic Cl 1:51.55 3/19/24 FL NCSA Swimmin
15Danzhel Tuliao 17 Patriot Aquatics 1:51.62 3/07/24 Florida Swimmin
16Dylan Matthews 18 Loggerhead Aquatics 1:51.75 11/30/23 Winter Classic
17Michael Traynor 18 Sarasota Sharks 1:52.06 3/07/24 Florida Swimmin
18Zachary Jones 18 Bolles School Sharks 1:52.34 3/10/22 Florida Swimmin
19Jeremiah Goodwin 17 Blue Dolfins 1:52.52 3/07/24 Florida Swimmin
20Brody Singley 17 Episcopal AmberJax 1:52.56 3/09/23 Florida Swimmin
21Liam Maloney 18 Academy Aquatic Club 1:52.93 3/07/24 Florida Swimmin
22Walker Lanoue 17 Planet Swim Aquatics 1:53.07 12/08/23 SC SCSC Blizzar
23Anthony Simmons 17 Piranhas YMCA of the 1:53.08 3/07/24 Florida Swimmin
24Anthony Whittall 18 Bolles School Sharks 1:53.09 11/07/21 BSS November Me
25Sascha Macht 18 Bolles School Sharks 1:53.26 3/07/24 Florida Swimmin
26Elias Corn 18 Sarasota Tsunami Swim 1:53.44 3/09/23 Florida Swimmin
27Aidan Siers 18 Sarasota Sharks 1:54.01 3/09/23 Florida Swimmin
28Anthony Simmons 17 Piranhas YMCA of the 1:54.08 12/01/23 Speedo Gator Ho
29Maverick Mules 18 Indian River Aquatics 1:54.12 12/07/23 33rd Annual Win
30Gavin Peck 18 Academy Aquatic Club 1:54.22 11/17/23 FL SPAPYP Novem
31Joao da Cruz Guedes 17 Bolles School Sharks 1:54.58 11/30/23 Winter Classic
32Ben Camp 18 Fast Falcons 1:54.61 3/14/23 NCSA Spring Swi
33Simeon Prosinski 17 Loggerhead Aquatics 1:54.76 3/07/24 Florida Swimmin
34Ryan Walker 17 Blue Dolfins 1:54.90 3/10/22 Florida Swimmin
35Cameron York 17 Area Tallahassee Aqua 1:54.97 3/07/24 Florida Swimmin
36Carson Feehery 17 T2 Aquatics 1:55.21 11/30/23 Winter Classic
37Peter Manelis 18 Planet Swim Aquatics 1:55.29 12/09/22 SC SCSC 7th Ann
38Ethan Ooi 18 Sarasota Sharks 1:55.33 3/09/23 Florida Swimmin
39Alston Qin 18 Bolles School Sharks 1:55.76 3/07/24 Florida Swimmin
40Sean Vicha 17 The Berkeley Barracud 1:56.11 3/09/23 Florida Swimmin
41Ethan Brewer 18 Fast Lane Aquatics 1:56.13 12/01/22 RAFC Winter Cla
42Daniel Krajewski 17 Sarasota Sharks 1:56.17 3/07/24 Florida Swimmin
43Christian McAuley 17 T2 Aquatics 1:56.22 11/30/23 Winter Classic
44Daniel Strumidlo 17 Blue Dolfins 1:56.43 3/07/24 Florida Swimmin
45Tom Youngblood 18 Blue Dolfins 1:56.44 3/10/22 Florida Swimmin
46Tristan Bonnet-Eymard 17 Windermere Lakers 1:56.69 12/01/22 RAFC Winter Cla
47Alex Block 17 Montverde Aquatic Clu 1:56.70 3/07/24 Florida Swimmin
48Jayce Masters 18 Indian River Aquatics 1:56.86 12/07/23 33rd Annual Win
49Ben Macgregor 18 Radiant Aquatics 1:56.92 12/01/23 CAT Jingle Bell
50Xavier Sohovich 17 Bolles School Sharks 1:56.94 7/10/22 BSS July Last C
51Adrian Garcia Flores 18 Southwest Stars Swim 1:57.17 12/01/22 RAFC Winter Cla
52Donovan Vissers 17 Southwest Stars Swim 1:57.64 3/07/24 Florida Swimmin
53Henry Hazell 17 Unattached 1:57.91 3/09/23 Florida Swimmin
54Alex Block 17 Montverde Aquatic Clu 1:58.02 2/24/24 FL Spring Area
55Reef Parman 17 Rocket Swimming 1:58.02 3/07/24 Florida Swimmin
56Dylan Smith 18 Greater Orlando Aquat 1:58.03 11/17/23 RAFC Almost Tur
57Ethan Ekk 17 Area Tallahassee Aqua 1:58.09 9/23/22 PCST Beach Blas
58Henry Shoemaker 17 Sarasota Tsunami Swim 1:58.15 3/07/24 Florida Swimmin
59Samuel Casadiego 17 Florida Elite Swimmin 1:58.22 1/12/24 FAST Polar Bear
60Sean Vicha 17 The Berkeley Barracud 1:58.29 3/10/22 Florida Swimmin
61Dylan Cardosi 17 The Berkeley Barracud 1:58.34 3/07/24 Florida Swimmin
62Luca Simon 18 Sarasota Tsunami Swim 1:58.49 12/02/22 Gator Holiday C
63Dean Batelli 17 Planet Swim Aquatics 1:58.51 3/07/24 Florida Swimmin
64Zachary Roberts 18 T2 Aquatics 1:58.76 12/01/22 RAFC Winter Cla
65Robert Melsom 18 Saint Petersburg Aqua 1:58.94 1/20/23 BLOOMIN' FAST S
66Christian Grden 17 Bolles School Sharks 1:59.11 3/07/24 Florida Swimmin
67Seth Tolentino 18 Bolles School Sharks 1:59.13 10/14/22 BSS October Inv
68Julian Ithier 17 Fast Lane Aquatics 1:59.15 2/02/24 FAST February I
69Lang Gou 17 Episcopal AmberJax 1:59.15 3/10/22 Florida Swimmin
70Santiago Lara 17 Fast Lane Aquatics 1:59.24 11/30/23 Winter Classic
71Hayden Sunman 17 Planet Swim Aquatics 1:59.24 1/13/24 G.O.A.T. TYR T
72Tristan Massey 17 Blue Dolfins 1:59.24 11/10/23 Patriot Aquatic
73Michael Kent 18 YMCA of Southwest Flo 1:59.63 12/03/22 Hurricanes IMR-
74Alejandro Lopez-Romero 18 SwimRise Aquatics 1:59.81 3/07/24 Florida Swimmin
75Hayden Lester 17 Titusville Swim Team 2:00.17 4/05/24 GTSA TYR Spring
76Hampton Walker 17 Bolles School Sharks 2:00.37 3/07/24 Florida Swimmin
77Wyatt Porch 17 Unattached 2:00.48 3/26/21 FL Swimming vs.
78Joao Lapagesse 18 Unattached 2:00.72 3/23/21 ISCA Internatio
79Simon Gong 17 Blue Dolfins 2:00.77 11/30/23 Winter Classic
80Cole Haire 18 Episcopal AmberJax 2:00.80 3/09/23 Florida Swimmin
81Stephen Lopez 18 Highlander Aquatic Cl 2:00.85 11/30/23 Winter Classic
82Lucas Spillers 18 Bolles School Sharks 2:00.95 10/14/22 BSS October Inv
83David Melnychuk 17 Sarasota Sharks 2:00.96 3/09/23 Florida Swimmin
84Christian Magruder 18 Windermere Lakers 2:00.98 11/30/23 Winter Classic
85Hanson Higdon 18 Area Tallahassee Aqua 2:01.01 12/06/19 GSC Holiday Cla
86Lee Volpe 17 Sarasota Sharks 2:01.20 12/01/22 RAFC Winter Cla
87Andrew Caruso 17 Gator Swim Club 2:01.35 3/07/24 Florida Swimmin
88Joey San Filippo 18 Blue Dolfins 2:02.02 11/10/23 Patriot Aquatic
89Landen Culleton 18 Gator Swim Club 2:02.14 12/01/23 Speedo Gator Ho
90Thomas Austin 17 Tampa Bay Aquatic Clu 2:02.18 3/09/23 Florida Swimmin
91Maddox Mules 18 Indian River Aquatics 2:02.21 2/24/24 Area 6 Spring C
92Casey Aten 18 Sarasota Sharks 2:02.21 11/11/22 SYS Turkey Meet
93Ryder Gentry 18 Area Tallahassee Aqua 2:02.29 9/24/21 SE PCST Speedo
94Ryan Qu 17 Piranhas YMCA of the 2:02.42 3/07/24 Florida Swimmin
95logan Martin 17 Fast Falcons 2:02.46 3/07/24 Florida Swimmin
96Sander Izzi 17 Greater Tampa Swim As 2:02.46 3/09/23 Florida Swimmin
97Brody Metzger 17 Treasure Coast Aquati 2:02.51 12/09/23 FL Harry Meisel
98Nathan Somers 18 Swim Florida 2:02.61 12/01/23 Speedo Gator Ho
99Jeffrey Wolfe 18 Fast Falcons 2:02.88 10/07/22 FL FAST Pumpkin
100Pedro Dotto Cutti 18 Bolles School Sharks 2:02.88 12/01/22 RAFC Winter Cla
101John McNamara 17 Bolles School Sharks 2:03.01 3/11/21 Fl Swimming Spr
102Liam Aleman 18 Gator Swim Club 2:03.05 9/08/23 Hydro4 Fall Cla
103Noah Jones 17 Blue Wave Swimming 2:03.08 12/01/23 CAT Jingle Bell
104Victor Izquierdo 17 Sarasota Sharks 2:03.24 11/11/22 SYS Turkey Meet
105Charlie Wu 18 T2 Aquatics 2:03.39 11/30/23 Winter Classic
106Garret McNab 17 Tampa Y Swimming 2:03.81 3/04/21 Florida Swimmin
107Rahul Karpur 18 Tampa Elite Aquatics 2:04.02 3/10/22 Florida Swimmin
108William Brockman 17 Saint Petersburg Aqua 2:04.37 1/20/23 BLOOMIN' FAST S
109Denis Jones 17 Sarasota Tsunami Swim 2:04.40 3/10/22 Florida Swimmin
110Angelo Candelora 17 Episcopal AmberJax 2:04.49 3/04/21 Florida Swimmin
111Julian Barre 17 Bolles School Sharks 2:04.78 11/30/23 Winter Classic
112Alex Meyers-Labenz 18 Bolles School Sharks 2:04.95 10/14/22 BSS October Inv
113Graham Evans 18 Episcopal AmberJax 2:04.97 1/14/23 G.O.A.T. TYR T
114Kenneth Gonzalez 17 Windermere Lakers 2:05.18 3/10/22 Florida Swimmin
115Coop McGowan 17 YMCA of Southwest Flo 2:05.20 10/14/23 TYR Pumpkinfest
116Peter Wendol 17 Piranhas YMCA of the 2:05.44 10/13/23 FL WFLA Hallowe
117Killian Coy 17 Titusville Swim Team 2:05.50 3/07/24 Florida Swimmin
118Gunner Williams 18 Tampa Bay Aquatic Clu 2:05.53 3/11/21 FL Swimming Spr
119Jayden Repak 18 The Berkeley Barracud 2:05.61 9/23/22 SPEEDO ALL-AMER
120Avery Bumbach 18 Fast Falcons 2:05.72 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
121Sabian Branch 18 Fast Falcons 2:05.75 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
122Jorge Guzman 18 Sarasota Sharks 2:05.88 1/19/24 Hot Chocolate I
123Matt Leitheiser 17 Planet Swim Aquatics 2:05.90 12/09/22 SC SCSC 7th Ann
124Andrew Beck 18 Blue Wave Swimming 2:06.10 3/09/23 Florida Swimmin
125Tyler Henry 18 Tampa Bay Aquatic Clu 2:06.19 3/10/22 Florida Swimmin
126Nathaniel Fentsor 17 Tampa Bay Aquatic Clu 2:06.37 9/09/22 KAH20 Coach Kel
127Asher Walker 18 South Lake Aquatics C 2:06.48 2/17/24 SLAC Last Chanc
128Cristian Doan 17 Tampa Y Swimming 2:06.50 1/12/24 FAST Polar Bear
129Jaxson Brookshier 17 Titusville Swim Team 2:06.68 4/22/23 FL Jolyn Swim C
130Nathaniel Fentsor 17 Tampa Bay Aquatic Clu 2:07.16 9/08/23 KAH20 Coach Kel
131Gabriel Omana 17 Fast Lane Aquatics 2:07.17 3/07/24 Florida Swimmin
132Keith Willis 17 Windermere Lakers 2:07.17 11/30/23 Winter Classic
133Thor Warnken 18 T2 Aquatics 2:07.62 12/11/20 Winter Open
134Gavin Dobson 18 Planet Swim Aquatics 2:07.76 12/09/22 SC SCSC 7th Ann
135Ricardo Figueredo 18 The Berkeley Barracud 2:07.77 9/19/20 Barracuda Morni
136Zachary Caldwell 17 YMCA of Southwest Flo 2:08.03 3/09/23 Florida Swimmin
137Nic Scripcariu 17 Swim Florida 2:08.22 3/11/21 FL Swimming Spr
138AJ O Farril -laboy 17 Blue Dolfins 2:08.30 3/07/24 Florida Swimmin
139Luca Munoz 17 Blue Dolfins 2:08.44 11/10/23 Patriot Aquatic
140David Chacin 17 Blue Marlins Of Hiale 2:08.53 3/17/22 FGC Senior Cham
141Noah Hall 18 Piranhas YMCA of the 2:08.53 10/13/23 FL WFLA Hallowe
142Wyatt Pamintuan 18 Blue Dolfins 2:08.59 1/26/24 MAC Crutchfield
143Andres Ordonez 17 Montverde Aquatic Clu 2:08.68 1/21/23 Polar Bear Plun
144Will Glaser 17 Blue Dolfins 2:08.73 11/10/23 Patriot Aquatic
145Owen Williams 17 Bolles School Sharks 2:08.73 2/03/23 February Meet
146SEAN Thatavakorn 17 Tampa Y Swimming 2:08.90 8/28/21 TYR Short Cours
147Andrew Lindsey 17 Blue Dolfins 2:09.24 3/10/22 Florida Swimmin
148Dominick Fede 18 Hydro4 Swimming 2:09.88 1/19/24 SPEEDO CUP CLOS
149Alex Primavera 17 Berkeley Aquatic Club 2:09.92 2/12/22 MA Jersey Wahoo
150Nick Marrero 17 Valdosta Aquatics 2:09.99 10/14/22 HURR Fall Class
151Gavin Gumieny 17 Titusville Swim Team 2:10.03 2/24/24 Area 6 Spring C
152Arshia Taheri 17 Tampa Y Swimming 2:10.07 3/03/22 Florida Swimmin
153Toby Schwenk 18 Sarasota Sharks 2:10.17 1/19/24 Hot Chocolate I
154Mitchell Chao 17 Bolles School Sharks 2:10.27 3/04/21 Florida Swimmin
155Jonathan Herold 17 Saint Petersburg Aqua 2:10.45 11/18/22 SPA - PYP NOVEM
156Evan Pelletier 18 Martin County Swimmin 2:10.48 1/23/21 TCA Winter Open
157Blake Rhodes 17 United 2:10.49 1/27/23 Mac Crutchfield
158Ronan Murphy 17 Sarasota Tsunami Swim 2:11.18 10/14/23 TYR Pumpkinfest
159Gregory Politis 18 Tampa Bay Aquatic Clu 2:11.23 10/09/20 WFLA Halloween
160Michael Navarro-Lenza 17 Sarasota Tsunami Swim 2:11.50 12/02/22 Gator Holiday C
161John Hughes 17 Greater Orlando Aquat 2:11.88 2/24/24 FL Spring Area
162Alexander Kim 17 St. Augustine Cyclone 2:12.22 2/12/22 6th Annual Smal
163Fabian Marrero-Jara 17 Planet Swim Aquatics 2:12.25 12/09/22 SC SCSC 7th Ann
164Jayden Sarmiento 17 Sarasota Sharks 2:12.40 12/01/23 Speedo Gator Ho
165Sebastian Lopez 17 Bolles School Sharks 2:12.61 12/04/20 BSS TYR Age Gro
166Sky Allen 18 Central Florida Marli 2:12.82 11/12/21 Patriot Aquatic
167Austin Earle 17 Sarasota Sharks 2:12.85 7/08/22 Summer Area 5 C
168Will Sammy 17 Gator Swim Club 2:13.06 1/15/22 EAJ Speedo Janu
169Jace Domster 18 Treasure Coast Swimmi 2:13.11 12/11/21 FL Harry Meisel
170Kamen Rangelov 18 Bolles School Sharks 2:13.69 10/08/21 BSS October Mee
171Brayden Hunt 17 Titusville Swim Team 2:13.87 12/09/23 FL Harry Meisel
172John Gicking 17 Tampa Y Swimming 2:14.04 11/17/23 FL SPAPYP Novem
173Luis Guillen 18 Southwest Stars Swim 2:14.48 12/01/22 RAFC Winter Cla
174Mao Pedroza Belisario 17 Blue Dolfins 2:14.77 11/11/22 Patriot Aquatic
175Ryker Mules 17 West Volusia Swim Clu 2:14.91 4/24/22 USRP April 2022
176Ethan Wang 17 Sarasota Tsunami Swim 2:15.04 12/02/22 Gator Holiday C
177Brennan Dickey 18 Area Tallahassee Aqua 2:15.23 7/30/22 FL Summer Area
178Caleb Laguens 17 Nocatee Bluetide Swim 2:15.26 2/12/22 6th Annual Smal
179Coby Werner 17 T2 Aquatics 2:15.44 1/12/24 T2 Aquatics Nap
180Katon Schmidt 18 South Lake Aquatics C 2:15.65 2/17/24 SLAC Last Chanc
181James Lindsay 17 Episcopal AmberJax 2:16.09 6/10/22 EAJ Summer Sizz
182Scott Robinson 17 Southwest Stars Swim 2:16.23 12/01/22 RAFC Winter Cla
183Cruz Helmstetter 17 Sun Coast Swim Team 2:16.31 4/05/24 GTSA TYR Spring
184Cayden DeTillio 18 Tampa Y Swimming 2:16.37 12/09/22 HARRY MEISEL WE
185William Carson 18 Hydro4 Swimming 2:16.51 2/02/24 Hydro4 Arena Wi
186Cole Wilson 17 Gulf Coast Swim Team 2:16.54 2/03/24 CCS Last Chance
187Jack Meyer 17 Tampa Y Swimming 2:16.77 9/22/23 Kiefer - Speedo
188Landon Kline 18 Wahoos of Jacksonvill 2:17.01 7/29/23 FL Summer Area
189Adrien Steiger 17 Piranhas YMCA of the 2:17.18 2/26/21 Area 3 Champion
190Tate Lueck 17 Episcopal AmberJax 2:17.19 2/04/22 BSS February Me
191Nicholas Leitheiser 17 Planet Swim Aquatics 2:17.31 1/21/23 Polar Bear Plun
192Matthew Kelly 17 South Lake Aquatics C 2:17.77 10/21/23 SLAC IMX Challe
193Gavin Davey 18 T2 Aquatics 2:17.81 12/02/21 RAFC Winter Cla
194Noah Ali 18 Nocatee Bluetide Swim 2:18.52 9/17/22 EAJ Speedo Sept
195James Cochran 17 Planet Swim Aquatics 2:18.88 12/09/22 SC SCSC 7th Ann
196Gavin Kirby 18 Cbs Islanders 2:19.11 12/09/23 FL Harry Meisel
197Matthew Mahony 17 Titusville Swim Team 2:19.26 2/24/24 Area 6 Spring C
198Evan Blase 17 Planet Swim Aquatics 2:19.53 2/04/22 BSS February Me
199Tony Helmer 17 Greater Tampa Swim As 2:19.94 10/07/22 GTSA TYR Swim C
200Marko Butina 17 Unattached 2:20.24 12/01/23 CAT Jingle Bell
201Liam Dean 18 Saint Petersburg Aqua 2:20.29 11/07/21 ST PETE AQUATIC
202Jared Semmen 17 Highlander Aquatic Cl 2:20.61 2/07/20 Stanton C. Crai
203Nicolas Velez 17 Blue Wave Swimming 2:20.72 4/08/22 FL GTSA TYR Cha
204Nick Radford 18 West Florida Lightnin 2:21.57 10/13/23 FL WFLA Hallowe
205Eric Jurski 17 Montverde Aquatic Clu 2:21.66 7/29/23 FL Summer Area
206Zach Sargeant 17 Loggerhead Aquatics 2:21.82 9/05/20 Hydro 4 Invitat
207Ryan Kulish 17 Tampa Y Swimming 2:22.21 2/03/23 TBAC Winter Mee
208Wilson Baker 18 Patriot Aquatics 2:23.04 12/06/19 YCF Winter Clas
209Ethan Bass 17 Area Tallahassee Aqua 2:23.38 9/25/20 SE PCST Speedo
210Connor Canfield 18 Tampa Bay Aquatics 2:23.55 2/18/22 15th Annual TBA
211Oliver Bartolomeo 17 Tampa Bay Aquatic Clu 2:23.64 1/22/21 OUTBACK BLOOMIN
212Drew Dyett 18 Blue Dolfins 2:24.25 2/27/21 FL Spring Area
213Andres Luna 18 Blue Wave Swimming 2:24.59 4/22/23 FL Jolyn Swim C
214Roni Bokkisam 18 Nations Capitol Swim 2:24.99 10/25/19 NOVA Senior Cla
215Egor Kuznetsov 17 T2 Aquatics 2:25.25 11/21/22 T2 IMX Meet
216Benson Huntley Jr 18 Riptide Aquatics 2:25.25 6/24/23 Riptide Aquatic
217Tyler Ward 17 Tampa Y Swimming 2:25.67 9/22/23 Kiefer - Speedo
218Alex Suarez 17 Sarasota Tsunami Swim 2:26.08 11/19/21 FL SPA - PYP NO
219Josh Meece 17 Wahoos of Jacksonvill 2:26.38 11/18/23 EAJ Fall Harves
220Gabriel Huajardo-Warthon 17 St. Augustine Cyclone 2:26.59 2/24/24 Area 1 Spring C
221Cheyne Lee 17 Tampa Y Swimming 2:26.76 11/17/23 FL SPAPYP Novem
222Josh Ambrose 17 Piranhas YMCA of the 2:26.82 11/17/23 FL SPAPYP Novem
223Nicholas Garvey 17 Bolles School Sharks 2:26.88 10/14/22 BSS October Inv
224Noah Obermiller 18 Haines City Tritons 2:26.99 7/31/21 FL Summer Area
225Nick Barresi 17 Sarasota Sharks 2:27.05 1/19/24 Hot Chocolate I
226Sean Shanahan 18 Piranhas YMCA of the 2:27.19 11/19/21 FL SPA - PYP NO
227Dean Carey 17 Fast Falcons 2:27.66 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
228Jack Porter 18 Tampa Elite Aquatics 2:27.73 7/23/21 - Summer Area 3
229Seth Demirtas 17 Unattached 2:28.14 10/13/23 FL WFLA Hallowe
230Sam Kibogo 17 Bolles School Sharks 2:28.46 2/04/22 BSS February Me
231Logan May 17 Sea Dragon Aquatics 2:28.60 1/20/23 GCST WINTER INV
232Owen Kerkezi 17 Bolles School Sharks 2:28.72 10/10/20 BSS TYR Age Gro
233Ward Lyle 17 Loggerhead Aquatics 2:29.24 11/14/20 EAJ Fall Harves
234Brandon Stebbins 18 South Lake Aquatics C 2:29.73 12/01/22 RAFC Winter Cla
235Aidan Bizwell 17 Tampa Bay Aquatics 2:30.49 9/22/23 Kiefer - Speedo
236Elijah Noles 17 Tampa Bay Aquatic Clu 2:30.56 11/18/22 SPA - PYP NOVEM
237Reagan Dunn 17 Sea Dragon Aquatics 2:31.87 2/26/21 Area 5 Spring C
238Colin Hao 17 Southwest Stars Swim 2:32.57 10/26/19 NTC Aquatics IM
239Parker Lindsay 17 Hydro4 Swimming 2:32.97 9/03/21 Hydro4 Fall Cla
240Cris Vien 17 Piranhas YMCA of the 2:33.64 2/23/24 Spring Area 3 C
241Joseph Parmer 17 Greater Tampa Swim As 2:35.46 1/08/22 FL GTSA Yellow
242Teddy Vanderbilt 17 Issaquah Swim Team 2:35.75 11/23/19 PN WAVE Novembe
243Matthew Szulga 18 Greater Tampa Swim As 2:36.36 1/08/22 FL GTSA Yellow
244Luke Van Deusen 18 Bolles School Sharks 2:36.76 2/07/20 BSS TYR Februar
245Will Nelson 17 Tampa Bay Aquatics 2:37.54 9/22/23 Kiefer - Speedo
246Jack Birch 17 The Berkeley Barracud 2:39.74 5/06/23 May Day Double
247Gabe Wright 17 Swim Florida 2:40.41 2/25/22 Spring Area 5 C
248Ethan Ruperd 18 Charlotte County Swim 2:40.42 1/21/22 GCST WINTER OPE
249Quentin Mootz 18 Celebration Cyclones 2:40.50 7/30/22 Area 2 Champion
250Alejandro O Farril -laboy 17 Blue Dolfins 2:40.55 2/26/22 FL Swimming Spr
251Aidan Strickland 18 Tampa Bay Aquatic Clu 2:41.74 2/07/20 TBAC Winter Inv
252Owen Chase 18 Tampa Bay Aquatics 2:41.96 12/16/23 4th Annual TBAY
253Jasper Anderson 17 Unattached 2:42.24 2/23/24 Spring Area 4 C
254Aron Maloney 17 Streamline Aquatics C 2:42.46 11/02/19 STAC Great Gobb
255Kieran Henry 17 Bolles School Sharks 2:42.67 1/15/21 January LA @ BS
256Ben Hoang 17 Central Florida Marli 2:43.98 1/11/20 TPA Adidas Tea
257Ivan Arrindell 17 Makos Aquatics Club o 2:45.12 9/30/23 EAJ Speedo Sept
258Matt Lambert 17 Sarasota Sharks 2:45.77 12/06/19 YCF Winter Clas
259Andrew Han 17 Gator Swim Club 2:50.87 10/08/21 Marlins Fall Sw
260Othman Elamrani 18 Ntc Aquatics 2:52.20 10/26/19 NTC Aquatics IM
261Paskal Nedeltchev 17 Central Florida Marli 2:53.76 12/02/21 RAFC Winter Cla
262Ryan Yang 18 Unattached 2:56.17 2/07/20 BSS TYR Februar
263Anthony Suggs 18 Swim Tampa Aquatics 2:59.77 9/08/23 KAH20 Coach Kel
264James Ozerovitch 17 Celebration Cyclones 3:00.18 7/29/23 FL Summer Area
265Cole Lager 17 Swim Florida 3:00.29 1/20/23 GCST WINTER INV
266Luke Bronner 18 Tampa Y Swimming 3:07.42 9/22/23 Kiefer - Speedo
267Wyatt Frey 17 Unattached 3:24.70 12/10/22 Harry Meisel Ch
Own The Competition With The Latest in Boys' Swim Tech & Training Suits. Disclaimer: This Website is not affiliated with USA Swimming nor any Local Swim Committee. The information on this website is not to be viewed as official times nor as official rankings.
While we use reasonable efforts to include the most up to date and accurate information on our website,
we make no representations as to the accuracy, timeliness, or completeness of the information.
The information provided within this website is provided for entertainment purposes only.
The information on this website is not intended to be used in any form as part of a College or University Admission Application