Swimmer
Current Age
LSC
Club
Time
Date
Swim Meet
1
Eli Henley
12
NE
Greenwood Swimming
57.34 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
2
Jude Burkhart
12
MD
North Baltimore Aquatic Club
57.46 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
3
Jack Danahy
12
VA
Nova South
58.52 3/27/24
2024 FL NCSA Age Group Swimming Championships
4
Ryan Yao
12
MR
Long Island Aquatic Club
59.10 3/27/24
2024 FL NCSA Age Group Swimming Championships
5
Thirachon Lee
12
MR
Twisters Swim Club
59.28 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
6
Tripp Thomas
12
PV
Rockville Montgomery Swim Club
59.36 3/27/24
2024 FL NCSA Age Group Swimming Championships
7
Toby Chen
12
MR
Empire Swimming
1:00.00 4/20/24
2024 MR EAST April Time Trial Meet
8
Jacob Sun
12
NE
Charles River Aquatics
1:00.36 3/27/24
2024 FL NCSA Age Group Swimming Championships
9
Chase Kim
12
NJ
Scarlet Aquatics
1:00.49 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
10
Feliks Filimonov
12
MA
BeFirst Swim Team
1:01.16 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
11
Declan McDonald
12
MR
Badger Swim Club
1:01.34 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
12
Mikey Criscillo
12
MR
Badger Swim Club
1:01.53 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
13
Gregory Starikov
12
MR
Staten Island Aquatics Club
1:01.76 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
14
Chris Setiady
12
NE
Charles River Aquatics
1:01.78 3/27/24
2024 FL NCSA Age Group Swimming Championships
15
Daniel Antonyshyn
12
NJ
Clifton Boys & Girls Club -sea
1:01.78 4/12/24
2024 Boys & Girls Clubs Nation
16
Walker Hankinson
12
AM
Steel City Aquatics
1:01.79 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
17
Alex DeMarco
12
MD
Monocacy Aquatic Club
1:01.92 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
18
Nick Stride
12
MA
South Jersey Aquatic Club
1:01.98 1/13/24
2024 MA GPAC New Year's ABBC
19
Brody Michaels
11
CT
Stamford Sailfish Aquatic
1:02.10 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
20
Riaan Ahuja
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:02.11 3/27/24
2024 FL NCSA Age Group Swimming Championships
21
Braydan Saunders
12
MA
Ridley Area YMCA Stingrays
1:02.28 3/8/24
2024 MA YMCA PA East Districts 2024
22
Matthew Roseau
12
CT
Stamford Sailfish Aquatic
1:02.39 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
23
Brady Hawke
12
VA
Nova South
1:02.40 3/27/24
2024 FL NCSA Age Group Swimming Championships
24
Henry Gimby
12
CT
Wilton Y Wahoos
1:02.54 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
25
Max Urlock
12
MD
Naval Academy Aquatic Club
1:02.54 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
26
Lisandro Vasquez
12
MA
Mako Swim Club
1:02.71 12/14/23
2023 MA LAC Arena Holiday Cup
27
Jake Sim
12
PV
MACH
1:02.71 3/27/24
2024 FL NCSA Age Group Swimming Championships
28
Spencer Cheung
12
CT
Stamford Sailfish Aquatic
1:02.77 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
29
Emanuel Francis
12
MD
North Baltimore Aquatic Club
1:02.81 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
30
Charlie Lange
11
AM
Racer X Aquatics
1:02.82 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
31
Julian Ovares
12
CT
Zeus Swim Team
1:02.84 3/21/24
2024 Sun Kissed Invitational J
32
Will Mair
12
MR
Qns Aquatic Club
1:02.88 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
33
Kayden Nguyen
12
MA
Egg Harbor Twp Seahawks
1:02.99 3/14/24
2024 MA MASI Junior Short Course Championships
34
Uy Dao
12
NJ
Streamline Aquatics Club
1:03.02 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
35
Leo Delev
12
MR
Badger Swim Club
1:03.05 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
36
Tyler Harris
12
PV
Mako Swimming
1:03.06 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
37
Dominic Modesto
12
MA
Egg Harbor Twp Seahawks
1:03.07 12/14/23
2023 MA LAC Arena Holiday Cup
38
Tommy Yang
11
NJ
Jersey Aquatic Club
1:03.35 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
39
Dempsey Guyer
12
MD
Fox Swim Club
1:03.42 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
40
William Keating
12
AD
Delmar Dolfins
1:03.44 2/4/24
Delmar Dolfins February Freeze
41
Danny Kamienchick
12
MA
Friends' Central Aquatics
1:03.55 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
42
Mason Wade
12
MD
North Baltimore Aquatic Club
1:03.62 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
43
Julian Francisco
12
PV
Occoquan Swimming
1:03.63 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
44
Marcus Sumpter
12
MR
Three Village Swim Club
1:03.66 4/13/24
2024 MR AP ASCSC Suffolk County Championship
45
Max Valentine
12
VA
Tide Swimming
1:03.71 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
46
Logan Hillman
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:03.73 3/27/24
2024 FL NCSA Age Group Swimming Championships
47
Daniel Bunge
11
VA
Nova South
1:03.77 3/27/24
2024 FL NCSA Age Group Swimming Championships
48
Micah Davies
12
MA
Five Star Swim Club
1:03.77 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
49
Luke Suchecki
12
MA
Suburban Seahawks Club
1:03.86 2/10/24
2024 MA JW Sweetheart Closed Meet
50
Greyson Stephens
12
MA
South Jersey Aquatic Club
1:03.87 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
51
Porter Linkonis
12
VA
Nova South
1:03.87 3/27/24
2024 FL NCSA Age Group Swimming Championships
52
Anderson Barry
12
MA
Five Star Swim Club
1:03.89 1/26/24
2024 MA KA Winter ABBC Invitational
53
Michael Mogan
12
MD
Henson Family YMCA
1:03.98 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
54
Darren Zhao
12
PV
The Fish
1:04.01 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
55
Liam Cunningham
12
MD
Sprc Stingrays
1:04.05 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
56
Ethan Reines
12
NJ
Scarlet Aquatics
1:04.13 2/10/24
2024 Scarlet Superbowl Splash
57
Henry Chemel
12
NE
YMCA of the North Shore
1:04.17 11/17/23
2023 CT WYW Thanksgiving Invitational
58
Luke Moran
12
MR
Qns Aquatic Club
1:04.20 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
59
Ethan Schirmer
12
MA
Mako Swim Club
1:04.21 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
60
Quincy Trenczer
12
MR
Condors Swim Club
1:04.26 3/21/24
2024 SwimRVA Shamrock Showdown
61
Dmitry Mikhailov-Bakker
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:04.43 12/7/23
2023 PV NCAP Invitational
62
Brian Sunjaya
11
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:04.44 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
63
Yusuf Ismailov
12
VA
Cavalier Aquatics - Piedmont F
1:04.48 1/12/24
Cavalier Aquatics Winter Rumbl
64
Edwin Soto III
12
MR
Condors Swim Club
1:04.50 3/21/24
2024 SwimRVA Shamrock Showdown
65
Nate Doran
12
VA
Nova South
1:04.56 3/27/24
2024 FL NCSA Age Group Swimming Championships
66
Teo Padrenan
12
NJ
Y Greater Monmouth Swim Team
1:04.57 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
67
Kevin Hall
12
NJ
Raritan Valley YMCA Riptide
1:04.74 2/23/24
2024 NJ AP YMCA 12 Under State Championship
68
Danis Kottak
11
PV
All Star Aquatics
1:04.76 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
69
Johnny Xie
12
AM
Allegheny North Swim Club
1:04.76 3/7/24
2024 AM 2024 SC Age Group Champs
70
Sebastian Rodricks
12
NJ
X-Cel Swimming
1:04.81 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
71
Joseph Testani
12
PV
MACH
1:04.84 12/7/23
2023 PV NCAP Invitational
72
Suleiman Mourad
12
PV
Dragon Swim Team
1:04.90 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
73
Eric Deng
11
CT
Stamford Sailfish Aquatic
1:04.97 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
74
Kingston Li
11
MR
Long Island Aquatic Club
1:05.00 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
75
Matt Cunningham
12
CT
Wilton Y Wahoos
1:05.03 11/17/23
2023 CT WYW Thanksgiving Invitational
76
Aki Tajima
12
PV
The Fish
1:05.10 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
77
Sean Diehl
12
MA
York YMCA Swimming
1:05.13 3/22/24
2024 WV PA YMCA State Championships
78
Lucas Bourey
12
NJ
Streamline Aquatics Club
1:05.19 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
79
Alexey Zaitev
10
MA
BeFirst Swim Team
1:05.26 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
80
James Huang
12
MD
Monocacy Aquatic Club
1:05.30 3/27/24
2024 FL NCSA Age Group Swimming Championships
81
Atticus Fogarty
12
MR
Asphalt Green
1:05.31 10/7/23
2023 MR AGUA Season Starter In
82
Seth Pedretti
12
AM
Team Pittsburgh Aquatics
1:05.41 3/7/24
2024 AM 2024 SC Age Group Champs
83
Trent Abbott
11
VA
Nova South
1:05.44 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
84
Robert Villarreal Rodriguez
12
CT
Cheshire Y/Sea Dog Swim Club
1:05.53 2/2/24
2024 CT CDOG February Invite
85
Thomas Scribner
12
MA
Central Bucks Swim Team
1:05.53 3/14/24
2024 MA MASI Junior Short Course Championships
86
Kellen Tolley
12
MA
Greater Philadelphia Aquatic C
1:05.58 3/14/24
2024 MA MASI Junior Short Course Championships
87
Adrian Chen
12
NJ
Scarlet Aquatics
1:05.59 2/10/24
2024 Scarlet Superbowl Splash
88
Sean Sykes
12
MR
Bgc-N. Westchester Marlins
1:05.64 1/19/24
2024 CT GRYM January TrialFinals
89
Emerson Lew
12
NE
Shawmut Aquatic Club
1:05.65 2/22/24
2024 NE CRA 11-14 Age Group Championships
90
Henry Knott
11
MD
North Baltimore Aquatic Club
1:05.67 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
91
James Ge
12
NE
Maine Gators
1:05.71 2/22/24
2024 NE CRA 11-14 Age Group Championships
92
Greyson Gustafson
12
MA
Lancaster Family YMCA
1:05.73 3/22/24
2024 WV PA YMCA State Championships
93
Jude McGlinchey
12
MA
Greater Philadelphia Aquatic C
1:05.76 3/14/24
2024 MA MASI Junior Short Course Championships
94
Raleigh Harrington
11
VA
Nova South
1:05.80 3/27/24
2024 FL NCSA Age Group Swimming Championships
95
Nathaniel Fuller
12
MD
Monocacy Aquatic Club
1:05.80 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
96
Jason Hua
12
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:05.81 3/27/24
2024 FL NCSA Age Group Swimming Championships
97
Noah Polutta
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:05.82 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
98
Manning Merkle
12
MA
Jersey Wahoos
1:05.83 2/10/24
2024 MA JW Sweetheart Closed Meet
99
Jayden D'Sa
12
NJ
Greater Somerset County YMCA
1:05.85 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
100
Theo Ullmann
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:05.87 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
101
Gio Huang
12
NJ
Scarlet Aquatics
1:05.90 1/27/24
2024 MR HAWKS Trials And Final
102
Aidan Su
12
CT
Sys - Soundview YMCA Stingrays
1:05.91 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
103
Dominic Yeager
12
MA
Parkland Swimming Club
1:05.91 3/14/24
2024 MA MASI Junior Short Course Championships
104
Zachary Zhang
12
NJ
Jersey Aquatic Club
1:05.96 1/13/24
2024 Rebel Dream Championship
105
James Wallin
12
VA
Nova South
1:05.97 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
106
Bryan Zhong
12
MD
Monocacy Aquatic Club
1:05.98 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
107
Landon Kimball
12
NJ
Sussex County YMCA
1:06.01 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
108
Cameron Sanosi
12
VA
Tide Swimming
1:06.08 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
109
Isaiah Kite
12
VA
Virginia Gators
1:06.10 3/21/24
2024 SwimRVA Shamrock Showdown
110
Benjamin Weihe
12
NJ
Whitewaters Swimming
1:06.13 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
111
Felix Yu
12
PV
MACH
1:06.16 2/16/24
2024 37th Black History Meet
112
Crosby Grigg
12
VA
H2okie Aquatics
1:06.19 1/26/24
2024 TYR Western Open
113
Thijs Sinclair
11
MR
Long Island Express
1:06.22 4/12/24
2024 MR LIE Black vs Blue Intra-Squad Meet
114
Seiji Galperin
12
MA
Pocono Family YMCA
1:06.23 10/28/23
2023 MA EMAC Pentathlon Trophy Challenge
115
Brandon Thai
11
PV
Nations Capitol Swim Team
1:06.24 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
116
David Cozma
12
NI
Union Aquatic Club
1:06.28 3/15/24
2024 14 and Under Championship
117
Harvey Trivette
12
VA
Nova South
1:06.34 1/12/24
SGSA January Jump Start 2024
118
Aidan Finn
11
MR
Trident Aquatic Club
1:06.35 1/12/24
SGSA January Jump Start 2024
119
Brody Hafl
12
VA
Williamsburg Aquatic Club
1:06.37 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
120
Wes James
12
VA
Coast Guard Blue Dolphins
1:06.38 12/8/23
2023 CGBD 8-12 Christmas Champ
121
Jackson Puchek
12
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:06.38 3/27/24
2024 FL NCSA Age Group Swimming Championships
122
Chris Lyashenko
12
VA
Tide Swimming
1:06.40 1/12/24
Splash & Dash2024 Marina Elect
123
Ryan Perr
12
MR
Twisters Swim Club
1:06.43 12/14/23
2023 MA LAC Arena Holiday Cup
124
Zander Pica
12
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:06.44 11/10/23
2023 PV RMSC November Invitati
125
Jayden Zhang
12
VA
Nova South
1:06.46 2/16/24
Central District 9-12 Year Old
126
James Thielker
12
MD
Calvert Aquatics Club
1:06.46 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
127
Turker Yesil
12
MR
Freedom Aquatics
1:06.47 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
128
Vova Stebletsov
12
AD
CPP-AD
1:06.47 3/7/24
Adirondack Gold Short Course C
129
Jackson Barnes
11
PV
Nations Capitol Swim Team
1:06.48 2/16/24
2024 NCAP Winter Qualifier
130
Jeffrey McGuire
12
PV
Tollefson Swimming
1:06.50 3/1/24
2024 Cherry Blossom Champs
131
Miles Pearson
12
CT
Westport Weston Family YMCA Wa
1:06.52 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
132
Ian Brenenborg
11
AM
Racer X Aquatics
1:06.53 11/17/23
The 2023 Mark J. Braun Fall Cl
133
Matthew Meng
12
NE
Charles River Aquatics
1:06.53 11/17/23
2023 NE CRA November Distance and Specialty
134
Ivan Tyurin
12
CT
Charter Oak Aquatics
1:06.55 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
135
Aiden Wilkinson
12
MA
South Jersey Aquatic Club
1:06.56 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
136
Eren Celik
12
MA
Hatboro Horsham Aquatic Asso
1:06.58 3/14/24
2024 MA MASI Junior Short Course Championships
137
Caspian Cohen
12
VA
SwimRVA
1:06.59 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
138
Emirhan Ozsoy
12
MR
Three Village Swim Club
1:06.59 4/13/24
2024 MR AP ASCSC Suffolk County Championship
139
Akhil Hamid
12
NJ
Greater Somerset County YMCA
1:06.62 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
140
Edward Coleman
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:06.63 2/16/24
2024 NCAP Winter Qualifier
141
Lesnid Bowen
12
MA
Northeast Swimming and Aquatic
1:06.66 3/14/24
2024 MA MASI Junior Short Course Championships
142
Eric Jen
12
NE
Life Time New England
1:06.70 2/22/24
2024 NE CRA 11-14 Age Group Championships
143
Sohan Thukral
11
NJ
Scarlet Aquatics
1:06.71 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
144
Philip Maddux
12
VA
Nova South
1:06.71 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
145
Ben Crowder
12
NE
Westerly-Pawcatuck Y Dolphins
1:06.71 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
146
Aden Fogel
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:06.80 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
147
Wesley Hill
12
VA
Hanover Aquatics
1:06.81 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
148
Ryan Lee
12
NJ
Scarlet Aquatics
1:06.82 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
149
Aldrin Bonilla
12
MR
Apex Swim Club
1:06.82 2/23/24
2024 MR Metro Silver Champions
150
Johan Ko
12
NJ
Ace Swim Team
1:06.84 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
151
Misha Radkevich
11
VA
757swim
1:06.86 1/12/24
Splash & Dash2024 Marina Elect
152
Bradley Rojas
12
CT
Regional YMCA of Western CT
1:06.87 11/17/23
2023 CT WYW Thanksgiving Invitational
153
Jake Watkins
12
NJ
Sussex County YMCA
1:06.87 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
154
Yusuf Bousekhane
12
NE
Boston YMCA Bluefins
1:06.87 10/13/23
2023 NE YMNT Approved Invite
155
Ryan Tramonte
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:06.92 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
156
Jack Gehlmeyer
12
NJ
Madison Mariners
1:06.94 3/21/24
2024 Sun Kissed Invitational J
157
Max Piquero
12
MD
Naval Academy Aquatic Club
1:06.94 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
158
Noah Amrani
12
MR
Staten Island Aquatics Club
1:06.95 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
159
Jed Gorby
12
VA
Virginia Gators
1:06.95 12/7/23
2023 WV Club Mountaineer Speedo Invite
160
Aert Mukaj
12
MA
Hatboro Horsham Aquatic Asso
1:06.97 11/5/23
2023 MA HHAA High Five Pentathlon
161
Aaron Tong
11
NE
Hockomock Area YMCA Lightning
1:07.01 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
162
Andrew Kim
12
NJ
Metro Area Life Time Swimming
1:07.02 12/14/23
2023 MA LAC Arena Holiday Cup
163
Oliver Bjerke
12
CT
Greenwich Ywca Dolphins Swim T
1:07.04 3/21/24
2024 Sun Kissed Invitational J
164
Jackson Waters
12
CT
Greenwich Ywca Dolphins Swim T
1:07.05 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
165
Ryan Lee
11
NJ
Greater Somerset County YMCA
1:07.07 2/23/24
2024 NJ AP YMCA 12 Under State Championship
166
Chase Fortunato
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:07.12 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
167
Connor Tarantino
12
MA
George School Aquatics
1:07.16 2/10/24
2024 MA DSA Winter Classic ABBC
168
Luke Wilson
11
AM
Racer X Aquatics
1:07.18 3/7/24
2024 AM 2024 SC Age Group Champs
169
Joshua Lee
12
VA
Nova South
1:07.21 1/12/24
SGSA January Jump Start 2024
170
Luke Pickett
12
MA
North Penn Aquatic Club
1:07.22 3/22/24
2024 MA MASI Silver Championships - Upper Dublin H
171
Alex Kovtounenko
10
MA
Orca Swim Club
1:07.22 3/9/24
2024 MA MASI 10 & Under Short Course Championships
172
Noah Tam
12
VA
SwimRVA
1:07.28 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
173
Kayden Chevere Figueroa
12
MA
Parkland Aquatic Club
1:07.29 2/16/24
2024 MA Blue Duck Hunt'n Derby
174
Abram Webster
12
MA
Western Wahoos
1:07.29 3/2/24
2024 MD FCY C&P Sub-District Championship
175
Nickolas Nishnianidze
11
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:07.29 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
176
Mykola Yevko
12
AD
Hawks Swimming Association
1:07.31 3/7/24
Adirondack Gold Short Course C
177
Jaxson Daniel
12
PV
Occoquan Swimming
1:07.32 1/13/24
2024 Winter Wonderland Invitat
178
Daniel Hao
12
AD
Delmar Dolfins
1:07.33 3/7/24
Adirondack Gold Short Course C
179
Jack Latsko
12
MA
SOUDERTON SEAHAWKS
1:07.33 2/23/24
2024 MA KA Penguin Plunge ABBC Invitational
180
Caleb Cherryholmes
12
PV
MACH
1:07.33 3/27/24
2024 FL NCSA Age Group Swimming Championships
181
Jia Zhang
12
NJ
Princeton Tiger Aquatics Club
1:07.36 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
182
Zachary Bell
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:07.37 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
183
Spencer Cui
12
MA
Upper Main Line YMCA
1:07.40 3/8/24
2024 MA YMCA PA East Districts 2024
184
Aiden Shao
12
MR
Flushing YMCA
1:07.42 1/20/24
2024 MR Flushing Y Fran Schnar
185
John Greer
12
VA
Nova South
1:07.46 3/21/24
2024 SwimRVA Shamrock Showdown
186
Thomas Bowens
11
MR
Westchester Aquatic Club
1:07.47 3/21/24
2024 SwimRVA Shamrock Showdown
187
Liam McWha
12
NJ
Princeton Tiger Aquatics Club
1:07.49 2/24/24
2024 12 & Under Silver Bronze
188
Emmanuel Gutierrez
11
NE
AnglerFish Aquatics
1:07.50 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
189
Matix Garmon
12
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:07.50 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
190
Finn Oram
12
MA
Episcopal Academy Aquatic Club
1:07.54 1/13/24
2024 MA EAAC Janauary Jam A-BB-C Meet
191
Nick Winslow
12
CT
Wilton Y Wahoos
1:07.55 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
192
Easton Duckworth
12
MA
South Jersey Aquatic Club
1:07.56 3/22/24
2024 MA MASI Silver Championships - Kroc Center
193
Kristoffer Nebre
12
MD
North Baltimore Aquatic Club
1:07.57 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
194
Aiden Zheng
12
MA
Pocono Family YMCA
1:07.57 3/8/24
2024 MA Pennsylvania YMCA Districts - Central
195
Ashton Flores
12
VA
Tide Swimming
1:07.58 2/16/24
2024 9-12 Southeast District
196
Danny Nadelhaft
12
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:07.59 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
197
William Ye
12
PV
Dragon Swim Team
1:07.61 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
198
Hudson Schoen
12
NE
Westerly-Pawcatuck Y Dolphins
1:07.61 1/5/24
2024 NE CRIM January Team Specialty w Distance
199
Lucas Dascalu
12
NJ
Greater Somerset County YMCA
1:07.66 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
200
Sami Ezzelarab
12
AM
Racer X Aquatics
1:07.69 2/23/24
2024 AMS Silver Champs
201
Colton Horner
11
PV
MACH
1:07.69 12/7/23
2023 PV NCAP Invitational
202
Beau Gendell
12
MD
Naval Academy Aquatic Club
1:07.71 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
203
Alex Szczygiel
12
CT
Bristol Splash
1:07.74 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
204
Haochen Yu
11
MR
Empire Swimming
1:07.74 3/21/24
2024 Sun Kissed Invitational J
205
Bobby Kehl
12
AM
Steel City Aquatics
1:07.76 3/7/24
2024 AM 2024 SC Age Group Champs
206
Eric XU
12
MR
Twisters Swim Club
1:07.80 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
207
Grey Gapaz
12
MD
North Baltimore Aquatic Club
1:07.81 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
208
Sam Gupton
12
VA
Nova South
1:07.83 3/23/24
NOVA Short Course Send Off
209
Lane Murray
12
MA
SOUDERTON SEAHAWKS
1:07.83 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
210
Yan Trashkou
12
MA
BeFirst Swim Team
1:07.85 3/14/24
2024 MA MASI Junior Short Course Championships
211
Tyler Tiberio
12
VA
Tsunami Swimming
1:07.85 2/16/24
2024 North District 9-12 Champ
212
Milo Rentosa
12
ME
Down East Family YMCA
1:07.86 3/14/24
2024 ME MESI Winter Championships
213
Igor Dmytriyev
11
VA
Virginia Gators
1:07.87 3/21/24
2024 SwimRVA Shamrock Showdown
214
Rory Rawson
11
PV
All Star Aquatics
1:07.89 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
215
Noah Cochrane
12
AM
Allegheny North Swim Club
1:07.94 3/16/24
PRA Last Splash
216
Brandon Kwon
11
PV
MACH
1:07.94 3/27/24
2024 FL NCSA Age Group Swimming Championships
217
Tommy Permison
11
MD
Loyola Blakefield Aquatics
1:07.94 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
218
Radin Aghdasi
12
MA
Jersey Wahoos
1:07.95 3/22/24
2024 MA MASI Silver Championships - University of
219
Kian Liang
12
MD
Eagle Swim Team
1:07.95 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
220
Lucas Chung
11
CT
Stamford Sailfish Aquatic
1:07.96 3/22/23
2023 FL NCSA Age Group Swimming Championships
221
Brayden Pfrommer
12
CT
Sys - Soundview YMCA Stingrays
1:07.97 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
222
Will Arcarese
11
VA
Nova South
1:07.97 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
223
Matthew Laporte
11
NE
Bluefish Swim Club
1:07.98 12/8/23
2023 ME ABF Michelle Arpin Inv
224
Connor Chen
12
NE
Charles River Aquatics
1:07.98 2/22/24
2024 NE CRA 11-14 Age Group Championships
225
Zander Tan
10
VA
Nova South
1:07.98 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
226
Troy Ballentine
12
MD
Fox Swim Club
1:07.99 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
227
Andrew Markle
12
VA
Tide Swimming
1:08.02 2/16/24
2024 9-12 Southeast District
228
Justin Lu
11
MR
Long Island Aquatic Club
1:08.03 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
229
Patrick Gilliland
12
PV
York Swim Club of Northern Vir
1:08.04 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
230
Brian Baek
12
NJ
Greater Somerset County YMCA
1:08.06 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
231
Byron Ramsay
12
MA
Greater Philadelphia Aquatic C
1:08.06 2/10/24
2024 MA JW Sweetheart Closed Meet
232
Logan Donley
12
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:08.07 10/13/23
2023 PV RMSC October Kick-Off
233
Aaron Baik
12
NJ
Jersey Aquatic Club
1:08.09 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
234
Andy Wen
11
MA
Upper Main Line YMCA
1:08.09 3/22/24
2024 WV PA YMCA State Championships
235
Alex Wang
12
NJ
Lakeland Hills YMCA
1:08.12 2/23/24
2024 NJ AP YMCA 12 Under State Championship
236
Isaac Soderlund
12
VA
Tide Swimming
1:08.14 3/9/23
2023 Virginia Swimming SC Age
237
Michael Meehan
12
MR
Long Island Aquatic Club
1:08.19 1/27/24
2024 MR LIAC January Time Trial
238
Connor McCullough
12
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:08.19 2/23/24
2024 RMSC February Invitationa
239
Liam Flores
12
MD
Columbia Aquatics Association
1:08.25 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
240
Brandon Wamala
12
NE
Unattached
1:08.28 2/22/24
2024 NE CRA 11-14 Age Group Championships
241
Connor Chan
12
MR
Long Island Express
1:08.28 4/12/24
2024 MR LIE Black vs Blue Intra-Squad Meet
242
Graham Cooper
12
VA
Virginia Gators
1:08.30 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
243
Karim Hussain
12
PV
Tollefson Swimming
1:08.31 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
244
Brian Desmarais
12
NE
Phoenix Swimming
1:08.31 2/9/24
2024 NE CRA Last Chance Feb Invitational
245
David Hall
11
PV
Nations Capitol Swim Team
1:08.34 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
246
Aaron Kikta
11
NE
Boston YMCA Bluefins
1:08.34 2/22/24
2024 NE CRA 11-14 Age Group Championships
247
Owen Orton
12
PV
YMCA Fairfax County Reston Wat
1:08.34 2/23/24
2024 Machine Spring Qualifier
248
Rylan Meehan
12
MA
Central Bucks Swim Team
1:08.34 3/22/24
2024 MA MASI Silver Championships - Upper Dublin H
249
Jack Norman
12
VA
SwimRVA
1:08.36 2/16/24
Central District 9-12 Year Old
250
Liam Hoffman
12
MA
Parkland Aquatic Club
1:08.36 3/22/24
2024 MA MASI Silver Championships - Upper Dublin H
251
Brennan Bermudez
12
VA
757swim
1:08.36 12/1/23
757 SWIM Grand Illumination De
252
Tiago Kawaguchi
12
MA
Northeast Swimming and Aquatic
1:08.37 3/22/24
2024 MA MASI Silver Championships - University of
253
Callen Klockson
12
MA
Methacton Aquatic Club
1:08.39 3/22/24
2024 MA MASI Silver Championships - Upper Dublin H
254
Odin Berwin
12
ME
Mount Desert Island YMCA ST
1:08.40 3/14/24
2024 ME MESI Winter Championships
255
Kellan Clipp
12
VA
Nova South
1:08.41 2/16/24
Central District 9-12 Year Old
256
Sean Welsh
12
MA
North Penn Aquatic Club
1:08.41 3/22/24
2024 MA MASI Silver Championships - Upper Dublin H
257
Kevin Sauer
12
VA
Battlefield Area Star Swimmers
1:08.41 1/12/24
Cavalier Aquatics Winter Rumbl
258
Ray Wang
11
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:08.42 3/27/24
2024 FL NCSA Age Group Swimming Championships
259
Nick Stocks
12
MR
Badger Swim Club
1:08.46 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
260
Kendrick Hsu
12
AM
Team Pittsburgh Elite Aquatics
1:08.47 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
261
Charles Wang
12
MD
Columbia Aquatics Association
1:08.50 9/29/23
RAC First Splash
262
Joseph Henry
12
NJ
Clifton Boys & Girls Club -sea
1:08.52 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
263
Adrian Lien
11
MR
Long Island Aquatic Club
1:08.53 3/27/24
2024 FL NCSA Age Group Swimming Championships
264
Atticus Gutierrez-Ewing
12
NJ
Scarlet Aquatics
1:08.56 2/10/24
2024 Scarlet Superbowl Splash
265
Colton Appleby
12
MA
ELIZABETHTOWN AQUATIC CLUB
1:08.56 1/20/24
2024 WV Club Mountaineer January Age Group Splash
266
Cole Shaffer
11
AM
Pine Richland Aquatics
1:08.59 3/16/24
PRA Last Splash
267
Lucas Longmore
12
MD
Seahawk Aquatics
1:08.61 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
268
Aleks Johnson
12
NE
Sanford Y Titans
1:08.61 2/22/24
2024 NE CRA 11-14 Age Group Championships
269
Jayden Tsai
12
PV
Suburban Aquatics
1:08.63 3/22/24
2024 SA Spring Championships
270
Andrew Torba
11
MR
Qns Aquatic Club
1:08.65 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
271
Austin Willmer
12
AM
Bethel Park Recreation Swim Te
1:08.66 2/23/24
2024 AMS Silver Champs
272
Thor Akesson
12
VA
POSEIDON SWIMMING
1:08.66 12/1/23
757 SWIM Grand Illumination De
273
Justin Freyer
12
NJ
Raritan Valley YMCA Riptide
1:08.67 3/21/24
2024 Sun Kissed Invitational J
274
Wyatt Zabel
12
CT
Greenwich Ywca Dolphins Swim T
1:08.69 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
275
Evan Farley
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:08.69 2/3/24
2024 PV MAKO Qualifier
276
Dylan Galloway
11
AM
Peters Township Swim Club
1:08.75 1/27/24
2024 AM PTSC Single Age High Point
277
Cadel Bryan
12
VA
Cavalier Aquatics - Piedmont F
1:08.75 3/17/24
Cavalier Aquatics Sprintsville
278
Logan Argabright
11
VA
Coast Guard Blue Dolphins
1:08.76 2/16/24
2024 9-12 Southeast District
279
Clifton Parker
11
AM
Peters Township Swim Club
1:08.77 1/27/24
2024 AM PTSC Single Age High Point
280
Gabriel Zhang
12
AM
Team Pittsburgh Aquatics
1:08.80 3/7/24
2024 AM 2024 SC Age Group Champs
281
Kevin Ye
12
NE
Maine Gators
1:08.82 2/22/24
2024 NE CRA 11-14 Age Group Championships
282
Angelo Medina
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:08.83 2/16/24
2024 President's Day Classic
283
Grayson Tempelhoff
12
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:08.84 3/24/23
2023 PV RMSC Spring Finale
284
Ben Phillips
12
MD
Loyola Blakefield Aquatics
1:08.85 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
285
Melkon Alayan
12
MA
Egg Harbor Twp Seahawks
1:08.88 3/14/24
2024 MA MASI Junior Short Course Championships
286
David Zand
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:08.89 2/16/24
2024 ASA President's Day Class
287
Eliah Gerber-Tissot
12
MA
West Chester Area Y Marlins
1:08.90 3/22/24
2024 WV PA YMCA State Championships
288
Fletcher Simpson
12
NE
Canoe City Swim Club
1:08.91 12/8/23
2023 ME ABF Michelle Arpin Inv
289
Tomas Greer
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:08.94 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
290
Andrew Wadham
11
MR
Team Suffolk
1:08.95 4/13/24
2024 MR AP ASCSC Suffolk County Championship
291
Martin Ivanov
11
NJ
Jersey Aquatic Club
1:08.98 2/24/24
CAT 12 & Under Silver Bronze C
292
Caleb Smyth
12
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:08.99 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
293
Yeha Joo
11
MR
Phoenix Aquatic Club USA Llc
1:08.99 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
294
Ethan Newell
12
NE
Kingfish Rhode Island
1:09.00 3/22/24
2024 NE NSSC MIT Specialty Meet
295
George Modebadze
12
NJ
Boys & Girls Clubs of New Jers
1:09.01 4/12/24
2024 Boys & Girls Clubs Nation
296
Joshua Cho
12
MR
Asphalt Green
1:09.02 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
297
Luke Orioles
11
MR
Hauppauge Athletic Association
1:09.02 4/13/24
2024 MR AP ASCSC Suffolk County Championship
298
Owen Peat
12
VA
Nova South
1:09.03 2/16/24
Central District 9-12 Year Old
299
Adrian Dolski
12
NJ
New Jersey Race Club
1:09.04 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
300
Aliaksander Kochkin
12
MA
BeFirst Swim Team
1:09.06 3/22/24
2024 MA MASI Silver Championships - Upper Dublin H
301
James Voloshin
12
CT
Sys - Soundview YMCA Stingrays
1:09.07 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
302
Alex Fidos
11
MR
Three Village Swim Club
1:09.08 4/13/24
2024 MR AP ASCSC Suffolk County Championship
303
Kyler Pallo
12
NI
Pal-Mac Swim Club
1:09.09 3/15/24
2024 14 and Under Championship
304
Maddox Cory
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:09.10 2/3/24
2024 PV MAKO Qualifier
305
Samuel Peretti
12
AM
Woodland Hills Aquatic Team
1:09.10 12/7/23
2023 WV Club Mountaineer Speedo Invite
306
Martin Kovac
10
CT
What Swimming
1:09.10 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
307
Philip Scharper
9
MD
North Baltimore Aquatic Club
1:09.12 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
308
Darren Hill
12
MA
East Coast C-Cerpants
1:09.13 3/14/24
2024 MA MASI Junior Short Course Championships
309
Knox O'Brien
11
VA
757swim
1:09.13 1/12/24
Splash & Dash2024 Marina Elect
310
Jon Pomper
10
MD
North Baltimore Aquatic Club
1:09.14 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
311
Joey Rappazzo
12
NJ
Ridgewood YMCA Breakers Swim T
1:09.16 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
312
Grant Xie
12
PV
Dragon Swim Team
1:09.19 2/3/24
2024 PV Super FISH Bowl XIV
313
Giovanni Marchione
12
MA
Western Wahoos
1:09.19 1/26/24
2024 MA KA Winter ABBC Invitational
314
Eli Hunter
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:09.22 3/21/24
2024 SwimRVA Shamrock Showdown
315
Billy Jewczyn
11
CT
Cougar Aquatic
1:09.23 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
316
Jake Alexander
12
MA
Greater Philadelphia Aquatic C
1:09.23 1/13/24
2024 MA GPAC New Year's ABBC
317
Stepan Andreev
12
MA
BeFirst Swim Team
1:09.25 3/22/24
2024 MA MASI Silver Championships - Upper Dublin H
318
Gavin Kick
12
MR
Monroe Woodbury Devilfish Aqu
1:09.26 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
319
Cam Aspecto-Nolen
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:09.27 4/20/24
2024 FXFX Pirate Pacer
320
Lucas Clark
12
MA
South Jersey Aquatic Club
1:09.30 3/22/24
2024 MA MASI Silver Championships - Kroc Center
321
Landon Dockett
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:09.31 2/16/24
2024 NCAP Winter Qualifier
322
Grant Friday
12
AM
Norwin Aqua Club
1:09.31 12/14/23
2023 AM 61st ANNUAL CHRISTMAS MEET
323
Charles Sorensen
12
MD
Columbia Aquatics Association
1:09.32 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
324
Brady Van Buskirk
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:09.34 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
325
Silas Jenkins
11
PV
Nations Capitol Swim Team
1:09.35 2/16/24
2024 President's Day Classic
326
RITHVIK MEDIKURTHI
12
NE
United Swim Club
1:09.37 3/15/24
2024 NE CRA March Invitational
327
Sidney Maclennan
12
MA
York YMCA Swimming
1:09.39 3/8/24
2024 MA Pennsylvania YMCA Districts - Central
328
Jackson Gardner
10
MR
New York Sharks Aquatics, Inc.
1:09.40 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
329
Cooper Ulrich
12
CT
Zeus Swim Team
1:09.41 3/21/24
2024 Sun Kissed Invitational J
330
Jordan Eckenrode
12
AM
Slippery Rock Swim Team
1:09.42 2/23/24
2024 AMS Silver Champs
331
Christopher Corcuera
12
MR
Twisters Swim Club
1:09.44 1/12/24
2024 MR NFS 41st Dr.Martin Lut
332
Andrew Farno
12
MA
Wissahickon Community Aquatic
1:09.46 2/17/24
2024 MA UDAC Closed Invite
333
Solomon Marsh
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:09.48 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
334
Timmy Abbott
12
PV
Arlington Aquatic Club
1:09.48 12/7/23
Sport Fair Winter Classic 2023
335
Marco Kovac
12
CT
What Swimming
1:09.49 3/9/23
CT SC Age Group Championships
336
Drew Hoglund
12
NE
Life Time New England
1:09.54 5/4/24
2024 NE NSSC May Specialty Meet
337
Isaiah Collazo
12
PV
The Fish
1:09.54 1/12/24
2024 Retriever Classic
338
Eric Dai
12
NJ
Whitewaters Swimming
1:09.55 11/17/23
2023 Piranha Fall Rally
339
Misi Racek
10
NJ
Jersey Aquatic Club
1:09.56 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
340
Aaron Washington
11
NJ
Y Greater Monmouth Swim Team
1:09.57 12/1/23
2023 MA SJAC GAtor Classic 9-12
341
Patrick Foster
12
AM
Uniontown Area YMCA
1:09.57 3/7/24
2024 LE West PA Y
342
William Zhang
12
MD
North Baltimore Aquatic Club
1:09.58 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
343
Eosif Migachev
11
MA
Orca Swim Club
1:09.59 2/3/24
2024 MA CBST Spring Fever
344
Parker Caponigro
12
NJ
Greater Somerset County YMCA
1:09.60 2/23/24
2024 NJ AP YMCA 12 Under State Championship
345
Logan Ruth
12
MA
Five Star Swim Club
1:09.61 3/22/24
2024 MA MASI SIlver Championships - Graham Aqautic
346
Charles Lowham
10
CT
Stamford Sailfish Aquatic
1:09.62 12/7/23
2023 NE CRA Winter Invitational
347
Luke Zemek
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:09.66 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
348
Atreyu Sanceciz
12
MA
Dolphins Community Aquatics As
1:09.67 1/28/24
2024 MA SAL Boys Championships
349
Victor Figuet Kossyrev
12
NE
Maine Gators
1:09.68 2/22/24
2024 NE CRA 11-14 Age Group Championships
350
Arinzechukwu Acholonu
10
PV
Nations Capitol Swim Team
1:09.68 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
351
Karon Moten
12
PV
Arlington Aquatic Club
1:09.70 4/20/24
2024 FXFX Pirate Pacer
352
Andy Rasavongseuk
12
MR
Team Suffolk
1:09.71 4/13/24
2024 MR AP ASCSC Suffolk County Championship
353
Jackson Latorra
12
NJ
Monmouth Barracudas
1:09.73 4/5/24
2024 GTSA TYR Spring Champions
354
Seth Wheeler
12
NJ
Metro Area Life Time Swimming
1:09.73 9/25/22
2022 MR SSC TYR September Spri
355
Alexander Argeros
12
MR
Asphalt Green
1:09.74 10/7/23
2023 MR AGUA Season Starter In
356
Zaiah Lesly
12
PV
Occoquan Swimming
1:09.74 3/21/24
2024 SwimRVA Shamrock Showdown
357
Clement Yuryev
12
PV
Tollefson Swimming
1:09.75 3/1/24
2024 Cherry Blossom Champs
358
Emerson Lew
12
NE
Shawmut Aquatic Club
1:09.76 11/10/23
2023 NE SAC Turkey Splash
359
John Keller
12
MD
Fox Swim Club
1:09.76 2/3/24
2024 ASC Senior Meet
360
Danny Solazzo
12
PV
All Star Aquatics
1:09.77 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
361
Junhyun Meyer
12
MR
Qns Aquatic Club
1:09.77 2/4/24
2024 MR Queens Last Dayz Time Trials
362
Eugene Chung
12
PV
Streamline Swim Club & Team
1:09.77 11/10/23
2023 PV November Open - Provid
363
Sawyer Strebel
12
NE
Bluefish Swim Club
1:09.78 3/7/24
2024 NE SAC NES Gold Championship
364
Mason Spelman
12
MR
Connetquot Swim Club
1:09.78 3/5/24
2024 MR CSDC Early Spring Time Trials
365
Ryan Douglass
12
CT
Sys - Soundview YMCA Stingrays
1:09.78 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
366
Enoch Jang
12
MA
Penn Charter Aquatic Club
1:09.78 12/7/23
2023 PV NCAP Invitational
367
Chase Hungarter
10
MA
Phoenixville YMCA Swim Team
1:09.80 3/22/24
2024 WV PA YMCA State Championships
368
Arslan Cui
12
NE
Shawmut Aquatic Club
1:09.81 2/2/24
2024 NE SAC Silver Championship
369
Tripp Wile
11
VA
Tsunami Swimming
1:09.81 2/16/24
2024 North District 9-12 Champ
370
Brandon Pino
11
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:09.81 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
371
Ericcson Lu
12
AD
Delmar Dolfins
1:09.85 3/7/24
Adirondack Gold Short Course C
372
Jacob Greenberg
12
CT
Greenwich Ywca Dolphins Swim T
1:09.87 2/9/24
2024 CT CPAC February AGQ
373
Xavier Pangilinan
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:09.87 2/16/24
2024 NCAP Winter Qualifier
374
George Estill
12
VA
Nova South
1:09.88 1/12/24
SGSA January Jump Start 2024
375
Jingwei Zhao
12
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:09.88 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
376
Patrick Sheeran
11
VA
Cavalier Aquatics - Piedmont F
1:09.89 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
377
Tim Brawer
11
MR
Westchester Aquatic Club
1:09.90 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
378
Jackson Walsh
12
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:09.90 2/23/24
2024 RMSC February Invitationa
379
Grant Nielsen
12
PV
York Swim Club of Northern Vir
1:09.91 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
380
Kaichi Yasuda
12
MR
Long Island Express
1:09.92 4/12/24
2024 MR LIE Black vs Blue Intra-Squad Meet
381
Mark Shao
12
AD
Delmar Dolfins
1:09.93 3/7/24
Adirondack Gold Short Course C
382
Aiden Zhou
12
NJ
Lakeland Hills YMCA
1:09.93 12/1/23
2023 MA SJAC GAtor Classic 9-12
383
Cayden Hoang
11
NE
Bluefish Swim Club
1:09.95 2/2/24
2024 NE YNS Silver Championship
384
Ian Murray
12
MD
North Baltimore Aquatic Club
1:09.95 2/2/24
2024 MA YY John deBarbadillo Invite
385
Drew Mariscalco
12
VA
SwimRVA
1:09.95 2/16/24
Central District 9-12 Year Old
386
Mason Head
12
CT
Windsor Water Rats Express
1:09.96 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
387
Hugh Dunham
12
VA
POSEIDON SWIMMING
1:09.96 2/16/24
Central District 9-12 Year Old
388
Joseph Wun
12
MR
Long Island Aquatic Club
1:09.97 2/9/24
2024 CT WAC Everyone is Invited
389
Lucas Spring
12
NJ
Westfield Area Y Devilfish
1:09.97 2/23/24
2024 NJ AP YMCA 12 Under State Championship
390
Miles Haag
12
NE
Bluefish Swim Club
1:09.99 3/29/23
2023 Eastern Zone SC Age Group
391
Nazar Pylypchuk
12
NJ
Princeton Tiger Aquatics Club
1:09.99 2/24/24
2024 12 & Under Silver Bronze
392
Matias Garcia
12
NE
Mei's Typhoons Swimming
1:10.00 2/2/24
2024 NE YNS Silver Championship
393
Luke Gillen
12
NJ
New Jersey Race Club
1:10.00 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
394
Kenneth McNeill
12
MD
Rockfish Swimming
1:10.01 1/20/24
2024 CBAC Winter Wake-Up Meet
395
Aiden Anderson
12
NJ
Wyckoff YMCA Sharks
1:10.02 12/8/23
2023 MR AP CIYFLY Holiday Invitational
396
Taogh Solari-Spradlin
12
VA
Cavalier Aquatics - Piedmont F
1:10.02 1/12/24
Cavalier Aquatics Winter Rumbl
397
Carson Hartzell
12
MA
Upper Perkiomen Valley YMCA
1:10.03 3/8/24
2024 MA Pennsylvania YMCA Districts - Central
398
Lucas Workman
11
NE
Amherst Tritons
1:10.05 2/16/24
2024 NE UVAC 10 & Under Championship
399
Liam Casey
11
AM
North Hills Aquatics
1:10.05 3/7/24
2024 AM 2024 SC Age Group Champs
400
Max Arredondo
12
PV
Occoquan Swimming
1:10.05 2/16/24
2024 President's Day Classic
401
Blake Peters
10
MA
ELIZABETHTOWN AQUATIC CLUB
1:10.06 3/9/24
2024 MA MASI 10 & Under Short Course Championships
402
Charlie Williams
11
VA
Nova South
1:10.07 3/21/24
2024 SwimRVA Shamrock Showdown
403
Bentley Bartels
12
MD
Bayside Aquatics
1:10.08 2/16/24
2024 37th Black History Meet
404
Owen Zhou
12
PV
MACH
1:10.09 1/26/24
2024 PV Green and Orange Bowl
405
Adam Fert
12
MR
Qns Aquatic Club
1:10.11 3/2/24
2024 MR AGUA Last Chance Invit
406
Edahi Aragon Espinoza
12
MR
Mid Hudson Heatwaves
1:10.11 1/19/24
2024 MR NYS/VAC January Blitz
407
Arnav Kamath
12
MA
Delaware Swim Team
1:10.14 3/22/24
2024 MA MASI Silver Championships - University of
408
Cruz Friends
10
NJ
Metro Area Life Time Swimming
1:10.16 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
409
Jason Anderson
12
NE
Unattached
1:10.17 1/26/24
2024 NE CCSC Down to the Wire Qualifier
410
Timothy Yildiz
11
MR
Staten Island Aquatics Club
1:10.20 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
411
Cooper Maceno
11
AM
Sampson Family YMCA
1:10.21 3/22/24
2024 WV PA YMCA State Championships
412
Evan Williams
12
NJ
Swim Stars Club
1:10.23 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
413
Jackson Morse
12
CT
Regional YMCA of Western CT
1:10.24 3/22/24
2024 CT RYWC Regional YMCA Open
414
Landon Nguyen
12
PV
Mako Swimming
1:10.26 2/3/24
2024 PV MAKO Qualifier
415
Jayden Soundappan
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:10.26 11/10/23
2023 PV November Open - Dulles
416
David Liu
12
VA
Nova South
1:10.27 12/8/23
2023 CGBD 8-12 Christmas Champ
417
Ryan Lyden
12
PV
MACH
1:10.28 2/23/24
2024 Machine Spring Qualifier
418
Stefan Perelman
10
MR
Staten Island Aquatics Club
1:10.29 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
419
Johnathan Cook
11
MA
Greater Philadelphia Aquatic C
1:10.30 3/22/24
2024 MA MASI SIlver Championships - Graham Aqautic
420
Oliver Aleshevich
11
MD
Loyola Blakefield Aquatics
1:10.30 2/9/24
2024 LBA Last Chance Invite Me
421
Leonardo Varvello
12
NJ
Y Greater Monmouth Swim Team
1:10.31 2/23/24
2024 NJ AP YMCA 12 Under State Championship
422
Matthew Sivak
11
MD
North Baltimore Aquatic Club
1:10.34 1/19/24
2024 ISCA January Classic
423
Jayden Zhao
10
AM
Racer X Aquatics
1:10.35 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
424
Mikah Sun
12
VA
HVA Current
1:10.36 1/19/24
2024 ISCA January Classic
425
Dexter Britton
11
PV
Nations Capitol Swim Team
1:10.38 12/7/23
2023 PV NCAP Invitational
426
Ewan Han
12
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:10.38 3/22/24
2024 RMSC Spring Finale
427
Kevin Sanders
12
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:10.39 11/10/23
2023 PV RMSC November Invitati
428
Gabriel Jimenez Marin
12
MR
Hauppauge Athletic Association
1:10.39 4/13/24
2024 MR AP ASCSC Suffolk County Championship
429
Landon Hungerford
12
AD
ALBS-AD
1:10.41 3/7/24
Adirondack Gold Short Course C
430
Ean Oluwabusola
12
VA
Tide Swimming
1:10.42 2/16/24
2024 9-12 Southeast District
431
Mikey Silveri
12
NJ
Ocean County YMCA
1:10.42 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
432
Anthony Aloi
12
NI
Mexico Tiger Sharks
1:10.42 3/15/24
2024 14 and Under Championship
433
Anthony Wai
11
PV
Nations Capitol Swim Team
1:10.47 11/3/23
2022 Mid-Atlantic AG Champions
434
Corey Fennimore
11
MA
Upper Perkiomen Valley YMCA
1:10.50 3/8/24
2024 MA Pennsylvania YMCA Districts - Central
435
Quin Perticari
12
MA
Episcopal Academy Aquatic Club
1:10.50 1/13/24
2024 MA EAAC Janauary Jam A-BB-C Meet
436
Everett Kelley
11
MD
Sprc Stingrays
1:10.51 2/9/24
GBSA - 2024 Last Chance Quali
437
Brandon Tan
12
NJ
Metro Area Life Time Swimming
1:10.52 12/14/23
2023 MA LAC Arena Holiday Cup
438
Colin Lee
11
PV
Moons Aquatics Club
1:10.52 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
439
Nathan Chen
11
MD
Columbia Aquatics Association
1:10.53 2/9/24
GBSA - 2024 Last Chance Quali
440
Max Horrigan
12
MA
Wilson Aquatic
1:10.54 1/26/24
2024 MA KA Winter ABBC Invitational
441
Nathan Vernon
12
MA
Boyertown Area YMCA
1:10.55 3/8/24
2024 MA YMCA PA East Districts 2024
442
Peter Gregorchuk
12
MA
Baldwin Swim Club
1:10.55 11/12/22
MA JW THANKSGIVING CLOSED ABBC MEET
443
Jarred Lin
12
MR
Long Island Aquatic Club
1:10.59 2/9/24
2024 CT WAC Everyone is Invited
444
Conner Hughes
11
VA
Winchester Swim Team
1:10.60 2/16/24
2024 North District 9-12 Champ
445
Connor Galbally
12
CT
YMCA of Greenwich Marlins Swim
1:10.60 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
446
Aidan Silverman
12
MR
Condors Swim Club
1:10.60 2/2/24
2024 MR COND Last Chance Meet
447
Benjamin Henlon
12
MD
Retriever Aquatic Club
1:10.60 3/8/24
2024 Speedo MD LSC JR Champs -
448
Josh Navari
12
MD
North Baltimore Aquatic Club
1:10.63 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
449
Adhvik Sunkavalli
12
VA
Nova South
1:10.63 3/23/24
NOVA Short Course Send Off
450
Si Jang
12
MR
Long Island Aquatic Club
1:10.65 2/23/24
2024 MR Metro Silvers Champion
451
Logan Read
12
NJ
Greater Somerset County YMCA
1:10.66 2/23/24
2024 NJ AP YMCA 12 Under State Championship
452
Scotty Thieman
9
MA
Parkland Aquatic Club
1:10.67 3/9/24
2024 MA MASI 10 & Under Short Course Championships
453
Will Coleman
11
PV
Arlington Aquatic Club
1:10.68 3/27/24
2024 FL NCSA Age Group Swimming Championships
454
Jordan Hernandez-Fuentes
11
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:10.68 12/14/23
2023 Riley Eaton Holiday Invit
455
Angel Medel
12
NJ
Clifton Boys & Girls Club -sea
1:10.69 4/12/24
2024 Boys & Girls Clubs Nation
456
James Kruzer
11
NE
South Shore YMCA Strypers
1:10.69 2/9/24
2024 NE CRA Last Chance Feb Invitational
457
Jonathan Perez
11
NJ
Metro Area Life Time Swimming
1:10.74 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
458
Andrew Maddock
12
NJ
Y Greater Monmouth Swim Team
1:10.74 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
459
Leo Li
12
NE
Charles River Aquatics
1:10.75 2/9/24
2024 NE CRA Last Chance Feb Invitational
460
Henry Jauss
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:10.76 11/10/23
2023 PV November Open - Fairla
461
Landon Lawrence
12
VA
HVA Current
1:10.77 1/19/24
2024 ISCA January Classic
462
Siyuan Li
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:10.77 1/20/24
2024 PV January Open - Fairlan
463
Jack Byrne
12
VA
Cavalier Aquatics - Piedmont F
1:10.78 2/23/24
SW District Champs 9 & Over
464
Richie Corbisiero
11
MR
Qns Aquatic Club
1:10.79 12/7/23
2023 PV NCAP Invitational
465
Jack Kibler
12
VA
Battlefield Area Star Swimmers
1:10.79 2/23/24
SW District Champs 9 & Over
466
Adrian Adriano
10
PV
Moons Aquatics Club
1:10.79 4/20/24
2024 FXFX Pirate Pacer
467
Preston Rall
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:10.80 1/6/24
2024 VSTP Polar Plunge
468
Logan Frank
12
MR
Sachem Swim Club
1:10.81 4/13/24
2024 MR AP ASCSC Suffolk County Championship
469
Tyler Wood
12
MD
Chesapeake Bay Aquatic Club
1:10.82 12/15/22
2022 NBAC Christmas Invitation
470
Cole Hungerford
12
AD
ALBS-AD
1:10.82 3/7/24
Adirondack Gold Short Course C
471
Noah Kurtz
12
MA
Wilson Aquatic
1:10.83 3/22/24
2024 MA MASI SIlver Championships - Graham Aqautic
472
Daniel Conroy
12
CT
Cp-Ac Swimming
1:10.85 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
473
Michael Bangert
12
PV
All Star Aquatics
1:10.86 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
474
Nico Oshenic
11
MA
Greater Philadelphia Aquatic C
1:10.86 2/10/24
2024 MA JW Sweetheart Closed Meet
475
Reid Jones
12
MD
Sprc Stingrays
1:10.88 2/9/24
GBSA - 2024 Last Chance Quali
476
Gus Mosman
12
CT
Panther Aquatic
1:10.89 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
477
Matthew Eyzips
12
MA
BeFirst Swim Team
1:10.90 3/22/24
2024 MA MASI Silver Championships - Upper Dublin H
478
Logan Lin
11
PV
MACH
1:10.90 4/5/24
2023 March Madness Invitationa
479
Taran Heron
12
PV
Potomac Marlins
1:10.93 11/17/23
2023 PV Fall Festivus Invitati
480
Peyton Turner
11
MA
Suburban Seahawks Club
1:10.93 2/10/24
2024 MA JW Sweetheart Closed Developmental Meet
481
Jayden Mai
12
PV
The Fish
1:10.94 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
482
Daniel Lu
12
MR
Long Island Aquatic Club
1:10.96 2/9/24
2024 CT WAC Everyone is Invited
483
Daniel Schwieters
12
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:10.98 11/10/23
2023 PV RMSC November Invitati
484
Nathan George
12
PV
Occoquan Swimming
1:10.99 3/21/24
2024 SwimRVA Shamrock Showdown
485
Silas Trudell
12
NE
Oyster River Otters
1:11.00 1/19/24
2024 NE UVAC NES Bronze Championship
486
William Litton
12
VA
Cavalier Aquatics - Piedmont F
1:11.00 2/23/24
SW District Champs 9 & Over
487
Rafael Nunes
11
NE
Shawmut Aquatic Club
1:11.01 1/19/24
2024 NE SAC NES Bronze Championship
488
Hobie Matulis
12
NE
YMCA of Greater Nashua
1:11.03 11/17/23
2023 NE CRA November Distance and Specialty
489
Daniil Kapaustayn
12
NE
Greenwood Swimming
1:11.04 11/17/23
2023 NE CRA November Distance and Specialty
490
Anthony Earle
12
NJ
Ace Swim Team
1:11.05 2/24/24
SCAR 12 & Under Silver Bronze
491
Nate Prochazka
12
VA
Battlefield Area Star Swimmers
1:11.05 2/23/24
SW District Champs 9 & Over
492
Joshua Fan
10
NI
Pack Swim Team of Pittsford
1:11.06 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
493
Zachary Priset
11
NI
Clarence Swim Club
1:11.07 3/15/24
2024 14 and Under Championship
494
Elvin Yakubov
12
MR
Match Point Nyc
1:11.11 2/10/24
2024 MR FREE Championship Qual
495
Hans Streich
12
NE
West Suburban YMCA
1:11.13 3/7/24
2024 NE SAC NES Gold Championship
496
Benjamin Jiang
12
MD
Columbia Aquatics Association
1:11.13 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
497
Theo Crawford
12
CT
Hamden Hall Aquatic
1:11.14 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
498
Theo Souh
12
NJ
Ridgewood YMCA Breakers Swim T
1:11.14 2/16/24
2024 MA NJ YMCA Silver Championship Meet
499
Winston Chew
12
MA
Upper Main Line YMCA
1:11.16 3/8/24
2024 MA YMCA PA East Districts 2024
500
Quinn Mangan
11
MA
Central Bucks Family YMCA
1:11.16 3/8/24
2024 MA YMCA PA East Districts 2024
501
Liam Kornberg
12
NJ
Scarlet Aquatics
1:11.17 2/10/24
2024 Scarlet Superbowl Splash
502
Dashill Partridge
12
CT
YMCA of Greenwich Marlins Swim
1:11.18 1/19/24
2024 CT GRYM January TrialFinals
503
Jack Massott
11
MA
South Jersey Aquatic Club
1:11.18 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
504
Ethan Fitzpatrick
12
NJ
Water Warriors Aquatic Team
1:11.18 1/12/24
2024 MR NFS 41st Dr.Martin Lut
505
Declan Keane
12
CT
Panther Aquatic
1:11.19 3/2/24
2024 CT HHAC Regional Championship
506
Josiah Yakstis-Startoni
12
MA
HERSHEY AQUATIC CLUB
1:11.20 2/23/24
2024 MA KA Penguin Plunge ABBC Invitational
507
Cameron Cover
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:11.21 3/1/24
2024 Cherry Blossom Champs
508
Max Meng
12
MA
Germantown Academy Aquatic Cl
1:11.22 3/22/24
2024 MA MASI SIlver Championships - Graham Aqautic
509
Daniel Sciortino
11
MR
Long Island Express
1:11.22 4/12/24
2024 MR LIE Black vs Blue Intra-Squad Meet
510
James Bevins
12
MA
Blue Eagle Swim Team
1:11.22 2/16/24
2024 MA Blue Duck Hunt'n Derby
511
Braydon Palme
12
MA
Upper Dublin Aquatic Club
1:11.22 3/22/24
2024 MA MASI Silver Championships - Upper Dublin H
512
Finn Whitis
12
VA
Stingrays Swim Team
1:11.22 2/16/24
2024 North District 9-12 Champ
513
Lewis Wu
12
MR
Three Village Swim Club
1:11.23 4/13/24
2024 MR AP ASCSC Suffolk County Championship
514
Will Schwenker
12
AD
Schenectady-Saratoga Swim Club
1:11.26 3/7/24
Adirondack Gold Short Course C
515
JP Mata
12
PV
York Swim Club of Northern Vir
1:11.28 2/16/24
2024 NCAP Winter Qualifier
516
Patrick Friedauer
11
NJ
Y Greater Monmouth Swim Team
1:11.28 12/1/23
2023 MA SJAC GAtor Classic 9-12
517
James Veneziano
11
MR
Staten Island Aquatics Club
1:11.31 2/2/24
2024 MR SSC TYR February Freez
518
Rick Wang
12
NJ
X-Cel Swimming
1:11.32 2/24/24
2024 12 & Under Silver Bronze
519
Andrew Farmer
12
VA
Nova South
1:11.32 3/23/24
NOVA Short Course Send Off
520
Liam Scott
12
PV
The Fish
1:11.33 2/3/24
2024 PV Super FISH Bowl XIV
521
Ethan Delgado
12
MA
Millville Tiger Sharks
1:11.34 3/22/24
2024 MA MASI Silver Championships - University of
522
Garrick Fisher
12
VA
Cavalier Aquatics - Piedmont F
1:11.34 2/23/24
SW District Champs 9 & Over
523
Glen Miranda
12
NJ
Meadowlands Sharks
1:11.35 12/7/23
33rd Annual Winter Championshi
524
Antonis Theophilou
12
MR
Three Village Swim Club
1:11.35 4/13/24
2024 MR AP ASCSC Suffolk County Championship
525
Juan Salvado
12
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:11.35 3/22/24
2024 RMSC Spring Finale
526
Gabriel Little
12
MA
Springfield Aquatic Club
1:11.37 3/22/24
2024 MA MASI Silver Championships - Upper Dublin H
527
Roger Benavides
12
MD
North Baltimore Aquatic Club
1:11.38 1/6/24
2024 NBAC New Year's Kick - Of
528
Atharva Aiyer
12
NJ
Madison Mariners
1:11.38 3/21/24
2024 Sun Kissed Invitational J
529
Dylan Qiu
12
NE
Arctic Aquatics
1:11.42 1/12/24
2024 NE CRA New Year Distance and Specialty Meet
530
Kaveen Dodani
11
CT
Westport Weston Family YMCA Wa
1:11.42 2/2/24
2024 CT CDOG February Invite
531
David Wu
11
MA
York YMCA Swimming
1:11.46 12/8/23
2023 NBAC Holiday Invitational
532
Daniel Ishkov
12
NJ
Greater Somerset County YMCA
1:11.47 2/23/24
2024 NJ AP YMCA 12 Under State Championship
533
Ryan Migiano
12
CT
Wilton Y Wahoos
1:11.47 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
534
Evan Andrews
11
PV
Nations Capitol Swim Team
1:11.47 2/16/24
2024 ASA President's Day Class
535
Watson Mundy
11
VA
Nova South
1:11.49 3/23/24
NOVA Short Course Send Off
536
William Caywood
12
VA
HVA Current
1:11.50 3/23/24
ECAT Spring Invitational
537
Max Henderson
12
AM
Steel City Aquatics
1:11.50 1/13/24
2024 MA Tri State Cup
538
Jasper Lu
12
NJ
X-Cel Swimming
1:11.50 2/24/24
2024 12 & Under Silver Bronze
539
Charles Zhang
12
NE
Shawmut Aquatic Club
1:11.52 1/19/24
2024 NE SAC NES Bronze Championship
540
Ben Fay
12
AD
USAM
1:11.52 2/4/24
Delmar Dolfins February Freeze
541
James Esposito
11
NE
Crimson Aquatics
1:11.53 3/22/24
2024 NE NSSC MIT Specialty Meet
542
Beckett Langsdale
11
PV
York Swim Club of Northern Vir
1:11.53 2/16/24
2024 NCAP Winter Qualifier
543
Luke Laidlaw
11
MR
Three Village Swim Club
1:11.53 4/13/24
2024 MR AP ASCSC Suffolk County Championship
544
Jack Drummey
11
CT
Westport Weston Family YMCA Wa
1:11.54 3/2/24
2024 CT BULL Regional Championships
545
Eamon deCastro
12
NJ
Ridgewood YMCA Breakers Swim T
1:11.56 2/23/24
2024 NJ AP YMCA 12 Under State Championship
546
Julian Griffin
12
AM
Team Pittsburgh Aquatics
1:11.57 11/17/23
The 2023 Mark J. Braun Fall Cl
547
Ian Lane
12
NE
Twin Cities Swim Team
1:11.58 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
548
Philip Turner
12
MD
Eagle Swim Team
1:11.58 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
549
Jacob Doucette
12
NE
Crimson Aquatics
1:11.60 1/5/24
2024 NE CRIM January Team Specialty w Distance
550
Cooper Coyne
12
CT
Cheshire Y/Sea Dog Swim Club
1:11.61 3/2/24
2024 CT CDOG Regional Championships
551
Caelan Clover
10
MR
Three Village Swim Club
1:11.62 4/13/24
2024 MR AP ASCSC Suffolk County Championship
552
Mazen Mazen
12
PV
Arlington Aquatic Club
1:11.63 4/20/24
2024 FXFX Pirate Pacer
553
Kyle Chiu
12
NE
Crimson Aquatics
1:11.65 3/7/24
2024 NE SOLO NES Gold Championship
554
Brayden Mykulak
12
MA
Greater Philadelphia Aquatic C
1:11.65 1/13/24
2024 MA GPAC New Year's ABBC
555
Benjamin Talley
12
VA
Quest Swimming
1:11.66 2/16/24
Central District 9-12 Year Old
556
Josh Hargenrader
10
AM
Steel City Aquatics
1:11.66 3/7/24
2024 AM 2024 SC Age Group Champs
557
Luca Minutella
10
VA
Cavalier Aquatics - Piedmont F
1:11.66 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
558
JUSTIN Cheng
11
MR
Long Island Aquatic Club
1:11.67 3/27/24
2024 FL NCSA Age Group Swimming Championships
559
Anthony Bene
12
NJ
Sea Wolves Swim Team
1:11.68 2/10/24
2024 Scarlet Superbowl Splash
560
Sam Trivette
11
VA
Nova South
1:11.69 2/16/24
Central District 9-12 Year Old
561
Viaan Ramnath
11
MR
Asphalt Green
1:11.70 2/2/24
2024 MR COND Last Chance Meet
562
Layne Marano
12
CT
YMCA of Greenwich Marlins Swim
1:11.70 2/2/24
2024 MR BGNW February Freeze I
563
Colin O'Keefe
11
AM
Allegheny North Swim Club
1:11.70 2/23/24
2024 AMS Silver Champs
564
Griffin Rutz
12
MD
Y in Central Maryland Blue Cra
1:11.70 2/9/24
2024 CAC Last Chance Qualifyin
565
Jasper Van der Velde
11
MA
Boyertown Area YMCA
1:11.71 3/22/24
2024 WV PA YMCA State Championships
566
Nicolas Huaman
12
PV
All Star Aquatics
1:11.72 12/1/23
2023 PV Christmas Champs
567
Anton Chereshnev
12
NE
Shawmut Aquatic Club
1:11.75 3/7/24
2024 NE SAC NES Gold Championship
568
Harris Lisella
12
AD
USAM
1:11.76 3/7/24
Adirondack Gold Short Course C
569
Elijah Fortes
12
PV
Potomac Marlins
1:11.76 4/5/24
2023 March Madness Invitationa
570
Kevin Wu
12
CT
Charter Oak Aquatics
1:11.79 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
571
Ethan Shi
11
MA
Upper Main Line YMCA
1:11.79 3/8/24
2024 MA YMCA PA East Districts 2024
572
Damian Nelson
11
MD
Columbia Aquatics Association
1:11.80 3/8/24
2024 Speedo Maryland Junior Ch
573
Cameron Hoehn
12
MA
Central Bucks Swim Team
1:11.80 1/13/24
2024 MA NPAC New Years Meet
574
Tristan Zseleczky
12
NJ
Ocean County YMCA
1:11.81 2/23/24
2024 NJ AP YMCA 12 Under State Championship
575
Heath Payson
12
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:11.82 12/14/23
2023 Riley Eaton Holiday Invit
576
Daniel Klett
10
PV
York Swim Club of Northern Vir
1:11.82 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
577
Gabe Konopka
12
CT
Wilton Y Wahoos
1:11.84 3/22/24
2024 CT RYWC Regional YMCA Open
578
Luca Stanco
12
MR
Long Island Aquatic Club
1:11.86 11/3/23
2022 Mid-Atlantic AG Champions
579
Martin Fisherman
10
MR
Trident Aquatic Club
1:11.86 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
580
Liam Obyrne
11
CT
YMCA of Greenwich Marlins Swim
1:11.88 3/2/24
2024 CT GRYM Regionals Sat-Sun
581
Shep Jennings
10
CT
Piranha Swimming @ Darien YMCA
1:11.88 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
582
Nathan Forkin
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:11.89 2/16/24
2024 ASA President's Day Class
583
Ayden Chiu
12
NJ
Rebel Aquatic Club
1:11.90 1/13/24
2024 Rebel Dream Championship
584
Eric Gong
12
NE
Arctic Aquatics
1:11.91 1/12/24
2024 NE CRA New Year Distance and Specialty Meet
585
Connor Sorden
12
PV
Mako Swimming
1:11.91 2/3/24
2024 PV MAKO Qualifier
586
Alex Chen
12
MA
South Jersey Aquatic Club
1:11.91 3/22/24
2024 MA MASI Silver Championships - Kroc Center
587
Carter Bonham
10
VA
Nova South
1:11.93 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
588
Anthony Tamosiunas
10
MR
Staten Island Aquatics Club
1:11.95 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
589
William Cale
12
VA
Nova South
1:11.97 1/19/24
NOVA New Year's Kick Off
590
Aiden Lee
11
NJ
Ridgewood YMCA Breakers Swim T
1:11.98 2/23/24
2024 NJ AP YMCA 12 Under State Championship
591
Jonathan Montesano
12
NJ
Madison Mariners
1:11.99 3/21/24
2024 Sun Kissed Invitational J
592
Max Hambey
12
PV
Potomac Marlins
1:12.02 4/5/24
2023 March Madness Invitationa
593
Rj Washburn
11
PV
Nations Capitol Swim Team
1:12.03 3/1/24
2024 Cherry Blossom Champs
594
Andrew Qiao
12
NE
Crimson Aquatics
1:12.04 1/5/24
2024 NE CRIM January Team Specialty w Distance
595
Michael Lu
12
MR
Long Island Aquatic Club
1:12.05 2/23/24
2024 MR Metro Silvers Champion
596
Spencer Drzymala
12
NJ
Clifton Boys & Girls Club -sea
1:12.05 3/31/23
2023 Boys & Girls Clubs Nation
597
Austin Lu
12
NE
Arctic Aquatics
1:12.07 1/12/24
2024 NE CRA New Year Distance and Specialty Meet
598
Bryce Eaton
12
PV
MACH
1:12.09 12/7/23
2023 PV NCAP Invitational
599
Aleks Johnson
11
ME
Sanford YMCA Titans
1:12.13 6/3/23
2023 ME SEAL Splash and Dash
600
Henning Gehrmann
12
PV
MACH
1:12.14 1/26/24
2024 PV Green and Orange Bowl
601
Ryan Mehdizadeh
11
PV
Nations Capitol Swim Team
1:12.15 12/7/23
2023 PV NCAP Invitational
602
Sawyer Beaubouef
12
NJ
YMCA of Montclair
1:12.16 2/23/24
2024 NJ AP YMCA 12 Under State Championship
603
Luke Meehan
11
MR
Long Island Aquatic Club
1:12.18 11/3/23
2022 Mid-Atlantic AG Champions
604
Ivan Velykorodnyi
11
MR
Long Island Aquatic Club
1:12.19 3/27/24
2024 FL NCSA Age Group Swimming Championships
605
Timothy George
12
VA
Prince William Swim Club
1:12.20 2/3/24
2024 PV MAKO Qualifier
606
Grant Ferrari
11
CT
Westport Weston Family YMCA Wa
1:12.20 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
607
Gannon Mahoney
11
MD
Loyola Blakefield Aquatics
1:12.23 2/9/24
2024 LBA Last Chance Invite Me
608
Connor Krawczyk
12
NE
RIMA United
1:12.24 4/12/24
2024 Boys & Girls Clubs Nation
609
Edgar Simonauskas
11
NJ
Scarlet Aquatics
1:12.24 2/10/24
2024 Scarlet Superbowl Splash
610
Adrian Fryc
12
CT
Zeus Swim Team
1:12.25 12/7/23
2023 NE CRA Winter Invitational
611
Ryan Dedman
12
NJ
Westfield Area Y Devilfish
1:12.26 2/23/24
2024 NJ AP YMCA 12 Under State Championship
612
Ryan Tessenear
12
VA
Tide Swimming
1:12.28 2/17/23
2023 9-12 Southeast District
613
Riccardo Ferrigno
12
VA
Tide Swimming
1:12.28 3/9/23
2023 Virginia Swimming SC Age
614
Bowen Zhu
11
NE
Shawmut Aquatic Club
1:12.29 1/19/24
2024 NE SAC NES Bronze Championship
615
Isaac Hsu
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:12.29 3/1/24
2024 Cherry Blossom Champs
616
Anthony Panchuk
12
MR
Sachem Swim Club
1:12.31 4/13/24
2024 MR AP ASCSC Suffolk County Championship
617
Ethan Zhang
11
NE
Shawmut Aquatic Club
1:12.31 2/22/24
2024 NE CRA 11-14 Age Group Championships
618
Thomas Kalinowski
11
MA
Wilmington Aquatic Club
1:12.32 3/22/24
2024 MA MASI Silver Championships - Kroc Center
619
Logan Phillips
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:12.32 1/21/23
2023 PV January Open - PWCS Aq
620
Julian Lee
12
NJ
Jersey Flyers Aquatic Club
1:12.32 12/1/23
2023 MR NYS Holiday Classic Tr
621
Luke Parker
12
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:12.32 11/10/23
2023 PV RMSC November Invitati
622
Bryce Boudreau
9
MR
Three Village Swim Club
1:12.32 4/13/24
2024 MR AP ASCSC Suffolk County Championship
623
Alex Tompa
10
MR
Phoenix Aquatic Club USA Llc
1:12.32 2/2/24
2024 MR BGNW February Freeze I
624
Simon Buzzard
12
AM
Northgate Aquatics Club
1:12.33 2/23/24
2024 AMS Silver Champs
625
Garrett Conley
12
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:12.33 10/13/23
2023 PV RMSC October Kick-Off
626
Scotty Thieman
9
MA
Parkland Aquatic Club
1:12.35 12/14/23
2023 Riley Eaton Holiday Invit
627
Charlie Huber
10
MA
Pennsylvania Aquatics
1:12.35 2/24/24
2024 MA BWA February Dev Meet
628
Brett Boyer
12
MA
Chambersburg Memorial YMCA Cha
1:12.36 3/8/24
2024 MA Pennsylvania YMCA Districts - Central
629
Jayden Yip
10
NJ
Fanwood-Scotch Plains YMCA
1:12.36 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
630
Alexander Nelson
12
VA
East Coast Aquatic Team
1:12.38 12/8/23
2023 CGBD 8-12 Christmas Champ
631
Ryan Lee
12
MR
92nd Street Flying Dolphins
1:12.39 2/23/24
2024 MR Metro Silver Champions
632
Damian Szwestko
12
MR
Farmingdale Aquatics
1:12.39 2/8/24
2024 MR FA Last Chance Intrasq
633
Logan Power
11
NJ
Jersey Flyers Aquatic Club
1:12.39 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
634
Alexander Lyashchenko
12
MR
Twisters Swim Club
1:12.40 2/23/24
2024 MR Metro Silver Champions
635
Charlie Carnaggio
11
PV
Nations Capitol Swim Team
1:12.40 4/20/24
2024 FXFX Pirate Pacer
636
Burak Seyhan
12
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:12.40 10/29/23
2023 PV Autumn Challenge Meet
637
Alexander Garcia
12
MR
West Islip Swim Club
1:12.40 4/13/24
2024 MR AP ASCSC Suffolk County Championship
638
Santiago Echeverria
12
VA
Prince William Swim Club
1:12.41 2/16/24
2024 North District 9-12 Champ
639
Ethan Yao
11
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:12.41 3/22/24
2024 RMSC Spring Finale
640
Dakotah Boykin
12
MD
Southern Maryland Aquatics
1:12.43 3/8/24
2024 Speedo MD LSC JR Champs -
641
Ethan Vo
12
NE
Greenwood Swimming
1:12.44 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
642
Matthew Madden
12
MA
Mako Swim Club
1:12.44 3/22/24
2024 MA MASI Silver Championships - University of
643
Cody Lien
11
MD
Eagle Swim Team
1:12.44 2/9/24
GBSA - 2024 Last Chance Quali
644
Bryce Wittig
12
MD
Bayside Aquatics
1:12.45 3/8/24
2024 Speedo Maryland Junior Ch
645
Teddy Farrow
12
MA
Jersey Wahoos
1:12.45 3/22/24
2024 MA MASI Silver Championships - University of
646
Yangyi Liu
11
MR
Long Island Aquatic Club
1:12.45 2/23/24
2024 MR Metro Silvers Champion
647
Nelson Marchione
10
VA
Tide Swimming
1:12.45 12/8/23
2023 CGBD 8-12 Christmas Champ
648
Lincoln Hicks
11
MD
North Baltimore Aquatic Club
1:12.48 12/14/23
2023 NBAC Christmas Invitation
649
Brighton Du
11
NE
Amherst Tritons
1:12.49 1/5/24
2024 NE CRIM January Team Specialty w Distance
650
Harrison Kenyon
11
MD
Columbia Aquatics Association
1:12.51 2/3/24
2024 ASC Senior Meet
651
Luke Hoffmann
12
MR
Empire Swimming
1:12.52 2/3/24
2024 MR YMID February Classic
652
Will DeMello
12
NE
Sailfish Swim Team
1:12.52 4/20/24
2024 NE KING Spring Pentathlon
653
Jack Harrold
11
MA
York YMCA Swimming
1:12.52 3/8/24
2024 MA Pennsylvania YMCA Districts - Central
654
Joshua Joung
11
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:12.56 2/23/24
2024 RMSC February Invitationa
655
Jared Luddecke
12
MA
Hatboro Horsham Aquatic Asso
1:12.57 3/22/24
2024 MA MASI Silver Championships - Upper Dublin H
656
Gabe Esteban
12
MR
Sachem Swim Club
1:12.58 4/13/24
2024 MR AP ASCSC Suffolk County Championship
657
Aiden Pan
11
PV
Dragon Swim Team
1:12.59 11/10/23
2023 PV November Open - Dulles
658
Alberto Haber
12
NJ
New Jersey Race Club
1:12.59 1/13/24
2024 MA BHA Winter Blizzard
659
Fj Valentino
12
MA
East Coast C-Cerpants
1:12.60 12/1/23
2023 MA SJAC GAtor Classic 9-12
660
Arthur Albinsky
12
MA
Northeast Swimming and Aquatic
1:12.62 10/20/23
2023 MA UDAC Rocktoberfest
661
Max Scott
12
NE
North Shore Swim Club
1:12.63 5/4/24
2024 NE NSSC May Specialty Meet
662
Asa Banks
12
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:12.63 3/22/24
2024 RMSC Spring Finale
663
Jayden Cao
12
NJ
Greater Somerset County YMCA
1:12.64 2/23/24
2024 NJ AP YMCA 12 Under State Championship
664
Jayden Koh
11
VA
Nova South
1:12.68 3/23/24
NOVA Short Course Send Off
665
Christopher Huang
11
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:12.68 10/13/23
2023 PV RMSC October Kick-Off
666
Liam O'Brien
12
MD
Spy Swim Team
1:12.69 2/9/24
GBSA - 2024 Last Chance Quali
667
Noah Lei
12
PV
Hydro-Sonic Tiburones
1:12.69 3/1/24
2024 Cherry Blossom Champs
668
Liam Kelley
12
CT
Westport Weston Family YMCA Wa
1:12.70 3/2/24
2024 CT BULL Regional Championships
669
Charlie Hartman
11
PV
Arlington Aquatic Club
1:12.71 2/24/24
2024 FXFX Forty Niner
670
Jason Xu
10
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:12.71 2/23/24
2024 RMSC February Invitationa
671
Lejen Wei
11
MR
Westchester Aquatic Club
1:12.73 5/4/24
2024 MR Wolverines May Spring Splash Time Trial
672
Rylan Schaffter
11
VA
Tide Swimming
1:12.73 2/16/24
2024 9-12 Southeast District
673
Theo Hernandez
12
MD
Annapolis Swim Club
1:12.74 12/7/23
Sport Fair Winter Classic 2023
674
Drew Carpenter
10
VA
Lynchburg Aquatic Club
1:12.75 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
675
Jerry Lu
9
MA
West Chester Area Y Marlins
1:12.75 3/22/24
2024 WV PA YMCA State Championships
676
Jacob Valenton
12
CT
Stamford Sailfish Aquatic
1:12.76 12/1/23
2023 CT CPAC December
677
Tucker Bratton
12
MA
Wilson Aquatic
1:12.76 3/22/24
2024 MA MASI SIlver Championships - Graham Aqautic
678
Edward Laux
10
VA
Nova South
1:12.76 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
679
Gabe Grant
11
CT
Laurel East Hartford YMCA
1:12.78 3/22/24
2024 CT RYWC Regional YMCA Open
680
Grayson Kimmel
12
MD
Loyola Blakefield Aquatics
1:12.78 2/9/24
2024 LBA Last Chance Invite Me
681
Ilya Korolev
10
PV
MACH
1:12.80 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
682
Noah Nedd
11
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:12.81 1/19/24
2024 PV RMSC January Invitatio
683
Michael Millott
12
CT
Rapids Swim Team
1:12.82 5/4/24
2024 CT RST Great Duck Pentathlon
684
Yahia Sorour
12
NE
Shawmut Aquatic Club
1:12.83 2/2/24
2024 NE SAC Silver Championship
685
Bennet Lesniewicz
12
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:12.84 3/22/24
2024 RMSC Spring Finale
686
Cadel Schwartz
10
VA
Quest Swimming
1:12.84 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
687
Kian Almeida
12
NJ
Lakeland Hills YMCA
1:12.85 1/5/24
2024 GSCY NEW YEAR'S SPLASH
688
Charlie Martin
10
MR
MIDDIES Wave Ryders
1:12.86 3/15/24
2024 MR AP New York State YMCA Championships
689
Mark Cho
12
NJ
Greater Somerset County YMCA
1:12.88 2/16/24
2024 MA NJ YMCA Silver Championship Meet
690
Jason Liang
12
NI
Oneida Family Branch YMCA
1:12.88 2/23/24
2024 NI Silver Championships
691
Matviei Zaikin
12
AM
Team Pittsburgh Elite Aquatics
1:12.89 2/23/24
2024 AMS Silver Champs
692
Liev Tseytlin
12
NJ
Lakeland Hills YMCA
1:12.89 12/1/23
2023 MA SJAC GAtor Classic 9-12
693
Patrick Lekarczyk
12
CT
Cheshire Y/Sea Dog Swim Club
1:12.90 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
694
Matt Strasko
11
MA
South Jersey Aquatic Club
1:12.90 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
695
Henry Edwards
11
PV
MACH
1:12.90 2/16/24
2024 37th Black History Meet
696
Brandon Ng
12
MR
Long Island Aquatic Club
1:12.91 2/23/24
2024 MR Metro Silvers Champion
697
Matthew Chon
12
NJ
Wyckoff YMCA Sharks
1:12.91 2/23/24
2024 NJ AP YMCA 12 Under State Championship
698
Nick Roman
11
NJ
The Greater Morristown YMCA
1:12.91 2/16/24
2024 MA NJ YMCA Silver Championship Meet
699
Jake Thorn
12
MD
Columbia Aquatics Association
1:12.92 3/8/24
2024 Speedo Maryland Junior Ch
700
Benjamin Schembri
11
MR
Team Suffolk
1:12.93 4/13/24
2024 MR AP ASCSC Suffolk County Championship
701
Brandon Stavchanskiy
12
MA
Upper Dublin Aquatic Club
1:12.93 1/13/24
2024 MA GPAC New Year's ABBC
702
Alex Capolongo
11
CT
Piranha Swimming @ Darien YMCA
1:12.93 3/2/24
2024 CT WYW Regional Championships
703
Liam Carroll
12
NI
Buffalo Area Aquatic Club
1:12.94 3/15/24
2024 14 and Under Championship
704
Benjamin Vargas
11
MR
Asphalt Green
1:12.98 2/2/24
2024 MR COND Last Chance Meet
705
Nolan Marchione
12
VA
Tide Swimming
1:12.98 12/8/23
2023 CGBD 8-12 Christmas Champ
706
Markiian Hul
12
NJ
Boys & Girls Clubs of New Jers
1:13.00 4/12/24
2024 Boys & Girls Clubs Nation
707
Connor Ellis
12
NI
Hilton Area Swim Team
1:13.00 3/15/24
2024 14 and Under Championship
708
Aiden Marino
12
NJ
Y Greater Monmouth Swim Team
1:13.02 12/1/23
2023 MA SJAC GAtor Classic 9-12
709
John-Matthew Okolo
11
PV
Nations Capitol Swim Team
1:13.03 12/1/23
2023 VSTP Ice Breaker Invitati
710
Matthew Kurian
12
MA
Greater Philadelphia Aquatic C
1:13.03 3/22/24
2024 MA MASI SIlver Championships - Graham Aqautic
711
Sam Shnowske
12
VA
757swim
1:13.04 1/12/24
Splash & Dash2024 Marina Elect
712
Justin Lindemann
12
NJ
Y Greater Monmouth Swim Team
1:13.04 2/16/24
2024 MA NJ YMCA Silver Championship Meet
713
Finnegan Smith
12
NJ
Y Greater Monmouth Swim Team
1:13.05 2/16/24
2024 MA NJ YMCA Silver Championship Meet
714
Grant Ditirro
12
MA
Upper Main Line YMCA
1:13.05 3/8/24
2024 MA YMCA PA East Districts 2024
715
Charles Antonetti
10
MR
Three Village Swim Club
1:13.06 4/13/24
2024 MR AP ASCSC Suffolk County Championship
716
Nolan Backus
10
NJ
Lakeland Hills YMCA
1:13.06 2/23/24
2024 NJ AP YMCA 12 Under State Championship
717
William Xiao
12
AD
USAM
1:13.08 3/7/24
Adirondack Gold Short Course C
718
Colin Brownell
12
MD
Naval Academy Aquatic Club
1:13.08 12/2/23
2023 NAAC Holiday Blast
719
Max Salomatov
12
MR
Bgc-N. Westchester Marlins
1:13.09 2/23/24
2023 MR Metro Silvers Champion
720
Bryce DeRogatis
10
MA
Jersey Wahoos
1:13.09 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
721
KO Korboi
12
MD
Aqua Culture Swim Team
1:13.10 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
722
Lucas Hanlon
12
PV
Potomac Marlins
1:13.13 4/5/24
2023 March Madness Invitationa
723
Leo Quested
11
MR
Patriot Swim Team
1:13.16 1/27/24
2024 MR HAWKS Trials And Final
724
James Ruberton
12
NJ
Cougar Aquatic Team
1:13.20 2/10/24
2024 Will You BB Mine
725
Carlos Roca Tineo
12
CT
Ridgefield Aquatic Club
1:13.25 11/17/23
2023 RAFC Almost Turkey Invita
726
Joseph Kelly
12
PV
York Swim Club of Northern Vir
1:13.25 2/10/24
2024 PM 14&U Champs Qualifier
727
Miles Ledford
11
PV
Arlington Aquatic Club
1:13.26 12/7/23
Sport Fair Winter Classic 2023
728
Gillon Durant
12
MA
Central Bucks Family YMCA
1:13.27 3/8/24
2024 MA YMCA PA East Districts 2024
729
Hunter Spelman
10
MR
Connetquot Swim Club
1:13.27 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
730
Liam Toner
11
PV
Dragon Swim Team
1:13.29 11/17/23
2023 ISCA Fall Classic Champio
731
Daniil Kojanov
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:13.30 11/10/23
2023 PV November Open - Fairla
732
Maksim Touday
11
MR
Qns Aquatic Club
1:13.31 2/23/24
2024 MR Metro Silvers Champion
733
Allen Zhao
12
NJ
Metro Area Life Time Swimming
1:13.31 2/24/24
CAT 12 & Under Silver Bronze C
734
James Clark
11
AD
CPP-AD
1:13.31 10/21/23
Trick or Treat Meet
735
Paxton Brock
11
PV
Hydro-Sonic Tiburones
1:13.33 3/1/24
2024 Cherry Blossom Champs
736
Noah Eberle
12
VA
Tide Swimming
1:13.34 12/8/23
2023 CGBD 8-12 Christmas Champ
737
Ayaan Shah
12
NJ
Clifton Boys & Girls Club -sea
1:13.34 4/12/24
2024 Boys & Girls Clubs Nation
738
Erick Schell
11
MA
South Jersey Aquatic Club
1:13.35 1/13/24
2024 MA GPAC New Year's ABBC
739
Walker Spain
11
VA
Nova South
1:13.35 3/9/23
2023 Virginia Swimming SC Age
740
Eric Zhang
11
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:13.35 12/14/23
2023 Riley Eaton Holiday Invit
741
Kent Lin
12
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:13.37 11/10/23
2023 PV RMSC November Invitati
742
Ilya Argint
12
VA
Tide Swimming
1:13.38 2/16/24
2024 9-12 Southeast District
743
Bryce Holzer
11
MA
Suburban Seahawks Club
1:13.38 2/10/24
2024 MA JW Sweetheart Closed Meet
744
Netonna Uche-Okeke
12
MA
Upper Perkiomen Valley YMCA
1:13.38 3/8/24
2024 MA Pennsylvania YMCA Districts - Central
745
Goran Djakovic
12
MA
PDR Swimming for Success
1:13.41 3/22/24
2024 MA MASI Silver Championships - Upper Dublin H
746
Sam Cirincione
12
NE
Kingfish Rhode Island
1:13.41 9/30/23
2023 NE KING-RI Pink Pentathlon
747
Reno Rabinowitz
11
NJ
Metro Area Life Time Swimming
1:13.41 2/24/24
CAT 12 & Under Silver Bronze C
748
Elliot Kay
12
NJ
Scarlet Aquatics
1:13.41 1/27/24
2024 MR HAWKS Trials And Final
749
Noah Wolfle
11
VA
Nova South
1:13.41 1/12/24
SGSA January Jump Start 2024
750
Dylan Thompson
11
AM
Allegheny North Swim Club
1:13.41 12/14/23
2023 AM 61st ANNUAL CHRISTMAS MEET
751
Eric Xu
11
NE
Mei's Typhoons Swimming
1:13.42 2/2/24
2024 NE YNS Silver Championship
752
Sebastian Babik
11
MD
Fox Swim Club
1:13.42 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
753
Walter Paczkowski
12
PV
Tollefson Swimming
1:13.42 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
754
Noah Tsao
12
MD
Henson Family YMCA
1:13.43 12/1/23
2023 PV Christmas Champs
755
Khalid ElKhouly
12
MR
Harbor Seals
1:13.43 3/22/24
2024 MR Metro Bronze Champions
756
Layton Barrett
11
VA
SwimRVA
1:13.44 12/7/23
2023 East Coast WinterFest
757
Finnegan Baronian
12
MR
Condors Swim Club
1:13.44 12/14/23
2023 AM 61st ANNUAL CHRISTMAS MEET
758
Logan Sumrow
11
PV
Nations Capitol Swim Team
1:13.45 3/21/24
2024 SwimRVA Shamrock Showdown
759
Shane Hellemeyer
11
MR
Long Island Express
1:13.45 4/12/24
2024 MR LIE Black vs Blue Intra-Squad Meet
760
Jonah Hu
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:13.46 11/10/23
2023 PV November Open - Fairla
761
Ian Walewski
12
AM
Butler Y Aquatic Club
1:13.47 12/14/23
2023 AM 61st ANNUAL CHRISTMAS MEET
762
Vatche Balikian
12
NE
Maine Gators
1:13.49 12/7/23
2023 NE SAC Candy Cane Classic
763
Ryan Fuccillo
10
MR
West Islip Swim Club
1:13.49 4/13/24
2024 MR AP ASCSC Suffolk County Championship
764
Alex Stephens
12
PV
Mako Swimming
1:13.50 11/18/22
2022 PV Swim & Rock
765
Nicholas Kaknevicius
12
CT
Wilton Y Wahoos
1:13.52 3/2/24
2024 CT WYW Regional Championships
766
Declan O'Hara
11
PV
Nations Capitol Swim Team
1:13.53 2/16/24
2024 President's Day Classic
767
Garik Zlotchew
12
NJ
X-Cel Swimming
1:13.53 2/24/24
2024 12 & Under Silver Bronze
768
Andrew Liu
12
NE
Charles River Aquatics
1:13.54 11/17/23
2023 NE CRA November Distance and Specialty
769
Owen Truong
11
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:13.54 3/22/24
2024 RMSC Spring Finale
770
Tyler Bolgiano
11
PV
All Star Aquatics
1:13.55 2/16/24
2024 ASA President's Day Class
771
Mikey Coquinco
11
MR
Flushing YMCA
1:13.55 3/15/24
2024 MR AP New York State YMCA Championships
772
Tristan Wright
12
MD
YMCA of Hagerstown Gators
1:13.56 11/17/23
2023 NBAC Thanksgiving Meet
773
Oliver Voss
11
VA
757swim
1:13.57 1/12/24
Splash & Dash2024 Marina Elect
774
Wells Martin
11
MD
Annapolis Swim Club
1:13.58 3/8/24
2024 Speedo MD LSC JR Champs -
775
Ben Shriver
12
VA
Quest Swimming
1:13.59 1/20/24
2024 WAC Mike Willard Polar Pl
776
Jimmy Ko
12
MR
Long Island Express
1:13.60 4/12/24
2024 MR LIE Black vs Blue Intra-Squad Meet
777
Chase Rogers
12
PV
Centreville Swim Club
1:13.60 11/10/23
2023 PV November Open - Dulles
778
Paul Tomaselli
12
CT
Weston Swimming
1:13.61 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
779
Colin Murphy
11
MR
Condors Swim Club
1:13.62 3/21/24
2024 SwimRVA Shamrock Showdown
780
Cameron Konnor
12
AD
Schenectady-Saratoga Swim Club
1:13.63 3/7/24
Adirondack Gold Short Course C
781
Richard Pelter
12
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:13.63 3/22/24
2024 RMSC Spring Finale
782
Kevin Kang
11
PV
YMCA Fairfax County Reston Wat
1:13.64 3/15/24
2024 MD YCM East Field South District Championshi
783
Jacob Campbell
11
PV
Maryland Suburban Swim Club
1:13.65 12/2/22
2022 PV Christmas Championship
784
Cade Butnick
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:13.66 2/16/24
2024 ASA President's Day Class
785
Joshua Serrano
12
MR
MIDDIES Wave Ryders
1:13.66 2/16/24
2024 37th Black History Meet
786
Ben Furia
12
MA
Blue Wave Aquatics
1:13.67 3/22/24
2024 MA MASI Silver Championships - Kroc Center
787
Vasili Listapad
12
NE
Boston YMCA Bluefins
1:13.67 11/17/23
2023 NE BYB Invitational
788
Matthew Stephens
10
MA
Suburban Seahawks Club
1:13.67 3/9/24
2024 MA MASI 10 & Under Short Course Championship
789
Henry Bibler
12
NI
Amherst Tiger Sharks
1:13.69 3/15/24
2024 14 and Under Championship
790
Daniel Gustafson
12
VA
Lynchburg YMCA
1:13.70 3/14/24
2024 USRY Short Course Champs
791
Ean Cen
11
MR
Harbor Seals
1:13.72 3/22/24
2024 MR Metro Bronze Champions
792
Josh Soderlund
10
VA
Tide Swimming
1:13.72 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
793
Cooper Hilton
10
VA
Nova South
1:13.72 12/8/23
2023 CGBD 8-12 Christmas Champ
794
Christian O'Sullivan
11
NJ
Y Greater Monmouth Swim Team
1:13.73 2/16/24
2024 MA NJ YMCA Silver Championship Meet
795
Steven Zhao
11
CT
Stamford Sailfish Aquatic
1:13.74 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
796
Kaelen Nirav Thakker
12
MR
Asphalt Green
1:13.74 3/2/24
2024 MR AGUA Last Chance Invit
797
Peter Tyrrell
11
NE
United Swim Club
1:13.76 3/15/24
2024 NE CRA March Invitational
798
Phin Izikson
12
CT
Mandell Jcc Sharks
1:13.76 1/6/24
2024 CT GRIT Blue Devil New Year's Qualifier
799
Gabe DeSantis
12
MD
Loyola Blakefield Aquatics
1:13.76 12/10/22
2022 LBA Blizzard Buster Meet
800
West Mulgrew
12
NE
YMCA of the North Shore
1:13.77 12/1/23
2023 NE YNS Reid Sacco TrialsFinals
801
Jack Tortorici
11
MA
Malvern Swimming Association
1:13.77 2/23/24
2024 MA KA Penguin Plunge ABBC Invitational
802
Bradley McLean
12
PV
MACH
1:13.78 4/5/24
2023 March Madness Invitationa
803
Robert Sheen
11
MR
Staten Island Aquatics Club
1:13.79 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
804
Alex Hayden
11
PV
Nations Capitol Swim Team
1:13.80 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
805
Ruichen Wei
11
MR
Empire Swimming
1:13.86 1/12/24
SGSA January Jump Start 2024
806
Nico Girman
11
MA
South Jersey Aquatic Club
1:13.86 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
807
Joshua Chow
11
MR
Long Island Aquatic Club
1:13.86 3/22/24
2024 MR Metro Bronze Champions
808
Jack Tompkins
11
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:13.86 3/22/24
2024 RMSC Spring Finale
809
Bogs Estrada
12
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:13.86 1/12/24
2024 Retriever Classic
810
Selim Kassem
11
CT
Glastonbury
1:13.88 1/27/24
2024 CT HHAC Invite
811
Joni Cami
12
NJ
Jersey Aquatic Club
1:13.88 11/17/23
JAC Fall Festival 23
812
Garrett Jeschke
11
CT
Wilton Y Wahoos
1:13.89 3/2/24
2024 CT WYW Regional Championships
813
Ryan Gaddi
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:13.89 2/16/24
2024 President's Day Classic
814
Jonah Drake
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:13.89 3/15/24
2024 MAKO SPRING FLING
815
Vilva Mahadevan
12
PV
Blue Wave Swim Team PV
1:13.89 3/22/24
2024 SA Spring Championships
816
Lucas Popa
11
MA
Reading and Berks County YMCA
1:13.90 3/22/24
2024 WV PA YMCA State Championships
817
Ryan Hsieh
12
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:13.90 2/23/24
2024 RMSC February Invitationa
818
Mason Patterson
11
VA
Lynchburg Aquatic Club
1:13.91 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
819
Camden Betsworth
12
VA
Cavalier Aquatics - Piedmont F
1:13.92 2/24/23
SW District Champs 9 & Over
820
Walter Marinovich
12
MA
MLY Phoenix
1:13.93 2/16/24
2024 MA NJ YMCA Silver Championship Meet
821
Benjamin Cook
12
MA
Western Wahoos
1:13.93 1/26/24
2024 MA KA Winter ABBC Invitational
822
Jacob Howze
12
MA
Egg Harbor Twp Seahawks
1:13.93 3/22/24
2024 MA MASI Silver Championships - Kroc Center
823
Viraj Kapur
11
CT
Stamford Sailfish Aquatic
1:13.94 3/2/24
2024 CT GRYM Regionals Sat-Sun
824
Antonio Perrone
12
NE
Hockomock Area YMCA Lightning
1:13.94 1/19/24
2024 NE SAC NES Bronze Championship
825
Zachary Bauer
12
VA
Lynchburg Aquatic Club
1:13.95 10/13/23
2023 TAC TITANS Fall Invite Qu
826
Adam Rinehart
12
MA
South Jersey Aquatic Club
1:13.95 3/22/24
2024 MA MASI Silver Championships - Kroc Center
827
Max Valle
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:13.95 3/1/24
2024 Cherry Blossom Champs
828
Christopher Maliar
12
CT
Cheshire Y/Sea Dog Swim Club
1:13.96 3/2/24
2024 CT CDOG Regional Championships
829
Parker Clark
12
ME
Long Reach Swim Club/Bath YMCA
1:13.96 3/14/24
2024 ME MESI Winter Championships
830
Jax Torba
9
MR
Qns Aquatic Club
1:13.96 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
831
Nikhil Lala
12
NJ
Metro Area Life Time Swimming
1:13.97 10/21/23
2023 Scarlet Haunted Halloween
832
James Yan
12
CT
Charter Oak Aquatics
1:13.98 12/15/23
2023 CT SAQ Holiday TrialsFinals Meet
833
Ryder Bevan
11
MA
Blue Dolphin Aquatics
1:13.98 3/22/24
2024 MA MASI SIlver Championships - Graham Aqautic
834
Caleb Olson
12
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:13.98 2/23/24
2024 RMSC February Invitationa
835
Zach Kenderdine
12
MA
Greater Philadelphia Aquatic C
1:14.00 12/14/23
2023 AM 61st ANNUAL CHRISTMAS MEET
836
Lochlan Mowat
12
NE
Maine Gators
1:14.01 3/15/24
2024 NE CRA March Invitational
837
Henry DeHaven
12
CT
YMCA of Greenwich Marlins Swim
1:14.01 3/2/24
2024 CT GRYM Regionals Sat-Sun
838
Hassan Adawy
12
MD
Columbia Aquatics Association
1:14.01 3/8/24
2024 Speedo Maryland Junior Ch
839
Cameron Bucko
12
MR
Phoenix Aquatic Club USA Llc
1:14.02 3/22/24
2024 MR Metro Bronze Champions
840
Daniel Lim
11
NJ
Jersey Aquatic Club
1:14.03 2/24/24
CAT 12 & Under Silver Bronze C
841
Tyler Melson
12
VA
Nova South
1:14.03 2/16/24
Central District 9-12 Year Old
842
Conor Murphy
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:14.04 2/16/24
2024 NCAP Winter Qualifier
843
Evan Nguyen
12
NE
Shamrock Swim Club
1:14.04 3/7/24
2024 CT WHAT Northeast Showcase
844
Gavin Harnish
12
VA
Tide Swimming
1:14.05 2/16/24
2024 9-12 Southeast District
845
Sean Murphy
10
PV
Nations Capitol Swim Team
1:14.05 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
846
Kiyan Rankin
11
CT
Stamford Sailfish Aquatic
1:14.07 12/7/23
2023 NE CRA Winter Invitational
847
Justin Zhao
11
NJ
Scarlet Aquatics
1:14.07 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
848
Ryan Liu
12
NJ
Whitewaters Swimming
1:14.07 12/2/23
Scarlet SCY Winter Invitationa
849
Judah Ohlson
12
MA
Nittany Lion Aquatic Club
1:14.07 3/22/24
2024 MA MASI Silver Championships - Keystone Aquat
850
Jaden Spoon
11
NJ
Metro Area Life Time Swimming
1:14.08 2/24/24
CAT 12 & Under Silver Bronze C
851
Jack Flanagan
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:14.10 10/21/23
2023 PV Autumn Kingfish Splash
852
Andrew Pelaez
9
PV
The Fish
1:14.10 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
853
Dante Guerra
12
NE
Bluefish Swim Club
1:14.12 1/26/24
2024 NE PHX January Shootout and Specialty
854
Liam King
12
CT
Ridgefield Aquatic Club
1:14.13 1/12/24
2024 CT WYW Winter Invitational
855
Max Deng
9
CT
Stamford Sailfish Aquatic
1:14.13 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
856
Eddie Cooper
10
NJ
Princeton Tiger Aquatics Club
1:14.14 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
857
Liam Vollbrecht
12
PV
Fairfax Area Aquatics
1:14.15 9/30/23
2023 PV MAKO Fall Invitational
858
Xander Vertriest
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:14.15 12/7/23
Sport Fair Winter Classic 2023
859
MJ Pyle
12
MA
George School Aquatics
1:14.15 11/3/23
2023 MA GPAC Veterans Memorial ABBC Meet
860
Gavin Uhlig
12
MD
Loyola Blakefield Aquatics
1:14.15 2/9/24
2024 LBA Last Chance Invite Me
861
Mohammad Hasib
10
MA
Ridley Area YMCA Stingrays
1:14.16 3/22/24
2024 WV PA YMCA State Championships
862
AJ Gunderman
12
VA
HVA Current
1:14.18 2/16/24
2024 9-12 Southeast District
863
Oscar Eastgate
12
MA
George School Aquatics
1:14.20 3/22/24
2024 MA MASI Silver Championships - University of
864
Owen Klaiber
10
PV
The Fish
1:14.23 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
865
Will Wallin
10
VA
Nova South
1:14.23 3/21/24
2024 SwimRVA Shamrock Showdown
866
Drew Dibattista
11
CT
Ridgefield Aquatic Club
1:14.24 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
867
Luke Hariton
12
CT
Zeus Swim Team
1:14.24 3/2/24
2024 CT GRYM Regionals Sat-Sun
868
Eli Nigri
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:14.25 3/1/24
2024 Cherry Blossom Champs
869
Arthur Dos Santos
12
NE
Boston YMCA Bluefins
1:14.25 1/19/24
2024 NE SAC NES Bronze Championship
870
Layne Roberts
12
PV
Occoquan Swimming
1:14.26 3/21/24
2024 SwimRVA Shamrock Showdown
871
Michael WU
10
MR
Twisters Swim Club
1:14.26 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
872
Cavan Kootman
11
PV
Tollefson Swimming
1:14.27 3/1/24
2024 Cherry Blossom Champs
873
Eli Shi
12
PV
Tollefson Swimming
1:14.28 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
874
Winston Hou
12
AD
Schenectady-Saratoga Swim Club
1:14.28 3/2/24
AD Silver Short Course Champio
875
Avyukt Pandey
12
NJ
Sea Wolves Swim Team
1:14.28 11/17/23
2023 Piranha Fall Rally
876
Logan Murray
12
PV
Occoquan Swimming
1:14.29 3/21/24
2024 SwimRVA Shamrock Showdown
877
Liam Kurowski
11
PV
MACH
1:14.31 2/16/24
2024 37th Black History Meet
878
Aaron Xia
12
NE
Charles River Aquatics
1:14.32 1/12/24
2024 NE CRA New Year Distance and Specialty Meet
879
Vasilii Negodin
12
NJ
Madison Mariners
1:14.33 2/16/24
2024 MA NJ YMCA Silver Championship Meet
880
Brandon Spektor
10
MA
BeFirst Swim Team
1:14.33 3/9/24
2024 MA MASI 10 & Under Short Course Championship
881
Ollie Reid
10
CT
Farmington Valley YMCA Tsunami
1:14.33 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
882
Carter Nance
9
VA
Coast Guard Blue Dolphins
1:14.34 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
883
Viraat Thakker
12
NJ
Scarlet Aquatics
1:14.35 12/2/23
Scarlet SCY Winter Invitationa
884
Vincent Sayasithsena
12
PV
Mako Swimming
1:14.38 1/12/24
SGSA January Jump Start 2024
885
Camden Mueller
10
VA
Coast Guard Blue Dolphins
1:14.38 2/16/24
2024 9-12 Southeast District
886
kellan Chen
12
MR
Long Island Aquatic Club
1:14.39 2/3/24
2024 MR YMID February Classic
887
Grady Wong
11
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:14.39 3/22/24
2024 RMSC Spring Finale
888
Paul Applegate
11
MA
South Jersey Aquatic Club
1:14.40 2/17/24
2024 MA SJAC Last Chance
889
Caleb Braun
11
AD
Northern Tribs Swimming
1:14.40 3/9/23
Adirondack Gold Short Course C
890
Eli Hoke
11
MA
Ridley Area YMCA Stingrays
1:14.40 3/8/24
2024 MA YMCA PA East Districts 2024
891
Michael Yang
11
PV
YMCA Fairfax County Reston Wat
1:14.40 3/15/24
2024 MD YCM East Field South District Championshi
892
Gannon Brooks
12
AM
Allegheny North Swim Club
1:14.41 3/16/24
PRA Last Splash
893
Luca Kim
12
MR
Phoenix Aquatic Club USA Llc
1:14.41 12/1/23
2023 CT CPAC December
894
David Yang
11
MA
South Jersey Aquatic Club
1:14.42 2/17/24
2024 MA SJAC Last Chance
895
Rory Van Loan
11
MR
Hudson Valley Dolphins
1:14.42 2/23/24
2023 MR Metro Silvers Champion
896
Sully Yoo
12
PV
MACH
1:14.43 2/16/24
2024 37th Black History Meet
897
Jordyn Schreiber
12
NE
Rockingham Area Youth Swimmin
1:14.44 1/13/24
2024 NE RAYS Snowball Splash Specialty Meet
898
Oakley Crawford
12
NE
Burlington YMCA Dynamos
1:14.45 2/2/24
2024 NE UVAC Silver Championship
899
Niko Martineck
12
NI
Buffalo Area Aquatic Club
1:14.45 3/15/24
2024 14 and Under Championship
900
Devon McKinney
12
VA
757swim
1:14.46 3/23/24
NOVA Short Course Send Off
901
Aidan Moss
12
VA
Lynchburg YMCA
1:14.48 3/14/24
2024 USRY Short Course Champs
902
Logan Monyok
11
AM
Team Pittsburgh Elite Aquatics
1:14.49 3/7/24
2024 LE West PA Y
903
Jackson Barksdale
12
VA
Lynchburg YMCA
1:14.49 3/14/24
2024 USRY Short Course Champs
904
Roman Vadapyanau
12
MR
Trident Aquatic Club
1:14.51 2/23/24
2024 MR Metro Silver Champions
905
Alex West
12
AM
Three Rivers Swimming
1:14.51 3/23/24
2024 AM SC BPR Last Splash
906
Aiden Lu
12
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:14.53 11/10/23
2023 PV RMSC November Invitati
907
Graeme Brundage
11
MA
Parkland Aquatic Club
1:14.54 3/22/24
2024 MA MASI Silver Championships - Upper Dublin H
908
Filippos Mountantonakis
10
MR
Long Island Aquatic Club
1:14.54 1/27/24
2024 MR LIAC January Time Trial
909
Brayden Sprang
12
MA
Greater Philadelphia Aquatic C
1:14.55 3/22/24
2024 MA MASI SIlver Championships - Graham Aqautic
910
Christopher Ozouf
10
PV
Nations Capitol Swim Team
1:14.56 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
911
Marcus Huang
10
NJ
Bergen Barracudas Swim Team
1:14.56 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
912
Brayden Pitts
12
MD
Bayside Aquatics
1:14.58 3/8/24
2024 Speedo Maryland Junior Ch
913
Everett Cotter
12
PV
Mako Swimming
1:14.58 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
914
Ridley Forner
12
PV
The Fish
1:14.59 3/22/24
2024 SA Spring Championships
915
Brandon Chen
10
NJ
Meadowlands Sharks
1:14.59 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
916
Max Pestrikov
10
MR
Badger Swim Club
1:14.59 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
917
William Hiscock
12
PV
The Capitol Sea Devils
1:14.60 2/16/24
2024 37th Black History Meet
918
Benjamin Pardo
12
PV
The Capitol Sea Devils
1:14.60 2/16/24
2024 37th Black History Meet
919
Ryker Seman
11
MA
North Penn Aquatic Club
1:14.60 3/22/24
2024 MA MASI Silver Championships - Upper Dublin H
920
Charlie Stenberg
12
PV
The Capitol Sea Devils
1:14.61 12/7/23
Sport Fair Winter Classic 2023
921
Jake Ryan
12
MA
Lebanon YMCA Swimming
1:14.63 3/8/24
2024 MA Pennsylvania YMCA Districts - Central
922
Zac Morton
12
VA
H2okie Aquatics
1:14.63 12/7/23
2023 12th Speedo Swim and Tri
923
Riggins Hill
11
VA
Virginia Gators
1:14.63 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
924
Charlie Kling
12
AM
Seneca Valley Swim Club
1:14.63 2/10/24
2024 SC AM Bronze Champs
925
Roy Zur
11
MR
Long Island Express
1:14.64 4/12/24
2024 MR LIE Black vs Blue Intra-Squad Meet
926
Jason Johnson
11
PV
DC Wave Swim Team
1:14.64 2/16/24
2024 37th Black History Meet
927
Esteban Quintero
12
MR
Three Village Swim Club
1:14.66 2/23/24
2024 MR Metro Silvers Champion
928
Luke Grant
11
CT
Laurel East Hartford YMCA
1:14.69 2/25/24
2024 CT HHAC 10Under Finale
929
Evan Wang
12
NE
Shawmut Aquatic Club
1:14.70 2/2/24
2024 NE SAC Silver Championship
930
Josef Saric
12
MR
Phoenix Aquatic Club USA Llc
1:14.70 12/1/23
2023 CT CPAC December
931
Henry Thompson
12
NJ
Scarlet Aquatics
1:14.71 2/10/24
2024 Scarlet Superbowl Splash
932
Knox Conley
12
NE
Crimson Aquatics
1:14.73 2/2/24
2024 NE UVAC Silver Championship
933
Gabriel Youssef
11
MR
Staten Island Aquatics Club
1:14.75 2/23/24
2024 MR Metro Silver Champions
934
Jacob Roddin
11
PV
MACH
1:14.75 12/7/23
2023 PV NCAP Invitational
935
Zachary Xue
11
NE
Arctic Aquatics
1:14.76 1/12/24
2024 NE CRA New Year Distance and Specialty Meet
936
Ryan Versaggi
11
PV
York Swim Club of Northern Vir
1:14.76 3/15/24
2024 MAKO SPRING FLING
937
Luc Pelletier
12
MR
92nd Street Flying Dolphins
1:14.76 2/23/24
2024 MR Metro Silver Champions
938
Kurt Maloney
12
PV
Fairfax Foxes Swimming
1:14.76 4/20/24
2024 FXFX Pirate Pacer
939
Soren Mancauskas
12
NE
Central Vermont Swim Club
1:14.77 2/2/24
2024 NE UVAC TT Silvers
940
Aidan Soukup
11
PV
York Swim Club of Northern Vir
1:14.80 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
941
Cooper Russell
12
MA
HERSHEY AQUATIC CLUB
1:14.80 12/1/23
2023 MA HAC Chocolate Splash ABBC
942
Timofey Khodyuk
11
NE
Shawmut Aquatic Club
1:14.81 2/2/24
2024 NE SAC Silver Championship
943
Michael Bagley
10
PV
MACH
1:14.84 10/7/23
2023 PV Harvest Moon Invitational
944
Alex Goldberg
12
MR
Long Island Express
1:14.85 4/12/24
2024 MR LIE Black vs Blue Intra-Squad Meet
945
Xavier Lee
11
NJ
Wyckoff YMCA Sharks
1:14.85 2/24/23
2023 NJ AP YMCA 12 Under State Championship
946
Alyster Libertiny
11
CT
Wilton Y Wahoos
1:14.86 3/2/24
2024 CT WYW Regional Championships
947
William Allen
12
VA
Nova South
1:14.86 2/16/24
Central District 9-12 Year Old
948
Finnley Hoops
12
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:14.86 1/20/24
2024 WAC Mike Willard Polar Pl
949
Zach Carr
12
NE
North Shore Swim Club
1:14.88 1/27/24
2024 NE NSSC Blizzard Classic
950
William Diehl
10
MA
York YMCA Swimming
1:14.89 3/2/24
2024 MA YSCAP League Championship Meet
951
Max Paltridge
12
MR
Asphalt Green
1:14.90 1/13/24
2024 MR AGUA MLK Invitational
952
Bryce McLearie
11
NJ
Bergen Barracudas Swim Team
1:14.90 2/10/24
2024 Will You BB Mine
953
Ryder Montgomery
12
ME
Down East Family YMCA
1:14.90 1/28/24
2024 ME BYB Wintry Mix
954
Aldis Qerimaj
11
NJ
Rebel Aquatic Club
1:14.91 4/5/24
2024 GTSA TYR Spring Champions
955
Ethan Colaluca
12
ME
Long Reach Swim Club/Bath YMCA
1:14.91 3/14/24
2024 ME MESI Winter Championships
956
Gavin Woering
12
CT
Regional YMCA of Western CT
1:14.91 12/1/23
2023 CT RYWC December Qualifer
957
Benjamin Morse
12
NE
Kingfish Rhode Island
1:14.92 12/7/23
2023 NE SAC Candy Cane Classic
958
William Artemenko
11
NJ
Summit Area YMCA
1:14.92 2/23/24
2024 NJ AP YMCA 12 Under State Championship
959
Richard Wang
10
MR
Long Island Aquatic Club
1:14.92 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
960
Elias Kite
9
VA
Virginia Gators
1:14.93 12/7/23
2023 WV Club Mountaineer Speedo Invite
961
Maksym Murmylyk
12
MA
Lower Moreland Swimming
1:14.94 10/20/23
2023 MA UDAC Rocktoberfest
962
Nathan Ricciardi
12
NJ
Princeton Piranhas Swim Team
1:14.96 2/24/24
2024 12 & Under Silver Bronze
963
Elon Tseytlin
12
NJ
Lakeland Hills YMCA
1:14.96 2/16/24
2024 MA NJ YMCA Silver Championship Meet
964
Gabriel Fernandez
12
MR
Mid Hudson Heatwaves
1:14.96 2/23/24
2023 MR Metro Silvers Champion
965
Joseph Bussey
12
PV
The Capitol Sea Devils
1:14.97 4/5/24
2023 March Madness Invitationa
966
Owen Litman
12
MR
Manhattan Makos
1:14.97 1/13/24
2024 MR AGUA MLK Invitational
967
Michael Cao
12
MA
Upper Main Line YMCA
1:14.98 2/17/24
2024 MA SJAC Last Chance
968
Henry Nguyen
11
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:14.98 2/23/24
2024 RMSC February Invitationa
969
Ryan Lu
10
NE
Amherst Tritons
1:14.98 12/7/23
2023 NE CRA Winter Invitational
970
Simeon Piralkov
12
NE
Shawmut Aquatic Club
1:15.00 2/2/24
2024 NE SAC Silver Championship
971
Dennis Krut
12
CT
Wilton Y Wahoos
1:15.00 3/2/24
2024 CT WYW Regional Championships
972
Henry Hart
11
CT
Westport Weston Family YMCA Wa
1:15.01 3/2/24
2024 CT BULL Regional Championships
973
Vince Shepler
12
NI
STAR SWIMMING
1:15.01 3/15/24
2024 14 and Under Championship
974
Nicholas Basile
12
AD
Schenectady-Saratoga Swim Club
1:15.02 11/12/23
Fall Frenzy 2023
975
Aaron Dobson
12
MD
Great Mills Aquatic Club
1:15.02 3/8/24
2024 Speedo MD LSC JR Champs -
976
Sasha Herron
12
MD
Naval Academy Aquatic Club
1:15.02 12/2/23
2023 NAAC Holiday Blast
977
Ethan Hu
11
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:15.02 12/1/23
2023 PV Christmas Champs
978
Nikas Kompanets
10
MA
BeFirst Swim Team
1:15.02 3/9/24
2024 MA MASI 10 & Under Short Course Championship
979
Alex Koltov
10
NE
Kingfish Rhode Island
1:15.02 5/3/24
2024 NE KING-RI MayFair Meet
980
Patrick Cleary
12
PV
Mako Swimming
1:15.03 12/7/23
Sport Fair Winter Classic 2023
981
Ryan Stankus
12
MA
South Jersey Aquatic Club
1:15.03 11/3/23
2023 MA GPAC Veterans Memorial ABBC Meet
982
Nick Pichlmeier
10
MR
Asphalt Green
1:15.03 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
983
Andrew Schmitt
11
PV
The Capitol Sea Devils
1:15.04 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
984
Jude Gillen
12
MA
Suburban Seahawks Club
1:15.05 2/10/24
2024 MA JW Sweetheart Closed Meet
985
Micah Bess
11
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:15.06 12/14/23
2023 Riley Eaton Holiday Invit
986
Patrick McIntire
11
ME
Long Reach Swim Club/Bath YMCA
1:15.08 3/8/24
2024 ME State YMCA Swim Championships
987
Nathan Griffin
11
MD
Sprc Stingrays
1:15.08 3/8/24
2024 Speedo Maryland Junior Ch
988
Mat Zipunnikov
10
MD
Meadowbrook Swim Team
1:15.09 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
989
William Thompson
11
NJ
Scarlet Aquatics
1:15.10 2/10/24
2024 Scarlet Superbowl Splash
990
Bryson Doran
10
MR
Qns Aquatic Club
1:15.10 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
991
Stirling St Jacques
12
MA
Parkland Swimming Club
1:15.11 3/22/24
2024 MA MASI SIlver Championships - Graham Aqautic
992
Morgan Vandormolen
12
MR
Team Suffolk
1:15.12 4/13/24
2024 MR AP ASCSC Suffolk County Championship
993
Grant Zimmer
12
MA
South Jersey Aquatic Club
1:15.13 3/22/24
2024 MA MASI Silver Championships - Kroc Center
994
Bruno Echeverri
12
PV
Nations Capitol Swim Team
1:15.13 11/30/23
2023 PV Turkey Claus Showdown
995
Dawson Herbert
11
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:15.13 3/22/24
2024 RMSC Spring Finale
996
Yuto Takahashi
10
NE
Belmont Aquatic Team
1:15.15 3/17/23
2023 NE CRA TrialsFinals Meet
997
Andrew Stevens
12
NE
Sanford Y Titans
1:15.16 12/8/23
2023 ME ABF Michelle Arpin Inv
998
Hunter Rogers
12
CT
YMCA of Greenwich Marlins Swim
1:15.16 3/22/24
2024 CT RYWC Regional YMCA Open
999
Camden Boedges
12
NJ
Bergen Barracudas Swim Team
1:15.17 2/24/24
CAT 12 & Under Silver Bronze C
1000
Liam Zucker
12
MR
Asphalt Green
1:15.19 1/13/24
2024 MR AGUA MLK Invitational
Disclaimer: This Website is not affiliated with USA Swimming nor any Local Swim Committee. The information on this website is not to be viewed as official times nor as official rankings.
While we use reasonable efforts to include the most up to date and accurate information on our website,
we make no representations as to the accuracy, timeliness, or completeness of the information.
The information provided within this website is provided for entertainment purposes only.
The information on this website is not intended to be used in any form as part of a College or University Admission Application