New York Swimming
Boys Age 5 to 10
100 Yards Individual Medley
9/1/2023 to 8/31/2024
Short Course Yards (SCY)
Rankings by Current Season We offer two types of swimmer rankings:Current Season and Career Best. The Current Season rankings only include results from swim meets that have occurred between September 1, 2023 and August 31, 2024.The Career Best rankings are based upon career best times for each event. This set of rankings is based only upon results from swim meets that have occurred between September 1, 2023 and August 31, 2024. Age is the swimmer's age on the date of the swim meet.
Swimmer
Age at Meet
Team
Time
Date
Swim Meet
1Andrew Torba 10 Qns Aquatic Club 1:08.65 4/03/24 ISCA Elite Show
2Yeha Joo 10 Phoenix Aquatic Club 1:08.99 3/27/24 Eastern Zone SC
3Jackson Gardner 10 New York Sharks Aquat 1:09.40 3/27/24 Eastern Zone SC
4Justin Lu 10 Long Island Aquatic C 1:09.58 12/07/23 PV NCAP Invitat
5Alex Fidos 10 Three Village Swim Cl 1:10.02 3/08/24 MR SC Junior Me
6Stefan Perelman 10 Staten Island Aquatic 1:10.29 4/03/24 ISCA Elite Show
7Adrian Lien 10 Long Island Aquatic C 1:10.52 12/07/23 PV NCAP Invitat
8Joshua Fan 10 Pack Swim Team of Pit 1:11.06 3/27/24 Eastern Zone SC
9James Veneziano 10 Staten Island Aquatic 1:11.31 2/02/24 MR SSC TYR Febr
10Caelan Clover 10 Three Village Swim Cl 1:11.62 4/13/24 MR AP ASCSC Suf
11Martin Fisherman 10 Trident Aquatic Club 1:11.86 4/03/24 ISCA Elite Show
12Anthony Tamosiunas 10 Staten Island Aquatic 1:11.95 4/03/24 ISCA Elite Show
13Alex Tompa 10 Phoenix Aquatic Club 1:12.32 2/02/24 MR BGNW Februar
14Bryce Boudreau 9 Three Village Swim Cl 1:12.32 4/13/24 MR AP ASCSC Suf
15Lejen Wei 10 Westchester Aquatic C 1:12.81 12/07/23 33rd Annual Win
16Charlie Martin 10 MIDDIES Wave Ryders 1:12.86 3/15/24 MR AP New York
17Charles Antonetti 10 Three Village Swim Cl 1:13.06 4/13/24 MR AP ASCSC Suf
18Hunter Spelman 10 Connetquot Swim Club 1:13.27 3/08/24 MR SC Junior Me
19James Clark 10 CPP-AD 1:13.31 10/21/23 Trick or Treat
20Ryan Fuccillo 10 West Islip Swim Club 1:13.49 4/13/24 MR AP ASCSC Suf
21Mikey Coquinco 10 Flushing YMCA 1:13.87 1/12/24 PV YMCA MD Wint
22Jax Torba 9 Qns Aquatic Club 1:13.96 4/03/24 ISCA Elite Show
23Michael Wu 10 Twisters Swim Club 1:14.26 3/08/24 MR SC Junior Me
24Filippos Mountantonakis 10 Long Island Aquatic C 1:14.54 1/27/24 MR LIAC January
25Max Pestrikov 9 Badger Swim Club 1:14.59 3/08/24 MR SC Junior Me
26Richard Wang 10 Long Island Aquatic C 1:14.92 3/08/24 MR SC Junior Me
27Nick Pichlmeier 10 Asphalt Green 1:15.03 3/27/24 Eastern Zone SC
28Bryson Doran 10 Qns Aquatic Club 1:15.10 4/03/24 ISCA Elite Show
29Austin Derrick 10 STAR SWIMMING 1:15.32 3/27/24 Eastern Zone SC
30Leo Yuan 10 Cpp River Hawks 1:15.32 3/15/24 14 and Under Ch
31Mato Ivankovic 10 Victor Swim Club 1:15.46 11/30/23 STAR Short Cour
32Salvatore Mendolia 10 Long Island Aquatic C 1:15.56 3/21/24 SwimRVA Shamroc
33Jake Kim 10 Asphalt Green 1:15.71 2/02/24 MR COND Last Ch
34Maksim Touday 10 Qns Aquatic Club 1:15.82 9/23/23 MR SSC TYR Sept
35David Whang 10 Team Suffolk 1:15.84 4/13/24 MR AP ASCSC Suf
36Jaden Kim 10 Team Suffolk 1:15.89 4/13/24 MR AP ASCSC Suf
37Ben Farmer 10 Pack Swim Team of Pit 1:16.32 12/09/23 NI WEBS Pentath
38Tim Strochkov 10 Freedom Aquatics 1:16.57 2/23/24 MR Metro Silver
39Nicholas Trosman 10 Match Point Nyc 1:16.59 3/08/24 MR SC Junior Me
40Ethan Mungal 10 Three Village Swim Cl 1:16.60 4/13/24 MR AP ASCSC Suf
41Daniel Andguladze 10 Asphalt Green 1:17.18 2/02/24 MR COND Last Ch
42Binnat Huseynov 9 Buffalo Area Aquatic 1:17.20 2/09/24 Michigan Open
43Joshua Chow 10 Long Island Aquatic C 1:17.22 12/07/23 PV NCAP Invitat
44Austin Wu 10 Three Village Swim Cl 1:17.42 4/13/24 MR AP ASCSC Suf
45Dean Hamdouch 10 Westchester Aquatic C 1:17.63 3/21/24 SwimRVA Shamroc
46Dylan Mack 10 Hudson Valley Dolphin 1:17.67 11/10/23 MR VAC/NYS Viki
47Noah Wang 10 Freedom Aquatics 1:17.72 3/08/24 MR SC Junior Me
48Vincent Nguyen 10 Three Village Swim Cl 1:17.84 4/13/24 MR AP ASCSC Suf
49Derek Li 9 Empire Swimming 1:18.40 12/07/23 NE CRA Winter I
50Paul Teta 10 Long Island Aquatic C 1:18.45 3/21/24 SwimRVA Shamroc
51Isaac Maeng 10 Team Suffolk 1:18.49 2/23/24 MR Metro Silver
52Benjamin Ringh 10 Long Island Aquatic C 1:18.54 3/08/24 MR SC Junior Me
53Zachary Hu 10 Long Island Aquatic C 1:18.65 10/07/23 MR AGUA Season
54Carmeleau Joachim 9 Newburgh Sharks 1:18.73 3/08/24 MR SC Junior Me
55Jacob Zhang 10 Bgc-N. Westchester Ma 1:18.81 10/29/23 MR NCAC October
56David Tetry 10 Match Point Nyc 1:19.24 2/23/24 MR Metro Silver
57Benjamin Rochlin 10 Three Village Swim Cl 1:19.32 12/07/23 MR HAUP TYR Eag
58Timofey Synyakov 10 Match Point Nyc 1:19.32 11/24/23 MR LIE Thanksgi
59Ryan Kostov 8 Match Point Nyc 1:19.60 11/11/23 MR FREE Freedom
60Jack Follette 10 Long Island Express 1:19.70 2/10/24 MR LIE Second C
61Kyle Chang 10 Qns Aquatic Club 1:19.77 10/28/23 MR QNS October
62Zachary Fraas 9 Buffalo Area Aquatic 1:19.85 3/15/24 14 and Under Ch
63Ryan Kwoka 10 Buffalo Area Aquatic 1:19.87 3/15/24 14 and Under Ch
64JUSTIN Cheng 10 Long Island Aquatic C 1:19.93 10/07/23 MR AGUA Season
65Wyatt Lee-Walters 10 Asphalt Green 1:19.94 3/08/24 MR SC Junior Me
66Aaron Zheng 9 Long Island Express 1:19.99 4/12/24 MR LIE Black vs
67Ethan Haas 10 Hudson Valley Dolphin 1:20.04 2/23/24 MR Metro Silver
68Shiki Ono 9 Badger Swim Club 1:20.08 3/08/24 MR SC Junior Me
69Karan Aflaki 10 Match Point Nyc 1:20.18 1/05/24 MR EAST New Yea
70Benjamin Luding 9 Asphalt Green 1:20.23 3/08/24 MR SC Junior Me
71Lucas Liu 10 Long Island Aquatic C 1:20.48 2/23/24 MR Metro Silver
72Kirill Ursulov 10 Match Point Nyc 1:20.49 12/17/23 MR FREE Freedom
73Jack Bailey 9 Three Village Swim Cl 1:20.57 4/13/24 MR AP ASCSC Suf
74Logan Maas 10 Victor Swim Club 1:20.57 11/17/23 The 2023 Mark J
75Nico Lahre 8 Bgc-N. Westchester Ma 1:20.63 3/02/24 MR Metro 8 & Un
76Teddy Diamantis 9 Long Island Express 1:20.83 4/12/24 MR LIE Black vs
77Giacomo Iacobazzi 9 Empire Swimming 1:20.86 3/07/24 CT WHAT Northea
78Rex Doerfler 10 East Hampton Recenter 1:20.92 3/15/24 MR AP New York
79Brendan Ashley 10 MIDDIES Wave Ryders 1:21.11 2/23/24 MR Metro Silver
80Michael Pellumbi 10 Condors Swim Club 1:21.19 2/23/24 MR Metro Silver
81Gianluca Rapley 9 Riverbank RedTails Sw 1:21.22 3/22/24 MR Metro Bronze
82Jameson Hoolan 10 West Islip Swim Club 1:21.23 4/13/24 MR AP ASCSC Suf
83Alejandro Neyra Suarez 9 Long Island Aquatic C 1:21.33 3/08/24 MR SC Junior Me
84Keegan Daniels 9 Northern Dutchess Aqu 1:21.35 3/08/24 MR SC Junior Me
85Ryan Shields 10 Sachem Swim Club 1:21.37 1/07/24 MR FA New Years
86Ben Margolius 10 Unattached 1:21.54 4/03/24 ISCA Elite Show
87Teddy Goldstein 9 Manhattan Makos 1:21.65 3/08/24 MR SC Junior Me
88Jagger Simpson 10 Bgc-N. Westchester Ma 1:21.78 10/21/23 MR LIAC Chappy'
89Dennis Audzeyev 10 Freedom Aquatics 1:21.82 9/30/23 FREEDOM Season
90Mason Staulcup 10 Team Suffolk 1:21.93 4/13/24 MR AP ASCSC Suf
91Tanner Ray 10 Victor Swim Club 1:21.99 11/30/23 STAR Short Cour
92Brian Guo 10 Long Island Aquatic C 1:22.09 2/23/24 MR Metro Silver
93Ethan Collins 10 Sachem Swim Club 1:22.23 4/13/24 MR AP ASCSC Suf
94Colin Tully 10 Trident Aquatic Club 1:22.24 2/23/24 MR Metro Silver
95Mikel Ruiz-Massieu 9 Asphalt Green 1:22.29 3/02/24 MR AGUA Last Ch
96Vance Hull 9 East Aurora Swim Team 1:22.34 3/15/24 14 and Under Ch
97Isaac Zhang 9 Empire Swimming 1:22.43 9/30/23 MR Empire 12-Un
98Bruce Peng 10 Long Island Aquatic C 1:22.54 10/07/23 MR AGUA Season
99Greyson Rigolosi 10 Schenectady-Saratoga 1:22.81 2/04/24 Delmar Dolfins
100Ari Crooks 10 Hes Hurricanes 1:22.82 11/04/23 MR TRI Fall SCY
101Jakob Boettrich 9 Badger Swim Club 1:22.82 3/08/24 MR SC Junior Me
102Lucas Robles 10 Sachem Swim Club 1:22.96 11/11/23 MR SSC Turkey T
103Joseph Cassenti 10 Victor Swim Club 1:22.99 11/30/23 STAR Short Cour
104Odin Wohler 10 Badger Swim Club 1:23.02 2/23/24 MR Metro Silver
105Romyn Gargano 10 New York Sharks Aquat 1:23.48 10/27/23 MR MWDA Heats a
106Ethan Abayeva 10 Trident Aquatic Club 1:23.73 12/16/23 MR TRI Winter S
107Thomas Karl 9 Badger Swim Club 1:23.74 3/08/24 MR SC Junior Me
108Atlas Kim 10 Long Island Express 1:24.01 4/12/24 MR LIE Black vs
109Marcus Ladeira 9 Twisters Swim Club 1:24.05 3/08/24 MR SC Junior Me
110Octavius Zhang 10 Badger Swim Club 1:24.07 2/02/24 MR COND Last Ch
111Nour Mokhtar 10 Harbor Seals 1:24.08 10/29/23 MR NCAC October
112Evan Shi 10 Team Suffolk 1:24.13 12/07/23 MR HAUP TYR Eag
113Elliott Darwell 9 Asphalt Green 1:24.33 10/07/23 MR AGUA Season
114Daniel Zhang 10 Southern Tier Aquatic 1:24.37 12/08/23 CNY Invite
115Adrian Harutunyan 10 Asphalt Green 1:24.43 3/02/24 MR AGUA Last Ch
116Mihai Brumariu 9 Long Island Aquatic C 1:24.48 3/08/24 MR SC Junior Me
117Rey Iyer 9 Long Island Aquatic C 1:24.49 11/30/23 STAR Short Cour
118Kai Huang 10 Asphalt Green 1:24.55 10/07/23 MR AGUA Season
119Jack Henley 10 Long Island Aquatic C 1:24.63 1/12/24 MR NFS 41st Dr.
120Sam Lee 10 Flushing YMCA 1:24.66 11/17/23 MR Flushing Y B
121Thomas Afonin 8 Shorefront Ym-Ywha 1:24.72 2/10/24 MR FREE Champio
122Graham Wisniewski 10 Mexico Tiger Sharks 1:24.85 1/05/24 Mexico Tiger Sh
123ryan Xie 10 Huntington YMCA 1:24.87 4/13/24 MR AP ASCSC Suf
124Steven Dougherty 10 Genesee Valley Swim T 1:24.88 3/15/24 14 and Under Ch
125Cruz Malick 10 Asphalt Green 1:24.91 10/07/23 MR AGUA Season
126Thomas Wadham 10 Team Suffolk 1:24.93 2/23/24 MR Metro Silver
127Christian Colvin 10 Asphalt Green 1:25.05 3/02/24 MR AGUA Last Ch
128Colin Solly 10 Flushing YMCA 1:25.07 11/17/23 MR Flushing Y B
129Jason Liu 10 Long Island Aquatic C 1:25.26 2/23/24 MR Metro Silver
130Jack Ryan 9 Buffalo Area Aquatic 1:25.37 1/26/24 STAR Winter Cha
131Greyson Sugar 10 Oswego Laker Swim Clu 1:25.53 3/15/24 14 and Under Ch
132Kenneth Willcox 10 Schenectady-Saratoga 1:25.56 3/07/24 Adirondack Gold
133Caden Tynan 10 Stingrays Swim Club 1:25.63 5/03/24 NI AMTS Spring
134Eden Siritipakul 9 Twisters Swim Club 1:25.65 3/08/24 MR SC Junior Me
135Luke Dinsman 10 Team Suffolk 1:25.67 4/13/24 MR AP ASCSC Suf
136Ian Huang 10 Brooklyn Stingrays 1:25.71 10/07/23 MR AGUA Season
137Dylan Astill 10 Phoenix Aquatic Club 1:25.71 12/14/23 MA LAC Arena Ho
138Evan Hannaberry 10 Long Island Aquatic C 1:25.72 12/01/23 MR NYS Holiday
139Kiran Manz 10 CPP-AD 1:25.77 3/07/24 Adirondack Gold
140Henry Sullivan 10 East Hampton Recenter 1:25.78 3/15/24 MR AP New York
141Sion Pak 10 Long Island Aquatic C 1:25.94 11/30/23 STAR Short Cour
142Aidan Fenley 10 West Islip Swim Club 1:25.97 4/13/24 MR AP ASCSC Suf
143Liam Castro 10 Twisters Swim Club 1:26.09 11/04/23 MR TRI Fall SCY
144Nicholas Bringle 9 Long Island Aquatic C 1:26.14 3/08/24 MR SC Junior Me
145Dylan Gimm 9 Long Island Aquatic C 1:26.15 3/08/24 MR SC Junior Me
146Kobe Zhu 9 Twisters Swim Club 1:26.19 4/03/24 ISCA Elite Show
147Mark Derkach 9 Match Point Nyc 1:26.29 2/10/24 MR FREE Champio
148Nicholas Bodensteiner 10 Victor Swim Club 1:26.29 3/15/24 14 and Under Ch
149Alex Divers 10 Huntington YMCA 1:26.31 4/13/24 MR AP ASCSC Suf
150Ryan Szewczyk 10 STAR SWIMMING 1:26.32 1/26/24 STAR Winter Cha
151Liam Pang 9 Empire Swimming 1:26.37 12/15/23 MR EAST Holiday
152Andrew Lo 10 Team Suffolk 1:26.54 12/07/23 MR HAUP TYR Eag
153Evan Bauscher 10 Bgc-N. Westchester Ma 1:26.56 2/23/24 MR Metro Silver
154Alexander Yuen 10 Long Island Aquatic C 1:26.60 2/03/24 MR YMID Februar
155Jackson Rodriguez 10 Westchester Aquatic C 1:26.61 5/04/24 MR Wolverines M
156Samuel Schuldt 10 ALBS-AD 1:26.73 3/07/24 Adirondack Gold
157Lev Pinchuk 9 Freedom Aquatics 1:26.73 3/08/24 MR SC Junior Me
158Jack Fengler 9 West Islip Swim Club 1:26.76 4/13/24 MR AP ASCSC Suf
159Quinn Smith 9 Asphalt Green 1:26.94 1/13/24 MR AGUA MLK Inv
160Max Adams 10 Manta Rays 1:26.95 3/15/24 MR AP New York
161Ethan An 9 Long Island Aquatic C 1:26.97 3/22/24 MR Metro Bronze
162Yasha Zaytsev 10 Asphalt Green 1:26.97 3/02/24 MR AGUA Last Ch
163Erik Horstmyer 10 CPP-AD 1:27.00 2/10/24 Piranha's Penta
164Ethan Zhang 10 CPP-AD 1:27.04 2/10/24 Piranha's Penta
165Andrew Coquinco 9 Flushing YMCA 1:27.14 1/28/24 MR AP CIY Mini
166Tyler Nale 10 Southern Tier Aquatic 1:27.14 3/15/24 14 and Under Ch
167Michael Reddy 10 Westchester Aquatic C 1:27.21 1/28/24 MR WEST New Yea
168Lucas Vasilyev 10 92nd Street Flying Do 1:27.22 2/03/24 MR YMID Februar
169Kallin Thai 10 Qns Aquatic Club 1:27.34 11/25/23 MR QNS Protect
170Brady Shiferman 10 Asphalt Green 1:27.37 3/02/24 MR AGUA Last Ch
171Griffin Adams 10 Glen Gators Swim Team 1:27.42 3/15/24 14 and Under Ch
172Dominic Ambotas 10 Empire Swimming 1:27.44 12/07/23 NE CRA Winter I
173Connor Stern 10 Long Island Express 1:27.61 4/12/24 MR LIE Black vs
174Daniel Lefferts 10 Asphalt Green 1:27.62 12/01/23 MR NYS Holiday
175Michael Cardinale 10 West Islip Swim Club 1:27.64 4/13/24 MR AP ASCSC Suf
176Andrew Nawang 9 Twisters Swim Club 1:27.68 4/03/24 ISCA Elite Show
177Bradley Cintron 9 Long Island Aquatic C 1:27.75 3/21/24 SwimRVA Shamroc
178Aiden Tsai 9 Long Island Aquatic C 1:27.79 3/22/24 MR Metro Bronze
179Marcel Zak 10 Farmingdale Aquatics 1:27.86 9/23/23 MR SSC TYR Sept
180Gary Peters 9 Manhattan Makos 1:27.89 3/22/24 MR Metro Bronze
181John Najm 9 Condors Swim Club 1:27.90 10/13/23 MR COND October
182Alexander Rodgers 10 Long Island Aquatic C 1:28.01 3/22/24 MR Metro Bronze
183Roger Zhu 9 Long Island Express 1:28.02 4/12/24 MR LIE Black vs
184Jackson Pollinger 10 Delmar Dolfins 1:28.02 3/07/24 Adirondack Gold
185Asher Ogden 10 Fairport Area Swim Te 1:28.03 3/15/24 14 and Under Ch
186Caleb Freedman 10 Long Island Aquatic C 1:28.05 1/12/24 MR NFS 41st Dr.
187Leonardo Garcia 10 Kips Bay Makos 1:28.11 2/11/24 MR AP KBM Last
188Avi Godrei 10 Freedom Aquatics 1:28.27 3/03/24 MR FREE Spring
189Luke Bender 10 Condors Swim Club 1:28.32 12/14/23 AM 61st ANNUAL
190Zachary Robinson 8 Westchester Aquatic C 1:28.41 1/28/24 MR WEST New Yea
191Bruno Frustaci 10 Long Island Aquatic C 1:28.42 1/12/24 MR NFS 41st Dr.
192Coleson Price 9 Cpp River Hawks 1:28.45 3/15/24 14 and Under Ch
193Kai Wong 10 Asphalt Green 1:28.45 12/01/23 MR NYS Holiday
194Dmytro Shcherban 10 Condors Swim Club 1:28.46 3/21/24 SwimRVA Shamroc
195Dylan Laidlaw 9 Three Village Swim Cl 1:28.67 4/13/24 MR AP ASCSC Suf
196Kean Mack 9 Team Suffolk 1:28.71 3/22/24 MR Metro Bronze
197Aaron Striker 10 CPP-AD 1:28.78 1/05/24 Starfish Trophy
198Ashton Crooks 9 Hes Hurricanes 1:28.84 3/22/24 MR Metro Bronze
199Daschel Thompson 10 East Aurora Swim Team 1:29.06 11/30/23 STAR Short Cour
200Brian Lu 10 Long Island Aquatic C 1:29.18 2/03/24 MR YMID Februar
201Danny Saenko 9 Empire Swimming 1:29.22 9/30/23 MR Empire 12-Un
202Gavin Sabatella 10 Farmingdale Aquatics 1:29.35 2/02/24 MR SSC TYR Febr
203Eric Kozlovsky 10 Freedom Aquatics 1:29.35 3/22/24 MR Metro Bronze
204Tsubasa Ogata 10 Asphalt Green 1:29.40 3/02/24 MR AGUA Last Ch
205Nate Collins 10 Sachem Swim Club 1:29.52 3/22/24 MR Metro Bronze
206Isaac Miller 9 Pack Swim Team of Pit 1:29.54 2/23/24 NI Silver Champ
207Xavier Schmitt 10 Club Fit Jefferson Va 1:29.58 12/17/23 MR SSC Reindeer
208Felix Turpin 9 Asphalt Green 1:29.68 3/02/24 MR AGUA Last Ch
209Emmett Steele 10 ALBS-AD 1:29.69 1/28/24 Stingray Splash
210Bogdan Varnavskikh 9 Freedom Aquatics 1:29.69 3/22/24 MR Metro Bronze
211Jesse Cammarata 10 Amherst Tiger Sharks 1:29.76 1/13/24 Niagara Jr/Sr P
212Gabriel Nolan 8 Long Island Express 1:29.79 4/12/24 MR LIE Black vs
213Leo Lambert 10 Asphalt Green 1:29.89 3/02/24 MR AGUA Last Ch
214Michael Chen 10 Westchester Aquatic C 1:29.94 10/28/23 MR WEST Hallowe
215Elliot Katz 10 Manhattan Makos 1:30.01 10/07/23 MR AGUA Season
216Evan Carstens 9 Saratoga Regional YMC 1:30.02 3/15/24 MR AP New York
217Michael Gyulbudaghyan 8 Match Point Nyc 1:30.02 3/02/24 MR Metro 8 & Un
218Jude Kim 9 Phoenix Aquatic Club 1:30.08 2/02/24 MR BGNW Februar
219Teddy Chung 9 Long Island Aquatic C 1:30.10 3/22/24 MR Metro Bronze
220John Denkenberger 9 Syracuse Chargers 1:30.11 2/23/24 NI Silver Champ
221Marcus Esteban 10 Sachem Swim Club 1:30.13 3/22/24 MR Metro Bronze
222Daniel Lee 10 Team Suffolk 1:30.14 3/22/24 MR Metro Bronze
223Rj Mulder 8 Phoenix Aquatic Club 1:30.25 3/02/24 MR Metro 8 & Un
224Joey O'Donnell 10 Bgc-N. Westchester Ma 1:30.31 2/02/24 MR BGNW Februar
225Dev Sud 10 Asphalt Green 1:30.32 10/07/23 MR AGUA Season
226Luke Chen 8 Three Village Swim Cl 1:30.33 4/13/24 MR AP ASCSC Suf
227Landon Palaganas 9 Orchard Park Town Wre 1:30.52 3/15/24 14 and Under Ch
228Ben Bauler 10 Long Island Aquatic C 1:30.54 3/22/24 MR Metro Bronze
229Elvis Orchowski 10 Asphalt Green 1:30.54 3/02/24 MR AGUA Last Ch
230Aiden Man 10 Qns Aquatic Club 1:30.56 3/22/24 MR Metro Bronze
231Cam Rutherford 10 Bgc-N. Westchester Ma 1:30.58 12/01/23 MR BGNW Decembe
232Cody Adams 10 Orchard Park Town Wre 1:30.64 2/23/24 Niagara Qualifi
233Jacob YU 8 Twisters Swim Club 1:30.68 3/02/24 MR Metro 8 & Un
234Mateo Ottomanelli 10 Manhattan Makos 1:30.72 10/07/23 MR AGUA Season
235Jacob Polishchuk 9 ALBS-AD 1:30.78 3/01/24 AD Silver Short
236Jeffrey Qian 8 Asphalt Green 1:30.83 1/13/24 MR AGUA MLK Inv
237Ansel Youmans 10 Saratoga Regional YMC 1:30.85 3/15/24 MR AP New York
238Arthur Pan 8 Life Time Fitness New 1:30.88 3/02/24 MR Metro 8 & Un
239Adam Bak 10 Qns Aquatic Club 1:30.89 10/28/23 MR QNS October
240Lyndon Zheng 9 Long Island Express 1:30.92 12/15/23 CT SAQ Holiday
241Zander Crum-Ewing 9 Westchester Aquatic C 1:30.93 10/28/23 MR WEST Hallowe
242Joseph Nguyen 7 Three Village Swim Cl 1:31.02 4/13/24 MR AP ASCSC Suf
243Alex Marincenko 10 Suffern Sea Lions 1:31.08 11/10/23 MR VAC/NYS Viki
244Gabe Poplawski 10 Patriot Swim Team 1:31.19 12/08/23 CNY Invite
245Grady Tompkins 8 Genesee Valley Swim T 1:31.21 1/13/24 Niagara Jr/Sr P
246LUCAS Huang 9 Qns Aquatic Club 1:31.26 3/22/24 MR Metro Bronze
247Tyler Williams 10 ALBS-AD 1:31.28 11/12/23 Fall Frenzy 202
248Joseph Krieger 9 Tonawanda Titans 1:31.40 3/15/24 14 and Under Ch
249Brad Wang 10 Long Island Express 1:31.40 4/12/24 MR LIE Black vs
250David Park 10 Eastern Nassau Aquati 1:31.41 11/24/23 MR LIE Thanksgi
251Chris Dunnigan 10 Storm Aquatics 1:31.45 11/03/23 MR PAC Maria Pa
252Nate LaPorta 10 Badger Swim Club 1:31.45 1/26/24 MR PAC Winter I
253Gabriel Sarno 10 YMCA of Middletown Ba 1:31.48 2/03/24 MR MWDA & WSSC
254Jacob Weiss 10 Westchester Aquatic C 1:31.56 4/14/24 MR WEST Spring
255Adam Zhou 10 Southern Tier Aquatic 1:31.57 3/15/24 14 and Under Ch
256Declan Miller 10 Orchard Park Town Wre 1:31.65 11/30/23 STAR Short Cour
257Drew Mallo 10 Three Village Swim Cl 1:31.77 4/13/24 MR AP ASCSC Suf
258Lucas Darmayan 10 Brooklyn Stingrays 1:31.79 10/07/23 MR AGUA Season
259Raho Kim 10 Team Suffolk 1:31.88 12/07/23 MR HAUP TYR Eag
260Mason Yu 8 Qns Aquatic Club 1:31.88 4/03/24 ISCA Elite Show
261Jack Dabroski 10 Newburgh Sharks 1:31.89 3/22/24 MR Metro Bronze
262Malcolm Vincent-Gravenhise 9 Hes Hurricanes 1:31.90 12/16/23 MR TRI Winter S
263Lincoln Ticehurst 9 Newburgh Sharks 1:31.90 2/03/24 MR MWDA & WSSC
264Aiden Johnson 9 Lake Champlain Waves 1:32.04 1/21/24 Winter Blast
265Vihaan Kothari 10 Asphalt Green 1:32.11 3/02/24 MR AGUA Last Ch
266Karan Thakker 10 Asphalt Green 1:32.13 1/13/24 MR AGUA MLK Inv
267Piero Manavella 9 Buffalo Area Aquatic 1:32.15 3/15/24 14 and Under Ch
268William Rhee 9 Long Island Aquatic C 1:32.21 1/12/24 MR NFS 41st Dr.
269William Jia 10 Match Point Nyc 1:32.27 11/11/23 MR FREE Freedom
270Golan Barshad 10 Syracuse Chargers 1:32.29 3/28/24 FNL # 5@ Ithaca
271Isaiah Olk 9 Bgc-N. Westchester Ma 1:32.37 12/01/23 MR BGNW Decembe
272Henry Forbush 9 Delmar Dolfins 1:32.42 1/05/24 Starfish Trophy
273Yutong Wu 10 Long Island Express 1:32.47 4/12/24 MR LIE Black vs
274Osborne Kenny 9 Long Island Aquatic C 1:32.47 3/22/24 MR Metro Bronze
275Alex Yang 8 Three Village Swim Cl 1:32.51 4/13/24 MR AP ASCSC Suf
276Matthew Ehrgott 10 Auburn YMCA Stingrays 1:32.54 2/03/24 NI CNY YMCA Dis
277Ryan McManus 9 Liverpool Jets Swim C 1:32.58 10/14/23 Otter's Fall Me
278Preston Zarnegar 10 Asphalt Green 1:32.64 12/01/23 MR NYS Holiday
279Zachary Chen 9 Cross Island YMCA Bar 1:32.66 3/15/24 MR AP New York
280Qin-Yan Chen 10 ALBS-AD 1:32.73 3/01/24 AD Silver Short
281Charles McCoy 10 CPP-AD 1:32.81 2/10/24 Piranha's Penta
282Travis Giagios 10 Sachem Swim Club 1:32.81 4/13/24 MR AP ASCSC Suf
283Benjamin Robinson 10 Westchester Aquatic C 1:32.84 5/04/24 MR Wolverines M
284Tony Juliano 10 STAR SWIMMING 1:32.85 3/15/24 14 and Under Ch
285Luke Sandquist 10 STAR SWIMMING 1:32.89 1/26/24 STAR Winter Cha
286Zach Finston 9 Asphalt Green 1:32.97 3/02/24 MR AGUA Last Ch
287Jacob Hineman 8 Northern Dutchess Aqu 1:32.98 3/02/24 MR Metro 8 & Un
288Jonathan Fu 9 Cpp River Hawks 1:33.03 3/15/24 14 and Under Ch
289Andrew Frugis 10 ALBS-AD 1:33.06 2/10/24 Piranha's Penta
290James Katz 9 Phoenix Aquatic Club 1:33.09 12/01/23 CT CPAC Decembe
291Joey Li 9 Lansing Water Cats Sw 1:33.09 10/14/23 Otter's Fall Me
292Nikolai Makhalkin 9 Shorefront Ym-Ywha 1:33.19 2/10/24 MR FREE Champio
293Nolan Howe 9 Syracuse Chargers 1:33.28 3/15/24 14 and Under Ch
294Enzo Carrera 10 Badger Swim Club 1:33.31 1/26/24 MR PAC Winter I
295Cooper Chen 7 Asphalt Green 1:33.31 1/13/24 MR AGUA MLK Inv
296John Ucku 9 Long Island Express 1:33.50 4/12/24 MR LIE Black vs
297Levi Loeb 9 Long Island Aquatic C 1:33.54 1/27/24 MR LIAC January
298Logan Washburn 10 CPP-AD 1:33.76 3/01/24 AD Silver Short
299David Widrick 9 Camillus Swim Club 1:33.97 3/15/24 14 and Under Ch
300Bert Nash 9 Victor Swim Club 1:34.07 2/23/24 NI Silver Champ
301Ivan Chen 10 Swim Tech 1:34.14 3/22/24 MR Metro Bronze
302sicheng Chen 10 Flushing YMCA 1:34.14 1/20/24 MR Flushing Y F
303Luca Zuccarello 10 Qns Aquatic Club 1:34.17 3/22/24 MR Metro Bronze
304Jack Hansbury 9 Empire Swimming 1:34.22 2/03/24 MR YMID Februar
305Ryan Frank 10 Sachem Swim Club 1:34.28 2/02/24 MR SSC TYR Febr
306Etan Novitskyi 10 Shorefront Ym-Ywha 1:34.37 2/10/24 MR FREE Champio
307Sage Speaker 9 Brooklyn Stingrays 1:34.40 3/22/24 MR Metro Bronze
308Luca Roglieri 10 CPP-AD 1:34.40 3/01/24 AD Silver Short
309Maxwell Berman 10 Badger Swim Club 1:34.54 2/09/24 CT CPAC Februar
310Mason Cohen 10 Westchester Aquatic C 1:34.60 4/14/24 MR WEST Spring
311Eric Ng 9 Farmingdale Aquatics 1:34.62 12/10/23 MR FA Intra-Squ
312Peter Giuliano 9 Long Island Express 1:34.66 4/12/24 MR LIE Black vs
313Logan Hale 10 Bgc-N. Westchester Ma 1:34.66 10/13/23 MR COND October
314Daniel Badovych 9 Freedom Aquatics 1:34.71 2/10/24 MR FREE Champio
315Logan Bratu 8 Asphalt Green 1:34.73 3/02/24 MR Metro 8 & Un
316Lucas Boylan 9 Trident Aquatic Club 1:34.83 10/13/23 MR COND October
317Caleb Jaffe 10 Brooklyn Stingrays 1:34.86 3/22/24 MR Metro Bronze
318Arnav Cherukuri 9 Freedom Aquatics 1:34.96 2/10/24 MR FREE Champio
319XAiden Reedwan 9 Team Suffolk 1:35.05 3/22/24 MR Metro Bronze
320Caden Tynan 10 Stingrays Swim Club 1:35.06 12/27/23 TTSC Holiday me
321Felix Doerfler 9 East Hampton Recenter 1:35.13 3/15/24 MR AP New York
322Julius Nolan 10 Long Island Express 1:35.13 4/12/24 MR LIE Black vs
323Ethan Olsen 10 Amherst Tiger Sharks 1:35.23 9/30/23 Small Club Fall
324Matthew Karellas 10 92nd Street Flying Do 1:35.26 3/07/24 CT WHAT Northea
325Theo Smales 10 Asphalt Green 1:35.37 1/13/24 MR AGUA MLK Inv
326Elliott Chang 9 Phoenix Aquatic Club 1:35.48 3/22/24 MR Metro Bronze
327Ata Ozgul 9 Victor Swim Club 1:35.48 3/15/24 14 and Under Ch
328Calen BrightSky 10 Bgc-N. Westchester Ma 1:35.50 3/02/24 MR AGUA Last Ch
329Andrew Smith 10 Mexico Tiger Sharks 1:35.51 1/05/24 Mexico Tiger Sh
330Mason Petrocelli 8 Team Suffolk 1:35.54 11/11/23 MR SSC Turkey T
331Ryan Guon 10 Empire Swimming 1:35.57 1/05/24 MR EAST New Yea
332William Fletcher 9 Empire Swimming 1:35.61 1/05/24 MR EAST New Yea
333Daniel Mendives 10 Long Island Aquatic C 1:35.64 3/22/24 MR Metro Bronze
334Jack Somerville 10 Long Island Aquatic C 1:35.73 3/22/24 MR Metro Bronze
335Benji Danon 9 92nd Street Flying Do 1:35.76 3/07/24 CT WHAT Northea
336Kameron Colon 10 Kips Bay Makos 1:35.79 2/03/24 MR MR AP KBM Me
337Nicholas Santorelli 10 Long Island Aquatic C 1:35.82 3/22/24 MR Metro Bronze
338Chase Chudzik 10 STAR SWIMMING 1:35.91 1/26/24 STAR Winter Cha
339Piero Manavella 9 Buffalo Area Aquatic 1:35.92 10/27/23 TTSC Halloween
340Brayden Gangemi 10 Liverpool Jets Swim C 1:35.93 3/15/24 14 and Under Ch
341Derrick WU 8 Twisters Swim Club 1:35.93 1/20/24 MR WEST Chris D
342Yasseen Nassar 10 Twisters Swim Club 1:35.95 1/12/24 MR NFS 41st Dr.
343Jack Mulholland 10 Saratoga Regional YMC 1:35.97 10/29/23 Starfish Fall S
344Brian Friedmann 10 Buffalo Area Aquatic 1:36.00 1/26/24 STAR Winter Cha
345Arie Baier 10 Sea Dragons Swim Club 1:36.05 12/09/23 NI WEBS Pentath
346Aiden Meng 7 Cpp River Hawks 1:36.13 3/15/24 14 and Under Ch
347Darren Xu 10 Cross Island YMCA Bar 1:36.23 3/15/24 MR AP New York
348Bobby Stanton 9 Storm Aquatics 1:36.23 4/05/24 GTSA TYR Spring
349Spencer Siegel 9 Long Island Aquatic C 1:36.25 12/01/23 MR NYS Holiday
350Jonathan Shan 9 Club Fit Jefferson Va 1:36.43 3/22/24 MR Metro Bronze
351Andrew Lenhard 10 Fairport Area Swim Te 1:36.47 3/15/24 14 and Under Ch
352Joe Krieger 9 Tonawanda Titans 1:36.49 2/23/24 Niagara Qualifi
353Evan Fish 9 Delmar Dolfins 1:36.50 3/02/24 AD Silver Short
354Peter Cooper 9 Connetquot Swim Club 1:36.52 3/05/24 MR CSDC Early S
355Brady Greene 10 Clarence Swim Club 1:36.54 3/15/24 14 and Under Ch
356Max Brama 8 Trident Aquatic Club 1:36.63 11/04/23 MR TRI Fall SCY
357Nathan Kaplan 9 92nd Street Flying Do 1:36.66 11/04/23 MR TRI Fall SCY
358Jayden Chen 10 New Hartford Aquatics 1:36.76 3/01/24 AD Silver Short
359Elias Leon-Soto 10 Life Time Fitness New 1:36.90 10/29/23 MR NCAC October
360Jacob Stonbraker 10 Three Village Swim Cl 1:36.90 12/07/23 MR HAUP TYR Eag
361Calen Dambrowski 9 Victor Swim Club 1:37.00 3/15/24 14 and Under Ch
362Lucas Alzate 9 Qns Aquatic Club 1:37.02 1/07/24 MR FA New Years
363Aleck Shakhbazyan 8 Match Point Nyc 1:37.08 2/10/24 MR FREE Champio
364David Khodosh 10 Phoenix Aquatic Club 1:37.11 10/14/23 MR WEST Tina Fi
365Kenneth Liu 9 CPP-AD 1:37.11 1/05/24 Starfish Trophy
366Dilan Backer 9 Long Island Express 1:37.11 4/12/24 MR LIE Black vs
367Aiden Campon 10 Long Island Aquatic C 1:37.19 3/22/24 MR Metro Bronze
368Isaac Cheung 10 Long Island Aquatic C 1:37.22 3/22/24 MR Metro Bronze
369Logan Macmaster 10 Skaneateles Lightning 1:37.27 1/13/24 Niagara Jr/Sr P
370Aiden Abreu 8 Hauppauge Athletic As 1:37.33 3/27/24 MR HAUP March B
371Greyson Sanchez 9 Long Island Aquatic C 1:37.33 3/22/24 MR Metro Bronze
372Madan Mehta 10 Bgc-N. Westchester Ma 1:37.36 9/23/23 MR BGNW Septemb
373James Masella 10 92nd Street Flying Do 1:37.40 12/07/23 NE CRA Winter I
374John Kyrou 10 Cross Island YMCA Bar 1:37.54 12/08/23 MR AP CIYFLY Ho
375TJ Condon 8 Badger Swim Club 1:37.65 11/10/23 CT CPAC Novembe
376Ollie Baker 9 Badger Swim Club 1:37.73 3/02/24 MR AGUA Last Ch
377Christopher Haymson 10 Bgc-N. Westchester Ma 1:37.81 3/22/24 MR Metro Bronze
378Sawyer Chandler 10 Brooklyn Stingrays 1:37.87 2/10/24 MR FREE Champio
379Emerson Blair 10 ALBS-AD 1:37.89 3/01/24 AD Silver Short
380Hudson Yakovac 9 Orchard Park Town Wre 1:37.90 3/15/24 14 and Under Ch
381Maksim Mercado 10 Asphalt Green 1:37.93 1/13/24 MR AGUA MLK Inv
382Eric Collura 10 Flushing YMCA 1:37.99 2/10/24 MR AP FLY YMCA
383Nick Prado 9 Long Island Aquatic C 1:38.00 3/22/24 MR Metro Bronze
384Luke Newell 8 Pack Swim Team of Pit 1:38.10 2/23/24 NI Silver Champ
385Logan Patrick 10 CPP-AD 1:38.11 3/01/24 AD Silver Short
386Kennedy Tang 8 Harbor Seals 1:38.13 3/02/24 MR Metro 8 & Un
387Henry Miller 9 Three Village Swim Cl 1:38.14 10/13/23 MR TVSC Ann Wyc
388Kyle Liao 10 Harbor Seals 1:38.16 12/17/23 MR SSC Reindeer
389Kaiden Colon 10 Kips Bay Makos 1:38.22 3/22/24 MR Metro Bronze
390Oliver Alfano 9 West Islip Swim Club 1:38.23 1/12/24 MR NFS 41st Dr.
391Adrian Turner 10 Qns Aquatic Club 1:38.23 2/04/24 MR Queens Last
392Alexander Kuzmin 10 USAM 1:38.32 3/02/24 AD Silver Short
393Manuel Schoiswohl Zarraluqu 9 Badger Swim Club 1:38.33 3/02/24 MR AGUA Last Ch
394Roger Kriegsman 10 East Hampton Recenter 1:38.36 2/02/24 MR SSC TYR Febr
395Beckett White 10 Bgc-N. Westchester Ma 1:38.47 3/22/24 MR Metro Bronze
396James Henry 10 Sachem Swim Club 1:38.48 3/22/24 MR Metro Bronze
397Harry Schaupp 9 Badger Swim Club 1:38.55 10/14/23 CT CP-AC Rockto
398Andrew Maznychko 10 Shorefront Ym-Ywha 1:38.58 11/11/23 MR SSC Turkey T
399David Yakubov 8 Match Point Nyc 1:38.58 1/26/24 MR PAC Winter I
400Nicolas Zhang 10 Bgc-N. Westchester Ma 1:38.59 3/22/24 MR Metro Bronze
401Max Hoffmann 9 Asphalt Green 1:38.60 10/07/23 MR AGUA Season
402Maximus Jay 9 Tri-Town Aquatic Club 1:38.82 3/15/24 14 and Under Ch
403Logan McAvinue 9 YMCA of Middletown Ba 1:38.86 1/12/24 MR NBS Sharks T
404Matan Finkin 10 Bgc-N. Westchester Ma 1:38.86 9/23/23 MR BGNW Septemb
405August Hennessee 9 Bgc-N. Westchester Ma 1:38.87 3/22/24 MR Metro Bronze
406Eamon McManus 10 Huntington YMCA 1:38.88 1/28/24 MR AP CIY Mini
407David Elkinyuk 10 Long Island Aquatic C 1:38.88 3/22/24 MR Metro Bronze
408Luke Hebert 9 West Islip Swim Club 1:38.90 3/22/24 MR Metro Bronze
409Zachary Knill 10 Greater Glens Falls F 1:38.94 3/01/24 AD Silver Short
410Bryce Binger 10 Bgc-N. Westchester Ma 1:38.96 3/22/24 MR Metro Bronze
411Alex Bannasch 10 Asphalt Green 1:38.97 3/02/24 MR AGUA Last Ch
412Mason Ye 10 Swim Tech 1:39.02 10/28/23 MR AP KBM Metro
413Michael Niyazov 10 Central Queens Ym-Ywh 1:39.04 3/22/24 MR Metro Bronze
414Daniel Ikhilov 10 Match Point Nyc 1:39.09 12/17/23 MR FREE Freedom
415Jonathan So 10 92nd Street Flying Do 1:39.19 2/03/24 MR YMID Februar
416Jude Southworth 10 Connetquot Swim Club 1:39.23 4/13/24 MR AP ASCSC Suf
417Umanga Shigdel 10 Long Island Aquatic C 1:39.28 12/01/23 MR NYS Holiday
418Daniel Zorn 10 Saratoga Regional YMC 1:39.29 2/04/24 Delmar Dolfins
419Karim Ewies 8 Trident Aquatic Club 1:39.35 11/04/23 MR TRI Fall SCY
420Edward Yip 10 Condors Swim Club 1:39.36 2/02/24 MR COND Last Ch
421Logan Keller 9 Phoenix Aquatic Club 1:39.42 3/02/24 MR AGUA Last Ch
422Ryan Mouris 9 MIDDIES Wave Ryders 1:39.44 3/22/24 MR Metro Bronze
423Ethan Casserly 10 Schenectady-Saratoga 1:39.45 10/21/23 Trick or Treat
424Antonios Gkotsis 10 Team Suffolk 1:39.82 11/11/23 MR SSC Turkey T
425Anthony Capek 10 Long Island Aquatic C 1:39.87 1/12/24 MR NFS 41st Dr.
426Louis Shea 10 Hauppauge Swimming 1:39.92 1/28/24 MR HAUP Snowmag
427Zubin Reuter 8 Asphalt Green 1:39.93 3/02/24 MR Metro 8 & Un
428Eames Ng 10 Swim Tech 1:40.00 12/03/23 MR AP KMB Metro
429Ilan Kuzmin 9 Trident Aquatic Club 1:40.00 1/26/24 MR PAC Winter I
430Henry Watson 9 Canajoharie Crocodile 1:40.08 2/24/24 CVSL Championsh
431Kyan Russo 10 Hauppauge Athletic As 1:40.17 3/27/24 MR HAUP March B
432Brian Lagowski 10 CPP-AD 1:40.19 3/01/24 AD Silver Short
433Jonah Oommen 10 Long Island Aquatic C 1:40.20 3/22/24 MR Metro Bronze
434Matthew Frankovic 7 Twisters Swim Club 1:40.23 3/02/24 MR Metro 8 & Un
435Leo Bodzon 10 Marlins Swimming, Inc 1:40.26 11/18/23 HAST GVSL Meet
436Mark Brama 9 Trident Aquatic Club 1:40.28 11/04/23 MR TRI Fall SCY
437Jackson Nitzkorski 9 Red Fox Aquatics, Inc 1:40.31 3/22/24 MR Metro Bronze
438Vincent Merle 10 Long Island Express 1:40.33 3/22/24 MR Metro Bronze
439Oliver Chen 9 Fairport Area Swim Te 1:40.48 2/23/24 NI Silver Champ
440Charlie Mayne 9 Empire Swimming 1:40.51 1/19/24 CT GRYM January
441Liam Regan 10 Long Island Aquatic C 1:40.62 2/03/24 MR YMID Februar
442Dylan Ciobanu 10 Long Island Aquatic C 1:40.73 11/08/23 MR LIAC Red VS
443Owen Lau 8 Empire Swimming 1:40.73 3/02/24 MR Metro 8 & Un
444Chase Krempa 10 MIDDIES Wave Ryders 1:40.79 12/16/23 MR TRI Winter S
445Marshall Dorsey 10 ALBS-AD 1:40.88 11/12/23 Fall Frenzy 202
446Ollie Coffin 10 Three Village Swim Cl 1:41.02 12/07/23 MR HAUP TYR Eag
447Walid Ould Abbou 8 Freedom Aquatics 1:41.02 3/02/24 MR Metro 8 & Un
448Emmett Quinn 10 Orchard Park Town Wre 1:41.07 2/23/24 Niagara Qualifi
449Alvin Infante 10 North Rockland Aquati 1:41.14 3/22/24 MR Metro Bronze
450Luke Vise 10 Long Island Aquatic C 1:41.18 3/22/24 MR Metro Bronze
451Winston Xie 10 Long Island Aquatic C 1:41.19 1/27/24 MR LIAC January
452Ian Szymanski 9 East Aurora Swim Team 1:41.27 2/23/24 Niagara Qualifi
453Phoenix Davis 9 New York Sharks Aquat 1:41.28 3/22/24 MR Metro Bronze
454William Bond 9 Badger Swim Club 1:41.29 11/10/23 CT CPAC Novembe
455Val Sagapuram 10 Farmingdale Aquatics 1:41.30 12/10/23 MR FA Intra-Squ
456Bentsion Kaykov 8 New York Sharks Aquat 1:41.35 11/10/23 MR VAC/NYS Viki
457Wiley Ver Hague 10 Mercury Swimming 1:41.44 10/28/23 Victor Hallowee
458Austin Yang 8 Three Village Swim Cl 1:41.47 10/29/23 MR HAUP Hallowe
459Gavin Kranzley 9 Badger Swim Club 1:41.49 2/09/24 CT CPAC Februar
460Declan Pyun 8 Badger Swim Club 1:41.58 11/10/23 CT CPAC Novembe
461Aiden Brockmann 10 New York Sharks Aquat 1:41.66 3/22/24 MR Metro Bronze
462George Laconte 7 Asphalt Green 1:41.71 3/02/24 MR Metro 8 & Un
463jian Park 10 Qns Aquatic Club 1:41.79 10/28/23 MR QNS October
464ETHAN Maldonado 10 Kips Bay Makos 1:42.05 3/22/24 MR Metro Bronze
465Sebastian Metz 10 Oswego Laker Swim Clu 1:42.12 10/14/23 Otter's Fall Me
466Elon Amrani 8 Staten Island Aquatic 1:42.19 3/02/24 MR Metro 8 & Un
467Kelan Grondin 9 Fairport Area Swim Te 1:42.21 3/01/24 Niagara Last Sp
468Parker Brown 9 ALBS-AD 1:42.36 1/28/24 Stingray Splash
469Will Mascaro 10 Connetquot Swim Club 1:42.36 3/05/24 MR CSDC Early S
470Kevin Almeida 9 Bgc-N. Westchester Ma 1:42.41 2/02/24 MR BGNW Februar
471Christian Dandona 10 Connetquot Swim Club 1:42.50 3/22/24 MR Metro Bronze
472William McCoyd 10 Long Island Aquatic C 1:42.77 11/08/23 MR LIAC Red VS
473Avery Chen 10 Riverbank RedTails Sw 1:42.80 3/22/24 MR Metro Bronze
474James Witmer 9 Fairport Area Swim Te 1:42.85 3/01/24 Niagara Last Sp
475Graham Kohel 9 Bgc-N. Westchester Ma 1:42.89 12/01/23 MR BGNW Decembe
476Luka Maslov 9 Asphalt Green 1:42.90 10/07/23 MR AGUA Season
477Benjamin Raber 9 Long Island Aquatic C 1:42.92 1/12/24 MR NFS 41st Dr.
478Dennis Robertson 10 Bgc-N. Westchester Ma 1:42.94 3/22/24 MR Metro Bronze
479Luca Yang 8 Empire Swimming 1:43.02 3/02/24 MR Metro 8 & Un
480Connor Lin 9 Long Island Aquatic C 1:43.28 3/22/24 MR Metro Bronze
481Emmanuel Tahliambouris 10 Team Suffolk 1:43.36 3/22/24 MR Metro Bronze
482Ethan Rogerson 10 Bgc-N. Westchester Ma 1:43.37 2/02/24 MR BGNW Februar
483Joshua Guariglia 9 Camillus Swim Club 1:43.48 2/23/24 NI Silver Champ
484Zhaoen Zhang 9 Asphalt Green 1:43.50 3/02/24 MR AGUA Last Ch
485Roger Hanis 7 Badger Swim Club 1:43.52 3/02/24 MR Metro 8 & Un
486Andrew Wang 10 Westchester Aquatic C 1:43.53 9/23/23 MR SSC TYR Sept
487Andrew Maznychko 9 Shorefront Ym-Ywha 1:43.56 9/23/23 MR SSC TYR Sept
488Selom Ahouandjinou 9 Asphalt Green 1:43.56 3/02/24 MR AGUA Last Ch
489Grayson Bachkosky 7 Bgc-N. Westchester Ma 1:43.57 4/12/24 Boys & Girls Cl
490Charles Boulatnikov 9 Pack Swim Team of Pit 1:43.60 3/15/24 14 and Under Ch
491Grayson Holdraker 10 Gananda Racing Aquati 1:43.62 3/23/24 GVSL Championsh
492Emre Giorgio 10 Empire Swimming 1:43.65 1/19/24 CT GRYM January
493Cavan Clark 8 CPP-AD 1:43.67 12/02/23 NE NSSC St John
494Jayson Louie 10 Qns Aquatic Club 1:43.70 3/22/24 MR Metro Bronze
495Tristan Jacobs 10 Buffalo Area Aquatic 1:43.73 12/09/23 NI WEBS Pentath
496Stepan Gribanov 7 Staten Island Aquatic 1:43.81 3/02/24 MR Metro 8 & Un
497Kevin Decarli 10 Condors Swim Club 1:43.83 2/02/24 MR COND Last Ch
498Everett Egbers 7 Union Aquatic Club 1:43.87 2/23/24 NI Silver Champ
499Max Cohen 10 Huntington YMCA 1:43.92 10/21/23 MR AP EHY MacNi
500Aiden Rawiopab 9 Twisters Swim Club 1:43.95 1/12/24 MR NFS 41st Dr.
501Patrick Shaw 9 Badger Swim Club 1:43.95 11/10/23 CT CPAC Novembe
502Miles Molloy 9 Storm Aquatics 1:43.99 4/05/24 GTSA TYR Spring
503Lucas Law 10 Hilton Area Swim Team 1:44.39 3/23/24 GVSL Championsh
504Anderson Smith 8 Huntington YMCA 1:44.47 3/15/24 MR AP New York
505Daniel Meng 9 Three Village Swim Cl 1:44.47 12/07/23 MR HAUP TYR Eag
506Leo Maia 8 Aquaracers Swim Club 1:44.49 1/13/24 MR AGUA MLK Inv
507Finnegan Ahrens 10 Greater Glens Falls F 1:44.54 1/28/24 Stingray Splash
508Owen Shepard 10 Amherst Tiger Sharks 1:44.58 2/10/24 NI TWST Snowbal
509jacob Royzman 8 Empire Swimming 1:44.65 3/02/24 MR Metro 8 & Un
510Carl Beyer 10 East Aurora Swim Team 1:44.70 11/04/23 East Aurora/Kiw
511Chase Duncan 10 Liverpool Jets Swim C 1:44.75 11/19/23 NI Greater Syra
512Daniel Jin 8 Southern Tier Aquatic 1:44.75 1/13/24 Niagara Jr/Sr P
513Andy Huang 9 Empire Swimming 1:44.76 12/15/23 MR EAST Holiday
514Roman Kim 8 Long Island Aquatic C 1:44.80 10/21/23 MR LIAC Chappy'
515Noah Chusuei 8 Empire Swimming 1:44.87 12/15/23 MR EAST Holiday
516Derek Zhang 8 Pack Swim Team of Pit 1:44.88 12/09/23 NI WEBS Pentath
517Avery Lee 10 Bgc-N. Westchester Ma 1:44.95 9/23/23 MR BGNW Septemb
518Dante Eterovic 8 Empire Swimming 1:44.96 1/19/24 CT GRYM January
519Pierce Dowhy Canfield 9 Asphalt Green 1:44.96 1/13/24 MR AGUA MLK Inv
520August Kligerman 10 Syracuse Chargers 1:44.99 1/26/24 FNL # 3 @ Le Mo
521Maximo Alesci 10 Qns Aquatic Club 1:45.03 3/22/24 MR Metro Bronze
522Anthony Grasso 10 Hawks Swimming Associ 1:45.04 10/29/23 Starfish Fall S
523Miles Williams 8 92nd Street Flying Do 1:45.13 3/07/24 CT WHAT Northea
524Logan O'Loughlin 9 Unattached 1:45.15 3/22/24 MR Metro Bronze
525Harvey Steward 9 KingstonYMCA Hurrican 1:45.18 3/02/24 AD Silver Short
526Nathanael Anderson 9 Hes Hurricanes 1:45.19 3/22/24 MR Metro Bronze
527Ethan Wang 8 Aquaracers Swim Club 1:45.24 12/17/23 MR SSC Reindeer
528Haru Watanabe 10 MIDDIES Wave Ryders 1:45.26 3/03/24 MR AP Westchest
529Xavier Benjimin 10 Cross Island YMCA Bar 1:45.29 3/15/24 MR AP New York
530Samson Tobkes 9 Badger Swim Club 1:45.31 10/21/23 CT WYW 12 unde
531Dallas Dale 10 Trident Aquatic Club 1:45.33 1/26/24 MR PAC Winter I
532Brayden Liu 10 Southern Tier Aquatic 1:45.37 2/23/24 NI Silver Champ
533Seb Wassenaar 8 92nd Street Flying Do 1:45.42 1/15/24 MR YMID MLK 8&u
534Sam Gorelik 10 Bgc-N. Westchester Ma 1:45.42 12/01/23 MR BGNW Decembe
535Nicholas Ross 10 Delmar Dolfins 1:45.44 3/02/24 AD Silver Short
536Noah Hashimoto 8 Empire Swimming 1:45.46 3/02/24 MR Metro 8 & Un
537Patrick Carey 10 Long Island Aquatic C 1:45.47 3/22/24 MR Metro Bronze
538Ruize Hu 9 Cross Island YMCA Bar 1:45.58 2/10/24 MR AP FLY YMCA
539Conan Sullivan 10 Northern Tribs Swimmi 1:45.60 3/01/24 AD Silver Short
540Davud Djozo 10 New Hartford Aquatics 1:45.63 3/01/24 AD Silver Short
541Hiu Wong 7 Asphalt Green 1:45.78 3/02/24 MR Metro 8 & Un
542Christian Von Hagn 9 East Hampton Recenter 1:45.85 2/02/24 MR SSC TYR Febr
543William Truong 8 Harbor Seals 1:45.89 3/02/24 MR Metro 8 & Un
544Sean Shvartsberg 10 Long Island Aquatic C 1:45.91 12/10/23 2023 MR NCAC De
545Eli Cen 7 Harbor Seals 1:45.95 3/02/24 MR Metro 8 & Un
546Justin Wang 9 Empire Swimming 1:46.03 9/30/23 MR Empire 12-Un
547Matthew Hrabyk 10 Victor Swim Club 1:46.05 2/09/24 Victor Winter C
548Luka Korolev 9 Brooklyn Stingrays 1:46.08 3/22/24 MR Metro Bronze
549Nicholas Seymour 10 Mexico Tiger Sharks 1:46.16 11/19/23 NI Greater Syra
550TJ Atwood 10 Farmingdale Aquatics 1:46.34 2/08/24 MR FA Last Chan
551Thomas Westcott 7 Twisters Swim Club 1:46.37 1/20/24 MR WEST Chris D
552Eric Pyatkovskiy 10 Manhattan Makos 1:46.61 12/16/23 MR TRI Winter S
553Atharv Khandelwal 10 Manhattan Makos 1:46.61 3/22/24 MR Metro Bronze
554Nate Slaiby 10 Long Island Express 1:46.63 4/12/24 MR LIE Black vs
555Ben McDowell 10 Patriot Swim Team 1:46.82 11/10/23 MR VAC/NYS Viki
556Gabriel Tolomeu 9 Pack Swim Team of Pit 1:47.08 10/27/23 NI PACK Friday
557Jeffrey Li 9 Tonawanda Titans 1:47.14 12/27/23 TTSC Holiday me
558Nico Gardella 10 Storm Aquatics 1:47.24 11/12/23 CT RYWC Gobble
559Julien Spagnoletti 10 Huntington YMCA 1:47.26 10/21/23 MR AP EHY MacNi
560PRAGNAY Veeramacha 10 Sachem Swim Club 1:47.29 4/04/24 MR SSC Race for
561Miles Hollely 10 Brooklyn Stingrays 1:47.34 12/16/23 MR TRI Winter S
562Jake Godelman 9 Long Island Aquatic C 1:47.47 1/12/24 MR NFS 41st Dr.
563Aidan Walsh 10 Canandaigua YMCA Aqua 1:47.49 10/28/23 Victor Hallowee
564Dillon Shaw 9 New Hartford Aquatics 1:47.64 1/28/24 Stingray Splash
565Anderson Hwang 10 Storm Aquatics 1:47.69 10/20/23 CT RYWC Candlew
566Tristan MA 8 Twisters Swim Club 1:47.76 3/02/24 MR Metro 8 & Un
567PJ Convery 10 Bgc-N. Westchester Ma 1:47.77 2/02/24 MR BGNW Februar
568Alp Ozbek 10 Team Suffolk 1:47.79 3/22/24 MR Metro Bronze
569Harper West 10 Schenectady-Saratoga 1:47.99 2/04/24 Delmar Dolfins
570Marcus Kim 8 Asphalt Green 1:48.07 3/02/24 MR Metro 8 & Un
571Rod Acosta 9 Hauppauge Swimming 1:48.15 12/07/23 MR HAUP TYR Eag
572Frank Rubino 8 MIDDIES Wave Ryders 1:48.27 1/15/24 MR YMID MLK 8&u
573Leon Wu 7 92nd Street Flying Do 1:48.28 3/02/24 MR Metro 8 & Un
574Jace Hovey 7 Lansing Water Cats Sw 1:48.40 3/02/24 NI Last Splash
575Blake Wu 8 Bgc-N. Westchester Ma 1:48.40 12/01/23 MR BGNW Decembe
576Max Tenenbaum 9 92nd Street Flying Do 1:48.44 3/07/24 CT WHAT Northea
577Daniel Lee 8 Life Time Fitness New 1:48.45 12/16/23 MR TRI Winter S
578Connor Lee 9 Long Island Aquatic C 1:48.48 1/12/24 MR NFS 41st Dr.
579Joseph Gordillo 9 Long Island Express 1:48.60 4/12/24 MR LIE Black vs
580Liam Condon 8 Badger Swim Club 1:48.60 10/14/23 CT CP-AC Rockto
581Carter Winnegar 10 Bgc-N. Westchester Ma 1:48.71 2/02/24 MR BGNW Februar
582Michael Pastor 8 Club Fit Jefferson Va 1:48.72 3/02/24 MR Metro 8 & Un
583Sammy Ryan 7 Buffalo Area Aquatic 1:48.73 1/13/24 Niagara Jr/Sr P
584Matan Rozov 10 Empire Swimming 1:48.77 1/05/24 MR EAST New Yea
585Mason Yoon 8 Asphalt Green 1:48.77 3/02/24 MR Metro 8 & Un
586Brian Pan 7 Westchester Aquatic C 1:48.78 3/02/24 MR Metro 8 & Un
587Ezra Brown 10 Badger Swim Club 1:49.00 2/02/24 MR COND Last Ch
588Chauncey Besten 10 Delaware Valley Water 1:49.02 1/19/24 MR NYS/VAC Janu
589Andrew Paragh 8 Buffalo Area Aquatic 1:49.09 11/10/23 NI STAR Fall Cl
590Filip Paraschiv 7 Badger Swim Club 1:49.10 3/02/24 MR Metro 8 & Un
591Ryder Abran 8 East Hampton Recenter 1:49.16 3/15/24 MR AP New York
592Shane Krempa 8 MIDDIES Wave Ryders 1:49.25 11/11/23 MR SSC Turkey T
593Timothy Batanov 7 Asphalt Green 1:49.33 12/01/23 MR NYS Holiday
594Wyatt Pavon 10 Tonawanda Titans 1:49.34 2/23/24 Niagara Qualifi
595Charles Pryce 8 Webster BlueFins 1:49.37 2/23/24 NI Silver Champ
596Logan Tennant 9 Newburgh Sharks 1:49.41 2/03/24 MR MWDA & WSSC
597Benjamin Cohen 10 Delmar Dolfins 1:49.41 3/02/24 AD Silver Short
598Joey Kang 9 Aquaracers Swim Club 1:49.55 1/13/24 MR AGUA MLK Inv
599Cai Curristin 8 Condors Swim Club 1:49.56 3/02/24 MR Metro 8 & Un
600Louis Miga 10 Fairport Area Swim Te 1:49.71 2/23/24 NI Silver Champ
601Kamden Striker 8 CPP-AD 1:49.73 2/10/24 Piranha's Penta
602Ethan Johnson 9 Condors Swim Club 1:49.79 2/02/24 MR COND Last Ch
603Benjamin Robinson 9 Schenectady-Saratoga 1:49.87 1/30/24 Sharks Intrasqu
604Ehsan Ahmad 9 92nd Street Flying Do 1:49.88 1/12/24 SGSA January Ju
605Miles McElhiney 9 Victor Swim Club 1:50.05 2/09/24 Victor Winter C
606Hannad Alabbasi 9 Condors Swim Club 1:50.07 10/13/23 MR COND October
607Daniel Paragh 8 Buffalo Area Aquatic 1:50.12 1/26/24 STAR Winter Cha
608Blake Trabert 9 Webster BlueFins 1:50.15 4/26/24 NI WEBS 585 Tea
609Wilder Lee 10 Long Island Express 1:50.16 11/24/23 MR LIE Thanksgi
610Damian Peranio 9 Team Suffolk 1:50.17 3/22/24 MR Metro Bronze
611Kai Punzalan 9 MIDDIES Wave Ryders 1:50.40 3/22/24 MR Metro Bronze
612Jeremiah Bang 9 Phoenix Aquatic Club 1:50.42 3/22/24 MR Metro Bronze
613Everett Lan 6 Asphalt Green 1:50.44 1/13/24 MR AGUA MLK Inv
614Wesley Baird 7 Empire Swimming 1:50.48 2/03/24 MR YMID Februar
615Hunter Bellotti 9 Long Island Express 1:50.52 4/12/24 MR LIE Black vs
616Trey Zeller 10 Webster BlueFins 1:50.73 4/26/24 NI WEBS 585 Tea
617Oliver Khondker 10 Empire Swimming 1:50.81 2/03/24 MR YMID Februar
618Walter Durning 10 Farmingdale Aquatics 1:50.99 2/02/24 MR SSC TYR Febr
619Derry Chen 10 Three Village Swim Cl 1:51.09 10/13/23 MR TVSC Ann Wyc
620Adam Rokoszak 10 Freedom Aquatics 1:51.11 11/11/23 MR FREE Freedom
621Andrew Sanders 10 YMCA of Middletown Ba 1:51.14 10/13/23 MR COND October
622Henry Tong 8 Asphalt Green 1:51.21 1/13/24 MR AGUA MLK Inv
623Miles Chudzik 8 STAR SWIMMING 1:51.37 1/26/24 STAR Winter Cha
624Luke Witmer 10 Fairport Area Swim Te 1:51.42 1/13/24 Niagara Jr/Sr P
625Grant Pruyn 10 Phoenix Aquatic Club 1:51.60 1/05/24 MR EAST New Yea
626Devankk Dokania 9 Buffalo Area Aquatic 1:51.64 10/14/23 Super STAR Seri
627Stellan Relf 10 METRO DYNASTY SWIM TE 1:51.82 2/16/24 37th Black Hist
628Phoenix Davis 9 New York Sharks Aquat 1:51.98 1/19/24 MR NYS/VAC Janu
629Caleb Ortiz 10 Kips Bay Makos 1:52.01 2/11/24 MR AP KBM Last
630Jack McBreen 8 Empire Swimming 1:52.02 9/30/23 MR Empire 12-Un
631Hunter Zhou 9 Phoenix Aquatic Club 1:52.03 11/03/23 MR PAC Maria Pa
632RJ Burns 9 Three Village Swim Cl 1:52.16 1/28/24 MR HAUP Snowmag
633Damian Carroll 10 Saratoga Regional YMC 1:52.25 2/04/24 Delmar Dolfins
634Aleks Kostrzewa 9 Qns Aquatic Club 1:52.25 3/02/24 MR AGUA Last Ch
635Samuel Torborg 8 Hawks Swimming Associ 1:52.43 2/24/24 Starfish Last C
636Caleb Greenwood 10 Schenectady-Saratoga 1:52.52 1/28/24 Stingray Splash
637Demetri Hengelsberg 10 Webster BlueFins 1:52.61 4/26/24 NI WEBS 585 Tea
638Tyler Howell 10 Farmingdale Aquatics 1:52.61 1/07/24 MR FA New Years
639Lanzhe Hao 10 Mexico Tiger Sharks 1:52.78 1/05/24 Mexico Tiger Sh
640Darren Lee 10 Long Island Aquatic C 1:52.81 11/08/23 MR LIAC Red VS
641Mateo Ferreira 10 Storm Aquatics 1:52.93 11/03/23 MR PAC Maria Pa
642Joseph Chen 9 Long Island Express 1:53.18 4/12/24 MR LIE Black vs
643Blake Bogan 10 Fairport Area Swim Te 1:53.28 10/14/23 Super STAR Seri
644Noah Monick 8 MIDDIES Wave Ryders 1:53.29 3/03/24 MR AP Westchest
645Harley Khera 10 Hauppauge Swimming 1:53.41 10/29/23 MR HAUP Hallowe
646Auggie Kohn 9 Riverbank RedTails Sw 1:53.42 3/22/24 MR Metro Bronze
647Cole Vozza 10 Storm Aquatics 1:53.56 11/12/23 CT RYWC Gobble
648Kiaan Mehta 9 Empire Swimming 1:53.69 1/19/24 CT GRYM January
649Max McCaffrey 9 Long Island Express 1:53.91 4/12/24 MR LIE Black vs
650Ali Jafri 10 Empire Swimming 1:53.92 1/05/24 MR EAST New Yea
651Davi Kodama Yamamoto 9 Victor Swim Club 1:54.06 1/06/24 VICTOR NEW YEAR
652Kellan Auguste 8 Phoenix Aquatic Club 1:54.09 1/15/24 MR YMID MLK 8&u
653Luca Costa 10 Condors Swim Club 1:54.27 12/01/23 MR BGNW Decembe
654Liam Grados 10 Mexico Tiger Sharks 1:54.28 10/20/23 Mexico Fall Mee
655Daniel Dippel 10 Farmingdale Aquatics 1:54.48 12/10/23 MR FA Intra-Squ
656Jacob Vradenburgh 10 Viking Aquatic Club 1:54.55 2/03/24 MR MWDA & WSSC
657Kellan Morelli 10 Hauppauge Swimming 1:54.85 10/29/23 MR HAUP Hallowe
658Daniel Chen 8 Sea Dragons Swim Club 1:54.92 12/09/23 NI WEBS Pentath
659Joseph Trapp 10 Pal-Mac Swim Club 1:55.04 1/06/24 VICTOR NEW YEAR
660Landon Agett 10 Arcade Area Aquatic C 1:55.05 11/04/23 East Aurora/Kiw
661Brian Wilke 10 Victor Swim Club 1:55.06 1/06/24 VICTOR NEW YEAR
662Dominick Caminiti 10 Fairport Area Swim Te 1:55.08 2/13/24 NI FAST Last Ch
663Grant Panico 9 Three Village Swim Cl 1:55.22 1/28/24 MR HAUP Snowmag
664James Vahabzadeh 9 Empire Swimming 1:55.39 12/15/23 MR EAST Holiday
665Youngyul Kim 7 Phoenix Aquatic Club 1:55.51 3/02/24 MR Metro 8 & Un
666Jahan Siegal 9 Manhattan Makos 1:55.85 10/07/23 MR AGUA Season
667Brandon Lake 7 Saratoga Regional YMC 1:56.49 3/15/24 MR AP New York
668Brett Danforth 9 Webster BlueFins 1:56.58 3/01/24 Niagara Last Sp
669Terry Wang 10 CPP-AD 1:56.59 3/01/24 AD Silver Short
670Kenny Segni 10 Unattached 1:56.81 12/10/23 2023 MR NCAC De
671Benjamin Leinung 9 Unattached 1:56.99 10/21/23 Trick or Treat
672Kyle Jin 7 Huntington YMCA 1:57.21 1/28/24 MR AP CIY Mini
673Wes Titievsky 8 Brooklyn Stingrays 1:57.22 2/10/24 MR FREE Champio
674Daniel Pira 10 Hauppauge Swimming 1:57.22 12/07/23 MR HAUP TYR Eag
675Justin Zhao 8 Aquaracers Swim Club 1:57.32 1/13/24 MR AGUA MLK Inv
676Joshua Merrick 9 Victor Swim Club 1:57.40 1/06/24 VICTOR NEW YEAR
677Zahin Dand 10 Cross Island YMCA Bar 1:57.46 12/08/23 MR AP CIYFLY Ho
678Michael Bailey 10 North Rockland Aquati 1:57.46 1/26/24 MR PAC Winter I
679Tristan Lawrence 10 Sachem Swim Club 1:57.79 12/07/23 MR HAUP TYR Eag
680Camille Turpin 7 Asphalt Green 1:57.84 1/13/24 MR AGUA MLK Inv
681Jason Fingeroth 8 Phoenix Aquatic Club 1:57.85 1/26/24 MR PAC Winter I
682Ladon Martin 10 Skaneateles Lightning 1:58.01 1/05/24 Mexico Tiger Sh
683Pierce Schumaker 10 Empire Swimming 1:58.06 1/19/24 CT GRYM January
684Hunter Saloutenko 9 Condors Swim Club 1:58.19 2/02/24 MR COND Last Ch
685James Thomley 9 Storm Aquatics 1:58.28 1/26/24 MR PAC Winter I
686Raul Lopez-Leon 8 Northern Dutchess Aqu 1:58.35 10/27/23 MR MWDA Heats a
687Jack Smith 9 STAR SWIMMING 1:58.51 1/26/24 STAR Winter Cha
688Max Vossler 9 Genesee Valley Swim T 1:58.63 12/03/23 GVST Holiday Sp
689Jeremiah Henry 9 Nu-Finmen Swimming 1:58.70 12/16/23 MR TRI Winter S
690Nathaniel Newton 10 Hilton Area Swim Team 1:58.83 12/09/23 NI WEBS Pentath
691Luke Olsen 8 Badger Swim Club 1:58.92 11/10/23 CT CPAC Novembe
692Odysseus Sheppard-Gould 9 Hawks Swimming Associ 1:58.94 2/10/24 Piranha's Penta
693Jacob Torres 9 Fairport Area Swim Te 1:59.00 10/14/23 Super STAR Seri
694Sian MacAlpine 10 Greater Glens Falls F 1:59.04 2/04/24 Delmar Dolfins
695Matthew Johnson 9 West Islip Swim Club 1:59.05 3/22/24 MR Metro Bronze
696Ronan Mansfield 8 CPP-AD 1:59.22 1/05/24 Starfish Trophy
697Clark Walsh 10 Apex Swim Club 1:59.47 3/22/24 MR Metro Bronze
698Ashton McCarter 9 Suffern Sea Lions 1:59.47 11/10/23 MR VAC/NYS Viki
699Everett Wilson 9 Victor Swim Club 1:59.53 3/23/24 GVSL Championsh
700Stefan Ernst 8 Orchard Park Town Wre 1:59.77 1/13/24 Niagara Jr/Sr P
701Collin Muisus 9 Webster BlueFins 1:59.80 11/11/23 NI WEBS Fall Sp
702Jiin Choi 9 Twisters Swim Club 2:00.03 1/12/24 MR NFS 41st Dr.
703Dennis Hauser 8 Asphalt Green 2:00.04 1/13/24 MR AGUA MLK Inv
704HUNTER Janish 8 Auburn YMCA Stingrays 2:00.16 2/03/24 NI CNY YMCA Dis
705William Wade 10 Nu-Finmen Swimming 2:00.51 1/28/24 MR HAUP Snowmag
706Derek Hufnagel 10 Tonawanda Titans 2:00.56 11/04/23 East Aurora/Kiw
707Arman Hambardzumyan 9 Suffern Sea Lions 2:00.65 1/19/24 MR NYS/VAC Janu
708Nicholas DeCicco 9 Bgc-N. Westchester Ma 2:00.69 2/02/24 MR BGNW Februar
709Will Steers 7 Empire Swimming 2:00.72 3/02/24 MR Metro 8 & Un
710Nicolas Chan Camargo 10 Huntington YMCA 2:00.89 1/06/24 MR AP CIYFLY YM
711Owen Ozkul 7 Storm Aquatics 2:00.89 3/02/24 MR Metro 8 & Un
712Dali Wan 9 Asphalt Green 2:00.93 12/01/23 MR NYS Holiday
713Kevin Peykar 10 Hauppauge Swimming 2:01.18 12/07/23 MR HAUP TYR Eag
714Andrew Hunter 7 Empire Swimming 2:01.21 3/02/24 MR Metro 8 & Un
715Hunter Mayne 7 Empire Swimming 2:01.54 1/15/24 MR YMID MLK 8&u
716Campbell Moldenhauer 9 East Aurora Swim Team 2:01.57 1/06/24 Winter Sprinter
717Ivan Maselli 9 Trident Aquatic Club 2:01.70 12/16/23 MR TRI Winter S
718Levi Seivert 9 Orchard Park Town Wre 2:02.00 2/10/24 NI TWST Snowbal
719Connor Liu 10 92nd Street Flying Do 2:02.01 11/04/23 MR TRI Fall SCY
720Vincent Zhang 9 Empire Swimming 2:02.10 12/15/23 MR EAST Holiday
721Eli Egloff 9 East Aurora Swim Team 2:02.19 1/06/24 Winter Sprinter
722Asher Edmonds 9 Clark Sports Center S 2:02.33 1/13/24 Canajoharie Dev
723Ruben Tonikyan 8 Match Point Nyc 2:02.36 2/10/24 MR FREE Champio
724Dukey Diab 9 Condors Swim Club 2:02.37 2/02/24 MR COND Last Ch
725Elliot Frommert 10 Amherst Tiger Sharks 2:02.56 12/27/23 TTSC Holiday me
726Samuel Feuerbach 9 ALBS-AD 2:02.78 1/05/24 Starfish Trophy
727Logan Scott 10 Tri-Town Aquatic Club 2:02.88 1/06/24 Winter Sprinter
728Nolan Porras 7 Long Island Express 2:02.89 11/24/23 MR LIE Thanksgi
729Kellen Barravecchio 10 Sachem Swim Club 2:03.17 11/11/23 MR SSC Turkey T
730Matthew Chang 9 Asphalt Green 2:03.19 1/13/24 MR AGUA MLK Inv
731Oliver Snyder 10 Saratoga Regional YMC 2:03.58 1/28/24 Stingray Splash
732Braylen Gu 7 Staten Island Aquatic 2:03.69 3/02/24 MR Metro 8 & Un
733Eugene Grechukhin 8 Empire Swimming 2:03.81 1/19/24 CT GRYM January
734Chase Wong 9 Hauppauge Swimming 2:04.04 12/07/23 MR HAUP TYR Eag
735Matthew Wong 8 Asphalt Green 2:04.10 1/13/24 MR AGUA MLK Inv
736Vihaan Pothuneedi 8 Staten Island Aquatic 2:04.13 3/02/24 MR Metro 8 & Un
737Rylee Chiang 9 Delmar Dolfins 2:04.15 12/10/23 Sharks 12 & Und
738Austin Ewing-Van Deloo 10 Jammin' Jellyfish Swi 2:04.18 2/04/24 Delmar Dolfins
739Gabriel Berko 10 Northern Dutchess Aqu 2:04.33 1/12/24 MR NBS Sharks T
740Darian Dong 8 Staten Island Aquatic 2:05.07 12/17/23 MR FREE Freedom
741Kaz Seto 9 Hauppauge Swimming 2:05.17 1/28/24 MR HAUP Snowmag
742Thomas Wands 8 Clarence Swim Club 2:05.19 1/26/24 STAR Winter Cha
743Alexander Zasada 10 ALBS-AD 2:05.20 1/28/24 Stingray Splash
744Camden Karas 9 East Aurora Swim Team 2:05.21 11/19/23 NI TWST Turkey
745Benjamin Torborg 10 Hawks Swimming Associ 2:05.55 3/02/24 AD Silver Short
746Blake Chen 8 Staten Island Aquatic 2:05.68 3/02/24 MR Metro 8 & Un
747Aiden Davenport 10 Webster BlueFins 2:05.70 12/09/23 NI WEBS Pentath
748Erek Li 9 Cross Island YMCA Bar 2:06.03 12/08/23 MR AP CIYFLY Ho
749Taran Dempsey 9 Asphalt Green 2:06.05 2/02/24 MR COND Last Ch
750Logan Craig 9 Schenectady-Saratoga 2:06.09 12/10/23 Sharks 12 & Und
751Adrian Baier 7 Sea Dragons Swim Club 2:06.16 3/23/24 GVSL Championsh
752Peyton Melanson 8 Chemung Sailfish Swim 2:06.20 2/10/24 -24 STSL Meet #
753Basil Bouzalis 7 92nd Street Flying Do 2:06.24 1/15/24 MR YMID MLK 8&u
754George Xue 8 Bgc-N. Westchester Ma 2:06.33 1/15/24 MR YMID MLK 8&u
755Henry Valentine 9 East Aurora Swim Team 2:06.66 1/06/24 Winter Sprinter
756Frederick Noles 8 Canajoharie Crocodile 2:06.76 1/13/24 Canajoharie Dev
757Jase Hughes 9 Orchard Park Town Wre 2:07.03 2/10/24 NI TWST Snowbal
758Omkar Mandhare 9 MIDDIES Wave Ryders 2:07.34 11/11/23 MR SSC Turkey T
759Christian Gamache 8 Huntington YMCA 2:07.89 3/15/24 MR AP New York
760Dugan Villa 10 Hauppauge Swimming 2:08.23 12/07/23 MR HAUP TYR Eag
761Bennett Farnsworth 9 Lake Champlain Waves 2:08.24 1/21/24 Winter Blast
762Brayden McLean 10 Sea Dragons Swim Club 2:08.32 1/13/24 Niagara Jr/Sr P
763Logan O'Malley 9 Pack Swim Team of Pit 2:08.41 11/11/23 NI WEBS Fall Sp
764Vedant Phaugat 10 Clark Sports Center S 2:08.66 2/04/24 Delmar Dolfins
765Braxton Kraft 8 Northern Dutchess Aqu 2:08.94 12/16/23 MR NDAC Kevin S
766David Yacoob 10 Manhattan Makos 2:08.96 11/03/23 MR PAC Maria Pa
767Sebastian Alcaraz 9 Suffern Sea Lions 2:10.22 2/02/24 MR COND Last Ch
768Griffin Washburn 8 CPP-AD 2:10.31 1/05/24 Starfish Trophy
769Levent Lingo 9 Jammin' Jellyfish Swi 2:10.52 3/02/24 AD Silver Short
770Alexander Ding 7 Unattached 2:11.22 3/16/24 MR AP Kips Bay
771Bryce Goater 10 Victor Swim Club 2:11.43 1/06/24 VICTOR NEW YEAR
772Carmine Gentile 8 Sachem Swim Club 2:11.61 12/17/23 MR SSC Reindeer
773Alexander Tan 9 Cas Stingrays 2:11.77 3/22/24 MR Metro Bronze
774Mikhail Shcherbakov 9 Tri-Town Aquatic Club 2:12.03 1/06/24 Winter Sprinter
775Sam Newton Pisa 8 Condors Swim Club 2:12.07 3/02/24 MR Metro 8 & Un
776Mark Perelman 6 Staten Island Aquatic 2:12.12 3/02/24 MR Metro 8 & Un
777Tyler Huang 10 Huntington YMCA 2:12.13 10/21/23 MR AP EHY MacNi
778Calvin Fordyce 10 Baldwinsville Sharks 2:12.28 11/19/23 NI Greater Syra
779Gabriel Hartley 9 Southern Tier Aquatic 2:12.35 1/06/24 VICTOR NEW YEAR
780Reid Steinbauer 10 Storm Aquatics 2:12.54 11/12/23 CT RYWC Gobble
781Cole Parker 10 Orchard Park Town Wre 2:13.06 1/26/24 STAR Winter Cha
782Alex Alden 9 Northern Dutchess Aqu 2:13.13 2/03/24 MR MWDA & WSSC
783Anthony Militano 8 Empire Swimming 2:13.21 3/02/24 MR Metro 8 & Un
784Otkur Turghun 9 Cpp River Hawks 2:13.28 2/10/24 -24 STSL Meet #
785Connor Liebenow 8 Hamburg Swim Club 2:13.37 3/01/24 Niagara Last Sp
786Henry Jelowski 7 Tri-Town Aquatic Club 2:13.40 1/26/24 STAR Winter Cha
787Harper Zeller 8 Webster BlueFins 2:13.41 2/09/24 Victor Winter C
788Lucas Hersh 8 Hawks Swimming Associ 2:13.57 12/16/23 MR NDAC Kevin S
789Lucas Paterno 9 Three Village Swim Cl 2:14.05 10/29/23 MR HAUP Hallowe
790Theodore Young 10 Webster BlueFins 2:14.80 4/26/24 NI WEBS 585 Tea
791Seungsik Kim 8 Southern Tier Aquatic 2:15.51 1/06/24 VICTOR NEW YEAR
792Shepherd Belka 8 East Aurora Swim Team 2:15.98 1/06/24 Winter Sprinter
793Ellis Fishman 8 Westchester Aquatic C 2:16.43 12/17/23 MR SSC Reindeer
794Brody Kilmartin 9 Greater Glens Falls F 2:17.29 1/28/24 Stingray Splash
795Salvatore Bartkus 10 Qns Aquatic Club 2:17.39 3/22/24 MR Metro Bronze
796Charlie Mellon 9 Orchard Park Town Wre 2:17.46 11/04/23 East Aurora/Kiw
797Edward Sun 6 Cpp River Hawks 2:17.62 1/13/24 Niagara Jr/Sr P
798Boston Lebert 8 Bennington Marauders 2:18.13 2/10/24 Piranha's Penta
799Jameson Griffin 8 STAR SWIMMING 2:18.97 1/26/24 STAR Winter Cha
800Matthew Lenhard 8 Fairport Area Swim Te 2:19.16 2/13/24 NI FAST Last Ch
801Gavin Marshall 10 USAM 2:19.25 11/12/23 Fall Frenzy 202
802Anthony Caminiti 8 Fairport Area Swim Te 2:19.35 3/01/24 Niagara Last Sp
803Jace Lindner 9 Sachem Swim Club 2:20.58 12/06/23 MR SSC Fall Beg
804Luke Dabroski 8 Newburgh Sharks 2:20.81 2/03/24 MR MWDA & WSSC
805Neil Faulkner 8 Empire Swimming 2:21.20 10/13/23 CT Marlins Octo
806Sullivan Kehrer 7 Genesee Valley Swim T 2:21.52 12/17/23 Franklinville H
807Ashton Rathmann 7 Orchard Park Town Wre 2:21.69 1/13/24 Niagara Jr/Sr P
808Kayden Hong 7 Twisters Swim Club 2:21.98 1/20/24 MR WEST Chris D
809Xavier Ragonnet 9 Amherst Tiger Sharks 2:22.10 5/03/24 NI AMTS Spring
810Patrick Hemmingson 8 Buffalo Area Aquatic 2:22.57 1/26/24 STAR Winter Cha
811Michael Baker 10 East Aurora Swim Team 2:23.49 2/10/24 NI TWST Snowbal
812Joey Servoss 9 Amherst Tiger Sharks 2:24.89 2/10/24 NI TWST Snowbal
813Mahaakshobia Shunmugam 10 Suffern Sea Lions 2:24.89 1/19/24 MR NYS/VAC Janu
814Declan McGinty 8 Storm Aquatics 2:24.97 2/09/24 CT CPAC Februar
815Joshua LaFratta 8 Northern Dutchess Aqu 2:25.61 12/16/23 MR NDAC Kevin S
816Dominic Bango 8 STAR SWIMMING 2:25.92 1/26/24 STAR Winter Cha
817Jack Russo 9 Sachem Swim Club 2:27.46 12/07/23 MR HAUP TYR Eag
818Kai Wong 7 Storm Aquatics 2:29.28 2/09/24 CT CPAC Februar
819Daniel Blyakherov 7 Staten Island Aquatic 2:29.52 3/02/24 MR Metro 8 & Un
820Mason Wright 9 Kips Bay Makos 2:32.32 3/16/24 MR AP Kips Bay
821Perry Houle 8 Lake Champlain Waves 2:37.78 10/22/23 Swimtober
822william Allen 8 Long Island Express 2:39.77 4/12/24 MR LIE Black vs
823Whelan Lewandowski 8 Orchard Park Town Wre 2:41.51 2/10/24 NI TWST Snowbal
824Aiden Pruyne 10 Webster BlueFins 2:45.39 12/09/23 NI WEBS Pentath
Push To The Next Level With Elite Tech Suits Made For The Swimming Leader in You Disclaimer: This Website is not affiliated with USA Swimming nor any Local Swim Committee. The information on this website is not to be viewed as official times nor as official rankings.
While we use reasonable efforts to include the most up to date and accurate information on our website,
we make no representations as to the accuracy, timeliness, or completeness of the information.
The information provided within this website is provided for entertainment purposes only.
The information on this website is not intended to be used in any form as part of a College or University Admission Application