Swimmer
Current Age
LSC
Club
Time
Date
Swim Meet
1
Josey Solt
10
MN
Aquajets Swim Team
59.81 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
2
Mia Bayan
10
IL
Hinsdale Swim Club
1:00.90 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
3
Maggie Howard
10
WI
Northern Lakes Aquatic Club
1:00.95 12/10/22
NLAC at Merrill 12-10-2022
4
Scarlet Martin
10
IN
Flashes Aquatics
1:01.75 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
5
Vivien Morris
10
IN
Westfield Aquatics
1:01.97 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
6
Clover Sollmann
10
OH
Mason Manta Rays
1:02.08 12/20/20
2020 OH RAYS 10U Start of Wint
7
Nina Collins
10
IL
Springfield YMCA Swim Team
1:02.83 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
8
Lena Granovsky
10
MN
St Croix Swim Club
1:02.88 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
9
Sloane Gazda
10
IL
Alligator Aquatics
1:02.90 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
10
Brooklyn Robinson
10
MW
Council Bluffs Swim Club
1:02.91 3/8/24
2024 MW Midwestern Short Cours
11
Elise Schnee
10
MW
Lincoln Y Dolphins
1:02.95 3/8/24
2024 MW Midwestern Short Cours
12
Cypi Lambert
10
WI
Watertown Aquatic Team
1:03.01 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
13
Annisten Hackley
10
IA
Greater Des Moines YMCA
1:03.09 12/1/23
2023 IA DSMY Snow Globe Classic
14
Rylee Wagers
10
SD
Sioux Falls Swim Team
1:03.16 3/27/24
2024 FL NCSA Age Group Swimming Championships
15
Evyn Cain
10
WI
Woodson Y Northern Swimmers
1:03.17 2/2/24
2024 Schroeder YMCA A+ Present
16
Adelaide Wolf
10
MN
Edina Swim Club
1:03.18 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
17
Quinn Allen
10
IL
Wheaton Swim Club
1:03.32 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
18
Emma Pham
10
IL
B.R. Ryall YMCA Swim Team
1:03.40 2/16/24
2024 IL DLTA February Friday Races TT
19
Emery Baker
10
IN
Fort Wayne Swim Team
1:03.45 2/18/24
2024 IN FORT 12 & Under SYOA Closed Invite
20
Tanya Spyrdz
10
IL
RISE Aquatic Club
1:03.51 2/2/24
2024 IL RISE A+
21
Larissa Johannsen
10
OH
Rocket Swim Club
1:03.61 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
22
Violet Pianki
10
OH
Wtrc Sharks
1:03.63 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
23
Braylin Mitchell
10
OK
Sooner Swim Club
1:03.84 2/23/24
2024 OKS 14-Under SCY State Ch
24
Hannah Cho
10
IL
Palatine Park Dist Swim Team
1:03.88 1/13/24
2024 IL HOSC Polar Plunge
25
Savvy Thompson
10
OH
Mason Manta Rays
1:03.91 12/8/23
2023 OH Mako Holiday Spirit C
26
Lily Williams
10
MI
Dearborn Dolphins
1:03.92 1/26/24
2024 IN BBSC Circle City Classic
27
Mary Bailey
10
MI
Birmingham Blue Dolphins
1:03.97 3/2/24
2024 Michigan YMCA State Champ
28
Acelyn George
10
IN
Carmel Swim Club
1:04.04 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
29
Molly Hart
10
IL
Red Raider Aquatics
1:04.13 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
30
Piper Heavner
10
MI
Club Wolverine
1:04.16 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
31
Violet Umstead
10
MI
Michigan Lakeshore Aquatics
1:04.17 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
32
Ashley Melvin
10
OH
Buckeye Swim Club
1:04.32 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
33
Makenna Goldsmith
10
MN
Minnetonka Swim Club
1:04.45 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
34
Annika Hansen
10
IN
Carmel Swim Club
1:04.48 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
35
Gabriela Sojka
10
IL
Hickory Willow Swim Associatio
1:04.64 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
36
Lauren Fox
10
IN
Irish Aquatics
1:04.64 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
37
Alexandra Phillips
10
IL
Highland Park Aquatics Club
1:04.70 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
38
Maia Brown
10
MI
Farmington Family YMCA Stingra
1:04.74 3/15/24
2024 LE Greal Lakes Y Meet
39
Grace Lardo
10
MI
Club Wolverine
1:04.75 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
40
Leilani Gainer
10
OK
Sooner Swim Club
1:04.79 2/23/24
2024 OKS 14-Under SCY State Ch
41
Hayley Anderson
10
MV
Wichita Swim Club
1:04.83 2/28/24
2024 MV SC Age Group Championships
42
Bridget Ball
10
IN
Irish Aquatics
1:04.89 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
43
Nori Lorence
10
MN
Minnetonka Swim Club
1:04.95 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
44
Charlotte Pelkey
10
OH
Buckeye Swim Club
1:04.97 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
45
Sophia Guenther
10
IN
Irish Aquatics
1:05.02 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
46
Ellie Hendel
10
MN
Mako Aquatics
1:05.04 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
47
Harper Paulic
10
LE
Great Lakes Sailfish Swimming
1:05.07 3/8/24
2024 LE 14UAGChamps
48
Maddy Corcoran
10
OH
Oak Hills Youth Athletics
1:05.10 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
49
Asia Naumenko
10
OZ
Parkway Swim Club
1:05.19 2/2/24
2024 OZ Parkway Be My Valentine
50
Mckenna Lloyd
10
IN
Flashes Aquatics
1:05.28 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
51
Kirsten Kelley
10
MI
Michigan Lakeshore Aquatics
1:05.31 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
52
Brooke Lindsey
10
MI
Hurricane Penguins Swim Club
1:05.45 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
53
Serena Hong
9
MV
Kansas City Blazers
1:05.48 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
54
Elaine Haire
10
OH
Worthington Swim Club
1:05.48 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
55
Lily Schuldt
10
WI
Lake Country Swim Team
1:05.60 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
56
Daphne Grotenhuis
10
WI
Oregon Community Swim Club
1:05.62 1/6/24
2024 Mid States All Star Champ
57
Lyla Rischling
10
IN
Summit City Aquatics
1:05.66 2/9/24
2024 IN FRST 14 &U Provincial Championships
58
Polina Cygankova
10
IA
Greater Des Moines YMCA
1:05.76 2/16/24
2024 IA IASI Age Group Championships
59
Lainie Behnke
9
MI
Supernova Swim Team
1:05.80 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
60
Olivia Rasmussen
10
ND
West Fargo Flyers Swim Club
1:05.80 3/23/24
2024 MN MYAS Midwest Regional Swim Meet
61
Giddel Resendiz
10
IL
Life Time Illinois Swim Team
1:05.80 2/9/24
2024 IL SCST Chicagoland Team Championship
62
Olivia Hughes
10
IN
Carmel Swim Club
1:05.81 12/1/23
2023 NAC SPEEDO Music City Inv
63
Calliope Hall
10
OH
Lakota Family YMCA
1:05.81 2/2/24
2024 OH CM TYR Winter Invite
64
Juliana Kutscher
10
IN
Highland Hurricanes Swim Club
1:05.83 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
65
Emmersyn Sledge
10
IA
Greater Des Moines YMCA
1:05.86 2/16/24
2024 IA IASI Age Group Championships
66
Penny McDonald
9
OH
Central Ohio Aquatics
1:05.90 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
67
Amelia Crompton
9
OH
New Albany Aquatic Club
1:06.02 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
68
Cora Bradley
10
IL
Dunlap Dolphins Swim Team
1:06.05 2/9/24
2024 IL RAID Valentine Classic
69
Emerson Bushong
10
IN
Fort Wayne Swim Team
1:06.13 1/12/24
2024 IN CSC Winter Invite
70
Allison Lo Bianco
10
IL
Chicago Park District
1:06.16 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
71
Avery Young
10
IL
Hinsdale Swim Club
1:06.19 1/26/24
2024 IN BBSC Circle City Classic
72
Morgan Glaser
10
OH
ME Lyons Anderson YMCA
1:06.19 3/15/24
2024 LE Greal Lakes Y Meet
73
Mackenzie Leverenz
9
MI
Drop Aquatics
1:06.26 2/23/24
2024 MCSA Junior Cup
74
Arya Woods
10
WI
Green Bay Swim Club
1:06.27 3/23/24
2024 MN MYAS Midwest Regional Swim Meet
75
Audrey Perkins
10
IN
Brownsburg Swim Club
1:06.28 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
76
Laney Ochalek
10
IL
Dundee Dolphins Swim Team
1:06.34 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
77
Quinn Chabak
10
IL
Springfield YMCA Swim Team
1:06.35 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
78
Annie Zechmeister
10
MN
Minnetonka Swim Club
1:06.36 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
79
Lauren McSwane
10
IL
Barrington Swim Club
1:06.40 2/9/24
2024 IL SCST Chicagoland Team Championship
80
Kate Bonez
10
IN
Duneland Swim Club
1:06.41 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
81
Elsie Reilly
10
IL
Barrington Swim Club
1:06.43 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
82
Josie Rollo
10
MI
Motor City Aquatics
1:06.43 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
83
Nola Molter
9
MI
Club Wolverine
1:06.49 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
84
Georgie Huizinga
10
IL
North Aquatics Club
1:06.58 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
85
Avery Bryant
10
IN
Greater Evansville Aquatic Tea
1:06.61 2/9/24
2024 IN FRST 14 &U Provincial Championships
86
Addi Reighley
10
OH
Huber Heights Hurricanes
1:06.62 3/8/24
2024 OH AP SWOYSL AA Championships
87
Fiona Myers
10
MN
Minnetonka Swim Club
1:06.63 2/2/24
2024 Schroeder YMCA A+ Present
88
Clara Fry
10
IA
DUBUQUE AREA SWIMMIN' HURRICAN
1:06.68 2/16/24
2024 IA IASI Age Group Championships
89
Emma Schaefer
10
OZ
Rec-Plex Swim Team
1:06.69 3/9/24
2024 OZ RSCA 8 & Under Champs
90
Gaby Zuanich
10
IL
Lincoln-Way Swim Association
1:06.71 1/5/24
2024 IN IA Tim Welsh Invitatio
91
Emma Wilderman
10
IN
Newburgh Sea Creatures
1:06.83 2/3/24
2024 IN JAGS Winter Invite
92
Molly DeVore
10
MI
Benton Harbor-St. Joesph YMCA
1:06.83 3/2/24
2024 Michigan YMCA State Champ
93
Mckinley Anderson
10
WI
Lake Country Swim Team
1:06.85 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
94
Eleanor Silvestrini
10
IN
Carmel Swim Club
1:06.94 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
95
Cecily Clifton
10
IL
New Trier Aquatics
1:06.95 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
96
Ella Hines
10
IN
Indian Creek Swim Club
1:06.99 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
97
Amity Zuber
10
IN
Wabash Valley Swim Team
1:07.05 12/8/23
2023 IN NAT Jingle Jamboree
98
Britton Johnson
10
IL
Lincoln-Way Swim Association
1:07.05 12/8/23
2023 IL LWSA 22nd Annual Holiday Splash
99
Camryn Costello
10
OZ
CSP Tideriders
1:07.12 2/23/24
2024 OZ Division I Championship
100
Aileen Vazquez
10
IL
Chicago Park District
1:07.17 4/13/24
2024 IL CPD Spring Fling
101
Britton Johnson
10
IL
Lincoln-Way Swim Association
1:07.18 2/9/24
2024 IN HSC TYR Love of Swimming
102
Ella Park
10
MW
Aquatic Club of Elkhorn
1:07.19 3/8/24
2024 MW Midwestern Short Cours
103
Ana Molina
10
OH
Mason Manta Rays
1:07.21 2/2/24
2024 OH RAYS February Invitati
104
Jocelyn Dushek
10
WI
Madison Aquatic Club
1:07.24 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
105
Addisyn Champ
10
IN
Jay County Swim Club
1:07.25 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
106
Gaby Zuanich
10
IL
Lincoln-Way Swim Association
1:07.30 1/26/24
2024 IL LWSA Winter Whiteout
107
Evelyn Lydek
10
LE
Firestone Akron Swim Team
1:07.32 3/8/24
2024 LE 14UAGChamps
108
Harper Bartling
10
IN
Franklin Regional Swim Team
1:07.33 3/1/24
2024 Spring SE ISI Divisional
109
Rosalynn Senn
10
MN
Minnetonka Swim Club
1:07.34 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
110
Bella Thompson
10
MV
Fort Leavenworth Lancers Swim
1:07.34 2/28/24
2024 MV SC Age Group Championships
111
Ella Engstrom
10
IL
Capital Area Aqua Phoenix
1:07.39 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
112
Charlee Luehmann
10
WI
Madison Aquatic Club
1:07.51 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
113
Reese Kavanaugh
10
WI
Oregon Community Swim Club
1:07.52 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
114
Lillian Carter
10
IN
Duneland Swim Club
1:07.55 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
115
Ellie Forman
10
OZ
Metro East Titans Swimming
1:07.56 2/23/24
2024 OZ Division I Championship
116
Carly Trent
10
IN
Fort Wayne Swim Team
1:07.56 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
117
Melissa Lebeda
10
IL
St Charles Swim Team
1:07.57 2/9/24
2024 IL SCST Chicagoland Team Championship
118
Reese Brichetto
10
IL
Academy Bullets Swim Club
1:07.64 2/9/24
2024 IL SCST Chicagoland Team Championship
119
Lora Bitner
10
IN
Brownsburg Swim Club
1:07.65 3/1/24
2024 Spring CW ISI Divisional
120
Morgan Simms
10
MN
Riptide Swim Team
1:07.65 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
121
Abby Hohenbery
10
IL
Peoria Area Water Wizards
1:07.66 12/8/23
2023 FOX Holiday Classic
122
Grace Cross
10
MN
Life Time Minnesota Swim Team
1:07.67 12/9/23
2023 MN SCSC Winter Carnival Invite
123
Emerson Fontenot
10
IL
Capital Area Aqua Phoenix
1:07.69 1/27/24
2024 IN THT Arctic Blast
124
Elizabeth Burke
8
WI
Madison Aquatic Club
1:07.71 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
125
Hadley Hugo
10
MI
Flint YMCA Falcons
1:07.71 3/15/24
2024 LE Greal Lakes Y Meet
126
Addison Ball
10
IN
Indian Creek Swim Club
1:07.75 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
127
Caroline Kortuem
10
OZ
Rockwood Swim Club
1:07.75 2/23/24
2024 OZ Division I Championship
128
Rowan Compton
10
MI
Greater Kalamazoo Crocs
1:07.82 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
129
Ella Loyola
9
WI
Pleasant Prairie Patriots
1:07.83 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
130
Isla Wensmann
9
MN
Edina Swim Club
1:07.83 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
131
Jennifer Kells
10
OH
Upper Arlington Swim Club
1:07.84 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
132
Maggie Beck
10
IN
Mt Vernon Premium Aquatics
1:07.85 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
133
Molly Hart
10
IL
Red Raider Aquatics
1:07.85 12/15/23
2023 IL CAAP Jump'n Jack Frost
134
Sophia Liu
9
IN
Fishers Area Swimming Tigers
1:07.86 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
135
Emma Malo
9
IL
Woodstock Dolphins
1:07.95 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
136
Layla Ripperger
10
MN
Hurricanes Swim Team
1:08.01 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
137
Kate Messner
10
IN
Irish Aquatics
1:08.03 1/19/24
2024 IN CON IMXtreme Challenge
138
Kinsley Riancho
10
OH
Huber Heights Hurricanes
1:08.04 3/8/24
2024 OH AP SWOYSL AA Championships
139
Emme Chapman
10
OH
Central Ohio Aquatics
1:08.10 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
140
Ashley Fischer
10
MI
Brimingham Bloomfield Alantis
1:08.12 2/23/24
2024 MCSA Junior Cup
141
Nessy Compton
10
MI
Greater Kalamazoo Crocs
1:08.15 2/17/24
2024 Great Lakes Tropical Chal
142
Hazel Petersen
10
MN
Minnetonka Swim Club
1:08.17 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
143
Sophia Papazov
10
IL
FMC Aquatic
1:08.17 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
144
Riddhi Subhedar
10
IL
Chicago Wolfpack Aquatic Club
1:08.18 2/23/24
2024 IL CWAC M3A Winter Regional Championship
145
Blair Alcorn
10
AR
Berzerker Swimming
1:08.18 3/1/24
2024 AR 2024 AR 14 and Under Age Group State Champ
146
Dylan Myszynski
10
IL
Hinsdale Swim Club
1:08.19 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
147
Marin Massie
10
MI
Egra Waves
1:08.21 2/3/24
2024 Grand Rapids Open
148
Penelope Blackwell
10
IN
Indiana Swim Team
1:08.22 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
149
Irie Durossette
10
OK
Jenks Trojan Swim Club
1:08.28 2/23/24
2024 OKS 14-Under SCY State Ch
150
Annaliese Saski
10
MI
Dexter Community Aquatic Club
1:08.28 10/13/23
2023 HVPSC IMX Challenge Open
151
Bridget Beland
9
MI
Grosse Pointe Gators
1:08.30 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
152
Natalia Cundiff
10
LE
Massillon Y Gators
1:08.35 3/15/24
2024 LE Greal Lakes Y Meet
153
Grayson Smith
10
IL
RISE Aquatic Club
1:08.35 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
154
Julianna Eaton
10
OK
Jenks Trojan Swim Club
1:08.36 12/15/23
2023 OK JTSC Blizzard Blitz #2
155
Kerrina Mozdzierz
10
IL
Fox Valley Swim Team
1:08.38 1/26/24
2024 IN BBSC Circle City Classic
156
Zoe Alisiswanto
10
OH
Buckeye Swim Club
1:08.39 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
157
Lily Harder
10
MW
Siouxland Wave Aquatic Team
1:08.43 3/8/24
2024 MW Midwestern Short Cours
158
Kenzie Dzierwa
10
IL
Hornet Age Group Swim Club
1:08.45 1/26/24
2024 IN BBSC Circle City Classic
159
Emma Bratcher
10
IN
Riverside Aquatic Club
1:08.45 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
160
Kendall Heller
10
MN
High Tides Swim Club
1:08.48 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
161
Mia Williams
10
IL
FMC Aquatic
1:08.53 1/26/24
2024 IN BBSC Circle City Classic
162
Madison Couch
10
IN
Hoosier Hills Otters
1:08.54 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
163
Addy McHugh
10
IN
Valparaiso Swim Club
1:08.55 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
164
Tatum Probert
10
OH
Coffman Family YMCA
1:08.55 3/15/24
2024 LE Greal Lakes Y Meet
165
Maddie Goya
9
IN
Indiana Swim Team
1:08.56 3/1/24
2024 Spring SW ISI Divisional
166
Quinn Kellett
10
IN
Carmel Swim Club
1:08.62 3/1/24
2024 Spring CM ISI Divisional
167
Lauren McSwane
10
IL
Barrington Swim Club
1:08.62 7/14/23
2023 IL Illinois Swimming SCST Summer Regional Cha
168
Cora Deen
10
MN
Edina Swim Club
1:08.65 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
169
Ruby Speed
10
OH
Mason Manta Rays
1:08.66 2/2/24
2024 OH RAYS February Invitati
170
Maggie Franz
10
OH
Mason Manta Rays
1:08.70 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
171
Mesa Josephson
10
WI
Fox Valley Wave Swim Team
1:08.70 2/2/24
2024 Schroeder YMCA A+ Present
172
Willa Moser
10
MN
Edina Swim Club
1:08.72 2/16/24
2024 MN RSC President's Day Me
173
Aubrey Hanson
10
IA
Central Iowa Aquatics
1:08.75 12/1/23
2023 IA DSMY Snow Globe Classic
174
Emery Governal
10
MV
Kansas City Blazers
1:08.77 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
175
Tait Birdsong
10
IN
Seymour Swimming
1:08.77 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
176
Caroline Ni
10
AR
Jets Aquatic Club
1:08.80 10/20/23
2023 AR Racers Go Pink Halloween Meet
177
Ava Stepulla
9
MI
Grosse Pointe Gators
1:08.84 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
178
Malayna Cox
10
MV
Riptide Aquatics
1:08.84 2/28/24
2024 MV SC Age Group Championships
179
Stella Anderson
9
IL
Kishwaukee YMCA Dekalb County
1:08.85 3/1/24
2024 IL ILVY Northwest District and Junior Distric
180
Ailsa Mendoza
10
IN
Valparaiso Swim Club
1:08.87 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
181
Emerson Shardo
10
OH
Auglaize Mercer YMCA Waves
1:08.88 3/8/24
2024 OH AP SWOYSL AA Championships
182
Aria Coffee
9
IN
Crown Point Swim Club
1:08.89 1/13/24
2024 IN CPSC Winter Timed Final Invitational
183
Peyton Krygier
10
IN
Highland Hurricanes Swim Club
1:08.91 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
184
Eme Dommer
9
IN
Fort Wayne Swim Team
1:08.91 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
185
Emmaline Christie
10
OH
New Albany Aquatic Club
1:08.92 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
186
Olivia Spurgeon
10
OZ
Parkway Swim Club
1:09.12 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
187
Sofia Golden
10
IL
Glenbrook Swim Club
1:09.13 2/23/24
2024 IL GSC Winter Regional Championship
188
Charlotte Feingold
10
MV
Kansas City Blazers
1:09.18 2/28/24
2024 MV SC Age Group Championships
189
Grace Warling
9
OH
Dayton Raiders Swim Club
1:09.20 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
190
Keira Kelly
10
OH
Dayton Raiders Swim Club
1:09.23 2/16/24
2024 OH WAVE SC Regional Champ
191
Mia Topolinski
10
SD
Sioux Falls Swim Team
1:09.24 1/19/24
2024 SD SFST January Invite
192
Maisy Bulger
10
IL
Rockford Marlins Swim Club
1:09.25 2/23/24
2024 IL TIDE Winter Regional Championship
193
Annelise Kuhnert
10
OH
Bobcat Swim Club
1:09.25 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
194
Caroline Horvath
10
LE
Blazing Barracudas
1:09.25 2/25/24
LAKE ERIE 10 & UNDER CHAMPIONS
195
Peyton Martin
10
MV
Columbia Swim Club
1:09.26 2/28/24
2024 MV SC Age Group Championships
196
Lucy Klappenback
10
MW
Club Husker
1:09.28 3/8/24
2024 MW Midwestern Short Cours
197
Nicole Cheruiyot
10
MN
Riptide Swim Team
1:09.29 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
198
Aubrey Claggett
10
OH
Buckeye Swim Club
1:09.30 1/26/24
2024 OH UASC CLASSIC
199
Anna Kukla
10
MI
Supernova Swim Team
1:09.32 3/24/23
2023 MAGS Championship Meet (S
200
Kelsie Cook
10
OH
Northern KY Clippers
1:09.33 1/19/24
2024 OH CLPR Midwinter Classic
201
Julia Fleming
10
OH
Upper Arlington Swim Club
1:09.42 1/6/24
2024 OH WOR Kelly German Memor
202
Maryn Varga
9
MI
Farmington Family YMCA Stingra
1:09.42 3/15/24
2024 LE Greal Lakes Y Meet
203
Chloe Liu
9
OH
Mason Manta Rays
1:09.45 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
204
Sarah Mendelson
10
IL
Wildkit Swimming Organization
1:09.45 2/23/24
2024 IL GSC Winter Regional Championship
205
Hadley Edwards
10
IN
Brownsburg Swim Club
1:09.48 1/26/24
2024 IN BBSC Circle City Classic
206
Kennedy Kuehn
9
WI
Verona Area Swim Team
1:09.52 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
207
Josie Brons
10
IA
DES MOINES SWIMMING FEDERATION
1:09.52 2/16/24
2024 IA IASI Age Group Championships
208
Julia Dennis
10
MW
Swim Omaha
1:09.56 3/8/24
2024 MW Midwestern Short Cours
209
Addie Graettinger
10
WI
Badger Aquatics Club
1:09.58 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
210
Reagan Coon
9
IN
Rochester Royals Swim Club
1:09.58 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
211
Adelyn Patton
10
OH
Dayton Raiders Swim Club
1:09.59 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
212
Lily Jones
10
MN
Aquajets Swim Team
1:09.61 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
213
Marlowe Castle
10
IN
Lake Central Barracudas
1:09.62 3/1/24
2024 Spring NW ISI Divisional
214
Elise Greiber
10
MN
Minnetonka Swim Club
1:09.63 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
215
Jocelyn Strand
10
WI
Schroeder YMCA Swim Team
1:09.65 1/13/24
18th Annual Penguin Challenge
216
Maevyn Burger
10
IL
Springfield YMCA Swim Team
1:09.66 2/24/24
2024 Illini District Champions
217
Elsie Semeyn
10
IL
Hornet Age Group Swim Club
1:09.66 2/23/24
2024 IL HSC Winter Regional Ch
218
Bailey Wise
10
OK
Bixby Swim Club
1:09.67 11/10/23
Gobbler Invitational
219
Anna Patten
10
WI
Waunakee Wave
1:09.68 12/9/23
2023 WI Single Age Sprint Cham
220
Ana Smith
10
MI
Grand Rapids Aquatics
1:09.70 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
221
Tiager Kelling
10
WI
Sheboygan Chinooks YMCA
1:09.72 2/9/24
2024 OSHY Winter Open
222
Greta Peterson
10
IA
DES MOINES SWIMMING FEDERATION
1:09.74 2/16/24
2024 IA IASI Age Group Championships
223
Emma Xiong
10
MN
South East Metro Sharks
1:09.75 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
224
Kaitlyn Liudahl
9
MN
Minnetonka Swim Club
1:09.76 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
225
Clara Baack
10
MW
Greater Omaha Aquatics Leopard
1:09.79 3/8/24
2024 MW Midwestern Short Cours
226
Aria Trusty
10
IN
Newburgh Sea Creatures
1:09.82 3/1/24
2024 Spring SW ISI Divisional
227
Alivia Alanen
10
MN
Minnetonka Swim Club
1:09.83 12/9/23
2023 MN MTKA TYR Team Challenge
228
Maika Miyata
10
MI
Club Wolverine
1:09.86 2/23/24
SST "Last Chance" Meet
229
Abigail Lewis
10
MI
Egra Waves
1:09.87 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
230
Josephine Zuska
8
MI
Supernova Swim Team
1:09.88 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
231
Calli Carter
10
WI
Schroeder YMCA Swim Team
1:09.90 2/2/24
2024 Schroeder YMCA A+ Present
232
Jane Brinkman
10
MN
Edina Swim Club
1:09.94 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
233
Riley Robertson
9
MN
MNMNVA
1:09.98 1/19/24
2024 SD SFST January Invite
234
Sofia Leal
10
IL
Academy Bullets Swim Club
1:10.02 2/23/24
2024 IL CWAC M3A Winter Regional Championship
235
Laura Feng
10
WI
Lake Country Swim Team
1:10.02 2/2/24
2024 Schroeder YMCA A+ Present
236
Hailey Milliman
10
MI
Club Wolverine
1:10.05 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
237
Lilliana Breyer
9
MN
Life Time Minnesota Swim Team
1:10.06 3/1/24
2024 MN EDI Minnesota Regional Championship
238
Mary Inniger
10
MI
Dexter Community Aquatic Club
1:10.07 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
239
Leah Yeon
10
MI
Midland Dolphins
1:10.08 2/3/24
DRD Ground Hog Splash
240
Kaylee Han
10
OH
Mason Manta Rays
1:10.12 2/17/24
2024 OH RAYS SC Regional Champ
241
Hannah Linse
9
WI
Waukenna Express Swim Team
1:10.12 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
242
Sarah Fleener
10
WI
Badger Aquatics Club
1:10.13 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
243
Taylor Wilhoit
10
OZ
Parkway Swim Club
1:10.15 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
244
Selena Liu
10
OK
King Marlin Swim Club
1:10.15 10/27/23
AESC Halloween Meet 2023
245
Lydia Freppon
10
OH
Cincinnati Marlins
1:10.18 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
246
Aria Herbst
10
OH
Mason Manta Rays
1:10.18 2/26/24
2024 OH CM Swimville USA Champ
247
Hazel Blagoue
10
WI
Fond du Lac Swim Club
1:10.18 2/3/24
2024 FSC VALENTINE OPENER
248
Madeline Mayotte
10
MI
Liquid Lightning
1:10.19 12/15/23
OLY Swimming Holiday Bowl
249
Avery Wills
10
IN
Goshen Rays
1:10.20 2/23/24
2024 IN CON R Yoder Last Chance Showdown
250
Emily Musser
10
MI
Mid Michigan Aquatics Hurrican
1:10.20 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
251
Palmer Steel
10
OH
Hydra Swimming
1:10.21 2/23/24
2024 OH BSC SC Regional Champs
252
Amelia Miletich
10
IA
Bettendorf Aquatics
1:10.24 2/16/24
2024 IA IASI Age Group Championships
253
Charlotte Zhong
10
IL
Hinsdale Swim Club
1:10.24 2/2/24
2024 IL LYON TYR Classic
254
Norah Hanson
10
WI
Oregon Community Swim Club
1:10.25 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
255
Kate Canida
9
IN
Hoosier Hills Otters
1:10.29 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
256
Livy Gardiner
10
IL
Peoria Area Water Wizards
1:10.32 2/24/23
2023 IL RAID Winter Regional C
257
Audrey Iacco
10
MI
Birmingham Blue Dolphins
1:10.32 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
258
Bella Larson
10
IL
Decatur Family YMCA Gators
1:10.33 1/6/24
2024 IL YDSC Seth Dunscomb New Year's Opener
259
Harper Hornung
10
IA
Greater Des Moines YMCA
1:10.34 2/4/24
2024 IA DSMY Last Chance Qualifier
260
Georgia Lindewald
10
IN
Munster Swim Club
1:10.36 1/5/24
2024 IL HWSA 39th Annual TYR Winter Splash
261
Rosie Ackermann
9
IN
Franklin Regional Swim Team
1:10.36 2/9/24
2024 IN FRST 14 &U Provincial Championships
262
Beverly Carlson
9
AR
Northwest Arkansas Aquatics
1:10.46 1/19/24
2024 AR Friday Night Frenzy 10
263
Trinity Gevock
10
IA
OTTUMWA HURRICANES
1:10.47 12/1/23
2023 IA LMST December Invitational
264
Adley Kettinger
10
IN
Mt. Vernon Swim Team
1:10.49 1/27/24
2024 IN GEVV Snowflake Derby Closed Invite
265
Olivia Weishaar
10
MI
Greater Kalamazoo Crocs
1:10.52 2/17/24
2024 Great Lakes Tropical Chal
266
Frankie Gleeson
10
IL
Hinsdale Swim Club
1:10.53 2/18/24
2024 IL HWSA Southside Championship Time Trial
267
Ann Guo
9
OH
Mason Manta Rays
1:10.54 2/17/24
2024 OH RAYS SC Regional Champ
268
Lauren Mager
10
WI
Howard Suamico Storm Breakers
1:10.54 2/2/24
2024 Schroeder YMCA A+ Present
269
Josie Calhoun
9
IN
Valparaiso Swim Club
1:10.55 2/16/24
2024 IN CPSC Presidential Cchallenge
270
Lily Trowbridge
10
MI
Utica Shelby Swim Club
1:10.57 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
271
Emma Danzinger
9
WI
Badger Aquatics Club
1:10.63 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
272
Eliana Miles
9
IL
Woodstock Dolphins
1:10.66 2/23/24
2024 IL SCT Winter Regional Ch
273
Josie Ludwig
10
IL
Heartland Hurricanes
1:10.68 2/24/24
2024 Illini District Champions
274
Sophie Warvel
10
IN
Jay County Swim Club
1:10.70 3/1/24
2024 Spring CE ISI Divisional
275
Mila Rybas
10
OH
Huber Heights Hurricanes
1:10.71 1/5/24
2024 OH AP PCY Winter Invitati
276
Sonia Morris
10
MI
Dearborn Dolphins
1:10.73 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
277
Vivienne Johnson
9
WI
Waunakee Wave
1:10.77 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
278
Molly Gierman
10
IL
B.R. Ryall YMCA Swim Team
1:10.77 2/23/24
2024 IL CWAC M3A Winter Regional Championship
279
Eliana Junkert
10
MN
New Hope Crystal Plymouth
1:10.79 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
280
Olivia McGinnis
9
OH
Dublin Community Swim Team
1:10.80 2/17/24
2024 OH WOR SC Regional Champi
281
Lea Abraham
10
MI
North Kent Aquatic Team
1:10.81 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
282
Emma Wang
10
MI
Sailfish Swim Club
1:10.85 12/9/23
Life Time Michigan Candy Cane
283
Clara Wiest
10
OH
Northern KY Clippers
1:10.85 2/17/24
2024 OH RAYS SC Regional Champ
284
Alice Kamm
10
IL
B.R. Ryall YMCA Swim Team
1:10.86 2/23/24
2024 IL CWAC M3A Winter Regional Championship
285
Maren Cooper
10
MI
Oly Swimming
1:10.87 2/23/24
2024 MCSA Junior Cup
286
Taylor Hoeschen
10
MW
Sarpy County
1:10.92 3/8/24
2024 MW Midwestern Short Cours
287
Kinley Hinrich
9
SD
Sioux Falls Swim Team
1:10.94 10/8/23
2023 SD Swim Swim Series, Pt 1
288
Jaiel Rhodenizer
10
IN
Fort Wayne Swim Team
1:10.94 3/1/24
2024 Spring NE ISI Divisional
289
Blakely Kulcher-Karakozis
10
IN
Crown Point Swim Club
1:10.95 2/16/24
2024 IN CPSC Presidential Cchallenge
290
Norah Halm
10
OH
Findlay YMCA Frogs
1:10.96 1/20/24
2024 OH SYL NWOWI
291
Juliana Zugelder
10
OH
Cincinnati Aquatic Club
1:10.96 12/8/23
2023 OH Mako Holiday Spirit C
292
Evelyn Rossi
10
WI
Badger Aquatics Club
1:10.96 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
293
Allie Yahl
10
OH
Auglaize Mercer YMCA Waves
1:10.96 1/21/23
2023 OH WOR Kelly German Memor
294
Matilda Basich
9
IN
Duneland Swim Club
1:10.97 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
295
Abby Brose
10
OH
Ft. Meigs YMCA Stingrays
1:10.97 1/6/24
2024 OH SOS Puppy Mania
296
Abby Redding
9
WI
Madison Aquatic Club
1:11.01 1/20/24
Express January Open 2024
297
Emily Hasse
10
IL
Woodstock Dolphins
1:11.02 2/23/24
2024 IL SCT Winter Regional Ch
298
Heidi Brown
10
WI
Lake Country Swim Team
1:11.03 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
299
Leo Franco
10
IL
NASA Wildcat Aquatics
1:11.06 2/16/24
2024 IL WSO North Shore Conference Championships
300
Sophie Hao
9
OH
Mason Manta Rays
1:11.07 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
301
Iona Sykes
10
MN
Foxjets Swim Team
1:11.11 3/1/24
2024 MN STRM Minnesota Regional Championship
302
Aubree Buss
10
IL
Wahoo Aquatic Club
1:11.14 2/23/24
2024 IL TIDE Winter Regional Championship
303
Hibaq Farah
10
MI
Liquid Lightning
1:11.18 2/23/24
2024 USSC Junior Cup
304
Caroline Kresowik
10
IA
DAVENPORT METRO SWIM TEAM
1:11.20 12/9/23
2023 IL EMSC Winter Invitational
305
Elise Kneuertz
10
OH
New Albany Aquatic Club
1:11.28 1/6/24
2024 OH WOR Kelly German Memor
306
Brielle Knudson
10
ND
Aquastorm
1:11.34 2/17/24
2024 ND 10U State Championship
307
Claire Ruff
10
OH
Dayton Raiders Swim Club
1:11.34 2/26/24
2024 OH CM Swimville USA Champ
308
Lyla Warty
10
IL
Life Time Illinois Swim Team
1:11.35 2/23/24
2024 IL LWSA Winter Regional Championship
309
Audrey Lee
10
IL
Palatine Park Dist Swim Team
1:11.39 2/23/24
2024 IL SCT Winter Regional Ch
310
Kamryn Simon
10
WI
Badger Aquatics Club
1:11.42 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
311
Maya Klister
10
WI
Fox Valley Wave Swim Team
1:11.42 2/9/24
2024 OSHY Winter Open
312
Kennedy Dunn
10
IL
St Charles Swim Team
1:11.44 2/9/24
2024 IL SCST Chicagoland Team Championship
313
Freja Symreng
10
MN
Riptide Swim Team
1:11.48 3/1/24
2024 MN MAN Minnesota Regional Championship
314
Audrey Silgalis
10
IL
Mundelein Mustang Swim Club
1:11.49 2/23/24
2024 IL SCT Winter Regional Ch
315
Bryn Martin
10
WI
Verona Area Swim Team
1:11.50 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
316
Kathryn Phelan
10
IL
Maverick Swim Club
1:11.50 2/23/24
2024 IL HSC Winter Regional Ch
317
Reagan Halfen
10
WI
Lake Country Swim Team
1:11.51 1/20/24
Express January Open 2024
318
Maddie Favot
10
IL
Champaign Cnty YMCA
1:11.53 3/8/24
2024 IN IL YMCA SCY State Championship
319
Savannah Desautel
9
MN
West Express Swim Team
1:11.53 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
320
Elise Cox
10
IL
Dundee Dolphins Swim Team
1:11.57 2/17/24
2024 IL AA Last Chance Splash
321
Lindsey Zhang
10
ND
FM Gators Swim Club
1:11.58 2/17/24
2024 ND 10U State Championship
322
Lyric Berry
10
MN
Rochester Swim Club
1:11.59 2/16/24
2024 MN RSC President's Day Me
323
Emily Schnacke
10
OH
ME Lyons Anderson YMCA
1:11.63 2/15/24
2024 OH CM SC Regional Champio
324
Myla Duke
9
IN
Wavemakers Swim Team
1:11.63 2/23/24
2024 IN CON R Yoder Last Chance Showdown
325
Eleanor Chan
9
IN
Southeastern Swim Club
1:11.64 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
326
Cora Felkner
10
WI
Badger Aquatics Club
1:11.65 2/2/24
2024 Schroeder YMCA A+ Present
327
Addison Crumley
9
OH
Huber Heights Hurricanes
1:11.67 3/8/24
2024 OH AP SWOYSL AA Championships
328
Finley Borrowman
10
OZ
Twin Pike Family YMCA
1:11.70 3/15/24
2024 MV BWST Heartland Area Championships
329
Lydia Ladin
10
IL
Fox Valley Swim Team
1:11.73 2/23/24
2024 IL TIDE Winter Regional Championship
330
Charlotte Teufel
10
OH
Blue Ash YMCA Swim Team
1:11.73 12/9/23
2023 OH AP CY Winter Polar Bear Invitational
331
Erika Vondale
10
MI
Sea Bees Swim Club
1:11.74 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
332
Sophie Wagner
10
MV
Cool Swim Team
1:11.77 2/4/24
2024 MV COOL Rock the Blocks
333
Amelia Kuester
10
MN
South East Metro Sharks
1:11.78 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
334
Zoe Badziong
10
LE
Heat- Hudson Explorers Aquatic
1:11.78 2/25/24
LAKE ERIE 10 & UNDER CHAMPIONS
335
Brynlee Adam
9
MW
Heartland Aquatics
1:11.80 3/1/24
2024 MW HLA Champ Challenge
336
Abigail Kimber
10
MN
Minnetonka Swim Club
1:11.82 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
337
Elizabeth Demott
10
MI
Drop Aquatics
1:11.89 2/23/24
2024 MCSA Junior Cup
338
Alex Jones
10
MV
Kansas City Blazers
1:11.90 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
339
Quinn Brown
10
MI
Drop Aquatics
1:11.93 2/23/24
2024 MCSA Junior Cup
340
Maddie Bush
10
OH
Cincinnati Marlins
1:11.96 2/15/24
2024 OH CM SC Regional Champio
341
Skye Cinninger
10
IN
Irish Aquatics
1:11.96 2/25/24
2024 IN CON Last Chance Time Trials
342
Grace Gallagher
10
WI
J-Hawk Aquatic Club
1:11.97 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
343
Frankie Gleeson
10
IL
Hinsdale Swim Club
1:11.97 12/1/23
2023 Speedo Gator Holiday Clas
344
Paige Sullivan
10
MI
Brimingham Bloomfield Alantis
1:11.98 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
345
Scarlett Battersby
10
MI
Supernova Swim Team
1:12.00 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
346
Sophie Hoffsis
10
OH
Liberty Township/Powell YMCA P
1:12.00 1/6/24
2024 OH WOR Kelly German Memor
347
Zoey Hayes
9
IN
Hobart Swim Club
1:12.01 3/1/24
2024 Spring NW ISI Divisional
348
Adalyn Theodore
10
OZ
Rockwood Swim Club
1:12.03 2/23/24
2024 OZ Division I Championship
349
Mia Alguire
10
MI
Egra Waves
1:12.04 3/24/23
2023 MAGS Championship Meet (S
350
Logan Cotter
10
IL
Hinsdale Swim Club
1:12.06 2/23/24
2024 IL HSC Winter Regional Ch
351
Collins Deboer
9
SD
Watertown Area Swim Club
1:12.08 2/23/24
2024 SD 12 & Under Short Course State A Championsh
352
Samantha Williams
10
LE
Penguin Swimming
1:12.12 2/25/24
LAKE ERIE 10 & UNDER CHAMPIONS
353
Avery Quinn
10
MI
Swim Gators STR
1:12.16 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
354
Myra Bailey
10
IN
Northridge Area Swimming Assoc
1:12.23 3/1/24
2024 Spring NE ISI Divisional
355
Nora Brennan
10
MI
Grosse Pointe Gators
1:12.27 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
356
Abby Reeves
10
OH
Cincinnati Aquatic Club
1:12.30 3/21/24
2024 Destination Athlete Cente
357
Rachel Larson
10
IA
Greater Des Moines YMCA
1:12.30 2/16/24
2024 IA IASI Age Group Championships
358
Mia Moyer
10
OH
Blue Ash YMCA Swim Team
1:12.33 1/5/24
2024 OH AP PCY Winter Invitati
359
Zoe Johnson
10
MN
Minnetonka Swim Club
1:12.39 3/1/24
2024 MN MTKA Minnesota Regional Championship
360
Aubrey Price
10
MI
Greater Kalamazoo Crocs
1:12.39 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
361
MacKenzie Sederland
10
LE
Massillon Y Gators
1:12.41 12/14/23
2023 AM 61st ANNUAL CHRISTMAS MEET
362
Shiloh Yeh
10
MV
Empire KC Swim Club
1:12.42 2/28/24
2024 MV SC Age Group Championships
363
Jessica Kram
10
IL
Fox Valley Swim Team
1:12.43 1/26/24
2024 IL LWSA Winter Whiteout
364
Delilah Feliciano
10
IL
Rockford Marlins Swim Club
1:12.43 2/23/24
2024 IL TIDE Winter Regional Championship
365
Alana Tipton
10
OK
SwimTulsa
1:12.43 2/23/24
2024 OKS 14-Under SCY State Ch
366
Sophia Burke
9
WI
Schroeder YMCA Swim Team
1:12.44 3/15/24
2024 WI SSTY WIUP YMCA STATE CHAMPIONSHIP
367
Prisha Kandel
10
IA
Iowa Flyers Swim Club
1:12.45 2/16/24
2024 IA IASI Age Group Championships
368
Palmer Steel
10
OH
Hydra Aquatics
1:12.45 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
369
Hailey Cho
10
MV
Kansas City Blazers
1:12.56 2/28/24
2024 MV SC Age Group Championships
370
Riley Libra
10
LE
Peninsula Wave Riders Swimming
1:12.58 1/26/24
2024 STAR Winter Challenge
371
Gracie Chukhvantsev
9
MN
Life Time Minnesota Swim Team
1:12.62 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
372
Chloe Janisch
10
WI
Madison Aquatic Club
1:12.62 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
373
Nelly Sosinska
10
IL
Dundee Dolphins Swim Team
1:12.63 2/23/24
2024 IL TIDE Winter Regional Championship
374
Evelyn Zwiefelhofer
10
WI
YMCA of the Chippewa Valley Ba
1:12.70 2/9/24
2024 Iceberg Invitational
375
Lucy Coffman
10
IN
Cardinal Community Swim Club
1:12.71 3/1/24
2024 Spring CE ISI Divisional
376
Kennedy Suter
10
IL
B.R. Ryall YMCA Swim Team
1:12.75 2/17/24
2024 IL DLTA Chase the Dream PrelimFinal Champions
377
Izzy Peterson
10
IL
Glenbrook Swim Club
1:12.77 2/9/24
2024 IL PAC Winter North Suburban Splash
378
Teagan Brownfield
9
IL
Hinsdale Swim Club
1:12.77 2/23/24
2024 IL HSC Winter Regional Ch
379
Aria Cook
10
IN
Plainfield Community Aquatics
1:12.77 3/1/24
2024 Spring CW ISI Divisional
380
Macki Woolard
10
MV
Kansas City Blue Wave Swim Tea
1:12.77 3/15/24
2024 MV BWST Heartland Area Championships
381
Sophia Mickelson
10
WI
Elmbrook Swim Club
1:12.79 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
382
Dani Splittgerber
10
MW
Swim Omaha
1:12.80 3/8/24
2024 MW Midwestern Short Cours
383
Emmy Stewart
10
LE
Lakeshore Swim Club
1:12.84 2/2/24
2024 OH CM TYR Winter Invite
384
Nicole Ruan
10
IN
Carmel Swim Club
1:12.84 2/16/24
2024 IN SSC Northside Invite 2024
385
Sloane Langdon
10
OZ
CSP Tideriders
1:12.87 2/2/24
2024 OZ Parkway Be My Valentine
386
Emma Legrand
9
IL
Hornet Age Group Swim Club
1:12.89 2/23/24
2024 IL HSC Winter Regional Ch
387
Izzy Smith
10
OK
Bison Aquatic Club
1:12.89 2/23/24
2024 OKS 14-Under SCY State Ch
388
Kylie Morrison
10
OZ
Rockwood Swim Club
1:12.90 2/23/24
2024 OZ Division I Championship
389
Madeline Eskew
10
IL
Sharks Swim Club
1:12.90 2/23/24
2024 IL CWAC M3A Winter Regional Championship
390
Adriana David
10
OH
Mason Manta Rays
1:12.92 2/17/24
2024 OH RAYS SC Regional Champ
391
Kathryn Owen
10
IL
Bloomington Normal Swim Club
1:12.96 2/9/24
2024 IL RAID Valentine Classic
392
Allie Schroeder
10
OH
Rocket Swim Club
1:13.00 1/6/24
2024 OH SOS Puppy Mania
393
Liesl Roberts
9
MI
Byron Center
1:13.00 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
394
Korbin Alexander
10
IN
Wabash Valley Swim Team
1:13.01 3/1/24
2024 Spring SW ISI Divisional
395
Hallie Stein
10
MI
Brimingham Bloomfield Alantis
1:13.01 1/26/24
2024 IN BBSC Circle City Classic
396
Molly Miller
10
WI
Green Bay Swim Club
1:13.04 1/26/24
HSSB Winter Meet 2024
397
Nadia Kurek
9
WI
Door County YMCA
1:13.07 12/1/23
2023 Schoeder YMCA Finalist b
398
Reagan Klongland
10
WI
Badger Aquatics Club
1:13.08 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
399
Bella Toledo
10
OK
Jenks Trojan Swim Club
1:13.08 2/23/24
2024 OKS 14-Under SCY State Ch
400
Madeline Orani
10
WI
Madison Aquatic Club
1:13.10 2/16/24
2024 WI LSC Regional Champs -
401
Alice Everett
10
IL
NASA Wildcat Aquatics
1:13.13 1/12/24
2024 IL PAC Patriot Pride Winter Prelim Final
402
Claudia Maloney
10
MI
Michigan Lakeshore Aquatics
1:13.13 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
403
Parker Goff
10
IN
Noblesville Swim Club
1:13.16 3/1/24
2024 Spring CE ISI Divisional
404
Mollie Abbott
10
IN
Fort Wayne Central
1:13.19 1/5/24
2024 OH AP PCY Winter Invitati
405
Maeven Feddes
9
IN
Wabash Valley Swim Team
1:13.23 3/1/24
2024 Spring SW ISI Divisional
406
Kenzington Howard
10
IN
Wa-nee Waves Swim Team
1:13.26 3/1/24
2024 Spring NE ISI Divisional
407
Addi Lamb
9
IA
Greater Des Moines YMCA
1:13.28 12/16/23
2023 IA RSC Blizzard Blast 2
408
Samantha Hurst
9
MI
Swim Gators STR
1:13.29 11/10/23
OLY Swimming Turkey Bowl
409
Maya Sage
9
MN
North Suburban Aquatic Club
1:13.29 11/17/23
2023 MN STRM 2nd Annual Movemb
410
Madison Schenke
10
OH
Powel Crosley Jr YMCA
1:13.30 3/8/24
2024 OH AP SWOYSL AA Championships
411
Olivia Willenbring
10
MN
St Cloud YMCA Swim Team
1:13.31 11/17/23
2023 ND FM Gators IMX and Fall Invite
412
Callie Rapson
10
MI
Grand Traverse Bay YMCA Breake
1:13.33 2/3/24
2024 Grand Rapids Open
413
Willow Upchurch
10
WI
Lake Geneva YMCA Ducks Swim Te
1:13.35 2/11/24
2024 WI GYD CONFERENCE CHAMPIONS MEET
414
Eloise Wichman
10
WI
Waukenna Express Swim Team
1:13.36 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
415
Ava Rubin
10
WI
Oshkosh Community YMCA
1:13.36 2/9/24
2024 OSHY Winter Open
416
Ellie LeFevre
10
IN
Flashes Aquatics
1:13.37 2/24/24
2024 IN FA End of Season Meet 2024
417
Ava Senn
10
IN
Carmel Swim Club
1:13.38 3/1/24
2024 Spring CM ISI Divisional
418
Annabel Theccanat
10
IL
Coho Swim Club
1:13.38 1/19/24
2024 MMSC Winter Invite
419
Charlie Porter
9
MN
Northfield Swim Club
1:13.39 2/16/24
2024 MN RSC President's Day Me
420
Cami Grigas
10
IL
Lincoln-Way Swim Association
1:13.39 1/26/24
2024 IL LWSA Winter Whiteout
421
Harper Totman
10
MN
West Express Swim Team
1:13.43 3/1/24
2024 MN WEST Minnesota Regional Championship
422
Abigail Norcia
10
OH
Liberty Township/Powell YMCA P
1:13.44 12/17/23
2023 OH AP LTPY 17th Annual Pe
423
Cali Gray
10
IN
Club Olympia Swim Team
1:13.45 3/1/24
2024 Spring SE ISI Divisional
424
Madelyn Patla
10
IL
Reach Aquatics
1:13.50 2/23/24
2024 IL GSC Winter Regional Championship
425
Michaela Blickensderfer
10
IL
Sullivan Blue Dolphins
1:13.51 2/9/24
2024 IL RAID Valentine Classic
426
Meredith Hilario
9
IL
Fox Valley Family YMCA Aqua Fo
1:13.53 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
427
Megan Bullinger
10
ND
Aquastorm
1:13.53 2/2/24
2024 ND Mardi Gras
428
Reese McShurley
10
IN
Cardinal Community Swim Club
1:13.53 3/1/24
2024 Spring CE ISI Divisional
429
Maeve Bercot
10
IN
Summit City Aquatics
1:13.53 3/1/24
2024 Spring NE ISI Divisional
430
Catherine Dossey
9
IL
Champaign Cnty YMCA
1:13.56 1/26/24
2024 CGAC CHASESTRONG Prelim/F
431
Lillian Rowold
10
IL
East Moline Swim Club
1:13.57 2/16/24
2024 IL PAWW Valentine We'll Swim Our Heart Out
432
Gianna Duncan
10
LE
Vacationland Swim Club
1:13.62 2/17/24
Piranha Aquatics Hosts Regiona
433
Hannah Isaksen
10
MI
Brimingham Bloomfield Alantis
1:13.62 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
434
Austyn Talbot
10
OH
New Albany Aquatic Club
1:13.64 2/17/24
2024 OH UASC SC Regional Champ
435
Baylor Tornow
10
OH
Upper Arlington Swim Club
1:13.66 2/21/24
2024 OH UASC TIME TRIALS
436
Jibishana Gajanetharan
10
MN
South East Metro Sharks
1:13.72 3/1/24
2024 MN STRM Minnesota Regional Championship
437
Elsie Morgan
9
MI
Plymouth Canton Cruisers
1:13.77 1/26/24
SLA Arctic Blast 2024
438
Briella Burkhardt
10
WI
Fond du Lac Swim Club
1:13.78 10/15/22
2022 WI WBSC-FSC HIGH POINT CLASSIC
439
Jojo Van Roy
10
WI
Pulaski Area Swim Club
1:13.78 3/23/24
2024 MN MYAS Midwest Regional Swim Meet
440
Jessica Bogdan
10
IL
Life Time Illinois
1:13.80 1/6/24
2024 IL RISE and Shine
441
Scarlett Zehr
10
IN
Jasper Aquatic Wildcats
1:13.82 3/1/24
2024 Spring SW ISI Divisional
442
Ella Bringman
10
IN
Donner Swim Club
1:13.82 3/1/24
2024 Spring SE ISI Divisional
443
Addyson Salvadori
9
IN
Southeastern Swim Club
1:13.84 12/8/23
2023 IN FRST Holiday Season Slam
444
Piper Swacil
10
OZ
Fast
1:13.85 2/23/24
2024 OZ Division I Championship
445
Emmy Schreiber
9
IL
Hinsdale Swim Club
1:13.87 2/2/24
2024 IL LYON TYR Classic
446
Angela Yang
10
OZ
Rockwood Swim Club
1:13.95 2/23/24
2024 OZ Division I Championship
447
Sage Macneill
10
MI
Oly Swimming
1:13.95 1/12/24
2024 IN SSC MLK Invite
448
Jacey Huber
10
WI
Oregon Community Swim Club
1:13.96 12/9/23
2023 WI Single Age Sprint Cham
449
Rylee Barnett
10
OZ
Seahawks Swim Club
1:13.96 1/6/24
2024 RSCA Polar Dash
450
Jocie Banik
9
OH
Delaware Community Center YMCA
1:13.96 12/17/23
2023 OH AP LTPY 17th Annual Pe
451
Katie Hollenbeck
10
OK
Aquatic Club of Enid
1:13.97 11/18/23
2023 Bison Aquatic Club Turkey
452
Anna Hamzeh
8
MI
Supernova Swim Team
1:13.99 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
453
Claire Wang
10
MI
Sailfish Swim Club
1:14.00 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
454
Bailey DeSantis
10
IN
Greenwood Gators
1:14.00 3/1/24
2024 Spring SE ISI Divisional
455
Ailyn Soller
10
IL
Lyons Aquatics
1:14.04 2/18/24
2024 IL HWSA Southside Championship
456
Coco Lawton
9
WI
Badger Aquatics Club
1:14.06 2/16/24
2024 WI LSC Regional Champions
457
Caroline Reda
10
OH
Upper Arlington Swim Club
1:14.07 2/17/24
2024 OH UASC SC Regional Champ
458
Solana Becker
10
MI
Egra Waves
1:14.07 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
459
Evie Pierce
10
OH
Sylvania Tsunami Swim Club
1:14.08 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
460
Ivy Aisenbrey
10
ND
Aquastorm
1:14.10 2/17/24
2024 ND 10U State Championship
461
Emme Taylor
9
MI
Supernova Swim Team
1:14.11 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
462
Lucy Huster
9
OZ
Saint Louis Tsunami Swimming
1:14.15 2/23/24
2024 OZ Division I Championship
463
Ava Ackerman
10
OH
Lakota Family YMCA
1:14.17 2/20/24
2024 OH AP Powel Crosley YMCA
464
Lucy Petterson
10
MN
Edina Swim Club
1:14.18 2/16/24
2024 MN RSC President's Day Me
465
Emma Chapman
10
IN
The Waves Swim Club
1:14.18 3/1/24
2024 Spring NW ISI Divisional
466
Samantha Patten
10
OH
Mason Manta Rays
1:14.19 1/12/24
2024 IN FAST Mudsock Classic
467
Ana Tapernoux
9
MN
Edina Swim Club
1:14.19 3/1/24
2024 MN EDI Minnesota Regional Championship
468
Bella DeKeyser
10
WI
Southwest Aquatic Team
1:14.20 2/16/24
2024 WI Regional Championship
469
Luisa Wich
10
WI
Fox Valley Wave Swim Team
1:14.21 2/16/24
2024 WI Regional Championship
470
Caitlyn Perkins
9
IN
Fishers Area Swimming Tigers
1:14.25 3/1/24
2024 Spring CE ISI Divisional
471
Cora Pieters
10
IN
Valparaiso Swim Club
1:14.26 12/8/23
2023 IN VSC Holly Jolly Invitational
472
Hannah Fabian
10
IL
Blue Devil Swim Club
1:14.28 12/2/23
2023 WI AA-IL WINTER SPLASH
473
Tori Katz
10
IL
Patriot Aquatic Club
1:14.29 2/23/24
2024 IL SCT Winter Regional Ch
474
Skye Oldham
9
OH
Hilliard YMCA
1:14.30 3/15/24
2024 LE Greal Lakes Y Meet
475
Petra Messink
10
MI
Egra Waves
1:14.32 3/2/24
2024 Regional Meet - Grand Rap
476
Cecily Owens
9
OH
Unified Aquatics Club
1:14.34 2/23/24
2024 OH BSC SC Regional Champs
477
Ella Lalko
10
IL
Delta Aquatics
1:14.36 2/23/24
2024 IL TIDE Winter Regional Championship
478
Tatum Comer
10
ND
Williston Sea Lions Swim Team
1:14.37 1/12/24
2024 ND Category 5 Invite
479
Myra Jaryal
8
IN
Club Olympia Swim Team
1:14.38 3/1/24
2024 Spring SE ISI Divisional
480
Evie Melhem
9
MI
Grosse Pointe Gators
1:14.39 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
481
Adalyn Stibel
9
OH
Dublin Community Swim Team
1:14.39 2/17/24
2024 OH WOR SC Regional Champi
482
Abigail Dixon
10
OZ
Seahawks Swim Club
1:14.41 11/3/23
2023 OZ Seahawks Fall Invite
483
Sura Harland
10
MI
Blue Water Swim Club
1:14.42 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
484
Kiersten Mittelstedt
10
SD
Dakota Riptide
1:14.42 2/23/24
2024 SD 12 & Under Short Course State A Championsh
485
Chloe Sikora
10
IL
Hickory Willow Swim Associatio
1:14.43 2/18/24
2024 IL HWSA Southside Championship
486
Eleanor Kull
10
WI
Madison Aquatic Club
1:14.43 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
487
Alana Springborn
10
MI
Hammerhead Swim Club
1:14.43 3/2/24
2024 Regional Meet - Grand Rap
488
Amelia Oland
10
IL
Kishwaukee YMCA Dekalb County
1:14.44 1/26/24
2024 IL DCST Winter Classic
489
Chloe Overbay
9
OH
Mason Manta Rays
1:14.45 1/19/24
2024 OH WAVE Bischoff Medal Trials
490
Elle Dorsch
10
IN
Irish Aquatics
1:14.47 2/4/24
2024 IN IA Jr Superstar
491
Eleanor Rose
10
IL
New Trier Aquatics
1:14.48 2/23/24
2024 IL GSC Winter Regional Championship
492
Kate Tufano
10
IL
Glenbrook Swim Club
1:14.49 2/2/24
2024 IL RISE A+
493
Josie Drummond
10
OH
Central Ohio Aquatics
1:14.49 11/3/23
2023 IN CSC Fall Frenzy
494
Isabelle Kobza
10
MW
Aquatic Club of Elkhorn
1:14.49 3/8/24
2024 MW Midwestern Short Cours
495
Berit Porter
10
OZ
Parkway Swim Club
1:14.52 11/17/23
2023 Ozark A Championships
496
Brennan Fowler
9
MI
Egra Waves
1:14.52 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
497
Violet Boesch
10
IN
Boilermaker Aquatics
1:14.53 1/26/24
2024 IN BA Gold Fever Invitational
498
Zoe Kovacs
10
IL
Patriot Aquatic Club
1:14.57 2/23/24
2024 IL SCT Winter Regional Ch
499
Brooke France
10
WI
Verona Area Swim Team
1:14.58 2/16/24
2024 WI LSC Regional Champions
500
Vivian Oppliger
10
MV
Cool Swim Team
1:14.59 2/9/24
2024 MV SC District Championships - Central
501
Calista Wang
9
MN
Rochester Swim Club
1:14.60 2/16/24
2024 MN RSC President's Day Me
502
Sophia Zhang
10
OK
King Marlin Swim Club
1:14.60 11/18/23
2023 Bison Aquatic Club Turkey
503
Mikaela Kafedzhieva
10
OH
Life Time Swim Ohio
1:14.61 12/8/23
2023 OH Mako Holiday Spirit C
504
Olivia Fekete
9
IN
Pacesetter Aquatics
1:14.63 2/9/24
2024 IN RAC Winter Invitational
505
Olivia Potsch
10
WI
Lake Geneva YMCA Ducks Swim Te
1:14.66 3/15/24
2024 WI SSTY WIUP YMCA STATE CHAMPIONSHIP
506
Marie Franck
8
WI
Badger Aquatics Club
1:14.67 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
507
Maya Pierskalla
9
MN
Blackline Aquatics
1:14.69 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
508
Laikin Ritsema
10
MI
Byron Center
1:14.69 3/2/24
2024 Regional Meet - Lake Mich
509
Beeler Bazat
9
MV
Columbia Swim Club
1:14.70 2/28/24
2024 MV SC Age Group Championships
510
Kaitlyn Kennedy
10
OH
RC Durr Family YMCA
1:14.70 1/5/24
2024 OH AP PCY Winter Invitati
511
Natalie McCall
10
MI
Egra Waves
1:14.72 3/2/24
2024 Regional Meet - Grand Rap
512
Eva Zhuk
9
MI
Grosse Pointe Gators
1:14.75 3/2/24
2024 Regional Meet - Metro
513
Alice Kelty
10
IL
FMC Aquatic
1:14.76 2/23/24
2024 IL HSC Winter Regional Ch
514
Ana Mumford
9
OH
Oak Hills Youth Athletics
1:14.78 2/15/24
2024 OH CM SC Regional Champio
515
Marcella Hubrich
10
IN
Valparaiso Swim Club
1:14.81 2/2/24
2024 IN HHSC Swim your Heart Out
516
Callie Weber
10
SD
Sioux Falls Swim Team
1:14.81 2/23/24
2024 SD 12 & Under Short Course State A Championsh
517
Tenley Simonson
10
WI
Madison Aquatic Club
1:14.85 2/16/24
2024 WI LSC Regional Champs -
518
Chloe Pifer
10
OH
RC Durr Family YMCA
1:14.85 1/5/24
2024 OH AP PCY Winter Invitati
519
Maggie Love
10
OK
King Marlin Swim Club
1:14.89 2/23/24
2024 OKS 14-Under SCY State Ch
520
Louisa Krey
10
WI
Schroeder YMCA Swim Team
1:14.90 1/13/24
18th Annual Penguin Challenge
521
Scarlett Wise
10
IL
RISE Aquatic Club
1:14.92 12/2/23
2023 IL CWAC RISE Mid Season Challenge
522
Carsyn Guggenbiller
9
IN
Jay County Swim Club
1:14.93 3/1/24
2024 Spring CE ISI Divisional
523
Delfina Korte
9
OH
Mason Manta Rays
1:14.95 2/17/24
2024 OH RAYS SC Regional Champ
524
Mia Murphy
10
IL
Academy Bullets Swim Club
1:14.95 2/9/24
2024 IL SCST Chicagoland Team Championship
525
Saihaj Bath
10
MI
Rapids Area YMCA
1:15.00 3/2/24
2024 Michigan YMCA State Champ
526
Lily Johnson
10
IN
Plainfield Community Aquatics
1:15.03 3/1/24
2024 Spring CW ISI Divisional
527
Kennedy Wozniak
10
LE
Blazing Barracudas
1:15.05 1/26/24
2024 IN BBSC Circle City Classic
528
Melissa Bertolucci
10
IL
Life Time Illinois
1:15.06 2/17/24
2024 IL DLTA Chase the Dream PrelimFinal Champions
529
Mary Crowe
10
IL
Fox Valley Family YMCA Aqua Fo
1:15.08 1/26/24
2024 IL DCST Winter Classic
530
Chelsea Spoerer
10
IL
FMC Aquatic
1:15.09 2/23/24
2024 IL HSC Winter Regional Ch
531
Molly Pitz
10
SD
Sioux Falls Swim Team
1:15.09 2/23/24
2024 SD 12 & Under Short Course State A Championsh
532
Charlotte Dondzila
9
MI
Rockford Riptide
1:15.11 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
533
Cambrie Garden
10
IN
Warrior Swimming
1:15.12 3/1/24
2024 Spring NE ISI Divisional
534
Emily Solorio
10
IN
Lake Central Barracudas
1:15.13 1/19/24
2024 IN LCB New Years Splash Invite
535
Mary Karnick
10
IL
Maverick Swim Club
1:15.13 2/17/24
2024 IL MAVS Speedo Feed the Fire
536
Kinsley Hatch
10
MW
Lincoln Select Swimming
1:15.16 1/27/24
2024 MW LSS Winterfest
537
Annie Perazza
10
MI
Liquid Lightning
1:15.16 2/23/24
2024 USSC Junior Cup
538
Delaney Cochran
9
IA
Central Iowa Aquatics
1:15.17 2/16/24
2024 IA IASI Age Group Championships
539
Annie Lefever
10
IN
Carmel Swim Club
1:15.22 3/1/24
2024 Spring CM ISI Divisional
540
Dylan Leabu
9
OH
Blue Ash YMCA Swim Team
1:15.22 3/8/24
2024 OH AP SWOYSL AA Championships
541
Sophie Siegler
10
WI
McFarland Spartan Sharks
1:15.23 2/16/24
2024 WI LSC Regional Champs -
542
Marley Gustafson
10
IL
Hinsdale Swim Club
1:15.24 1/26/24
2024 IN BBSC Circle City Classic
543
Julia Spring
9
IL
St Charles Swim Team
1:15.25 1/12/24
2024 IN CSC Winter Invite
544
Mila Maximov
10
IL
Coho Swim Club
1:15.25 2/9/24
2024 IL PAC Winter North Suburban Splash
545
Cali Harb
9
IN
Munster Swim Club
1:15.26 3/1/24
2024 Spring NW ISI Divisional
546
Abby Houston
10
IL
FMC Aquatic
1:15.30 2/23/24
2024 IL HSC Winter Regional Ch
547
Ava Peck
10
OH
Westerville Aquatic Club
1:15.34 2/17/24
2024 OH WOR SC Regional Champi
548
Norah Djoko Moyo
8
IL
FMC Aquatic
1:15.36 1/26/24
2024 IN BBSC Circle City Classic
549
Fiona Prill
9
MN
Riptide Swim Team
1:15.37 3/1/24
2024 MN MAN Minnesota Regional Championship
550
Diana Douchkin
10
IN
Zionsville Swim Club
1:15.37 3/1/24
2024 Spring CW ISI Divisional
551
Erin Sadowski
10
MI
Plymouth Canton Cruisers
1:15.38 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
552
Sybil Sylvester
9
IL
Peoria Area Water Wizards
1:15.39 2/23/24
2024 IL PAWW Winter Regional C
553
Anna Hyde
10
OH
Countryside YMCA Torpedoes Swi
1:15.43 3/8/24
2024 OH AP SWOYSL AA Championships
554
Harper Ringold
10
MI
Birmingham Blue Dolphins
1:15.44 10/28/23
Lisa Ferris Fall Festival Meet
555
Charlotte Stanley
10
OH
Wtrc Sharks
1:15.45 2/16/24
2024 OH WAVE SC Regional Champ
556
Claire Yuan
10
MI
Spartan Aquatic Club
1:15.45 2/23/24
SST "Last Chance" Meet
557
Brynlee Albrecht
10
IA
Greater Des Moines YMCA
1:15.46 2/16/24
2024 IA IASI Age Group Championships
558
Maria Campillo
10
MI
Rockford Riptide
1:15.46 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
559
Maia Tiangco
10
SD
Sioux Falls Swim Team
1:15.47 12/1/23
2023 SD-TIDE SC Winter Invite
560
Amelia Peters
10
IL
Wahoo Aquatic Club
1:15.47 12/16/23
2023 IL WAC Snowman Shuffle
561
Lauren Hettel
10
AR
Northwest Arkansas Aquatics
1:15.48 3/1/24
2024 AR 2024 AR 14 and Under Age Group State Champ
562
Allie Marriott
9
MI
Supernova Swim Team
1:15.49 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
563
Taylor Preston
9
IN
Concord Swim Club
1:15.49 3/1/24
2024 Spring NE ISI Divisional
564
Nicoletta Rose
10
MI
Jenison
1:15.49 2/24/24
JAWS Winter State Games
565
Alhena Perez Bastardo
9
IN
Irish Aquatics
1:15.53 3/1/24
2024 Spring NW ISI Divisional
566
Tessa Kanak
10
MI
South Lyon Aquatics
1:15.53 2/23/24
2024 USSC Junior Cup
567
Annabelle Beach
10
MI
Egra Waves
1:15.53 3/2/24
2024 Regional Meet - Grand Rap
568
Ellie Maffett
10
OH
Scc Swim & Dive
1:15.53 2/17/24
2024 OH UASC SC Regional Champ
569
Ellis Armstrong
10
OH
Wtrc Sharks
1:15.54 1/19/24
2024 OH WAVE Bischoff Medal Trials
570
Mimi Fredman
10
IL
Chicago Wolfpack Aquatic Club
1:15.55 2/23/24
2024 IL CWAC M3A Winter Regional Championship
571
Tessa Robinson
9
MI
Riverview Buccaneers Swim Team
1:15.55 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
572
Sophia Delgado
10
IN
Avon Community Swim Team
1:15.56 3/1/24
2024 Spring CW ISI Divisional
573
AJ Safarikova
9
IL
NASA Wildcat Aquatics
1:15.57 1/20/24
2024 IL NTA TYR Rick Peterson Build The Base Invit
574
Samantha Blaauw
10
MI
Grand Rapids Aquatics
1:15.58 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
575
Jennifer Ortiz
10
MI
Sailfish Swim Club
1:15.60 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
576
Annie Ma
7
IL
Patriot Aquatic Club
1:15.61 2/2/24
2024 IL RISE A+
577
Esther Schnurer
10
WI
Green Bay Swim Club
1:15.61 12/9/23
2023 WI Single Age Sprint Cham
578
Kate Antimonova
10
OH
Dayton Raiders Swim Club
1:15.61 2/16/24
2024 OH WAVE SC Regional Champ
579
Chloe Ricketts
8
MN
Edina Swim Club
1:15.62 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
580
Brynn Wilkes
10
MN
Metro Marlins Swim Team
1:15.63 2/10/24
2024 MN SDVL Sweetheart Classi
581
Hannah Cho
10
IL
Palatine Park Dist Swim Team
1:15.64 1/14/23
2023 IL PPD 43rd Annual Speedo Winter Splash
582
Olivia Gibson
10
OH
ME Lyons Anderson YMCA
1:15.64 3/1/24
2024 OH AP SWOYSL A Championships South
583
Olivia Scheetz
9
IL
RISE Aquatic Club
1:15.66 2/23/24
2024 IL HSC Winter Regional Ch
584
Erika Robinson
9
AR
Northwest Arkansas Aquatics
1:15.66 3/1/24
2024 AR 2024 AR 14 and Under Age Group State Champ
585
Abby Moss
10
IL
RISE Aquatic Club
1:15.68 2/23/24
2024 IL SCT Winter Regional Ch
586
Lily Abney
10
WI
Howard Suamico Storm Breakers
1:15.68 2/16/24
2024 WI Regional Championship
587
Juliet Keyser
10
IN
Carmel Swim Club
1:15.70 3/1/24
2024 Spring CM ISI Divisional
588
Brooklyn Glatzer
10
LE
Piranha Aquatics
1:15.71 2/4/24
Last Chance Meet
589
Olivia Fritz
10
WI
Schroeder YMCA Swim Team
1:15.72 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
590
Alex Sperber
10
WI
Door County YMCA
1:15.73 2/9/24
2024 Iceberg Invitational
591
Josey Eichholz
10
OZ
Fast
1:15.75 2/23/24
2024 OZ Division I Championship
592
Celine Shaw
10
IL
FMC Aquatic
1:15.76 1/26/24
2024 IN BBSC Circle City Classic
593
Grace Shu
10
IL
Chicago Wolfpack Aquatic Club
1:15.79 2/23/24
2024 IL CWAC M3A Winter Regional Championship
594
Claire Loewit
9
OH
Dublin Community Swim Team
1:15.79 12/8/23
2023 OH GCST HOLIDAY CHEER INV
595
Ella Vateitei
10
WI
Northern Lakes Aquatic Club
1:15.80 2/3/24
2024 WI NLAC CONFERENCE SEASON ENDING MEET
596
Susannah McLin
10
MV
Fort Leavenworth Lancers Swim
1:15.80 1/27/24
2024 MV NLU Winter Showdown
597
Ella Grobbel
10
MI
Oly Swimming
1:15.81 2/9/24
2024 Michigan Open
598
Olivia Davis
9
MI
Egra Waves
1:15.81 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
599
Crosby Maiden
10
WI
Verona Area Swim Team
1:15.82 2/16/24
2024 WI LSC Regional Champions
600
Iolana Ledermann
10
MI
Club Wolverine
1:15.83 12/8/23
2023 CW Huron River Winter Spl
601
Veronica Giuffre
10
OZ
Seahawks Swim Club
1:15.84 1/12/24
2024 MLK Celebration Invitati
602
Finley States
10
MW
Club Husker
1:15.85 3/1/24
2024 MW HLA Champ Challenge
603
Emma Portell
10
OZ
Metro East Titans Swimming
1:15.86 3/9/24
2024 OZ RSCA 8 & Under Champs
604
Sarah Lin
10
IL
RISE Aquatic Club
1:15.87 2/23/24
2024 IL HSC Winter Regional Ch
605
Emily Meek
10
IN
Donner Swim Club
1:15.87 1/26/24
2024 CGAC CHASESTRONG Prelim/F
606
Emma Dondzila
9
MI
Rockford Riptide
1:15.87 2/3/24
2024 Grand Rapids Open
607
Libby Hartnett
10
OZ
Parkway Swim Club
1:15.88 2/23/24
2024 OZ Division I Championship
608
Gabriella Germain
10
MI
Hudsonville Eagles Aquatics Te
1:15.88 3/2/24
2024 Regional Meet - Lake Mich
609
Clara O'Connor
10
MI
Swim Gators STR
1:15.91 3/2/24
2024 Regional Meet - Northeast
610
Annalise Welch
9
WI
Elmbrook Swim Club
1:15.91 2/2/24
2024 Schroeder YMCA A+ Present
611
Charlotte Burgtorf
9
MI
Riverview Buccaneers Swim Team
1:15.93 3/2/24
2024 Regional Meet - US-23
612
Zoe Fleishans
10
MI
Dexter Community Aquatic Club
1:15.97 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
613
Molly Fisher
9
MW
Lincoln Select Swimming
1:15.99 1/27/24
2024 MW LSS Winterfest
614
Charlotte Cameron
9
IN
Brownsburg Swim Club
1:16.00 2/9/24
2024 IN ACST Aquasprints
615
Nina Allen
10
WI
Madison Aquatic Club
1:16.00 1/20/24
Express January Open 2024
616
Sriya Tummala
10
OH
Blue Ash YMCA Swim Team
1:16.01 3/8/24
2024 OH AP SWOYSL AA Championships
617
Charlotte Schwartz
9
MN
High Tides Swim Club
1:16.01 3/1/24
2024 MN WEST Minnesota Regional Championship
618
Norah Pearson
9
MN
Monticello Swim Club
1:16.01 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
619
Junia Chang
10
MI
Club Wolverine
1:16.03 11/17/23
SST Fall Classic
620
Paisley Eldredge
10
MI
Brimingham Bloomfield Alantis
1:16.04 1/26/24
2024 IN BBSC Circle City Classic
621
Mia Tolliver
9
OH
Cincinnati Marlins
1:16.05 2/15/24
2024 OH CM SC Regional Champio
622
Mikaela Morris
9
IN
Westfield Aquatics
1:16.07 3/1/24
2024 Spring CM ISI Divisional
623
Anna Krezel
10
IL
Hornet Age Group Swim Club
1:16.07 2/17/24
2024 IL MAVS Speedo Feed the Fire
624
Elizabeth McCoy
10
MI
West Ottawa Swim Club
1:16.07 1/6/24
2024 JAWS New Year's Classic
625
Amelia Newman
10
MI
Sailfish Swim Club
1:16.08 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
626
Gweneth Hermann
9
MN
Riptide Swim Team
1:16.08 1/27/24
2024 MN HURR Rock Me Like a Hu
627
Blake Kruse
9
IL
St Charles Swim Team
1:16.08 2/17/24
2024 IL DLTA Chase the Dream PrelimFinal Champions
628
Quinn Gorman
9
IL
Fox Valley Park District Ript
1:16.10 2/17/24
2024 IL MAVS Speedo Feed the Fire
629
Ksenia Skilj
10
MV
Kansas City Blazers
1:16.11 2/9/24
2024 MV SC District Championships - Central
630
Calise Ehresman
10
IN
Center Grove Aquatic Club
1:16.12 1/26/24
2024 CGAC CHASESTRONG Prelim/F
631
Violet Nowakowski
10
WI
Southwest Aquatic Team
1:16.12 1/12/24
2024 WI SWAT Winter Grand Prix
632
Skylee Biby
10
ND
West Fargo Flyers Swim Club
1:16.14 2/17/24
2024 ND 10U State Championship
633
Amelia Osenga
10
IN
Fort Wayne Central
1:16.14 1/5/24
2024 OH AP PCY Winter Invitati
634
Gigi Thibault
8
MI
Pointe Aquatics
1:16.15 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
635
Maddie Weffer
10
IL
Chicago Wolfpack Aquatic Club
1:16.16 2/18/24
2024 IL CWAC Windy City Conference Championship
636
Molly Tuckowski
9
MI
Sea Bees Swim Club
1:16.16 1/20/24
Big Lake Invite
637
Sophia Lopez
10
OH
Worthington Swim Club
1:16.18 2/17/24
2024 OH WOR SC Regional Champi
638
Emily Guo
10
MV
Empire KC Swim Club
1:16.19 2/9/24
2024 MV SC District Championships - East
639
Naevia Skilj
10
MV
Kansas City Blazers
1:16.22 12/1/23
2023 MV KCB Midwest Winter Classic
640
Emma Kirchoff
10
MV
Western Kansas Swim Club
1:16.22 2/28/24
2024 MV SC Age Group Championships
641
Scarlett Davis
10
IN
Riviera Swim Team
1:16.24 3/1/24
2024 Spring CM ISI Divisional
642
Irene Huang
10
IN
Carmel Swim Club
1:16.26 3/1/24
2024 Spring CM ISI Divisional
643
Abby Ponto
9
OH
Dublin Community Swim Team
1:16.28 12/8/23
2023 OH Mako Holiday Spirit C
644
Gianna Passe
10
WI
Pleasant Prairie Patriots
1:16.29 2/10/24
2024 PX3 Valentine Open
645
Amelia Tabis
10
IL
Delta Aquatics
1:16.30 2/23/24
2024 IL TIDE Winter Regional Championship
646
Essence Hinkelman
10
SD
Watertown Area Swim Club
1:16.30 2/23/24
2024 SD 12 & Under Short Course State A Championsh
647
Hope Derkson
10
IL
Fox Valley Swim Team
1:16.32 2/9/24
2024 IL FOX Winter Classic
648
Elora Major
10
MN
Riptide Swim Team
1:16.32 3/1/24
2024 MN MAN Minnesota Regional Championship
649
Lydia Kroon
10
SD
Pierre Swim Team
1:16.32 2/23/24
2024 SD 12 & Under Short Course State A Championsh
650
Grace Kasten
9
OH
Mason Manta Rays
1:16.33 2/17/24
2024 OH RAYS SC Regional Champ
651
Adalyn Hackbarth
10
WI
Northern Lakes Aquatic Club
1:16.33 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
652
Sloan Wollard
9
MV
Columbia Swim Club
1:16.34 2/28/24
2024 MV SC Age Group Championships
653
Olivia Meisner
10
MV
Kansas City Blazers
1:16.36 12/10/23
2023 MV NLU Future Stars 10 & Under Meet
654
Emmy Stewart
10
LE
Lakeshore Swim Club
1:16.37 2/25/24
LAKE ERIE 10 & UNDER CHAMPIONS
655
Macy Moore
10
WI
Lake Geneva YMCA Ducks Swim Te
1:16.37 12/1/23
2023 Schoeder YMCA Finalist b
656
Norah Rome
10
MN
Life Time Minnesota Swim Team
1:16.39 3/23/24
2024 MN MYAS Midwest Regional Swim Meet
657
Beckett Aguirre
9
OH
Cincinnati Marlins
1:16.40 10/27/23
2023 OH CM Jose Cerda Memorial
658
Frankie Beuthin
10
WI
Badger Aquatics Club
1:16.41 12/9/23
2023 WI Single Age Sprint Cham
659
Ellie Baik
9
WI
Badger Aquatics Club
1:16.42 12/9/23
2023 WI Single Age Sprint Cham
660
Sophia Will
10
MI
Unattached
1:16.43 2/25/24
2024 MTSL Championship Meet
661
Emerie Fenton
9
IN
Fort Wayne Swim Team
1:16.43 3/1/24
2024 Spring NE ISI Divisional
662
Ava Nixon
10
IL
Hinsdale Swim Club
1:16.47 2/17/24
2024 IL DLTA Chase the Dream PrelimFinal Champions
663
Hildi Deist
10
OZ
Metro East Titans Swimming
1:16.49 3/9/24
2024 OZ RSCA 8 & Under Champs
664
Charleeze Medford
8
IN
Indiana Swim Team
1:16.50 3/1/24
2024 Spring SW ISI Divisional
665
Kahli Yap
10
LE
Blazing Barracudas
1:16.50 2/25/24
LAKE ERIE 10 & UNDER CHAMPIONS
666
Madeleine Kirk
9
MN
Hurricanes Swim Team
1:16.51 12/1/23
2023 MN MNSI Single Age State
667
Morgan Mickschl
9
MN
Foxjets Swim Team
1:16.52 2/3/24
2024 MN WEST Express Last Chan
668
Lydia Schroeder
10
IN
Flashes Aquatics
1:16.53 3/1/24
2024 Spring SE ISI Divisional
669
Violet Linzell
9
MI
Milan Swim Club
1:16.53 2/23/24
SST "Last Chance" Meet
670
Allie Laughner
9
IN
Carmel Swim Club
1:16.54 3/1/24
2024 Spring CM ISI Divisional
671
Madeleine Fortin
10
IN
Carmel Swim Club
1:16.54 3/1/24
2024 Spring CM ISI Divisional
672
Amelia Werner
10
WI
Schroeder YMCA Swim Team
1:16.57 2/10/24
2024 February Freeze
673
Lilliana Spear
9
IA
Central Iowa Aquatics
1:16.58 2/16/24
2024 IA IASI Age Group Championships
674
Taissa Gorelik
10
IL
Scout Aquatics
1:16.59 2/16/24
2024 IL WSO North Shore Conference Championships
675
Hannah Peng
9
MN
Aquajets Swim Team
1:16.60 3/1/24
2024 MN WEST Minnesota Regional Championship
676
Mckenna Felton
10
IL
Dundee Dolphins Swim Team
1:16.61 1/26/24
2024 IL DCST Winter Classic
677
Harper McGuire
10
IL
Decatur Family YMCA Gators
1:16.64 2/24/24
2024 Illini District Champions
678
Olivia Meola
10
AR
Northwest Arkansas Aquatics
1:16.65 2/25/24
2024 AR Freaky Fast Last Chance Meet Time Trial
679
Carlie Douglas
8
LE
Canton City Swimming
1:16.66 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
680
Carys Dunn
10
OK
King Marlin Swim Club
1:16.71 2/23/24
2024 OKS 14-Under SCY State Ch
681
Grace Stanton
10
WI
Badger Aquatics Club
1:16.72 1/5/24
2024 WI BAC JANUARY CLASSIC INVITE
682
Charlotte Truman
10
MI
Plymouth Canton Cruisers
1:16.73 2/2/24
Polar Plunge
683
Nora Guyre
10
OZ
Parkway Swim Club
1:16.74 2/2/24
2024 OZ Parkway Be My Valentine
684
Zara Kopaygora
10
LE
Lake Erie Silver Dolphins
1:16.75 12/10/23
2023 BBA Winter Breakout Meet
685
Reese Matayosian Melius
10
IL
RISE Aquatic Club
1:16.76 2/9/24
2024 IL PAC Winter North Suburban Splash
686
Nima Ghodsian
9
MN
South East Metro Sharks
1:16.76 3/1/24
2024 MN STRM Minnesota Regional Championship
687
Emily Chen
9
AR
Razorback Aquatic Club AquaHaw
1:16.78 3/1/24
2024 AR 2024 AR 14 and Under Age Group State Champ
688
Eva Richards
10
IN
Boilermaker Aquatics
1:16.82 1/26/24
2024 IN BA Gold Fever Invitational
689
Kennedy de Bear
10
OH
Upper Arlington Swim Club
1:16.83 1/26/24
2024 OH UASC CLASSIC
690
Via Stevens
10
MI
Club Wolverine
1:16.83 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
691
Cora Bresnahan
10
MN
West Express Swim Team
1:16.83 12/9/23
2023 MN MTKA TYR Team Challenge
692
Morgan Cain
9
MN
Monticello Swim Club
1:16.86 11/18/23
2023 MN- WAVE Tidal Wave Invit
693
Elyse Karpinski
9
OH
Mason Manta Rays
1:16.87 12/8/23
2023 OH Mako Holiday Spirit C
694
Harper Chirumbolo
10
OH
Blue Ash YMCA Swim Team
1:16.88 1/5/24
2024 OH AP PCY Winter Invitati
695
Lillian Roberts
10
IN
Indian Creek Swim Club
1:16.89 3/9/24
2024 IN CSC March Maui Madness
696
Isla Gaylord
10
MI
Byron Center
1:16.89 2/3/24
2024 Grand Rapids Open
697
Cici Zhou
10
OH
Mount Carmel Force Aquatics
1:16.91 1/19/24
2024 OH CLPR Midwinter Classic
698
Aleena Dukes
10
AR
Northwest Arkansas Aquatics
1:16.92 3/1/24
2024 AR 2024 AR 14 and Under Age Group State Champ
699
Ingrid Biebl
10
MN
St Croix Swim Club
1:16.94 3/1/24
2024 MN EDI Minnesota Regional Championship
700
Janet Ding
10
OH
Mason Manta Rays
1:16.95 2/17/24
2024 OH RAYS SC Regional Champ
701
Annistyn Worley
8
IN
Noblesville Swim Club
1:16.95 3/1/24
2024 Spring CE ISI Divisional
702
Kayla Baker
10
OH
Worthington Swim Club
1:16.95 2/17/24
2024 OH WOR SC Regional Champi
703
Avalynn Kunz
10
IN
Greater Evansville Aquatic Tea
1:16.97 3/1/24
2024 Spring SW ISI Divisional
704
Jaylyn Treller
10
OH
Northern KY Clippers
1:16.98 12/16/23
2023 OH CLPR 12U Developmental
705
Ellie Leonard
10
LE
Lake Erie Silver Dolphins
1:16.99 2/25/24
LAKE ERIE 10 & UNDER CHAMPIONS
706
Kenley Pohlmeyer
10
OH
Mason Manta Rays
1:17.02 12/8/23
2023 OH Mako Holiday Spirit C
707
Sophia Papazov
10
IL
FMC Aquatic
1:17.05 2/3/23
2023 IL Lyons TYR Classic
708
Addie Heninger
10
MW
Club Husker
1:17.05 3/8/24
2024 MW Midwestern Short Cours
709
Kate Cassidy
10
ND
FM Gators Swim Club
1:17.05 2/17/24
2024 ND 10U State Championship
710
Blake Cassell
9
IL
Hinsdale Swim Club
1:17.08 11/17/23
2023 IL HSC FMC Speedo Classic
711
Isabelle Gurak
9
IL
Patriot Aquatic Club
1:17.10 2/9/24
2024 IL PAC Winter North Suburban Splash
712
Norah Ke
10
MI
Mid Michigan Aquatics Hurrican
1:17.10 3/2/24
2024 Regional Meet - Grand Rap
713
Libby Vaughn
8
LE
Massillon Y Gators
1:17.11 2/25/24
LAKE ERIE 10 & UNDER CHAMPIONS
714
Brooklyn Miraldi
9
OH
Cincinnati Marlins
1:17.13 2/26/24
2024 OH CM Swimville USA Champ
715
April Alonzo
10
IL
Elgin Cyclones Swim Team
1:17.15 2/9/24
2024 IL WCS Feb Frenzy
716
Reese Groth
10
MI
Brimingham Bloomfield Alantis
1:17.15 2/23/24
2024 MCSA Junior Cup
717
Jacqueline Loney
9
MI
Unattached
1:17.17 2/25/24
2024 MTSL Championship Meet
718
Gigi Havalotti
10
LE
SwimUnited
1:17.17 2/25/24
LAKE ERIE 10 & UNDER CHAMPIONS
719
Ellie Wegener
10
MN
Riptide Swim Team
1:17.18 1/27/24
2024 MN HURR Rock Me Like a Hu
720
Ellery Tudor
10
IA
USS DESTROYERS SWIM CLUB
1:17.20 2/10/24
2024 IA Winter Regional and 8 & under Championship
721
Santana Garcia
10
IN
Hobart Swim Club
1:17.22 3/1/24
2024 Spring NW ISI Divisional
722
Eliana Wilson
10
MN
West Express Swim Team
1:17.23 1/27/24
2024 MN HURR Rock Me Like a Hu
723
Hadley White
10
MW
Lincoln Select Swimming
1:17.24 3/1/24
2024 MW HLA Champ Challenge
724
Jameslie Schmalz
10
LE
Blazing Barracudas
1:17.24 1/26/24
2024 IN BBSC Circle City Classic
725
Addy Monke
10
IN
Carmel Swim Club
1:17.25 12/8/23
2023 IN FRST Holiday Season Slam
726
Alexandra Ablian
10
IL
Iguanas Swim Club
1:17.26 1/20/24
2024 IL IGSC 22nd Iguana Invite
727
Harper Reepmeyer
10
MI
Novi Sturgeons
1:17.26 1/26/24
2024 IN BBSC Circle City Classic
728
Everlie Reuter
10
SD
Watertown Area Swim Club
1:17.28 2/23/24
2024 SD 12 & Under Short Course State A Championsh
729
Kolby Brinkman
10
OH
Cincinnati Marlins
1:17.29 2/26/24
2024 OH CM Swimville USA Champ
730
Beighley Ray
10
OK
Jenks Trojan Swim Club
1:17.29 2/23/24
2024 OKS 14-Under SCY State Ch
731
Agata Lapshova
10
OH
Cincinnati Marlins
1:17.30 12/8/23
2023 Ohio River Challenge
732
Brynn Wells
9
IN
Irish Aquatics
1:17.30 2/23/24
2024 IN CON R Yoder Last Chance Showdown
733
Lydia Garcia
9
AR
Northwest Arkansas Aquatics
1:17.32 3/1/24
2024 AR 2024 AR 14 and Under Age Group State Champ
734
Emily Accad
9
MI
Plymouth Canton Cruisers
1:17.33 1/26/24
SLA Arctic Blast 2024
735
Mia Fozo
9
MI
Pointe Aquatics
1:17.33 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
736
Annabella Drew
8
OH
Upper Arlington Swim Club
1:17.36 1/26/24
2024 OH UASC CLASSIC
737
Anika Goettel
10
OZ
CSP Tideriders
1:17.41 2/2/24
2024 OZ Parkway Be My Valentine
738
Margot Formsma
10
IN
Riviera Swim Team
1:17.42 3/1/24
2024 Spring CM ISI Divisional
739
Ana Prah
8
WI
Lake Country Swim Team
1:17.43 2/10/24
2024 February Freeze
740
Gemma Robertson
10
MI
Saline Swim Team
1:17.43 2/3/24
DRD Ground Hog Splash
741
Charlotte Walsh
9
WI
Badger Aquatics Club
1:17.46 2/16/24
2024 WI LSC Regional Champions
742
Lana Lenhart
9
IN
Fort Wayne Swim Team
1:17.46 2/18/24
2024 IN FORT 12 & Under SYOA Closed Invite
743
Charleigh Brooks
10
OH
Preble County YMCA Piranhas
1:17.46 3/8/24
2024 OH AP SWOYSL AA Championships
744
Collins Fish
9
MI
Mid Michigan Aquatics Hurrican
1:17.47 3/2/24
2024 Regional Meet - Grand Rap
745
Vada Kallhof
10
MN
New Hope Crystal Plymouth
1:17.48 3/1/24
2024 MN STRM Minnesota Regional Championship
746
Eleanor Freitag
10
IN
Greater Evansville Aquatic Tea
1:17.48 2/9/24
2024 IN FRST 14 &U Provincial Championships
747
Audrey McGill
9
IL
Kishwaukee YMCA Dekalb County
1:17.49 3/1/24
2024 IL ILVY Northwest District and Junior Distric
748
Vivian Jordan
10
IN
Carmel Swim Club
1:17.50 3/1/24
2024 Spring CM ISI Divisional
749
Leah Guan
9
LE
Blazing Barracudas
1:17.50 12/1/23
2023 NCAT Winter Invite
750
Grace Jensen
10
IL
Lakeshore Sports & Fitness
1:17.51 2/17/24
2024 IL MAVS Speedo Feed the Fire
751
Raina Hwang
10
MI
Utica Shelby Swim Club
1:17.52 2/9/24
2024 Michigan Open
752
Kylie Carman
10
IL
Chicago Wolfpack Aquatic Club
1:17.55 1/19/24
2024 IN LCB New Years Splash Invite
753
Keegan Schaffner
10
WI
Madison Aquatic Club
1:17.55 12/9/23
2023 WI Single Age Sprint Cham
754
Isis Anderson
10
MN
Barracuda Aquatics Club
1:17.55 3/1/24
2024 MN MAN Minnesota Regional Championship
755
Alice Barrone
9
MN
Rochester Swim Club
1:17.56 2/16/24
2024 MN RSC President's Day Me
756
Lucy Miller
10
LE
North Coast Aquatic Team
1:17.58 2/11/24
2024 LE BBA Feb 11
757
Riley Justice
10
OH
Mount Carmel Force Aquatics
1:17.59 2/23/24
2024 OH BSC SC Regional Champs
758
Emily Little
10
IN
Hobart Swim Club
1:17.61 3/1/24
2024 Spring NW ISI Divisional
759
Avery Duda
10
MI
Saline Swim Team
1:17.61 2/23/24
SST "Last Chance" Meet
760
Claire Graham
10
MV
Kansas City Blazers
1:17.62 2/28/24
2024 MV SC Age Group Championships
761
Camille Walrond
10
IN
Zionsville Swim Club
1:17.63 1/12/24
2024 IN ZSC The Freeze
762
Lexi Meathe
10
MI
Brimingham Bloomfield Alantis
1:17.63 2/9/24
2024 Michigan Open
763
Ginny Peterson
9
SD
Aberdeen Swim Club
1:17.64 12/8/23
2023 SD Candy Cane Swim Meet
764
Violet Swanson
10
MW
Lincoln Select Swimming
1:17.64 3/8/24
2024 MW Midwestern Short Cours
765
Hayden Smith
9
IA
DES MOINES SWIMMING FEDERATION
1:17.65 2/16/24
2024 IA IASI Age Group Championships
766
Sloane Tussing
10
MN
Northfield Swim Club
1:17.66 3/1/24
2024 MN MAN Minnesota Regional Championship
767
Grace Hopkins
10
OZ
Seahawks Swim Club
1:17.66 2/2/24
2024 OZ Seahawks Sprint PentathlonSeptathlon
768
Samantha Graves
9
MI
Oly Swimming
1:17.67 2/23/24
2024 MCSA Junior Cup
769
Gabrielle Bajema
10
MI
North Kent Aquatic Team
1:17.68 3/4/23
2023 Great Lakes Regional Meet
770
Alyona Kavalenka
9
LE
North Coast Aquatic Team
1:17.71 2/25/24
LAKE ERIE 10 & UNDER CHAMPIONS
771
Rachel Foster
9
OH
New Albany Aquatic Club
1:17.71 2/17/24
2024 OH UASC SC Regional Champ
772
Celia Morgan
9
IN
Fishers Area Swimming Tigers
1:17.72 3/1/24
2024 Spring CE ISI Divisional
773
Emily Christiansen
10
OZ
Parkway Swim Club
1:17.73 2/2/24
2024 OZ Parkway Be My Valentine
774
Rhemy Thompkins
10
WI
Southeastern Aquatics
1:17.73 2/16/24
2024 WI Regional Championship
775
Harper Weber
10
SD
Sioux Falls Swim Team
1:17.75 2/23/24
2024 SD 12 & Under Short Course State A Championsh
776
Maya Mitchell
9
MN
Life Time Minnesota Swim Team
1:17.76 3/1/24
2024 MN EDI Minnesota Regional Championship
777
Chloe Wasson
10
IN
Fort Wayne Central
1:17.78 1/5/24
2024 OH AP PCY Winter Invitati
778
Savannah Scrafford
9
MN
Riptide Swim Team
1:17.80 3/1/24
2024 MN MAN Minnesota Regional Championship
779
Leyann Deguzman
10
MN
Great Wolf Swim Team
1:17.82 1/27/24
2024 MN Tuna Sprint Meet
780
Kylie Kliebert
9
MI
Farmington Family YMCA Stingra
1:17.82 1/26/24
2024 IN BBSC Circle City Classic
781
Kora Lind
8
SD
Vermillion Area Swim Team
1:17.83 3/23/24
2024 MN MYAS Midwest Regional Swim Meet
782
Paige Jennings
10
OH
ME Lyons Anderson YMCA
1:17.84 3/8/24
2024 OH AP SWOYSL AA Championships
783
Avalon Rose
9
IN
Fort Wayne Central
1:17.85 1/5/24
2024 OH AP PCY Winter Invitati
784
Francie Papachronis
10
IN
Valparaiso Swim Club
1:17.88 3/1/24
2024 Spring NW ISI Divisional
785
Ella Utterback
10
IN
Oak Hill Swim Club
1:17.89 3/1/24
2024 Spring CE ISI Divisional
786
Mercedes Levell
10
MW
Brownell Talbot School
1:17.89 2/16/24
2024 MW BT Friday Nite at Race
787
Cicily Volpi
10
MV
Tsunami Swim Team of K.C.
1:17.90 2/9/24
2024 MV SC District Championships - East
788
Reagan Qualley
9
IA
Greater Des Moines YMCA
1:17.93 7/15/23
2023 IA IASI Summer Regional Championships
789
Kinley Saucedo
10
MW
Sioux Center Seahawks
1:17.94 1/27/24
2024 MW SCH Lorna Moss Invite
790
Hannah Shin
10
OZ
Parkway Swim Club
1:17.95 3/9/24
2024 OZ RSCA 8 & Under Champs
791
Ellen Zhu
10
OH
Mason Manta Rays
1:17.96 12/8/23
2023 OH Mako Holiday Spirit C
792
Maizie McAdam
10
WI
Rocket Aquatics
1:17.96 1/20/24
2024 WI SHOR SYOA IMX CHALLENGE
793
Casey Dailey
9
IN
Noblesville Swim Club
1:17.96 1/26/24
2024 IN WTSC Groundhog Invitational
794
Elsa Brown
10
OH
Oak Hills Youth Athletics
1:17.98 2/2/24
2024 OH CM TYR Winter Invite
795
Aspen Jones
10
MN
Minnetonka Swim Club
1:18.00 3/1/24
2024 MN MTKA Minnesota Regional Championship
796
Grace Stephon
9
IN
Franklin Regional Swim Team
1:18.02 3/1/24
2024 Spring SE ISI Divisional
797
Ellie Wiggins
10
IN
Jay County Swim Club
1:18.02 3/1/24
2024 Spring CE ISI Divisional
798
Mackenna Keckan
10
LE
Lakeshore Swim Club
1:18.04 11/17/23
The 2023 Mark J. Braun Fall Cl
799
Poppy Decker
10
MN
Blackline Aquatics
1:18.04 12/9/23
2023 MN BAC Holiday Classic Invite
800
Hazel Buckler
8
MI
Plymouth Canton Cruisers
1:18.04 3/2/24
2024 Regional Meet - US-23
801
Josie Forman
9
OZ
Metro East Titans Swimming
1:18.05 11/17/23
2023 OZ Fall FASTival
802
Addilyn Westby
10
WI
Waunakee Wave
1:18.05 2/16/24
2024 WI LSC Regional Champions
803
Chloe Johnson
10
IN
Pacesetter Aquatics
1:18.05 2/9/24
2024 IN RAC Winter Invitational
804
Mathilde Jariett
10
MI
Livonia Community Swim Club (L
1:18.05 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
805
London Carviou
10
WI
Lake Country Swim Team
1:18.06 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
806
Maura Todd
9
MI
Riverview Buccaneers Swim Team
1:18.06 2/16/24
Showdown in Motown
807
Brooklyn Rausch
10
SD
Brookings Swim Club
1:18.07 2/23/24
2024 SD 12 & Under Short Course State A Championsh
808
Taylor Duffey
10
MI
Grand Rapids Aquatics
1:18.08 2/3/24
2024 Grand Rapids Open
809
Annette Keating
10
OH
Cincinnati Aquatic Club
1:18.09 2/15/24
2024 OH CM SC Regional Champio
810
Elenore Peebles
10
OH
Upper Arlington Swim Club
1:18.11 2/17/24
2024 OH UASC SC Regional Champ
811
Brianna Lankford
10
MN
Minnetonka Swim Club
1:18.11 3/1/24
2024 MN MTKA Minnesota Regional Championship
812
Emma Fathallah
10
MI
Brimingham Bloomfield Alantis
1:18.12 1/26/24
2024 IN BBSC Circle City Classic
813
Nori Pryor
10
MW
Aquatic Club of Elkhorn
1:18.14 3/8/24
2024 MW Midwestern Short Cours
814
Rory Breitbach
9
IA
Linn-Mar Swim Team
1:18.15 2/10/24
2024 IA Winter Regional and 8 & under Championship
815
Eva Santos
10
IN
Portage Porpoise Swim Club
1:18.17 3/1/24
2024 Spring NW ISI Divisional
816
Elizabeth Birkey
9
IN
Plainfield Community Aquatics
1:18.20 2/9/24
2024 IN ACST Aquasprints
817
Annmaree Anacker
9
IN
Cardinal Community Swim Club
1:18.21 3/1/24
2024 Spring CE ISI Divisional
818
Ramie Furr
10
MW
Greater Nebraska Swim Team
1:18.21 3/8/24
2024 MW Midwestern Short Cours
819
Svea Vevle
10
MN
Foxjets Swim Team
1:18.22 3/1/24
2024 MN STRM Minnesota Regional Championship
820
Leyre Bonel Muras
10
MI
Birmingham Blue Dolphins
1:18.24 3/4/23
2023 Michigan YMCA State Champ
821
Sophia Gitlitz
10
OH
Central Ohio Aquatics
1:18.26 2/23/24
2024 OH BSC SC Regional Champs
822
Olivia Johnson
10
OK
King Marlin Swim Club
1:18.26 2/23/24
2024 OKS 14-Under SCY State Ch
823
Natalia O'Connor
10
MI
Birmingham Blue Dolphins
1:18.26 1/13/23
2023 Odd Age Classic
824
Gracie Johnston
9
OH
Countryside YMCA Torpedoes Swi
1:18.27 1/5/24
2024 OH AP PCY Winter Invitati
825
Aubrey Brodess
10
OH
Dayton Raiders Swim Club
1:18.27 2/24/24
2024 OH DR Winter Invite
826
Emily Zhang
10
OH
Mason Manta Rays
1:18.28 2/17/24
2024 OH RAYS SC Regional Champ
827
Ruza Jankovich
9
IL
Scout Aquatics
1:18.28 2/16/24
2024 IL WSO North Shore Conference Championships
828
Ellie Robertson
9
OH
Upper Arlington Swim Club
1:18.29 2/17/24
2024 OH UASC SC Regional Champ
829
Ella Nelson
10
MN
Great Wolf Swim Team
1:18.30 3/1/24
2024 MN MTKA Minnesota Regional Championship
830
Iris Boutell
10
MI
Club Wolverine
1:18.30 3/2/24
2024 Regional Meet - US-23
831
Chandler Scott
10
OH
Worthington Swim Club
1:18.31 1/26/24
2024 OH UASC CLASSIC
832
Nancy Logan
10
MV
Kansas City Blazers
1:18.32 1/26/24
2024 MV CSC Tiger Invite
833
Emma Gornik
10
IL
NASA Wildcat Aquatics
1:18.32 2/16/24
2024 IL WSO North Shore Conference Championships
834
Joanna Luo
10
IL
Palatine Park Dist Swim Team
1:18.32 1/28/24
2024 IL SCST vs PPD
835
Harper Roseman
9
IN
Riviera Swim Team
1:18.32 3/1/24
2024 Spring CM ISI Divisional
836
Bri White
10
OH
Mount Carmel Force Aquatics
1:18.32 1/19/24
2024 OH CLPR Midwinter Classic
837
Eve Goodwin
10
IL
Hinsdale Swim Club
1:18.33 2/17/24
2024 IL DLTA Chase the Dream PrelimFinal Champions
838
Georgia Heyen
10
MW
Life Time Omaha
1:18.34 3/8/24
2024 MW Midwestern Short Cours
839
Victoria Wylezek
9
IL
Glenbrook Swim Club
1:18.35 2/2/24
2024 IL RISE A+
840
Julianna Bollmann
9
OH
Cincinnati Marlins
1:18.35 2/2/24
2024 OH CM TYR Winter Invite
841
Everly Weibler
10
IL
B.R. Ryall YMCA Swim Team
1:18.35 2/17/24
2024 IL DLTA Chase the Dream PrelimFinal Champions
842
Mahi Shah
9
IL
Patriot Aquatic Club
1:18.35 2/2/24
2024 IL RISE A+
843
Margeaux Sevcik
9
IL
Glenbrook Swim Club
1:18.37 2/2/24
2024 IL RISE A+
844
Anna Parenteau
8
IN
Westfield Aquatics
1:18.38 1/12/24
2024 IN ZSC The Freeze
845
Maggie Kovalyov
9
ND
FM Gators Swim Club
1:18.38 2/17/24
2024 ND 10U State Championship
846
Aria Saopraseuth
10
MN
West Express Swim Team
1:18.40 3/1/24
2024 MN WEST Minnesota Regional Championship
847
Scarlett Hosch
9
IL
Danville YMCA Dolphins
1:18.41 2/24/24
2024 Illini District Champions
848
Jordin Dunn
10
OH
Kleptz
1:18.42 1/5/24
2024 OH AP PCY Winter Invitati
849
Ellison Mathews
9
OH
Cincinnati Marlins
1:18.43 2/15/24
2024 OH CM SC Regional Champio
850
Vivienne Nevarez
10
IL
Fox Valley Family YMCA Aqua Fo
1:18.43 3/8/24
2024 IN IL YMCA SCY State Championship
851
Ruthie Shearer
10
IL
Kishwaukee YMCA Dekalb County
1:18.43 3/1/24
2024 IL ILVY Northwest District and Junior Distric
852
Everly Johnson
9
WI
Verona Area Swim Team
1:18.45 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
853
Emmeline Ayers
9
MI
Motor City Aquatics
1:18.46 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
854
Annie Detwiler
10
MV
Tsunami Swim Team of K.C.
1:18.47 2/28/24
2024 MV SC Age Group Championships
855
Lexie Thomas
9
OH
RC Durr Family YMCA
1:18.48 3/8/24
2024 OH AP SWOYSL AA Championships
856
Amelia Karczmarz
10
IL
FMC Aquatic
1:18.49 2/17/24
2024 IL MAVS Speedo Feed the Fire
857
Claire Tomasik
10
MI
Egra Waves
1:18.49 3/2/24
2024 Regional Meet - Grand Rap
858
Andie Loqui
10
IL
Maverick Swim Club
1:18.52 2/9/24
2024 IL FOX Winter Classic
859
Sloane Newport
10
WI
Schroeder YMCA Swim Team
1:18.53 2/10/24
2024 February Freeze
860
Kenzie Rudebusch
10
WI
Chippewa Valley Ymca Swim Club
1:18.56 3/15/24
2024 WI SSTY WIUP YMCA STATE CHAMPIONSHIP
861
Emma Rondeau
10
MN
West Express Swim Team
1:18.57 3/1/24
2024 MN WEST Minnesota Regional Championship
862
Aleah Baker
9
IN
Concord Swim Club
1:18.57 2/23/24
2024 IN CON R Yoder Last Chance Showdown
863
Brooklyn Nordmark
10
IL
Alligator Aquatics
1:18.58 12/16/23
2023 IL WDST Candy Cane Classic
864
Autumn Barrett
10
MI
Plymouth Canton Cruisers
1:18.59 1/26/24
SLA Arctic Blast 2024
865
Rosie Zhu
10
OH
Central Ohio Aquatics
1:18.60 2/23/24
2024 OH BSC SC Regional Champs
866
Stella Engelmeyer
10
MN
Rochester Swim Club
1:18.61 3/1/24
2024 MN STRM Minnesota Regional Championship
867
Quinn Wosepka
10
ND
Dickinson Dolphins Swim Team
1:18.62 2/17/24
2024 ND 10U State Championship
868
Avalee Rann
9
OH
Mason Manta Rays
1:18.63 2/2/24
2024 OH RAYS February Invitati
869
Laura Ciancaglini
10
IN
Zionsville Swim Club
1:18.64 11/3/23
2023 IN CSC Fall Frenzy
870
Sydni Nelson
10
MI
Liquid Lightning
1:18.65 3/2/24
2024 Regional Meet - Northeast
871
Sophie Barton
10
IN
Valparaiso Swim Club
1:18.66 3/1/24
2024 Spring NW ISI Divisional
872
Lucy Litke
10
OH
South YMCA
1:18.67 1/5/24
2024 OH AP PCY Winter Invitati
873
Georgia Baker
10
OH
Buckeye Swim Club
1:18.67 11/3/23
2023 OH UASC Golden Bear Invit
874
Lucy Alde
9
WI
Southwest Aquatic Team
1:18.68 2/10/24
2024 WI NBSC VALENTINE'S MEET
875
Olivia Zimmerly
10
OH
Ft. Meigs YMCA Stingrays
1:18.68 2/17/24
2024 OH SOS SC Regional Champi
876
Taanya Balapa
10
IL
Life Time Illinois
1:18.70 10/21/23
2023 IL TIDE FVPD Halloween Spooktacular
877
Camden Flood
9
IL
FMC Aquatic
1:18.70 2/17/24
2024 IL MAVS Speedo Feed the Fire
878
Addie Koutnik
10
WI
Elmbrook Swim Club
1:18.71 11/17/23
Express 2023 Arena Mid-Season
879
Sayaka Shoji
10
OH
Buckeye Swim Club
1:18.71 1/26/24
2024 OH UASC CLASSIC
880
Mia Boehnke
10
IL
Delta Aquatics
1:18.72 2/17/24
2024 IL DLTA Chase the Dream PrelimFinal Champions
881
Cora Arnold
8
IN
Noblesville Swim Club
1:18.73 3/1/24
2024 Spring CE ISI Divisional
882
Olivia Choi
9
IL
FMC Aquatic
1:18.75 2/17/24
2024 IL MAVS Speedo Feed the Fire
883
Bridget McCarthy
10
IL
Lincoln-Way Swim Association
1:18.75 2/17/24
2024 IL MAVS Speedo Feed the Fire
884
Aleks Smith
10
IL
B.R. Ryall YMCA Swim Team
1:18.77 2/2/24
2024 IL LYON TYR Classic
885
Nora Bohn
9
MN
Rochester Swim Club
1:18.78 2/16/24
2024 MN RSC President's Day Me
886
Juniper Nackers
10
IL
Academy Bullets Swim Club
1:18.79 2/17/24
2024 IL DLTA Chase the Dream PrelimFinal Champions
887
Sydney Jones
10
IL
Springfield YMCA Swim Team
1:18.80 2/23/24
2024 Illini District Time Tria
888
Deetya Prakash
10
IL
Fox Valley Swim Team
1:18.81 2/17/24
2024 IL MAVS Speedo Feed the Fire
889
Kiera Mallhi
10
IL
Delta Aquatics
1:18.82 2/16/24
2024 IL DLTA February Friday Races TT
890
Rylynn Hobold
10
OH
Mason Manta Rays
1:18.83 2/17/24
2024 OH RAYS SC Regional Champ
891
Khloe Pfeifer
10
SD
Dakota Riptide
1:18.83 2/2/24
2024 SD Capital City Qualifier
892
Olivia Wang
10
IN
Valparaiso Swim Club
1:18.86 12/8/23
2023 IN VSC Holly Jolly Invitational
893
Ella Hilsabeck
10
WI
Badger Aquatics Club
1:18.87 11/17/23
MSS 2023 Rock Star Splash
894
Alex Martin
10
IN
Riviera Swim Team
1:18.89 3/1/24
2024 Spring CM ISI Divisional
895
Isabella Baty
10
IN
Cardinal Community Swim Club
1:18.90 1/26/24
2024 CGAC CHASESTRONG Prelim/F
896
Julia Stocum
10
LE
Lake Erie Silver Dolphins
1:18.93 12/17/23
2023 LE Ronald McDonald Dec 17
897
Lauren Motylinski
9
OH
Milford Area Swim Team
1:18.93 12/2/23
2023 OH WTRC "Swim Your Age" W
898
Gemma Denton
10
LE
Lakewood Rangers Swim Team
1:18.94 2/25/24
LAKE ERIE 10 & UNDER CHAMPIONS
899
Opal Enoch
9
IN
Carmel Swim Club
1:18.96 11/3/23
2023 IN CSC Fall Frenzy
900
Maisy Charron
10
IL
B.R. Ryall YMCA Swim Team
1:18.96 12/8/23
2023 FOX Holiday Classic
901
Ellie Asma
10
IN
Northridge Area Swimming Assoc
1:18.97 3/1/24
2024 Spring NE ISI Divisional
902
Elliana Paugh
10
OH
Kleptz
1:18.97 1/5/24
2024 OH AP PCY Winter Invitati
903
Kaitlyn Hinde
10
IL
RISE Aquatic Club
1:18.99 2/2/24
2024 IL RISE A+
904
Celia Smith
10
MI
Farmington Family YMCA Stingra
1:18.99 12/16/23
SLA Holiday Blast
905
Emma Richardson
10
MN
MN Flyers Swim Team
1:19.02 3/1/24
2024 MN EDI Minnesota Regional Championship
906
Scarlett Pekron
9
AR
Northwest Arkansas Aquatics
1:19.03 3/1/24
2024 AR 2024 AR 14 and Under Age Group State Champ
907
Jessette Trumpower
7
OH
Rocket Swim Club
1:19.03 1/20/24
2024 OH SYL NWOWI
908
Eve Malavich
9
OH
Countryside YMCA Torpedoes Swi
1:19.04 3/8/24
2024 OH AP SWOYSL AA Championships
909
Emma Debosch
10
OZ
Parkway Swim Club
1:19.04 2/2/24
2024 OZ Parkway Be My Valentine
910
Quinn Humphrey
9
SD
Brookings Swim Club
1:19.06 2/23/24
2024 SD 12 & Under Short Course State A Championsh
911
Fiona Neville
10
OZ
Seahawks Swim Club
1:19.09 7/7/23
2023 OZ Seahawks Summer Splash
912
Olivia Shapkina
10
MV
Manhattan Marlins
1:19.11 2/9/24
2024 MV SC District Championships - Central
913
Cloe McDowell
8
MI
Byron Center
1:19.11 3/2/24
2024 Regional Meet - Lake Mich
914
Lexi Dutro
10
OH
Cincinnati Aquatic Club
1:19.12 12/8/23
2023 OH Mako Holiday Spirit C
915
Rosie Herbst
10
WI
Schroeder YMCA Swim Team
1:19.14 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
916
Finn Honegger
10
IN
Plainfield Community Aquatics
1:19.14 2/9/24
2024 IN ACST Aquasprints
917
Nova Brei
10
WI
Fox Cities YMCA Swim Team
1:19.15 3/15/24
2024 WI SSTY WIUP YMCA STATE CHAMPIONSHIP
918
Georgia Droneck
10
MN
West Express Swim Team
1:19.15 3/1/24
2024 MN WEST Minnesota Regional Championship
919
Sadie Adhikari
9
OK
King Marlin Swim Club
1:19.16 11/18/23
2023 Bison Aquatic Club Turkey
920
Ayra Rosinski
9
OZ
Life Time Swim Missouri
1:19.16 2/10/24
2024 OZ FAST Last Chance Meet
921
Amelia Postovalov
10
IL
B.R. Ryall YMCA Swim Team
1:19.19 2/17/24
2024 IL DLTA Chase the Dream PrelimFinal Champions
922
Wakely Miller
8
IN
Wabash Valley Swim Team
1:19.20 3/1/24
2024 Spring SW ISI Divisional
923
Isabella Sliz
10
IL
St Charles Swim Team
1:19.21 1/12/24
2024 IN CSC Winter Invite
924
Hayden Sall
9
MI
Egra Waves
1:19.21 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
925
Layla Lucas
10
IA
Iowa Flyers Swim Club
1:19.24 2/10/24
2024 IA Winter Regional and 8 & under Championship
926
Allison Vess
9
OH
Cincinnati Marlins
1:19.25 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
927
Gracie Green
9
OZ
Parkway Swim Club
1:19.27 12/15/23
2023 OZ Parkway Jingle Bell Classic
928
Leah Anderson
10
MN
West Express Swim Team
1:19.28 3/1/24
2024 MN WEST Minnesota Regional Championship
929
Catelynn Burkholder
10
IN
Wa-nee Waves Swim Team
1:19.28 3/1/24
2024 Spring NE ISI Divisional
930
Railynn James
8
SD
Rushmore Swim Team
1:19.29 2/23/24
2024 SD 12 & Under Short Course State A Championsh
931
Caroline Luc
10
IN
Zionsville Swim Club
1:19.29 3/1/24
2024 Spring CW ISI Divisional
932
MacKenzie Peloquin
10
IN
Irish Aquatics
1:19.29 2/23/24
2024 IN CON R Yoder Last Chance Showdown
933
Yael Carlson
9
WI
Madison Aquatic Club
1:19.31 1/20/24
Express January Open 2024
934
Natalie Kramb
9
MI
Rapids Area YMCA
1:19.31 12/1/23
2023 EGRA Winter Washout
935
Quinn Aunan
9
MN
Foxjets Swim Team
1:19.32 3/1/24
2024 MN STRM Minnesota Regional Championship
936
Kit Callahan
10
MW
Lincoln Select Swimming
1:19.32 1/27/24
2024 MW LSS Winterfest
937
Maggie Tyler
10
IN
Franklin Regional Swim Team
1:19.32 3/1/24
2024 Spring SE ISI Divisional
938
Sarah Jones
9
IN
Irish Aquatics
1:19.32 2/23/24
2024 IN CON R Yoder Last Chance Showdown
939
Bianca Lacek
9
MN
Rochester Swim Club
1:19.33 2/16/24
2024 MN RSC President's Day Me
940
Violet Umstead
10
MI
Michigan Lakeshore Aquatics
1:19.33 7/19/22
2022 WMSL Summer A Championshi
941
Amelia Robinson
10
MI
Egra Waves
1:19.33 2/3/24
2024 Grand Rapids Open
942
Veronica Mitrea
10
MI
Utica Shelby Swim Club
1:19.34 2/23/24
2024 USSC Junior Cup
943
Evelyn Horras
10
WI
Badger Aquatics Club
1:19.36 11/17/23
MSS 2023 Rock Star Splash
944
Kailyn Jennings
10
IL
Palatine Park Dist Swim Team
1:19.36 1/13/24
2024 IL HOSC Polar Plunge
945
Amadi Ukoha
10
IL
Hinsdale Swim Club
1:19.37 2/17/24
2024 IL DLTA Chase the Dream PrelimFinal Champions
946
Charlie Thomas
10
IL
Delta Aquatics
1:19.38 2/17/24
2024 IL DLTA Chase the Dream PrelimFinal Champions
947
Emersyn Lebold
10
IN
Concord Swim Club
1:19.38 3/1/24
2024 Spring NE ISI Divisional
948
Kate Justin
10
IN
Carmel Swim Club
1:19.39 11/3/23
2023 IN CSC Fall Frenzy
949
Hanika Chhajer
10
OH
Buckeye Swim Club
1:19.39 1/26/24
2024 OH UASC CLASSIC
950
Maddie Hein
10
WI
Southwest Aquatic Team
1:19.41 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
951
Sloane Koval
10
MI
Drop Aquatics
1:19.42 2/23/24
2024 MCSA Junior Cup
952
Hayley Mason
8
IN
Plainfield Community Aquatics
1:19.42 3/1/24
2024 Spring CW ISI Divisional
953
Caroline Casterton
10
MN
Mantas Swim Club
1:19.42 3/1/24
2024 MN MAN Minnesota Regional Championship
954
Mallory Badgett
10
IN
Noblesville Swim Club
1:19.43 3/1/24
2024 Spring CE ISI Divisional
955
Olivia Cavicchioli
10
MI
Brimingham Bloomfield Alantis
1:19.44 2/23/24
2024 MCSA Junior Cup
956
Allie Lozen
10
MI
Utica Shelby Swim Club
1:19.45 2/23/24
2024 USSC Junior Cup
957
Caroline Brownback
10
MV
Team Swim Academy
1:19.45 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
958
Alexis Parra
10
IL
Hornet Age Group Swim Club
1:19.48 2/17/24
2024 IL MAVS Speedo Feed the Fire
959
Virginia Fiffick
10
LE
Piranha Aquatics
1:19.50 1/13/24
2024 Jim Scullion Age Group Sh
960
Jowayreya Garamoon
10
MI
Life Time Michigan Swim Team
1:19.54 3/2/24
2024 Regional Meet - Northeast
961
Reese Paquette
10
MI
Brighton Aquatics Bull Sharks
1:19.54 3/2/24
2024 Regional Meet - US-23
962
Makenna Tiemeier
9
OH
Central Ohio Aquatics
1:19.55 2/23/24
2024 OH BSC SC Regional Champs
963
Anne Brenner
10
WI
YMCA of Dane County Swim Team
1:19.55 2/16/24
2024 WI LSC Regional Champs -
964
Scarlett Perrott
10
IL
Sullivan Blue Dolphins
1:19.55 2/9/24
2024 IL RAID Valentine Classic
965
Reagan Stevenson
10
OH
Oak Hills Youth Athletics
1:19.55 2/15/24
2024 OH CM SC Regional Champio
966
Hailey Monroe
9
OZ
Twin Pike Family YMCA
1:19.56 2/2/24
2024 OZ Tom and Becky
967
Eleanor Heilbronn
10
MI
Saline Swim Team
1:19.56 3/2/24
2024 Regional Meet - US-23
968
Hattie Giannini
10
IN
Newburgh Sea Creatures
1:19.58 2/3/24
2024 IN JAGS Winter Invite
969
Sophia Minniti
10
ND
West Fargo Flyers Swim Club
1:19.59 2/3/24
2024 ND Prochnow Invitational
970
Alex Wolf
10
IL
SWIFT Aquatics
1:19.59 1/5/24
2024 IL GSC Super Teams Meet
971
Emma Olson
10
MN
Great Wolf Swim Team
1:19.60 3/1/24
2024 MN MTKA Minnesota Regional Championship
972
Macy Pagano
10
IN
Irish Aquatics
1:19.60 3/1/24
2024 Spring NW ISI Divisional
973
Sloane Miller
10
OH
Hydra Aquatics
1:19.60 1/6/24
2024 OH WOR Kelly German Memor
974
Lyla Arlich
10
MN
Mako Aquatics
1:19.61 3/1/24
2024 MN STRM Minnesota Regional Championship
975
Kenzi Brown
10
MV
Fort Leavenworth Lancers Swim
1:19.61 1/5/24
2024 MV TSA True Blue Igloo
976
Mackenzie Parker
10
OH
Worthington Swim Club
1:19.62 2/17/24
2024 OH WOR SC Regional Champi
977
Stella Wuerger
10
WI
Badger Aquatics Club
1:19.64 2/16/24
2024 WI LSC Regional Champions
978
Lily Adams-Demik
10
IN
Crown Point Swim Club
1:19.64 3/1/24
2024 Spring NW ISI Divisional
979
Ella Scheuer
10
IL
Lake Forest Swim Club IL
1:19.65 2/10/24
2024 PX3 Valentine Open
980
Aubrey Boyd
10
OH
Cincinnati Marlins
1:19.65 2/15/24
2024 OH CM SC Regional Champio
981
Ally Roth
10
LE
Lakeshore Swim Club
1:19.65 2/25/24
LAKE ERIE 10 & UNDER CHAMPIONS
982
Rowan Dismore
10
IN
Jasper Aquatic Wildcats
1:19.65 1/27/24
2024 IN GEVV Snowflake Derby Closed Invite
983
Avery Hawkins
10
MI
Dearborn Dolphins
1:19.65 2/3/24
DRD Ground Hog Splash
984
Elizabeth Marohn
9
MI
Saint Joseph Aquatics
1:19.65 3/2/24
2024 Regional Meet - Lake Mich
985
Avani Rao
10
OZ
Rockwood Swim Club
1:19.67 2/10/24
2024 OZ RSCA Qualifier
986
Addison Knott
10
MI
Oly Swimming
1:19.68 2/9/24
2024 Michigan Open
987
Lachlyn Geslani
10
IL
SWIFT Aquatics
1:19.69 2/16/24
2024 IL WSO North Shore Conference Championships
988
Jasmine Mbianda
10
IN
Irish Aquatics
1:19.69 3/1/24
2024 Spring NW ISI Divisional
989
Paisley Thompson
9
IN
Noblesville Swim Club
1:19.69 3/1/24
2024 Spring CE ISI Divisional
990
Zoe Allen
10
MV
Fort Leavenworth Lancers Swim
1:19.70 2/9/24
2024 MV SC District Championships - Central
991
Kamryn Hunter
10
OK
Bartlesville Splash Club
1:19.71 2/23/24
2024 OKS 14-Under SCY State Ch
992
Lydia Caithamer
8
IL
Champaign Cnty YMCA
1:19.71 1/20/24
HEAT vs HHSC Dual Meet 2024
993
Paisley Hawk
10
OH
Miami County YMCA
1:19.71 1/5/24
2024 OH AP PCY Winter Invitati
994
Shayleana Denson
10
WI
J-Hawk Aquatic Club
1:19.72 2/16/24
2024 WI Regional Championship
995
Astra Abner
10
OH
Central Ohio Aquatics
1:19.72 2/23/24
2024 OH BSC SC Regional Champs
996
Summer Rubis
10
IL
Blue Tides
1:19.72 2/17/24
2024 IL MAVS Speedo Feed the Fire
997
Madonna Buselmeier
10
MN
Wright County Wave Swim Club
1:19.72 3/1/24
2024 MN MAN Minnesota Regional Championship
998
Piper Druso
9
IN
Valparaiso Swim Club
1:19.73 2/16/24
2024 IN CPSC Presidential Cchallenge
999
Maddux Cutts
10
MN
South Metro Storm Swim Club
1:19.73 2/16/24
2024 MN RSC President's Day Me
1000
Mazie Nault
10
WI
Storm Aquatics
1:19.73 11/17/23
MSS 2023 Rock Star Splash
Disclaimer: This Website is not affiliated with USA Swimming nor any Local Swim Committee. The information on this website is not to be viewed as official times nor as official rankings.
While we use reasonable efforts to include the most up to date and accurate information on our website,
we make no representations as to the accuracy, timeliness, or completeness of the information.
The information provided within this website is provided for entertainment purposes only.
The information on this website is not intended to be used in any form as part of a College or University Admission Application