Florida Swimming
Boys Age 13 & 14
100 Yards Backstroke
9/1/2023 to 8/31/2024
Short Course Yards (SCY)
Rankings by Current Season We offer two types of swimmer rankings:Current Season and Career Best. The Current Season rankings only include results from swim meets that have occurred between September 1, 2023 and August 31, 2024.The Career Best rankings are based upon career best times for each event. This set of rankings is based only upon results from swim meets that have occurred between September 1, 2023 and August 31, 2024. Age is the swimmer's age on the date of the swim meet.
Swimmer
Age at Meet
Team
Time
Date
Swim Meet
1Joey Campagnola 14 Unattached 49.68 11/04/23 FL FHSAA Class
2Denzo Senekal 13 Greater Orlando Aquat 50.18 11/30/23 Winter Classic
3Luke McIntosh 14 Tampa Bay Aquatics 50.21 3/07/24 Florida Swimmin
4Kaden Kiefer 14 Southwest Stars Swim 51.22 2/29/24 FL Spring Age G
5Andrew Malaj 14 Sarasota Tsunami Swim 51.96 12/01/23 Speedo Gator Ho
6Thomas Smith 14 Unattached 52.52 11/11/23 FL FHSAA Class
7Jackson Irwin 14 Sarasota Tsunami Swim 52.61 12/01/23 Speedo Gator Ho
8Noah Walker 13 Piranhas YMCA Palm Ha 53.16 3/07/24 Florida Swimmin
9Bennett Aldrich 14 Windermere Lakers 54.25 3/27/24 FL NCSA Age Gro
10William Shoesmith 14 Bolles School Sharks 54.43 2/29/24 FL Spring Age G
11Sawyer Hackett 14 Cocoa Beach Tsunami S 54.58 11/17/23 RAFC Almost Tur
12Mark Morsy 14 Windermere Lakers 54.71 11/17/23 RAFC Almost Tur
13Drew Watson 14 Southwest Stars Swim 54.77 9/30/23 Elizabeth Kazec
14Adrian Hernandez-Fuentes 14 Swim Tampa Aquatics 54.77 12/01/23 CAT Jingle Bell
15Liam Schermerhorn 14 Saint Petersburg Aqua 54.99 4/03/24 ISCA Elite Show
16Finn Zubero 14 Episcopal AmberJax 55.01 12/01/23 Speedo Gator Ho
17Rajko Radakovic 14 Pipeline Swimming 55.10 1/13/24 G.O.A.T. TYR T
18Cobe Hehenberger 14 Saint Petersburg Aqua 55.12 2/29/24 Florida Swimmin
19Ashton Hanna 14 Tampa Bay Aquatic Clu 55.24 2/29/24 Florida Swimmin
20Abram Kinzel 14 Saint Petersburg Aqua 55.44 4/03/24 ISCA Elite Show
21Charley Presley 13 Sarasota Tsunami Swim 55.85 12/01/23 Speedo Gator Ho
22Christian Guettler 14 Saint Petersburg Aqua 56.00 12/01/23 Speedo Gator Ho
23Max Ong 13 Highlander Aquatic Cl 56.01 2/29/24 FL Spring Age G
24Daniil Siutsou 14 Sarasota Sharks 56.15 3/07/24 Florida Swimmin
25Carter Pike 14 Planet Swim Aquatics 56.23 2/29/24 FL Spring Age G
26Josef Florek 14 Gulf Coast Swim Team 56.27 11/30/23 Winter Classic
27Aaron Yang 14 Bolles School Sharks 56.29 11/30/23 Winter Classic
28Robert Shapovalov 14 Swim Florida 56.32 2/29/24 Florida Swimmin
29Aaron Gordon 14 Cbs Islanders 56.34 9/30/23 Elizabeth Kazec
30Maddax Harlan 14 Sarasota Sharks 56.38 12/01/23 Speedo Gator Ho
31Jacob Tsai 14 Windermere Lakers 56.42 11/30/23 Winter Classic
32Brody Tindoll 13 Greater Tampa Swim As 56.50 4/05/24 GTSA TYR Spring
33Luke Zardavets 14 Planet Swim Aquatics 56.51 10/13/23 October Meet
34Alex Gonzalez 14 Fast Falcons 56.55 9/24/23 FAST Pentathlon
35Josef Florek 14 Unattached 56.81 11/03/23 FL FHSAA Class
36Reef McMeeking 13 Hydro4 Swimming 56.96 2/29/24 FL Spring Age G
37Logan Coakley 14 Saint Petersburg Aqua 57.39 2/29/24 Florida Swimmin
38David Mendez 14 Southwest Stars Swim 57.42 11/10/23 Patriot Aquatic
39Merritt Jankun 13 Patriot Aquatics 57.68 2/29/24 FL Spring Age G
40Mason Baldwin 14 Wahoos of Jacksonvill 57.87 2/29/24 FL Spring Age G
41Brady Pishko 14 Blue Dolfins 57.92 11/10/23 Patriot Aquatic
42Lucas Rosello 14 Greater Orlando Aquat 57.92 11/30/23 Winter Classic
43Cristian Nichi 14 Sarasota Sharks 57.93 3/07/24 Florida Swimmin
44Evan Finn 14 Episcopal AmberJax 57.94 2/29/24 FL Spring Age G
45Noah Stotler 14 Bolles School Sharks 57.96 3/22/24 FL Sunshine Sta
46Elijah Bing 13 Planet Swim Aquatics 58.12 2/29/24 FL Spring Age G
47Boon Khunduang 14 Pipeline Swimming 58.22 11/17/23 RAFC Almost Tur
48Miles Zajac 14 Treasure Coast Swimmi 58.24 2/29/24 Florida Swimmin
49Wes Wood 14 Blue Dolfins 58.26 2/29/24 FL Spring Age G
50Jackson Smudde 14 Unattached 58.32 10/27/23 FL FHSAA Class
51Charlie Russell 13 Bolles School Sharks 58.39 10/13/23 October Meet
52Beau Barry 14 Planet Swim Aquatics 58.46 2/29/24 FL Spring Age G
53David Geraghty 14 Indian River Aquatics 58.54 12/07/23 33rd Annual Win
54Blake Allender 14 U.S.R.P. Racers 58.64 9/10/23 USRP syoa short
55Caelan Tracy 13 Highlander Aquatic Cl 58.76 1/12/24 FAST Polar Bear
56Victor Nock 14 Tampa Bay Aquatic Clu 58.76 2/29/24 Florida Swimmin
57Brennan Wunsch 13 SwimEnergy Aquatics 58.77 2/29/24 Florida Swimmin
58David Geraghty 14 Unattached 58.77 10/26/23 FL FHSAA Class
59Yufei Wang 13 Gator Swim Club 58.80 2/29/24 FL Spring Age G
60Jack Sallee 14 Unattached 58.80 9/16/23 FL BACC Swimmin
61jose Marquez 14 Bolles School Sharks 59.05 11/30/23 Winter Classic
62Colton Werner 13 Gator Swim Club 59.33 2/29/24 FL Spring Age G
63Jack Roycik 13 Highlander Aquatic Cl 59.45 2/29/24 FL Spring Age G
64Aiden Cismowski 14 Pipeline Swimming 59.46 11/05/23 SUNDAY MORNING
65Noah Rogers 14 Unattached 59.50 9/16/23 FL Plapp Memori
66Lupo Sgroi 13 Sarasota Sharks 59.50 11/03/23 SYS Turkey Meet
67Adam Fishberg 13 Fast Lane Aquatics 59.60 3/07/24 Florida Swimmin
68Jack Gilliam 13 Sarasota Sharks 59.62 2/29/24 Florida Swimmin
69George Li 14 Gator Swim Club 59.66 12/01/23 Speedo Gator Ho
70Merrick Vanscoy 14 SwimRise Aquatics 59.90 3/22/24 FL Sunshine Sta
71Devin Williams 14 Sarasota Tsunami Swim 59.93 3/07/24 Florida Swimmin
72Daniel Mendez 14 Southwest Stars Swim 1:00.06 11/10/23 Patriot Aquatic
73Jackson Strickland 14 Bolles School Sharks 1:00.15 2/29/24 FL Spring Age G
74Sully Smith 14 Unattached 1:00.32 9/16/23 FL BACC Swimmin
75Milan Spodin 13 Saint Petersburg Aqua 1:00.35 4/03/24 ISCA Elite Show
76Max Berzsenyi 14 Episcopal AmberJax 1:00.40 2/29/24 FL Spring Age G
77Derek Zhao 14 Unattached 1:00.58 9/23/23 FL Lake Brantle
78Vlad Sofronov 14 Windermere Lakers 1:00.59 1/13/24 G.O.A.T. TYR T
79Guy Wood 13 Indian River Aquatics 1:00.67 4/05/24 GTSA TYR Spring
80Benjamin Poynton 14 Loggerhead Aquatics 1:00.85 2/29/24 FL Spring Age G
81Jacob Voorhees 13 Loggerhead Aquatics 1:00.89 2/29/24 FL Spring Age G
82Liam Talavera 14 Tampa Y Swimming 1:00.90 2/29/24 Florida Swimmin
83Cooper Dean 14 Saint Petersburg Aqua 1:00.91 4/03/24 ISCA Elite Show
84Nick Schenk 14 Unattached 1:00.93 9/16/23 FL BACC Swimmin
85Miguel Aguilar 14 Unattached 1:00.93 10/26/23 FL FHSAA Class
86Adrian Esteban 14 Patriot Aquatics 1:00.93 2/29/24 FL Spring Age G
87Bastian Soto 14 Swim Melbourne 1:01.01 12/09/23 FL Harry Meisel
88Nolan Childress 13 Tampa Bay Aquatic Clu 1:01.05 2/29/24 Florida Swimmin
89Dakota Blake 14 Unattached 1:01.09 10/27/23 FL FHSAA Class
90Evan Moses 13 Florida Elite Swimmin 1:01.23 2/23/24 Spring Area 3 C
91Alexander Li 13 United 1:01.29 2/29/24 FL Spring Age G
92Landon Sagastume 13 Indian River Aquatics 1:01.42 2/29/24 Florida Swimmin
93Caden Martinez 13 Indian River Aquatics 1:01.42 4/05/24 GTSA TYR Spring
94Lucas Ball 14 Pipeline Swimming 1:01.43 12/15/23 Holiday Dual
95Christian Morrisey 14 Unattached 1:01.50 9/23/23 FL Lake Brantle
96PJ Santos 14 Highlander Aquatic Cl 1:01.51 2/29/24 FL Spring Age G
97Chase Caldwell 14 YMCA of Southwest Flo 1:01.53 9/23/23 GCST FALL INVIT
98Nolan Kurtz 13 Saint Petersburg Aqua 1:01.55 10/20/23 FRIDAY NITE RAC
99Miguel Urquidiz Pena 13 Swim Tampa Aquatics 1:01.55 2/29/24 Florida Swimmin
100Riley Brownell 14 Bolles School Sharks 1:01.58 10/13/23 October Meet
101Michael Murdono 14 Beaches Aquatic Club 1:01.60 11/10/23 Patriot Aquatic
102Kyle Conboy 13 Highlander Aquatic Cl 1:01.69 1/12/24 FAST Polar Bear
103Wilson Marcum 14 Unattached 1:01.73 10/28/23 FL FHSAA Class
104Carter Dumont 14 T2 Aquatics 1:01.85 2/29/24 Florida Swimmin
105Connor Smith 14 The Berkeley Barracud 1:01.85 12/15/23 Holiday Dual
106Grayson Bennett 13 The Berkeley Barracud 1:01.96 10/13/23 GTSA TYR Swim C
107Nick Pierce 13 Area Tallahassee Aqua 1:01.98 2/29/24 FL Spring Age G
108Ben Harris Feng 13 Highlander Aquatic Cl 1:01.99 2/29/24 FL Spring Age G
109Eric Chen 13 Indian River Aquatics 1:02.06 2/29/24 Florida Swimmin
110Sawyer Powell 14 Bolles School Sharks 1:02.09 4/03/24 ISCA Elite Show
111David Dieffenthaller 14 Unattached 1:02.20 10/28/23 FL FHSAA Class
112Trystan Crouch 14 Nocatee Bluetide Swim 1:02.27 2/29/24 FL Spring Age G
113Parker Stever 14 Fast Falcons 1:02.29 9/24/23 FAST Pentathlon
114Lincoln Driesse 13 Loggerhead Aquatics 1:02.32 10/13/23 October Meet
115Tyler Kulish 14 Tampa Y Swimming 1:02.33 9/22/23 Kiefer - Speedo
116Carson Radnay 14 Saint Petersburg Aqua 1:02.34 9/22/23 Kiefer - Speedo
117Michael Mizrahi 14 Saint Petersburg Aqua 1:02.36 12/01/23 Speedo Gator Ho
118Noah Kreye 14 Unattached 1:02.44 10/28/23 FL FHSAA Class
119Kai McMeeking 14 Hydro4 Swimming 1:02.45 2/02/24 Hydro4 Arena Wi
120Arthur Romero Rabello 14 Montverde Aquatic Clu 1:02.50 11/10/23 Patriot Aquatic
121Michael Shapira 14 Swim Melbourne 1:02.52 2/18/24 Racers Last Cha
122Aaron Koutereba 14 Saint Petersburg Aqua 1:02.97 12/08/23 HARRY MEISEL WE
123IAN Barrios 14 Unattached 1:03.00 10/26/23 FL FHSAA Class
124Gage Wright 13 Loggerhead Aquatics 1:03.03 2/24/24 Area 1 Spring C
125Lewis Mattson 14 Tampa Y Swimming 1:03.05 12/08/23 HARRY MEISEL WE
126Fiero Tiozzo 14 Tampa Bay Aquatics 1:03.13 12/01/23 Speedo Gator Ho
127Will Rines 14 Blue Dolfins 1:03.14 2/24/24 FL Spring Area
128Maximus Goodwin 13 Blue Dolfins 1:03.15 2/03/24 BD February 202
129Kaiden Snell 14 Highlands Hurricanes 1:03.26 11/05/23 SUNDAY MORNING
130Graeme Towns 14 Radiant Aquatics 1:03.37 2/16/24 17th Annual TBA
131Joel Roycik 14 Highlander Aquatic Cl 1:03.37 11/10/23 Patriot Aquatic
132Joaquin Frehe 14 Gulf Coast Swim Team 1:03.44 11/30/23 Winter Classic
133Barney Cotterill 13 T2 Aquatics 1:03.54 2/29/24 Florida Swimmin
134Darren Flechtner 13 Highlander Aquatic Cl 1:03.56 2/02/24 Stanton C. Crai
135Dominic Nguyen 14 Blue Marlins Aquatic 1:03.74 2/29/24 Florida Swimmin
136Austin Tomas 13 Loggerhead Aquatics 1:03.90 10/13/23 October Meet
137Noah Vermeulen 14 Planet Swim Aquatics 1:03.96 2/29/24 FL Spring Age G
138Bryce Griffith 13 Patriot Aquatics 1:03.96 11/10/23 Patriot Aquatic
139Cade Respess 14 Unattached 1:04.03 10/27/23 FL FHSAA Class
140Levi Reams 14 Loggerhead Aquatics 1:04.06 2/02/24 Groundhog Day M
141Andres Narvaez 14 Swim Florida 1:04.08 10/27/23 T2 Spooktacular
142Mason Marco 14 Southwest Stars Swim 1:04.09 1/12/24 FAST Polar Bear
143Rheimy Lian 14 Makos Aquatics Club o 1:04.10 1/26/24 MAC Crutchfield
144Liam Moats 14 Tampa Elite Aquatics 1:04.10 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
145Alexander Rudik 14 Hydro4 Swimming 1:04.16 12/01/23 Speedo Gator Ho
146Yueheng Li 14 Sarasota Sharks 1:04.16 1/19/24 Hot Chocolate I
147Leonardo HO 13 Saint Petersburg Aqua 1:04.17 2/02/24 TBAC Winter Mee
148Thomas Chapman 13 Patriot Aquatics 1:04.27 11/30/23 Winter Classic
149Caelen Murnane 13 Patriot Aquatics 1:04.37 11/30/23 Winter Classic
150Trey Davis 13 Carrollwood Village S 1:04.56 9/22/23 Kiefer - Speedo
151JC Anunciacion 14 Planet Swim Aquatics 1:04.68 11/18/23 PSA Turkey Meet
152Owen Taylor 13 West Florida Lightnin 1:04.73 10/13/23 FL WFLA Hallowe
153Owen Anderson 13 Nocatee Bluetide Swim 1:04.80 2/17/24 8th Annual Smal
154Zevin Laracuente-Parpas 13 Swim Florida 1:04.90 3/21/24 Destination Ath
155Isaiah Tuttle 13 Indian River Aquatics 1:04.90 4/05/24 GTSA TYR Spring
156John Cusick 14 Bolles School Sharks 1:04.93 11/18/23 EAJ Fall Harves
157Matthew Alvarez 13 U.S.R.P. Racers 1:04.94 9/10/23 USRP syoa short
158Andy Saichua 14 Loggerhead Aquatics 1:05.01 2/02/24 Groundhog Day M
159Max Heitzman 14 Loggerhead Aquatics 1:05.03 2/24/24 Area 1 Spring C
160Aiden Herod 13 Patriot Aquatics 1:05.11 2/24/24 FL Spring Area
161Caden Park 14 Unattached 1:05.17 10/27/23 FL FHSAA Class
162Xavi Melendez 13 Blue Wave Swimming 1:05.27 1/12/24 FAST Polar Bear
163Lukas Morrell 13 Loggerhead Aquatics 1:05.28 11/30/23 Winter Classic
164Aaron Chung 13 Tampa Bay Aquatic Clu 1:05.46 9/22/23 Kiefer - Speedo
165Alexander Klassen 13 Bolles School Sharks 1:05.48 4/03/24 ISCA Elite Show
166Tyler VanBeukering 14 Blue Dolfins 1:05.48 1/26/24 MAC Crutchfield
167Adam Malaj 13 Sarasota Tsunami Swim 1:05.56 9/23/23 GCST FALL INVIT
168Antonio Lewis 14 Fast Falcons 1:05.60 12/09/23 FAST December O
169Lance Butler 13 Sarasota Sharks 1:05.63 11/03/23 SYS Turkey Meet
170Camden Macek 13 Sarasota Tsunami Swim 1:05.64 2/29/24 Florida Swimmin
171Isaac Rick 14 Gator Swim Club 1:05.65 9/24/23 FAST Pentathlon
172Caden Park 14 Blue Dolfins 1:05.69 11/10/23 Patriot Aquatic
173Sulaiman Azam 14 Tampa Elite Aquatics 1:05.70 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
174Weston Thomas 13 Episcopal AmberJax 1:05.78 9/30/23 EAJ Speedo Sept
175Lucas Lieberman 13 Bolles School Sharks 1:05.79 4/03/24 ISCA Elite Show
176Ivan Spodin 14 Saint Petersburg Aqua 1:05.87 12/08/23 HARRY MEISEL WE
177Enzo Cavaliere 13 Southwest Stars Swim 1:05.88 11/30/23 Winter Classic
178JP Strombeck 14 Episcopal AmberJax 1:05.93 9/30/23 EAJ Speedo Sept
179Dominic Stefani 14 Indian River Aquatics 1:05.93 10/14/23 TCSC Fall Invit
180Eli Kuvin 13 Bolles School Sharks 1:06.03 1/13/24 G.O.A.T. TYR T
181Po Hemmasart 14 Blue Dolfins 1:06.06 2/24/24 FL Spring Area
182Carlos Frosolono 14 Fast Falcons 1:06.07 2/02/24 FAST February I
183Alec Sonne 13 Indian River Aquatics 1:06.11 4/05/24 GTSA TYR Spring
184Landon Baurhyte 14 Blue Dolfins 1:06.13 2/29/24 FL Spring Age G
185Elijah Murray 13 St. Augustine Cyclone 1:06.17 2/24/24 Area 1 Spring C
186Peter Kelleter 13 Bolles School Sharks 1:06.24 2/24/24 Area 1 Spring C
187Alec Pointon 13 Southwest Stars Swim 1:06.27 11/10/23 Patriot Aquatic
188Angel Medina Martinez 13 Patriot Aquatics 1:06.32 2/02/24 Hydro4 Arena Wi
189George Patrocinio 14 Tampa Y Swimming 1:06.33 9/22/23 Kiefer - Speedo
190Lukash Eddy 13 T2 Aquatics 1:06.37 2/23/24 Spring Area 5 C
191Cade Clark 13 Tampa Elite Aquatics 1:06.44 11/30/23 Winter Classic
192Sam Page 14 Sarasota Tsunami Swim 1:06.50 2/03/24 CCS Last Chance
193David Broydo 14 Bolles School Sharks 1:06.51 11/18/23 EAJ Fall Harves
194Case Moore 13 Area Tallahassee Aqua 1:06.51 1/26/24 MAC Crutchfield
195Jack Reburn 13 South Lake Aquatic Cl 1:06.52 2/29/24 FL Spring Age G
196Christian Santos 14 Unattached 1:06.57 10/27/23 FL FHSAA Class
197Jaxon Griffin 14 Sarasota Tsunami Swim 1:06.61 1/20/24 Winterfest Swim
198Tudor Ratiu 13 Patriot Aquatics 1:06.77 2/24/24 FL Spring Area
199Carter Magnus 13 Windermere Lakers 1:06.80 11/17/23 RAFC Almost Tur
200Mikey Vallillo 13 Patriot Aquatics 1:06.81 2/24/24 FL Spring Area
201Oliver Pilichowski 13 Tampa Y Swimming 1:06.82 2/23/24 Spring Area 3 C
202Max Duda 14 Gator Swim Club 1:06.92 2/23/24 Spring Area 4 C
203Jake Roberts 13 Tampa Bay Aquatic Clu 1:06.96 1/19/24 BLOOMIN' FAST S
204Kaleo Kawaiaea 13 Piranhas YMCA Palm Ha 1:06.98 12/08/23 HARRY MEISEL WE
205Adrian Mauco 14 Southwest Stars Swim 1:07.02 9/16/23 PA Fall Invite
206Otis Westersea 14 Makos Aquatics Club o 1:07.09 11/17/23 GPAC Gravy Bowl
207Skyler White 14 Racers Swim Club 1:07.12 4/21/24 Racers April 20
208Jayden Smith 14 Seminole Aquatics 1:07.20 2/24/24 FL Spring Area
209Andrew Gonzalez 13 Sarasota Sharks 1:07.24 11/03/23 SYS Turkey Meet
210Jack Draper 13 Saint Petersburg Aqua 1:07.31 2/02/24 TBAC Winter Mee
211Jacob Lee 13 Loggerhead Aquatics 1:07.35 2/02/24 Groundhog Day M
212Nicholas Ceballos 14 Greater Tampa Swim As 1:07.41 12/01/23 CAT Jingle Bell
213Kyle McGuire 13 Tampa Bay Aquatic Clu 1:07.41 11/17/23 FL SPAPYP Novem
214Chace Richards 13 Indian River Aquatics 1:07.43 2/02/24 Stanton C. Crai
215Zach Hartman 14 Pipeline Swimming 1:07.48 11/17/23 RAFC Almost Tur
216Nevin Naramore 13 Tampa Y Swimming 1:07.58 1/12/24 FAST Polar Bear
217Dylen Schmidt 14 Loggerhead Aquatics 1:07.59 2/24/24 Area 1 Spring C
218Jace Chamberlin 13 Sarasota Sharks 1:07.59 12/01/23 Speedo Gator Ho
219Henrik Lund 14 Southwest Stars Swim 1:07.61 2/24/24 FL Spring Area
220Gavin Domboru 13 Swim Melbourne 1:07.64 2/24/24 Area 6 Spring C
221Ryan Flugel 14 Saint Petersburg Aqua 1:07.68 12/08/23 HARRY MEISEL WE
222Paul Dobyns 14 West Volusia Swim Clu 1:07.69 4/21/24 Racers April 20
223Jacob Stepanek 13 Tampa Y Swimming 1:07.82 10/13/23 SYS Halloween M
224Alexander Kovalev 13 Saint Petersburg Aqua 1:07.83 2/02/24 TBAC Winter Mee
225DJ Rivera 14 Patriot Aquatics 1:07.87 11/10/23 Patriot Aquatic
226Timur Kenzin 13 Tampa Elite Aquatics 1:08.13 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
227Griffin Kirby 14 Cbs Islanders 1:08.27 1/13/24 G.O.A.T. TYR T
228Noah Carnathan 14 Unattached 1:08.33 10/24/23 FL FHSAA Class
229Lachlan Culbreth 14 Patriot Aquatics 1:08.34 2/24/24 FL Spring Area
230Ethan Nonato 14 Gator Swim Club 1:08.42 2/02/24 FAST February I
231Zachary Foster 13 Blue Wave Swimming 1:08.43 9/22/23 Kiefer - Speedo
232Andrew Resetniks 13 Montverde Aquatic Clu 1:08.43 2/02/24 FAST February I
233Jacob Tindall 13 Blue Dolfins 1:08.44 11/30/23 Winter Classic
234Nico Lee 14 Riptide Aquatics 1:08.48 9/23/23 Heart of Florid
235Nicholas Kirby 14 Gulf Coast Swim Team 1:08.49 9/23/23 GCST FALL INVIT
236Andre Spekla 14 Southwest Stars Swim 1:08.52 9/30/23 Elizabeth Kazec
237Ethan Huynh 14 Montverde Aquatic Clu 1:08.59 2/24/24 FL Spring Area
238Connor Darrow 14 Highlands Hurricanes 1:08.65 3/21/24 Destination Ath
239DJ Branon 13 Bolles School Sharks 1:08.68 2/24/24 Area 1 Spring C
240Finn Oshannon 14 Tampa Bay Aquatics 1:08.71 11/17/23 FL SPAPYP Novem
241Lucca Schouten 13 Southwest Stars Swim 1:08.73 9/30/23 Elizabeth Kazec
242Diego Matos 14 Tampa Elite Aquatics 1:08.74 2/23/24 Spring Area 3 C
243Logan Williams 13 St. Augustine Cyclone 1:08.80 2/17/24 8th Annual Smal
244trenton Payne 14 Titusville Swim Team 1:08.84 2/02/24 Stanton C. Crai
245Eli Pepito 14 Unattached 1:08.88 9/23/23 FL 3rd Annual F
246Noah Khan 13 Pipeline Swimming 1:08.88 11/17/23 RAFC Almost Tur
247Angel Flores III 13 Southwest Stars Swim 1:08.95 2/02/24 FAST February I
248Noah Tsipursky 14 T2 Aquatics 1:08.98 9/23/23 GCST FALL INVIT
249David Petrishki 13 St. Augustine Cyclone 1:09.00 2/24/24 Area 1 Spring C
250Sam Fahmy 14 Blue Dolfins 1:09.07 11/30/23 Winter Classic
251Noah Tollon 13 West Florida Lightnin 1:09.11 9/22/23 Kiefer - Speedo
252Ry Clements 14 Nocatee Bluetide Swim 1:09.14 2/02/24 Groundhog Day M
253Kellen Ahmad 13 Rocket Swimming 1:09.20 11/17/23 RAFC Almost Tur
254William Chen 13 United 1:09.21 1/26/24 MAC Crutchfield
255Miguel Perez 14 Unattached 1:09.23 9/30/23 FL Tri-County I
256Oddy Vasquez 14 Treasure Coast Swimmi 1:09.24 10/14/23 TCSC Fall Invit
257Dylan Graham 13 Loggerhead Aquatics 1:09.28 9/30/23 EAJ Speedo Sept
258Jaxon Penick 14 Riptide Aquatics 1:09.30 11/17/23 FL SPAPYP Novem
259Kegan Rapin 14 North Florida Swimmin 1:09.30 9/30/23 EAJ Speedo Sept
260Owen Huskey 14 Unattached 1:09.32 10/24/23 FL FHSAA Class
261Harry Parkin 13 Fast Falcons 1:09.35 2/23/24 Spring Area 4 C
262Charles Shoemaker 14 Sarasota Tsunami Swim 1:09.35 11/04/23 CAT Fall Harves
263Chad Oake 13 Swim Florida 1:09.40 10/27/23 T2 Spooktacular
264Jacob Birch 13 The Berkeley Barracud 1:09.40 10/13/23 GTSA TYR Swim C
265Aiden Kennedy 14 Treasure Coast Aquati 1:09.42 2/02/24 Stanton C. Crai
266Owen Kerrigan 14 Florida Elite Swimmin 1:09.46 9/08/23 KAH20 Coach Kel
267Santiago Guio 13 Episcopal AmberJax 1:09.62 12/01/23 Speedo Gator Ho
268Claude Estel 14 Blue Dolfins 1:09.62 2/24/24 FL Spring Area
269Santi Ormedilla 13 Fast Falcons 1:09.71 2/23/24 Spring Area 4 C
270David Rozenblat 14 Unattached 1:09.74 10/27/23 FL FHSAA Class
271Rowan Keenan 14 Unattached 1:09.84 11/02/23 FL FHSAA Class
272Jett Maurer 14 Loggerhead Aquatics 1:09.89 2/24/24 Area 1 Spring C
273Marco Du 13 Fast Falcons 1:09.99 2/23/24 Spring Area 4 C
274Lucas Zheng 14 Piranhas YMCA Palm Ha 1:10.00 2/23/24 Spring Area 3 C
275Troy Carter 14 Academy Aquatic Club 1:10.07 2/02/24 TBAC Winter Mee
276Max Krywonos 14 Trinity Prep Aquatics 1:10.20 2/24/24 FL Spring Area
277Adriano Marmo 14 Windermere Lakers 1:10.33 1/13/24 G.O.A.T. TYR T
278Brennan Abatecola 14 United 1:10.34 4/13/24 USC Last Chance
279Logan Regar 13 Loggerhead Aquatics 1:10.40 11/30/23 Winter Classic
280Matthew Qiu 14 Loggerhead Aquatics 1:10.41 11/30/23 Winter Classic
281Noah Kunzweiler 14 Florida Elite Swimmin 1:10.43 2/23/24 Spring Area 3 C
282Lucas Bloemen 13 Tampa Y Swimming 1:10.59 1/12/24 FAST Polar Bear
283Dario Tovar 13 SwimEnergy Aquatics 1:10.76 10/14/23 TYR Pumpkinfest
284Diego Martinez 13 Kissimmee Swim Associ 1:10.82 12/09/23 FL Harry Meisel
285Tristan Cooper 14 Saint Petersburg Aqua 1:10.85 1/19/24 BLOOMIN' FAST S
286Dane Pearson 13 Piranhas YMCA Palm Ha 1:10.94 2/23/24 Spring Area 3 C
287James O'Brien 14 Nocatee Bluetide Swim 1:11.06 11/30/23 Winter Classic
288Max Gouliaev 13 T2 Aquatics 1:11.30 10/27/23 T2 Spooktacular
289Omar Rivero 13 Southwest Stars Swim 1:11.33 2/24/24 FL Spring Area
290Raider Mix 14 Tampa Bay Aquatics 1:11.35 2/16/24 17th Annual TBA
291Sean Li 13 Treasure Coast Aquati 1:11.49 11/17/23 NPB Turkey Invi
292Levy Andrusyshyn 14 Tampa Bay Aquatics 1:11.52 9/22/23 Kiefer - Speedo
293Gabe Hogan 14 Tampa Elite Aquatics 1:11.55 9/08/23 KAH20 Coach Kel
294Samuel Glassick 13 Loggerhead Aquatics 1:11.60 2/02/24 Groundhog Day M
295Parker Woods 14 Treasure Coast Aquati 1:11.61 2/24/24 Area 6 Spring C
296Christian Kalkwarf 13 Saint Petersburg Aqua 1:11.67 9/22/23 Kiefer - Speedo
297Rhodes Lian 13 Makos Aquatics Club o 1:11.79 1/26/24 MAC Crutchfield
298Arseniy Lakiza 14 Windermere Lakers 1:11.79 9/30/23 Elizabeth Kazec
299Oscar Munoz 14 Haines City Tritons 1:11.88 10/14/23 TYR Pumpkinfest
300Dillon Tunnicliffe 13 Planet Swim Aquatics 1:12.09 2/24/24 Area 1 Spring C
301Hunter Dowell 13 Episcopal AmberJax 1:12.23 11/18/23 EAJ Fall Harves
302Jayden Woitas 14 Greater Tampa Swim As 1:12.24 2/16/24 Last Chance Mee
303Brandon Bateh 14 Loggerhead Aquatics 1:12.25 2/02/24 Groundhog Day M
304Logan Alcock 14 Tekmasters Swim Club 1:12.26 12/02/23 Winter Invitati
305Gabriel Dame 13 Bolles School Sharks 1:12.27 11/30/23 Winter Classic
306Burhan Karagulle 13 Windermere Lakers 1:12.27 2/24/24 FL Spring Area
307Dmitrii Panchenko 14 Sea Dragon Aquatics 1:12.30 3/21/24 Destination Ath
308Sebastian Gonzalez 14 Swim Tampa Aquatics 1:12.31 2/23/24 Spring Area 3 C
309Zealand Ploch 13 Blue Wave Swimming 1:12.34 10/13/23 GTSA TYR Swim C
310noah Rosales 13 Tampa Y Swimming 1:12.42 2/23/24 Spring Area 3 C
311Owen O'Neil 13 West Volusia Swim Clu 1:12.51 9/10/23 USRP syoa short
312Ethan Mejia 14 Wahoos of Jacksonvill 1:12.53 2/02/24 Groundhog Day M
313Parker Roberts 13 Tampa Bay Aquatic Clu 1:12.55 1/19/24 BLOOMIN' FAST S
314Max Morgan 13 Unattached 1:12.57 9/23/23 FL TOI @ Indian
315Marc Zwickl 14 Southwest Stars Swim 1:12.67 2/24/24 FL Spring Area
316Jonathan Biamonte 13 Southwest Stars Swim 1:12.68 2/24/24 FL Spring Area
317Tillman Register 13 North Florida Swimmin 1:12.95 11/17/23 RAFC Almost Tur
318Wes Padgett 14 Haines City Tritons 1:13.10 12/02/23 Winter Invitati
319Cesar Lopez 14 Gulf Coast Swim Team 1:13.13 11/30/23 Winter Classic
320Brayden Niehaus 14 Sarasota Tsunami Swim 1:13.15 2/03/24 CCS Last Chance
321Will Bracken 13 Area Tallahassee Aqua 1:13.16 9/22/23 SE PCST Speedo
322Mark Obletsov 13 Clearwater Aquatic Te 1:13.16 11/04/23 CAT Fall Harves
323Jaxon Davis 14 Sarasota Tsunami Swim 1:13.17 11/04/23 CAT Fall Harves
324Trevor Singley 14 Episcopal AmberJax 1:13.20 2/02/24 Groundhog Day M
325Freddy Laeger 13 West Florida Lightnin 1:13.25 10/13/23 FL WFLA Hallowe
326David Paquette 14 United 1:13.26 2/10/24 USC Last Chance
327Matthew Zet 13 Blue Wave Swimming 1:13.27 9/22/23 Kiefer - Speedo
328Isaac Gutierrez 13 Episcopal AmberJax 1:13.28 2/02/24 Groundhog Day M
329Nicholas Acquaro 13 T2 Aquatics 1:13.31 9/23/23 GCST FALL INVIT
330Brian Shaughnessy 13 Tampa Y Swimming 1:13.32 2/23/24 Spring Area 3 C
331Yahya Soud 13 Piranhas YMCA Palm Ha 1:13.40 12/08/23 HARRY MEISEL WE
332Jackson Wong 14 Kissimmee Swim Associ 1:13.72 2/24/24 FL Spring Area
333Logan Vloedman 14 Loggerhead Aquatics 1:13.75 2/24/24 Area 1 Spring C
334Caleb Giangreco 13 Montverde Aquatic Clu 1:13.77 1/13/24 G.O.A.T. TYR T
335Daniel Churyn 13 Sarasota Tsunami Swim 1:13.95 11/04/23 CAT Fall Harves
336Peter Theodoseau 14 Greater Orlando Aquat 1:13.96 9/08/23 FL Friday Night
337Dion Jones III 13 Wahoos of Jacksonvill 1:14.05 2/17/24 8th Annual Smal
338Tristan Rudnik 13 West Florida Lightnin 1:14.09 10/13/23 FL WFLA Hallowe
339Bennett Regnier 13 Beaches Aquatic Club 1:14.18 2/02/24 Groundhog Day M
340Robert Sullivan 13 Highlander Aquatic Cl 1:14.24 9/30/23 Elizabeth Kazec
341Axel Koontz 13 Rocket Swimming 1:14.41 2/24/24 Area 6 Spring C
342Jace Grevert 13 Florida Elite Swimmin 1:14.55 2/02/24 FAST February I
343Tyler Li 13 Indian River Aquatics 1:14.61 10/14/23 TCSC Fall Invit
344Benjamin Hung 14 Swim Tampa Aquatics 1:14.73 2/23/24 Spring Area 3 C
345Preston Thompson 13 The Berkeley Barracud 1:14.96 10/13/23 GTSA TYR Swim C
346Finnley Broderick 13 Clearwater Aquatic Te 1:14.96 4/05/24 GTSA TYR Spring
347Filip Kabo 13 Episcopal AmberJax 1:15.02 2/24/24 Area 1 Spring C
348Asser Abdellatif 14 Tampa Y Swimming 1:15.06 1/12/24 FAST Polar Bear
349Aidan Reed 13 Swim Tampa Aquatics 1:15.08 12/01/23 CAT Jingle Bell
350Timothy Krumer 14 Gulf Coast Swim Team 1:15.14 2/03/24 CCS Last Chance
351Eric Ma 13 Gator Swim Club 1:15.14 2/23/24 Spring Area 4 C
352KIKE Estevez Morell 13 YMCA of Central Flori 1:15.14 1/13/24 G.O.A.T. TYR T
353Nikola Maric 13 Clearwater Aquatic Te 1:15.15 4/05/24 GTSA TYR Spring
354Daniel Vashkevych 13 Sea Dragon Aquatics 1:15.28 3/21/24 Destination Ath
355Chase Decarli 14 Hydro4 Swimming 1:15.32 10/13/23 October Meet
356Gage Rich 14 Isle Swim Club 1:15.36 2/02/24 Groundhog Day M
357Enrique Rodriguez 14 Academy Aquatic Club 1:15.50 11/17/23 FL SPAPYP Novem
358Cole Dedekind 13 Blue Dolfins 1:15.51 2/24/24 FL Spring Area
359Nofel Atir 13 Tampa Y Swimming 1:15.67 2/23/24 Spring Area 3 C
360Brody Smurdon 13 Hydro4 Swimming 1:15.71 2/02/24 Hydro4 Arena Wi
361Luke Tang 14 Tampa Elite Aquatics 1:15.71 11/03/23 FL STATEAM Vete
362Mason Lucius 14 Greater Tampa Swim As 1:15.73 4/05/24 GTSA TYR Spring
363Ryan Glatter-Gotz 14 Fast Falcons 1:15.76 9/24/23 FAST Pentathlon
364Frank Pettinato 13 Sarasota Sharks 1:15.78 11/03/23 SYS Turkey Meet
365Raul Chavez Torres 13 Swim Tampa Aquatics 1:15.83 10/13/23 GTSA TYR Swim C
366Ricardo Pereira 13 T2 Aquatics 1:15.85 9/23/23 GCST FALL INVIT
367Eli Domico 13 Radiant Aquatics 1:15.88 12/01/23 CAT Jingle Bell
368Robert Gelhardt III 13 Area Tallahassee Aqua 1:15.91 2/23/24 Spring Area 4 C
369Max Kellish-Williams 13 Sea Dragon Aquatics 1:16.18 3/21/24 Destination Ath
370Alex Proulx 13 Greater Orlando Aquat 1:16.21 2/24/24 FL Spring Area
371Ethan Arnstein 13 Swim Melbourne 1:16.32 2/24/24 Area 6 Spring C
372Joe Albertson 14 Saint Petersburg Aqua 1:16.43 2/23/24 Spring Area 3 C
373Wessam Samarah 13 Tampa Y Swimming 1:16.46 1/12/24 FAST Polar Bear
374Chaitanya Kollu 13 Gator Swim Club 1:16.46 2/23/24 Spring Area 4 C
375Jacob Ricke 13 Swim Florida 1:16.48 2/03/24 CCS Last Chance
376Jo Howell 14 Riptide Aquatics 1:16.55 11/17/23 FL SPAPYP Novem
377Jesse Deng 13 Gator Swim Club 1:16.70 9/24/23 FAST Pentathlon
378Boston Coleman 13 Gator Swim Club 1:16.75 2/23/24 Spring Area 4 C
379Caden Vissers 14 Southwest Stars Swim 1:16.77 1/12/24 FAST Polar Bear
380Max Brodeur 13 Swim Florida 1:16.79 2/23/24 Spring Area 5 C
381Matheus Moreira Garske 14 Windermere Lakers 1:16.81 2/24/24 FL Spring Area
382Sebastian Lozada-Certuche 13 Swim Melbourne 1:16.81 2/02/24 Stanton C. Crai
383Lucas Hines 13 Nocatee Bluetide Swim 1:16.93 11/30/23 Winter Classic
384Andrew Guan 13 Sarasota Sharks 1:17.00 1/19/24 Hot Chocolate I
385Nathaniel Schaeffer 14 Tampa Bay Aquatic Clu 1:17.05 9/08/23 KAH20 Coach Kel
386Henry Cherne 13 Loggerhead Aquatics 1:17.22 2/24/24 Area 1 Spring C
387Jay Balakumar 13 Bolles School Sharks 1:17.22 11/30/23 Winter Classic
388Raul Diaz-Perera 14 Swim Florida 1:17.24 12/01/23 Sea Dragon Aqua
389Hudson Powell 13 Bolles School Sharks 1:17.40 11/30/23 Winter Classic
390August Lorei 14 Swim Florida 1:17.46 2/23/24 Spring Area 5 C
391Yousef Alutaibi Pop 13 Tampa Bay Aquatics 1:17.62 11/17/23 FL SPAPYP Novem
392Tommy Hollenkamp 14 Academy Aquatic Club 1:17.80 2/23/24 Spring Area 3 C
393Dylan Barral 13 Treasure Coast Aquati 1:17.91 2/02/24 Stanton C. Crai
394Jaxon Silva 14 Unattached 1:17.95 9/30/23 FL Tampa Bay Cl
395Corbin Huynh 13 Montverde Aquatic Clu 1:17.98 11/10/23 Patriot Aquatic
396Mason Pickett 13 Isle Swim Club 1:18.09 10/20/23 GA Carey Hillia
397Jonathan Brown 14 Cocoa Beach Tsunami S 1:18.19 10/14/23 TCSC Fall Invit
398Nicholas Piibor 13 Loggerhead Aquatics 1:18.28 11/30/23 Winter Classic
399Shane Fluck 13 Sarasota Tsunami Swim 1:18.51 2/03/24 CCS Last Chance
400Jude Fair-Purcell 14 Radiant Aquatics 1:18.53 10/13/23 FL WFLA Hallowe
401Matthew Perez 13 Tampa Elite Aquatics 1:18.70 1/19/24 BLOOMIN' FAST S
402Michael Silkin 13 Loggerhead Aquatics 1:18.88 2/24/24 Area 1 Spring C
403Preston Stanoch 13 Lakewood Ranch Swim A 1:18.98 2/23/24 Spring Area 5 C
404Thomas Phillips 14 YMCA of West Central 1:19.03 9/23/23 GCST FALL INVIT
405Foster Sherman 13 Swim Florida 1:19.05 2/23/24 Spring Area 5 C
406Yelisey Alyabyev 13 Bolles School Sharks 1:19.13 11/30/23 Winter Classic
407Sina Kivanc 13 Sarasota Sharks 1:19.30 2/23/24 Spring Area 5 C
408Nathan Jerkins 14 West Volusia Swim Clu 1:19.37 11/19/23 Thankswimming
409Hesham Samarah 13 Tampa Y Swimming 1:19.37 2/23/24 Spring Area 3 C
410Landon Kramer 14 Hydro4 Swimming 1:19.40 9/08/23 Hydro4 Fall Cla
411Luke Gates 13 North Florida Swimmin 1:19.41 4/21/24 Racers April 20
412Grant Hudnall 13 United 1:19.42 1/26/24 MAC Crutchfield
413Anderson Mitchell 14 Columbia Swim Team 1:19.52 10/13/23 October Meet
414Abelard Heredia 14 Swim Florida 1:19.57 3/21/24 Destination Ath
415Sam Davis 13 Makos Aquatics Club o 1:19.62 1/26/24 MAC Crutchfield
416Logan Baczek 13 Trinity Prep Aquatics 1:19.71 10/29/23 Halloween Spook
417Tag Tribble 13 Blue Dolfins 1:19.73 2/24/24 FL Spring Area
418Oliver Kurtz 14 Unattached 1:19.74 10/07/23 FL St Petersbur
419Nicholas Adams 13 Swim Melbourne 1:19.76 2/24/24 Area 6 Spring C
420Lucas Izurieta 14 North Florida Swimmin 1:19.94 2/24/24 Area 1 Spring C
421Orlando Clarke 13 Swim Florida 1:19.95 2/03/24 CCS Last Chance
422Cesar Perez 14 Fast Falcons 1:19.97 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
423Josh Horowitz 14 Loggerhead Aquatics 1:20.06 2/02/24 Groundhog Day M
424Leo Medina 13 Florida Elite Swimmin 1:20.08 2/23/24 Spring Area 3 C
425AJ Morales 14 Unattached 1:20.11 10/27/23 FL FHSAA Class
426Evan Cheney 14 Swim Florida 1:20.21 12/09/23 FL CCS Holiday
427Michael Saenz 13 Saint Petersburg Aqua 1:20.26 2/23/24 Spring Area 3 C
428Lukas Coppes 13 Nocatee Bluetide Swim 1:20.29 2/02/24 Groundhog Day M
429Emmet Cohen 14 Unattached 1:20.69 10/27/23 FL FHSAA Class
430Ocean Rigney 13 Sarasota Sharks 1:20.91 11/03/23 SYS Turkey Meet
431Tristan Caine 13 Swim Tampa Aquatics 1:20.92 11/03/23 FL STATEAM Vete
432Nathan Macedo 13 St. Cloud Thunderbolt 1:20.93 10/14/23 TCSC Fall Invit
433Brody Bell 14 Blue Dolfins 1:20.98 11/30/23 Winter Classic
434Wyatt Deaton 13 Tampa Elite Aquatics 1:21.05 2/09/24 CVST Last Chanc
435Rylan Chang 13 Fast Falcons 1:21.11 1/12/24 FAST Polar Bear
436Sebastian Saldarriaga 13 Blue Dolfins 1:21.13 2/24/24 FL Spring Area
437Chase Myers 14 Lakewood Ranch Swim A 1:21.34 10/13/23 SYS Halloween M
438Shane Duschen 14 St. Augustine Cyclone 1:21.39 2/24/24 Area 1 Spring C
439Grayson Haynes 13 Racers Swim Club 1:21.39 4/21/24 Racers April 20
440Jackson Swed 13 North Florida Swimmin 1:21.69 9/08/23 Hydro4 Fall Cla
441Cayden Ribas 13 Fast Falcons 1:21.75 1/12/24 FAST Polar Bear
442Liam Averkamp 13 Charlotte County Swim 1:21.79 2/03/24 CCS Last Chance
443Connor Francis 13 Gator Swim Club 1:21.88 2/23/24 Spring Area 4 C
444Aaron Chang 14 T2 Aquatics 1:21.91 10/27/23 T2 Spooktacular
445Alex Yu 14 Southwest Stars Swim 1:22.05 11/17/23 RAFC Almost Tur
446Nazarii Akymenko 13 Clearwater Aquatic Te 1:22.06 11/04/23 CAT Fall Harves
447Alejandro Montilla 13 Planet Swim Aquatics 1:22.30 2/02/24 Groundhog Day M
448Lucas Perez 13 Celebration Cyclones 1:22.31 11/17/23 RAFC Almost Tur
449Will McInnis 13 Loggerhead Aquatics 1:22.33 11/18/23 EAJ Fall Harves
450Aaron Schoer 13 Planet Swim Aquatics 1:22.34 10/13/23 October Meet
451Bryan Carlstedt 13 Greater Tampa Swim As 1:22.50 4/05/24 GTSA TYR Spring
452Daniil Shternberg 13 Tampa Y Swimming 1:22.52 1/12/24 FAST Polar Bear
453Nigel Nagys 13 T2 Aquatics 1:22.55 11/30/23 Winter Classic
454Aiden Stanford 14 Indian River Aquatics 1:22.58 4/05/24 GTSA TYR Spring
455Reece Lanum 14 Unattached 1:22.72 10/27/23 FL FHSAA Class
456Aristotle Davenport 13 Gator Swim Club 1:22.77 9/08/23 Hydro4 Fall Cla
457Ethan Seguin 13 Piranhas YMCA Palm Ha 1:23.00 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
458Ian Spinosa 14 Gator Swim Club 1:23.04 2/23/24 Spring Area 4 C
459Maxim Milovanov 13 T2 Aquatics 1:23.06 1/12/24 T2 Aquatics Nap
460Collin Bledsoe 13 Tampa Bay Aquatic Clu 1:23.10 9/22/23 Kiefer - Speedo
461Kyden Graston 14 Clearwater Aquatic Te 1:23.19 11/04/23 CAT Fall Harves
462Callen Kirvin 13 Beaches Aquatic Club 1:23.63 11/10/23 Patriot Aquatic
463Tyler Law 14 Swim Tampa Aquatics 1:23.93 2/09/24 CVST Last Chanc
464Aidan Chase 13 Loggerhead Aquatics 1:24.02 2/24/24 Area 1 Spring C
465Ryan Murray 14 West Volusia Swim Clu 1:24.05 2/24/24 FL Spring Area
466Mika Feliciano 13 Tampa Elite Aquatics 1:24.12 2/23/24 Spring Area 3 C
467Rishabh Modak 13 Gator Swim Club 1:24.51 12/09/23 FL Harry Meisel
468Gabriel Barbour 13 Blue Dolfins 1:24.54 9/30/23 Elizabeth Kazec
469James Nechayev 13 Planet Swim Aquatics 1:24.76 2/02/24 Groundhog Day M
470Carson Sibilrud 14 South Lake Aquatic Cl 1:24.87 1/12/24 SE Ralph Crocke
471Jack Worms 14 Swim Tampa Aquatics 1:25.37 11/03/23 FL STATEAM Vete
472Emilio Alvarez 14 Swim Tampa Aquatics 1:25.42 11/03/23 FL STATEAM Vete
473Colston Woody 13 Greater Tampa Swim As 1:25.51 10/13/23 GTSA TYR Swim C
474Kenneth McDaniel 13 St. Augustine Cyclone 1:25.64 2/17/24 8th Annual Smal
475Hunter Chase 13 Sarasota Tsunami Swim 1:25.69 11/04/23 CAT Fall Harves
476Zane Hahn 14 Florida West Coast Aq 1:25.72 2/23/24 Spring Area 3 C
477Jack Blackburn 13 Treasure Coast Aquati 1:25.73 1/19/24 TCA Winter Open
478Lucas Bohdanovskyi 13 T2 Aquatics 1:25.75 1/12/24 T2 Aquatics Nap
479Kolbey Cheston 14 Blue Marlins Aquatic 1:25.76 4/05/24 GTSA TYR Spring
480Cooper Lewis 13 Montverde Aquatic Clu 1:25.79 2/02/24 FAST February I
481Andrew Reeves 14 Sun Coast Swim Team 1:25.89 4/05/24 GTSA TYR Spring
482Jacob Thomas 14 St. Cloud Thunderbolt 1:25.99 12/09/23 FL Harry Meisel
483Princeton Williams 13 Planet Swim Aquatics 1:26.13 10/13/23 October Meet
484Dawson Gramling 14 West Volusia Swim Clu 1:26.23 2/24/24 FL Spring Area
485Charley Jinks 13 Loggerhead Aquatics 1:26.27 2/02/24 Groundhog Day M
486Mason McHenry 13 Indian River Aquatics 1:26.45 2/24/24 Area 6 Spring C
487William Benjamin 14 Unattached 1:26.62 10/18/23 FL FHSAA Class
488Connor McFall 13 Swim Florida 1:26.73 2/03/24 CCS Last Chance
489Ethan Forcucci 13 Sarasota Tsunami Swim 1:26.76 4/20/24 CCS Spring Clas
490Kaleb McLean 14 Wahoos of Jacksonvill 1:26.80 2/02/24 Groundhog Day M
491Andrew Walfield 13 Lakewood Ranch Swim A 1:26.81 1/19/24 Hot Chocolate I
492David Lopez-Yascual 13 Windermere Lakers 1:26.85 11/17/23 RAFC Almost Tur
493Braeden Hillier 13 St. Augustine Cyclone 1:26.88 12/09/23 FL Harry Meisel
494Landon duTreil 13 Patriot Aquatics 1:26.89 11/30/23 Winter Classic
495Mateo Sanchez 13 South Lake Aquatic Cl 1:26.97 2/17/24 SLAC Last Chanc
496Calder Perry 13 United 1:27.04 1/26/24 MAC Crutchfield
497Ryan Williams 13 Fast Falcons 1:27.26 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
498Sebastian Morosan 13 T2 Aquatics 1:27.54 1/12/24 T2 Aquatics Nap
499Timofei Bestuzhev 13 Pipeline Swimming 1:27.56 12/15/23 Holiday Dual
500Andreas Russ 13 Gator Swim Club 1:27.77 1/12/24 FAST Polar Bear
501Dylan Fleming 13 Area Tallahassee Aqua 1:28.02 11/04/23 Peanut Invitati
502Owen Nemes 13 Fast Falcons 1:28.04 2/23/24 Spring Area 4 C
503Nicolas Brown 13 Beaches Aquatic Club 1:28.08 2/02/24 Groundhog Day M
504Ashton Carter 13 Area Tallahassee Aqua 1:28.09 1/26/24 MAC Crutchfield
505Francisco Perez 13 Sarasota Sharks 1:28.21 11/03/23 SYS Turkey Meet
506Esias Roznos 14 Flagler Fluid Swim Cl 1:28.57 2/24/24 Area 1 Spring C
507Ethan Martyniuk 13 Gator Swim Club 1:28.58 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
508Maceo Santos 13 Blue Dolfins 1:28.62 9/30/23 Elizabeth Kazec
509Hemsurya Bodavula 13 Bolles School Sharks 1:28.70 2/02/24 Groundhog Day M
510Teddy Connelly 13 Planet Swim Aquatics 1:28.73 2/02/24 Groundhog Day M
511Jules Janson 13 Bolles School Sharks 1:28.79 9/30/23 EAJ Speedo Sept
512Berent Karagulle 13 Windermere Lakers 1:28.88 11/17/23 RAFC Almost Tur
513Abhi Ummedisetti 13 Tampa Y Swimming 1:28.90 2/23/24 Spring Area 3 C
514Andrew Dobrovolny 13 Bolles School Sharks 1:29.36 11/30/23 Winter Classic
515Aydin Shirazi 14 Bolles School Sharks 1:29.47 11/18/23 EAJ Fall Harves
516Avery Bruno 13 St. Augustine Cyclone 1:29.81 2/17/24 8th Annual Smal
517Ricardo Martinez 14 Tampa Y Swimming 1:30.00 10/13/23 SYS Halloween M
518Zayden Sweet 13 Swim Florida 1:30.09 3/21/24 Destination Ath
519Cooper Teitelbaum 14 Greater Tampa Swim As 1:30.20 1/13/24 GTSA FANTASY DR
520Bryce Shumacker 13 Tampa Bay Aquatics 1:30.30 10/13/23 FL WFLA Hallowe
521Kal Yankov 13 Tampa Elite Aquatics 1:30.33 11/03/23 FL STATEAM Vete
522Nicholas Ottl 13 Tampa Y Swimming 1:30.62 2/02/24 TBAC Winter Mee
523Ivan Kory 13 Gator Swim Club 1:30.78 2/23/24 Spring Area 4 C
524Jordan Burke 14 Patriot Aquatics 1:30.82 11/10/23 Patriot Aquatic
525Dillon Killough 13 St. Cloud Thunderbolt 1:31.01 12/09/23 FL Harry Meisel
526Jackson Salter 13 South Lake Aquatic Cl 1:31.49 3/21/24 Destination Ath
527Anthony Cocian 13 U.S.R.P. Racers 1:31.79 9/10/23 USRP syoa short
528Alex Solis-Reglero 13 United 1:31.85 11/04/23 USC Pumpkin Plu
529Lucas Baker 13 Southwest Stars Swim 1:32.01 11/17/23 RAFC Almost Tur
530Luka Miscevic 13 Lakewood Ranch Swim A 1:32.03 2/23/24 Spring Area 5 C
531Alex Solis-Reglero 13 United 1:32.10 4/13/24 USC Last Chance
532Ethan Chatterjee 14 Bolles School Sharks 1:32.30 9/30/23 EAJ Speedo Sept
533Nate Lewandowski 13 Piranhas YMCA Palm Ha 1:32.54 12/08/23 HARRY MEISEL WE
534Joshua Nguyen 14 Trinity Prep Aquatics 1:32.71 2/24/24 FL Spring Area
535Viadel Vega Roman 14 Blue Wave Swimming 1:34.17 1/12/24 FAST Polar Bear
536Brendan Bleau 13 T2 Aquatics 1:34.42 12/09/23 FL CCS Holiday
537Seth Watson 13 St. Augustine Cyclone 1:34.62 10/13/23 October Meet
538Alejandro Ledo 13 Flagler Fluid Swim Cl 1:34.75 2/02/24 Hydro4 Arena Wi
539Lane Larson 13 Patriot Aquatics 1:34.76 9/16/23 PA Fall Invite
540Jethro Waldrop 13 Gator Swim Club 1:34.80 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
541Hamlet Rivas 13 Kissimmee Swim Associ 1:34.85 9/23/23 Heart of Florid
542Dale Neuroth 14 Planet Swim Aquatics 1:34.90 11/18/23 PSA Turkey Meet
543Andrew Zhou 13 Tampa Elite Aquatics 1:35.22 1/19/24 BLOOMIN' FAST S
544Kyler Williams 13 Stone Crabs Swim Team 1:35.25 1/26/24 MAC Crutchfield
545Brody Burns 13 Tekmasters Swim Club 1:35.27 12/02/23 Winter Invitati
546Zoren Bess 14 Tampa Elite Aquatics 1:35.34 9/08/23 KAH20 Coach Kel
547Juan Rodriguez 14 Fast Falcons 1:35.48 9/24/23 FAST Pentathlon
548Dominic Menezes 14 Fast Falcons 1:35.51 1/12/24 FAST Polar Bear
549Tyson White 13 Fast Falcons 1:35.69 2/23/24 Spring Area 4 C
550Pierre Youssef 14 Hydro4 Swimming 1:35.80 2/02/24 Hydro4 Arena Wi
551Alex Henry 13 Sarasota Tsunami Swim 1:35.87 1/20/24 Winterfest Swim
552Jonathan Adeogun 14 Patriot Aquatics 1:36.00 2/24/24 FL Spring Area
553Esaias Arana-Williams 14 Area Tallahassee Aqua 1:36.43 1/26/24 MAC Crutchfield
554Josh Uttech 13 Swim Tampa Aquatics 1:36.64 2/23/24 Spring Area 3 C
555Jathan Doane 13 Wahoos of Jacksonvill 1:36.67 11/18/23 EAJ Fall Harves
556Kirin Hampton 13 North Florida Swimmin 1:36.99 4/21/24 Racers April 20
557Conan Kinsella 13 Tampa Y Swimming 1:37.14 1/12/24 FAST Polar Bear
558Logan Lansrud 14 South Lake Aquatic Cl 1:37.45 2/17/24 SLAC Last Chanc
559Kyle liu 13 Planet Swim Aquatics 1:37.75 2/02/24 Groundhog Day M
560Ronald Crawford 13 Bolles School Sharks 1:37.85 2/24/24 Area 1 Spring C
561Conlan Larson 14 St. Augustine Cyclone 1:37.98 2/24/24 Area 1 Spring C
562Andrew Motes 13 Makos Aquatics Club o 1:38.33 2/17/24 8th Annual Smal
563Bogdan Kostin 14 Sarasota Tsunami Swim 1:39.40 9/23/23 GCST FALL INVIT
564Gabriel Vollmer 13 Swim Tampa Aquatics 1:39.64 2/09/24 CVST Last Chanc
565Cshammar Reed 14 Tampa Y Swimming 1:40.94 2/23/24 Spring Area 3 C
566Nico Restrepo 13 Blue Dolfins 1:41.20 11/10/23 Patriot Aquatic
567Tyler Hutchings 13 Saint Petersburg Aqua 1:41.63 12/08/23 HARRY MEISEL WE
568Trey Bargerstock 13 Rocket Swimming 1:42.06 2/24/24 Area 6 Spring C
569Luke Lansrud 13 South Lake Aquatic Cl 1:42.10 2/17/24 SLAC Last Chanc
570Kaine O'Brien 14 Tampa Bay Aquatics 1:42.78 10/13/23 FL WFLA Hallowe
571Keyon Martin 13 Blue Dolfins 1:43.76 2/24/24 FL Spring Area
572Gabriel Polanco 13 YMCA of Central Flori 1:43.97 11/17/23 RAFC Almost Tur
573Arya Thakur 14 Nocatee Bluetide Swim 1:44.23 1/13/24 GA Mark Case Wi
574Alexander Wierzchowski 13 Rocket Swimming 1:44.30 2/24/24 Area 6 Spring C
575Jack Maslach 14 Area Tallahassee Aqua 1:44.98 1/26/24 MAC Crutchfield
576Gabriel Polanco 13 YMCA of Central Flori 1:45.17 2/24/24 FL Spring Area
577Wesley Denigan 13 West Volusia Swim Clu 1:48.07 4/21/24 Racers April 20
578Nate Flagler 13 Unattached 1:48.13 2/02/24 Stanton C. Crai
579Brantley Sutton 13 Episcopal AmberJax 1:48.44 10/13/23 October Meet
580Brandon Leyte-Vidal 13 Haines City Tritons 1:48.55 9/23/23 Heart of Florid
581Ahroosh Vydyula 13 Pipeline Swimming 1:48.57 2/16/24 Last Chance Mee
582Santiago Ramos 14 St. Augustine Cyclone 1:48.73 9/08/23 Hydro4 Fall Cla
583Navin Sridhar 13 Planet Swim Aquatics 1:51.06 2/24/24 Area 1 Spring C
584Hawke Burri 13 Saint Petersburg Aqua 1:52.77 11/05/23 SUNDAY MORNING
585Gavin Prieto 13 Indian River Aquatics 1:54.39 2/02/24 Stanton C. Crai
586Timo Hassanein 13 St. Augustine Cyclone 1:54.57 12/09/23 FL Harry Meisel
587Anish Thakare 13 Windermere Lakers 1:59.08 2/24/24 FL Spring Area
588Carlos Garcia 13 Stone Crabs Swim Team 2:00.31 4/21/24 Racers April 20
589Fredrick Donaway 14 Columbia Swim Team 2:00.77 11/18/23 EAJ Fall Harves
590Nigel Guachichullca 14 Titusville Swim Team 2:03.88 4/21/24 Racers April 20
591Brayden Landrum 14 Unattached 2:07.27 12/08/23 Friday Night Un
592Gabriel Parker 14 Unattached 2:07.66 9/23/23 Heart of Florid
593Rafael Conrado 13 West Volusia Swim Clu 2:14.28 2/02/24 Hydro4 Arena Wi
594Maxwell Serio 14 Flagler Fluid Swim Cl 2:14.78 2/02/24 Hydro4 Arena Wi
595Steven Li 13 Sarasota Tsunami Swim 2:16.99 10/14/23 TYR Pumpkinfest
596Keallin Sheehan 14 Columbia Swim Team 2:19.65 2/23/24 Spring Area 4 C
597Raylan Grimm 13 Hydro4 Swimming 2:38.11 2/02/24 Hydro4 Arena Wi
598Thomas Blanca 13 Unattached 3:08.81 12/08/23 Friday Night Un
Train For The Best Results With The Latest Women's Tech Suits, One & Two-Pieces & More Disclaimer: This Website is not affiliated with USA Swimming nor any Local Swim Committee. The information on this website is not to be viewed as official times nor as official rankings.
While we use reasonable efforts to include the most up to date and accurate information on our website,
we make no representations as to the accuracy, timeliness, or completeness of the information.
The information provided within this website is provided for entertainment purposes only.
The information on this website is not intended to be used in any form as part of a College or University Admission Application