Florida Swimming
Boys Age 13 & 14
200 Yards Backstroke
9/1/2023 to 8/31/2024
Short Course Yards (SCY)
Rankings by Current Season We offer two types of swimmer rankings:Current Season and Career Best. The Current Season rankings only include results from swim meets that have occurred between September 1, 2023 and August 31, 2024.The Career Best rankings are based upon career best times for each event. This set of rankings is based only upon results from swim meets that have occurred between September 1, 2023 and August 31, 2024. Age is the swimmer's age on the date of the swim meet.
Swimmer
Age at Meet
Team
Time
Date
Swim Meet
1Denzo Senekal 13 Greater Orlando Aquat 1:50.41 11/30/23 Winter Classic
2Luke McIntosh 14 Tampa Bay Aquatics 1:51.43 12/01/23 Speedo Gator Ho
3Jackson Irwin 14 Sarasota Tsunami Swim 1:51.74 12/01/23 Speedo Gator Ho
4Andrew Malaj 14 Sarasota Tsunami Swim 1:53.31 12/01/23 Speedo Gator Ho
5Thomas Smith 14 Planet Swim Aquatics 1:53.67 12/08/23 SC SCSC Blizzar
6Kaden Kiefer 14 Southwest Stars Swim 1:54.67 2/29/24 FL Spring Age G
7Joey Campagnola 14 West Florida Lightnin 1:55.35 9/22/23 Kiefer - Speedo
8Liam Schermerhorn 14 Saint Petersburg Aqua 1:55.39 2/29/24 Florida Swimmin
9Cobe Hehenberger 14 Saint Petersburg Aqua 1:55.68 3/27/24 FL ISCA Interna
10William Shoesmith 14 Bolles School Sharks 1:58.60 11/30/23 Winter Classic
11Alex Gonzalez 14 Fast Falcons 1:59.22 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
12Ashton Hanna 14 Tampa Bay Aquatic Clu 1:59.34 2/29/24 Florida Swimmin
13Rajko Radakovic 14 Pipeline Swimming 1:59.69 11/30/23 Winter Classic
14Abram Kinzel 14 Saint Petersburg Aqua 1:59.93 4/03/24 ISCA Elite Show
15Finn Zubero 14 Episcopal AmberJax 2:00.16 12/01/23 Speedo Gator Ho
16Lupo Sgroi 14 Sarasota Sharks 2:00.66 2/29/24 Florida Swimmin
17Luke Zardavets 14 Planet Swim Aquatics 2:00.79 1/13/24 G.O.A.T. TYR T
18Robert Shapovalov 14 Swim Florida 2:00.89 12/01/23 Speedo Gator Ho
19Josef Florek 14 Gulf Coast Swim Team 2:00.99 11/30/23 Winter Classic
20Aaron Yang 14 Bolles School Sharks 2:01.10 11/30/23 Winter Classic
21Logan Coakley 14 Saint Petersburg Aqua 2:01.26 2/29/24 Florida Swimmin
22Caelan Tracy 13 Highlander Aquatic Cl 2:01.29 2/29/24 FL Spring Age G
23Maddax Harlan 14 Sarasota Sharks 2:01.37 12/01/23 Speedo Gator Ho
24Jacob Tsai 14 Windermere Lakers 2:01.42 2/29/24 FL Spring Age G
25Christopher Jeong 14 Gator Swim Club 2:01.50 9/08/23 Hydro4 Fall Cla
26Daniil Siutsou 14 Sarasota Sharks 2:01.68 3/07/24 Florida Swimmin
27Brody Tindoll 13 Greater Tampa Swim As 2:01.76 2/29/24 Florida Swimmin
28Charlie Russell 13 Bolles School Sharks 2:01.91 11/30/23 Winter Classic
29Mason Baldwin 14 Wahoos of Jacksonvill 2:02.60 2/29/24 FL Spring Age G
30Lucas Ball 14 Pipeline Swimming 2:02.99 1/13/24 G.O.A.T. TYR T
31Adam Fishberg 13 Fast Lane Aquatics 2:03.08 2/29/24 FL Spring Age G
32Carter Pike 14 Planet Swim Aquatics 2:03.78 2/29/24 FL Spring Age G
33Drew Watson 14 Southwest Stars Swim 2:04.19 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
34Lincoln Driesse 13 Loggerhead Aquatics 2:04.42 2/29/24 FL Spring Age G
35Yufei Wang 13 Gator Swim Club 2:04.66 2/29/24 FL Spring Age G
36Charley Presley 13 Sarasota Tsunami Swim 2:04.91 12/01/23 Speedo Gator Ho
37Milan Spodin 13 Saint Petersburg Aqua 2:05.33 2/29/24 Florida Swimmin
38Adrian Hernandez-Fuentes 14 Swim Tampa Aquatics 2:05.37 10/13/23 GTSA TYR Swim C
39Sawyer Hackett 14 Cocoa Beach Tsunami S 2:05.59 12/09/23 FL Harry Meisel
40Boon Khunduang 14 Pipeline Swimming 2:06.68 10/13/23 GTSA TYR Swim C
41Beau Barry 14 Planet Swim Aquatics 2:06.85 2/29/24 FL Spring Age G
42Merritt Jankun 13 Patriot Aquatics 2:06.96 11/30/23 Winter Classic
43George Li 14 Gator Swim Club 2:07.50 12/01/23 Speedo Gator Ho
44Aaron Gordon 14 Cbs Islanders 2:08.08 10/14/23 TCSC Fall Invit
45Kipton Fenniman 13 Area Tallahassee Aqua 2:08.23 1/12/24 FAST Polar Bear
46Miles Zajac 14 Treasure Coast Swimmi 2:08.53 2/29/24 Florida Swimmin
47Michael Mizrahi 14 Saint Petersburg Aqua 2:08.72 12/01/23 Speedo Gator Ho
48Max Berzsenyi 14 Episcopal AmberJax 2:08.93 2/29/24 FL Spring Age G
49Max Ong 13 Highlander Aquatic Cl 2:09.23 11/10/23 Patriot Aquatic
50Austin Tomas 13 Loggerhead Aquatics 2:09.46 2/29/24 FL Spring Age G
51Alexander Han 14 Gator Swim Club 2:09.52 3/22/24 FL Sunshine Sta
52jose Marquez 14 Bolles School Sharks 2:09.86 11/05/23 FL FAST High Sc
53Noah Walker 13 Piranhas YMCA Palm Ha 2:09.87 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
54Jack Sallee 14 Sarasota Tsunami Swim 2:09.97 12/01/23 Speedo Gator Ho
55Jack Gilliam 13 Sarasota Sharks 2:10.30 2/29/24 Florida Swimmin
56Christian Perez 14 Bolles School Sharks 2:10.40 10/13/23 October Meet
57Benjamin Poynton 14 Loggerhead Aquatics 2:10.57 2/29/24 FL Spring Age G
58Adrian Esteban 14 Patriot Aquatics 2:10.76 2/29/24 FL Spring Age G
59Riley Brownell 14 Bolles School Sharks 2:10.89 10/13/23 October Meet
60Colton Werner 13 Gator Swim Club 2:11.31 2/29/24 FL Spring Age G
61Caden Martinez 13 Indian River Aquatics 2:11.32 2/29/24 Florida Swimmin
62Carson Radnay 14 Saint Petersburg Aqua 2:11.75 9/22/23 Kiefer - Speedo
63Christian Guettler 14 Saint Petersburg Aqua 2:12.01 11/17/23 FL SPAPYP Novem
64Miguel Urquidiz Pena 13 Swim Tampa Aquatics 2:12.06 2/29/24 Florida Swimmin
65Nolan Kurtz 13 Saint Petersburg Aqua 2:12.13 9/22/23 Kiefer - Speedo
66Max Heitzman 14 Loggerhead Aquatics 2:12.21 11/30/23 Winter Classic
67Yueheng Li 14 Sarasota Sharks 2:12.44 12/01/23 Speedo Gator Ho
68Nick Schenk 14 Fast Falcons 2:12.45 11/05/23 FL FAST High Sc
69Leonardo HO 13 Saint Petersburg Aqua 2:12.48 11/17/23 FL SPAPYP Novem
70Jackson Strickland 14 Bolles School Sharks 2:12.65 2/29/24 FL Spring Age G
71Noah Rogers 14 Bolles School Sharks 2:12.81 10/13/23 October Meet
72Isaac Rick 14 Gator Swim Club 2:12.88 2/02/24 FAST February I
73Brennan Wunsch 13 SwimEnergy Aquatics 2:12.90 11/17/23 RAFC Almost Tur
74Ben Harris Feng 13 Highlander Aquatic Cl 2:13.11 2/29/24 FL Spring Age G
75Nick Pierce 13 Area Tallahassee Aqua 2:13.39 1/26/24 MAC Crutchfield
76Jacob Voorhees 13 Loggerhead Aquatics 2:13.54 2/24/24 Area 1 Spring C
77Noah Stotler 14 Bolles School Sharks 2:13.60 1/13/24 G.O.A.T. TYR T
78Brady Pishko 14 Blue Dolfins 2:13.72 1/26/24 MAC Crutchfield
79Landon Sagastume 13 Indian River Aquatics 2:13.76 2/29/24 Florida Swimmin
80Jackson Smudde 14 Piranhas YMCA Palm Ha 2:14.18 12/01/23 Speedo Gator Ho
81Andres Narvaez 14 Swim Florida 2:14.35 2/29/24 Florida Swimmin
82Adam Malaj 13 Sarasota Tsunami Swim 2:14.40 12/01/23 Speedo Gator Ho
83Will Rines 14 Blue Dolfins 2:14.70 2/29/24 FL Spring Age G
84Elliott Angkriwan 14 Bolles School Sharks 2:14.81 10/13/23 October Meet
85Joel Roycik 14 Highlander Aquatic Cl 2:14.90 11/10/23 Patriot Aquatic
86Kyle Conboy 13 Highlander Aquatic Cl 2:14.91 11/10/23 Patriot Aquatic
87Cooper Dean 14 Saint Petersburg Aqua 2:14.93 4/03/24 ISCA Elite Show
88Evan Finn 14 Episcopal AmberJax 2:15.26 3/22/24 FL Sunshine Sta
89Liam Talavera 14 Tampa Y Swimming 2:15.30 2/29/24 Florida Swimmin
90Jack Roycik 13 Highlander Aquatic Cl 2:15.44 1/12/24 FAST Polar Bear
91Alex Zendegui 14 Tampa Elite Aquatics 2:15.47 9/08/23 KAH20 Coach Kel
92Aiden Cismowski 14 Pipeline Swimming 2:15.66 10/13/23 GTSA TYR Swim C
93Lewis Mattson 14 Tampa Y Swimming 2:16.25 12/08/23 HARRY MEISEL WE
94Nevin Naramore 13 Tampa Y Swimming 2:16.68 2/23/24 Spring Area 3 C
95Darren Flechtner 13 Highlander Aquatic Cl 2:16.83 2/02/24 Stanton C. Crai
96Grayson Bennett 13 The Berkeley Barracud 2:16.88 12/15/23 Holiday Dual
97Maximus Goodwin 13 Blue Dolfins 2:17.23 2/24/24 FL Spring Area
98Elijah Bing 13 Planet Swim Aquatics 2:17.42 2/02/24 Groundhog Day M
99Parker Stever 14 Fast Falcons 2:17.49 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
100Devin Williams 14 Sarasota Tsunami Swim 2:17.91 1/20/24 Winterfest Swim
101Kaiden Snell 14 Highlands Hurricanes 2:17.92 10/14/23 TYR Pumpkinfest
102Aiden Herod 13 Patriot Aquatics 2:17.95 2/24/24 FL Spring Area
103Lukas Morrell 13 Loggerhead Aquatics 2:18.33 11/30/23 Winter Classic
104Rheimy Lian 14 Makos Aquatics Club o 2:18.35 9/30/23 EAJ Speedo Sept
105Jaxon Griffin 14 Sarasota Tsunami Swim 2:18.64 2/03/24 CCS Last Chance
106Michael Shapira 14 Swim Melbourne 2:18.79 2/02/24 Stanton C. Crai
107Lance Butler 13 Sarasota Sharks 2:18.82 12/08/23 HARRY MEISEL WE
108Cade Clark 13 Tampa Elite Aquatics 2:19.04 11/30/23 Winter Classic
109Carlos Frosolono 14 Fast Falcons 2:19.07 2/02/24 FAST February I
110Noah Tollon 14 West Florida Lightnin 2:19.14 2/29/24 Florida Swimmin
111Eli Kuvin 13 Bolles School Sharks 2:19.42 10/28/23 PSA Halloween I
112Liam Moats 14 Tampa Elite Aquatics 2:19.65 1/19/24 BLOOMIN' FAST S
113Lucas Lieberman 13 Bolles School Sharks 2:19.91 4/03/24 ISCA Elite Show
114Trystan Crouch 14 Nocatee Bluetide Swim 2:20.04 2/17/24 8th Annual Smal
115Owen Taylor 13 West Florida Lightnin 2:20.20 12/08/23 HARRY MEISEL WE
116Alec Pointon 13 Southwest Stars Swim 2:20.33 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
117Victor Nock 14 Tampa Bay Aquatic Clu 2:20.40 10/13/23 FL WFLA Hallowe
118Levi Reams 14 Loggerhead Aquatics 2:20.46 10/13/23 October Meet
119Vlad Sofronov 14 Windermere Lakers 2:20.65 10/29/23 Laker Pumpkin M
120Joaquin Frehe 14 Gulf Coast Swim Team 2:20.87 11/30/23 Winter Classic
121Sully Smith 14 Tampa Bay Aquatic Clu 2:20.88 10/13/23 FL WFLA Hallowe
122Trey Davis 13 Carrollwood Village S 2:20.89 9/22/23 Kiefer - Speedo
123Alec Sonne 13 Indian River Aquatics 2:20.91 2/24/24 Area 6 Spring C
124Jacob Birch 14 The Berkeley Barracud 2:21.11 2/16/24 Last Chance Mee
125Cade Respess 14 Saint Petersburg Aqua 2:21.27 11/17/23 FL SPAPYP Novem
126Tyler Kulish 14 Tampa Y Swimming 2:21.62 12/08/23 HARRY MEISEL WE
127Dakota Blake 14 Planet Swim Aquatics 2:23.05 2/02/24 Groundhog Day M
128Nolan Childress 13 Tampa Bay Aquatic Clu 2:23.05 11/04/23 CAT Fall Harves
129Charles Shoemaker 14 Sarasota Tsunami Swim 2:23.06 12/01/23 Speedo Gator Ho
130Jack Reburn 13 South Lake Aquatic Cl 2:23.09 2/17/24 SLAC Last Chanc
131Barney Cotterill 13 T2 Aquatics 2:23.57 10/27/23 T2 Spooktacular
132David Broydo 14 Bolles School Sharks 2:23.59 11/18/23 EAJ Fall Harves
133Nicholas Ceballos 14 Greater Tampa Swim As 2:23.71 12/01/23 CAT Jingle Bell
134Tudor Ratiu 13 Patriot Aquatics 2:23.79 2/24/24 FL Spring Area
135Eugene Novak 13 Saint Petersburg Aqua 2:23.92 2/02/24 TBAC Winter Mee
136Mason Marco 14 Southwest Stars Swim 2:23.95 1/12/24 FAST Polar Bear
137Elijah Murray 13 St. Augustine Cyclone 2:24.03 2/17/24 8th Annual Smal
138Isaiah Tuttle 13 Indian River Aquatics 2:24.06 4/05/24 GTSA TYR Spring
139Adrian Mauco 14 Southwest Stars Swim 2:24.19 11/30/23 Winter Classic
140Carter Dumont 14 T2 Aquatics 2:24.37 1/12/24 T2 Aquatics Nap
141Skyler White 14 Racers Swim Club 2:24.53 4/21/24 Racers April 20
142Aiden Kennedy 14 Treasure Coast Aquati 2:24.75 2/02/24 Stanton C. Crai
143Sawyer Powell 13 Bolles School Sharks 2:25.16 10/28/23 PSA Halloween I
144Christian Santos 14 Planet Swim Aquatics 2:25.30 2/02/24 Groundhog Day M
145John Cusick 14 Bolles School Sharks 2:25.40 11/18/23 EAJ Fall Harves
146Noah Vermeulen 13 Planet Swim Aquatics 2:25.47 12/08/23 SC SCSC Blizzar
147Henrik Lund 14 Southwest Stars Swim 2:25.73 11/17/23 RAFC Almost Tur
148Logan Regar 13 Loggerhead Aquatics 2:25.80 11/30/23 Winter Classic
149Thomas Chapman 13 Patriot Aquatics 2:25.82 11/10/23 Patriot Aquatic
150Kaleo Kawaiaea 13 Piranhas YMCA Palm Ha 2:26.08 12/01/23 Speedo Gator Ho
151Tyler VanBeukering 14 Blue Dolfins 2:26.28 1/26/24 MAC Crutchfield
152Lucca Schouten 13 Southwest Stars Swim 2:26.36 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
153Zach Hartman 14 Pipeline Swimming 2:26.56 10/13/23 GTSA TYR Swim C
154Kyle McGuire 13 Tampa Bay Aquatic Clu 2:26.56 11/17/23 FL SPAPYP Novem
155Jack Draper 13 Saint Petersburg Aqua 2:26.65 12/08/23 HARRY MEISEL WE
156Connor Darrow 14 Highlands Hurricanes 2:26.71 3/21/24 Destination Ath
157Sulaiman Azam 14 Tampa Elite Aquatics 2:26.96 1/05/24 Winter Training
158Lukash Eddy 13 T2 Aquatics 2:27.01 2/23/24 Spring Area 5 C
159Noah Khan 13 Pipeline Swimming 2:27.06 10/13/23 GTSA TYR Swim C
160Gage Wright 13 Loggerhead Aquatics 2:27.27 10/13/23 October Meet
161Levy Andrusyshyn 14 Tampa Bay Aquatics 2:28.10 2/16/24 17th Annual TBA
162Drew Thatavakorn 13 Tampa Y Swimming 2:28.13 9/22/23 Kiefer - Speedo
163Nick Evans 14 Sea Dragon Aquatics 2:28.47 12/01/23 Sea Dragon Aqua
164Brayden Niehaus 14 Sarasota Tsunami Swim 2:28.63 2/23/24 Spring Area 5 C
165Andy Saichua 14 Loggerhead Aquatics 2:28.72 2/24/24 Area 1 Spring C
166Jace Chamberlin 13 Sarasota Sharks 2:28.86 10/13/23 SYS Halloween M
167Alexander Klassen 13 Bolles School Sharks 2:28.88 10/13/23 October Meet
168Timur Kenzin 13 Tampa Elite Aquatics 2:29.01 12/01/23 CAT Jingle Bell
169Matthew Qiu 14 Loggerhead Aquatics 2:29.02 2/02/24 Groundhog Day M
170Aidan Reed 13 Swim Tampa Aquatics 2:29.19 2/23/24 Spring Area 3 C
171Jayden Smith 14 Seminole Aquatics 2:29.28 2/02/24 FAST February I
172Dane Pearson 13 Piranhas YMCA Palm Ha 2:29.55 2/23/24 Spring Area 3 C
173Peter Kelleter 13 Bolles School Sharks 2:29.60 11/30/23 Winter Classic
174Ethan Nonato 14 Gator Swim Club 2:29.63 1/12/24 FAST Polar Bear
175Dario Tovar 13 SwimEnergy Aquatics 2:29.69 4/20/24 CCS Spring Clas
176Griffin Kirby 14 Cbs Islanders 2:29.73 11/17/23 RAFC Almost Tur
177Zealand Ploch 13 Blue Wave Swimming 2:30.21 10/13/23 GTSA TYR Swim C
178Harry Parkin 13 Fast Falcons 2:30.42 2/23/24 Spring Area 4 C
179Diego Martinez 13 Kissimmee Swim Associ 2:30.53 12/09/23 FL Harry Meisel
180Camden Macek 13 Sarasota Tsunami Swim 2:30.63 1/20/24 Winterfest Swim
181Sam Page 14 Sarasota Tsunami Swim 2:30.84 1/20/24 Winterfest Swim
182Jacob Lee 13 Loggerhead Aquatics 2:31.25 9/30/23 EAJ Speedo Sept
183Lucas Bloemen 13 Tampa Y Swimming 2:31.26 2/23/24 Spring Area 3 C
184Diego Matos 14 Tampa Elite Aquatics 2:31.34 12/08/23 HARRY MEISEL WE
185Lucas Zheng 14 Piranhas YMCA Palm Ha 2:31.52 2/23/24 Spring Area 3 C
186Ivan Spodin 14 Saint Petersburg Aqua 2:31.56 9/22/23 Kiefer - Speedo
187Omar Rivero 13 Southwest Stars Swim 2:31.90 2/02/24 FAST February I
188Gabe Hogan 14 Tampa Elite Aquatics 2:31.90 9/08/23 KAH20 Coach Kel
189Samuel Glassick 13 Loggerhead Aquatics 2:32.02 10/13/23 October Meet
190Jackson Kelly 14 South Lake Aquatic Cl 2:32.31 10/21/23 SLAC IMX Challe
191JC Anunciacion 14 Planet Swim Aquatics 2:32.49 10/28/23 PSA Halloween I
192Claude Estel 14 Blue Dolfins 2:32.59 2/24/24 FL Spring Area
193Gavin Domboru 13 Swim Melbourne 2:32.68 2/24/24 Area 6 Spring C
194Dylen Schmidt 14 Loggerhead Aquatics 2:32.69 1/13/24 GA Mark Case Wi
195Max Gouliaev 13 T2 Aquatics 2:33.24 10/27/23 T2 Spooktacular
196Zachary Foster 13 Blue Wave Swimming 2:33.30 9/22/23 Kiefer - Speedo
197David Petrishki 13 St. Augustine Cyclone 2:33.34 2/17/24 8th Annual Smal
198Trevor Singley 14 Episcopal AmberJax 2:33.75 2/02/24 Groundhog Day M
199Jaxon Penick 14 Riptide Aquatics 2:33.83 2/16/24 17th Annual TBA
200Brian Shaughnessy 13 Tampa Y Swimming 2:33.96 2/23/24 Spring Area 3 C
201Parker Roberts 13 Tampa Bay Aquatic Clu 2:33.97 1/19/24 BLOOMIN' FAST S
202Asser Abdellatif 13 Tampa Y Swimming 2:34.97 11/17/23 FL SPAPYP Novem
203Kellen Ahmad 14 Rocket Swimming 2:35.02 2/24/24 Area 6 Spring C
204Marco Du 13 Fast Falcons 2:35.65 2/23/24 Spring Area 4 C
205Gabriel Dame 13 Bolles School Sharks 2:35.82 10/28/23 PSA Halloween I
206Nicholas Acquaro 13 T2 Aquatics 2:35.88 10/27/23 T2 Spooktacular
207Noah Kunzweiler 14 Florida Elite Swimmin 2:35.96 1/12/24 FAST Polar Bear
208Santi Ormedilla 13 Fast Falcons 2:36.32 2/02/24 FAST February I
209Dvir Dror 13 Loggerhead Aquatics 2:36.70 9/30/23 EAJ Speedo Sept
210Nigel Nagys 13 T2 Aquatics 2:37.47 10/27/23 T2 Spooktacular
211Brennan Abatecola 13 United 2:37.55 1/26/24 MAC Crutchfield
212Christian Kalkwarf 13 Saint Petersburg Aqua 2:38.57 9/22/23 Kiefer - Speedo
213Hunter Dowell 13 Episcopal AmberJax 2:38.62 9/30/23 EAJ Speedo Sept
214Preston Thompson 13 The Berkeley Barracud 2:38.81 1/19/24 Hot Chocolate I
215Carter Eby 14 U.S.R.P. Racers 2:38.85 10/14/23 TCSC Fall Invit
216Branden Nelson 13 Blue Wave Swimming 2:39.03 10/13/23 GTSA TYR Swim C
217noah Rosales 13 Tampa Y Swimming 2:39.04 2/23/24 Spring Area 3 C
218Luke Tang 14 Tampa Elite Aquatics 2:39.11 12/01/23 CAT Jingle Bell
219Ocean Rigney 13 Sarasota Sharks 2:39.18 1/19/24 Hot Chocolate I
220Rhodes Lian 13 Makos Aquatics Club o 2:39.80 2/17/24 8th Annual Smal
221David Paquette 14 United 2:39.82 1/26/24 MAC Crutchfield
222Tyler Li 14 Indian River Aquatics 2:39.89 2/24/24 Area 6 Spring C
223Tommy Hollenkamp 14 Academy Aquatic Club 2:40.30 2/23/24 Spring Area 3 C
224Nofel Atir 13 Tampa Y Swimming 2:40.39 11/17/23 FL SPAPYP Novem
225Timothy Krumer 14 Gulf Coast Swim Team 2:40.78 1/12/24 GCST WINTER INV
226Jaxon Davis 14 Sarasota Tsunami Swim 2:40.98 1/20/24 Winterfest Swim
227Hudson Powell 13 Bolles School Sharks 2:41.05 11/30/23 Winter Classic
228Logan Vloedman 13 Loggerhead Aquatics 2:42.26 11/30/23 Winter Classic
229Daniel Churyn 13 Sarasota Tsunami Swim 2:42.38 11/04/23 CAT Fall Harves
230Akshit Ladegaonkar 14 YMCA of West Central 2:42.97 1/19/24 BLOOMIN' FAST S
231Yahya Soud 13 Piranhas YMCA Palm Ha 2:43.00 9/08/23 KAH20 Coach Kel
232Frank Pettinato 13 Sarasota Sharks 2:43.06 12/08/23 HARRY MEISEL WE
233William Chen 13 United 2:43.43 10/13/23 GA Hurricanes F
234Bennett Regnier 13 Beaches Aquatic Club 2:43.67 10/13/23 October Meet
235Nathaniel Schaeffer 14 Tampa Bay Aquatic Clu 2:43.81 12/08/23 HARRY MEISEL WE
236Cesar Lopez 13 Gulf Coast Swim Team 2:43.93 10/14/23 TYR Pumpkinfest
237Raider Mix 13 Tampa Bay Aquatics 2:44.37 10/13/23 FL WFLA Hallowe
238Parker Woods 14 Treasure Coast Aquati 2:44.47 1/05/24 Tiger Shark Inv
239Andrew Guan 13 Sarasota Sharks 2:44.99 1/19/24 Hot Chocolate I
240Aidan Chase 13 Loggerhead Aquatics 2:45.05 2/02/24 Groundhog Day M
241Brody Smurdon 13 Hydro4 Swimming 2:45.24 2/02/24 Hydro4 Arena Wi
242Wessam Samarah 13 Tampa Y Swimming 2:45.25 2/23/24 Spring Area 3 C
243Shane Fluck 13 Sarasota Tsunami Swim 2:46.25 11/04/23 CAT Fall Harves
244Nicholas Piibor 14 Loggerhead Aquatics 2:46.53 2/02/24 Groundhog Day M
245Josh Horowitz 14 Loggerhead Aquatics 2:46.60 2/02/24 Groundhog Day M
246Sebastian Gonzalez 13 Swim Tampa Aquatics 2:47.29 10/13/23 GTSA TYR Swim C
247Cayden Ribas 13 Fast Falcons 2:47.49 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
248Rylan Chang 13 Fast Falcons 2:47.50 2/23/24 Spring Area 4 C
249Ethan Arnstein 13 Swim Melbourne 2:47.50 1/19/24 TCA Winter Open
250Nathan Young 14 Tampa Elite Aquatics 2:47.69 2/23/24 Spring Area 3 C
251Sam Davis 13 Makos Aquatics Club o 2:48.62 1/26/24 MAC Crutchfield
252Yelisey Alyabyev 13 Bolles School Sharks 2:48.72 1/13/24 G.O.A.T. TYR T
253Caden Vissers 14 Southwest Stars Swim 2:49.00 1/12/24 FAST Polar Bear
254Wyatt Deaton 13 Tampa Elite Aquatics 2:49.44 2/09/24 CVST Last Chanc
255Max Kellish-Williams 13 Sea Dragon Aquatics 2:49.67 12/01/23 Sea Dragon Aqua
256Jasiel Rivera 14 South Lake Aquatic Cl 2:50.04 10/21/23 SLAC IMX Challe
257Riley Wagner 13 Tampa Elite Aquatics 2:50.50 1/05/24 Winter Training
258Benjamin Hung 13 Swim Tampa Aquatics 2:50.65 9/08/23 KAH20 Coach Kel
259Jules Janson 13 Bolles School Sharks 2:50.99 2/02/24 Groundhog Day M
260Xavier Posse 14 Planet Swim Aquatics 2:51.25 10/28/23 PSA Halloween I
261Robert Gelhardt III 13 Area Tallahassee Aqua 2:51.50 9/22/23 SE PCST Speedo
262Sina Kivanc 13 Sarasota Sharks 2:51.64 2/23/24 Spring Area 5 C
263Abelard Heredia 14 Swim Florida 2:51.73 3/21/24 Destination Ath
264James Boykins 13 Swim Tampa Aquatics 2:52.02 10/13/23 GTSA TYR Swim C
265Eric Ma 13 Gator Swim Club 2:52.10 2/02/24 FAST February I
266Aaron Schoer 13 Planet Swim Aquatics 2:53.50 10/28/23 PSA Halloween I
267Will McInnis 13 Loggerhead Aquatics 2:53.89 2/02/24 Groundhog Day M
268Aristotle Davenport 13 Gator Swim Club 2:54.38 9/08/23 Hydro4 Fall Cla
269Collin Bledsoe 13 Tampa Bay Aquatic Clu 2:54.54 9/22/23 Kiefer - Speedo
270Rocket Terry 13 Saint Petersburg Aqua 2:55.18 9/22/23 Kiefer - Speedo
271Kegan Rapin 14 North Florida Swimmin 2:55.19 2/02/24 Hydro4 Arena Wi
272Boston Coleman 13 Gator Swim Club 2:55.26 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
273Matheus Moreira Garske 14 Windermere Lakers 2:56.22 1/13/24 G.O.A.T. TYR T
274Brendan Carroll 13 Bolles School Sharks 2:56.26 10/13/23 October Meet
275Charley Jinks 13 Loggerhead Aquatics 2:56.49 2/02/24 Groundhog Day M
276Daniil Shternberg 13 Tampa Y Swimming 2:56.74 2/23/24 Spring Area 3 C
277Callen Kirvin 13 Beaches Aquatic Club 2:57.71 10/13/23 October Meet
278Grayson Haynes 13 Racers Swim Club 2:57.84 1/13/24 GA Mark Case Wi
279Emilio Alvarez 14 Swim Tampa Aquatics 2:58.18 10/13/23 GTSA TYR Swim C
280Foster Sherman 13 Swim Florida 2:59.13 12/01/23 Sea Dragon Aqua
281Sebastian Lozada-Certuche 13 Swim Melbourne 2:59.28 2/24/24 Area 6 Spring C
282Jackson Salter 13 South Lake Aquatic Cl 2:59.46 3/21/24 Destination Ath
283Luke Leadbetter 13 Tampa Y Swimming 2:59.81 9/22/23 Kiefer - Speedo
284Calder Perry 13 United 3:00.23 1/26/24 MAC Crutchfield
285Quinn Gilbert 13 Saint Petersburg Aqua 3:00.33 11/05/23 SUNDAY MORNING
286Shane Duschen 14 St. Augustine Cyclone 3:03.82 1/13/24 GA Mark Case Wi
287Kaine O'Brien 14 Tampa Bay Aquatics 3:04.49 2/23/24 Spring Area 3 C
288Kaleb McLean 14 Wahoos of Jacksonvill 3:06.21 2/02/24 Groundhog Day M
289Hemsurya Bodavula 13 Bolles School Sharks 3:07.13 2/02/24 Groundhog Day M
290Dominic Menezes 14 Fast Falcons 3:07.86 2/02/24 FAST February I
291Maxim Milovanov 13 T2 Aquatics 3:08.45 1/12/24 T2 Aquatics Nap
292Carson Sibilrud 14 South Lake Aquatic Cl 3:08.63 10/21/23 SLAC IMX Challe
293Dylan Fleming 13 Area Tallahassee Aqua 3:09.49 11/04/23 Peanut Invitati
294Cooper Teitelbaum 14 Greater Tampa Swim As 3:09.89 4/05/24 GTSA TYR Spring
295Jathan Doane 14 Wahoos of Jacksonvill 3:09.91 2/17/24 8th Annual Smal
296Ganesh Carlyon 13 Makos Aquatics Club o 3:10.42 2/17/24 8th Annual Smal
297Otto Schloeter 13 Tampa Elite Aquatics 3:11.61 11/03/23 FL STATEAM Vete
298Ian Spinosa 13 Gator Swim Club 3:11.92 9/08/23 Hydro4 Fall Cla
299Jack Blackburn 13 Treasure Coast Aquati 3:12.46 10/14/23 TCSC Fall Invit
300Abhi Ummedisetti 13 Tampa Y Swimming 3:12.88 2/23/24 Spring Area 3 C
301Juan Rodriguez 14 Fast Falcons 3:12.96 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
302AJ Morales 14 Fast Falcons 3:16.41 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
303Kal Yankov 13 Tampa Elite Aquatics 3:17.56 1/19/24 BLOOMIN' FAST S
304Kyler Williams 13 Stone Crabs Swim Team 3:18.91 1/26/24 MAC Crutchfield
305Lee Hoang 14 Gator Swim Club 3:20.15 1/12/24 FAST Polar Bear
306Mason McHenry 13 Indian River Aquatics 3:25.77 2/02/24 Stanton C. Crai
307Esaias Arana-Williams 14 Area Tallahassee Aqua 3:28.33 1/26/24 MAC Crutchfield
308Arya Thakur 14 Nocatee Bluetide Swim 3:31.10 1/13/24 GA Mark Case Wi
309Trey Bargerstock 13 Rocket Swimming 3:38.06 12/09/23 FL Harry Meisel
310Kai Dubrawski 13 Swim Tampa Aquatics 4:00.05 10/13/23 GTSA TYR Swim C
Speed Thru Relays With Our Wide Selection of Men's Tech Suits, Jammers & Briefs Disclaimer: This Website is not affiliated with USA Swimming nor any Local Swim Committee. The information on this website is not to be viewed as official times nor as official rankings.
While we use reasonable efforts to include the most up to date and accurate information on our website,
we make no representations as to the accuracy, timeliness, or completeness of the information.
The information provided within this website is provided for entertainment purposes only.
The information on this website is not intended to be used in any form as part of a College or University Admission Application