Florida Swimming
Boys Age 13 & 14
200 Yards Butterfly
9/1/2023 to 8/31/2024
Short Course Yards (SCY)
Rankings by Current Season We offer two types of swimmer rankings:Current Season and Career Best. The Current Season rankings only include results from swim meets that have occurred between September 1, 2023 and August 31, 2024.The Career Best rankings are based upon career best times for each event. This set of rankings is based only upon results from swim meets that have occurred between September 1, 2023 and August 31, 2024. Age is the swimmer's age on the date of the swim meet.
Swimmer
Age at Meet
Team
Time
Date
Swim Meet
1Kaden Kiefer 14 Southwest Stars Swim 1:55.24 2/29/24 FL Spring Age G
2Christian Perez 14 Bolles School Sharks 1:55.28 11/30/23 Winter Classic
3William Shoesmith 14 Bolles School Sharks 1:55.58 3/07/24 Florida Swimmin
4Christian Guettler 14 Saint Petersburg Aqua 1:56.05 4/03/24 ISCA Elite Show
5David Mendez 14 Southwest Stars Swim 1:56.74 12/01/23 Speedo Gator Ho
6Noah Stotler 14 Bolles School Sharks 1:57.83 3/22/24 FL Sunshine Sta
7Thomas Smith 14 Planet Swim Aquatics 1:58.08 12/08/23 SC SCSC Blizzar
8Noah Walker 13 Piranhas YMCA Palm Ha 1:58.72 2/29/24 Florida Swimmin
9Alex Gonzalez 14 Fast Falcons 1:58.77 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
10Aaron Yang 14 Bolles School Sharks 1:59.56 11/30/23 Winter Classic
11Nicholas Kirby 14 Gulf Coast Swim Team 2:00.35 11/30/23 Winter Classic
12Alexander Han 14 Gator Swim Club 2:00.66 2/29/24 FL Spring Age G
13Andrew Malaj 14 Sarasota Tsunami Swim 2:01.15 12/01/23 Speedo Gator Ho
14Merrick Vanscoy 14 SwimRise Aquatics 2:01.20 2/29/24 FL Spring Age G
15Daniil Siutsou 14 Sarasota Sharks 2:01.93 3/07/24 Florida Swimmin
16Devin Williams 14 Sarasota Tsunami Swim 2:02.00 2/29/24 Florida Swimmin
17Luke Zardavets 14 Planet Swim Aquatics 2:02.49 1/13/24 G.O.A.T. TYR T
18Jacob Tsai 14 Windermere Lakers 2:02.55 2/29/24 FL Spring Age G
19Caelan Tracy 13 Highlander Aquatic Cl 2:03.21 2/02/24 Stanton C. Crai
20Kyle Conboy 13 Highlander Aquatic Cl 2:03.22 2/29/24 FL Spring Age G
21Evan Finn 14 Episcopal AmberJax 2:03.71 2/29/24 FL Spring Age G
22Jackson Irwin 14 Sarasota Tsunami Swim 2:03.88 10/14/23 TYR Pumpkinfest
23Rajko Radakovic 14 Pipeline Swimming 2:04.79 3/07/24 Florida Swimmin
24Jaxon Griffin 14 Sarasota Tsunami Swim 2:04.89 2/29/24 Florida Swimmin
25Boon Khunduang 14 Pipeline Swimming 2:04.91 11/17/23 RAFC Almost Tur
26Logan Coakley 14 Saint Petersburg Aqua 2:05.23 2/29/24 Florida Swimmin
27Luke McIntosh 14 Tampa Bay Aquatics 2:05.97 12/01/23 Speedo Gator Ho
28Lupo Sgroi 14 Sarasota Sharks 2:06.08 3/07/24 Florida Swimmin
29Noah Kreye 14 Academy Aquatic Club 2:06.16 12/01/23 CAT Jingle Bell
30Kipton Fenniman 13 Area Tallahassee Aqua 2:06.18 2/29/24 FL Spring Age G
31Brody Tindoll 13 Greater Tampa Swim As 2:06.52 4/05/24 GTSA TYR Spring
32Christopher Jeong 14 Gator Swim Club 2:06.70 9/08/23 Hydro4 Fall Cla
33Grayson Bennett 14 The Berkeley Barracud 2:06.83 2/29/24 Florida Swimmin
34Parker Stever 14 Fast Falcons 2:07.54 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
35Eugene Novak 13 Saint Petersburg Aqua 2:07.61 2/29/24 Florida Swimmin
36Matthew Culverhouse 14 Highlander Aquatic Cl 2:08.64 11/10/23 Patriot Aquatic
37Reef McMeeking 13 Hydro4 Swimming 2:08.67 1/19/24 SPEEDO CUP CLOS
38Liam Schermerhorn 14 Saint Petersburg Aqua 2:08.69 1/19/24 BLOOMIN' FAST S
39Austin Tomas 13 Loggerhead Aquatics 2:08.82 2/29/24 FL Spring Age G
40Adrian Hernandez-Fuentes 14 Swim Tampa Aquatics 2:08.98 9/08/23 KAH20 Coach Kel
41Joey Campagnola 14 West Florida Lightnin 2:09.11 10/13/23 FL WFLA Hallowe
42Darren Flechtner 13 Highlander Aquatic Cl 2:09.28 2/29/24 FL Spring Age G
43Victor Nock 14 Tampa Bay Aquatic Clu 2:09.30 2/29/24 Florida Swimmin
44Jake Roberts 13 Tampa Bay Aquatic Clu 2:09.91 2/29/24 Florida Swimmin
45Gage Wright 13 Loggerhead Aquatics 2:09.98 2/29/24 FL Spring Age G
46Max Ong 13 Highlander Aquatic Cl 2:10.06 11/10/23 Patriot Aquatic
47Levi Reams 14 Loggerhead Aquatics 2:10.08 2/29/24 FL Spring Age G
48Sulaiman Azam 14 Tampa Elite Aquatics 2:10.95 11/30/23 Winter Classic
49Lincoln Driesse 13 Loggerhead Aquatics 2:11.51 2/02/24 Groundhog Day M
50Jackson Strickland 14 Bolles School Sharks 2:11.63 2/29/24 FL Spring Age G
51Cade Clark 14 Tampa Elite Aquatics 2:11.69 2/29/24 Florida Swimmin
52Nolan Kurtz 13 Saint Petersburg Aqua 2:12.02 11/17/23 FL SPAPYP Novem
53Ashton Hanna 14 Tampa Bay Aquatic Clu 2:12.11 12/01/23 Speedo Gator Ho
54Nolan Childress 13 Tampa Bay Aquatic Clu 2:12.35 2/29/24 Florida Swimmin
55Maximus Goodwin 13 Blue Dolfins 2:13.04 2/29/24 FL Spring Age G
56Kai McMeeking 14 Hydro4 Swimming 2:13.16 2/02/24 Hydro4 Arena Wi
57Henry Sampson 14 Tampa Bay Aquatic Clu 2:13.41 2/29/24 Florida Swimmin
58Andy Saichua 14 Loggerhead Aquatics 2:13.57 2/02/24 Groundhog Day M
59Kyle McGuire 13 Tampa Bay Aquatic Clu 2:13.63 2/29/24 Florida Swimmin
60Henry Carlisle 14 South Lake Aquatic Cl 2:13.65 10/21/23 SLAC IMX Challe
61Lukas Morrell 13 Loggerhead Aquatics 2:13.78 11/30/23 Winter Classic
62Caelen Murnane 13 Patriot Aquatics 2:14.15 11/30/23 Winter Classic
63Miguel Aguilar 14 Bolles School Sharks 2:14.37 11/30/23 Winter Classic
64Timur Kenzin 14 Tampa Elite Aquatics 2:14.45 2/29/24 Florida Swimmin
65Benjamin Poynton 14 Loggerhead Aquatics 2:14.67 2/29/24 FL Spring Age G
66Charlie Russell 13 Bolles School Sharks 2:14.67 2/02/24 Groundhog Day M
67Adrian Esteban 14 Patriot Aquatics 2:14.77 2/29/24 FL Spring Age G
68Charley Presley 13 Sarasota Tsunami Swim 2:15.30 11/04/23 CAT Fall Harves
69Denzo Senekal 14 Greater Orlando Aquat 2:15.41 1/13/24 G.O.A.T. TYR T
70Leonardo HO 13 Saint Petersburg Aqua 2:15.74 12/08/23 HARRY MEISEL WE
71John Cusick 14 Bolles School Sharks 2:16.17 2/02/24 Groundhog Day M
72Caden Martinez 13 Indian River Aquatics 2:16.51 2/24/24 Area 6 Spring C
73Alexander Kovalev 13 Saint Petersburg Aqua 2:16.78 2/29/24 Florida Swimmin
74Thomas Chapman 13 Patriot Aquatics 2:17.08 2/29/24 FL Spring Age G
75Jacob Stepanek 13 Tampa Y Swimming 2:17.44 2/23/24 Spring Area 3 C
76Trey Davis 13 Carrollwood Village S 2:17.46 10/13/23 GTSA TYR Swim C
77Michael Shapira 14 Swim Melbourne 2:17.55 12/09/23 FL Harry Meisel
78Isaac Rick 14 Gator Swim Club 2:17.96 2/02/24 FAST February I
79Landon Sagastume 13 Indian River Aquatics 2:18.09 2/29/24 Florida Swimmin
80Zevin Laracuente-Parpas 13 Swim Florida 2:18.17 3/21/24 Destination Ath
81Evan Moses 13 Florida Elite Swimmin 2:18.36 12/01/23 CAT Jingle Bell
82Enzo Cavaliere 13 Southwest Stars Swim 2:18.51 2/02/24 FAST February I
83Carter Pike 13 Planet Swim Aquatics 2:18.62 10/13/23 October Meet
84Alec Pointon 13 Southwest Stars Swim 2:19.12 2/29/24 FL Spring Age G
85Lewis Mattson 13 Tampa Y Swimming 2:19.63 9/22/23 Kiefer - Speedo
86Jack Reburn 13 South Lake Aquatic Cl 2:19.63 2/29/24 FL Spring Age G
87Jacob Tindall 13 Blue Dolfins 2:19.80 2/29/24 FL Spring Age G
88Cooper Dean 14 Saint Petersburg Aqua 2:20.10 4/03/24 ISCA Elite Show
89Andres Narvaez 14 Swim Florida 2:20.37 2/23/24 Spring Area 5 C
90Eric Chen 13 Indian River Aquatics 2:21.25 2/02/24 Stanton C. Crai
91Jonathan Ruiz 13 Gulf Coast Swim Team 2:22.00 10/14/23 TYR Pumpkinfest
92Liam Moats 14 Tampa Elite Aquatics 2:22.03 12/01/23 CAT Jingle Bell
93Owen Kerrigan 14 Florida Elite Swimmin 2:22.28 1/12/24 FAST Polar Bear
94Cristian Nichi 14 Sarasota Sharks 2:22.80 1/19/24 Hot Chocolate I
95Tyler Kulish 14 Tampa Y Swimming 2:23.15 12/08/23 HARRY MEISEL WE
96Ocean Rigney 13 Sarasota Sharks 2:24.94 2/23/24 Spring Area 5 C
97George Li 14 Gator Swim Club 2:25.03 1/12/24 FAST Polar Bear
98Aiden Kennedy 14 Treasure Coast Aquati 2:25.20 2/24/24 Area 6 Spring C
99Elijah Murray 13 St. Augustine Cyclone 2:25.39 2/17/24 8th Annual Smal
100Cesar Lopez 14 Gulf Coast Swim Team 2:25.64 2/16/24 GCST FRIDAY NIG
101Luke Tang 14 Tampa Elite Aquatics 2:25.92 2/23/24 Spring Area 3 C
102Zealand Ploch 14 Tampa Bay Aquatics 2:25.96 4/13/24 4th Annual TBAY
103Carlos Frosolono 14 Fast Falcons 2:25.98 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
104Colton Werner 13 Gator Swim Club 2:26.52 11/17/23 RAFC Almost Tur
105Adriano Marmo 14 Windermere Lakers 2:27.03 10/29/23 Laker Pumpkin M
106Adrian Mauco 14 Southwest Stars Swim 2:27.10 11/17/23 RAFC Almost Tur
107Trystan Crouch 14 Nocatee Bluetide Swim 2:28.09 2/17/24 8th Annual Smal
108Charles Shoemaker 14 Sarasota Tsunami Swim 2:28.56 1/20/24 Winterfest Swim
109Jackson Kelly 14 South Lake Aquatic Cl 2:28.62 2/17/24 SLAC Last Chanc
110Yueheng Li 14 Sarasota Sharks 2:29.03 1/19/24 Hot Chocolate I
111Diego Martinez 13 Kissimmee Swim Associ 2:29.31 12/09/23 FL Harry Meisel
112Barney Cotterill 13 T2 Aquatics 2:29.57 10/27/23 T2 Spooktacular
113Antonio Lewis 14 Fast Falcons 2:29.77 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
114Riley Wagner 13 Tampa Elite Aquatics 2:30.11 2/23/24 Spring Area 3 C
115Kaleo Kawaiaea 13 Piranhas YMCA Palm Ha 2:30.31 11/17/23 FL SPAPYP Novem
116Trevor Singley 14 Episcopal AmberJax 2:30.79 12/01/23 Speedo Gator Ho
117Obi Dexheimer 13 West Volusia Swim Clu 2:30.88 4/21/24 Racers April 20
118Blake Allender 14 U.S.R.P. Racers 2:31.07 9/08/23 Hydro4 Fall Cla
119Brandon Bateh 14 Loggerhead Aquatics 2:31.26 2/02/24 Groundhog Day M
120Griffin Kirby 14 Cbs Islanders 2:31.77 11/17/23 RAFC Almost Tur
121Gabe Hogan 14 Tampa Elite Aquatics 2:32.07 1/19/24 BLOOMIN' FAST S
122Noah Vermeulen 13 Planet Swim Aquatics 2:32.91 10/28/23 PSA Halloween I
123Lance Butler 13 Sarasota Sharks 2:33.11 10/13/23 SYS Halloween M
124Alexander Klassen 13 Bolles School Sharks 2:33.48 11/18/23 EAJ Fall Harves
125Jacob Birch 14 The Berkeley Barracud 2:34.04 2/16/24 Last Chance Mee
126Sawyer Powell 14 Bolles School Sharks 2:34.15 1/13/24 G.O.A.T. TYR T
127Cade Respess 14 Saint Petersburg Aqua 2:34.32 2/02/24 TBAC Winter Mee
128Tudor Ratiu 13 Patriot Aquatics 2:34.53 11/10/23 Patriot Aquatic
129Max Gouliaev 13 T2 Aquatics 2:34.72 10/27/23 T2 Spooktacular
130Matthew Qiu 13 Loggerhead Aquatics 2:35.31 10/13/23 October Meet
131Axel Koontz 13 Rocket Swimming 2:35.33 11/17/23 RAFC Almost Tur
132Fiero Tiozzo 14 Tampa Bay Aquatics 2:35.61 9/22/23 Kiefer - Speedo
133Hudson Powell 13 Bolles School Sharks 2:36.53 11/30/23 Winter Classic
134Jackson Smudde 14 Piranhas YMCA Palm Ha 2:36.98 10/13/23 FL WFLA Hallowe
135Yufei Wang 13 Gator Swim Club 2:38.32 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
136Filip Kabo 13 Episcopal AmberJax 2:38.66 2/02/24 Groundhog Day M
137Nick Schenk 14 Fast Falcons 2:38.84 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
138Henrik Lund 14 Southwest Stars Swim 2:40.53 11/17/23 RAFC Almost Tur
139Eli Kuvin 13 Bolles School Sharks 2:40.71 10/28/23 PSA Halloween I
140Shane Fluck 13 Sarasota Tsunami Swim 2:40.82 1/20/24 Winterfest Swim
141Ethan Arnstein 13 Swim Melbourne 2:41.95 12/09/23 FL Harry Meisel
142Charley Jinks 13 Loggerhead Aquatics 2:42.66 2/02/24 Groundhog Day M
143Paul Dobyns 14 West Volusia Swim Clu 2:43.22 4/21/24 Racers April 20
144Branden Nelson 13 Blue Wave Swimming 2:43.81 10/13/23 GTSA TYR Swim C
145Aristotle Davenport 13 Gator Swim Club 2:44.39 2/02/24 FAST February I
146Nick Evans 14 Sea Dragon Aquatics 2:44.52 12/01/23 Sea Dragon Aqua
147Carter Eby 14 U.S.R.P. Racers 2:44.65 9/08/23 Hydro4 Fall Cla
148Jack Gilliam 13 Sarasota Sharks 2:45.52 1/19/24 Hot Chocolate I
149Logan Alcock 14 Tekmasters Swim Club 2:45.70 2/02/24 Hydro4 Arena Wi
150Skyler White 13 Racers Swim Club 2:45.80 1/13/24 GA Mark Case Wi
151Lucas Zheng 13 Tampa Bay Aquatic Clu 2:46.91 9/08/23 KAH20 Coach Kel
152Peter Kelleter 13 Bolles School Sharks 2:47.78 1/13/24 G.O.A.T. TYR T
153Lucas Lieberman 13 Bolles School Sharks 2:48.35 11/18/23 EAJ Fall Harves
154Ethan Mejia 14 Wahoos of Jacksonvill 2:48.80 11/30/23 Winter Classic
155James Boykins 13 Swim Tampa Aquatics 2:49.68 12/01/23 CAT Jingle Bell
156Yelisey Alyabyev 13 Bolles School Sharks 2:49.73 1/13/24 G.O.A.T. TYR T
157Jace Chamberlin 13 Sarasota Sharks 2:50.17 10/13/23 SYS Halloween M
158Raider Mix 13 Tampa Bay Aquatics 2:52.09 9/22/23 Kiefer - Speedo
159Matthew Perez 13 Tampa Elite Aquatics 2:52.40 12/01/23 CAT Jingle Bell
160Sean Li 13 Treasure Coast Aquati 2:54.20 10/14/23 TCSC Fall Invit
161Dmitrii Panchenko 14 Sea Dragon Aquatics 2:55.47 3/21/24 Destination Ath
162Marco Du 13 Fast Falcons 2:55.50 2/02/24 FAST February I
163Max Brodeur 13 Swim Florida 2:58.00 2/03/24 CCS Last Chance
164Cayden Ribas 13 Fast Falcons 2:58.37 1/12/24 FAST Polar Bear
165Caden Vissers 14 Southwest Stars Swim 2:59.20 1/12/24 FAST Polar Bear
166Asser Abdellatif 13 Tampa Y Swimming 3:01.40 11/17/23 FL SPAPYP Novem
167Cesar Perez 14 Fast Falcons 3:04.70 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
168Rylan Chang 13 Fast Falcons 3:06.05 1/12/24 FAST Polar Bear
169Levy Andrusyshyn 14 Tampa Bay Aquatics 3:06.08 12/16/23 4th Annual TBAY
170Jo Howell 14 Riptide Aquatics 3:08.83 10/13/23 FL WFLA Hallowe
171Bryan Carlstedt 13 Greater Tampa Swim As 3:08.84 4/05/24 GTSA TYR Spring
172Sam Davis 13 Makos Aquatics Club o 3:22.60 2/17/24 8th Annual Smal
173AJ Morales 14 Fast Falcons 3:41.44 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
Speed Thru Relays With Our Wide Selection of Men's Tech Suits, Jammers & Briefs Disclaimer: This Website is not affiliated with USA Swimming nor any Local Swim Committee. The information on this website is not to be viewed as official times nor as official rankings.
While we use reasonable efforts to include the most up to date and accurate information on our website,
we make no representations as to the accuracy, timeliness, or completeness of the information.
The information provided within this website is provided for entertainment purposes only.
The information on this website is not intended to be used in any form as part of a College or University Admission Application