Florida Swimming
Boys Age 13 & 14
200 Yards Breaststroke
9/1/2023 to 8/31/2024
Short Course Yards (SCY)
Rankings by Current Season We offer two types of swimmer rankings:Current Season and Career Best. The Current Season rankings only include results from swim meets that have occurred between September 1, 2023 and August 31, 2024.The Career Best rankings are based upon career best times for each event. This set of rankings is based only upon results from swim meets that have occurred between September 1, 2023 and August 31, 2024. Age is the swimmer's age on the date of the swim meet.
Swimmer
Age at Meet
Team
Time
Date
Swim Meet
1Luke Zardavets 14 Planet Swim Aquatics 2:03.54 12/06/23 Speedo Winter J
2William Shoesmith 14 Bolles School Sharks 2:07.23 2/29/24 FL Spring Age G
3Bennett Aldrich 14 Windermere Lakers 2:07.45 3/27/24 FL NCSA Age Gro
4Christian Guettler 14 Saint Petersburg Aqua 2:07.75 2/29/24 Florida Swimmin
5Elliott Angkriwan 14 Bolles School Sharks 2:09.09 11/30/23 Winter Classic
6Charlie Russell 14 Bolles School Sharks 2:09.24 2/29/24 FL Spring Age G
7Joey Campagnola 14 West Florida Lightnin 2:10.04 11/17/23 FL SPAPYP Novem
8Kai McMeeking 14 Hydro4 Swimming 2:10.49 2/29/24 FL Spring Age G
9Reef McMeeking 13 Hydro4 Swimming 2:10.57 2/29/24 FL Spring Age G
10Finn Zubero 14 Episcopal AmberJax 2:11.19 3/07/24 Florida Swimmin
11Daniel Snitkovsky 14 Sarasota Tsunami Swim 2:11.38 12/01/23 Speedo Gator Ho
12Noah Walker 13 Piranhas YMCA Palm Ha 2:12.29 2/29/24 Florida Swimmin
13Brady Pishko 14 Blue Dolfins 2:12.77 2/29/24 FL Spring Age G
14Sawyer Hackett 14 Cocoa Beach Tsunami S 2:12.91 12/01/23 Speedo Gator Ho
15Caelan Tracy 13 Highlander Aquatic Cl 2:15.87 2/29/24 FL Spring Age G
16Trey Davis 13 Tampa Y Swimming 2:17.02 2/29/24 Florida Swimmin
17Noah Rogers 14 Bolles School Sharks 2:17.37 11/30/23 Winter Classic
18Kaden Kiefer 14 Southwest Stars Swim 2:17.64 11/10/23 Patriot Aquatic
19Matthew Alvarez 14 Racers Swim Club 2:17.74 2/29/24 Florida Swimmin
20Isaac Rick 14 Gator Swim Club 2:17.98 2/29/24 FL Spring Age G
21Bryce Griffith 13 Patriot Aquatics 2:18.52 2/29/24 FL Spring Age G
22Lucas Rosello 14 Greater Orlando Aquat 2:18.70 11/30/23 Winter Classic
23Fiero Tiozzo 14 Tampa Bay Aquatics 2:18.76 12/01/23 Speedo Gator Ho
24Zealand Ploch 14 Unattached 2:18.78 2/29/24 Florida Swimmin
25Rajko Radakovic 14 Pipeline Swimming 2:19.13 1/13/24 G.O.A.T. TYR T
26Alex Gonzalez 14 Fast Falcons 2:19.69 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
27Kipton Fenniman 13 Area Tallahassee Aqua 2:19.76 2/29/24 FL Spring Age G
28Luke McIntosh 14 Tampa Bay Aquatics 2:19.96 3/07/24 Florida Swimmin
29Hunter Oglesbee 14 West Florida Lightnin 2:20.00 2/29/24 Florida Swimmin
30Arthur Romero Rabello 14 Montverde Aquatic Clu 2:21.05 11/10/23 Patriot Aquatic
31Marcos Cabrera 14 Blue Marlins Aquatic 2:21.41 2/29/24 Florida Swimmin
32Grayson Bennett 14 The Berkeley Barracud 2:21.67 2/29/24 Florida Swimmin
33Jacob Tsai 14 Windermere Lakers 2:21.74 2/02/24 FAST February I
34Jaxon Griffin 14 Sarasota Tsunami Swim 2:22.33 2/29/24 Florida Swimmin
35Connor Smith 14 The Berkeley Barracud 2:22.58 12/01/23 Speedo Gator Ho
36Carlos Frosolono 14 Fast Falcons 2:22.60 2/29/24 FL Spring Age G
37Eli Kuvin 14 Bolles School Sharks 2:23.11 2/29/24 FL Spring Age G
38Juan Steed 14 Sarasota Tsunami Swim 2:23.28 12/01/23 Speedo Gator Ho
39PJ Santos 14 Highlander Aquatic Cl 2:23.35 2/29/24 FL Spring Age G
40Nikolas Morrell 14 Loggerhead Aquatics 2:23.50 11/30/23 Winter Classic
41Alexander Klassen 13 Bolles School Sharks 2:24.22 2/29/24 FL Spring Age G
42Sulaiman Azam 14 Tampa Elite Aquatics 2:24.35 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
43Jackson Irwin 14 Sarasota Tsunami Swim 2:24.37 10/14/23 TYR Pumpkinfest
44Lewis Mattson 14 Tampa Y Swimming 2:24.73 2/29/24 Florida Swimmin
45Darren Flechtner 13 Highlander Aquatic Cl 2:24.95 2/29/24 FL Spring Age G
46Peter Theodoseau 14 Greater Orlando Aquat 2:25.49 2/29/24 FL Spring Age G
47Ashton Hanna 14 Tampa Bay Aquatic Clu 2:25.63 11/17/23 FL SPAPYP Novem
48Gabe Hogan 14 Tampa Elite Aquatics 2:26.79 2/29/24 Florida Swimmin
49Jacob Birch 14 The Berkeley Barracud 2:27.05 2/29/24 Florida Swimmin
50Boon Khunduang 14 Pipeline Swimming 2:27.55 10/13/23 GTSA TYR Swim C
51Lincoln Driesse 13 Loggerhead Aquatics 2:27.68 2/02/24 Groundhog Day M
52Robert Shapovalov 14 Swim Florida 2:27.69 1/12/24 T2 Aquatics Nap
53Ismail Elamrani 14 South Lake Aquatic Cl 2:28.04 2/29/24 FL Spring Age G
54Christopher Jeong 14 Gator Swim Club 2:28.07 9/08/23 Hydro4 Fall Cla
55Alexander Han 13 Gator Swim Club 2:28.23 9/08/23 Hydro4 Fall Cla
56Parker Stever 14 Fast Falcons 2:28.28 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
57Cobe Hehenberger 14 Saint Petersburg Aqua 2:28.80 11/17/23 FL SPAPYP Novem
58Daniil Siutsou 14 Sarasota Sharks 2:28.88 1/19/24 Hot Chocolate I
59Mateo Arias 14 Greater Orlando Aquat 2:28.97 2/29/24 FL Spring Age G
60Charley Presley 13 Sarasota Tsunami Swim 2:29.13 11/04/23 CAT Fall Harves
61Kyle Conboy 13 Highlander Aquatic Cl 2:29.20 1/12/24 FAST Polar Bear
62Levi Reams 14 Loggerhead Aquatics 2:29.26 10/13/23 October Meet
63Liam Schermerhorn 13 Saint Petersburg Aqua 2:29.62 9/22/23 Kiefer - Speedo
64George Patrocinio 14 Tampa Y Swimming 2:29.77 9/22/23 Kiefer - Speedo
65Zander Mauldin 13 Gator Swim Club 2:30.02 2/29/24 FL Spring Age G
66Sawyer Nass 14 Swim Florida 2:30.08 2/29/24 Florida Swimmin
67Kellan Burge 13 Episcopal AmberJax 2:30.21 2/29/24 FL Spring Age G
68Daniel Mendez 14 Southwest Stars Swim 2:30.44 12/01/23 Speedo Gator Ho
69Jack Draper 13 Saint Petersburg Aqua 2:30.49 2/29/24 Florida Swimmin
70Luca Fiama 14 Fast Lane Aquatics 2:30.74 11/10/23 Patriot Aquatic
71Owen Anderson 13 Nocatee Bluetide Swim 2:30.96 11/30/23 Winter Classic
72Ben Harris Feng 13 Highlander Aquatic Cl 2:30.98 2/29/24 FL Spring Age G
73Tyler Wang 13 United 2:31.24 2/29/24 FL Spring Age G
74George Kaltsounis 14 Tampa Bay Aquatic Clu 2:31.31 12/01/23 Speedo Gator Ho
75Henry Sampson 14 Tampa Bay Aquatic Clu 2:31.86 2/29/24 Florida Swimmin
76Jacob Stepanek 13 Tampa Y Swimming 2:32.01 2/23/24 Spring Area 3 C
77Carson Radnay 14 Saint Petersburg Aqua 2:32.22 9/22/23 Kiefer - Speedo
78Ethan Nonato 14 Gator Swim Club 2:32.44 2/29/24 FL Spring Age G
79MURILO Rodrigues 14 Planet Swim Aquatics 2:32.59 2/02/24 Groundhog Day M
80Aaron Koutereba 14 Saint Petersburg Aqua 2:32.92 11/17/23 FL SPAPYP Novem
81Lupo Sgroi 13 Sarasota Sharks 2:32.93 10/13/23 SYS Halloween M
82Zevin Laracuente-Parpas 13 Swim Florida 2:32.96 9/23/23 GCST FALL INVIT
83Lance Butler 13 Sarasota Sharks 2:32.96 2/29/24 Florida Swimmin
84Max Krywonos 14 Trinity Prep Aquatics 2:32.97 2/29/24 FL Spring Age G
85Jacob Tindall 13 Blue Dolfins 2:33.03 2/29/24 FL Spring Age G
86Jonathan Ruiz 13 Gulf Coast Swim Team 2:33.10 11/30/23 Winter Classic
87Branden Nelson 13 Blue Wave Swimming 2:33.24 2/23/24 Spring Area 3 C
88Victor Nock 13 Tampa Bay Aquatic Clu 2:33.58 9/08/23 KAH20 Coach Kel
89Abram Kinzel 14 Saint Petersburg Aqua 2:34.40 3/22/24 FL Sunshine Sta
90Vlad Sofronov 14 Windermere Lakers 2:34.49 1/13/24 G.O.A.T. TYR T
91Matthew Qiu 14 Loggerhead Aquatics 2:34.54 2/29/24 FL Spring Age G
92Layton Jennings 14 Academy Aquatic Club 2:35.05 2/29/24 Florida Swimmin
93Yueheng Li 14 Sarasota Sharks 2:35.60 10/13/23 SYS Halloween M
94Jake Askey 13 Area Tallahassee Aqua 2:35.71 9/22/23 SE PCST Speedo
95Mason Marco 14 Southwest Stars Swim 2:35.95 1/12/24 FAST Polar Bear
96Noah Stotler 13 Bolles School Sharks 2:36.01 10/13/23 October Meet
97Dmitrii Panchenko 14 Sea Dragon Aquatics 2:36.23 12/01/23 Sea Dragon Aqua
98Matthew Dourney 13 Tampa Bay Aquatics 2:36.56 2/23/24 Spring Area 3 C
99Alexander Rudik 14 Hydro4 Swimming 2:36.78 2/29/24 FL Spring Age G
100Sam Page 14 Sarasota Tsunami Swim 2:37.13 2/29/24 Florida Swimmin
101Caden Park 14 Blue Dolfins 2:37.16 11/30/23 Winter Classic
102Mark Obletsov 13 Clearwater Aquatic Te 2:37.70 2/29/24 Florida Swimmin
103Tanner Goodwin 14 Loggerhead Aquatics 2:37.71 11/18/23 EAJ Fall Harves
104Jackson Kelly 14 South Lake Aquatic Cl 2:38.11 1/12/24 SE Ralph Crocke
105Adrian Hernandez-Fuentes 14 Swim Tampa Aquatics 2:38.23 10/13/23 GTSA TYR Swim C
106James O'Brien 14 Nocatee Bluetide Swim 2:38.29 11/30/23 Winter Classic
107Aaron Chung 13 Tampa Bay Aquatic Clu 2:38.68 9/22/23 Kiefer - Speedo
108Miguel Aguilar 14 Bolles School Sharks 2:38.71 2/02/24 Groundhog Day M
109Beau Barry 14 Planet Swim Aquatics 2:38.85 10/28/23 PSA Halloween I
110Adam Fishberg 13 Fast Lane Aquatics 2:39.13 9/16/23 PA Fall Invite
111Alex Zendegui 14 Tampa Elite Aquatics 2:39.55 9/08/23 KAH20 Coach Kel
112Nick Evans 14 Sea Dragon Aquatics 2:39.83 1/12/24 GCST WINTER INV
113Adrian Mauco 14 Southwest Stars Swim 2:39.97 11/17/23 RAFC Almost Tur
114Nicholas Ceballos 14 Greater Tampa Swim As 2:39.98 12/01/23 CAT Jingle Bell
115Ry Clements 14 Nocatee Bluetide Swim 2:40.27 2/17/24 8th Annual Smal
116Jace Chamberlin 13 Sarasota Sharks 2:40.83 10/13/23 SYS Halloween M
117Levy Andrusyshyn 14 Tampa Bay Aquatics 2:40.98 2/16/24 17th Annual TBA
118Johnny Maciel 13 Saint Petersburg Aqua 2:41.02 1/19/24 BLOOMIN' FAST S
119Michael Mizrahi 14 Saint Petersburg Aqua 2:41.12 9/22/23 Kiefer - Speedo
120Adam Malaj 13 Sarasota Tsunami Swim 2:41.21 11/04/23 CAT Fall Harves
121John Cusick 14 Bolles School Sharks 2:41.26 10/13/23 October Meet
122Ethan Mejia 14 Wahoos of Jacksonvill 2:41.38 1/12/24 FAST Polar Bear
123Landon Sagastume 13 Indian River Aquatics 2:41.46 4/05/24 GTSA TYR Spring
124Rheimy Lian 14 Makos Aquatics Club o 2:41.52 2/17/24 8th Annual Smal
125Mason Baldwin 14 Wahoos of Jacksonvill 2:42.04 2/02/24 Groundhog Day M
126Carter Magnus 13 Windermere Lakers 2:42.11 11/30/23 Winter Classic
127George Li 14 Gator Swim Club 2:42.15 1/12/24 FAST Polar Bear
128Sawyer Powell 13 Bolles School Sharks 2:42.55 11/30/23 Winter Classic
129Henrik Lund 14 Southwest Stars Swim 2:42.68 11/30/23 Winter Classic
130Jacob Lee 13 Loggerhead Aquatics 2:42.74 11/30/23 Winter Classic
131trenton Payne 14 Titusville Swim Team 2:42.79 2/02/24 Stanton C. Crai
132Tyler Kulish 14 Tampa Y Swimming 2:42.86 12/08/23 HARRY MEISEL WE
133Nolan Kurtz 13 Saint Petersburg Aqua 2:43.10 10/20/23 FRIDAY NITE RAC
134Sam Green 13 Southwest Stars Swim 2:43.84 11/30/23 Winter Classic
135Eugene Novak 13 Saint Petersburg Aqua 2:43.93 1/19/24 BLOOMIN' FAST S
136Santi Ormedilla 13 Fast Falcons 2:44.00 2/23/24 Spring Area 4 C
137Patrick Land 13 Loggerhead Aquatics 2:44.03 2/24/24 Area 1 Spring C
138Rowan Keenan 14 Saint Petersburg Aqua 2:44.10 12/08/23 HARRY MEISEL WE
139Alexander Kovalev 13 Saint Petersburg Aqua 2:44.27 2/02/24 TBAC Winter Mee
140Liam Moats 14 Tampa Elite Aquatics 2:44.27 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
141JC Anunciacion 14 Planet Swim Aquatics 2:44.36 10/28/23 PSA Halloween I
142Yousef Alutaibi Pop 13 Tampa Bay Aquatics 2:44.45 12/16/23 4th Annual TBAY
143Luke Tang 14 Tampa Elite Aquatics 2:44.75 2/23/24 Spring Area 3 C
144Casey Quinn 13 Tampa Y Swimming 2:45.06 10/13/23 SYS Halloween M
145Logan Williams 13 St. Augustine Cyclone 2:45.34 1/13/24 GA Mark Case Wi
146Carter Pike 13 Planet Swim Aquatics 2:45.38 10/13/23 October Meet
147Sam Wolf 14 YMCA of Florida's Fir 2:45.72 9/30/23 EAJ Speedo Sept
148Troy Carter 14 Academy Aquatic Club 2:45.75 2/23/24 Spring Area 3 C
149Xavier Posse 14 Planet Swim Aquatics 2:46.22 2/02/24 Groundhog Day M
150Thomas Phillips 14 YMCA of West Central 2:46.45 9/23/23 GCST FALL INVIT
151Aiden Stanford 14 Indian River Aquatics 2:46.55 4/05/24 GTSA TYR Spring
152Kaleo Kawaiaea 13 Piranhas YMCA Palm Ha 2:47.05 12/08/23 HARRY MEISEL WE
153DJ Branon 13 Bolles School Sharks 2:47.08 11/30/23 Winter Classic
154Zane Starford 13 Blue Wave Swimming 2:47.10 2/23/24 Spring Area 3 C
155Hunter Dowell 13 Episcopal AmberJax 2:47.15 11/18/23 EAJ Fall Harves
156Jackson Strickland 14 Bolles School Sharks 2:47.16 10/13/23 October Meet
157Max Gouliaev 13 T2 Aquatics 2:47.40 1/12/24 T2 Aquatics Nap
158Ivan Spodin 14 Saint Petersburg Aqua 2:47.46 11/17/23 FL SPAPYP Novem
159Jacob Voorhees 13 Loggerhead Aquatics 2:47.48 11/18/23 EAJ Fall Harves
160Gregory Rankin 13 Indian River Aquatics 2:48.26 2/24/24 Area 6 Spring C
161Enzo Cavaliere 13 Southwest Stars Swim 2:48.55 11/10/23 Patriot Aquatic
162Jack Reburn 13 South Lake Aquatic Cl 2:48.63 12/01/23 CAT Jingle Bell
163Cade Clark 14 Tampa Elite Aquatics 2:48.77 2/09/24 CVST Last Chanc
164Dario Tovar 13 SwimEnergy Aquatics 2:48.78 10/27/23 T2 Spooktacular
165Jake Roberts 13 Tampa Bay Aquatic Clu 2:48.80 11/17/23 FL SPAPYP Novem
166Lukas Morrell 13 Loggerhead Aquatics 2:48.97 9/30/23 EAJ Speedo Sept
167Asser Abdellatif 13 Tampa Y Swimming 2:49.08 11/17/23 FL SPAPYP Novem
168Max Morgan 13 Swim Melbourne 2:49.15 2/02/24 Stanton C. Crai
169Guy Wood 13 Indian River Aquatics 2:49.62 4/05/24 GTSA TYR Spring
170Pedro Calado 13 Planet Swim Aquatics 2:49.73 10/28/23 PSA Halloween I
171Eric Chen 13 Indian River Aquatics 2:49.87 10/14/23 TCSC Fall Invit
172Noah Khan 13 Pipeline Swimming 2:49.97 10/13/23 GTSA TYR Swim C
173Michael Huan 13 Makos Aquatics Club o 2:50.21 9/30/23 EAJ Speedo Sept
174Tyler Li 13 Indian River Aquatics 2:50.24 10/14/23 TCSC Fall Invit
175Lukash Eddy 13 T2 Aquatics 2:50.29 1/12/24 T2 Aquatics Nap
176Yahya Soud 13 Piranhas YMCA Palm Ha 2:50.32 12/08/23 HARRY MEISEL WE
177Timothy Krumer 14 Gulf Coast Swim Team 2:50.37 11/30/23 Winter Classic
178Nick Schenk 14 Fast Falcons 2:50.44 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
179Parker Scarborough 13 YMCA of Florida's Fir 2:50.49 2/24/24 Area 1 Spring C
180Jayden Woitas 14 Greater Tampa Swim As 2:50.65 12/01/23 CAT Jingle Bell
181Samuel Glassick 13 Loggerhead Aquatics 2:50.74 2/02/24 Groundhog Day M
182Austin Tomas 13 Loggerhead Aquatics 2:51.19 10/13/23 October Meet
183Raul Chavez Torres 13 Swim Tampa Aquatics 2:51.36 10/13/23 GTSA TYR Swim C
184Peter Kelleter 13 Bolles School Sharks 2:51.50 2/02/24 Groundhog Day M
185Nicholas Acquaro 13 T2 Aquatics 2:51.60 1/12/24 T2 Aquatics Nap
186Gabe Guevarra 13 West Florida Lightnin 2:51.73 9/22/23 Kiefer - Speedo
187Matthew Hoang 13 Seminole Aquatics 2:51.97 11/10/23 Patriot Aquatic
188Axel Koontz 13 Rocket Swimming 2:52.06 12/09/23 FL Harry Meisel
189Noah Prada 14 Swim Florida 2:52.34 12/01/23 Sea Dragon Aqua
190Yufei Wang 13 Gator Swim Club 2:52.53 9/08/23 Hydro4 Fall Cla
191Brandon Bateh 14 Loggerhead Aquatics 2:53.05 11/30/23 Winter Classic
192Riley Wagner 13 Tampa Elite Aquatics 2:53.07 2/23/24 Spring Area 3 C
193Filip Dziecina 14 Lakewood Ranch Swim A 2:53.18 2/23/24 Spring Area 5 C
194Luke Taylor 14 Episcopal AmberJax 2:53.93 1/13/24 G.O.A.T. TYR T
195Cade Respess 14 Saint Petersburg Aqua 2:54.04 2/02/24 TBAC Winter Mee
196Ocean Nguyen 13 Saint Petersburg Aqua 2:54.31 12/08/23 HARRY MEISEL WE
197Larkin Isaksen 14 Titusville Swim Team 2:54.51 2/02/24 Stanton C. Crai
198Luca Russell 14 Treasure Coast Aquati 2:54.83 2/24/24 Area 6 Spring C
199Jarrett Wilburn 13 Rocket Swimming 2:55.11 12/09/23 FL Harry Meisel
200Collin Bledsoe 13 Tampa Bay Aquatic Clu 2:55.37 10/13/23 FL WFLA Hallowe
201Yelisey Alyabyev 14 Bolles School Sharks 2:55.96 2/24/24 Area 1 Spring C
202Drew Thatavakorn 13 Tampa Y Swimming 2:56.14 10/13/23 SYS Halloween M
203Noah Vermeulen 13 Planet Swim Aquatics 2:56.57 10/28/23 PSA Halloween I
204Dvir Dror 13 Loggerhead Aquatics 2:56.60 11/30/23 Winter Classic
205Daniil Shternberg 13 Tampa Y Swimming 2:56.75 2/23/24 Spring Area 3 C
206Barney Cotterill 13 T2 Aquatics 2:57.05 10/27/23 T2 Spooktacular
207Bode Weber 13 Treasure Coast Swimmi 2:57.20 2/02/24 Stanton C. Crai
208Finn Oshannon 14 Tampa Bay Aquatics 2:57.29 11/17/23 FL SPAPYP Novem
209Alec Pointon 13 Southwest Stars Swim 2:57.42 1/12/24 FAST Polar Bear
210Carter Eby 14 U.S.R.P. Racers 2:57.66 10/14/23 TCSC Fall Invit
211Colton Werner 13 Gator Swim Club 2:57.73 1/12/24 FAST Polar Bear
212Marco Du 13 Fast Falcons 2:58.66 2/02/24 FAST February I
213Princeton Williams 13 Planet Swim Aquatics 2:58.89 2/02/24 Groundhog Day M
214Matthew Perez 13 Tampa Elite Aquatics 2:59.79 2/09/24 CVST Last Chanc
215Brendan Carroll 13 Bolles School Sharks 3:00.13 11/30/23 Winter Classic
216Nathaniel Schaeffer 14 Tampa Bay Aquatic Clu 3:00.20 9/08/23 KAH20 Coach Kel
217Christopher Chatelain 14 Clearwater Aquatic Te 3:00.30 4/05/24 GTSA TYR Spring
218Nigel Nagys 13 T2 Aquatics 3:00.52 10/27/23 T2 Spooktacular
219Jack Gilliam 13 Sarasota Sharks 3:00.59 1/19/24 Hot Chocolate I
220Henry Cherne 13 Loggerhead Aquatics 3:00.60 11/18/23 EAJ Fall Harves
221Dylen Schmidt 13 Loggerhead Aquatics 3:00.88 9/30/23 EAJ Speedo Sept
222Oliver Pilichowski 13 Tampa Y Swimming 3:00.93 9/22/23 Kiefer - Speedo
223Rylan Chang 13 Fast Falcons 3:00.98 2/23/24 Spring Area 4 C
224Wessam Samarah 13 Tampa Y Swimming 3:01.19 2/23/24 Spring Area 3 C
225Grayson Haynes 13 Racers Swim Club 3:01.88 1/13/24 GA Mark Case Wi
226Christian Kalkwarf 13 Saint Petersburg Aqua 3:01.90 9/22/23 Kiefer - Speedo
227Lucas Lieberman 13 Bolles School Sharks 3:02.18 11/18/23 EAJ Fall Harves
228Kyden Graston 14 Clearwater Aquatic Te 3:02.23 11/04/23 CAT Fall Harves
229Crusoe Pennington 14 St. Cloud Thunderbolt 3:02.32 12/09/23 FL Harry Meisel
230Berent Karagulle 13 Windermere Lakers 3:02.33 2/24/24 FL Spring Area
231Omar Rivero 13 Southwest Stars Swim 3:02.50 2/02/24 FAST February I
232Jesse Deng 14 Gator Swim Club 3:02.91 11/17/23 RAFC Almost Tur
233Jude Fair-Purcell 14 Radiant Aquatics 3:02.95 10/13/23 FL WFLA Hallowe
234Alexander Li 13 United 3:03.17 9/29/23 USC Fall Invite
235Andrew Gutman 14 Titusville Swim Team 3:03.42 12/09/23 FL Harry Meisel
236Gabriel Dame 13 Bolles School Sharks 3:03.58 1/13/24 G.O.A.T. TYR T
237Robert Gelhardt III 13 Area Tallahassee Aqua 3:03.88 11/04/23 Peanut Invitati
238Grant Robertson 13 Spartan Aquatic Club 3:04.43 2/02/24 Groundhog Day M
239Jay Balakumar 13 Bolles School Sharks 3:05.49 11/30/23 Winter Classic
240Nicholas Piibor 14 Loggerhead Aquatics 3:05.83 2/02/24 Groundhog Day M
241Benjamin Hung 14 Swim Tampa Aquatics 3:06.00 10/13/23 GTSA TYR Swim C
242Cayden Ribas 13 Fast Falcons 3:06.02 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
243Daniel Churyn 13 Sarasota Tsunami Swim 3:06.33 10/14/23 TYR Pumpkinfest
244Dylan Fleming 13 Area Tallahassee Aqua 3:06.59 2/23/24 Spring Area 4 C
245Nofel Atir 13 Tampa Y Swimming 3:06.92 2/23/24 Spring Area 3 C
246Aiden Kennedy 13 Treasure Coast Aquati 3:06.96 12/09/23 FL Harry Meisel
247Max Duda 14 Gator Swim Club 3:06.99 1/12/24 FAST Polar Bear
248James Boykins 13 Swim Tampa Aquatics 3:07.04 10/13/23 GTSA TYR Swim C
249Ethan Seguin 13 Piranhas YMCA Palm Ha 3:07.47 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
250Wyatt Deaton 13 Tampa Elite Aquatics 3:07.64 2/23/24 Spring Area 3 C
251Teddy Connelly 13 Planet Swim Aquatics 3:07.77 2/24/24 Area 1 Spring C
252Dylan Cheung 14 St. Augustine Cyclone 3:07.84 2/17/24 8th Annual Smal
253Zayden Sweet 13 Swim Florida 3:08.19 3/21/24 Destination Ath
254Shriyans Sahu 13 YMCA of Central Flori 3:08.26 11/17/23 RAFC Almost Tur
255Jackson Swed 13 North Florida Swimmin 3:08.56 11/17/23 RAFC Almost Tur
256Noah Lauer 13 Trinity Prep Aquatics 3:08.63 11/10/23 Patriot Aquatic
257Tristan Todd 13 Tampa Bay Aquatic Clu 3:08.68 11/17/23 FL SPAPYP Novem
258Trey Bargerstock 13 Rocket Swimming 3:09.25 12/09/23 FL Harry Meisel
259Diego Matos 13 Tampa Elite Aquatics 3:09.45 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
260Jasiel Rivera 14 South Lake Aquatic Cl 3:09.80 10/21/23 SLAC IMX Challe
261Lucas Hines 13 Nocatee Bluetide Swim 3:10.30 2/17/24 8th Annual Smal
262Baron Herget 14 Columbia Swim Team 3:11.40 2/23/24 Spring Area 4 C
263Wesley Zink 13 Rocket Swimming 3:11.56 12/09/23 FL Harry Meisel
264Cesar Perez 14 Fast Falcons 3:11.76 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
265JOSE Estevez Morell 14 YMCA of Central Flori 3:11.81 1/13/24 G.O.A.T. TYR T
266Jules Janson 13 Bolles School Sharks 3:12.38 2/02/24 Groundhog Day M
267Alex Proulx 13 Greater Orlando Aquat 3:12.43 2/24/24 FL Spring Area
268Grant Hudnall 13 United 3:12.46 4/13/24 USC Last Chance
269Liam Averkamp 13 Charlotte County Swim 3:12.52 1/20/24 Winterfest Swim
270Carson Sibilrud 14 South Lake Aquatic Cl 3:12.55 10/21/23 SLAC IMX Challe
271Asher Anderson 13 St. Augustine Cyclone 3:13.79 9/30/23 EAJ Speedo Sept
272Juan Rodriguez 14 Fast Falcons 3:13.96 2/23/24 Spring Area 4 C
273Ilya Proskurkin 14 Saint Petersburg Aqua 3:13.96 11/17/23 FL SPAPYP Novem
274Sebastian Morosan 13 T2 Aquatics 3:14.44 1/12/24 T2 Aquatics Nap
275Will McInnis 13 Loggerhead Aquatics 3:14.66 2/02/24 Groundhog Day M
276Conner Holmes 13 Area Tallahassee Aqua 3:15.44 1/26/24 MAC Crutchfield
277Ethan Chatterjee 14 Bolles School Sharks 3:15.54 2/02/24 Groundhog Day M
278James Nechayev 13 Planet Swim Aquatics 3:16.77 2/02/24 Groundhog Day M
279Caden Vissers 14 Southwest Stars Swim 3:17.23 11/30/23 Winter Classic
280Josh Horowitz 14 Loggerhead Aquatics 3:17.60 1/13/24 GA Mark Case Wi
281Callen Kirvin 13 Beaches Aquatic Club 3:17.94 2/24/24 Area 1 Spring C
282Otto Schloeter 13 Tampa Elite Aquatics 3:18.39 9/08/23 KAH20 Coach Kel
283James Brookover 13 Piranhas YMCA Palm Ha 3:18.99 12/08/23 HARRY MEISEL WE
284Shane Fluck 13 Sarasota Tsunami Swim 3:19.41 10/14/23 TYR Pumpkinfest
285Logan Vloedman 14 Loggerhead Aquatics 3:21.06 2/02/24 Groundhog Day M
286Brian Shaughnessy 13 Tampa Y Swimming 3:21.13 12/08/23 HARRY MEISEL WE
287Darran Glenn 13 West Volusia Swim Clu 3:21.37 4/21/24 Racers April 20
288Hamlet Rivas 13 Kissimmee Swim Associ 3:21.65 10/14/23 TCSC Fall Invit
289Gabriel Vollmer 13 Swim Tampa Aquatics 3:21.71 10/13/23 GTSA TYR Swim C
290Boston Coleman 13 Gator Swim Club 3:22.13 10/13/23 FAST Pumpkin Pl
291Abelard Heredia 14 Swim Florida 3:22.23 12/01/23 Sea Dragon Aqua
292Tobias Albers 14 Spartan Aquatic Club 3:22.56 10/13/23 October Meet
293Tyler Wyss 13 Florida Elite Swimmin 3:22.65 11/04/23 CAT Fall Harves
294Rishabh Modak 13 Gator Swim Club 3:24.55 1/12/24 FAST Polar Bear
295Hesham Samarah 13 Tampa Y Swimming 3:25.16 12/08/23 HARRY MEISEL WE
296Sam Davis 13 Makos Aquatics Club o 3:25.57 1/26/24 MAC Crutchfield
297Nicholas Ottl 13 Tampa Y Swimming 3:25.88 10/13/23 SYS Halloween M
298Kolbey Cheston 14 Blue Marlins Aquatic 3:26.13 4/05/24 GTSA TYR Spring
299Kyler Williams 13 Stone Crabs Swim Team 3:26.21 4/21/24 Racers April 20
300Emilio Alvarez 14 Swim Tampa Aquatics 3:27.36 10/13/23 GTSA TYR Swim C
301Nitin Sridhar 14 Planet Swim Aquatics 3:27.66 10/28/23 PSA Halloween I
302Andrew Dobrovolny 13 Bolles School Sharks 3:28.31 2/24/24 Area 1 Spring C
303Maxwell Bishko 14 Greater Tampa Swim As 3:31.77 4/05/24 GTSA TYR Spring
304Andrew Zhou 13 Tampa Elite Aquatics 3:32.75 12/01/23 CAT Jingle Bell
305Abhi Ummedisetti 13 Tampa Y Swimming 3:33.06 2/23/24 Spring Area 3 C
306Dominic Menezes 14 Fast Falcons 3:33.28 2/02/24 FAST February I
307Kyle liu 13 Planet Swim Aquatics 3:34.10 2/24/24 Area 1 Spring C
308Lucas Bohdanovskyi 13 T2 Aquatics 3:34.30 1/12/24 T2 Aquatics Nap
309David Lopez-Yascual 13 Windermere Lakers 3:35.15 2/24/24 FL Spring Area
310Brandon Leyte-Vidal 13 Haines City Tritons 3:35.53 10/14/23 TYR Pumpkinfest
311Josh Uttech 13 Swim Tampa Aquatics 3:36.48 2/23/24 Spring Area 3 C
312Quinton Huggins 13 YMCA of Florida's Fir 3:40.81 2/02/24 Groundhog Day M
313Kirin Hampton 13 North Florida Swimmin 3:41.80 2/02/24 Hydro4 Arena Wi
314Joshua Hinson 14 Clearwater Aquatic Te 3:45.59 11/04/23 CAT Fall Harves
315Aidan Chase 13 Loggerhead Aquatics 3:48.09 2/02/24 Groundhog Day M
316Hudson Powell 13 Bolles School Sharks 3:48.71 10/13/23 October Meet
317Sohum Shah 13 Greater Tampa Swim As 3:49.38 4/05/24 GTSA TYR Spring
318Navin Sridhar 13 Planet Swim Aquatics 3:50.31 10/28/23 PSA Halloween I
319Ronald Crawford 13 Bolles School Sharks 3:53.01 2/24/24 Area 1 Spring C
320Luka Miscevic 13 Lakewood Ranch Swim A 3:55.67 1/19/24 Hot Chocolate I
321Charlie Foley 13 Greater Tampa Swim As 3:59.72 4/05/24 GTSA TYR Spring
322Timo Hassanein 13 St. Augustine Cyclone 4:17.70 2/17/24 8th Annual Smal
Own The Competition With The Latest in Boys' Swim Tech & Training Suits. Disclaimer: This Website is not affiliated with USA Swimming nor any Local Swim Committee. The information on this website is not to be viewed as official times nor as official rankings.
While we use reasonable efforts to include the most up to date and accurate information on our website,
we make no representations as to the accuracy, timeliness, or completeness of the information.
The information provided within this website is provided for entertainment purposes only.
The information on this website is not intended to be used in any form as part of a College or University Admission Application