Swimmer
Age
LSC
Club
Time
Date
Swim Meet
1
Caleb Goodavish
10
WI
Verona Area Swim Team
2:00.60 3/27/24
2024 FL NCSA Age Group Swimming Championships
2
Parker Wheeler
10
GA
SwimAtlanta
2:01.36 12/15/23
32nd Annual Lanier Aquatics Wi
3
Samuel Nagy
10
AZ
Arizona Dolphins
2:01.75 2/16/24
2024 AZ PSC Winter Invitational
4
Matthew Laporte
10
NE
Bluefish Swim Club
2:02.59 3/27/24
2024 NI Eastern Zone SC Age Group Championship
5
Alex Kirsling
10
GA
SwimAtlanta
2:03.04 2/16/24
2024 GA Age Group State Champi
6
Noah Arthiabah
10
PN
Bellevue Club Swim Team
2:03.61 2/3/24
2024 PN BISC Bluefin Invitatio
7
Luca Ferrera
9
FL
Saint Petersburg Aquatics
2:05.59 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
8
Alex Kovtounenko
10
MA
Orca Swim Club
2:05.62 3/27/24
2024 NI Eastern Zone SC Age Group Championship
9
Sutton Hansen
10
FL
Saint Petersburg Aquatics
2:05.64 12/1/23
2023 Speedo Gator Holiday Clas
10
Alexey Zaitev
10
MA
BeFirst Swim Team
2:05.66 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
11
Connor Ventura
10
HI
Maui Swim Club
2:05.88 12/8/23
2023 Kaua'i Winter Invitationa
12
Eli Kim
10
PC
Crow Canyon Sharks
2:05.91 4/4/24
Pacific Swimming SC Far Wester
13
Tommy Yang
10
NJ
Jersey Aquatic Club
2:05.95 3/27/24
2024 NI Eastern Zone SC Age Group Championship
14
Daniel Bunge
10
VA
Nova South
2:06.01 10/7/23
NOVA October Kick Off
15
William Crisp
10
ST
Streamline Aquatics
2:06.31 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
16
Nicholas Lacson
10
CA
Mission Viejo Nadadores
2:06.39 12/9/23
2023 CA GWSC/SCS WAG
17
Jaden Huang
10
CA
Brea Aquatics
2:06.43 2/16/24
2024 CA MVN AAPI Lunar Festiva
18
Grant Brown
10
WI
Madison Aquatic Club
2:07.01 3/27/24
2024 FL NCSA Age Group Swimming Championships
19
Owen Smith
10
WI
Schroeder YMCA Swim Team
2:07.01 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
20
Zander Tan
10
VA
Nova South
2:07.02 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
21
Henry Knott
10
MD
North Baltimore Aquatic Club
2:07.16 12/14/23
2023 NBAC Christmas Invitation
22
Daniel Corkery
10
SI
South Bay Aquatics
2:07.25 4/4/24
Pacific Swimming SC Far Wester
23
Tommy Yang
10
NJ
Jersey Aquatic Club
2:07.44 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
24
David Cedano
10
CA
San Dimas Aquatics
2:07.54 3/14/24
2024 SCS Spring Age Group Cham
25
Christian Rhoades
10
CA
Los Angeles Swim Club
2:08.06 12/8/23
2023 CA RAA/SCS WAG
26
Major Monroe
10
CA
Boulder City Henderson Heatwav
2:08.17 11/9/23
2023 NV State SC Championship
27
Boyan Cai
10
CA
Aquazot Swim Club
2:08.22 12/8/23
2023 CA SCAT/SCS WAG
28
Clayton Chia
10
NC
Tac Titans
2:08.32 3/14/24
2024 TAC ESSZ AG Sectionals
29
Ivans Bogdanovs
10
GA
SwimAtlanta
2:08.42 3/27/24
2024 FL NCSA Age Group Swimming Championships
30
Oliver Saagim
10
AZ
Arizona Dolphins
2:08.61 11/17/23
2022/2023 USA Swimming IM Xtr
31
Danis Kottak
10
PV
All Star Aquatics
2:08.66 12/1/23
2023 PV Christmas Champs
32
Aaron Tong
10
NE
Shawmut Aquatic Club
2:08.82 3/27/24
2024 NI Eastern Zone SC Age Group Championship
33
Charles Lowham
10
CT
Stamford Sailfish Aquatic
2:08.86 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
34
Misi Racek
10
NJ
Jersey Aquatic Club
2:08.88 2/16/24
JAC Winter Finale 24
35
Filippos Mountantonakis
10
MR
Long Island Aquatic Club
2:09.07 3/21/24
2024 SwimRVA Shamrock Showdown
36
Jackson Barnes
10
PV
Nations Capitol Swim Team
2:09.45 11/3/23
2022 Mid-Atlantic AG Champions
37
Teddy Vaughan
10
IL
NASA Wildcat Aquatics
2:09.82 2/2/24
2024 Schroeder YMCA A+ Present
38
Nelson Marchione
10
VA
Tide Swimming
2:09.82 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
39
Kaiden Wong
10
CA
Monterey Park Manta Rays
2:09.99 10/14/23
2023 CA Cerritos SC Swim Meet
40
Kevin Xiang
10
GU
Katy Aquatic Team For Youth
2:10.27 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
41
Ethen Cowles
10
NC
SwimMAC Carolina
2:10.29 2/15/24
2024 NCS SC AG Champs
42
Emerson Tench
10
CO
Riptide Swim Team
2:10.41 1/6/24
2024 IA DSMY Midwest All Stars
43
Gabriel Laurito
10
GU
Sharks Swim Club
2:10.72 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
44
Drew Carpenter
10
VA
Lynchburg Aquatic Club
2:10.72 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
45
Everett Langberg
10
CO
Mission Aurora Colorado Swimmi
2:10.74 1/6/24
2024 IA DSMY Midwest All Stars
46
Scotty Thieman
9
MA
Parkland Aquatic Club
2:10.74 3/27/24
2024 NI Eastern Zone SC Age Group Championship
47
Charlie Reynolds
10
WI
Ozaukee Aquatics
2:10.83 3/27/24
2024 FL NCSA Age Group Swimming Championships
48
Tony Machavariani
10
NC
SwimMAC Carolina
2:11.01 10/13/23
EAC Autumn Invitational 2023
49
Martin Kovac
10
CT
What Swimming
2:11.08 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
50
Max Vallillo
10
FL
Patriot Aquatics
2:11.10 2/29/24
2024 FL Spring Age Group Championships-North
51
Oliver Li
9
CA
Brea Aquatics
2:11.18 3/14/24
2024 SCS Spring Age Group Cham
52
Josh Soderlund
10
VA
Tide Swimming
2:11.24 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
53
Adrian Adriano
10
PV
Moons Aquatics Club
2:11.40 1/26/24
2024 USAS IMX Games
54
Scotty Thieman
9
MA
Parkland Aquatic Club
2:11.49 12/14/23
2023 Riley Eaton Holiday Invit
55
Anthony Tamosiunas
10
MR
Staten Island Aquatics Club
2:11.58 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
56
Tyler Wright
10
FG
Saint Andrew's Aquatics
2:11.59 3/7/24
2024 FG Age Group SCY Champion
57
John Shackleton
10
SI
North Coast Aquatics
2:11.62 3/22/24
Southwest Age Group Regional
58
Matias Rodriguez
9
FL
Fast Falcons
2:11.62 10/20/23
2023 FG FHSAA Class 1A District 11 Championships
59
Levi Benson
10
MN
Foxjets Swim Team
2:11.68 1/6/24
2024 Mid States All Star Champ
60
Jon Pomper
10
MD
North Baltimore Aquatic Club
2:11.68 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
61
Alex Tompa
10
MR
Phoenix Aquatic Club
2:11.77 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
62
Beau Fowler
9
FL
Loggerhead Aquatics
2:11.79 2/29/24
2024 FL Spring Age Group Championships-North
63
Jackson Gardner
10
MR
New York Sharks Aquatics, Inc.
2:11.91 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
64
Jayden Zhao
10
AM
Racer X Aquatics
2:11.94 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
65
Maverick McMeeking
10
FL
Hydro4 Swimming
2:11.99 2/29/24
2024 FL Spring Age Group Championships-North
66
Brandon Infante
10
FG
Blue Marlins Of Hialeah Garden
2:12.02 3/7/24
2024 FG Age Group SCY Champion
67
Josh Hargenrader
10
AM
Steel City Aquatics
2:12.41 3/7/24
2024 AM 2024 SC Age Group Champs
68
Jio Aono
10
CA
Aquazot Swim Club
2:12.47 4/20/24
2024 CA GROUP B - SCAT April C
69
Andrew Gyang
10
CA
Sandpipers of Nevada
2:12.47 3/14/24
2024 SCS Spring Age Group Cham
70
Colby Jankowski
10
OH
Mason Manta Rays
2:12.49 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
71
Anthony Wai
10
PV
Nations Capitol Swim Team
2:12.52 12/7/23
2023 PV NCAP Invitational
72
Jordan Resendez
10
PN
King Aquatic Club
2:12.53 12/8/23
2023 PNS 14&U Short Course Cha
73
Max Vallillo
10
FL
Patriot Aquatics
2:12.71 11/30/23
2023 Winter Classic
74
Ryan Lemons
10
GU
Cypress Fairbanks Swim Club
2:12.71 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
75
Tanner Thomas
10
CA
Coastal Machine Aquatics Club
2:12.73 12/9/23
2023 CA GWSC/SCS WAG
76
Vincent Zhou
10
CA
Brea Aquatics
2:12.76 11/4/23
2023 STOP November SC Age Grou
77
Charlie Hartman
10
PV
Arlington Aquatic Club
2:12.80 1/26/24
2024 USAS IMX Games
78
Hunter Ripley
10
OH
Cincinnati Marlins
2:12.87 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
79
Evan Cech
10
OR
Tualatin Hills Swim Club
2:12.88 12/1/23
2023 Tualatin Hills Holiday Cl
80
Stefan Perelman
10
MR
Staten Island Aquatics Club
2:12.99 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
81
Boyd Rothman
9
CO
Evergreen Hurricanes
2:13.14 2/23/24
2024 CO CSI SCY Age Group Cham
82
Aspen Ralys
10
FL
Area Tallahassee Aquatic Club
2:13.21 9/22/23
2023 SE PCST Speedo Beach Blas
83
Santiago Quevedo
10
BD
EL Paso Border Land Swim Team
2:13.26 9/29/23
2023 NM LCAT Daniel France Memorial Pecan Classic
84
Janiel Espinosa
10
FG
SwimFast
2:13.27 10/7/23
June Woolger IMX Challenge & 5
85
Philip Scharper
9
MD
North Baltimore Aquatic Club
2:13.29 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
86
Justin Huang
10
PC
California Dolphin Swim Team
2:13.39 4/4/24
Pacific Swimming SC Far Wester
87
Julian Ivanov
10
IL
FMC Aquatic
2:13.39 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
88
Leif Dowling
10
FL
Blue Dolfins
2:13.39 2/29/24
2024 FL Spring Age Group Championships-North
89
Graham Bennett
10
VA
Tide Swimming
2:13.39 2/16/24
2024 9-12 Southeast District
90
Piero Bruzzi
10
WI
Madison Aquatic Club
2:13.48 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
91
Daniel Shi
10
FL
Loggerhead Aquatics
2:13.48 2/29/24
2024 FL Spring Age Group Championships-North
92
Connor Kieffer
10
FL
Tampa Bay Aquatic Club
2:13.53 2/29/24
2024 Florida Swimming FLAGS-SO
93
James Veneziano
10
MR
Staten Island Aquatics Club
2:13.54 2/2/24
2024 MR SSC TYR February Freez
94
Leonardo Ra
10
SI
Rancho San Dieguito
2:13.56 4/4/24
Pacific Swimming SC Far Wester
95
Eren Doker
10
CA
Aquazot Swim Club
2:13.59 4/20/24
2024 CA GROUP B - SCAT April C
96
Daniel An
9
CA
Irvine Novaquatics, Inc.
2:13.60 12/8/23
2023 CA SCAT/SCS WAG
97
Ollie Turner
10
FL
Loggerhead Aquatics
2:13.60 11/30/23
2023 Winter Classic
98
Marquis Zhao
10
CA
San Dimas Aquatics
2:13.62 3/2/24
2024 CA PDSC Age Group Champs
99
Quinn Emilio
10
GU
The Woodlands Swim Team
2:13.73 12/1/23
2023 Gulf Age Group Championsh
100
Stephano Villalobos
10
FG
Florida Atlantic Aquatics
2:13.79 3/7/24
2024 FG Age Group SCY Champion
101
Brady Neuman
10
WI
Lake Country Swim Team
2:13.81 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
102
Ivan Weisz
10
OR
Newport Swim Team
2:13.87 3/21/24
2024 Northwest Region Age Group Championships
103
Ethan Olsen
10
NI
Amherst Tiger Sharks
2:13.92 10/27/23
TTSC Halloween Meet
104
Adric Lam
10
NT
Lakeside Aquatic Club
2:13.98 2/2/24
Heart Racer
105
Connor Kim
10
CA
Rose Bowl Aquatics
2:14.00 3/14/24
2024 SCS Spring Age Group Cham
106
Kurt Gartland
10
CA
Max Aquatics
2:14.01 3/14/24
2024 SCS Spring Age Group Cham
107
Grant Hartman
10
MV
Kansas City Blazers
2:14.08 10/27/23
CSC Jim Devine Memorial Invite
108
Emmanuel Gutierrez
10
NE
AnglerFish Aquatics
2:14.09 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
109
Bohdan Orban
10
CA
Los Angeles Swim Club
2:14.10 4/4/24
Pacific Swimming SC Far Wester
110
Julian Stumpf
10
MN
Life Time Minnesota Swim Team
2:14.12 12/16/23
2023 MN AQJT Holiday Invite
111
Luke Morris
10
MV
Columbia Swim Club
2:14.17 2/28/24
2024 MV SC Age Group Champions
112
Emmanuel Guerrero
10
FL
Patriot Aquatics
2:14.22 2/29/24
2024 FL Spring Age Group Championships-North
113
Paul Foley
10
NE
Upper Valley Aquatic Club
2:14.23 2/16/24
2024 NE UVAC 10 & Under Championship
114
Rylan Abraham
10
IL
FMC Aquatic
2:14.29 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
115
Albert Chen
10
GU
Houston Bridge Bats
2:14.30 10/14/23
2023 Autumn Invitational AQUA
116
Ian Fukudome
10
NE
Shawmut Aquatic Club
2:14.32 2/16/24
2024 NE UVAC 10 & Under Championship
117
Michael Tiani
10
FG
Coral Springs Swim Club
2:14.41 3/22/24
2024 FL Sunshine State Showcase
118
Colin Lee
10
PV
Moons Aquatics Club
2:14.51 1/26/24
2024 USAS IMX Games
119
Charlie Huber
10
MA
Pennsylvania Aquatics
2:14.56 1/26/24
2024 USAS IMX Games
120
Jack Arneson
10
PC
Crow Canyon Sharks
2:14.58 11/11/23
Crow Fall Invitiational
121
James Zheng
10
UT
Salt Lake Swim Legends
2:14.59 1/26/24
Tsunami Polar Bear Meet 2024
122
Joseph Wideikis
10
IL
Hinsdale Swim Club
2:14.59 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
123
Cade Miller
10
ST
Alamo Area Aquatic Association
2:14.60 12/8/23
2023 ST AAAA NS Winter Wonderl
124
Logan Eisenbraun
10
MN
Edina Swim Club
2:14.62 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
125
Thomas Bracey
10
AR
Arkansas Dolphins Swim Team
2:14.67 11/30/23
2023 COR CLASSIC
126
Oliver Voss
10
VA
757swim
2:14.78 11/10/23
2023 CGBD Carl Warner Open
127
Elias Kite
9
VA
Virginia Gators
2:14.89 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
128
Dylan Kees
10
NC
Tyde
2:14.96 1/6/24
2024 Tyde Grand Slam 200s Meet
129
Marcus Ognoskie
10
ST
Longhorn Aquatics
2:14.97 1/12/24
2024 ST TXLA New Year's Classi
130
Patrick Sheeran
10
VA
Cavalier Aquatics - Piedmont F
2:15.02 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
131
Noah Tran
10
CA
Irvine Novaquatics, Inc.
2:15.06 3/14/24
2024 SCS Spring Age Group Cham
132
Channing Wensil
9
KY
Etown Dolphins
2:15.06 3/8/24
2024 12 & UNDER Kentucky SCY C
133
Zackary Vlahos
10
KY
Triton Swimming of Louisville
2:15.08 1/19/24
2024 OH CLPR Midwinter Classic
134
Jackson Polasky
10
MN
St Croix Swim Club
2:15.10 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
135
Aiden Pan
10
PV
Dragon Swim Team
2:15.12 10/28/23
2023 PV Loughmiller Memorial I
136
Michael Tolkachov
10
PC
South San Francisco Aquatics
2:15.13 4/4/24
Pacific Swimming SC Far Wester
137
Andrew Torba
10
MR
Qns Aquatic Club
2:15.13 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
138
Ezrah Shapiro
10
ST
Capital of Texas Aquatics
2:15.17 2/16/24
2024 ST STAGS Championships
139
Andrew Kovalev
10
FL
Saint Petersburg Aquatics
2:15.18 2/29/24
2024 Florida Swimming FLAGS-SO
140
Willie Chapman
10
LA
Crawfish Aquatics
2:15.18 2/22/24
2024 LA Louisiana Age Group Short Course State Cha
141
Colin Huwe
10
PC
Milpitas Aquatic Club
2:15.26 3/15/24
2024 Spring Age Group Champion
142
Jayson Clark
10
IL
Patriot Aquatic Club
2:15.27 2/2/24
2024 IL RISE A+
143
Kobe Palmer
10
KY
Swimchester Sailfish
2:15.27 3/8/24
2024 12 & UNDER Kentucky SCY C
144
Leif Dowling
9
FL
Blue Dolfins
2:15.29 11/30/23
2023 Winter Classic
145
Eric Zheng
10
PC
QuickSilver
2:15.38 10/21/23
Gilroy Gators C/B/A+
146
Jack Higginbotham
10
SI
Pacific Swim
2:15.40 11/10/23
2023 SI RSD All Ages A/BB Meet
147
Matthew Spans
10
PV
MACH
2:15.43 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
148
Sawyer Ritchey
10
MA
Parkland Aquatic Club
2:15.44 3/27/24
2024 NI Eastern Zone SC Age Group Championship
149
Guy Soto
10
FG
Cyclones Swim Team
2:15.45 3/7/24
2024 FG Age Group SCY Champion
150
Ronin Huynh
10
CA
Splash Aquatics
2:15.58 10/7/23
2023 CA Seal Beach "Carl W Joh
151
ID Hearne
10
KY
Swimchester Sailfish
2:15.74 3/8/24
2024 12 & UNDER Kentucky SCY C
152
Yeha Joo
10
MR
Phoenix Aquatic Club
2:15.74 1/26/24
2024 MR PAC Winter Invitationa
153
Luke Han
10
PN
Bellevue Club Swim Team
2:15.78 3/21/24
2024 Northwest Region Age Group Championships
154
Tommy Alexander
10
OH
Ft. Meigs YMCA Stingrays
2:15.78 11/17/23
The 2023 Mark J. Braun Fall Cl
155
Nicklas Proniuk
10
ST
Whitecaps of Westlake
2:15.78 2/16/24
2024 ST STAGS Championships
156
Cody Lien
10
MD
Eagle Swim Team
2:15.78 1/12/24
2024 Retriever Classic
157
Grayson Mondragon
10
FL
Gulf Coast Swim Team
2:15.80 11/30/23
2023 Winter Classic
158
Michael Pang
10
CA
Monterey Park Manta Rays
2:15.85 9/23/23
2023 CA Commerce Aquatics SC S
159
Michael Rieck
10
FG
North Palm Beach Swim Club
2:15.85 3/7/24
2024 FG Age Group SCY Champion
160
Bruno Diaz Arceo
10
OR
Tualatin Hills Swim Club
2:15.93 4/19/24
2024 OR THSC INTRASQUAD - APRIL
161
Mato Ivankovic
10
NI
Victor
2:15.95 1/26/24
2024 STAR Winter Challenge
162
George Chernev
10
GA
Tidal Wave Swimming
2:16.01 1/13/24
2024 GA 31st Annual Coaches Invite
163
Mason Tran
10
CA
Irvine Novaquatics, Inc.
2:16.02 4/4/24
Pacific Swimming SC Far Wester
164
Connor Perfect
10
MN
River Falls Swim Club
2:16.10 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
165
Calvin Chavkin
10
AZ
Phoenix Swim Club
2:16.16 2/16/24
2024 AZ PSC Winter Invitational
166
Chris Yang
10
PC
QuickSilver
2:16.16 11/4/23
QSS Short Course Distance/CBA+
167
Chase Hungarter
10
MA
Phoenixville YMCA Swim Team
2:16.31 3/8/24
2024 MA Pennsylvania YMCA Districts - Central
168
Jacob Klecha
10
NC
Marlins of Raleigh
2:16.36 3/14/24
2024 TAC ESSZ AG Sectionals
169
Kaelum Clark
10
WI
Chippewa Valley Ymca Swim Club
2:16.37 3/15/24
2024 WI SSTY WIUP YMCA STATE CHAMPIONSHIP
170
Nikolai Ryndin
10
PN
Bellevue Club Swim Team
2:16.42 2/23/24
2024 PN February Age Group Inv
171
Alexander Romero-Zermeno
10
PV
Rockville Montgomery Swim Club
2:16.53 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
172
Connor Sanchez
9
FL
Clearwater Aquatic Team
2:16.59 2/29/24
2024 Florida Swimming FLAGS-SO
173
James Clark
10
AD
CPP-AD
2:16.59 3/27/24
2024 NI Eastern Zone SC Age Group Championship
174
Isen Wolfe
8
FL
Saint Petersburg Aquatics
2:16.63 2/29/24
2024 Florida Swimming FLAGS-SO
175
Adrian Steven
10
IA
Central Iowa Aquatics
2:16.67 1/6/24
2024 IA DSMY Midwest All Stars
176
Lejen Wei
10
MR
Westchester Aquatic Club
2:16.69 1/20/24
2024 MR WEST Chris Dewey IMX M
177
Caden Normand
10
NC
SwimMAC Carolina
2:16.70 10/13/23
EAC Autumn Invitational 2023
178
David Bao
9
NC
Tac Titans
2:16.71 3/14/24
2024 TAC ESSZ AG Sectionals
179
Danny Ramos
10
FG
Hialeah Swim Club
2:16.82 3/7/24
2024 FG Age Group SCY Champion
180
Ryan Li
10
NC
North Carolina Aquatic Club
2:16.84 3/14/24
2024 TAC ESSZ AG Sectionals
181
Jax Ball
10
SC
City of Charleston Southern Ma
2:16.85 1/12/24
2024 SC HOOS SMRT Trophy Meet
182
Adi Beibit
10
CA
Irvine Novaquatics, Inc.
2:16.87 3/14/24
2024 SCS Spring Age Group Cham
183
Keenan Dawson
10
NC
Star Aquatics
2:16.89 12/15/23
2023 STAR Triad Tropic
184
Benjamin Thomas
10
CA
Irvine Novaquatics, Inc.
2:16.90 3/14/24
2024 SCS Spring Age Group Cham
185
Mark DeVries
10
CA
Temecula Swim Club
2:16.93 12/9/23
2023 CA GWSC/SCS WAG
186
Owen Rodde
10
PC
Burlingame Aquatic Club
2:16.96 3/15/24
2024 Spring Age Group Champion
187
Muunuu Chinzorig
9
IL
Life Time Illinois Swim Team
2:16.96 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
188
Tristan Mijatovic
10
PC
Pleasanton Seahawks
2:17.00 12/1/23
PC Short Course Winter AGC
189
Ashton Womack
10
GU
Eagle Swimming Association
2:17.00 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
190
Jason Xu
9
PV
Rockville Montgomery Swim Club
2:17.00 1/12/24
2024 Retriever Classic
191
Jack Tucker
10
AM
Peters Township Swim Club
2:17.03 1/27/24
2024 AM PTSC Single Age High Point
192
Jasper Van der Velde
10
MA
Boyertown Area YMCA
2:17.07 3/22/24
2024 WV PA YMCA State Championships
193
Beckum Rychnovsky
10
IA
DES MOINES SWIMMING FEDERATION
2:17.12 11/18/23
2023 IA DMSF Fall Invitational
194
John Jacobson
10
SD
Yankton Swim Team
2:17.14 1/19/24
2024 SD SFST January Invite
195
Troy Levenson
10
PV
Rockville Montgomery Swim Club
2:17.16 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
196
William Mclean
10
PC
QuickSilver
2:17.19 12/8/23
2023 Kaua'i Winter Invitationa
197
Tim Johnson
10
WI
Elmbrook Swim Club
2:17.27 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
198
Robert Hagemann
10
MN
Hurricanes Swim Team
2:17.29 12/16/23
2023 MN AQJT Holiday Invite
199
Lucas Bonner
10
NC
Tac Titans
2:17.29 11/10/23
2023 TAC TITANS Big Southern C
200
Hunter Wessel
10
IL
New Trier Aquatics
2:17.30 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
201
Matthew Williams
10
FL
Highlander Aquatic Club
2:17.31 11/30/23
2023 Winter Classic
202
Atlas Urun
10
FL
Bolles School Sharks
2:17.31 11/30/23
2023 Winter Classic
203
Ace Tinsley-Bradford
10
MI
Supernova Swim Team
2:17.36 1/6/24
2024 Mid States All Star Champ
204
Landon Wu
10
GU
First Colony Swim Team, Inc.
2:17.37 10/13/23
2023 FCST Oct Tri Meet
205
Connor Durrell
10
OK
Bartlesville Splash Club
2:17.38 2/23/24
2024 OKS 14-Under SCY State Ch
206
Quinn Zarse
10
IN
Franklin Regional Swim Team
2:17.45 2/9/24
2024 IN FRST 14 &U Provincial Championships
207
Ben Hartley
10
VA
Quest Swimming
2:17.45 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
208
Cooper Redden
9
GU
South Shore Sails
2:17.48 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
209
Spencer Farrington
10
PN
Seattle Metropolitan Aquatic
2:17.50 12/8/23
2023 PNS 14&U Short Course Cha
210
Anthony Dotur
10
CT
Laurel East Hartford YMCA
2:17.52 3/27/24
2024 NI Eastern Zone SC Age Group Championship
211
Alex Fidos
10
MR
Three Village Swim Club
2:17.53 12/14/23
2023 MA LAC Arena Holiday Cup
212
Jackson Chan
10
IL
RISE Aquatic Club
2:17.58 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
213
Mason Baker
10
AK
Chugiak Aquatics Club
2:17.65 3/5/24
2024 AK CAC March Intrasquad
214
Oliver Garcia-Alonso
10
CT
YMCA of Greenwich Marlins Swim
2:17.68 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
215
Jason Lou
10
MN
Aquajets Swim Team
2:17.73 1/27/24
2024 MN HURR Rock Me Like a Hu
216
Jacob Tsaroukian
10
CA
Blast Sharks
2:17.74 9/23/23
2023 TSM Aquatics
217
Mason Patterson
10
VA
Lynchburg Aquatic Club
2:17.74 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
218
Chad Pendleton
9
IN
Club Olympia Swim Team
2:17.79 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
219
Aidan Cleary
10
NC
SwimMAC Carolina
2:17.82 3/14/24
2024 TAC ESSZ AG Sectionals
220
Jonathan Perez
10
NJ
Metro Area Life Time Swimming
2:17.83 12/14/23
2023 MA LAC Arena Holiday Cup
221
Charlie Schrader
10
SE
McCallie / Gps Aquatics
2:17.85 2/15/24
2024 SE Southeastern Winter SC
222
Sutton Schauer
10
NT
Cor
2:17.95 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
223
Ian Sun
10
PC
Alto Swim Club
2:17.96 12/1/23
PC Short Course Winter AGC
224
Cub Stickels
10
NT
Texas Ford Aquatics
2:17.96 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
225
Liam Toner
10
PV
Dragon Swim Team
2:18.01 11/10/23
2023 PV Marlins Invitational
226
Lincoln Hicks
10
MD
North Baltimore Aquatic Club
2:18.05 10/20/23
2023 NBAC Fall Fastival Meet
227
Jackson Bush
10
NT
Lakeside Aquatic Club
2:18.10 2/16/24
North Texas Short course 14 &
228
Jack Brisley
10
CA
San Dimas Aquatics
2:18.11 11/18/23
2023 CA OTTR/YST Thanksgiving
229
Garrett Hoolihan
10
GU
Tomball Area Swim Club
2:18.13 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
230
Miles Lee
9
CO
Riptide Swim Team
2:18.15 2/23/24
2024 CO CSI SCY Age Group Cham
231
Justin Lu
10
MR
Long Island Aquatic Club
2:18.15 10/7/23
2023 MR AGUA Season Starter In
232
Luka Zverev
10
FL
Sarasota Sharks
2:18.16 2/29/24
2024 Florida Swimming FLAGS-SO
233
Anatolie Badila
10
SE
Greater Pensacola Aquatic Club
2:18.16 2/15/24
2024 SE Southeastern Winter SC
234
Luke Pritchett
10
IE
Ellensburg Area Swim Team
2:18.24 1/6/24
January Storm
235
Dodge Gilders
10
OH
Bobcat Swim Club
2:18.24 12/8/23
2023 OH Mako Holiday Spirit C
236
Andrew Orth
9
IN
Greater Evansville Aquatic Tea
2:18.25 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
237
Ethan Senakiewich
10
MI
Sailfish Swim Club
2:18.30 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
238
Declan Buchholz
10
IL
Woodstock Dolphins
2:18.32 1/19/24
2024 MMSC Winter Invite
239
Avery Sorg
10
OH
Rocket Swim Club
2:18.35 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
240
Laith Aldaiel
10
AZ
Arizona Aquatic Club
2:18.37 3/7/24
2024 AZ AZSI SC Age Group State Championship @FAST
241
Jaxon Mahn
10
MN
Red Wing Swim Club
2:18.37 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
242
Murillo Ribeiro
10
AZ
Arizona Dolphins
2:18.39 3/22/24
Southwest Age Group Regional
243
Max Marshall
10
IL
Life Time Illinois Swim Team
2:18.41 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
244
River Nicholl
10
ST
Alamo Area Aquatic Association
2:18.41 11/20/23
2023 AAAA AH Turkey Trot
245
Brandon Chen
10
NJ
Meadowlands Sharks
2:18.43 3/27/24
2024 NI Eastern Zone SC Age Group Championship
246
Reevison Trumpower
9
OH
Rocket Swim Club
2:18.44 2/2/24
2024 OH CM TYR Winter Invite
247
Banks Cooler
10
NC
SwimMAC Carolina
2:18.44 10/28/23
2023 SwimMAC Carolina vs. Dyna
248
Jaylen Zhang
10
PC
QuickSilver
2:18.48 4/4/24
Pacific Swimming SC Far Wester
249
Leo Ramos
10
IL
Fox Valley Family YMCA Aqua Fo
2:18.48 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
250
Luke Masneri
10
NC
Greensboro Community YMCA
2:18.48 3/14/24
2024 USRY Short Course Champs
251
Rory Donohue
10
IN
Valparaiso Swim Club
2:18.52 12/8/23
2023 IN VSC Holly Jolly Invitational
252
Henry Linowski
10
PN
Olympic Cascade Aquatics
2:18.54 3/21/24
2024 Northwest Region Age Group Championships
253
Luke Grant
10
CT
Laurel East Hartford YMCA
2:18.55 1/27/24
2024 CT HHAC Invite
254
Aiden Lautman
10
CA
Rose Bowl Aquatics
2:18.58 1/20/24
2024 SCS All-Star Festival
255
Edgar Simonauskas
10
NJ
Scarlet Aquatics
2:18.58 1/26/24
2024 USAS IMX Games
256
Ben Farmer
10
NI
Pack Swim Team of Pittsford
2:18.60 3/27/24
2024 NI Eastern Zone SC Age Group Championship
257
Lucas Ren
10
IL
NASA Wildcat Aquatics
2:18.65 1/12/24
2024 IL PAC Patriot Pride Winter Prelim Final
258
Axel Phillips
10
SE
Greater Pensacola Aquatic Club
2:18.67 9/22/23
2023 SE PCST Speedo Beach Blas
259
Nick Levesque
10
NC
Marlins of Raleigh
2:18.68 2/15/24
2024 NCS SC AG Champs
260
Adam King
10
AZ
Scottsdale Aquatic Club
2:18.69 1/26/24
2024 AZ SAC Winter Invite
261
Benett Christel
10
FL
Tampa Bay Aquatic Club
2:18.69 9/8/23
KAH20 Coach Kelley Allen Memor
262
Jacob Laborde
10
WY
Capital City Aquatics
2:18.70 3/21/24
2024 Northwest Region Age Group Championships
263
Adrian Lien
10
MR
Long Island Aquatic Club
2:18.74 12/7/23
2023 PV NCAP Invitational
264
Audric Almetus
10
SN
Dart Swimming
2:18.76 3/22/24
Southwest Age Group Regional
265
Talin Hock
10
WI
Green Bay Swim Club
2:18.79 10/21/23
ASC Spooky Splash Spectacular
266
Teddy Hendricks
10
NT
City of Plano Swimmers
2:18.79 2/16/24
North Texas Short course 14 &
267
Dennis Wu
10
NE
Bluefish Swim Club
2:18.79 1/5/24
2024 NE ABFPHX Trials Finals w Distance
268
Charles Jensen-Abbott
10
MI
South Central Swim
2:18.80 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
269
Jordan Wu
10
CA
Aquazot Swim Club
2:18.81 4/4/24
Pacific Swimming SC Far Wester
270
Landen Vien
10
PC
Pleasanton Seahawks
2:18.81 1/13/24
CROW C B BB+ JANUARY 2024
271
Dylan Liang
10
CA
Irvine Novaquatics, Inc.
2:18.82 11/17/23
CA 2023 NOVAmber Intrasquad Me
272
Neo Thabane
10
FL
The Berkeley Barracudas
2:18.82 10/13/23
2023 GTSA TYR Swim Classic
273
Alfonso Esteban
10
FL
Patriot Aquatics
2:18.82 2/2/24
Hydro4 Arena Winter Open
274
Wynn Wheatley
10
NC
SwimMAC Carolina
2:18.83 3/14/24
2024 TAC ESSZ AG Sectionals
275
Beckett Bordi
10
CA
Arcadia Riptides Swim Club
2:18.84 3/14/24
2024 SCS Spring Age Group Cham
276
Byron Bahrami
10
ST
Nitro Swim Team
2:18.85 11/30/23
2023 COR CLASSIC
277
River Simpkins
10
FG
North Palm Beach Swim Club
2:18.91 12/7/23
33rd Annual Winter Championshi
278
Alex Frias
10
BD
EL Paso Border Land Swim Team
2:18.98 9/29/23
2023 NM LCAT Daniel France Memorial Pecan Classic
279
Patrick Wang
10
CA
La Mirada Armada
2:18.99 12/2/23
2023 Blast Sharks WAG Last Dit
280
Toby Smeltzer
10
GU
Eagle Swimming Association
2:18.99 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
281
Rylan Grissom
10
CO
Fort Collins Area Swim Team
2:19.00 12/1/23
2023 CO CSI Pioneer Open
282
Caden Bannan
10
SI
Rancho San Dieguito
2:19.00 4/4/24
Pacific Swimming SC Far Wester
283
Kyle de Vries
9
ST
Alamo Area Aquatic Association
2:19.00 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
284
Oliver Queen
10
VA
Cca Marlins
2:19.04 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
285
Felipe Marin
10
GU
Magnolia Aquatic Club
2:19.05 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
286
Ryan Whitlock
10
MA
Phoenixville YMCA Swim Team
2:19.11 10/27/23
2023 MA WCAY Monster Mash IMX
287
Jace Buscher
10
HI
Academy Swim Club - Hawaii
2:19.13 2/22/24
2024 HI Hawaiian Swimming SCY
288
Arinze Acholonu
10
PV
Nations Capitol Swim Team
2:19.13 1/26/24
2024 USAS IMX Games
289
Andy Bi
10
PC
California Dolphin Swim Team
2:19.16 9/30/23
Orinda Aquatics SC C/B/BB+
290
Landon Dedinsky
10
MI
Plymouth Canton Cruisers
2:19.18 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
291
Reid Robinson
10
IL
Chicago Wolfpack Aquatic Club
2:19.21 11/17/23
2023 IL HSC FMC Speedo Classic
292
Bryce Boudreau
9
MR
Three Village Swim Club
2:19.21 1/26/24
2024 USAS IMX Games
293
Theodore Prabhu
10
NC
SwimMAC Carolina
2:19.22 2/15/24
2024 NCS SC AG Champs
294
Jude Raney
10
IN
Duneland Swim Club
2:19.24 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
295
Owen Hawkins
10
GU
Ambush Swimming
2:19.24 2/16/24
2024 Gulf 14 & Under Champs (N
296
Mickey Jokulis
10
GA
Aiken-Augusta Swim League
2:19.30 3/22/24
2024 GA Northeastern Divisionals
297
Max Norton
10
ST
Nitro Swim Team
2:19.30 1/12/24
2024 ST TXLA New Year's Classi
298
Max Pestrikov
9
MR
Badger Swim Club
2:19.31 3/27/24
2024 NI Eastern Zone SC Age Group Championship
299
Henry Green
10
HI
Kamehameha Swim Club
2:19.32 2/22/24
2024 HI Hawaiian Swimming SCY
300
Vahan Matsakyan
10
NC
SwimMAC Carolina
2:19.35 2/15/24
2024 NCS SC AG Champs
301
McCulloch Morrison
10
VA
Lynchburg YMCA
2:19.36 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
302
Kyson Carrera
10
CA
Irvine Novaquatics, Inc.
2:19.38 12/8/23
2023 CA SCAT/SCS WAG
303
Alexander Tong
10
CA
Alpha Aquatics
2:19.40 12/8/23
2023 CA RAA/SCS WAG
304
Jonathan Reeder
9
IN
Duneland Swim Club
2:19.41 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
305
Harrington Morgan
10
SI
Pacific Swim
2:19.43 3/16/24
2024 SI CAST ALL AGES NTS
306
Thomas Thorum
10
UT
Olympus Aquatics Swimming
2:19.44 12/15/23
2023 Olympus Aquatics IMR II
307
Ron Krapf
10
IL
Homewood Flossmoor Swim Club
2:19.47 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
308
Reid Doolittle
10
SN
Sierra Marlins Swim Team
2:19.48 3/22/24
Southwest Age Group Regional
309
Matthew Bartisius
10
IL
Lyons Aquatics
2:19.48 2/2/24
2024 IL LYON TYR Classic
310
Adrian Diaz
10
CA
Desert Aquatics
2:19.49 3/14/24
2024 SCS Spring Age Group Cham
311
Oscar Jovic
10
IL
Hinsdale Swim Club
2:19.56 2/23/24
2024 IL HSC Winter Regional Ch
312
Daniel Chen
10
CA
Aquazot Swim Club
2:19.58 1/20/24
2024 SCS All-Star Festival
313
Ethan Cheung
10
SN
Sierra Marlins Swim Team
2:19.61 3/22/24
Southwest Age Group Regional
314
Austin Woodruff
10
VA
Lynchburg YMCA
2:19.63 11/4/23
CA-Y & LY & RAYS Tri Meet
315
Ilgaz Ustun
10
CA
Alpha Aquatics
2:19.64 1/27/24
2024 CA TORR Polar Plunge
316
Mipham Yonten
10
MI
Sailfish Swim Club
2:19.64 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
317
Layten Norem
10
IA
Ames Cyclone Aquatics Club
2:19.64 10/13/23
2023 IA ACAC Tim Jenks Autumn Opener Invite
318
Adino Misany
9
WI
Schroeder YMCA Swim Team
2:19.64 9/23/23
2023 WI SSTY TRI MEET
319
Jack Redemann
10
PC
Thunder Coast Aquatics
2:19.68 11/18/23
Thankswimming Classic 2023
320
Maksym Marshchivskyi
9
CA
Blast Sharks
2:19.70 3/14/24
2024 SCS Spring Age Group Cham
321
Gavin Eubanks
10
PV
The Fish
2:19.71 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
322
Micah Bess
10
PV
Rockville Montgomery Swim Club
2:19.71 12/14/23
2023 Riley Eaton Holiday Invit
323
Calum Bass
10
FG
Swim Fort Lauderdale
2:19.72 3/7/24
2024 FG Age Group SCY Champion
324
Ryan Mehdizadeh
10
PV
Nations Capitol Swim Team
2:19.72 11/3/23
2022 Mid-Atlantic AG Champions
325
John Groves
10
GA
Aiken-Augusta Swim League
2:19.75 3/22/24
2024 GA Northeastern Divisionals
326
Phillip Bulankov
10
PC
Alto Swim Club
2:19.80 10/27/23
2023 SUNN Fall Classic
327
Ashton Largent
10
AZ
Gold Medal Swim Club
2:19.81 9/22/23
2023 AZ SAC Swimtember Invite
328
Cooper Maceno
10
AM
Sampson Family YMCA
2:19.83 12/14/23
2023 AM 61st ANNUAL CHRISTMAS MEET
329
Jason Xiang
9
CA
Irvine Novaquatics, Inc.
2:19.85 2/24/24
CA 2024 NOVA February Age-Grou
330
Duncan Adams
10
IL
Scout Aquatics
2:19.86 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
331
Blake Peters
10
MA
Elizabethtown Aquatic Club
2:19.86 2/16/24
2024 MA WSY Presidents Day Invite
332
Reid Miley
10
OH
Dayton Raiders Swim Club
2:19.87 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
333
Cruz Friends
10
NJ
Metro Area Life Time Swimming
2:19.88 12/14/23
2023 MA LAC Arena Holiday Cup
334
Thomas Keily
10
SC
Y-Spartaquatics Swim Club
2:19.90 3/15/24
2024 Swim Atlanta Best of the
335
Lucas Anderson
10
NE
Executive Swim Club
2:19.90 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
336
Will Arcarese
10
VA
Nova South
2:19.90 11/11/23
NOVA Cranberry Contender
337
Tristan Cary
10
ST
Alamo Area Aquatic Association
2:19.96 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
338
Evan Neuman
10
MV
Ad Astra Area Aquatics
2:19.98 2/28/24
2024 MV SC Age Group Champions
339
Callum Hoffmann
10
CA
San Clemente Aquatic Team
2:19.99 12/8/23
2023 CA SCAT/SCS WAG
340
Hunter Gumbayan
10
FL
SwimRise Aquatics
2:20.01 2/29/24
2024 FL Spring Age Group Championships-North
341
Colin Davis
10
IN
Fishers Area Swimming Tigers
2:20.02 11/3/23
2023 IN CON Skypoint Transit Invitational
342
Nikolas Sanness
10
VA
Tide Swimming
2:20.02 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
343
Peyton Turner
10
MA
Suburban Seahawks Club
2:20.02 2/10/24
2024 MA JW Sweetheart Closed Developmental Meet
344
Z Donlan
10
IL
Scout Aquatics
2:20.04 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
345
Jack Dedeaux
10
CA
Mission Viejo Nadadores
2:20.11 2/16/24
2024 CA MVN AAPI Lunar Festiva
346
Skyler Malkowicz
9
FL
Sarasota Sharks
2:20.11 12/1/23
2023 Speedo Gator Holiday Clas
347
Noah Quinto
10
CA
Riverside Aquatics Association
2:20.16 2/3/24
2024 CA Eastern Committee AB C
348
Joel Taylor
9
CA
Mission Viejo Nadadores
2:20.17 2/16/24
2024 CA MVN AAPI Lunar Festiva
349
Oscar Lans Mendoza
10
FG
Coral Springs Swim Club
2:20.20 10/7/23
June Woolger IMX Challenge & 5
350
Jace Hartz
10
GU
Texas Elite Swim Team
2:20.23 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
351
Gabe Grant
10
CT
Laurel East Hartford YMCA
2:20.23 1/27/24
2024 CT HHAC Invite
352
Alex Waltner
10
PC
Livermore Aqua Cowboys
2:20.25 4/4/24
Pacific Swimming SC Far Wester
353
Nathan Chen
10
MD
Columbia Aquatics Association
2:20.28 1/12/24
2024 Retriever Classic
354
James Allen
10
WI
Madison Aquatic Club
2:20.31 2/2/24
2024 Schroeder YMCA A+ Present
355
Caden Baker
10
AZ
Mesa Aquatic Club
2:20.34 12/8/23
2023 AZ PSC Candy Cane Classic
356
Andrew Holter
10
MI
Rapids Area YMCA
2:20.35 3/15/24
2024 LE Greal Lakes Y Meet
357
Kevin Sanchez Rojas
10
IN
Crown Point Swim Club
2:20.37 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
358
Cole McKinney
9
CA
Splash Aquatics
2:20.38 3/14/24
2024 SCS Spring Age Group Cham
359
Cooper Thomas
10
OH
RC Durr Family YMCA
2:20.39 12/1/23
Cardinal Christmas Classic
360
Andrew Pelaez
9
PV
The Fish
2:20.40 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
361
Gabriel Ferrer
10
FG
South Florida Aquatic Club
2:20.41 11/17/23
2023 SOFL0 Last Chance And Hol
362
Chase Galloway
9
NC
Tyde
2:20.41 3/14/24
2024 USRY Short Course Champs
363
Nathan Kastanes
10
AZ
Arizona Dolphins
2:20.47 3/22/24
Southwest Age Group Regional
364
Eli Voss
10
OZ
CSP Tideriders
2:20.52 10/27/23
CSC Jim Devine Memorial Invite
365
Miles Cerbone
9
NJ
Greater Somerset County YMCA
2:20.52 2/23/24
2024 NJ AP YMCA 12 Under State Championship
366
Andy Wen
10
MA
Upper Main Line YMCA
2:20.53 12/7/23
2023 East Coast WinterFest
367
Carter Adams
9
CO
Front Range Barracudas Swim Cl
2:20.54 2/23/24
2024 CO CSI SCY Age Group Cham
368
Brody Sodahl
10
MN
West Express Swim Team
2:20.54 12/9/23
2023 MN MTKA TYR Team Challenge
369
Jack Harrold
10
MA
York YMCA Swimming
2:20.54 10/6/23
2023 MA YY Bill Schmidt Invite
370
James Zheng
10
CA
Los Angeles Swim Club
2:20.56 3/14/24
2024 SCS Spring Age Group Cham
371
Justin Zhao
10
NJ
Scarlet Aquatics
2:20.57 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
372
Peyton Lee
10
HI
Hickam Hurricanes
2:20.58 12/16/23
2023-HI- Oahu A+ Meet
373
Maddox Frend
10
MN
Aquajets Swim Team
2:20.58 2/2/24
2024 Schroeder YMCA A+ Present
374
Patrick Cahill
10
IL
Chicago Wolfpack Aquatic Club
2:20.61 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
375
Benjamin McPherson
8
OH
Oak Hills Youth Athletics
2:20.66 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
376
Bruce Chen
10
PC
Pleasanton Seahawks
2:20.68 11/11/23
Crow Fall Invitiational
377
Sam Branch
10
MD
Monocacy Aquatic Club
2:20.71 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
378
Matthias Atrous
10
FL
Patriot Aquatics
2:20.77 11/10/23
2023 Patriot Aquatics Winter I
379
Carl Arnrup
10
AZ
Life Time Arizona Swim Team
2:20.78 2/16/24
2024 AZ PSC Winter Invitational
380
Jasper Ye
9
CA
Aquazot Swim Club
2:20.79 11/17/23
2023 CA MVN Turkey Classic
381
Alix Kosinski
10
CA
Tsm Aquatics
2:20.79 2/23/24
2024 Pacific Committ SC Champ
382
Patrick Ilonta
10
FG
Swim Fort Lauderdale
2:20.81 11/17/23
2023 RAFC Almost Turkey Invita
383
Luke Jenkins
10
OH
Cincinnati Marlins
2:20.82 11/3/23
2023 IN CSC Fall Frenzy
384
Michael White
10
NC
YMCA of the Triangle Area (Yot
2:20.82 11/30/23
30th Annual YOTA/Arena Capital
385
Denis Yazvin
10
ST
High Performance Aquatic
2:20.85 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
386
Lucas Popa
10
MA
Reading YMCA
2:20.85 1/28/24
2024 MA PennDel North Distance Meet
387
Bryson Doran
10
MR
Qns Aquatic Club
2:20.93 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
388
Nicholas Trosman
10
MR
Match Point Nyc
2:20.95 3/27/24
2024 NI Eastern Zone SC Age Group Championship
389
Carter Nance
9
VA
Coast Guard Blue Dolphins
2:20.95 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
390
Cooper Hull
10
MA
Hershey Aquatic Club
2:20.97 3/9/24
2024 MA MASI 10 & Under Short Course Championships
391
Kevin Bruno
10
FL
Saint Petersburg Aquatics
2:20.98 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
392
Liam Hennis
10
NC
Tyde
2:20.98 11/11/23
2023 John Dewey Invitational
393
Dyllan Tran
10
CA
Rosemead Rapids
2:20.99 10/14/23
2023 CA Cerritos SC Swim Meet
394
Owen Hallett
9
CA
Dare Aquatics
2:21.00 2/17/24
2024 Metro Committee Short Cou
395
Lachlan Allmaras
10
GU
Swim Streamline at Northampton
2:21.03 2/2/24
2024 Fleet Mardi Gras Extravag
396
Reilly Green
10
IA
SOUTHEAST AQUATICS
2:21.04 1/19/24
2024 IA DSMY Skywalk Open
397
Dominic Valdriz
10
CA
Chino Hills Aquatics Chs Swim
2:21.11 2/3/24
2024 CA Eastern Committee AB C
398
Briggs Blackburn
10
GU
Swim Streamline at Northampton
2:21.11 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
399
Thomas Kalinowski
10
MA
Wilmington Aquatic Club
2:21.13 12/7/23
2023 PV NCAP Invitational
400
Matias Tiani
10
FG
Coral Springs Swim Club
2:21.14 12/15/23
Holiday Champs - 2023
401
Grey Nelson
10
NC
Tac Titans
2:21.15 2/15/24
2024 NCS SC AG Champs
402
Luohan Chen
9
PV
Dragon Swim Team
2:21.16 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
403
Miles Balmaceda
10
LA
Nu Wave Swim Club
2:21.18 2/22/24
2024 LA Louisiana Age Group Short Course State Cha
404
Daichi Cheng-Tanaka
10
IL
NASA Wildcat Aquatics
2:21.19 2/2/24
2024 Schroeder YMCA A+ Present
405
Callen Dai
10
AZ
Flying Fish Arizona Swim Team
2:21.21 11/30/23
2023 AZ FAST Winter Lights
406
David Li
8
CA
Brea Aquatics
2:21.29 4/20/24
2024 CA GROUP C - SCAT April C
407
William Wang
10
FL
Blue Dolfins
2:21.30 2/29/24
2024 FL Spring Age Group Championships-North
408
Kai Rodriguez
10
FG
Blue Marlins Of Hialeah Garden
2:21.30 1/27/24
CANES Winter Invite 2024
409
Jack Kessler
10
IL
Hinsdale Swim Club
2:21.31 11/17/23
2023 IL HSC FMC Speedo Classic
410
Archer Northway
10
AZ
Flying Fish Arizona Swim Team
2:21.32 11/30/23
2023 AZ FAST Winter Lights
411
Michael Albertini
10
FG
Plantation Swim Team
2:21.32 3/22/24
2024 FL Sunshine State Showcase
412
Jameson Ash
10
MA
Westtown Aquatics Program
2:21.34 3/27/24
2024 NI Eastern Zone SC Age Group Championship
413
Parker Balasabas
10
GA
Chattahoochee Gold Swim Club
2:21.37 10/7/23
Gold Kickoff 2023
414
Michael Wanless
10
NT
Rockwall Aquatic Center of Exc
2:21.38 11/30/23
2023 COR CLASSIC
415
Logan Power
10
NJ
Jersey Flyers Aquatic Club
2:21.40 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
416
David Wu
10
MA
York YMCA Swimming
2:21.40 10/6/23
2023 MA YY Bill Schmidt Invite
417
Jameson Mount
10
PV
Nations Capitol Swim Team
2:21.42 12/7/23
2023 PV NCAP Invitational
418
Camden Mueller
9
VA
Coast Guard Blue Dolphins
2:21.42 3/21/24
2024 SwimRVA Shamrock Showdown
419
Layton Barrett
10
VA
SwimRVA
2:21.44 10/6/23
SwimRVA BLASTOFF
420
Sebastian Figueroa-Chabrier
10
MD
Fox Swim Club
2:21.45 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
421
Reddick Perkins
9
VA
757swim
2:21.45 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
422
Yulian Satheesh
10
CA
Sandpipers of Nevada
2:21.46 2/16/24
2024 TYR Desert Committee Cham
423
Mason Molenaur
10
NC
SwimMAC Carolina
2:21.49 1/26/24
2024 TYR Western Open
424
Josh Fan
10
NI
Pack Swim Team of Pittsford
2:21.52 4/20/24
2024 NI PACK Spring Splash
425
Jack Drummey
10
CT
Westport Weston Family YMCA Wa
2:21.53 10/27/23
2023 CT WYW Halloween Spooktakular
426
Grayson Swanson
10
PC
Crow Canyon Sharks
2:21.54 3/15/24
2024 Spring Age Group Champion
427
Dahbin Walters
10
PC
Hills Hurricane Swimming
2:21.56 3/15/24
2024 Spring Age Group Champion
428
Michael Zheng
10
CA
Brea Aquatics
2:21.58 4/20/24
2024 CA GROUP C - SCAT April C
429
Eli Purdin
10
WI
Madison Aquatic Club
2:21.59 2/2/24
2024 Schroeder YMCA A+ Present
430
Rory Murray
10
NJ
New Jersey Race Club
2:21.59 2/3/24
2024 LIFE Kiss My Splash
431
Shep Jennings
10
CT
Darien Community YMCA
2:21.62 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
432
Dylan Cheng
10
PC
Burlingame Aquatic Club
2:21.63 11/17/23
PSL Pumpkin Spice Lover CBA+ M
433
Nolan Byard
10
IN
Hobart Swim Club
2:21.63 10/7/23
2023 IN PPSC Haunter Heats Fall Invite
434
Ethan Lesnau
10
MI
Plymouth Canton Cruisers
2:21.64 2/2/24
Polar Plunge
435
Riggins Hill
10
VA
Virginia Gators
2:21.64 12/7/23
2023 WV Club Mountaineer Speedo Invite
436
Francis Hei
9
CA
Brea Aquatics
2:21.68 3/14/24
2024 SCS Spring Age Group Cham
437
Tyson Gholston
10
OH
Powel Crosley Jr YMCA
2:21.68 12/8/23
2023 Ohio River Challenge
438
Connor Revin
9
AR
Northwest Arkansas Aquatics
2:21.69 11/30/23
2023 COR CLASSIC
439
Mat Zipunnikov
10
MD
Meadowbrook Swim Team
2:21.69 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
440
Derek Wei
10
SI
Pacific Swim
2:21.71 4/4/24
Pacific Swimming SC Far Wester
441
Walker Williams
9
VA
Lynchburg Aquatic Club
2:21.72 2/23/24
SW District Champs 9 & Over
442
Thomas Wasif
10
OK
Jenks Trojan Swim Club
2:21.73 2/23/24
2024 OKS 14-Under SCY State Ch
443
Lucas Angel
10
CA
Santa Barbara Swim Club
2:21.76 10/21/23
2023 CA October Coastal SBSC M
444
Stephen Mah
10
CA
Canyons Aquatic Club
2:21.77 12/15/23
2023 TYR Las Vegas Super Final
445
Holden Jickling
10
SC
City of Charleston Southern Ma
2:21.77 3/14/24
2024 TAC ESSZ AG Sectionals
446
Lian Le Roux
10
SN
Sierra Marlins Swim Team
2:21.79 4/4/24
Pacific Swimming SC Far Wester
447
Jacob Li
10
FL
Gator Swim Club
2:21.80 1/12/24
2024 FAST Polar Bear Plunge
448
Eric Zhang
10
PV
Rockville Montgomery Swim Club
2:21.80 12/14/23
2023 Riley Eaton Holiday Invit
449
Cadel Schwartz
10
VA
Quest Swimming
2:21.83 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
450
Calvin Bielicki
10
PC
Napa Valley Swim Team
2:21.86 12/1/23
PC Short Course Winter AGC
451
Keaton Hubbard
10
SE
Excel Aquatics
2:21.87 9/15/23
2023 Fall Fest Open
452
Martin Fisherman
10
MR
Trident Aquatic Club
2:21.87 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
453
Josh Swinehart
10
CA
Mission Viejo Nadadores
2:21.88 2/16/24
2024 CA MVN AAPI Lunar Festiva
454
Quinn Mangan
10
MA
Central Bucks Family YMCA Dolp
2:21.89 12/14/23
2023 MA LAC Arena Holiday Cup
455
Jake Cockman
10
NC
Marlins of Raleigh
2:21.92 3/14/24
2024 TAC ESSZ AG Sectionals
456
Ashton Kao
9
CA
Aquazot Swim Club
2:21.94 12/8/23
2023 CA SCAT/SCS WAG
457
Ronan Bilow
10
GU
Swim Houston Aquatics Center
2:21.96 10/14/23
2023 Autumn Invitational AQUA
458
Gianluca Corti
10
OH
Miami University Aquatic Club
2:21.97 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
459
Bryson Perak
10
SN
North State Narwhals
2:21.99 4/4/24
Pacific Swimming SC Far Wester
460
Luca Minutella
10
VA
Cavalier Aquatics - Piedmont F
2:21.99 1/27/24
Cavalier Aquatics Dual vs Lync
461
Jojo Sarraute
10
MN
Edina Swim Club
2:22.01 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
462
Owen Meier
10
OH
Blue Ash YMCA Swim Team
2:22.01 3/15/24
2024 LE Greal Lakes Y Meet
463
Henry Cooper
10
PV
The Fish
2:22.04 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
464
Lorenz Fahnenschmidt
9
FG
Saint Andrew's Aquatics
2:22.05 9/16/23
2023 Sunrise September Open In
465
Heyward Loichinger
10
SC
City of Charleston Southern Ma
2:22.05 1/12/24
2024 SC HOOS SMRT Trophy Meet
466
Henry Edwards
10
PV
MACH
2:22.06 11/10/23
2023 PV November Open - Provid
467
Carter Harrison
10
GU
Blue Tide Aquatics
2:22.08 1/19/24
COPS Greater Southwest
468
Thomas Wheeler
10
MI
Birmingham Blue Dolphins
2:22.14 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
469
Jace Obleman
10
MN
South Metro Storm Swim Club
2:22.15 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
470
Ethan Zimmerman
10
GA
Low Country Aquatic Club
2:22.15 12/16/23
2023 GA Winter Sprinter
471
Willem McQueen
10
WI
Woodson Y Northern Swimmers
2:22.16 3/15/24
2024 WI SSTY WIUP YMCA STATE CHAMPIONSHIP
472
Jake Rosenbarger
10
IN
Greater Evansville Aquatic Tea
2:22.17 12/8/23
2023 IN NAT Jingle Jamboree
473
Aaden Herb
10
LE
Green YMCA Barracudas Swim Tea
2:22.17 12/10/23
2023 LE CFYN Sleigh23
474
William Diehl
10
MA
York YMCA Swimming
2:22.17 3/2/24
2024 MA YSCAP League Championship Meet
475
Ian Horner
10
CO
Rocky Mountain Rapids Swim Tea
2:22.19 2/23/24
2024 CO CSI SCY Age Group Cham
476
Edward Prasetyo
10
NT
City of Plano Swimmers
2:22.19 10/7/23
2023 COR October A-BB
477
Mac Thompson
10
CT
Laurel East Hartford YMCA
2:22.21 1/27/24
2024 CT HHAC Invite
478
Arthur Odnoblyudov
10
PC
Diablo Aquatics Devil Rays
2:22.22 3/23/24
TERA SCY C/B/BB+ Meet
479
Cooper Jankun
10
FL
Patriot Aquatics
2:22.23 11/10/23
2023 Patriot Aquatics Winter I
480
Blake Kadlic
10
FL
Piranhas YMCA Palm Harbor
2:22.24 2/29/24
2024 Florida Swimming FLAGS-SO
481
Taiki Sario
10
CA
Brea Aquatics
2:22.29 3/14/24
2024 SCS Spring Age Group Cham
482
Wes Begin
9
PV
Rockville Montgomery Swim Club
2:22.30 1/26/24
2024 USAS IMX Games
483
William Parsons
10
SE
Ensworth Aquatics
2:22.31 2/24/24
2024 SES Region 1 & 8 and Unde
484
Jin Nakajima
10
OR
Beaverton Area Aquatics Club
2:22.32 2/17/24
2024 Arena Short Course 10&U C
485
Henry Sanders
10
CO
Team Sopris Swimming
2:22.33 1/27/24
2024 CO Montrose Marlins Polar
486
Ben Martin
10
IA
Greater Des Moines YMCA
2:22.34 2/16/24
2024 IA IASI Age Group Championships
487
Logan McLaughlin
10
IL
Coho Swim Club
2:22.35 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
488
Ryan Johnson
10
FG
Sunrise Swimming
2:22.37 1/19/24
SPEEDO CUP CLOSED INVITE
489
VISHWAK PATIL
10
IL
Fox Valley Swim Team
2:22.45 10/27/23
2023 IL FOX Fall Classic
490
Joshua Lee
10
SE
Auburn Aquatics
2:22.50 2/15/24
2024 SE Southeastern Winter SC
491
Will Wallin
10
VA
Nova South
2:22.52 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
492
Alex Zheng
10
CA
Brea Aquatics
2:22.53 4/20/24
2024 CA GROUP C - SCAT April C
493
Edward Laux
10
VA
Nova South
2:22.56 2/16/24
Central District 9-12 Year Old
494
Grayson Groff
10
NC
Lifetime Swim Team North Carol
2:22.58 3/15/24
2024 Swim Atlanta Best of the
495
Heber Sun
10
PC
Alto Swim Club
2:22.59 3/29/24
Alto Rock the Blocks Invitatio
496
Danila Shishkin
9
SE
Auburn Aquatics
2:22.59 2/15/24
2024 SE Southeastern Winter SC
497
Cameron Law
10
IN
Duneland Swim Club
2:22.61 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
498
Fritz Rusche
10
AM
Fox Chapel Killer Whales
2:22.63 3/7/24
2024 AM 2024 SC Age Group Champs
499
Jacob Roddin
10
PV
MACH
2:22.63 1/26/24
2024 PV Green and Orange Bowl
500
Kevin Kubasik
8
CA
Mission Viejo Nadadores
2:22.73 1/27/24
2024 CA TST January SCY
501
Deniz Cankaya
10
PN
Wave Aquatics
2:22.73 10/21/23
2023 PN IST Fall Open
502
Skyler Henry
10
AZ
Scottsdale Aquatic Club
2:22.74 1/26/24
2024 AZ SAC Winter Invite
503
Aahan Gupta
10
IN
Club Olympia Swim Team
2:22.74 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
504
Shawn Deveney
10
MA
Jersey Wahoos
2:22.75 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
505
Jaxon Bayne
9
MW
Greater Omaha Aquatics Leopard
2:22.80 2/2/24
2024 MW SCSC President's Day M
506
Leo Mancuso
10
AZ
Gold Medal Swim Club
2:22.81 3/7/24
2024 AZ AZSI SC Age Group State Championship @FAST
507
Ben Schroeder
9
IN
Indiana Swim Team
2:22.82 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
508
Nathan Wu
10
CA
Irvine Novaquatics, Inc.
2:22.83 10/20/23
CA 2023 NOVA IMX Meet
509
Sean Severance
10
AZ
Flagstaff Snow Sharks
2:22.86 2/16/24
2024 AZ PSC Winter Invitational
510
Khaled Labyed
10
SI
North Coast Aquatics
2:22.87 3/22/24
Southwest Age Group Regional
511
Jonathan Ko
10
CA
Chino Hills Aquatics Chs Swim
2:22.88 12/1/23
2023 CA CCAQ WAG Last Ditch UP
512
William Lin
10
FL
Loggerhead Aquatics
2:22.88 2/24/24
2024 Area 1 Spring Championshi
513
Tucker Lovasz
10
MI
Dearborn Dolphins
2:22.90 10/28/23
2023 CW Halloween IMX Challeng
514
Nevoh Almog
10
PC
Alto Swim Club
2:22.91 3/29/24
Alto Rock the Blocks Invitatio
515
Sawyer Siciliano
10
CA
Santa Barbara Swim Club
2:22.91 3/9/24
2024 CA BUEN Coastal Champ Las
516
Henry Butler
10
PV
The St. James
2:22.91 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
517
Ethan Yao
10
PV
Rockville Montgomery Swim Club
2:22.93 12/14/23
2023 Riley Eaton Holiday Invit
518
Miles Looney
10
AR
Arkansas Dolphins Swim Team
2:22.95 3/1/24
2024 AR 2024 AR 14 and Under Age Group State Champ
519
Jack Follette
10
MR
Long Island Express
2:23.00 2/9/24
2024 MR LIE Second Chance Meet
520
Tayden Cho
9
SN
Sierra Marlins Swim Team
2:23.03 3/22/24
Southwest Age Group Regional
521
Abraham Du
10
VA
H2okie Aquatics
2:23.03 1/26/24
2024 TYR Western Open
522
Seth Overway
10
GA
Dynamo Swim Club
2:23.04 1/12/24
2024 DYNA Eastern Classic
523
Caelan Clover
10
MR
Three Village Swim Club
2:23.04 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
524
Michael Li
9
KY
Lakeside Swim Team
2:23.08 3/8/24
2024 12 & UNDER Kentucky SCY C
525
Colin Siemens
10
MN
Hurricanes Swim Team
2:23.09 11/11/23
2023 MN WEST Express Fall Invi
526
Jack Lobley
10
MI
Birmingham Blue Dolphins
2:23.09 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
527
Harvey Li
10
MD
Columbia Aquatics Association
2:23.09 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
528
Colin Gensler
10
IL
Maverick Swim Club
2:23.10 2/9/24
2024 IL FOX Winter Classic
529
Gino Wang
10
CA
Trident Swim Club
2:23.11 12/1/23
2023 CA Trident Swim Club SC D
530
Calen Rishe
9
MI
Midland Dolphins
2:23.12 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
531
Atticus Sherry
10
SC
City of Charleston Southern Ma
2:23.14 11/11/23
2023 SC HOOS Going The Distance
532
Prin Songchitruksa
10
GU
Cypress Fairbanks Swim Club
2:23.15 1/5/24
PACK '24 Rubber Duckie Invite
533
Nick Sundukov
10
GA
Chattahoochee Gold Swim Club
2:23.21 2/16/24
2024 GA Age Group State Champi
534
Declan Powell
10
CA
Brea Aquatics
2:23.28 2/16/24
2024 CA MVN AAPI Lunar Festiva
535
Aidan Soukup
10
PV
York Swim Club of Northern Vir
2:23.28 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
536
Marcus Li
9
PV
Rockville Montgomery Swim Club
2:23.28 2/4/24
2024 MA LAC IM Extreme (IMXIMR)
537
Thiago Reyes
10
NJ
Boys & Girls Clubs of New Jers
2:23.29 4/12/24
2024 Boys & Girls Clubs Nation
538
Sebastian Hibbert
10
CA
The Swim Team
2:23.31 12/9/23
2023 CA GWSC/SCS WAG
539
Mikey Coquinco
10
MR
Flushing YMCA
2:23.31 11/17/23
2023 MR Flushing Y Big Apple C
540
Declan Shirek
10
ND
Minot Swim Club
2:23.33 1/6/24
2024 IA DSMY Midwest All Stars
541
Mohammad Hasib
10
MA
Ridley Area YMCA Stingrays
2:23.33 3/8/24
2024 MA YMCA PA East Districts 2024
542
Bernard Yu
10
PV
Rockville Montgomery Swim Club
2:23.37 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
543
Carter McCheyne
10
NC
Aquatic Team of Mecklenburg
2:23.38 2/15/24
2024 NCS SC AG Champs
544
Galen Muretta
10
MN
Hurricanes Swim Team
2:23.40 10/28/23
2023 MN MTKA Monster Mash
545
Ethan Hao
10
ST
Nitro Swim Team
2:23.45 2/16/24
2024 ST STAGS Championships
546
Finley Rochford
10
NT
Cor
2:23.47 11/30/23
2023 COR CLASSIC
547
Maximus Wang
10
PC
California Dolphin Swim Team
2:23.51 3/15/24
2024 Spring Age Group Champion
548
Ben Bassler
10
OH
Ft. Meigs YMCA Stingrays
2:23.52 3/15/24
2024 LE Greal Lakes Y Meet
549
Brandon Spektor
10
MA
BeFirst Swim Team
2:23.53 12/14/23
2023 MA LAC Arena Holiday Cup
550
John Lebrun
10
FL
Gator Swim Club
2:23.56 2/29/24
2024 FL Spring Age Group Championships-North
551
Ethan Choi
9
IL
FMC Aquatic
2:23.59 2/23/24
2024 IL HSC Winter Regional Ch
552
Mikhail Alpatov
10
ST
Nitro Swim Team
2:23.60 11/30/23
2023 COR CLASSIC
553
Michael Nikonorov-Hanks
10
CO
Pikes Peak Athletics
2:23.63 10/13/23
2023 CO PPA Harvest Heats
554
Nicky Barrow
10
SN
Vacaville Swim Club
2:23.64 3/8/24
2024 SN Sierra Nevada Swimming 14 & Under Short Co
555
Truman Hale
10
UT
Skyline Swim Club
2:23.65 2/29/24
2024 UTAGS Short Course Champi
556
Maxi Wierzoch
10
IN
Carmel Swim Club
2:23.66 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
557
Callen Willamowski
9
OH
Lima Family YMCA Swim Team
2:23.66 3/15/24
2024 LE Greal Lakes Y Meet
558
Sawyer Foley
10
IN
Riviera Swim Team
2:23.66 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
559
Ryan Fuccillo
10
MR
West Islip Swim Club
2:23.70 2/9/24
2024 MR LIE Second Chance Meet
560
Arden Tierney
9
IL
Sheridan Swim Team
2:23.71 1/26/24
Tiger Invite
561
Andrew Xing
9
KY
Race Aquatics
2:23.71 3/8/24
2024 12 & UNDER Kentucky SCY C
562
Vinzenz Noronha
10
IL
Fox Valley Swim Team
2:23.72 1/26/24
2024 IN BBSC Circle City Classic
563
Stefen Astvatsaturov
10
IL
Scout Aquatics
2:23.72 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
564
Evan Andrews
10
PV
Nations Capitol Swim Team
2:23.84 10/13/23
2023 PV October Open - Fairlan
565
Lincoln Tang
10
IL
Glenbrook Swim Club
2:23.85 2/23/24
2024 IL GSC Winter Regional Championship
566
Kai Koper
10
SC
Team Greenville
2:23.85 3/15/24
2024 Swim Atlanta Best of the
567
Martin Petzov
10
CA
Santa Barbara Swim Club
2:23.86 1/27/24
2024 CA January SBSC Coastal M
568
Nathan Cole
10
SE
Memphis Thunder Aquatic Club
2:23.91 2/15/24
2024 SE Southeastern Winter SC
569
Gideon Tracy
10
HI
Kona Aquatics Club
2:23.93 2/22/24
2024 HI Hawaiian Swimming SCY
570
Bennett Whitaker
9
SE
Excel Aquatics
2:23.93 2/15/24
2024 SE Southeastern Winter SC
571
Alex Naumchenko
10
SC
YMCA of Upper Palmetto Rays
2:23.93 3/22/24
2024 SC RAYS South Carolina Palmetto Championship
572
Nikas Kompanets
10
MA
BeFirst Swim Team
2:23.97 12/14/23
2023 MA LAC Arena Holiday Cup
573
Nico Girman
10
MA
South Jersey Aquatic Club
2:23.97 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
574
Richard Wang
10
MR
Long Island Aquatic Club
2:24.01 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
575
Max Brunner
10
MI
Oly Swimming
2:24.02 2/9/24
2024 Michigan Open
576
Allen Gidley
9
SI
South Bay Aquatics
2:24.03 3/9/24
2024 SI 14U AGE GRP CHAMPIONSH
577
SJ Gatherum
10
OR
Corvallis Aquatic Team
2:24.03 10/6/23
2023 OR LOSC Fall Open
578
Nicholas Hicks
10
MA
Jersey Wahoos
2:24.03 12/14/23
2023 AM 61st ANNUAL CHRISTMAS MEET
579
Jacob Tsao
10
CA
Paseo Aquatics Swim Team
2:24.06 12/9/23
2023 CA GWSC/SCS WAG
580
Patrick Scott
10
PV
The Fish
2:24.06 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
581
Andrew Hinkle
10
NJ
Scarlet Aquatics
2:24.07 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
582
Adam Saqa
10
CO
Fort Collins Area Swim Team
2:24.10 2/23/24
2024 CO CSI SCY Age Group Cham
583
Sebastian Babik
10
MD
Fox Swim Club
2:24.10 12/7/23
2023 12th Speedo Swim and Tri
584
Ari Crooks
10
MR
Hes Hurricanes
2:24.10 12/16/23
2023 MR TRI Winter SCY Invitat
585
Michael WU
10
MR
Twisters Swim Club
2:24.11 2/9/24
2024 MR LIE Second Chance Meet
586
Leo Wu
10
PV
Dragon Swim Team
2:24.12 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
587
James Reed
9
MW
Brownell Talbot School
2:24.13 12/8/23
2023 MW BT 14 & U Speedo Winte
588
Alphonse Lo
10
GU
Dads Club Swim Team
2:24.15 11/10/23
SSAN 2023 Fall Invite
589
Grey Nelson
10
NC
Tac Titans
2:24.16 3/14/24
2024 TAC ESSZ AG Sectionals
590
Dat Vo
10
NT
Life Time Swim Dallas
2:24.16 2/16/24
North Texas Short course 14 &
591
Grant Stahlin
10
GU
Swim Streamline at Northampton
2:24.16 2/2/24
2024 Fleet Mardi Gras Extravag
592
Logan Maas
10
NI
Victor
2:24.16 3/15/24
2024 NI WEBS 14 & Under Championships
593
Franklin Simonton
10
OH
Greater Toledo Aquatic Club
2:24.18 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
594
Aaron Fang
10
NC
Tac Titans
2:24.18 2/15/24
2024 NCS SC AG Champs
595
Blake Webb
9
MA
PDR Swimming for Success
2:24.19 12/7/23
2023 PV NCAP Invitational
596
Bennett Olson
10
MN
Edina Swim Club
2:24.23 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
597
Cole Fritz
10
PV
Rockville Montgomery Swim Club
2:24.24 3/27/24
2024 NI Eastern Zone SC Age Group Championship
598
Trek Mueller
10
NT
Iron Horse Aquatics
2:24.28 1/19/24
COPS Greater Southwest
599
Tyson Egnaczak
10
NM
Wild West Aquatic Club
2:24.29 12/8/23
2023 AZ PSC Candy Cane Classic
600
Kip Riolo
10
MN
Aquajets Swim Team
2:24.30 12/9/23
2023 MN MTKA TYR Team Challenge
601
Grift Tomes
10
OH
Mason Manta Rays
2:24.31 11/10/23
2023 OH RAYS City of Mason Nov
602
Ziggy Mejos
9
WI
Pleasant Prairie Patriots
2:24.33 1/6/24
LFSC Windy City Open
603
Fitz Moter
9
KY
Lakeside Swim Team
2:24.33 3/8/24
2024 12 & UNDER Kentucky SCY C
604
Luke Sayer
9
MN
Foxjets Swim Team
2:24.35 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
605
Reed Phillips
10
PN
Excel Swim Club
2:24.38 3/21/24
2024 Northwest Region Age Group Championships
606
Harrison Gill
10
NC
Greensboro Community YMCA
2:24.40 3/1/24
2024 GYSSA SC Championships
607
Jayden Yip
10
NJ
Fanwood-Scotch Plains YMCA
2:24.40 2/23/24
2024 NJ AP YMCA 12 Under State Championship
608
Tate Striegel
10
CO
Pikes Peak Athletics
2:24.42 2/23/24
2024 CO CSI SCY Age Group Cham
609
Cameron Johnson
10
SE
Birmingham Swim Team
2:24.42 9/23/23
2023 SE BSL Sprint Into Fall
610
Grant Ferrari
10
CT
Westport Weston Family YMCA Wa
2:24.43 10/13/23
2023 CT Marlins October Invite
611
Kevin Kang
10
PV
YMCA Fairfax County Reston Wat
2:24.45 3/15/24
2024 MD YCM East Field South District Championshi
612
Liam Shafer
10
VA
Winchester Swim Team
2:24.48 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
613
Sam Gens
10
MN
South Metro Storm Swim Club
2:24.49 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
614
Alex Szwajkowski
10
IL
Fox Valley Park District Ript
2:24.50 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
615
Liam Torpey
10
IL
Fox Valley Swim Team
2:24.51 10/27/23
2023 IL FOX Fall Classic
616
Cayden Cho
10
PV
Moons Aquatics Club
2:24.51 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
617
Sebastian Kirov
9
FL
Sarasota Tsunami Swim Team
2:24.54 2/29/24
2024 Florida Swimming FLAGS-SO
618
Kirk Washburn
10
GU
Katy Aquatic Team For Youth
2:24.54 12/1/23
2023 Gulf Age Group Championsh
619
Matthew Cimbala
9
FL
Hydro4 Swimming
2:24.56 11/10/23
2023 Patriot Aquatics Winter I
620
Will Shwe
10
CC
Clovis Swim Club
2:24.57 2/16/24
2024 CCS SCY AGC
621
John Lawson
9
FL
T2 Aquatics
2:24.57 2/29/24
2024 Florida Swimming FLAGS-SO
622
Ryan Kwoka
10
NI
Buffalo Area Aquatic Club
2:24.57 3/15/24
2024 NI WEBS 14 & Under Championships
623
Carter Bonham
10
VA
Nova South
2:24.57 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
624
Adam Piau
10
MA
Friends Select Swimming
2:24.58 2/24/24
2024 MA BWA February Dev Meet
625
yu Tsao
10
NC
Enfinity Aquatic Club
2:24.59 2/15/24
2024 NCS SC AG Champs
626
Isaac Arrambide
10
GU
Eagle Swimming Association
2:24.59 12/1/23
2023 Gulf Age Group Championsh
627
Kieran Jamison
10
IN
Fort Wayne Swim Team
2:24.61 12/8/23
2023 IN VSC Holly Jolly Invitational
628
Benjamin Ringh
10
MR
Long Island Aquatic Club
2:24.61 3/21/24
2024 SwimRVA Shamrock Showdown
629
Holt Jollands
10
GA
Stingrays Swimming
2:24.62 10/14/23
2023 GA Athens Fall Classic
630
Parker Qualley
10
IA
Greater Des Moines YMCA
2:24.63 12/1/23
2023 IA DSMY Snow Globe Classic
631
Hoshi Aono
8
CA
Aquazot Swim Club
2:24.64 4/20/24
2024 CA GROUP B - SCAT April C
632
Owen Hallett
8
CA
Dare Aquatics
2:24.64 12/9/23
2023 CA GWSC/SCS WAG
633
Hank Harrington
9
VA
Nova South
2:24.66 1/12/24
SGSA January Jump Start 2024
634
Liam Casey
10
AM
North Hills Aquatics
2:24.67 10/27/23
2023 AM PEAQ South Halloween Invitational
635
Jayden Lauret
10
HI
Manoa Aquatics
2:24.69 2/22/24
2024 HI Hawaiian Swimming SCY
636
Jeremiah Harrell
10
LA
Nu Wave Swim Club
2:24.70 12/8/23
2024 LA TAQ Christmas Invitational
637
Max Meyer
10
IL
RISE Aquatic Club
2:24.71 2/23/24
2024 IL HSC Winter Regional Ch
638
Jogi Egbers
9
MN
St Croix Swim Club
2:24.77 2/16/24
2024 MN RSC President's Day Me
639
Cooper Hilton
10
VA
Nova South
2:24.77 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
640
Anderson Martin
10
CT
Storrs Aquatics
2:24.78 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
641
Chase Alford
9
FL
Sun Coast Swim Team
2:24.79 2/29/24
2024 Florida Swimming FLAGS-SO
642
Myles Moylan
10
OR
Bend Swim Club
2:24.83 3/21/24
2024 Northwest Region Age Group Championships
643
Ethan Smith
10
WI
Schroeder YMCA Swim Team
2:24.84 12/1/23
2023 Schoeder YMCA Finalist b
644
Layne Weston
9
KY
Southern Kentucky Swim Club
2:24.84 3/8/24
2024 12 & UNDER Kentucky SCY C
645
Devan Gettmann
10
SN
Dart Swimming
2:24.86 3/8/24
2024 SN Sierra Nevada Swimming 14 & Under Short Co
646
Steven Zhao
10
CT
Stamford Sailfish Aquatic
2:24.87 2/17/24
2024 CT BULL February Invitational
647
Karas Ibrahim
8
CA
Oasis Aquatics
2:24.89 3/14/24
2024 SCS Spring Age Group Cham
648
James Davis
9
IN
Fishers Area Swimming Tigers
2:24.90 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
649
Vansh Dighe
10
NC
Tac Titans
2:24.90 2/15/24
2024 NCS SC AG Champs
650
Calum Martinez
10
FL
Indian River Aquatics
2:24.91 2/29/24
2024 Florida Swimming FLAGS-SO
651
Lucas Pata
10
PV
Rockville Montgomery Swim Club
2:24.91 11/10/23
2023 PV RMSC November Invitati
652
Andrew Scott
10
CO
Aces Swim Club
2:24.94 1/6/24
2024 IA DSMY Midwest All Stars
653
Steven Lau
10
CA
Aquazot Swim Club
2:25.02 3/9/24
2024 CA EAST Closed Invite - M
654
Dominic Bell
9
GU
Swim Streamline at Northampton
2:25.02 2/2/24
2024 Fleet Mardi Gras Extravag
655
Lucas Garcia
10
CO
North Jeffco Swim Team
2:25.03 3/22/24
Southwest Age Group Regional
656
Alan Arellano Torres
10
FL
Saint Petersburg Aquatics
2:25.06 10/20/23
FRIDAY NITE RACES OCT 2023
657
Chris Soderberg
10
MD
Naval Academy Aquatic Club
2:25.07 11/10/23
2023 PV Marlins Invitational
658
Gabe Brown
8
IN
Greenfield Community Aquatic T
2:25.08 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
659
Holden Cunningham
10
CO
Foothills Swim Team
2:25.11 1/12/24
2024 CO CUDA Classic
660
Bennett Michalski
10
NC
Sailfish Aquatics
2:25.13 11/11/23
2023 Veterans Day Invitational
661
Liam Hafner
9
MI
Pointe Aquatics
2:25.14 2/23/24
2024 MCSA Junior Cup
662
Chris Yang
10
IL
Chicago Wolfpack Aquatic Club
2:25.15 2/18/24
2024 IL CWAC Windy City Conference Championship
663
Samuel Bischoff
10
VA
Nova South
2:25.17 2/16/24
Central District 9-12 Year Old
664
Jack Sjulin
10
CA
San Clemente Aquatic Team
2:25.18 1/20/24
2024 CA CMAC Closed Invite
665
Boardie Fouke
10
OZ
CSP Tideriders
2:25.19 1/12/24
2024 IN SSC MLK Invite
666
Oscar Ryczek
9
NE
Holyoke YMCA Vikings
2:25.19 3/27/24
2024 NI Eastern Zone SC Age Group Championship
667
Kevin Zhou
9
NE
Mei's Typhoons Swimming
2:25.19 3/7/24
2024 NE SAC NES Gold Championship
668
Alec Corbu
10
PC
QuickSilver
2:25.22 12/8/23
2023 Kaua'i Winter Invitationa
669
Nathan Didier
10
ST
Streamline Aquatics
2:25.23 2/2/24
2024 ST SC STX Championship Sa
670
Carter Greene
10
MA
Reading YMCA
2:25.23 3/22/24
2024 WV PA YMCA State Championships
671
Avery DeLuca
10
PV
All Star Aquatics
2:25.24 9/30/23
2023 PV All Freestyle Meet
672
Jacob Mueller
10
ST
Nitro Swim Team
2:25.26 1/12/24
2024 ST TXLA New Year's Classi
673
Chase Galloway
8
NC
Tyde
2:25.27 10/27/23
2023 GCY Spooktacular
674
Eli Fry
10
MN
Foxjets Swim Team
2:25.29 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
675
Levi Bouhbot
9
CA
Aquazot Swim Club
2:25.31 4/20/24
2024 CA GROUP B - SCAT April C
676
Juan Alvarez
10
FG
YMCA of South Florida
2:25.32 12/7/23
33rd Annual Winter Championshi
677
Ej Mokhiber
10
FL
T2 Aquatics
2:25.34 2/29/24
2024 Florida Swimming FLAGS-SO
678
Klay Doescher
10
WI
Badger Aquatics Club
2:25.36 2/16/24
2024 WI LSC Regional Champions
679
Leonel Subasic
10
GA
SwimAtlanta
2:25.39 12/8/23
Classic City Quad Meet 2023
680
Morgan Byford
10
PV
All Star Aquatics
2:25.40 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
681
Kullen Daniel
10
VA
Hanover Aquatics
2:25.41 2/16/24
Central District 9-12 Year Old
682
Liam Kibler
10
VA
Battlefield Area Star Swimmers
2:25.41 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
683
Albert Xiao
9
PC
Santa Clara Swim Club
2:25.42 4/20/24
2024 Pacific Swimming 10&U Cha
684
Liam Pekron
10
AR
Northwest Arkansas Aquatics
2:25.42 11/30/23
2023 COR CLASSIC
685
Declan Welch
10
IL
Capital Area Aqua Phoenix
2:25.43 10/7/23
2023 IL BNSC Rachel A. Dean Me
686
Langdon Bailey
10
NC
Marlins of Raleigh
2:25.43 11/10/23
2023 MOR Atlantic Invitational
687
Cash Rowe
10
UT
Olympus Aquatics Swimming
2:25.44 2/29/24
2024 UTAGS Short Course Champi
688
Simon Fulton
10
PV
Potomac Marlins
2:25.44 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
689
Hugh Cohen
9
PV
Rockville Montgomery Swim Club
2:25.44 12/14/23
2023 Riley Eaton Holiday Invit
690
Theo Lange
10
IL
Hinsdale Swim Club
2:25.45 2/2/24
2024 IL LYON TYR Classic
691
Connor Sanchez
8
FL
Clearwater Aquatic Team
2:25.46 12/1/23
2023 CAT Jingle Bell Invitatio
692
Christopher Wilkinson
9
CA
Boulder City Henderson Heatwav
2:25.49 3/14/24
2024 SCS Spring Age Group Cham
693
AJ Enger
10
MN
New Hope Crystal Plymouth
2:25.49 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
694
Oliver Begnel
10
OK
King Marlin Swim Club
2:25.49 2/23/24
2024 OKS 14-Under SCY State Ch
695
Adrian Alee
10
NE
South Shore YMCA Strypers
2:25.49 2/16/24
2024 NE UVAC 10 & Under Championship
696
Luca Zanotti
10
IN
Carmel Swim Club
2:25.50 2/16/24
2024 IN SSC Northside Invite 2024
697
Zach Walker
10
CC
Unattached
2:25.53 11/3/23
2023 SN Folsom Junior Classic
698
Neil Melnykov
9
SN
Wolverine Aquatics Club
2:25.53 3/8/24
2024 SN Sierra Nevada Swimming 14 & Under Short Co
699
Michael La Porte
10
IL
Patriot Aquatic Club
2:25.53 12/8/23
2023 FOX Holiday Classic
700
Everett Sanders
10
MN
St Croix Swim Club
2:25.53 10/29/23
2023 MN HAST Great Pumpkin
701
Jack Haigh
10
IL
Maverick Swim Club
2:25.54 2/23/24
2024 IL HSC Winter Regional Ch
702
Teo Tarau
10
MN
St Croix Swim Club
2:25.56 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
703
Cayden Chen
9
NE
Maine Gators
2:25.61 3/15/24
2024 NE CRA March Invitational
704
Cam Simpkins
10
VA
Cca Marlins
2:25.62 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
705
Reid Trottier
10
CO
Cac Stingrays Swim Team
2:25.66 2/23/24
2024 CO CSI SCY Age Group Cham
706
Bryce Beil
10
KY
Race Aquatics
2:25.67 11/3/23
2023 SKY Fall Festival
707
Daniel Klett
10
PV
York Swim Club of Northern Vir
2:25.67 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
708
Jax-ryan Love
10
IL
Homewood Flossmoor Swim Club
2:25.68 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
709
aaron erdas
9
PV
Nations Capitol Swim Team
2:25.68 2/16/24
2024 President's Day Classic
710
Cason Harmeyer
10
OH
Oak Hills Youth Athletics
2:25.71 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
711
Savelii Ovramenko
10
CA
Rose Bowl Aquatics
2:25.73 11/30/23
2023 STAR Short Course Invitat
712
Christopher Ozouf
10
PV
Nations Capitol Swim Team
2:25.73 1/26/24
2024 USAS IMX Games
713
Rowe Kirkpatrick
10
OR
Lake Oswego Swim Club
2:25.77 3/21/24
2024 Northwest Region Age Group Championships
714
Daniel Zhang
10
CA
Monterey Park Manta Rays
2:25.77 3/9/24
Armada Sc March Meet -March 9-
715
Eddie Northington
10
MI
Plymouth Canton Cruisers
2:25.77 2/9/24
2024 Michigan Open
716
Tristan Talwar
10
NC
Tac Titans
2:25.77 12/1/23
ATOM Winter Invite 2023
717
Andrew Martin
10
MI
Greater Kalamazoo Crocs
2:25.80 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
718
Finn Wilkinson
10
FL
Episcopal AmberJax
2:25.81 2/29/24
2024 FL Spring Age Group Championships-North
719
Benson Travnicek
10
ST
Tiger Shark of Texas
2:25.83 1/12/24
2024 OK BVSC Meet of Champions
720
Dylan Mack
10
MR
Hudson Valley Dolphins
2:25.83 12/1/23
2023 MR NYS Holiday Classic Tr
721
Nate Grove
10
GU
Houston Bridge Bats
2:25.84 2/24/24
2024 LSST Last Chance Time Tri
722
Luke French
10
MW
Swim Omaha
2:25.85 9/30/23
2023 MW ACE River Races
723
Ollie Reid
10
CT
Farmington Valley YMCA Tsunami
2:25.87 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
724
Joshua Chow
10
MR
Long Island Aquatic Club
2:25.87 12/7/23
2023 PV NCAP Invitational
725
Philip Larionov
10
MA
Pennsylvania Aquatics
2:25.87 1/26/24
2024 USAS IMX Games
726
Parker Robic
10
OZ
CSP Tideriders
2:25.88 1/12/24
2024 IN SSC MLK Invite
727
Everett Venner
10
UT
Olympus Aquatics Swimming
2:25.90 3/22/24
Southwest Age Group Regional
728
Luke Butters
9
WI
Schroeder YMCA Swim Team
2:25.90 2/2/24
2024 Schroeder YMCA A+ Present
729
Anders Hedberg
9
MN
South East Metro Sharks
2:25.91 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
730
Noah Rozboril
10
VA
Cca Marlins
2:25.91 1/27/24
2024 SMAC Winter Invitational
731
Benjamin Rochlin
10
MR
Three Village Swim Club
2:25.92 1/12/24
2024 TVSC MR TJ Kelly Memorial
732
Ira Bernardo
10
CA
Class Aquatics
2:25.94 12/15/23
2023 SI Winter Age Group Champ
733
Alex Russian
10
AK
Chugiak Aquatics Club
2:25.95 4/12/24
2024 AK Banana Meet 2024
734
Jesse Boyle
10
SE
Tennessee Aquatics
2:25.95 1/5/24
Tennessee Aquatics January Inv
735
Jackson Brown
10
GA
SwimAtlanta
2:25.96 3/15/24
2024 Swim Atlanta Best of the
736
Alex Stojanovski
9
FG
Pompano Beach Piranhas
2:25.97 3/7/24
2024 FG Age Group SCY Champion
737
Caleb Piennette
9
SE
Magic City Aquatic League
2:25.97 2/2/24
2024 SE BSL Region 3 Champions
738
Charles Tomaselli
10
CT
Weston Swimming
2:25.98 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
739
Asher Conant
10
SI
Cali Piranha Swim Team
2:26.02 12/15/23
2023 SI Winter Age Group Champ
740
Tommy Johnson
10
IL
Glenbrook Swim Club
2:26.02 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
741
Blake Hughes
9
FL
Sarasota Sharks
2:26.03 12/1/23
2023 Speedo Gator Holiday Clas
742
Alan Leonard
10
FG
Atlantis Swimming Club
2:26.03 3/7/24
2024 FG Age Group SCY Champion
743
Brennan McKown
10
FL
Patriot Aquatics
2:26.04 2/29/24
2024 FL Spring Age Group Championships-North
744
Hunter Bloomstine
10
FL
Swim Melbourne
2:26.05 2/24/24
Area 6 Spring Championships
745
Lucas Lau
10
GU
First Colony Swim Team, Inc.
2:26.07 2/16/24
2024 Gulf 14 & Under Champs (K
746
Teddy Major
10
PV
York Swim Club of Northern Vir
2:26.08 12/7/23
Sport Fair Winter Classic 2023
747
Aiden Amspoker
10
GU
Pearland Aquatics
2:26.09 1/20/24
2024 PEAK January Intrasquad
748
Charlie Rider
10
MV
Kansas City Blazers
2:26.10 2/3/24
2024 MV AAAA Mid-America League Championships & 9-
749
Isaac Schleicher
10
CO
Front Range Barracudas Swim Cl
2:26.11 3/22/24
Southwest Age Group Regional
750
Easton Merhley
10
OH
Oak Hills Youth Athletics
2:26.11 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
751
Richie Bauer
10
MN
Northfield Swim Club
2:26.12 3/9/24
2024 MN FOXJ Short Course 10&U State Championship
752
Easton Mintle
9
IA
DES MOINES SWIMMING FEDERATION
2:26.12 1/6/24
2024 IA DSMY Midwest All Stars
753
Samuel Trevino
10
NC
Enfinity Aquatic Club
2:26.13 2/4/24
EAC 12&U February Intrasquad
754
Evan Zhang
10
NC
Tac Titans
2:26.14 12/1/23
ATOM Winter Invite 2023
755
Sam Ahearn
10
PV
Rockville Montgomery Swim Club
2:26.14 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
756
Sebas Hosein
10
FG
Ransom Everglades Aquatic Club
2:26.15 1/27/24
CANES Winter Invite 2024
757
Andrew Tong
9
NE
Maine Gators
2:26.15 12/7/23
2023 NE SAC Candy Cane Classic
758
Zachary Xue
10
NE
Arctic Aquatics
2:26.22 12/8/23
2023 NE NSSC Last Chance Qualifier
759
Tyler Maender
10
PV
MACH
2:26.22 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
760
Isaac Wu
10
CA
Rosemead Rapids
2:26.23 11/4/23
2023 Downey Dolphins SC Meet
761
Walter Loughrey
9
NC
North Carolina Aquatic Club
2:26.24 2/15/24
2024 NCS SC AG Champs
762
Ethan Haas
10
MR
Hudson Valley Dolphins
2:26.24 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
763
Samuel Lara
10
ST
Nitro Swim Team
2:26.26 10/8/23
2023 ST TXLA 10&U Fall Kick Of
764
Logan Schneider
10
CA
San Clemente Aquatic Team
2:26.27 12/8/23
2023 CA SCAT/SCS WAG
765
Lucas Gutierrez
10
CA
Redlands Swim Team
2:26.28 3/14/24
2024 SCS Spring Age Group Cham
766
Silas Jenkins
10
PV
Nations Capitol Swim Team
2:26.28 11/10/23
2023 PV November Open - Dulles
767
Ryan Lu
10
NE
Amherst Tritons
2:26.31 12/7/23
2023 NE CRA Winter Invitational
768
Sam Pollard
10
CA
Las Vegas Swim Club
2:26.32 1/26/24
2024 Las Vegas Swim Team Winte
769
Jason Lai
9
OZ
CSP Tideriders
2:26.32 2/23/24
2024 OZ Division I Championship
770
Darren Wang
10
CA
Fontana Aquatics Club
2:26.38 12/1/23
2023 CA CCAQ WAG Last Ditch UP
771
Ivan Lessmeier
10
MV
Missouri State Aquatics
2:26.41 2/28/24
2024 MV SC Age Group Champions
772
Liam Hourican
10
NJ
Wyckoff YMCA Sharks
2:26.46 12/8/23
2023 MR AP CIYFLY Holiday Invitational
773
Liam Kuo
10
GU
The Woodlands Swim Team
2:26.48 2/16/24
2024 Gulf 14 & Under Champs (D
774
Zachary Hu
10
MR
Long Island Aquatic Club
2:26.50 10/21/23
2023 MR LIAC Chappy's Invitati
775
Abel Katto
10
OH
Miami University Aquatic Club
2:26.51 2/16/24
2024 OH WAVE SC Regional Champ
776
Cody De Kleyn
10
FL
Indian River Aquatics
2:26.51 2/24/24
Area 6 Spring Championships
777
Bryce Pak
10
CA
Fast Swim Team
2:26.52 11/4/23
2023 STOP November SC Age Grou
778
Badou Zhang
9
NC
Enfinity Aquatic Club
2:26.52 11/11/23
2023 John Dewey Invitational
779
Lucas Li
10
NC
North Carolina Aquatic Club
2:26.53 2/15/24
2024 NCS SC AG Champs
780
Jason Potentas
9
IL
FMC Aquatic
2:26.54 2/10/24
2024 PX3 Valentine Open
781
Lucas Phillips
10
IN
Greenwood Gators
2:26.58 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
782
David Reynolds
10
NC
Marlins of Raleigh
2:26.58 12/7/23
2023 12th Speedo Swim and Tri
783
Thomas Ebbett
10
SI
Rancho San Dieguito
2:26.59 3/9/24
2024 SI 14U AGE GRP CHAMPIONSH
784
Liam Mccloy
10
ST
High Performance Aquatic
2:26.59 9/16/23
HPAC 2023 Kickoff to Fall
785
Heath Turk
9
CA
Team Rebel Aquatics
2:26.60 2/16/24
2024 TYR Desert Committee Cham
786
Butchi Dorrian
10
FL
Loggerhead Aquatics
2:26.60 11/18/23
EAJ Fall Harvest 2023
787
Austin Alamo
10
NC
Raleigh Swimming Association
2:26.60 11/4/23
WAVE - RSA Dual Meet 2023
788
Dylan Thatcher
10
PV
Nations Capitol Swim Team
2:26.60 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
789
Ethan Gao
10
PN
Pro Swimming
2:26.62 12/8/23
2023 PNS 14&U Short Course Cha
790
Tommy Hirsbrunner
10
WI
Oshkosh Community YMCA
2:26.65 2/9/24
2024 OSHY Winter Open
791
Ben Mao
10
MI
Plymouth Canton Cruisers
2:26.65 12/8/23
2023 CW Huron River Winter Spl
792
Drew Conner
10
IN
Noblesville Swim Club
2:26.69 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
793
Jack Calhoun
10
SE
Excel Aquatics
2:26.69 2/24/24
2024 SES Region 1 & 8 and Unde
794
Wyatt Ikeda
10
HI
Aloha Aquatics Association
2:26.72 2/22/24
2024 HI Hawaiian Swimming SCY
795
Ben Fallon
10
NE
Bluefish Swim Club
2:26.74 1/5/24
2024 NE ABFPHX Trials Finals w Distance
796
Marco Michieletto
10
GU
Texas Elite Swim Team
2:26.76 2/16/24
2024 Gulf 14 & Under Champs (N
797
Alexander Kalwak
10
CA
Porter Valley Polar Bears
2:26.78 12/9/23
2023 CA GWSC/SCS WAG
798
Matt McMillan
10
IL
St Charles Swim Team
2:26.78 2/9/24
2024 IL SCST Chicagoland Team Championship
799
Ryan Anderson
10
NC
Tac Titans
2:26.78 12/15/23
2023 TAC TITANS Jingle Bells M
800
Maverick Lippe
10
ST
Nitro Swim Team
2:26.78 10/8/23
2023 ST TXLA 10&U Fall Kick Of
801
Levi Herbein
10
MA
Hershey Aquatic Club
2:26.78 12/1/23
2023 MA HAC Chocolate Splash ABBC
802
David DePrisco
10
MN
Aquajets Swim Team
2:26.80 11/12/23
2023 MN AQJT November Invite
803
Grady Gibson
10
NT
Lakeside Aquatic Club
2:26.81 4/13/24
LAC Season Opener
804
Liam Wang
10
FL
United
2:26.82 9/29/23
2023 USC Fall Invite
805
Jarrett McKone
10
NC
Marlins of Raleigh
2:26.82 2/15/24
2024 NCS SC AG Champs
806
DANIEL HIGGINS
10
NJ
Greater Somerset County YMCA
2:26.83 12/1/23
2023 MA SJAC GAtor Classic 9-12
807
Asher Resnick
10
AM
Fox Chapel Killer Whales
2:26.83 3/7/24
2024 AM 2024 SC Age Group Champs
808
Karan Aflaki
10
MR
Match Point Nyc
2:26.84 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
809
Liam Rippel
9
IN
Portage Porpoise Swim Club
2:26.86 2/21/24
2024 IN MCPS Winter Time Trial
810
Mitchell Sowder
10
IN
Carmel Swim Club
2:26.87 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
811
Archer Hougas
10
MN
West Express Swim Team
2:26.88 1/12/24
2024 MN FOXJ Winter Classic
812
Wyatt Watkins
9
NT
Mansfield Aquatic Club
2:26.92 10/6/23
LAC Splashing Pumpkins Invitat
813
Noah Madden
10
MA
Mako Swim Club
2:26.94 3/9/24
2024 MA MASI 10 & Under Short Course Championships
814
Jayden Lee
10
PC
California Dolphin Swim Team
2:26.96 3/23/24
California Dolphins Swim Team
815
Shev Hoar
10
OK
King Marlin Swim Club
2:26.96 2/23/24
2024 OKS 14-Under SCY State Ch
816
Frankie Ochs
9
IL
Academy Bullets Swim Club
2:26.97 2/9/24
2024 IL SCST Chicagoland Team Championship
817
Edwin Zhong
10
GU
Katy Aquatic Team For Youth
2:26.97 2/16/24
2024 Gulf 14 & Under Champs (K
818
Ethan Lamberti
10
IL
Elgin Cyclones Swim Team
2:26.99 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
819
Logan Evans
9
NT
Life Time Swim Dallas
2:26.99 2/16/24
North Texas Short course 14 &
820
Gabe Kline
10
PV
Rockville Montgomery Swim Club
2:26.99 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
821
Deon Saunders
9
OZ
CSP Tideriders
2:27.03 1/12/24
2024 IN SSC MLK Invite
822
Z Certik
10
NM
Mountain Club
2:27.04 11/17/23
2023 NM 16th Annual Speedo High Desert Classic
823
Reece Bru
10
IA
Central Iowa Aquatics
2:27.04 12/16/23
2023 IA RSC Blizzard Blast 2
824
Binnat Huseynov
9
NI
Buffalo Area Aquatic Club
2:27.04 11/10/23
2023 NI STAR Fall Classic
825
Paul Teta
10
MR
Long Island Aquatic Club
2:27.06 3/21/24
2024 SwimRVA Shamrock Showdown
826
Hunter Steines
10
IA
DUBUQUE AREA SWIMMIN' HURRICAN
2:27.08 2/16/24
2024 IA IASI Age Group Championships
827
Asa Keeler
10
WT
City Of Midland Swim Team
2:27.09 2/16/24
2024 WT Flatland West Texas Championship
828
William Chan
10
CT
Indian Valley Family YMCA Brea
2:27.09 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
829
Brayden Gillen
10
NJ
New Jersey Race Club
2:27.10 1/13/24
2024 MA BHA Winter Blizzard
830
Benjamin Lopez
10
NJ
Scarlet Aquatics
2:27.11 12/2/23
Scarlet SCY Winter Invitationa
831
Ilya Korolev
10
PV
MACH
2:27.11 1/26/24
2024 PV Green and Orange Bowl
832
Maxim Ewer
10
FL
Planet Swim Aquatics
2:27.12 2/29/24
2024 FL Spring Age Group Championships-North
833
Daniel Robison
10
NE
Amherst Tritons
2:27.16 2/16/24
2024 NE UVAC 10 & Under Championship
834
Will White
9
VA
H2okie Aquatics
2:27.16 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
835
Jackson Deaton
10
ST
Nitro Swim Team
2:27.17 2/2/24
2024 ST STX Championship - Bel
836
Adrian Lee
10
CA
Brea Aquatics
2:27.18 12/8/23
2023 CA RAA/SCS WAG
837
Easton Lee
10
SC
Team Greenville
2:27.20 2/15/24
2024 SC TG Short Course Age Gr
838
William Felten
10
MV
Team Triumph
2:27.22 2/28/24
2024 MV SC Age Group Champions
839
Parke Struthers
9
GU
The Woodlands Swim Team
2:27.24 3/1/24
2024 GA Speedo Southern Premier
840
Daniel Rauber
9
NT
Lakeside Aquatic Club
2:27.27 1/5/24
LAC Ice Breaker
841
Maxwell Kravtsov
10
LE
SwimUnited
2:27.29 2/25/24
LAKE ERIE 10 & UNDER CHAMPIONS
842
Arthur Hu
9
NE
Amherst Tritons
2:27.29 2/16/24
2024 NE UVAC 10 & Under Championship
843
Tate Rubel
10
CA
Swim Torrance
2:27.30 2/23/24
2024 Pacific Committ SC Champ
844
Daniel Lu
10
PC
Sunnyvale Swim Club
2:27.31 1/13/24
South San Francisco C/B/A+
845
Travis Pribanic
10
NT
Life Time Swim Dallas
2:27.33 1/19/24
COPS Greater Southwest
846
Finn Schlossmacher
10
FL
Blue Dolfins
2:27.34 11/10/23
2023 Patriot Aquatics Winter I
847
Zander Fleming
10
SE
Huntsville Swim Association
2:27.34 2/15/24
2024 SE Southeastern Winter SC
848
Shiki Ono
9
MR
Badger Swim Club
2:27.34 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
849
Chong Liu
9
CA
Irvine Novaquatics, Inc.
2:27.36 2/24/24
CA 2024 NOVA February Age-Grou
850
Angel Munoz
10
MI
Sailfish Swim Club
2:27.39 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
851
Lincoln Hatlelid
10
FL
Piranhas YMCA Palm Harbor
2:27.39 11/17/23
2023 FL SPAPYP November Meet
852
Harper Li
10
BD
EL Paso Border Land Swim Team
2:27.42 2/17/24
2024 BD BLST Arctic BLAST Swim
853
Holden Kent
10
OH
Greater Toledo Aquatic Club
2:27.44 2/3/24
2024 OH NAC 43rd Annual Valent
854
Anthony Li
9
ST
Nitro Swim Team
2:27.44 10/27/23
2023 ST AAAA NS Spooky Splash
855
Jack Sullivan
10
IL
FMC Aquatic
2:27.46 2/23/24
2024 IL HSC Winter Regional Ch
856
Henry May
10
WI
Southwest Aquatic Team
2:27.46 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
857
Samuel Jensen
10
UT
Olympus Aquatics Swimming
2:27.47 9/29/23
2023 PCS Sprints
858
Alex Helm
10
ST
Alamo Area Aquatic Association
2:27.47 2/16/24
2024 ST STAGS Championships
859
Austin Visser
10
MI
Byron Center
2:27.48 2/17/24
2024 Great Lakes Tropical Chal
860
Cole Johnson
10
NM
Mako Aquatic Club
2:27.49 11/30/23
2023 Holiday Swim Festival
861
Harrison Hull
9
IN
Flashes Aquatics
2:27.49 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
862
Andrew Wang
9
CA
Waterworks Aquatics Swim Club
2:27.50 3/9/24
2024 Riptide March SC Meet
863
Jackson Baral
10
FG
Saint Andrew's Aquatics
2:27.50 11/17/23
NPB Turkey Invite
864
Ethan Fei
10
PN
Bellevue Club Swim Team
2:27.51 3/21/24
2024 Northwest Region Age Group Championships
865
Ryan Tian
9
IN
Boilermaker Aquatics
2:27.51 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
866
Oliver Toschak
10
CA
Temecula Swim Club
2:27.53 9/23/23
2023 CA TMEC Welcome to Fall A
867
Jacob Jiang
10
CA
Irvine Novaquatics, Inc.
2:27.53 2/16/24
2024 CCS SCY AGC
868
Coleman Schwoeppe
10
VA
Tide Swimming
2:27.53 2/16/24
2024 9-12 Southeast District
869
Max Williams
9
IN
Elkhart United Aquatics
2:27.55 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
870
Abraham Chen
10
NT
Lakeside Aquatic Club
2:27.55 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
871
Jacob Wever
10
IN
Northridge Area Swimming Assoc
2:27.57 11/18/23
Greater Kalamazoo Arena Challe
872
Daniel Vaskovtsev
10
FG
Saint Andrew's Aquatics
2:27.60 3/7/24
2024 FG Age Group SCY Champion
873
Sawyer Lutz
9
GA
Chattahoochee Gold Swim Club
2:27.60 1/13/24
2024 SA Winter Classic Jan 13-
874
Gunner Curiel
9
AZ
Yuma Heat
2:27.61 3/7/24
2024 AZ AZSI SC Age Group State Championship @FAST
875
Mason Cogswell
9
IN
Carmel Swim Club
2:27.66 1/12/24
2024 IN CSC Winter Invite
876
Owen Merritt
9
VA
Nova South
2:27.66 2/16/24
Central District 9-12 Year Old
877
Declan Neth
8
CA
Mission Viejo Nadadores
2:27.67 2/16/24
2024 CA MVN AAPI Lunar Festiva
878
Baylor Thompson
9
GA
SwimAtlanta
2:27.67 1/13/24
2024 SA Winter Classic Jan 13-
879
Finn Baran
10
CT
Glastonbury
2:27.74 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
880
Lex Werbeck
10
ST
Capital Area Aquatics
2:27.75 2/2/24
2024 ST STX Championship - Bel
881
Jamie Nam
10
PV
Moons Aquatics Club
2:27.78 11/10/23
2023 PV November Open - Dulles
882
Colton Ayres
10
CA
Sandpipers of Nevada
2:27.82 2/16/24
2024 TYR Desert Committee Cham
883
Cheston Liang
10
PC
Palo Alto Stanford Aquatics
2:27.83 3/23/24
Los Altos Mountain View AC C/B
884
Ko Yamamoto
10
IN
Center Grove Aquatic Club
2:27.83 1/26/24
2024 CGAC CHASESTRONG Prelim/F
885
Royce Li
10
MW
Brownell Talbot School
2:27.87 3/8/24
2024 MW Midwestern Short Cours
886
Nero Miccolis
10
FG
South Florida Aquatic Club
2:27.87 9/29/23
2023 FG SoFlo Distance IMX IMR TYR Challenge
887
Nicholas Zagromov
10
OZ
CSP Tideriders
2:27.93 10/6/23
2023 Fall Festival Invitationa
888
Chase Buchalla
10
PV
Nations Capitol Swim Team
2:27.93 11/10/23
2023 PV Marlins Invitational
889
Ryan Mccann
10
FL
Piranhas YMCA Palm Harbor
2:27.94 2/29/24
2024 Florida Swimming FLAGS-SO
890
Michael Weinstein
10
MA
Jersey Wahoos
2:27.94 12/14/23
2023 AM 61st ANNUAL CHRISTMAS MEET
891
Andrew Baik
10
CA
Brea Aquatics
2:27.95 3/9/24
2024 Riptide March SC Meet
892
Santiago Gonzalez-Rodriguez
10
FG
Swim Gym
2:27.95 3/7/24
2024 FG Age Group SCY Champion
893
Lucas Liu
10
MR
Long Island Aquatic Club
2:27.95 1/13/24
2024 MR AGUA MLK Invitational
894
Matthew Doerschug
10
MI
Club Wolverine
2:27.98 10/28/23
2023 CW Halloween IMX Challeng
895
Patrick Ilonta
10
FG
Swim Fort Lauderdale
2:27.98 9/29/23
2023 FG SoFlo Distance IMX IMR TYR Challenge
896
Logan Macdonald
9
AZ
Tucson J Stingrays Swim Team
2:27.99 3/7/24
2024 AZ AZSI SC Age Group State Championship @FAST
897
Kano Nakama
10
IA
Ames Cyclone Aquatics Club
2:27.99 12/1/23
2023 IA DSMY Snow Globe Classic
898
Henry Brown
10
SC
Sumter YMCA Swimming
2:28.00 2/23/24
2024 SC SVY CYSL Winter Championships
899
Dom Larosa
9
NJ
Greater Somerset County YMCA
2:28.03 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
900
Cameron Klein
10
PC
Reno Aquatic Club
2:28.05 12/1/23
PC Short Course Winter AGC
901
Gavin Franz
9
LE
David Y Phantoms
2:28.05 3/15/24
2024 LE Greal Lakes Y Meet
902
Kiyan Rankin
10
CT
Stamford Sailfish Aquatic
2:28.05 11/10/23
2023 CT CPAC November Meet
903
Charles Spain
9
VA
Nova South
2:28.07 3/21/24
2024 SwimRVA Shamrock Showdown
904
Jacob Lee
10
CA
Rose Bowl Aquatics
2:28.08 10/21/23
2023 Swim Torrance Spooky Spla
905
Christian Kilpatrick
10
NT
City of Plano Swimmers
2:28.09 2/24/24
2024 Mustache Madness
906
Harry Kiser
10
VA
Virginia Gators
2:28.09 12/7/23
2023 WV Club Mountaineer Speedo Invite
907
Logan Despojo
10
IL
Joliet Y Jets Swim Team
2:28.10 2/23/24
2024 IL TIDE Winter Regional Championship
908
Virgil Vonderheid
9
MA
Unattached
2:28.10 3/8/24
2024 MA Pennsylvania YMCA Districts - Central
909
Jack Tompkins
10
PV
Rockville Montgomery Swim Club
2:28.10 12/14/23
2023 Riley Eaton Holiday Invit
910
Declan Jenkins
10
IN
Hoosier Hills Otters
2:28.11 1/12/24
2024 IN FAST Mudsock Classic
911
Payton Rosinsky
10
WI
Ashwaubenon Swim Club
2:28.12 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
912
Osama Yanis
10
MV
Columbia Swim Club
2:28.13 2/28/24
2024 MV SC Age Group Champions
913
Olin Woo
10
CA
South Pasadena Sea Tigers
2:28.14 3/9/24
Armada Sc March Meet -March 9-
914
Renzo Lossada
9
SC
Hilton Head Aquatics
2:28.14 11/17/23
2023 SC CAC 14th Annual TYR Co
915
Charles Han
10
LA
Bulldog Aquatic Club
2:28.15 2/22/24
2024 LA Louisiana Age Group Short Course State Cha
916
Rory Hoey
10
NE
Greenwood Swimming
2:28.15 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
917
Nicholas Alexandrovich
10
AZ
Life Time Arizona Swim Team
2:28.16 3/7/24
2024 AZ AZSI SC Age Group State Championship @FAST
918
Nolan Penny
9
OR
Portland Aquatic Club
2:28.17 2/17/24
2024 Arena Short Course 10&U C
919
Tommy Johnson
10
IL
Glenbrook Swim Club
2:28.18 2/23/24
2024 IL GSC Winter Regional Championship
920
Troy Wyzykowski
10
MA
Greater Philadelphia Aquatic C
2:28.19 3/9/24
2024 MA MASI 10 & Under Short Course Championships
921
Jaime Claros
10
NT
Lakeside Aquatic Club
2:28.20 4/13/24
LAC Season Opener
922
Anay Datar
9
PC
Santa Clara Swim Club
2:28.21 4/20/24
2024 Pacific Swimming 10&U Cha
923
Jackson Mosbo
10
NC
SwimMAC Carolina
2:28.23 2/15/24
2024 NCS SC AG Champs
924
Salvatore Mendolia
10
MR
Long Island Aquatic Club
2:28.23 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
925
En Liu
9
GA
Athens Bulldog Swim Club
2:28.24 11/17/23
2023 GA Woodie B Malone Invitational
926
Sean Murphy
10
PV
Nations Capitol Swim Team
2:28.24 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
927
Nathan Wood
10
PC
El Cerrito Gators
2:28.27 1/13/24
CROW C B BB+ JANUARY 2024
928
Winston Williams
10
PN
Bainbridge Island Swim Club
2:28.27 2/3/24
2024 PN BISC Bluefin Invitatio
929
Braxten Beggan
10
PV
YMCA Fairfax County Reston Wat
2:28.27 9/30/23
2023 PV All Freestyle Meet
930
Sebastian Leigh
10
MA
Friendship YMCA Swim Team
2:28.28 3/8/24
2024 MA Pennsylvania YMCA Districts - Central
931
Brennan Duffy
9
VA
Stingrays Swim Team
2:28.28 2/16/24
2024 North District 9-12 Champ
932
Benjamin Hamberson
9
CA
Lakewood Aquatics
2:28.29 12/8/23
2023 CA RAA/SCS WAG
933
Lars Oeltjenbruns
10
MN
Minnetonka Swim Club
2:28.29 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
934
Caleb Hart
10
IL
Coho Swim Club
2:28.29 2/23/24
2024 IL SCT Winter Regional Ch
935
Bryce DeRogatis
10
MA
Jersey Wahoos
2:28.29 12/14/23
2023 AM 61st ANNUAL CHRISTMAS MEET
936
Cooper Peck
10
MA
Egg Harbor Twp Seahawks
2:28.29 3/9/24
2024 MA MASI 10 & Under Short Course Championships
937
Zeke Boyer
9
LE
Penguin Swimming
2:28.30 2/25/24
LAKE ERIE 10 & UNDER CHAMPIONS
938
Willy Rowe
10
FL
Tampa Bay Aquatic Club
2:28.30 2/29/24
2024 Florida Swimming FLAGS-SO
939
Logan Lorensen
9
FL
Bolles School Sharks
2:28.30 2/29/24
2024 FL Spring Age Group Championships-North
940
Andrew Zumbek
10
LA
Crawfish Aquatics
2:28.30 1/26/24
2024 CA Winter Invitational
941
Jackson Cravey
10
WI
Chippewa Valley Ymca Swim Club
2:28.31 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
942
Thomas Langhans
9
SE
Nashville Aquatic Club
2:28.31 3/1/24
2024 GA Speedo Southern Premier
943
Sonny Yang
10
ST
Nitro Swim Team
2:28.31 11/30/23
2023 COR CLASSIC
944
Luke Goggin
10
PV
Nations Capitol Swim Team
2:28.32 12/7/23
2023 PV NCAP Invitational
945
Declan Bell
10
PV
Nations Capitol Swim Team
2:28.34 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
946
Ryan Oswiecinski
10
OH
Dublin Community Swim Team
2:28.35 11/3/23
2023 OH Tidal Wave Aquatics Lu
947
Derek Li
9
MR
Empire Swimming
2:28.35 12/7/23
2023 NE CRA Winter Invitational
948
Mahmoud Elag
9
PV
Rockville Montgomery Swim Club
2:28.37 12/14/23
2023 Riley Eaton Holiday Invit
949
Luke Roy
10
PV
Nations Capitol Swim Team
2:28.40 3/1/24
2024 Cherry Blossom Champs
950
Dara Modarressi
10
PN
Olympic Cascade Aquatics
2:28.41 3/21/24
2024 Northwest Region Age Group Championships
951
Sean Connlain
10
MA
Jersey Wahoos
2:28.41 3/9/24
2024 MA MASI 10 & Under Short Course Championships
952
Hayden Hackney
10
NC
Granite Falls Makos
2:28.44 2/15/24
2024 NCS SC AG Champs
953
Aymon Boubkir
10
IL
Fox Valley Swim Team
2:28.47 2/23/24
2024 IL TIDE Winter Regional Championship
954
Jack March
10
MW
Stingray Swim Team
2:28.47 1/27/24
2024 MW LSS Winterfest
955
Cooper Bringman
10
IN
Donner Swim Club
2:28.49 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
956
Wally Deneau
10
NC
Watauga Swim Team
2:28.50 3/15/24
2024 BRSL Championships
957
Jacob Mathew
10
GA
Gwinnett Aquatics
2:28.50 10/13/23
2023 GA GASPAC Fall Series #2
958
Ross Lieland
10
IN
Milan Aquatics
2:28.51 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
959
Cash Pecoraro
10
PV
MACH
2:28.54 12/7/23
2023 PV NCAP Invitational
960
Declan Schrank
10
PN
Seattle Metropolitan Aquatic
2:28.55 10/21/23
2023 PN VAST Fall Classic & Ju
961
Matthew Tao
9
PC
Alto Swim Club
2:28.55 3/29/24
Alto Rock the Blocks Invitatio
962
Jonathan Eibschutz
10
PC
Los Altos Mountain View Aquati
2:28.59 3/23/24
Los Altos Mountain View AC C/B
963
Wil Friend
10
CA
Blast Sharks
2:28.59 2/17/24
2024 CA Paseo GPI
964
Landon Worley
10
IN
Noblesville Swim Club
2:28.59 3/1/24
2024 Spring CE ISI Divisional
965
Ali Pasaoglu
10
SN
Wolverine Aquatics Club
2:28.60 2/24/24
2024 SN WAC Last Chance Qualifier
966
fulvio Gowdy
10
FL
Bolles School Sharks
2:28.61 11/18/23
EAJ Fall Harvest 2023
967
Joey Biehler
9
NJ
Sussex County YMCA
2:28.63 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
968
Cal Burklew
10
FL
Gator Swim Club
2:28.65 2/2/24
2024 FAST February Invite
969
David Whang
10
MR
Team Suffolk
2:28.65 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
970
Max Yanoff
10
PV
Nations Capitol Swim Team
2:28.66 3/21/24
2024 SwimRVA Shamrock Showdown
971
Patrick McGuire
10
FL
Tampa Bay Aquatic Club
2:28.67 2/29/24
2024 Florida Swimming FLAGS-SO
972
Ollie Grinnell
10
OK
Jenks Trojan Swim Club
2:28.68 11/10/23
Gobbler Invitational
973
Jack Meyer
10
MD
Annapolis Swim Club
2:28.69 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
974
Alden Jahnsen
10
MV
Columbia Swim Club
2:28.70 11/17/23
2023 MV EKC Woody Memorial Invitational
975
Johnny Donecker
10
PC
Sebastopol Sea Serpents
2:28.71 12/1/23
PC Short Course Winter AGC
976
Andrew Labinsky
10
IL
Maverick Swim Club
2:28.71 2/23/24
2024 IL HSC Winter Regional Ch
977
Liam McLain
10
CT
Wilton Y Wahoos
2:28.72 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
978
Brody Giza
10
MD
Fox Swim Club
2:28.75 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
979
Max Powers
10
OH
Upper Arlington Swim Club
2:28.76 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
980
Carson Carey
10
OH
Upper Arlington Swim Club
2:28.77 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
981
Thomas Kidd
10
LA
Swimpac
2:28.77 12/8/23
2024 LA TAQ Christmas Invitational
982
Lawrence Zhou
10
CA
Irvine Novaquatics, Inc.
2:28.79 11/17/23
CA 2023 NOVAmber Intrasquad Me
983
Peyton Soran
10
CT
Indian Valley Family YMCA Brea
2:28.81 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
984
Jacob Gash
10
PV
Rockville Montgomery Swim Club
2:28.81 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
985
Owen Atkinson
10
WY
Sheridan Swim Team
2:28.82 2/23/24
2024 WY Winter Short Course Championships
986
Everett Sparling
10
MN
Edina Swim Club
2:28.82 2/16/24
2024 MN RSC President's Day Me
987
Daniel Press
10
IN
Crown Point Swim Club
2:28.83 2/16/24
2024 IN CPSC Presidential Cchallenge
988
Albert Huynh
10
GU
VillaSport Swim Team
2:28.83 12/1/23
2023 Gulf Age Group Championsh
989
Dylan Fay
9
OH
RC Durr Family YMCA
2:28.84 3/15/24
2024 LE Greal Lakes Y Meet
990
Ryan Kostov
8
MR
Match Point Nyc
2:28.85 11/11/23
2023 MR FREE Freedom IMX Chall
991
Oliver Albrecht
10
AK
Glacier Swim Team
2:28.86 4/5/24
2024 AK 2024 Savannah Cayce SE Champs
992
Cayden Thul
10
MN
Barracuda Aquatics Club
2:28.88 12/1/23
2023 MN MNSI Single Age State
993
Jackson Tao
10
NC
North Carolina Aquatic Club
2:28.89 2/15/24
2024 NCS SC AG Champs
994
Austin Poordod
10
ST
Aqua Swift Aquatics
2:28.92 11/30/23
2023 COR CLASSIC
995
Logan Link
9
SI
Pacific Swim
2:28.95 3/9/24
2024 SI 14U AGE GRP CHAMPIONSH
996
Bryce Badman
9
IL
Sullivan Blue Dolphins
2:28.95 2/9/24
2024 IL RAID Valentine Classic
997
Kaden Pinto
10
NJ
Bergen Barracudas Swim Team
2:28.95 2/10/24
2024 Will You BB Mine
998
Liam Newton
10
IN
Zionsville Swim Club
2:28.97 12/8/23
2023 IN NAT Jingle Jamboree
999
Craig Apuada
9
PC
QuickSilver
2:28.98 4/20/24
2024 Pacific Swimming 10&U Cha
1000
Preston Munn
10
NJ
The Greater Morristown YMCA
2:28.98 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
Disclaimer: This Website is not affiliated with USA Swimming nor any Local Swim Committee. The information on this website is not to be viewed as official times nor as official rankings.
While we use reasonable efforts to include the most up to date and accurate information on our website,
we make no representations as to the accuracy, timeliness, or completeness of the information.
The information provided within this website is provided for entertainment purposes only.
The information on this website is not intended to be used in any form as part of a College or University Admission Application