Swimmer
Age
LSC
Club
Time
Date
Swim Meet
1
Ian Platts-Mills
16
NC
North Carolina Aquatic Club
4:25.31 4/7/24
2024 NC GCY LC Single Day Splash
2
Santi Alzate
15
NC
SwimMAC Carolina
4:28.84 3/6/24
2024 TYR Pro Swim Series - Westmont
3
Baylor Stanton
16
GA
Gwinnett Aquatics
4:33.91 11/11/23
2023 NC SwimMAC November LC SC
4
Gideon Swan
16
GU
Swim Houston Aquatics Center
4:34.18 4/10/24
2024 TYR Pro Swim Series - San Antonio
5
Colin Jacobs
15
FL
Sarasota Sharks
4:35.47 2/8/24
Southern Zone South Sectional
6
Ewan Dalrymple
15
SC
Columbia Swimming
4:36.01 3/7/24
2024 Speedo ESSZ Spring SC Cha
7
Norvy Clontz
16
NC
Mecklenburg Swim Association
4:36.31 11/11/23
2023 NC SwimMAC November LC SC
8
Evan Gluck
16
NT
Cor
4:36.55 3/19/24
2024 FL NCSA Swimming Championships
9
Ethan Ekk
16
FL
Area Tallahassee Aquatic Club
4:36.83 1/20/24
2024 Florida Senior Circuit #1
10
Juan Vallmitjana
15
FG
South Florida Aquatic Club
4:36.95 2/8/24
Southern Zone South Sectional
11
Ian Heysen
16
FL
Blue Dolfins
4:37.07 2/8/24
Southern Zone South Sectional
12
Harrison Short
16
NC
SwimMAC Carolina
4:37.32 3/7/24
2024 Speedo ESSZ Spring SC Cha
13
Bogdan Zverev
15
FL
Sarasota Sharks
4:37.48 2/8/24
Southern Zone South Sectional
14
Vito Sgroi
15
FL
Sarasota Sharks
4:38.51 2/8/24
Southern Zone South Sectional
15
Jackson Irwin
15
FL
Sarasota Tsunami Swim Team
4:38.99 2/8/24
Southern Zone South Sectional
16
Anthony Pineiro
15
FG
Eagle Aquatics
4:39.84 9/4/23
2023 Junior World Champs
17
LOUIS Joos
16
FL
Bolles School Sharks
4:40.40 2/8/24
Southern Zone South Sectional
18
Dillon Brigman
15
FL
Bolles School Sharks
4:40.98 11/5/23
2023 FL FAST High School Open #1
19
Ian Stutts
16
NC
Marlins of Raleigh
4:41.04 1/10/24
2024 TYR Pro Swim Series - Knoxville
20
Tyler Barritt
16
NC
North Carolina Aquatic Club
4:41.59 3/7/24
2024 Speedo ESSZ Spring SC Cha
21
Nico Rabinowitz
16
FL
Laker Swim
4:42.23 2/8/24
Southern Zone South Sectional
22
Joey Campagnola
15
FL
West Florida Lightning Aquatic
4:42.57 1/13/24
2024 Al Soltis Memorial Invita
23
Dillon Spooner
16
FL
Indian River Aquatics
4:43.47 2/8/24
Southern Zone South Sectional
24
Colt Chaires
15
NC
North Carolina Aquatic Club
4:43.53 3/7/24
2024 Speedo ESSZ Spring SC Cha
25
Daniel Krajewski
16
FL
Sarasota Sharks
4:44.98 2/8/24
Southern Zone South Sectional
26
Nicholas Kwan
16
FL
Bolles School Sharks
4:45.58 2/8/24
Southern Zone South Sectional
27
Bryce Labonte
16
FL
Fast Falcons
4:45.61 2/8/24
Southern Zone South Sectional
28
Asher Allebach
16
NC
SwimMAC Carolina
4:45.71 4/10/24
2024 CAN Speedo Canadian Swimming Open
29
Alejandro Varon
16
FL
Laker Swim
4:45.92 1/13/24
2024 G.O.A.T. TYR Team Challe
30
Alex Gonzalez
15
FL
Fast Falcons
4:46.00 2/8/24
Southern Zone South Sectional
31
Lucas Fernandez-Chung
15
FG
Metro Aquatic Club of Miami
4:46.46 3/26/24
2024 FL ISCA International Senior Cup
32
Beck Armstrong
16
NC
SwimMAC Carolina
4:47.53 1/13/24
2024 NC SwimMAC Novant LC
33
Eli Nelson
16
NC
Marlins of Raleigh
4:47.68 3/7/24
2024 Speedo ESSZ Spring SC Cha
34
Simeon Prosinski
16
FL
Loggerhead Aquatics
4:47.98 2/8/24
Southern Zone South Sectional
35
Jordan Willis
16
NC
SwimMAC Carolina
4:48.21 1/13/24
2024 NC SwimMAC Novant LC
36
Alex Townsend
16
NC
Marlins of Raleigh
4:48.27 1/13/24
NOVA LC Winter Invitational
37
Charlie Camplin
15
NC
Marlins of Raleigh
4:48.55 3/7/24
2024 Speedo ESSZ Spring SC Cha
38
Ethan Wang
15
NT
Metroplex Aquatics
4:48.60 4/27/24
2024 NT STAR April ABB LC Meet
39
Elijah Tong
15
NT
Iron Horse Aquatics
4:49.33 3/7/24
2024 IA Central Zone North Section Spring Champion
40
Adam Polzien
16
NC
SwimMAC Carolina
4:49.49 11/11/23
2023 NC SwimMAC November LC SC
41
Chase Kendall
15
FL
Planet Swim Aquatics
4:49.54 2/8/24
Southern Zone South Sectional
42
Jacob Anderson
15
NC
Marlins of Raleigh
4:50.35 1/13/24
NOVA LC Winter Invitational
43
Cole Radnay
16
FL
Saint Petersburg Aquatics
4:50.46 2/8/24
Southern Zone South Sectional
44
Freddy Rosenthal
16
FG
Pine Crest Swim Team
4:51.22 3/26/24
2024 FL ISCA International Senior Cup
45
Drew Sito
15
NC
New Wave Swim Team
4:51.32 3/19/24
2024 FL NCSA Swimming Championships
46
Seth Hyde
16
FL
Fast Falcons
4:52.59 2/8/24
Southern Zone South Sectional
47
Logan Calhoun
16
GA
Dynamo Swim Club
4:52.61 4/20/24
2024 SE NAC LC Spring Classic
48
Sebastian Guio
16
FL
Episcopal AmberJax
4:52.63 2/8/24
Southern Zone South Sectional
49
Brady Bennett
16
ST
Texas Gold
4:52.92 4/12/24
2024 ST TXLA 11&O Long Course
50
Calvin Schaper
15
NC
Carolina Aquatic Team
4:53.14 3/7/24
2024 Speedo ESSZ Spring SC Cha
51
Rex Biebel
16
FL
West Florida Lightning Aquatic
4:53.28 2/8/24
Southern Zone South Sectional
52
Joey Kerkman
16
NT
Texas Ford Aquatics
4:54.04 4/26/24
2024 NT MAC ABB Meet
53
Adam Huynh
16
NT
Lakeside Aquatic Club
4:54.60 4/26/24
2024 NT MAC ABB Meet
54
Lucas Knapp
16
FL
Bolles School Sharks
4:54.77 2/8/24
Southern Zone South Sectional
55
Lucas Brown
16
FL
Rocket Swimming
4:54.80 1/20/24
2024 Florida Senior Circuit #1
56
Nick Hardt
16
GU
Hydro Elite Aquatic Team
4:55.46 1/5/24
KATY Westpark Tollway Classic
57
Nathan Kennedy
15
MS
Sunkist Swim Team
4:55.68 3/7/24
2024 Speedo ESSZ Spring SC Cha
58
Bryce Spangler
16
NC
SwimMAC Carolina
4:56.05 1/13/24
2024 NC SwimMAC Novant LC
59
Harrison Tater
15
ST
Waterloo Swimming
4:56.10 4/12/24
2024 ST TXLA 11&O Long Course
60
Mathew Timm
16
ST
Nitro Swim Team
4:56.29 4/12/24
2024 ST TXLA 11&O Long Course
61
Michael Yuen
16
GU
First Colony Swim Team, Inc.
4:56.30 4/19/24
2024 FCST April LC Invite
62
Liam Drake
15
NC
Raleigh Swimming Association
4:57.11 3/7/24
2024 Speedo ESSZ Spring SC Cha
63
Ben Brock
16
NC
North Carolina Aquatic Club
4:57.17 4/27/24
2024 NC NCAC Quad Meet
64
Kaleb James
16
NC
Marlins of Raleigh
4:57.21 4/27/24
2024 NC NCAC Quad Meet
65
Lukas Avitia
16
NT
Mansfield Aquatic Club
4:57.42 4/26/24
2024 NT MAC ABB Meet
66
Charley Sutorus
15
NC
SwimMAC Carolina
4:57.56 1/13/24
2024 NC SwimMAC Novant LC
67
Matthew Ritchie
15
FL
Bolles School Sharks
4:58.16 2/8/24
Southern Zone South Sectional
68
Christian Wester
16
SE
Huntsville Swim Association
4:58.21 4/20/24
2024 SE NAC LC Spring Classic
69
Jacob Wajnberg
15
GA
Dynamo Swim Club
4:58.33 4/20/24
2024 GA Dynamo IMX-IMR
70
Parker Stever
15
FL
Fast Falcons
4:58.53 2/8/24
Southern Zone South Sectional
71
Chase Dai
16
NT
Cor
4:58.53 10/28/23
2023 TFA October LC Invite
72
Ian Foulk
15
FL
Bolles School Sharks
4:58.97 2/8/24
Southern Zone South Sectional
73
Peter Wendol
16
FL
Piranhas YMCA Palm Harbor
4:59.06 1/13/24
2024 Al Soltis Memorial Invita
74
Alexander Yin
16
GU
Blue Tide Aquatics
4:59.19 4/19/24
2024 Aggieland April Long Cour
75
David Fuentes
15
WT
City Of Midland Swim Team
4:59.25 3/26/24
2024 FL ISCA International Senior Cup
76
Colton Roberts
15
NC
North Carolina Aquatic Club
4:59.35 4/27/24
2024 NC NCAC Quad Meet
77
Jordan Matz
16
NC
Marlins of Raleigh
4:59.52 1/13/24
NOVA LC Winter Invitational
78
Tripp Cooler
15
NC
SwimMAC Carolina
4:59.53 4/12/24
2024 NC MAC Blue Orange Meet
79
Christopher Jeong
15
FL
Gator Swim Club
4:59.56 4/6/24
2024 Florida Senior Circuit #2
80
Jack Neudecker
16
NC
Marlins of Raleigh
4:59.91 1/13/24
NOVA LC Winter Invitational
81
John Zhang
16
NC
North Carolina Aquatic Club
4:59.98 4/27/24
2024 NC NCAC Quad Meet
82
Liam Carrington
15
FL
Bolles School Sharks
5:00.00 2/8/24
Southern Zone South Sectional
83
Jackson Debruin
16
FL
Sarasota Sharks
5:00.24 4/20/24
2024 FL 9th Annual Matt & Karen Hohne Memorial Inv
84
Grey DeWalt
15
NC
North Carolina Aquatic Club
5:00.24 3/7/24
2024 Speedo ESSZ Spring SC Cha
85
Jack McCrae
15
NC
SwimMAC Carolina
5:00.31 1/13/24
2024 NC SwimMAC Novant LC
86
Levi Grim
15
NC
SwimMAC Carolina
5:00.84 1/13/24
2024 NC SwimMAC Novant LC
87
Blair Wootson
15
FL
Sarasota Sharks
5:01.02 4/20/24
2024 FL 9th Annual Matt & Karen Hohne Memorial Inv
88
Aaron Choi
15
NC
Marlins of Raleigh
5:01.12 4/27/24
2024 NC NCAC Quad Meet
89
Lucas Moise
15
NC
Aquatic Team of Mecklenburg
5:01.17 1/13/24
2024 NC SwimMAC Novant LC
90
Surfiel Santiago
16
FL
Indian River Aquatics
5:01.26 2/8/24
Southern Zone South Sectional
91
Adam Speedie
16
GU
Houston Hydra
5:01.28 4/19/24
PACK April Long Course 2024
92
Julian Malecki
15
NC
SwimMAC Carolina
5:01.47 1/13/24
2024 NC SwimMAC Novant LC
93
Michael Gumino
16
FL
Bolles School Sharks
5:01.56 2/8/24
Southern Zone South Sectional
94
Jeremiah Goodwin
16
FL
Blue Dolfins
5:01.70 1/20/24
2024 Florida Senior Circuit #1
95
Matthew Jiampietro
16
ST
Nitro Swim Team
5:01.86 4/12/24
2024 ST TXLA 11&O Long Course
96
Parker Seluk
15
FL
Gulf Coast Swim Team
5:02.14 1/20/24
2024 Florida Senior Circuit #1
97
Joshua Barreto
16
FG
Olympus Swimming Club
5:02.21 4/19/24
2024 FG Azura Spring Open LCM Invite
98
Landon Schemel
16
FL
Sarasota Sharks
5:02.27 2/8/24
Southern Zone South Sectional
99
Ethan Bathala
15
FL
Bolles School Sharks
5:02.30 2/8/24
Southern Zone South Sectional
100
Christopher Chu
16
FL
Gator Swim Club
5:02.44 4/6/24
2024 Florida Senior Circuit #2
101
Luke Petric
15
NT
Lakeside Aquatic Club
5:02.49 4/26/24
2024 NT MAC ABB Meet
102
Walker Aitchison
15
ST
Whitecaps of Westlake
5:02.72 4/12/24
2024 ST TXLA 11&O Long Course
103
William Domokos-Murphy
15
FG
Saint Andrew's Aquatics
5:03.67 1/20/24
2024 FG Azura Winter Open LCM Invite
104
logan Martin
16
FL
Fast Falcons
5:04.50 1/20/24
2024 Florida Senior Circuit #1
105
Mitchell Chao
16
FL
Bolles School Sharks
5:04.81 2/8/24
Southern Zone South Sectional
106
Dylan Bezdek
15
GU
Pearland Aquatics
5:04.84 1/5/24
KATY Westpark Tollway Classic
107
Adan Bocian
16
NC
SwimMAC Carolina
5:05.12 1/13/24
2024 NC SwimMAC Novant LC
108
Jackson Kroh
15
NC
SwimMAC Carolina
5:05.16 4/12/24
2024 NC MAC Blue Orange Meet
109
Aiden Deluca
16
NC
SwimMAC Carolina
5:05.18 4/12/24
2024 NC MAC Blue Orange Meet
110
Gabriel Navarro
15
FG
Swim Fort Lauderdale
5:05.23 2/8/24
Southern Zone South Sectional
111
Rylan Sepulveda
15
FL
Bolles School Sharks
5:05.42 1/20/24
2024 Florida Senior Circuit #1
112
AJ Alfeo
16
NT
Rockwall Aquatic Center of Exc
5:05.52 4/27/24
2024 NT STAR April ABB LC Meet
113
Parker Murphy
15
NC
SwimMAC Carolina
5:05.80 1/13/24
2024 NC SwimMAC Novant LC
114
Riley Potter
15
GU
Katy Aquatic Team For Youth
5:06.16 4/19/24
2024 Aggieland April Long Cour
115
James Bravo
16
GU
Pearland Aquatics
5:06.27 1/5/24
KATY Westpark Tollway Classic
116
Zachary Joiner
16
GU
Hydro Elite Aquatic Team
5:06.29 4/19/24
2024 Aggieland April Long Cour
117
Nathan Tran
16
NT
Rockwall Aquatic Center of Exc
5:06.39 4/27/24
2024 NT STAR April ABB LC Meet
118
Ethan Hodson
16
FL
Laker Swim
5:06.55 1/13/24
2024 G.O.A.T. TYR Team Challe
119
Chip Andrews
16
SE
City of Mobile Swim Associatio
5:06.74 4/20/24
2024 SE CMSA Spirit of Mobile LC Invitational
120
Lincoln Gage
15
NC
Marlins of Raleigh
5:07.28 4/27/24
2024 NC NCAC Quad Meet
121
Dylan Schrock
16
ST
Longhorn Aquatics
5:07.28 4/12/24
2024 ST TXLA 11&O Long Course
122
Benjamin Spiegler
15
NC
SwimMAC Carolina
5:07.36 1/13/24
2024 NC SwimMAC Novant LC
123
Edmund Droege
16
NT
Lakeside Aquatic Club
5:08.00 4/26/24
2024 NT MAC ABB Meet
124
Jaxon Lou
15
GA
Dynamo Swim Club
5:08.33 4/20/24
2024 GA Dynamo IMX-IMR
125
Jonathan Lozano
16
FG
Plantation Swim Team
5:08.36 4/19/24
2024 FG Coral Springs Closed Invitational
126
Alex Lou
16
GA
Dynamo Swim Club
5:08.45 4/20/24
2024 SE NAC LC Spring Classic
127
Eason Cormack
16
NT
Lakeside Aquatic Club
5:08.58 4/26/24
2024 NT MAC ABB Meet
128
Benjamin Allahar
16
FG
North Palm Beach Swim Club
5:08.60 4/19/24
2024 FG Dragons Long Course Spring Invitational
129
Hayden Mok
15
GU
Katy Aquatic Team For Youth
5:08.67 4/19/24
2024 Aggieland April Long Cour
130
Jake Walker
15
NC
Marlins of Raleigh
5:08.69 4/27/24
2024 NC NCAC Quad Meet
131
Cy Matteson
16
FL
Sarasota Tsunami Swim Team
5:09.62 1/20/24
2024 Florida Senior Circuit #1
132
Alex Andre
16
NC
North Carolina Aquatic Club
5:10.11 4/27/24
2024 NC NCAC Quad Meet
133
Henry Scott
15
NT
Cor
5:10.11 12/9/23
2023 LC Time Trial Dec Extrava
134
Adriano Corrieri
16
FG
Plantation Swim Team
5:10.19 4/19/24
2024 FG Coral Springs Closed Invitational
135
Carson West
15
NC
SwimMAC Carolina
5:10.42 4/12/24
2024 NC MAC Blue Orange Meet
136
Chase Gluck
15
NT
Cor
5:10.76 12/9/23
2023 LC Time Trial Dec Extrava
137
Jason Li
16
NC
North Carolina Aquatic Club
5:10.84 4/27/24
2024 NC NCAC Quad Meet
138
Karl Nolte
16
GU
First Colony Swim Team, Inc.
5:10.93 1/5/24
KATY Westpark Tollway Classic
139
Asher Lin
16
GU
Power for Life
5:11.06 4/19/24
2024 TWST Spring Splash LC Mee
140
Henry Carlisle
15
FL
South Lake Aquatic Club
5:11.07 4/20/24
2024 FL 9th Annual Matt & Karen Hohne Memorial Inv
141
Bobby Elder
16
NC
Raleigh Swimming Association
5:11.12 3/7/24
2024 Speedo ESSZ Spring SC Cha
142
Maddax Harlan
15
FL
Sarasota Sharks
5:11.14 4/20/24
2024 FL 9th Annual Matt & Karen Hohne Memorial Inv
143
Jake Macdonald
16
FL
Blue Dolfins
5:11.22 1/20/24
2024 Florida Senior Circuit #1
144
Josef Florek
15
FL
Gulf Coast Swim Team
5:11.45 4/19/24
2024 FL GCST Spring Invite
145
Aaron Schmid
16
GU
Katy Aquatic Team For Youth
5:11.74 4/19/24
2024 Aggieland April Long Cour
146
Jaden Kwok
15
GU
Aggie Swim Club
5:12.11 4/19/24
2024 Aggieland April Long Cour
147
Devin Locklear
16
NC
Marlins of Raleigh
5:12.18 1/13/24
NOVA LC Winter Invitational
148
Asher Maurice
15
GA
Dynamo Swim Club
5:12.40 4/20/24
2024 GA Dynamo IMX-IMR
149
Denali Cutbush-Taylor
15
NC
North Carolina Aquatic Club
5:12.42 4/27/24
2024 NC NCAC Quad Meet
150
Ryan Chiu
15
NC
SwimMAC Carolina
5:12.78 1/13/24
2024 NC SwimMAC Novant LC
151
Colton Allen
16
NC
Marlins of Raleigh
5:13.17 4/27/24
2024 NC NCAC Quad Meet
152
Carston Silva
16
NT
Mansfield Aquatic Club
5:13.34 4/26/24
2024 NT MAC ABB Meet
153
Lucas Wong
16
GU
First Colony Swim Team, Inc.
5:13.37 1/5/24
KATY Westpark Tollway Classic
154
Evan Stepanek
16
FL
Tampa Y Swimming
5:13.65 4/6/24
2024 TYR LCM Season Opener
155
Augustus Friedel
15
NT
Cor
5:13.77 4/27/24
2024 NT STAR April ABB LC Meet
156
Ryan Lee
15
GU
First Colony Swim Team, Inc.
5:13.93 4/19/24
2024 FCST April LC Invite
157
Aiden Chang
16
FL
Fast Falcons
5:13.95 4/6/24
2024 Florida Senior Circuit #2
158
Matthew DeMoss
15
NC
Marlins of Raleigh
5:14.22 4/27/24
2024 NC NCAC Quad Meet
159
Luke LaBrose
15
GU
Katy Aquatic Team For Youth
5:14.27 1/5/24
KATY Westpark Tollway Classic
160
Sidney Raditic Mehalso
16
FL
Piranhas YMCA Palm Harbor
5:14.39 4/6/24
2024 TYR LCM Season Opener
161
Colt Kipp
15
NT
Lakeside Aquatic Club
5:14.72 4/26/24
2024 NT MAC ABB Meet
162
Samuel Ospina
15
FL
Gator Swim Club
5:14.76 4/6/24
2024 Florida Senior Circuit #2
163
Garrett Peters
16
GA
Dynamo Swim Club
5:14.94 4/20/24
2024 GA Dynamo IMX-IMR
164
Hayden Tedhams
16
FL
Pine Island Aquatics
5:15.07 4/19/24
2024 FL GCST Spring Invite
165
Johnson Xiao
15
GA
Dynamo Swim Club
5:15.08 4/20/24
2024 GA Dynamo IMX-IMR
166
Egor Kuznetsov
16
FL
T2 Aquatics
5:15.14 4/19/24
2024 FL GCST Spring Invite
167
Zach Garza
15
ST
Longhorn Aquatics
5:15.27 4/12/24
2024 ST TXLA 11&O Long Course
168
Hunter Haberman
15
GU
Swim Streamline at Northampton
5:15.46 4/19/24
2024 TWST Spring Splash LC Mee
169
Giovanni Medina
16
FL
Gulf Coast Swim Team
5:15.78 1/20/24
2024 Florida Senior Circuit #1
170
Michael Wang
15
GU
First Colony Swim Team, Inc.
5:15.97 4/19/24
2024 FCST April LC Invite
171
Jack Sallee
15
FL
Sarasota Tsunami Swim Team
5:16.28 1/20/24
2024 Florida Senior Circuit #1
172
Brandon Farrens
16
ST
Longhorn Aquatics
5:16.47 4/12/24
2024 ST TXLA 11&O Long Course
173
Noah Ortiz
15
GU
Pearland Aquatics
5:16.60 1/5/24
KATY Westpark Tollway Classic
174
Hayden Holcomb
16
GU
Sharks Swim Club
5:16.66 4/19/24
2024 FCST April LC Invite
175
Jacob Wagner
15
FG
Lake Lytal Lightning
5:16.82 4/19/24
2024 FG Dragons Long Course Spring Invitational
176
Vane Stedman
16
GA
Dynamo Swim Club
5:16.83 4/20/24
2024 GA Dynamo IMX-IMR
177
Christian Currie
15
GU
Escalate Aquatic Team
5:16.88 4/19/24
2024 TWST Spring Splash LC Mee
178
Tanner Antley
15
GU
Sharks Swim Club
5:16.90 4/19/24
2024 FCST April LC Invite
179
Artur Verchenov
15
FL
Sarasota Tsunami Swim Team
5:16.99 1/20/24
2024 Florida Senior Circuit #1
180
Maxwell Rand
16
NT
Iron Horse Aquatics
5:17.01 4/13/24
2024 Iron Horse Aquatics Sprin
181
William Alexander
15
SC
Gamecock Aquatics
5:17.04 4/26/24
2024 SC GAME TYR Columbia Classic
182
Kenny Tran
15
GU
First Colony Swim Team, Inc.
5:17.04 4/19/24
2024 FCST April LC Invite
183
Steven Eldridge
16
NC
SwimMAC Carolina
5:17.17 1/13/24
2024 NC SwimMAC Novant LC
184
Paul Chu
15
NT
City of Plano Swimmers
5:17.26 4/20/24
2024 ATAC Spring Into Summer S
185
Joshua Starkey
16
SE
Birmingham Swim League
5:17.44 4/20/24
2024 SE BSL Carson Muir Cowgirl Classic
186
William Luo
16
GU
Aggie Swim Club
5:17.57 4/19/24
2024 Aggieland April Long Cour
187
Ethan Chen
15
GU
First Colony Swim Team, Inc.
5:18.15 4/19/24
2024 FCST April LC Invite
188
Jonathan Reynolds
16
NC
Marlins of Raleigh
5:18.50 4/27/24
2024 NC NCAC Quad Meet
189
Jonas Fleischer
16
GA
Dynamo Swim Club
5:18.93 4/20/24
2024 GA Dynamo IMX-IMR
190
Josef Florek
15
FL
Gulf Coast Swim Team
5:19.14 1/20/24
2024 Florida Senior Circuit #1
191
Kyle Fionte
15
GA
Dynamo Swim Club
5:19.29 4/20/24
2024 GA Dynamo IMX-IMR
192
Luke Bruno
16
GU
Power for Life
5:19.49 4/19/24
2024 TWST Spring Splash LC Mee
193
Isaiah Lewis
16
GA
Dynamo Swim Club
5:19.76 4/20/24
2024 GA Dynamo IMX-IMR
194
Julian Rusk
15
ST
Waterloo Swimming
5:20.24 4/12/24
2024 ST TXLA 11&O Long Course
195
Carter Williams
16
NC
Mecklenburg Swim Association
5:20.45 4/26/24
2024 NC MSA LC Invite
196
Ames Wu
16
NC
North Carolina Aquatic Club
5:20.61 4/27/24
2024 NC NCAC Quad Meet
197
Owen Toole
15
GU
Blue Tide Aquatics
5:20.92 4/19/24
2024 Aggieland April Long Cour
198
William Loeffel
15
GU
Swim Streamline at Northampton
5:21.35 4/19/24
2024 TWST Spring Splash LC Mee
199
Alex Delgadillo
16
NC
North Carolina Aquatic Club
5:21.46 4/27/24
2024 NC NCAC Quad Meet
200
Ethan Chau
15
ST
Waterloo Swimming
5:21.66 4/12/24
2024 ST TXLA 11&O Long Course
201
Auggie Kimmel
15
GU
Htx Swims
5:21.79 4/6/24
2024 LSST April LC Open Meet
202
Carson Davis
15
NT
Lakeside Aquatic Club
5:21.83 4/26/24
2024 NT MAC ABB Meet
203
Conner Brinley
16
FG
Saint Andrew's Aquatics
5:21.92 1/20/24
2024 FG Azura Winter Open LCM Invite
204
Yassine Hussein
16
GU
Katy Aquatic Team For Youth
5:21.94 1/5/24
KATY Westpark Tollway Classic
205
Caleb Livesay
15
GU
Sharks Swim Club
5:22.59 4/19/24
2024 FCST April LC Invite
206
Peter Kim
15
GU
Katy Aquatic Team For Youth
5:22.62 1/5/24
KATY Westpark Tollway Classic
207
Jake Osucha
16
SE
Crimson Tide Aquatics
5:22.75 4/20/24
2024 SE BSL Carson Muir Cowgirl Classic
208
Collin Williams
15
NC
Mecklenburg Swim Association
5:23.27 4/26/24
2024 NC MSA LC Invite
209
Drew Hilsmier
15
SE
Wake Aquatics
5:23.80 4/20/24
2024 SE BSL Carson Muir Cowgirl Classic
210
Jack Smalley
16
NC
Marlins of Raleigh
5:24.07 4/27/24
2024 NC NCAC Quad Meet
211
Joshua Menezes
15
FG
South Florida Aquatic Club
5:24.38 4/19/24
2024 FG 3rd Annual SoFlo White & Blue Dual Meet
212
Kevin Luo
15
NC
North Carolina Aquatic Club
5:24.89 4/27/24
2024 NC NCAC Quad Meet
213
Harrison Lee
16
GA
Dynamo Swim Club
5:25.10 4/20/24
2024 GA Dynamo IMX-IMR
214
Henry Harlan
16
FL
Sarasota Sharks
5:25.51 4/20/24
2024 FL 9th Annual Matt & Karen Hohne Memorial Inv
215
Robert Albertini
16
FG
Plantation Swim Team
5:25.53 4/19/24
2024 FG Coral Springs Closed Invitational
216
Gavin Golson
15
NT
Mansfield Aquatic Club
5:25.58 4/26/24
2024 NT MAC ABB Meet
217
Tulio Figarola
15
MS
Sunkist Swim Team
5:25.71 3/7/24
2024 Speedo ESSZ Spring SC Cha
218
Ian Swanson
15
GA
Dynamo Swim Club
5:26.57 4/20/24
2024 GA Dynamo IMX-IMR
219
Javier Gutierrez Jaimes Jr.
16
ST
Longhorn Aquatics
5:26.81 4/12/24
2024 ST TXLA 11&O Long Course
220
Aaron Willis
16
SC
Gamecock Aquatics
5:26.84 4/26/24
2024 SC GAME TYR Columbia Classic
221
Nicholas Kirby
15
FL
Gulf Coast Swim Team
5:26.85 1/20/24
2024 Florida Senior Circuit #1
222
Fraser Scott
15
SE
Excel Aquatics
5:27.05 1/5/24
2024 Comfort Suites CAT LC Win
223
William Lazenby
16
SE
Life Time Southeast Swim Team
5:27.08 4/20/24
2024 SE BSL Carson Muir Cowgirl Classic
224
Vincent Pham
16
GU
Pearland Aquatics
5:27.40 4/13/24
2024 TEST Spring Splash
225
Michael Grenier
16
FG
Hurricane Aquatics
5:27.67 4/19/24
2024 FG Coral Springs Closed Invitational
226
Jude Yacoub
15
ST
Nitro Swim Team
5:28.06 4/12/24
2024 ST TXLA 11&O Long Course
227
Barrett Kirner
16
NT
Cor
5:28.12 4/27/24
2024 NT STAR April ABB LC Meet
228
Noah Ditmer
15
GA
Summit Family YMCA Titans
5:28.63 4/26/24
2024 SC GAME TYR Columbia Classic
229
Ian Given
16
GA
Georgia Coastal Aquatic Team
5:28.72 4/26/24
2024 GA Eric Wayner IMeXtreme
230
Grayson Ruppert
15
GU
Power for Life
5:28.94 4/19/24
2024 TWST Spring Splash LC Mee
231
Hunter Seluk
16
FL
Gulf Coast Swim Team
5:29.08 4/19/24
2024 FL GCST Spring Invite
232
Kanyon Michaelis
15
NT
Cor
5:29.15 4/27/24
2024 NT STAR April ABB LC Meet
233
Gavin Conroy
16
NC
SwimMAC Carolina
5:29.36 4/12/24
2024 NC MAC Blue Orange Meet
234
Adrian Yang
15
GU
First Colony Swim Team, Inc.
5:29.47 4/19/24
2024 FCST April LC Invite
235
Cole Faerber
16
GU
Blue Tide Aquatics
5:29.55 4/19/24
2024 Aggieland April Long Cour
236
Peyton Selts
16
FG
Eagle Aquatics
5:29.73 1/19/24
Piranhas January Invite
237
Jonathan Giddens
15
GA
Dynamo Swim Club
5:29.88 4/20/24
2024 GA Dynamo IMX-IMR
238
Lucas Shah
15
NC
SwimMAC Carolina
5:30.79 4/12/24
2024 NC MAC Blue Orange Meet
239
Graham Chang
15
GA
Dynamo Swim Club
5:30.91 4/20/24
2024 GA Dynamo IMX-IMR
240
Christian Dinh
15
GU
First Colony Swim Team, Inc.
5:30.97 4/19/24
2024 FCST April LC Invite
241
Daniel Dickamore
16
GU
Sharks Swim Club
5:30.99 4/19/24
2024 FCST April LC Invite
242
Elijah Rodriguez
15
NT
Metroplex Aquatics
5:32.04 4/26/24
2024 NT MAC ABB Meet
243
Cole Harclerode
15
NC
Marlins of Raleigh
5:32.26 4/27/24
2024 NC NCAC Quad Meet
244
Dean Bezanilla
16
NT
Iron Horse Aquatics
5:32.57 4/13/24
2024 Iron Horse Aquatics Sprin
245
Adrian Yuen
16
GU
First Colony Swim Team, Inc.
5:32.81 4/19/24
2024 FCST April LC Invite
246
Justin Chacon
16
GU
First Colony Swim Team, Inc.
5:32.83 4/19/24
2024 FCST April LC Invite
247
Victor Cintron Rosario
16
GA
Georgia Coastal Aquatic Team
5:32.86 4/26/24
2024 GA Eric Wayner IMeXtreme
248
Thomas Perez
15
GU
Katy Aquatic Team For Youth
5:33.05 4/19/24
2024 Aggieland April Long Cour
249
Alfie Macasaet
16
GU
First Colony Swim Team, Inc.
5:33.26 1/5/24
KATY Westpark Tollway Classic
250
Santi Campuzano
15
FG
Lake Lytal Lightning
5:33.43 4/19/24
2024 FG Dragons Long Course Spring Invitational
251
Adam Yacoub
15
ST
Nitro Swim Team
5:33.45 4/12/24
2024 ST TXLA 11&O Long Course
252
Conner Broderick
16
NT
Metroplex Aquatics
5:33.52 4/27/24
2024 NT STAR April ABB LC Meet
253
Stephan Sol
15
GA
Dynamo Swim Club
5:33.53 4/20/24
2024 GA Dynamo IMX-IMR
254
Dylan Xiao
15
GU
Katy Aquatic Team For Youth
5:33.59 4/19/24
2024 Aggieland April Long Cour
255
John Doneker
16
GU
Htx Swims
5:33.72 1/5/24
KATY Westpark Tollway Classic
256
Leonardo Moncada
16
FG
Eagle Aquatics
5:33.75 4/19/24
2024 FG Azura Spring Open LCM Invite
257
Evan Sevast
16
NC
Brunswick Aquatic Club
5:33.86 4/27/24
2024 NC GOLD Long Course Open
258
Nate Sherrard
15
SC
Gamecock Aquatics
5:33.88 4/26/24
2024 SC GAME TYR Columbia Classic
259
Joe Robbins
16
NT
Iron Horse Aquatics
5:34.12 4/13/24
2024 Iron Horse Aquatics Sprin
260
Aiden Sabocik
15
FG
Lake Lytal Lightning
5:34.23 4/19/24
2024 FG Dragons Long Course Spring Invitational
261
Alexander Gilson
15
GU
Power for Life
5:34.54 4/19/24
2024 TWST Spring Splash LC Mee
262
Matthew Van Dusen
15
NT
Iron Horse Aquatics
5:34.78 4/27/24
2024 NT STAR April ABB LC Meet
263
Joshua Jones
16
NC
YMCA of the Triangle Area (Yot
5:34.83 4/27/24
2024 NC NCAC Quad Meet
264
Justin Fields
15
GU
Katy Aquatic Team For Youth
5:35.18 4/19/24
2024 Aggieland April Long Cour
265
Mason Jimenez
16
FG
South Florida Aquatic Club
5:35.25 4/19/24
2024 FG 3rd Annual SoFlo White & Blue Dual Meet
266
Gavin Maish
15
GA
Georgia Coastal Aquatic Team
5:35.63 4/26/24
2024 GA Eric Wayner IMeXtreme
267
Joshua Lee
16
ST
Waterloo Swimming
5:35.85 4/12/24
2024 ST TXLA 11&O Long Course
268
Tyler Thurman
15
GU
First Colony Swim Team, Inc.
5:35.87 4/19/24
2024 FCST April LC Invite
269
Krishna Hariharan
15
GU
First Colony Swim Team, Inc.
5:35.95 1/5/24
KATY Westpark Tollway Classic
270
Jacob Ilyasov
16
GA
Georgia Coastal Aquatic Team
5:36.15 4/26/24
2024 GA Eric Wayner IMeXtreme
271
Luca Lyn
16
FG
Pine Crest Swim Team
5:36.74 1/19/24
Piranhas January Invite
272
David Li
15
GU
Katy Aquatic Team For Youth
5:36.81 4/19/24
2024 Aggieland April Long Cour
273
Benjamin Lee
15
NC
Carolina Aquatic Team
5:36.93 4/27/24
2024 NC NCAC Quad Meet
274
Zayden Bach
15
GU
First Colony Swim Team, Inc.
5:37.08 1/5/24
KATY Westpark Tollway Classic
275
Austen Hays
15
SE
Bartlett Xtreme Swim Team
5:37.20 4/5/24
2024 Thunder Long Course IMX T
276
Liam Moats
15
FL
Tampa Elite Aquatics
5:37.27 4/6/24
2024 TYR LCM Season Opener
277
Aidan McCorkle
15
FG
North Palm Beach Swim Club
5:37.43 4/19/24
2024 FG Dragons Long Course Spring Invitational
278
Morgan Carr
16
GU
Sharks Swim Club
5:37.96 4/19/24
2024 FCST April LC Invite
279
Riley Davis
16
FL
Makos Aquatics Club of Gainesv
5:38.02 4/20/24
2024 FL 9th Annual Matt & Karen Hohne Memorial Inv
280
Spencer Crowder
15
NT
Lakeside Aquatic Club
5:38.08 4/26/24
2024 NT MAC ABB Meet
281
Grayson Sullivan
15
NT
North Texas Nadadores
5:38.22 4/21/24
2024 NT NTN LC Distance Meet
282
Ryan Miller
16
SE
Life Time Southeast Swim Team
5:38.83 4/20/24
2024 SE BSL Carson Muir Cowgirl Classic
283
Luke Engwall
16
GU
Katy Aquatic Team For Youth
5:39.38 4/19/24
2024 Aggieland April Long Cour
284
Christian Bowens
16
SE
Crimson Tide Aquatics
5:39.74 4/20/24
2024 SE BSL Carson Muir Cowgirl Classic
285
David Stewart
16
ST
Tiger Shark of Texas
5:39.89 4/6/24
2024 LSST April LC Open Meet
286
Cameron Sustala
16
GU
Sharks Swim Club
5:40.00 4/19/24
2024 FCST April LC Invite
287
Santiago Perez
15
ST
Brownsville Aquatics
5:40.17 4/6/24
2024 ST LC BAS Swim Meet
288
Brendan Kun
16
GU
First Colony Swim Team, Inc.
5:40.59 4/19/24
2024 FCST April LC Invite
289
Cameron Stearns
16
GA
Dynamo Swim Club
5:40.62 4/20/24
2024 GA Dynamo IMX-IMR
290
Mitchell Evans
15
NC
Mecklenburg Swim Association
5:41.25 4/26/24
2024 NC MSA LC Invite
291
Franky Ou
16
GU
First Colony Swim Team, Inc.
5:41.25 4/19/24
2024 FCST April LC Invite
292
Aleksandar Mikic
16
NT
Academy of Texas Aquatic Champ
5:41.77 4/20/24
2024 ATAC Spring Into Summer S
293
Youssef Abou El Azm
15
GU
First Colony Swim Team, Inc.
5:42.12 4/19/24
2024 FCST April LC Invite
294
Sam Fasig
15
SE
Ensworth Aquatics
5:43.45 4/6/24
Ensworth Aquatics Spring Splas
295
Zach Maiorana
16
NC
North Carolina Aquatic Club
5:43.88 4/27/24
2024 NC NCAC Quad Meet
296
Benji Liu
16
GU
Aggie Swim Club
5:44.86 4/19/24
2024 Aggieland April Long Cour
297
Max Laine
15
ST
Waterloo Swimming
5:45.19 4/12/24
2024 ST TXLA 11&O Long Course
298
Timothy Tran
15
GU
First Colony Swim Team, Inc.
5:45.36 4/19/24
2024 FCST April LC Invite
299
Jacob Weaver
15
GU
Pearland Aquatics
5:45.68 1/5/24
KATY Westpark Tollway Classic
300
Aaron Shaw
16
FL
West Florida Lightning Aquatic
5:46.28 4/19/24
2024 FL Anderson McQueen Swim Meet
301
Darien Darouse
15
GU
South Shore Sails
5:46.28 4/13/24
2024 GU Spring Open Series 1
302
Esteban Espinosa-Agrait
15
GU
The Woodlands Swim Team
5:46.30 4/19/24
2024 TWST Spring Splash LC Mee
303
Dace Farmer
15
NT
Lakeside Aquatic Club
5:47.02 4/26/24
2024 NT MAC ABB Meet
304
Aayan Patel
15
GU
First Colony Swim Team, Inc.
5:49.71 1/5/24
KATY Westpark Tollway Classic
305
Parrie Charoenrattanaruk
16
GU
First Colony Swim Team, Inc.
5:49.98 4/19/24
2024 FCST April LC Invite
306
Jude Crookston
15
GU
First Colony Swim Team, Inc.
5:51.11 4/19/24
2024 FCST April LC Invite
307
Gavin Lopez
15
ST
Unattached
5:52.60 10/20/23
HPAC 2023 Long Course Harvest
308
Jonathan Presbitero
15
NC
SwimMAC Carolina
5:52.85 4/12/24
2024 NC MAC Blue Orange Meet
309
Jack Lawrence
16
GA
Dynamo Swim Club
5:52.92 4/20/24
2024 GA Dynamo IMX-IMR
310
Felix Shen
16
GU
First Colony Swim Team, Inc.
5:53.01 4/19/24
2024 FCST April LC Invite
311
Ike Heavrin
15
GU
Eagle Swimming Association
5:53.21 4/19/24
2024 Aggieland April Long Cour
312
Adam Williams
15
FL
Piranhas YMCA Palm Harbor
5:53.99 4/6/24
2024 TYR LCM Season Opener
313
Josiah Forgie
15
NC
Goldsboro YMCA Sharks
5:54.34 4/27/24
2024 NC GOLD Long Course Open
314
Kamil Bautista Tueme
15
ST
South Texas Swimming Associat
5:54.73 4/6/24
2024 ST LC BAS Swim Meet
315
Tarun Rajendran
15
GU
Tomball Area Swim Club
5:54.95 4/19/24
2024 TWST Spring Splash LC Mee
316
Saeed Azuara
15
GU
Power for Life
5:55.26 4/19/24
2024 TWST Spring Splash LC Mee
317
Ethan Woodward
15
GU
First Colony Swim Team, Inc.
5:55.52 1/5/24
KATY Westpark Tollway Classic
318
Ryder Seluk
16
FL
Gulf Coast Swim Team
5:55.76 4/19/24
2024 FL GCST Spring Invite
319
Reagan Hankwitz
16
SC
Gamecock Aquatics
5:55.98 4/26/24
2024 SC GAME TYR Columbia Classic
320
Conner Florea
15
ST
Tiger Shark of Texas
5:56.75 4/6/24
2024 LSST April LC Open Meet
321
Wilson Lemke
16
SE
Marshall County Swim Club
5:56.97 4/20/24
2024 SE BSL Carson Muir Cowgirl Classic
322
Jack Frey
15
GU
South Shore Sails
5:57.16 4/13/24
2024 GU Spring Open Series 1
323
Theodore Lau
15
GU
First Colony Swim Team, Inc.
5:58.39 4/19/24
2024 FCST April LC Invite
324
Daniel Happy
15
SE
Middle Tennessee Swim Club
5:59.50 4/6/24
Ensworth Aquatics Spring Splas
325
Jacob Payne
16
LA
Christus Louisiana Aquatic Clu
5:59.52 4/12/24
Best of Both Worlds
326
Ibrahim Elmashad
15
NC
SwimMAC Carolina
5:59.54 4/12/24
2024 NC MAC Blue Orange Meet
327
Ivan Leija
15
ST
Brownsville Aquatics
6:00.99 4/6/24
2024 ST LC BAS Swim Meet
328
Man Dang
16
GU
Escalate Aquatic Team
6:01.90 4/19/24
2024 TWST Spring Splash LC Mee
329
Andres Cubero
15
SC
Gamecock Aquatics
6:02.75 4/26/24
2024 SC GAME TYR Columbia Classic
330
Parker Mayers
15
GU
Houston Hydra
6:03.13 4/19/24
PACK April Long Course 2024
331
Uday VijayakumarNirmala
15
GU
Katy Aquatic Team For Youth
6:06.61 4/19/24
2024 Aggieland April Long Cour
332
Paul Pichon
16
GU
Htx Swims
6:07.04 4/19/24
2024 TWST Spring Splash LC Mee
333
Daniel Supelano
16
GU
Katy Aquatic Team For Youth
6:09.03 4/19/24
2024 Aggieland April Long Cour
334
Miguel Cabral
15
NT
Iron Horse Aquatics
6:09.33 4/13/24
2024 Iron Horse Aquatics Sprin
335
Damien Bell
16
FL
Makos Aquatics Club of Gainesv
6:14.91 4/20/24
2024 FL 9th Annual Matt & Karen Hohne Memorial Inv
336
Tyler Fitzjarrell
15
GU
Katy Aquatic Team For Youth
6:15.73 4/19/24
2024 Aggieland April Long Cour
337
Caden Garrison
15
GU
Sharks Swim Club
6:16.03 4/19/24
2024 FCST April LC Invite
338
Daniel Roberts
16
GU
The Woodlands Swim Team
6:16.92 4/19/24
2024 TWST Spring Splash LC Mee
339
Connor Johnson
16
ST
Tiger Shark of Texas
6:17.02 4/19/24
2024 TWST Spring Splash LC Mee
340
Ian Wetterlind
16
GU
Tomball Area Swim Club
6:19.20 4/19/24
2024 TWST Spring Splash LC Mee
341
Kazuki Wells
15
GA
Dynamo Swim Club
6:25.48 4/20/24
2024 GA Dynamo IMX-IMR
342
Nirav Deo
16
NT
Select Team of Aquatic Racers
6:26.51 4/27/24
2024 NT STAR April ABB LC Meet
343
Jake Brent
16
GU
Aggie Swim Club
6:28.37 4/19/24
2024 Aggieland April Long Cour
344
Zayne Williford
15
ST
Tiger Shark of Texas
6:29.20 4/6/24
2024 LSST April LC Open Meet
345
Lawrence Jones
15
SC
Gamecock Aquatics
6:34.52 4/26/24
2024 SC GAME TYR Columbia Classic
346
Caleb Tort-Negron
16
ST
Tiger Shark of Texas
7:04.47 4/6/24
2024 LSST April LC Open Meet
347
Ryan Nguyen
15
GU
Power for Life
7:19.47 4/19/24
2024 TWST Spring Splash LC Mee
Disclaimer: This Website is not affiliated with USA Swimming nor any Local Swim Committee. The information on this website is not to be viewed as official times nor as official rankings.
While we use reasonable efforts to include the most up to date and accurate information on our website,
we make no representations as to the accuracy, timeliness, or completeness of the information.
The information provided within this website is provided for entertainment purposes only.
The information on this website is not intended to be used in any form as part of a College or University Admission Application