Swimmer
Age
LSC
Club
Time
Date
Swim Meet
1
William Mulgrew
17
NE
Shawmut Aquatic Club
15:19.25 4/10/24
2024 TYR Pro Swim Series - San Antonio
2
Nathan Szobota
16
VA
Nova South
15:30.97 9/4/23
2023 Junior World Champs
3
Sean Green
16
MR
Long Island Aquatic Club
15:32.83 11/29/23
2023 Toyota US Open Championships
4
William Mulgrew
16
NE
Shawmut Aquatic Club
15:33.97 1/12/24
2024 TYR LC Winter Invitationa
5
Saadeddin Saadeddin
18
NJ
Scarlet Aquatics
15:38.41 3/21/24
2024 Central Zone East Spring Speedo Sectionals -
6
Mac Clark
16
AM
Team Pittsburgh Aquatics
15:46.48 3/26/24
2024 FL ISCA International Senior Cup
7
MIchael McCarthy
17
MA
Jersey Wahoos
15:48.65 4/10/24
2024 TYR Pro Swim Series - San Antonio
8
Luke Brennan
17
NJ
Peddie Aquatic Association
15:48.72 11/29/23
2023 Toyota US Open Championships
9
Cooper Zakorchemny
16
PV
Rockville Montgomery Swim Club
15:50.00 1/10/24
2024 TYR Pro Swim Series - Knoxville
10
Bryce Rohr
17
PV
Nations Capitol Swim Team
15:50.48 11/29/23
2023 Toyota US Open Championships
11
Will Siegel
16
MR
Long Island Aquatic Club
15:56.09 3/19/24
2024 FL NCSA Swimming Championships
12
Brady Begin
18
PV
Rockville Montgomery Swim Club
15:57.93 3/19/24
2024 FL NCSA Swimming Championships
13
Evan Mackesy
17
PV
Rockville Montgomery Swim Club
16:03.47 1/10/24
2024 TYR Pro Swim Series - Knoxville
14
Alexander Parent
16
NE
Bluefish Swim Club
16:04.47 3/7/24
2024 IA Central Zone North Section Spring Champion
15
Cooper Dillman
16
VA
Nova South
16:05.08 3/19/24
2024 FL NCSA Swimming Championships
16
Sean Atkinson
17
MR
Long Island Aquatic Club
16:06.73 3/19/24
2024 FL NCSA Swimming Championships
17
Luke Corey
18
MD
Naval Academy Aquatic Club
16:09.67 3/19/24
2024 FL NCSA Swimming Championships
18
Alexander Nguyen
16
PV
Rockville Montgomery Swim Club
16:10.60 1/10/24
2024 TYR Pro Swim Series - Knoxville
19
Chase Garcia
17
PV
Nations Capitol Swim Team
16:13.14 3/19/24
2024 FL NCSA Swimming Championships
20
Nicholas Liberty
14
PV
Rockville Montgomery Swim Club
16:13.83 3/19/24
2024 FL NCSA Swimming Championships
21
Oliver Shao
16
MR
Asphalt Green
16:17.92 4/26/24
2024 MR LIAC Speedo Long Islan
22
Cole Nelson
15
VA
Nova South
16:18.31 3/19/24
2024 FL NCSA Swimming Championships
23
Brandon Richter
17
MD
Eagle Swim Team
16:21.17 3/21/24
2024 Speedo Sectional Champion
24
Paul Mullen
16
PV
Nations Capitol Swim Team
16:24.95 3/19/24
2024 FL NCSA Swimming Championships
25
Sam Huggins
16
MA
Nittany Lion Aquatic Club
16:26.12 3/26/24
2024 FL ISCA International Senior Cup
26
James Darcy
15
MR
Long Island Aquatic Club
16:27.68 4/26/24
2024 MR LIAC Speedo Long Islan
27
Charlie Mayr
18
VA
Nova South
16:28.15 3/19/24
2024 FL NCSA Swimming Championships
28
Anderson Bishop
16
PV
All Star Aquatics
16:28.28 3/26/24
2024 FL ISCA International Senior Cup
29
Zachary McNabb
16
VA
Old Dominion Aquatic Club
16:28.65 3/26/24
2024 FL ISCA International Senior Cup
30
Owen Miao
17
MR
Long Island Aquatic Club
16:28.68 1/12/24
2024 TYR LC Winter Invitationa
31
Adam Kiss
18
NJ
Scarlet Aquatics
16:28.70 3/21/24
2024 Central Zone East Spring Speedo Sectionals -
32
Avery Heron
14
MD
North Baltimore Aquatic Club
16:29.15 3/21/24
2024 Speedo Sectional Champion
33
Jackson Mueller
18
VA
Nova South
16:32.54 3/19/24
2024 FL NCSA Swimming Championships
34
Alex Crown
18
PV
Nations Capitol Swim Team
16:32.80 4/26/24
2024 NAAC Carol Chidester Invi
35
Raymond Stelmark
17
NJ
Scarlet Aquatics
16:33.70 3/21/24
2024 Central Zone East Spring Speedo Sectionals -
36
Burak Iloglu
16
NJ
Scarlet Aquatics
16:33.84 4/26/24
2024 MR LIAC Speedo Long Islan
37
Kohl Hanes
15
MD
Naval Academy Aquatic Club
16:34.75 3/19/24
2024 FL NCSA Swimming Championships
38
Brady Julian
16
VA
Nova South
16:34.82 3/19/24
2024 FL NCSA Swimming Championships
39
Gavin Buckley
16
MR
Long Island Aquatic Club
16:36.18 4/26/24
2024 MR LIAC Speedo Long Islan
40
Tristan Furlow
16
MD
North Baltimore Aquatic Club
16:36.38 1/12/24
2024 TYR LC Winter Invitationa
41
Zach Parent
16
NE
Bluefish Swim Club
16:39.14 3/7/24
2024 IA Central Zone North Section Spring Champion
42
Anthony Mortellite
18
MA
Jersey Wahoos
16:40.41 1/12/24
2024 TYR LC Winter Invitationa
43
Patrick O'Hagan
16
MR
Long Island Aquatic Club
16:41.05 3/19/24
2024 FL NCSA Swimming Championships
44
Jochi Nolla
17
CT
Ridgefield Aquatic Club
16:42.81 3/21/24
2024 Speedo Sectional Champion
45
Anton Kondratyev
17
NJ
Scarlet Aquatics
16:44.89 3/21/24
2024 Central Zone East Spring Speedo Sectionals -
46
Braedon Ando
16
NE
Bluefish Swim Club
16:48.52 3/7/24
2024 IA Central Zone North Section Spring Champion
47
Reid Stellatella
16
NJ
Scarlet Aquatics
16:48.89 3/21/24
2024 Central Zone East Spring Speedo Sectionals -
48
Kai Liang
17
MD
Eagle Swim Team
16:49.46 3/21/24
2024 Speedo Sectional Champion
49
Quinn Caputo
15
PV
Nations Capitol Swim Team
16:49.55 3/19/24
2024 FL NCSA Swimming Championships
50
Aiden Nugent
17
NJ
Scarlet Aquatics
16:50.87 1/12/24
2024 TYR LC Winter Invitationa
51
Noah Lang
17
AM
Team Pittsburgh Aquatics
16:51.83 3/26/24
2024 FL ISCA International Senior Cup
52
Liam McQuaid
16
MD
North Baltimore Aquatic Club
16:52.07 3/21/24
2024 Speedo Sectional Champion
53
Jack Cornish
17
MR
Badger Swim Club
16:52.50 1/12/24
2024 TYR LC Winter Invitationa
54
Vincent Kim
17
NJ
Scarlet Aquatics
16:54.70 1/12/24
2024 TYR LC Winter Invitationa
55
Ben Battaglia
15
NI
Victor Swim Club
16:54.89 3/21/24
2024 Speedo Sectional Champion
56
Jack Grimley
16
MA
Suburban Seahawks Club
16:55.27 3/19/24
2024 FL NCSA Swimming Championships
57
Benjamin Robins
16
MR
Badger Swim Club
16:57.03 1/12/24
2024 TYR LC Winter Invitationa
58
Hunter Guthrie
16
PV
The Fish
16:59.41 3/26/24
2024 FL ISCA International Senior Cup
59
Simon Stryszak
17
NJ
Scarlet Aquatics
17:00.20 1/12/24
2024 TYR LC Winter Invitationa
60
Luke Hartman
17
AM
Team Pittsburgh Aquatics
17:00.45 3/26/24
2024 FL ISCA International Senior Cup
61
Caden Cho
15
NJ
Scarlet Aquatics
17:01.09 3/21/24
2024 Speedo Sectional Champion
62
Jeremiah Tomioka
16
NJ
Scarlet Aquatics
17:04.07 3/21/24
2024 Central Zone East Spring Speedo Sectionals -
63
Caden Cho
14
NJ
Scarlet Aquatics
17:05.50 1/12/24
2024 TYR LC Winter Invitationa
64
Andrew Simons
16
MR
Long Island Aquatic Club
17:06.15 1/12/24
2024 TYR LC Winter Invitationa
65
Riley Poirier
14
MD
Eagle Swim Team
17:07.53 4/26/24
2024 NAAC Carol Chidester Invi
66
Aidan Lee
14
NI
Victor Swim Club
17:07.97 3/21/24
2024 Speedo Sectional Champion
67
Ethan Chan
17
MR
Long Island Aquatic Club
17:08.12 3/19/24
2024 FL NCSA Swimming Championships
68
Tyler Yeung
16
NJ
Scarlet Aquatics
17:08.91 4/26/24
2024 MR LIAC Speedo Long Islan
69
Zack Arnold
16
MR
Badger Swim Club
17:11.75 1/12/24
2024 TYR LC Winter Invitationa
70
Eric Yoo
18
NJ
Scarlet Aquatics
17:13.71 3/21/24
2024 Central Zone East Spring Speedo Sectionals -
71
Alexander Diatchenko
17
PV
Nations Capitol Swim Team
17:14.02 4/26/24
2024 NAAC Carol Chidester Invi
72
Greyson Smith
18
NE
Phoenix Swimming
17:14.76 3/7/24
2024 IA Central Zone North Section Spring Champions
73
Nick Scheid
15
MD
Columbia Aquatics Association
17:15.21 3/21/24
2024 Speedo Sectional Champion
74
Daniel Choi
14
NJ
Scarlet Aquatics
17:18.53 3/21/24
2024 Speedo Sectional Champion
75
Charlie Puttlitz
17
MD
Annapolis Swim Club
17:19.25 3/21/24
2024 Speedo Sectional Champion
76
Kevin Son
15
NJ
Scarlet Aquatics
17:20.32 3/21/24
2024 Speedo Sectional Champion
77
Jerry Wang
16
NJ
Peddie Aquatic Association
17:20.90 4/20/24
2024 Scarlet April LC Invitat
78
Preston Chan
14
MR
Long Island Aquatic Club
17:21.40 4/26/24
2024 MR LIAC Speedo Long Islan
79
Finn Jenkins
15
MD
Columbia Aquatics Association
17:22.46 3/21/24
2024 Speedo Sectional Champion
80
Leo Tran
14
NE
Bluefish Swim Club
17:25.31 3/7/24
2024 IA Central Zone North Section Spring Champion
81
Jayden Yun
13
MR
Long Island Aquatic Club
17:26.18 4/26/24
2024 MR LIAC Speedo Long Islan
82
Jonas Yiengst
14
PV
Arlington Aquatic Club
17:30.83 1/6/24
2024 AAC LC Invitational
83
Marcus Zhan
15
AM
Team Pittsburgh Aquatics
17:31.48 3/26/24
2024 FL ISCA International Senior Cup
84
Andrew Morton
15
MA
Jersey Wahoos
17:32.01 1/12/24
2024 TYR LC Winter Invitationa
85
Julien Shao
16
MR
Asphalt Green
17:32.03 1/12/24
2024 TYR LC Winter Invitationa
86
Connor Hoy
17
MD
Columbia Aquatics Association
17:36.91 3/21/24
2024 Speedo Sectional Champion
87
CJ Meier
16
MD
Eagle Swim Team
17:38.09 3/21/24
2024 Speedo Sectional Champion
88
Connor Hong
15
NJ
Scarlet Aquatics
17:39.22 4/20/24
2024 Scarlet April LC Invitat
89
Peter Coleman
17
NE
Commonwealth Swimming
17:39.28 3/21/24
2024 AZ Speedo Sectionals
90
Finn Davis
15
MD
Eagle Swim Team
17:39.65 4/26/24
2024 NAAC Carol Chidester Invi
91
Nico Wyndham
17
NE
Greenwood Swimming
17:41.86 3/26/24
2024 FL ISCA International Senior Cup
92
William Trotman
17
CT
Ridgefield Aquatic Club
17:41.94 3/21/24
2024 Speedo Sectional Champion
93
Milo Pfeifer
14
NJ
Scarlet Aquatics
17:43.05 4/20/24
2024 Scarlet April LC Invitat
94
Stefanos Salas
17
MR
Long Island Aquatic Club
17:43.15 1/12/24
2024 TYR LC Winter Invitationa
95
Andrew Takach
17
PV
Nations Capitol Swim Team
17:45.50 4/26/24
2024 Helen Wang Sunflower Clas
96
Brian Story
15
NE
Phoenix Swimming
17:47.96 3/7/24
2024 IA Central Zone North Section Spring Champion
97
Eli Rutherford
13
VA
Cavalier Aquatics - Piedmont F
17:49.29 4/26/24
2024 Helen Wang Sunflower Clas
98
Fabi Petrarca
15
NE
AnglerFish Aquatics
17:49.30 3/26/24
2024 FL ISCA International Senior Cup
99
Callen Carney
14
MR
Long Island Aquatic Club
17:49.60 4/26/24
2024 MR LIAC Speedo Long Islan
100
James Lu
16
MD
Eagle Swim Team
17:50.74 4/26/24
2024 NAAC Carol Chidester Invi
101
Kaleb Lemke
15
NE
Yankee Clippers
17:52.91 4/5/24
2024 NE ATST Here Comes the Sun Specialty
102
Court Barrett
15
MD
Sprc Stingrays
17:54.01 4/26/24
2024 NAAC Carol Chidester Invi
103
Ben Lyons
18
NE
Bluefish Swim Club
17:54.07 3/7/24
2024 IA Central Zone North Section Spring Champions
104
Roy Sung
16
NJ
Scarlet Aquatics
17:55.64 4/20/24
2024 Scarlet April LC Invitat
105
Dylan Belair
15
NE
Executive Swim Club
17:57.55 3/21/24
2024 Speedo Sectional Champion
106
Samuel Morse
16
NE
Commonwealth Swimming
18:01.83 3/21/24
2024 AZ Speedo Sectionals
107
Colin Barakey
18
VA
Old Dominion Aquatic Club
18:05.73 3/26/24
2024 FL ISCA International Senior Cup
108
Zachary Trenczer
15
MR
Condors Swim Club
18:06.88 1/12/24
2024 TYR LC Winter Invitationa
109
Riordan Kelley
15
MD
Sprc Stingrays
18:10.41 4/26/24
2024 NAAC Carol Chidester Invi
110
Augustin Zhan
13
AM
Team Pittsburgh Aquatics
18:12.41 4/18/24
2024 WV Club Mountaineer April OT Qualifier
111
Maximilian Mkheidze
15
NJ
Jersey Aquatic Club
18:15.09 1/20/24
JAC Winter LC Cup
112
Gavin Ray
16
NI
Victor Swim Club
18:18.57 3/21/24
2024 Speedo Sectional Champion
113
Noah Buttram
15
VA
Stingrays Swim Team
18:27.31 4/26/24
2024 Helen Wang Sunflower Clas
114
Brice Spreeman
15
NJ
Scarlet Aquatics
18:28.83 1/12/24
2024 TYR LC Winter Invitationa
115
Jason Juwana
16
NJ
Scarlet Aquatics
18:29.68 4/20/24
2024 Scarlet April LC Invitat
116
Aiden St Hilaire
15
NE
Bluefish Swim Club
18:33.56 3/7/24
2024 IA Central Zone North Section Spring Champion
117
Nicky Potter
15
NE
Amherst Tritons
18:37.17 4/5/24
2024 NE ATST Here Comes the Sun Specialty
118
Kareem Elzawawy
14
NJ
Metro Area Life Time Swimming
18:45.48 1/20/24
JAC Winter LC Cup
119
Mason Fuller
16
MD
Sprc Stingrays
18:46.60 4/26/24
2024 NAAC Carol Chidester Invi
120
Austin Parker
16
VA
Stingrays Swim Team
18:54.29 4/26/24
2024 Helen Wang Sunflower Clas
121
Jordan Cates
16
PV
Nations Capitol Swim Team
19:00.27 4/26/24
2024 Helen Wang Sunflower Clas
122
Toby Su
16
NJ
Scarlet Aquatics
19:04.60 4/20/24
2024 Scarlet April LC Invitat
123
Carter Sittig
14
NE
Bluefish Swim Club
19:15.17 4/26/24
2024 MR LIAC Speedo Long Islan
124
Aden Stephens
16
VA
Stingrays Swim Team
19:17.25 4/26/24
2024 Helen Wang Sunflower Clas
125
Aidan Noordhoorn
13
MD
Naval Academy Aquatic Club
19:17.54 4/26/24
2024 NAAC Carol Chidester Invi
126
Austin Pape
13
PV
Nations Capitol Swim Team
19:19.10 4/26/24
2024 Helen Wang Sunflower Clas
127
Samuel Beall
17
PV
York Swim Club of Northern Vir
19:19.95 1/6/24
2024 AAC LC Invitational
128
Dylan Molina
14
MD
Naval Academy Aquatic Club
19:21.51 4/26/24
2024 NAAC Carol Chidester Invi
129
Brandon Fulayter
16
VA
Stingrays Swim Team
19:25.38 4/26/24
2024 Helen Wang Sunflower Clas
130
Aubrey Struder IV
17
VA
Stingrays Swim Team
19:25.92 4/26/24
2024 Helen Wang Sunflower Clas
131
Tommy Rockwell
13
VA
Cavalier Aquatics - Piedmont F
19:28.22 4/26/24
2024 Helen Wang Sunflower Clas
132
Garrett Britt
14
VA
Cavalier Aquatics - Piedmont F
19:39.17 4/26/24
2024 Helen Wang Sunflower Clas
133
Evan Lehman
15
PV
Hydro-Sonic Tiburones
19:45.11 1/6/24
2024 AAC LC Invitational
134
Christopher Prills
13
CT
Ridgefield Aquatic Club
19:46.61 4/9/24
2024 CT RYWC April LCM Qualifier
135
Thomas Rodman
17
PV
York Swim Club of Northern Vir
19:50.49 1/6/24
2024 AAC LC Invitational
136
Nico Brown
15
CT
Greenwich Ywca Dolphins Swim T
19:51.62 4/26/24
2024 VA RAYS Helen Wang Sunflower Classic
137
Miles Haag
11
NE
Bluefish Swim Club
19:56.09 4/5/24
2024 NE ATST Here Comes the Sun Specialty
138
Isaac Barton
15
AM
Fox Chapel Killer Whales
19:57.15 12/15/23
2023 US Paralympics Swimming National Championship
139
Alex Flesta
16
NJ
Monmouth Barracudas
20:04.36 1/20/24
JAC Winter LC Cup
140
Keegan Mejias
13
VA
Cavalier Aquatics - Piedmont F
20:05.12 4/26/24
2024 Helen Wang Sunflower Clas
141
Owen Tongring
14
NJ
Monmouth Barracudas
20:05.89 1/20/24
JAC Winter LC Cup
142
Michael Ford
15
NJ
Monmouth Barracudas
20:08.41 1/20/24
JAC Winter LC Cup
143
Brody Davies
16
VA
Stingrays Swim Team
20:08.79 4/26/24
2024 Helen Wang Sunflower Clas
144
Max Tungate
14
VA
Cavalier Aquatics - Piedmont F
20:08.80 4/26/24
2024 Helen Wang Sunflower Clas
145
Aden Travers
14
PV
York Swim Club of Northern Vir
20:11.18 1/6/24
2024 AAC LC Invitational
146
Joseph DeCrisci
17
VA
Stingrays Swim Team
20:25.29 4/26/24
2024 Helen Wang Sunflower Clas
147
Maks Lyalko
13
CT
Regional YMCA of Western CT
20:36.15 4/9/24
2024 CT RYWC April LCM Qualifier
148
Oliver Gooch
16
PV
York Swim Club of Northern Vir
20:38.61 1/6/24
2024 AAC LC Invitational
149
Sawyer Strebel
12
NE
Bluefish Swim Club
20:39.34 4/26/24
2024 MR LIAC Speedo Long Islan
150
Cavan Rankin
17
MD
Monocacy Aquatic Club
20:51.64 1/6/24
2024 AAC LC Invitational
151
Brandon Bazemore-Fountain
16
VA
Stingrays Swim Team
21:02.20 4/26/24
2024 Helen Wang Sunflower Clas
152
Owen Messina
13
NE
Bluefish Swim Club
21:02.61 4/5/24
2024 NE ATST Here Comes the Sun Specialty
153
Brenden Schmidt
13
NE
Bluefish Swim Club
21:13.03 4/5/24
2024 NE ATST Here Comes the Sun Specialty
154
Tanner Pinto-Cohn
17
NE
Yankee Clippers
21:13.79 4/5/24
2024 NE ATST Here Comes the Sun Specialty
155
Aidan Musgrove
15
PV
Fairfax Foxes Swimming
21:31.70 4/26/24
2024 Helen Wang Sunflower Clas
156
Tommy Casey
13
CT
Ridgefield Aquatic Club
21:47.66 4/9/24
2024 CT RYWC April LCM Qualifier
157
Ethan Mugavero
14
VA
Stingrays Swim Team
21:48.47 4/26/24
2024 Helen Wang Sunflower Clas
158
Bobby Wells
11
NE
Amherst Tritons
21:50.97 4/5/24
2024 NE ATST Here Comes the Sun Specialty
159
Jared Kessler
17
VA
Stingrays Swim Team
21:56.65 4/26/24
2024 Helen Wang Sunflower Clas
160
Tyler Kerrigan
14
VA
Cavalier Aquatics - Piedmont F
22:05.24 4/26/24
2024 Helen Wang Sunflower Clas
161
Trevor Kin
16
VA
Stingrays Swim Team
22:20.10 4/26/24
2024 Helen Wang Sunflower Clas
162
Owen Mollerup
14
PV
Nations Capitol Swim Team
22:36.04 1/6/24
2024 AAC LC Invitational
163
Miles Wright
14
PV
Arlington Aquatic Club
22:39.25 1/6/24
2024 AAC LC Invitational
164
Cooper Mulcahy
11
NE
YMCA of Central Massachusetts
25:00.33 4/5/24
2024 NE ATST Here Comes the Sun Specialty
Disclaimer: This Website is not affiliated with USA Swimming nor any Local Swim Committee. The information on this website is not to be viewed as official times nor as official rankings.
While we use reasonable efforts to include the most up to date and accurate information on our website,
we make no representations as to the accuracy, timeliness, or completeness of the information.
The information provided within this website is provided for entertainment purposes only.
The information on this website is not intended to be used in any form as part of a College or University Admission Application