Swimmer
Age
LSC
Club
Time
Date
Swim Meet
1
Luka Mijatovic
14
PC
Pleasanton Seahawks
15:26.73 2/29/24
2024 PC CA/NV Speedo Sectional
2
Cobe Hehenberger
14
FL
Saint Petersburg Aquatics
16:07.84 3/26/24
2024 FL ISCA International Senior Cup
3
Juan Vallmitjana
14
FG
South Florida Aquatic Club
16:10.56 1/10/24
2024 TYR Pro Swim Series - Knoxville
4
Nicholas Liberty
14
PV
Rockville Montgomery Swim Club
16:13.83 3/19/24
2024 FL NCSA Swimming Championships
5
Avery Heron
14
MD
North Baltimore Aquatic Club
16:29.15 3/21/24
2024 Speedo Sectional Champion
6
William Canori
14
PC
AC Swim Club
16:36.19 2/29/24
2024 PC CA/NV Speedo Sectional
7
Isaac Yeung
14
PN
Bellevue Club Swim Team
16:43.14 3/14/24
2024 PN Northwest Spring Speed
8
William Shoesmith
14
FL
Bolles School Sharks
16:47.68 2/8/24
Southern Zone South Sectional
9
Collier Stanton
14
GA
Gwinnett Aquatics
16:50.33 1/13/24
2024 NC SwimMAC Novant LC
10
Dr Bruford
14
IN
Carmel Swim Club
16:50.49 3/21/24
2024 Central Zone East Spring Speedo Sectionals -
11
Grant Freeze
14
WI
Ozaukee Aquatics
16:51.87 3/7/24
2024 IA Central Zone North Section Spring Champion
12
Robert Doolittle
14
SN
Sierra Marlins Swim Team
16:52.91 2/29/24
2024 CA/NV Speedo Sectional
13
Daniil Siutsou
14
FL
Sarasota Sharks
16:56.93 2/8/24
Southern Zone South Sectional
14
Matthew Lanskikh
13
CA
Evolution Racing Club
16:57.90 2/29/24
2024 CA/NV Speedo Sectional
15
Benson Her
14
CA
La Mirada Armada
16:59.97 4/11/24
2024 CA MVN Fran Crippen SMOC
16
Julian Lozano
14
FG
Gulliver Swim Club
17:01.39 2/8/24
Southern Zone South Sectional
17
Christopher Wang
14
PC
Pleasanton Seahawks
17:02.87 4/13/24
Terrapins LC Senior Open Meet
18
Caden Cho
14
NJ
Scarlet Aquatics
17:05.50 1/12/24
2024 TYR LC Winter Invitationa
19
Riley Poirier
14
MD
Eagle Swim Team
17:07.53 4/26/24
2024 NAAC Carol Chidester Invi
20
Ethan Peyton
14
OH
Mason Manta Rays
17:07.88 3/21/24
2024 Central Zone East Spring Speedo Sectionals -
21
Eli Kishish
14
MN
Edina Swim Club
17:07.89 4/19/24
2024 MN UOFM Gopher Invite
22
Aidan Lee
14
NI
Victor Swim Club
17:07.97 3/21/24
2024 Speedo Sectional Champion
23
Daniel Choi
14
NJ
Scarlet Aquatics
17:18.53 3/21/24
2024 Speedo Sectional Champion
24
Owen Muller
14
SD
Watertown Area Swim Club
17:20.77 3/7/24
2024 IA Central Zone North Section Spring Champion
25
Preston Chan
14
MR
Long Island Aquatic Club
17:21.40 4/26/24
2024 MR LIAC Speedo Long Islan
26
Leo Tran
14
NE
Bluefish Swim Club
17:25.31 3/7/24
2024 IA Central Zone North Section Spring Champion
27
Jerry Xu
14
PN
Pro Swimming
17:25.36 3/14/24
2024 PN Northwest Spring Speed
28
Jayden Yun
13
MR
Long Island Aquatic Club
17:26.18 4/26/24
2024 MR LIAC Speedo Long Islan
29
Levi Morr
14
OH
Bobcat Swim Club
17:27.04 3/21/24
2024 Central Zone East Spring Speedo Sectionals -
30
Ender Ramsby
14
PN
Seattle Metropolitan Aquatic
17:30.10 3/14/24
2024 PN Northwest Spring Speed
31
Jonas Yiengst
14
PV
Arlington Aquatic Club
17:30.83 1/6/24
2024 AAC LC Invitational
32
Aaron Deng
13
CA
Evolution Racing Club
17:33.22 2/29/24
2024 CA/NV Speedo Sectional
33
Grayson Udd
14
PN
Valley Aquatics
17:33.50 3/14/24
2024 PN Northwest Spring Speed
34
Eugene Novak
13
FL
Saint Petersburg Aquatics
17:36.04 4/19/24
2024 SPA Spring First Long Cou
35
Charlie Russell
13
FL
Bolles School Sharks
17:41.93 2/8/24
Southern Zone South Sectional
36
Jack Bracey
14
AR
Arkansas Dolphins Swim Team
17:42.52 3/14/24
2024 MV CSC SPEEDO SPRING SECTIONALS AT COLUMBIA
37
Jeremiah Frascini
14
CA
Socal Aquatics Association
17:42.80 4/6/24
2024 CA TST April "BB Minimum"
38
Milo Pfeifer
14
NJ
Scarlet Aquatics
17:43.05 4/20/24
2024 Scarlet April LC Invitat
39
Colin Cunneen
14
OZ
CSP Tideriders
17:43.59 3/14/24
2024 MV CSC SPEEDO SPRING SECTIONALS AT COLUMBIA
40
Henry Long
14
UT
South Davis Aquatic Team
17:44.78 3/21/24
2024 AZ Speedo Sectionals
41
Kevin Foley
14
AZ
Gold Medal Swim Club
17:48.23 3/21/24
2024 AZ Speedo Sectionals
42
Eddy Zhu
14
IN
Carmel Swim Club
17:48.23 3/21/24
2024 Central Zone East Spring Speedo Sectionals -
43
Eli Rutherford
13
VA
Cavalier Aquatics - Piedmont F
17:49.29 4/26/24
2024 Helen Wang Sunflower Clas
44
Callen Carney
14
MR
Long Island Aquatic Club
17:49.60 4/26/24
2024 MR LIAC Speedo Long Islan
45
Matthew Leach
14
CO
Highlands Ranch Aquatics
17:49.88 3/21/24
2024 AZ Speedo Sectionals
46
Grant O'Mara
14
CA
Rose Bowl Aquatics
17:50.47 1/11/24
2024 Road to Paris Senior Invi
47
Mulenga Cole
14
OH
Mason Manta Rays
17:52.01 3/21/24
2024 Central Zone East Spring Speedo Sectionals -
48
Juan-sebastian Bonilla
14
HI
Aulea Swim Club
17:55.18 3/14/24
2024 PN Northwest Spring Speed
49
Edmund Bui
14
CA
Orange Regional Competitive Aq
17:59.11 1/11/24
2024 Road to Paris Senior Invi
50
Cullan Harding
14
NC
SwimMAC Carolina
18:00.14 4/26/24
2024 NAAC Carol Chidester Invi
51
Ty Guenther
14
OR
Corvallis Aquatic Team
18:00.78 1/5/24
2024 Comfort Suites CAT LC Win
52
Tyson Boyd
13
CO
Avon Swim Club
18:03.79 3/14/24
2024 PN Northwest Spring Speed
53
Luka Trevino
14
SI
Rancho San Dieguito
18:06.62 4/19/24
2024 SI Pacific Swim A-BB LCM
54
Cedrick Tolentino
14
SI
Sea to Desert Swim Association
18:06.80 4/19/24
2024 SI Pacific Swim A-BB LCM
55
Sean Luk
14
CA
Tsm Aquatics
18:08.60 11/17/23
2023 Southern Pacific Invite
56
Cam Lasley
13
IN
Capital Aquatics
18:10.04 3/7/24
2024 IN ISI Senior Spring Championships
57
Augustin Zhan
13
AM
Team Pittsburgh Aquatics
18:12.41 4/18/24
2024 WV Club Mountaineer April OT Qualifier
58
Alistair Bass
14
FG
Swim Fort Lauderdale
18:13.80 4/19/24
2024 Azura Spring Open LCM Inv
59
Aristides Teske
14
IE
Spokane Waves Aquatic Team
18:16.27 3/14/24
2024 PN Northwest Spring Speed
60
Seth Basilio
14
CA
Sandpipers of Nevada
18:20.21 4/6/24
2024CATeam Rebel Aquatics Long
61
Michael Lee
14
CA
Trident Swim Club
18:21.63 4/20/24
2024 Lakewood Aquatics April L
62
Lauren Villa
13
CA
Los Angeles Swim Club
18:21.70 4/13/24
2024 CA BUEN April LCM Opener
63
Kurtis Wei
14
CA
La Mirada Armada
18:22.80 1/11/24
2024 Road to Paris Senior Invi
64
Jonathan Ruiz
13
FL
Gulf Coast Swim Team
18:23.21 4/19/24
2024 GCST Spring Open
65
Josh Heckler
14
MN
Edina Swim Club
18:23.89 4/19/24
2024 MN UOFM Gopher Invite
66
Jaxon Griffin
14
FL
Sarasota Tsunami Swim Team
18:25.58 4/19/24
2024 GCST Spring Open
67
Noah Bocalan
14
PC
San Ramon Valley Aquatics
18:27.09 4/19/24
VJO "Long Spring Thaw" C/B/A+
68
Dylan Tambuwun
14
PC
Pleasanton Seahawks
18:27.89 4/13/24
Terrapins LC Senior Open Meet
69
Timothy Zhang
13
CA
La Mirada Armada
18:28.85 10/7/23
TST Oct Closed Invite Meet
70
Matthieu Fresco
14
CA
Porter Valley Polar Bears
18:31.83 4/13/24
2024 CA BUEN April LCM Opener
71
Luigi Villani
14
FG
Eagle Aquatics
18:33.34 4/19/24
2024 Azura Spring Open LCM Inv
72
Henry Peterson
14
MN
Edina Swim Club
18:33.65 4/19/24
2024 MN UOFM Gopher Invite
73
Jacob Loftus
13
PC
Pleasanton Seahawks
18:34.82 4/13/24
Terrapins LC Senior Open Meet
74
Lucas Postovalov
13
IL
B.R. Ryall YMCA Swim Team
18:35.86 3/26/24
2024 FL ISCA International Senior Cup
75
Nate Shockley
14
AK
Chugiak Aquatics Club
18:35.97 1/26/24
2024 AK SWIMMING SENIOR CHAMPIONSHIPS
76
Braxton Gunn
14
MW
Lincoln Select Swimming
18:37.02 11/3/23
2023 IA IFLY A3 Midwest Challenge
77
Jason Lee
14
CA
Fast Swim Team
18:40.67 4/6/24
FAST Distance Dogfight LCM Clo
78
Carter Cripe
14
OK
Trident Aquatics Club
18:41.66 4/26/24
2024 OK JTSC Spring Invitational
79
Mateo Sherwood
13
MV
Ad Astra Area Aquatics
18:42.13 4/26/24
2024 MV TSA Voorhees-Maxfield
80
ETHAN Melnykov
13
SN
Wolverine Aquatics Club
18:44.20 4/21/24
2024 SN Distance Time Trial
81
Kareem Elzawawy
14
NJ
Metro Area Life Time Swimming
18:45.48 1/20/24
JAC Winter LC Cup
82
Zach Martens
14
AK
Bbsc
18:47.08 1/26/24
2024 AK SWIMMING SENIOR CHAMPIONSHIPS
83
Kyle Pu
13
CA
La Mirada Armada
18:47.25 10/7/23
TST Oct Closed Invite Meet
84
Yari Calabrese
13
CA
Canyons Aquatic Club
18:47.64 4/13/24
2024 CA BUEN April LCM Opener
85
Luke Reid
13
FG
Saint Andrew's Aquatics
18:49.55 4/19/24
2024 Azura Spring Open LCM Inv
86
Tred Bennington
14
WV
Club Mountaineer Aquatics
18:49.68 4/18/24
2024 WV Club Mountaineer April OT Qualifier
87
Benji Engers
14
SE
Excel Aquatics
18:50.02 4/6/24
2024 Excel 2024 Long Course Ki
88
Craig O'Mara
13
CA
Rose Bowl Aquatics
18:50.13 4/20/24
2024 Lakewood Aquatics April L
89
Devin Williams
14
FL
Sarasota Tsunami Swim Team
18:51.27 4/19/24
2024 GCST Spring Open
90
Hiro Nilsson
13
NT
Life Time Swim Dallas
18:51.66 4/21/24
2024 NT NTN LC Distance Meet
91
Alexander Kovalev
13
FL
Saint Petersburg Aquatics
18:53.12 4/19/24
2024 SPA Spring First Long Cou
92
Logan Coakley
14
FL
Saint Petersburg Aquatics
18:53.34 1/12/24
2024 TRIALS FUNDRAISER MEET
93
Licos Navarro Ortez
14
OR
Corvallis Aquatic Team
18:54.32 1/5/24
2024 Comfort Suites CAT LC Win
94
Max Moser
13
MN
Edina Swim Club
18:54.74 4/19/24
2024 MN UOFM Gopher Invite
95
Michael Liu
13
MV
Ad Astra Area Aquatics
19:02.31 4/26/24
2024 MV TSA Voorhees-Maxfield
96
Andrew Wilson
13
CA
Palm Desert Swim Club
19:06.51 2/18/24
TIME TRIALS2024 La Mirada Seni
97
Kyle Madigan
13
SE
Memphis Thunder Aquatic Club
19:10.00 4/27/24
2024 Spring Invitational Timed
98
Benjamin Spory
13
OK
American Energy Swim Club
19:11.09 4/26/24
2024 OK JTSC Spring Invitational
99
Noah Tollon
14
FL
West Florida Lightning Aquatic
19:11.19 4/19/24
2024 SPA Spring First Long Cou
100
Alex Ambrose
13
PC
Sebastopol Sea Serpents
19:14.37 4/19/24
VJO "Long Spring Thaw" C/B/A+
101
Carter Sittig
14
NE
Bluefish Swim Club
19:15.17 4/26/24
2024 MR LIAC Speedo Long Islan
102
Aidan Noordhoorn
13
MD
Naval Academy Aquatic Club
19:17.54 4/26/24
2024 NAAC Carol Chidester Invi
103
Austin Pape
13
PV
Nations Capitol Swim Team
19:19.10 4/26/24
2024 Helen Wang Sunflower Clas
104
Alvin Yang
13
MN
Edina Swim Club
19:20.72 4/19/24
2024 MN UOFM Gopher Invite
105
Dylan Molina
14
MD
Naval Academy Aquatic Club
19:21.51 4/26/24
2024 NAAC Carol Chidester Invi
106
Tommy Rockwell
13
VA
Cavalier Aquatics - Piedmont F
19:28.22 4/26/24
2024 Helen Wang Sunflower Clas
107
Sam Nolte
13
MN
Edina Swim Club
19:28.99 4/19/24
2024 MN UOFM Gopher Invite
108
Samir Luthra
14
MW
Greater Omaha Aquatics Leopard
19:29.72 4/13/24
2024 BSC Early Brid LC Meet
109
Simon Sheinfeld
14
FG
Saint Andrew's Aquatics
19:34.14 4/19/24
2024 Azura Spring Open LCM Inv
110
Ruizhe Cai
13
CA
Paseo Aquatics Swim Team
19:34.52 4/13/24
2024 CA BUEN April LCM Opener
111
Garrett Britt
14
VA
Cavalier Aquatics - Piedmont F
19:39.17 4/26/24
2024 Helen Wang Sunflower Clas
112
Evan Eum
14
CA
Fast Swim Team
19:40.72 4/6/24
FAST Distance Dogfight LCM Clo
113
Victor Hallett
14
CA
Dare Aquatics
19:40.76 4/20/24
2024 Lakewood Aquatics April L
114
Nadia Hukari
14
OR
Corvallis Aquatic Team
19:44.37 1/5/24
2024 Comfort Suites CAT LC Win
115
Dylan Khajavi
14
CA
Fast Swim Team
19:46.36 4/6/24
FAST Distance Dogfight LCM Clo
116
Christopher Prills
13
CT
Ridgefield Aquatic Club
19:46.61 4/9/24
2024 CT RYWC April LCM Qualifier
117
Joseph Baek
14
CA
Irvine Novaquatics, Inc.
19:47.30 4/19/24
CA 2024 NOVA April Intrasquad
118
Dominic Yip
13
GU
Htx Swims
19:47.69 4/6/24
2024 LSST April LC Open Meet
119
Maxime Martini
13
FG
Pompano Beach Piranhas
19:49.62 4/19/24
2024 Azura Spring Open LCM Inv
120
William Smidt
13
SN
Rocklin Swim Team
19:55.74 4/21/24
2024 SN Distance Time Trial
121
Ethan LeGrand
13
OR
Gold's Aquatics Club (Camas)
19:55.87 1/5/24
2024 Comfort Suites CAT LC Win
122
Raymond Li
13
CA
Rose Bowl Aquatics
19:55.92 4/20/24
2024 Lakewood Aquatics April L
123
Cole Henderson
13
OR
Tualatin Hills Swim Club
19:59.27 1/5/24
2024 Comfort Suites CAT LC Win
124
Caden Lee
14
CA
Monterey Park Manta Rays
20:04.19 4/6/24
Armada Lc April Meet -April 6
125
Keegan Mejias
13
VA
Cavalier Aquatics - Piedmont F
20:05.12 4/26/24
2024 Helen Wang Sunflower Clas
126
Ian Collins
14
NT
North Texas Nadadores
20:05.82 4/21/24
2024 NT NTN LC Distance Meet
127
Owen Tongring
14
NJ
Monmouth Barracudas
20:05.89 1/20/24
JAC Winter LC Cup
128
Drennan Shall
13
NC
SwimMAC Carolina
20:07.12 12/15/23
2023 US Paralympics Swimming National Championship
129
Nicholas Miller
14
OR
Tualatin Hills Swim Club
20:08.72 1/5/24
2024 Comfort Suites CAT LC Win
130
Max Tungate
14
VA
Cavalier Aquatics - Piedmont F
20:08.80 4/26/24
2024 Helen Wang Sunflower Clas
131
Mychael Murphy
14
MV
Fort Leavenworth Lancers Swim
20:09.76 4/26/24
2024 MV TSA Voorhees-Maxfield
132
Aden Travers
14
PV
York Swim Club of Northern Vir
20:11.18 1/6/24
2024 AAC LC Invitational
133
Zach Koutris
14
LE
Firestone Akron Swim Team
20:12.21 3/1/24
2024 LE Sr Champs 24
134
Brayden Niehaus
14
FL
Sarasota Tsunami Swim Team
20:14.83 4/19/24
2024 GCST Spring Open
135
Ash Tam
13
CA
Paseo Aquatics Swim Team
20:15.48 4/13/24
2024 CA BUEN April LCM Opener
136
Shawn Bunnell
14
CA
Canyons Aquatic Club
20:16.60 4/13/24
2024 CA BUEN April LCM Opener
137
Ethan Shin
14
CA
Rose Bowl Aquatics
20:23.09 4/20/24
2024 Lakewood Aquatics April L
138
Henry Seessel
13
SE
Memphis Thunder Aquatic Club
20:23.77 4/27/24
2024 Spring Invitational Timed
139
Connor Landuyt
14
MV
Tsunami Swim Team of K.C.
20:23.81 4/26/24
2024 MV TSA Voorhees-Maxfield
140
Marcelo Garcia
14
ST
Streamline Aquatics
20:23.87 4/27/24
2024 Banana Slug Beach Bash
141
Kyle Limchumroon
13
CA
Rosemead Rapids
20:29.97 4/20/24
2024 Lakewood Aquatics April L
142
Maks Lyalko
13
CT
Regional YMCA of Western CT
20:36.15 4/9/24
2024 CT RYWC April LCM Qualifier
143
Brayden McCoy
13
SE
Memphis Thunder Aquatic Club
20:39.11 4/27/24
2024 Spring Invitational Timed
144
Hudson Yee
14
PC
Tri Valley Aquatics
20:39.43 4/13/24
Terrapins LC Senior Open Meet
145
Logan Fuhrman
13
PN
Bellingham Bay Swim Team
20:54.09 4/27/24
2024 PN SSCD Dick LaFave Class
146
Owen Messina
13
NE
Bluefish Swim Club
21:02.61 4/5/24
2024 NE ATST Here Comes the Sun Specialty
147
Kaleb Perez
14
OR
Hillsboro Swim Team
21:10.04 1/5/24
2024 Comfort Suites CAT LC Win
148
Maxum Weber
14
SN
Vacaville Swim Club
21:11.70 4/21/24
2024 SN Distance Time Trial
149
Brenden Schmidt
13
NE
Bluefish Swim Club
21:13.03 4/5/24
2024 NE ATST Here Comes the Sun Specialty
150
Amadrion Reynier-Wilson
14
AK
Chugiak Aquatics Club
21:13.72 1/26/24
2024 AK SWIMMING SENIOR CHAMPIONSHIPS
151
Eden Kuang
14
CA
Monterey Park Manta Rays
21:20.28 4/6/24
Armada Lc April Meet -April 6
152
Joseph Gannon
13
PC
Neptune Swimming
21:20.53 4/13/24
Terrapins LC Senior Open Meet
153
Parker True
13
PC
Tri Valley Aquatics
21:25.18 4/13/24
Terrapins LC Senior Open Meet
154
Kyle Pham
14
PN
Seattle Metropolitan Aquatic
21:34.60 4/27/24
2024 PN SSCD Dick LaFave Class
155
Judah Gilley
14
OZ
Saluki Swim Club
21:36.71 4/12/24
2024 Saluki International
156
Wyatt Cox
13
CA
Golden West Swim Club
21:44.02 4/6/24
2024 CA TST April "BB Minimum"
157
Tommy Casey
13
CT
Ridgefield Aquatic Club
21:47.66 4/9/24
2024 CT RYWC April LCM Qualifier
158
Jackson Donecker
13
PC
Sebastopol Sea Serpents
21:48.22 4/19/24
VJO "Long Spring Thaw" C/B/A+
159
Ethan Mugavero
14
VA
Stingrays Swim Team
21:48.47 4/26/24
2024 Helen Wang Sunflower Clas
160
Roman McLaughlin
13
SE
Excel Aquatics
21:50.99 4/6/24
2024 Excel 2024 Long Course Ki
161
Farid Aounallah
13
ST
Harlingen CISD SEAL
22:02.56 4/27/24
2024 Banana Slug Beach Bash
162
Tyler Kerrigan
14
VA
Cavalier Aquatics - Piedmont F
22:05.24 4/26/24
2024 Helen Wang Sunflower Clas
163
Owen Mollerup
14
PV
Nations Capitol Swim Team
22:36.04 1/6/24
2024 AAC LC Invitational
164
Miles Wright
14
PV
Arlington Aquatic Club
22:39.25 1/6/24
2024 AAC LC Invitational
165
Aaron Piexoto
13
OR
Blue Dolphin Swim Team
23:33.99 1/5/24
2024 Comfort Suites CAT LC Win
Disclaimer: This Website is not affiliated with USA Swimming nor any Local Swim Committee. The information on this website is not to be viewed as official times nor as official rankings.
While we use reasonable efforts to include the most up to date and accurate information on our website,
we make no representations as to the accuracy, timeliness, or completeness of the information.
The information provided within this website is provided for entertainment purposes only.
The information on this website is not intended to be used in any form as part of a College or University Admission Application