Swimmer
Current Age
LSC
Club
Time
Date
Swim Meet
1
Caleb Goodavish
10
WI
Verona Area Swim Team
55.58 3/27/24
2024 FL NCSA Age Group Swimming Championships
2
Alex Kovtounenko
10
MA
Orca Swim Club
56.62 2/24/24
2024 MA BWA February Dev Meet
3
Alexey Zaitev
10
MA
BeFirst Swim Team
57.22 2/24/24
2024 MA BWA February Dev Meet
4
Aaron Tong
10
NE
Hockomock Area YMCA Lightning
58.22 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
5
Clayton Chia
10
NC
Tac Titans
58.24 3/14/24
2024 TAC ESSZ AG Sectionals
6
Luca Ferrera
9
FL
Saint Petersburg Aquatics
58.47 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
7
Henry Knott
10
MD
North Baltimore Aquatic Club
58.80 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
8
Zander Tan
10
VA
Nova South
58.81 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
9
Daniel An
10
CA
Irvine Novaquatics, Inc.
58.88 4/4/24
Pacific Swimming SC Far Wester
10
Andrew Gyang
10
CA
Sandpipers of Nevada
58.90 3/14/24
2024 SCS Spring Age Group Cham
11
Adino Misany
10
WI
Schroeder YMCA Swim Team
59.22 3/15/24
2024 WI SSTY WIUP YMCA STATE CHAMPIONSHIP
12
Nelson Marchione
10
VA
Tide Swimming
59.23 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
13
Ivans Bogdanovs
10
GA
SwimAtlanta
59.44 2/16/24
2024 GA Age Group State Champi
14
John Shackleton
10
SI
North Coast Aquatics
59.54 3/22/24
Southwest Age Group Regional
15
Gabriel Laurito
10
GU
Sharks Swim Club
59.57 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
16
Misi Racek
10
NJ
Jersey Aquatic Club
59.67 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
17
Max Norton
10
ST
Nitro Swim Team
59.70 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
18
Martin Kovac
10
CT
What Swimming
59.77 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
19
Kaito Ratchford
10
OR
Beaverton Area Aquatics Club
59.79 8/11/23
Seahorse Invitational 2023
20
Cruz Friends
10
NJ
Metro Area Life Time Swimming
59.83 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
21
Anthony Tamosiunas
10
MR
Staten Island Aquatics Club
59.85 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
22
Tyler Wright
10
FG
Saint Andrew's Aquatics
59.89 3/7/24
2024 FG Age Group SCY Champion
23
Daniel Corkery
10
SI
South Bay Aquatics
59.92 2/9/24
2024 SI SBA All Ages NTS Meet
24
Zackary Vlahos
10
KY
Triton Swimming of Louisville
1:00.03 1/6/24
2024 Mid States All Star Champ
25
Leif Dowling
10
FL
Blue Dolfins
1:00.10 2/29/24
2024 FL Spring Age Group Championships-North
26
Grant Brown
10
WI
Madison Aquatic Club
1:00.18 10/13/23
2023 WI SSTY GREATER MILWAUKEE OPEN
27
Filippos Mountantonakis
10
MR
Long Island Aquatic Club
1:00.19 3/21/24
2024 SwimRVA Shamrock Showdown
28
Gabriel Laurito
10
GU
Sharks Swim Club
1:00.23 1/12/24
2024 Tracey Harper-Santiago Me
29
Jon Pomper
10
MD
North Baltimore Aquatic Club
1:00.29 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
30
Jayson Clark
10
IL
Patriot Aquatic Club
1:00.38 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
31
James Zheng
10
UT
Swim Lake City Legends
1:00.42 2/29/24
2024 UTAGS Short Course Champi
32
Elias Kite
9
VA
Virginia Gators
1:00.49 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
33
Kevin Xiang
10
GU
Katy Aquatic Team For Youth
1:00.54 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
34
Charlie Huber
10
MA
Pennsylvania Aquatics
1:00.57 2/24/24
2024 MA BWA February Dev Meet
35
Piero Bruzzi
10
WI
Madison Aquatic Club
1:00.59 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
36
Emmanuel Guerrero
10
FL
Patriot Aquatics
1:00.59 2/29/24
2024 FL Spring Age Group Championships-North
37
Jack Arneson
10
PC
Crow Canyon Sharks
1:00.63 12/1/23
PC Short Course Winter AGC
38
Jason Lou
10
MN
Aquajets Swim Team
1:00.65 3/9/24
2024 MN FOXJ 10&U State Champi
39
Scotty Thieman
9
MA
Parkland Aquatic Club
1:00.73 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
40
Jasper Ye
10
CA
Aquazot Swim Club
1:00.75 4/4/24
Pacific Swimming SC Far Wester
41
Jackson Gardner
10
MR
New York Sharks Aquatics
1:00.84 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
42
Ezrah Shapiro
10
ST
Capital of Texas Aquatics
1:00.89 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
43
Ethen Cowles
10
NC
SwimMAC Carolina
1:00.96 3/14/24
2024 TAC ESSZ AG Sectionals
44
David Bao
9
NC
Tac Titans
1:00.98 3/14/24
2024 TAC ESSZ AG Sectionals
45
Maverick McMeeking
10
FL
Hydro4 Swimming
1:01.02 2/29/24
2024 FL Spring Age Group Championships-North
46
Charles Lowham
10
CT
Stamford Sailfish Aquatic
1:01.07 1/27/24
2024 CT HHAC Invite
47
Alexander Romero-Zermeno
10
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:01.07 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
48
Adrian Adriano
10
PV
Moons Aquatics Club
1:01.11 4/20/24
2024 FXFX Pirate Pacer
49
Josh Soderlund
10
VA
Tide Swimming
1:01.18 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
50
David Cedano
10
CA
San Dimas Aquatics
1:01.23 3/2/24
2024 CA PDSC Age Group Champs
51
Colby Jankowski
10
OH
Mason Manta Rays
1:01.24 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
52
Drew Carpenter
10
VA
Lynchburg Aquatic Club
1:01.28 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
53
Max Vallillo
10
FL
Patriot Aquatics
1:01.30 2/29/24
2024 FL Spring Age Group Championships-North
54
Oliver Li
10
CA
Brea Aquatics
1:01.37 2/2/24
2024 CA AZOT H/F Closed Invite
55
Miles Lee
10
CO
Riptide Swim Team
1:01.38 2/23/24
2024 CO CSI SCY Age Group Cham
56
Elijah McCoy
10
GU
First Colony Swim Team, Inc.
1:01.38 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
57
George Chernev
10
GA
Tidal Wave Swimming
1:01.49 3/16/24
2024 GA 10& Under Greater Atlanta Divisionals
58
Adric Lam
10
NT
Lakeside Aquatic Club
1:01.50 2/2/24
Heart Racer
59
Scotty Thieman
9
MA
Parkland Aquatic Club
1:01.55 3/9/24
2024 MA MASI 10 & Under Short Course Championships
60
Connor Kim
10
CA
Rose Bowl Aquatics
1:01.56 2/16/24
2024 CA MVN AAPI Lunar Festiva
61
Brandon Infante
10
FG
Blue Marlins Of Hialeah Garden
1:01.57 3/7/24
2024 FG Age Group SCY Champion
62
Jacob Klecha
10
NC
Marlins of Raleigh
1:01.59 3/14/24
2024 TAC ESSZ AG Sectionals
63
Philip Scharper
9
MD
North Baltimore Aquatic Club
1:01.70 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
64
Audric Almetus
10
SN
Dart Swimming
1:01.74 12/16/23
2023 SN DART WINTER INVITE
65
Ace Tinsley-Bradford
10
MI
Supernova Swim Team
1:01.82 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
66
Aaden Herb
10
LE
Green YMCA Barracudas Swim Tea
1:01.84 11/17/23
The 2023 Mark J. Braun Fall Cl
67
Luca Minutella
10
VA
Cavalier Aquatics - Piedmont F
1:01.85 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
68
Leif Dowling
10
FL
Blue Dolfins
1:01.88 11/30/23
2023 Winter Classic
69
Boyd Rothman
10
CO
Evergreen Hurricanes
1:01.90 2/23/24
2024 CO CSI SCY Age Group Cham
70
Marcus Ognoskie
10
ST
Longhorn Aquatics
1:01.90 10/8/23
2023 ST TXLA 10&U Fall Kick Of
71
Stefan Perelman
10
MR
Staten Island Aquatics Club
1:01.91 1/12/24
2024 MR LIE Winterfest Invitat
72
Max Vallillo
10
FL
Patriot Aquatics
1:01.94 11/30/23
2023 Winter Classic
73
Michael Rieck
10
FG
North Palm Beach Swim Club
1:01.97 11/17/23
NPB Turkey Invite
74
Jason Xu
10
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:01.97 3/27/24
2024 FL NCSA Age Group Swimming Championships
75
Daniel Shi
10
FL
Loggerhead Aquatics
1:01.98 2/29/24
2024 FL Spring Age Group Championships-North
76
Archer Hougas
10
MN
West Express Swim Team
1:02.01 3/9/24
2024 MN FOXJ 10&U State Champi
77
Jack Redemann
10
PC
Thunder Coast Aquatics
1:02.03 4/4/24
Pacific Swimming SC Far Wester
78
Alex Tompa
10
MR
Phoenix Aquatic Club USA Llc
1:02.03 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
79
Spencer Farrington
10
PN
Seattle Metropolitan Aquatic
1:02.09 12/8/23
2023 PNS 14&U Short Course Cha
80
Willie Chapman
10
LA
Crawfish Aquatics
1:02.10 2/22/24
2024 LA Louisiana Age Group Short Course State Cha
81
Luke Morris
10
MV
Columbia Swim Club
1:02.14 2/28/24
2024 MV SC Age Group Champions
82
Michael Albertini
10
FG
Plantation Swim Team
1:02.14 3/22/24
2024 FL Sunshine State Showcase
83
Jio Aono
10
CA
Aquazot Swim Club
1:02.15 2/2/24
2024 CA AZOT H/F Closed Invite
84
Peyton Lee
10
HI
Hickam Hurricanes
1:02.16 12/16/23
2023-HI- Oahu A+ Meet
85
Matthew Spans
10
PV
MACH
1:02.17 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
86
Hunter Ripley
10
OH
Cincinnati Marlins
1:02.18 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
87
Tristan Mijatovic
10
PC
Pleasanton Seahawks
1:02.22 12/1/23
PC Short Course Winter AGC
88
Adam King
10
AZ
Scottsdale Aquatic Club
1:02.25 3/7/24
2024 AZ AZSI SC Age Group State Championship @FAST
89
Jaylen Zhang
10
PC
QuickSilver
1:02.31 3/15/24
2024 Spring Age Group Champion
90
Connor Perfect
10
MN
River Falls Swim Club
1:02.32 3/9/24
2024 MN FOXJ 10&U State Champi
91
Beau Fowler
10
FL
Loggerhead Aquatics
1:02.32 2/2/24
Groundhog Day Meet
92
Ashton Womack
10
GU
Eagle Swimming Association
1:02.35 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
93
Stephano Villalobos
10
FG
Florida Atlantic Aquatics
1:02.36 3/7/24
2024 FG Age Group SCY Champion
94
Jackson Bush
10
NT
Lakeside Aquatic Club
1:02.38 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
95
Aaron Fang
10
NC
Tac Titans
1:02.43 3/14/24
2024 TAC ESSZ AG Sectionals
96
Yahir Cortez
10
IL
Tigersharks Swim Club
1:02.45 2/17/24
2024 IL AA Last Chance Splash
97
Julian Ivanov
10
IL
FMC Aquatic
1:02.49 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
98
Paul Foley
10
NE
Upper Valley Aquatic Club
1:02.51 2/16/24
2024 NE UVAC 10 & Under Championship
99
Declan Shirek
10
ND
Minot Swim Club
1:02.52 3/23/24
2024 MN MYAS Midwest Regional Swim Meet
100
Leonardo Ra
10
SI
Rancho San Dieguito
1:02.58 4/4/24
Pacific Swimming SC Far Wester
101
Bohdan Orban
10
CA
Los Angeles Swim Club
1:02.59 4/4/24
Pacific Swimming SC Far Wester
102
Henry Linowski
10
PN
Olympic Cascade Aquatics
1:02.59 3/21/24
2024 Northwest Region Age Grou
103
Channing Wensil
9
KY
Etown Dolphins
1:02.65 3/8/24
2024 12 & UNDER Kentucky SCY C
104
Jax Ball
10
SC
City of Charleston Southern Ma
1:02.68 3/14/24
2024 TAC ESSZ AG Sectionals
105
Braeden Swiatek
10
OH
Rocket Swim Club
1:02.70 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
106
Jayden Zhao
10
AM
Racer X Aquatics
1:02.72 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
107
Eddie Northington
10
MI
Plymouth Canton Cruisers
1:02.73 2/23/24
2024 USSC Junior Cup
108
Bryson Perak
10
SN
North State Narwhals
1:02.74 4/4/24
Pacific Swimming SC Far Wester
109
Blake Webb
9
MA
PDR Swimming for Success
1:02.75 3/9/24
2024 MA MASI 10 & Under Short Course Championships
110
Noah Anderson
10
OR
Portland Aquatic Club
1:02.80 3/21/24
2024 Northwest Region Age Grou
111
Josh Hargenrader
10
AM
Steel City Aquatics
1:02.87 3/7/24
2024 AM 2024 SC Age Group Champs
112
Jacob LaBorde
10
WY
Capital City Aquatics
1:02.89 3/21/24
2024 Northwest Region Age Grou
113
Joel Taylor
9
CA
Mission Viejo Nadadores
1:02.92 2/16/24
2024 CA MVN AAPI Lunar Festiva
114
Jack Dedeaux
10
CA
Mission Viejo Nadadores
1:02.93 3/14/24
2024 SCS Spring Age Group Cham
115
Luke Masneri
10
NC
Greensboro Community YMCA
1:02.93 3/14/24
2024 USRY Short Course Champs
116
Connor Kieffer
10
FL
Tampa Bay Aquatic Club
1:02.94 12/1/23
2023 Speedo Gator Holiday Clas
117
Maddox Frend
10
MN
Aquajets Swim Team
1:02.96 3/9/24
2024 MN FOXJ 10&U State Champi
118
Joshua Fan
10
NI
Pack Swim Team of Pittsford
1:02.97 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
119
Charles Lee
10
NC
Tyde
1:03.03 3/14/24
2024 USRY Short Course Champs
120
Kurt Gartland
10
CA
Max Aquatics
1:03.06 3/14/24
2024 SCS Spring Age Group Cham
121
Marcus Li
10
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:03.06 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
122
Adrian Steven
10
IA
Central Iowa Aquatics
1:03.08 2/16/24
2024 IA IASI Age Group Championships
123
Reilly Green
10
IA
SOUTHEAST AQUATICS
1:03.09 2/16/24
2024 IA IASI Age Group Championships
124
William Mclean
10
PC
QuickSilver
1:03.10 2/16/24
SRN 14 & UN Invitational
125
Steven Lau
10
CA
Aquazot Swim Club
1:03.12 4/4/24
Pacific Swimming SC Far Wester
126
Connor Durrell
10
OK
Bartlesville Splash Club
1:03.12 2/23/24
2024 OKS 14-Under SCY State Ch
127
Owen Hawkins
10
GU
Ambush Swimming
1:03.12 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
128
Taiyun McGowan
10
GU
Spring Swim Team
1:03.18 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
129
Kai Koper
10
SC
Team Greenville
1:03.21 2/15/24
2024 SC TG Short Course Age Gr
130
Arthur Odnoblyudov
10
PC
Diablo Aquatics Devil Rays
1:03.22 4/4/24
Pacific Swimming SC Far Wester
131
Alix Kosinski
10
CA
Tsm Aquatics
1:03.22 3/14/24
2024 SCS Spring Age Group Cham
132
Vansh Dighe
10
NC
Tac Titans
1:03.26 2/15/24
2024 NCS SC AG Champs
133
Griffin Lin
9
HI
Swim Kauai Aquatics
1:03.28 2/22/24
2024 HI Hawaiian Swimming SCY
134
Muunuu Chinzorig
10
IL
Life Time Illinois Swim Team
1:03.30 11/17/23
2023 IL HSC FMC Speedo Classic
135
Bruno Diaz Arceo
10
OR
Tualatin Hills Swim Club
1:03.31 12/1/23
2023 Tualatin Hills Holiday Cl
136
Arinzechukwu Acholonu
10
PV
Nations Capitol Swim Team
1:03.31 12/7/23
2023 PV NCAP Invitational
137
Tim Johnson
10
WI
Elmbrook Swim Club
1:03.33 12/9/23
2023 WI Single Age Sprint Cham
138
Skyler Malkowicz
10
FL
Sarasota Sharks
1:03.34 2/29/24
2024 Florida Swimming FLAGS-SO
139
Cooper Redden
9
GU
South Shore Sails
1:03.34 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
140
Sebastian Figueroa-Chabrier
10
MD
Fox Swim Club
1:03.34 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
141
Henry Green
10
HI
Kamehameha Swim Club
1:03.36 4/27/24
42nd Annual Harry Mamizuka Inv
142
Hunter Gumbayan
10
FL
SwimRise Aquatics
1:03.38 9/30/23
EAJ Speedo September Fall Meet
143
Nikolai Ryndin
10
PN
Bellevue Club Swim Team
1:03.39 3/21/24
2024 Northwest Region Age Grou
144
Denis Yazvin
10
ST
High Performance Aquatic
1:03.39 2/16/24
2024 ST STAGS Championships
145
Garrett Hoolihan
10
GU
Tomball Area Swim Club
1:03.41 1/12/24
2024 LA TAQ Mardi Gras Meet
146
Reddick Perkins
10
VA
757swim
1:03.41 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
147
Jace Buscher
10
HI
Academy Swim Club - Hawaii
1:03.42 2/22/24
2024 HI Hawaiian Swimming SCY
148
Aiden Lautman
10
CA
Rose Bowl Aquatics
1:03.44 2/23/24
2024 Pacific Committ SC Champ
149
James Day
10
IL
Chicago Wolfpack Aquatic Club
1:03.45 2/23/24
2024 IL CWAC M3A Winter Regional Championship
150
Jackson Baral
10
FG
Saint Andrew's Aquatics
1:03.49 3/22/24
2024 FL Sunshine State Showcase
151
Oliver Garcia-Alonso
10
CT
YMCA of Greenwich Marlins Swim
1:03.50 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
152
Brandon Yang
10
NT
Lakeside Aquatic Club
1:03.51 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
153
Connor Revin
10
AR
Northwest Arkansas Aquatics
1:03.53 1/5/24
2024 AR NWAA Winter Invite
154
Harrington Morgan
10
SI
Pacific Swim
1:03.56 3/9/24
2024 SI 14U AGE GRP CHAMPIONSH
155
James Reed
10
MW
Brownell Talbot School
1:03.62 12/8/23
2023 MW BT 14 & U Speedo Winte
156
Miles Cerbone
9
NJ
Greater Somerset County YMCA
1:03.66 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
157
Mickey Jokulis
10
GA
Aiken-Augusta Swim League
1:03.68 2/16/24
2024 GA Age Group State Champi
158
Calvin Chavkin
10
AZ
Phoenix Swim Club
1:03.71 3/7/24
2024 AZ AZSI SC Age Group State Championship @FAST
159
Murillo Ribeiro
10
AZ
Arizona Dolphins
1:03.71 3/7/24
2024 AZ AZSI SC Age Group State Championship @FAST
160
Leo Ramos
10
IL
Fox Valley Family YMCA Aqua Fo
1:03.71 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
161
Charlie Schrader
10
SE
McCallie / Gps Aquatics
1:03.72 2/15/24
2024 SE Southeastern Winter SC
162
James Levin
10
SE
Tennessee Aquatics
1:03.73 3/1/24
2024 GA Speedo Southern Premier
163
Ryan Li
10
NC
North Carolina Aquatic Club
1:03.78 3/14/24
2024 TAC ESSZ AG Sectionals
164
Garrett Hoolihan
10
GU
Tomball Area Swim Club
1:03.81 1/5/24
PACK '24 Rubber Duckie Invite
165
Lincoln Hatlelid
10
FL
Piranhas YMCA Palm Harbor
1:03.83 3/22/24
2024 FL Sunshine State Showcase
166
Nick Sundukov
10
GA
Chattahoochee Gold Swim Club
1:03.83 3/14/24
2024 TAC ESSZ AG Sectionals
167
Matthias Atrous
10
FL
Patriot Aquatics
1:03.85 1/19/24
2024 Hot Chocolate Invite
168
Prin Songchitruksa
10
GU
Cypress Fairbanks Swim Club
1:03.88 2/2/24
2024 Fleet Mardi Gras Extravag
169
Vincent Edwards
10
PV
Life Time Mid Atlantic Club Sw
1:03.88 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
170
Atlas Urun
10
FL
Bolles School Sharks
1:03.89 11/30/23
2023 Winter Classic
171
Maksym Marshchivskyi
9
CA
Blast Sharks
1:03.93 3/14/24
2024 SCS Spring Age Group Cham
172
Isen Wolfe
8
FL
Saint Petersburg Aquatics
1:03.94 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
173
Danila Shishkin
9
SE
Auburn Aquatics
1:03.95 2/15/24
2024 SE Southeastern Winter SC
174
Colin Gensler
10
IL
Maverick Swim Club
1:03.96 1/26/24
2024 IN BBSC Circle City Classic
175
Brandon Spektor
10
MA
BeFirst Swim Team
1:03.96 2/3/24
2024 MA CBST Spring Fever
176
Ilya Korolev
10
PV
MACH
1:03.96 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
177
Kaelum Clark
10
WI
Chippewa Valley Ymca Swim Club
1:03.99 3/15/24
2024 WI SSTY WIUP YMCA STATE CHAMPIONSHIP
178
Kevin Bruno
10
FL
Saint Petersburg Aquatics
1:04.00 2/29/24
2024 Florida Swimming FLAGS-SO
179
William Lin
10
FL
Loggerhead Aquatics
1:04.02 2/29/24
2024 FL Spring Age Group Championships-North
180
Leo Yuan
10
NI
Cpp River Hawks
1:04.07 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
181
Finn Baran
10
CT
Glastonbury
1:04.08 10/28/23
2023 CT LEHY Aquafest Meet
182
Danny Ramos
10
FG
Hialeah Swim Club
1:04.09 3/22/24
2024 FL Sunshine State Showcase
183
Richie Bauer
10
MN
Northfield Swim Club
1:04.10 3/9/24
2024 MN FOXJ 10&U State Champi
184
Darren Wang
10
CA
Fontana Aquatics Club
1:04.18 3/14/24
2024 SCS Spring Age Group Cham
185
Joseph Wideikis
10
IL
Hinsdale Swim Club
1:04.18 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
186
Michael Li
9
KY
Lakeside Swim Team
1:04.21 3/8/24
2024 12 & UNDER Kentucky SCY C
187
Carter Bonham
10
VA
Nova South
1:04.22 3/21/24
2024 SwimRVA Shamrock Showdown
188
Cub Stickels
10
NT
Texas Ford Aquatics
1:04.23 2/16/24
North Texas Short course 14 &
189
Martin Fisherman
10
MR
Trident Aquatic Club
1:04.23 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
190
Heber Sun
10
PC
Alto Swim Club
1:04.27 1/27/24
2024 Zone 1 North Championship
191
Yulian Satheesh
10
CA
Sandpipers of Nevada
1:04.27 2/16/24
2024 TYR Desert Committee Cham
192
Logan Eisenbraun
10
MN
Edina Swim Club
1:04.28 3/9/24
2024 MN FOXJ 10&U State Champi
193
Luka Zverev
10
FL
Sarasota Sharks
1:04.30 2/29/24
2024 Florida Swimming FLAGS-SO
194
Nikolas Sanness
10
VA
Tide Swimming
1:04.30 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
195
Miles Balmaceda
10
LA
Nu Wave Swim Club
1:04.32 2/22/24
2024 LA Louisiana Age Group Short Course State Cha
196
Luohan Chen
9
PV
Dragon Swim Team
1:04.33 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
197
Alexander Tong
10
CA
Alpha Aquatics
1:04.34 3/14/24
2024 SCS Spring Age Group Cham
198
Andrew Holter
10
MI
Rapid Area YMCA
1:04.35 3/2/24
2024 Michigan YMCA State Champ
199
Jude Raney
10
IN
Duneland Swim Club
1:04.36 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
200
Landon Dedinsky
10
MI
Plymouth Canton Cruisers
1:04.36 1/26/24
SLA Arctic Blast 2024
201
David Reynolds
10
NC
Marlins of Raleigh
1:04.36 2/15/24
2024 NCS SC AG Champs
202
Alfonso Esteban
10
FL
Patriot Aquatics
1:04.37 2/2/24
Hydro4 Arena Winter Open
203
Khaled Labyed
10
SI
North Coast Aquatics
1:04.38 3/22/24
Southwest Age Group Regional
204
Benjamin McPherson
9
OH
Oak Hills Youth Athletics
1:04.38 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
205
Grey Nelson
10
NC
Tac Titans
1:04.39 2/15/24
2024 NCS SC AG Champs
206
Grey Nelson
10
NC
Tac Titans
1:04.41 3/14/24
2024 TAC ESSZ AG Sectionals
207
Ben Farmer
10
NI
Pack Swim Team of Pittsford
1:04.41 4/20/24
2024 NI PACK Spring Splash
208
Daniel Chen
10
CA
Aquazot Swim Club
1:04.42 1/20/24
2024 SCS All-Star Festival
209
Carter Adams
9
CO
Front Range Barracudas Swim Cl
1:04.42 3/1/24
2024 CO NCS Winter District Championships
210
Cole McKinney
9
CA
Splash Aquatics
1:04.42 3/14/24
2024 SCS Spring Age Group Cham
211
Bryson Doran
10
MR
Qns Aquatic Club
1:04.45 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
212
Mikhail Alpatov
10
ST
Nitro Swim Team
1:04.47 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
213
Grayson Mondragon
10
FL
Gulf Coast Swim Team
1:04.49 11/30/23
2023 Winter Classic
214
Cadel Schwartz
10
VA
Quest Swimming
1:04.50 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
215
Holden Jickling
10
SC
City of Charleston Southern Ma
1:04.54 3/14/24
2024 TAC ESSZ AG Sectionals
216
Cooper Hilton
10
VA
Nova South
1:04.55 3/21/24
2024 SwimRVA Shamrock Showdown
217
Sam Branch
10
MD
Monocacy Aquatic Club
1:04.56 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
218
Jogi Egbers
10
MN
St Croix Swim Club
1:04.58 3/9/24
2024 MN FOXJ 10&U State Champi
219
Michael Tolkachov
10
PC
South San Francisco Aquatics
1:04.59 1/27/24
2024 Zone 1 North Championship
220
Dean Pester
10
BD
El Paso Aqua Posse
1:04.59 2/17/24
2024 BD BLST Arctic BLAST Swim
221
Sebastian Hibbert
10
CA
The Swim Team
1:04.61 3/14/24
2024 SCS Spring Age Group Cham
222
Josh Swinehart
10
CA
Mission Viejo Nadadores
1:04.64 11/4/23
2023 CA SCAL November SCY Age
223
Thomas Langhans
9
SE
Nashville Aquatic Club
1:04.65 3/1/24
2024 GA Speedo Southern Premier
224
Mahmoud Elag
9
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:04.65 1/12/24
2024 Retriever Classic
225
Billy McCaslin
10
CC
Roadrunner Aquatics
1:04.68 3/22/24
Southwest Age Group Regional
226
Sam Adams
10
UT
Olympus Aquatics Swimming
1:04.68 3/22/24
Southwest Age Group Regional
227
Tristan Talwar
10
NC
Tac Titans
1:04.69 12/1/23
ATOM Winter Invite 2023
228
Alex Naumchenko
10
SC
YMCA of Upper Palmetto Rays
1:04.71 3/14/24
2024 TAC ESSZ AG Sectionals
229
Jameson Ash
10
MA
Westtown Aquatic Club
1:04.74 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
230
Ryan Schell
9
MA
South Jersey Aquatic Club
1:04.75 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
231
Royce Li
10
MW
Brownell Talbot School
1:04.78 3/8/24
2024 MW Midwestern Short Cours
232
Jaxon Mahn
10
MN
Red Wing Swim Club
1:04.78 3/9/24
2024 MN FOXJ 10&U State Champi
233
Alexander Szymanowski
10
SN
Dart Swimming
1:04.80 3/22/24
Southwest Age Group Regional
234
John Groves
10
GA
Aiken-Augusta Swim League
1:04.80 2/16/24
2024 GA Age Group State Champi
235
Dylan Fay
10
OH
RC Durr Family YMCA
1:04.81 3/8/24
2024 OH AP SWOYSL AA Championships
236
Michael Bagley
10
PV
MACH
1:04.83 12/7/23
2023 PV NCAP Invitational
237
Gavin Eubanks
10
PV
The Fish
1:04.89 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
238
Alexander Kalwak
10
CA
Porter Valley Polar Bears
1:04.91 3/9/24
2024 CA BUEN Coastal Champ Las
239
Maverick Lippe
10
ST
Nitro Swim Team
1:04.91 10/8/23
2023 ST TXLA 10&U Fall Kick Of
240
Mipham Yonten
10
MI
Sailfish Swim Club
1:04.92 2/2/24
Polar Plunge
241
Andrew Pelaez
9
PV
The Fish
1:04.95 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
242
Andrew Scott
10
CO
Aces Swim Club
1:04.98 2/23/24
2024 CO CSI SCY Age Group Cham
243
Kevin Sanchez Rojas
10
IN
Crown Point Swim Club
1:04.99 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
244
Simon Fulton
10
PV
Potomac Marlins
1:05.00 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
245
Layne Weston
10
KY
Southern Kentucky Swim Club
1:05.02 3/8/24
2024 12 & UNDER Kentucky SCY C
246
Brandon Chen
10
NJ
Meadowlands Sharks
1:05.02 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
247
Anthony Li
10
ST
Nitro Swim Team
1:05.04 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
248
Ben Hartley
10
VA
Quest Swimming
1:05.04 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
249
Blake Peters
10
MA
ELIZABETHTOWN AQUATIC CLUB
1:05.04 2/16/24
WSY Presidents Day 2024 http
250
Charlie Rider
10
MV
Kansas City Blazers
1:05.06 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
251
Jaime Claros
10
NT
Lakeside Aquatic Club
1:05.06 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
252
Milo Robinson
10
ME
Long Reach Swim Club/Bath YMCA
1:05.06 3/14/24
2024 ME MESI Winter Championships
253
Luke Strahorn
10
ME
Mid Maine Dolphins-Waterville
1:05.06 3/14/24
2024 ME MESI Winter Championships
254
Luke Butters
9
WI
Schroeder YMCA Swim Team
1:05.08 3/15/24
2024 WI SSTY WIUP YMCA STATE CHAMPIONSHIP
255
Andrew Kovalev
10
FL
Saint Petersburg Aquatics
1:05.08 12/1/23
2023 Speedo Gator Holiday Clas
256
Max Pestrikov
10
MR
Badger Swim Club
1:05.09 12/7/23
2023 PV NCAP Invitational
257
Aymon Boubkir
10
IL
Fox Valley Swim Team
1:05.11 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
258
Jayden Lauret
10
HI
Manoa Aquatics
1:05.12 2/22/24
2024 HI Hawaiian Swimming SCY
259
Mateo Valdivia
10
AZ
Tucson Ford Dealers Aquatics
1:05.13 3/7/24
2024 AZ AZSI SC Age Group State Championship @FAST
260
Oscar Jovic
10
IL
Hinsdale Swim Club
1:05.13 2/2/24
2024 IL LYON TYR Classic
261
Sepehr Saghaeian-Nejad
10
NJ
Jersey Flyers Aquatic Club
1:05.13 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
262
Jackson Conrad
10
MA
Five Star Swim Club
1:05.13 3/9/24
2024 MA MASI 10 & Under Short Course Championships
263
Ethan Huynh
9
SN
Dart Swimming
1:05.15 3/22/24
Southwest Age Group Regional
264
Eren Doker
10
CA
Aquazot Swim Club
1:05.16 12/2/23
2023 CA Orange County A/G #4 A
265
Caden Bannan
10
SI
Rancho San Dieguito
1:05.17 4/4/24
Pacific Swimming SC Far Wester
266
Klay Doescher
10
WI
Badger Aquatics Club
1:05.17 12/9/23
2023 WI Single Age Sprint Cham
267
Calen Rishe
10
MI
Midland Dolphins
1:05.18 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
268
Ko Yamamoto
10
IN
Center Grove Aquatic Club
1:05.20 1/26/24
2024 CGAC CHASESTRONG Prelim/F
269
Jack Haigh
10
IL
Maverick Swim Club
1:05.20 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
270
Kevin Kubasik
8
CA
Mission Viejo Nadadores
1:05.21 2/16/24
2024 CA MVN AAPI Lunar Festiva
271
Tayden Cho
9
SN
Sierra Marlins Swim Team
1:05.21 3/22/24
Southwest Age Group Regional
272
Samuel Trevino
10
NC
Enfinity Aquatic Club
1:05.22 3/21/24
2024 SwimRVA Shamrock Showdown
273
Max Meyer
10
IL
RISE Aquatic Club
1:05.25 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
274
Max Marshall
10
IL
Life Time Illinois Swim Team
1:05.25 2/9/24
2024 IL SCST Chicagoland Team Championship
275
Reid Doolittle
10
SN
Sierra Marlins Swim Team
1:05.26 4/4/24
Pacific Swimming SC Far Wester
276
Luke Rojek
9
IN
Valparaiso Swim Club
1:05.26 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
277
Grant Stahlin
10
GU
Swim Streamline at Northampton
1:05.26 2/16/24
MAC Hosted 2024 Gulf 14 & Unde
278
Hank Harrington
9
VA
Nova South
1:05.26 2/16/24
Central District 9-12 Year Old
279
Aleksandr Buskin
10
CA
Irvine Novaquatics, Inc.
1:05.28 3/14/24
2024 SCS Spring Age Group Cham
280
Robert Legg
8
PC
Crow Canyon Sharks
1:05.29 4/4/24
Pacific Swimming SC Far Wester
281
Ron Krapf
10
IL
Homewood Flossmoor Swim Club
1:05.29 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
282
Noah Madden
10
MA
Mako Swim Club
1:05.30 3/9/24
2024 MA MASI 10 & Under Short Course Championships
283
Dane Schauer
10
OH
Buckeye Swim Club
1:05.31 2/21/24
2024 OH UASC TIME TRIALS
284
Tristan Cary
10
ST
Alamo Area Aquatic Association
1:05.32 2/16/24
2024 ST STAGS Championships
285
Lian Le Roux
10
SN
Sierra Marlins Swim Team
1:05.33 3/8/24
2024 SN Sierra Nevada Swimming 14 & Under Short Co
286
James Zheng
10
CA
Los Angeles Swim Club
1:05.34 12/8/23
2023 CA RAA/SCS WAG
287
Luke Roy
10
PV
Nations Capitol Swim Team
1:05.34 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
288
Owen Merritt
10
VA
Nova South
1:05.34 3/21/24
2024 SwimRVA Shamrock Showdown
289
Anthony Dotur
10
CT
Laurel East Hartford YMCA
1:05.34 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
290
Arden Tierney
9
IL
Sheridan Swim Team
1:05.37 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
291
Carter Nance
9
VA
Coast Guard Blue Dolphins
1:05.37 3/21/24
2024 SwimRVA Shamrock Showdown
292
Daniel Klett
10
PV
York Swim Club of Northern Vir
1:05.39 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
293
Levi Herbein
10
MA
HERSHEY AQUATIC CLUB
1:05.39 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
294
Charles Jensen-Abbott
10
MI
South Central Swim
1:05.40 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
295
Ian Horner
10
CO
Rocky Mountain Rapids Swim Tea
1:05.43 2/23/24
2024 CO CSI SCY Age Group Cham
296
Shawn Deveney
10
MA
Jersey Wahoos
1:05.44 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
297
William Jiang
10
MN
Riptide Swim Team
1:05.45 1/6/24
2024 MN AQJT Winter Invite
298
Diego Lainez
10
IL
Chicago Park District
1:05.45 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
299
Daniel Lu
10
PC
Sunnyvale Swim Club
1:05.48 3/15/24
2024 Spring Age Group Champion
300
Ethan Yao
9
GU
Texas Elite Swim Team
1:05.49 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
301
Owen Meier
10
OH
Blue Ash YMCA
1:05.52 3/8/24
2024 OH AP SWOYSL AA Championships
302
Asa Keeler
10
WT
City Of Midland Swim Team
1:05.52 2/16/24
2024 WT Flatland West Texas Championship
303
Dat Vo
10
NT
Life Time Swim Dallas
1:05.52 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
304
Chad Pendleton
9
IN
Club Olympia Swim Team
1:05.53 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
305
Harvey Li
10
MD
Columbia Aquatics Association
1:05.53 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
306
Toshi Iwamoto
10
GA
Dynamo Swim Club
1:05.58 3/1/24
2024 GA Speedo Southern Premier
307
Grayson Groff
10
NC
Life Time Swim Team North Caro
1:05.59 2/15/24
2024 NCS SC AG Champs
308
Toby Smeltzer
10
GU
Eagle Swimming Association
1:05.59 12/1/23
2023 Gulf Age Group Championsh
309
Leo Wu
10
PV
Dragon Swim Team
1:05.60 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
310
Jaden Kim
10
MR
Team Suffolk
1:05.60 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
311
Bernard Yu
10
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:05.60 12/14/23
2023 Riley Eaton Holiday Invit
312
Charlie Beverton
10
IN
Indiana Swim Team
1:05.61 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
313
Taylor DeLuca
9
PV
All Star Aquatics
1:05.61 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
314
Atticus Sherry
10
SC
City of Charleston Southern Ma
1:05.63 3/14/24
2024 TAC ESSZ AG Sectionals
315
Devan Gettmann
10
SN
Dart Swimming
1:05.64 3/22/24
Southwest Age Group Regional
316
Kevin Zhou
9
NE
Mei's Typhoons Swimming
1:05.64 2/16/24
2024 NE UVAC 10 & Under Championship
317
Connor Sanchez
9
FL
Clearwater Aquatic Team
1:05.65 2/29/24
2024 Florida Swimming FLAGS-SO
318
Cole Barnes
10
NJ
Ocean County YMCA
1:05.65 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
319
Adrian Diaz
10
CA
Desert Aquatics
1:05.66 11/10/23
2023 CA FAC Verterans' Day Cla
320
David DePrisco
10
MN
Aquajets Swim Team
1:05.70 3/9/24
2024 MN FOXJ 10&U State Champi
321
Anders Hedberg
9
MN
South East Metro Sharks
1:05.70 3/9/24
2024 MN FOXJ 10&U State Champi
322
August Le
10
MI
Grand Rapids Aquatics
1:05.71 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
323
Jason Lai
10
OZ
CSP Tideriders
1:05.77 2/23/24
2024 OZ Division I Championship
324
Mason Hollis
10
IL
Palatine Park Dist Swim Team
1:05.79 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
325
Maxton Davis
10
NC
SwimMAC Carolina
1:05.81 2/15/24
2024 NCS SC AG Champs
326
Thiago Reyes
10
NJ
Boys & Girls Clubs of New Jers
1:05.81 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
327
Nevoh Almog
10
PC
Alto Swim Club
1:05.83 3/29/24
Alto Rock the Blocks Invitatio
328
Derek Wei
10
SI
Pacific Swim
1:05.83 3/16/24
2024 SI CAST ALL AGES NTS
329
Adi Beibit
10
CA
Irvine Novaquatics, Inc.
1:05.83 1/20/24
2024 SCS All-Star Festival
330
Sahas Nyalakanti
9
NM
Charger Aquatics
1:05.84 3/22/24
Southwest Age Group Regional
331
Jackson Spannhake
9
NC
Raleigh Swimming Association
1:05.84 2/15/24
2024 NCS SC AG Champs
332
Ashton Kao
9
CA
Aquazot Swim Club
1:05.85 2/24/24
2024 CA EVO H/F Best of the Re
333
Patrick Scott
10
PV
The Fish
1:05.85 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
334
William Diehl
10
MA
York YMCA Swimming
1:05.86 3/2/24
2024 MA YSCAP League Championship Meet
335
yu Tsao
10
NC
Enfinity Aquatic Club
1:05.87 11/11/23
2023 John Dewey Invitational
336
Teddy Howe
10
MI
Birmingham Family YMCA
1:05.88 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
337
Reid Miley
10
OH
Dayton Raiders Swim Club
1:05.89 1/19/24
2024 OH WAVE Bischoff Medal Trials
338
Leo Mancuso
10
AZ
Gold Medal Swim Club
1:05.90 3/7/24
2024 AZ AZSI SC Age Group State Championship @FAST
339
Anderson Martin
10
CT
Storrs Aquatics
1:05.90 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
340
Jayden Yip
10
NJ
Fanwood-Scotch Plains YMCA
1:05.90 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
341
Leonidas Vandenbos
10
MI
Liquid Lightning
1:05.91 2/23/24
2024 USSC Junior Cup
342
Cheston Liang
10
PC
Palo Alto Stanford Aquatics
1:05.92 1/27/24
2024 Zone 1 North Championship
343
Grayson Swanson
10
PC
Crow Canyon Sharks
1:05.92 4/4/24
Pacific Swimming SC Far Wester
344
Jace Hartz
10
GU
Texas Elite Swim Team
1:05.93 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
345
Bryce Boudreau
9
MR
Three Village Swim Club
1:05.93 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
346
Cason Harmeyer
10
OH
Oak Hills Youth Athletics
1:05.94 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
347
Jayden Lee
10
PC
California Dolphin Swim Team
1:05.95 2/3/24
2024 Zone 2 SC Championship Me
348
LJ Grant
9
OH
Upper Arlington Swim Club
1:05.95 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
349
Mitchell Sowder
10
IN
Carmel Swim Club
1:05.95 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
350
Fitz Moter
10
KY
Lakeside Swim Team
1:05.95 2/9/24
2024 KY LAK Dare to Care
351
Joe Kennedy
10
IL
New Trier Aquatics
1:05.97 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
352
Daniel Robison
10
NE
Amherst Tritons
1:05.97 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
353
Gabe Brown
8
IN
Greenfield Community Aquatic T
1:05.98 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
354
Mat Zipunnikov
10
MD
Meadowbrook Swim Team
1:05.98 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
355
Chase Hungarter
10
MA
Phoenixville YMCA Swim Team
1:06.01 10/27/23
2023 MA WCAY Monster Mash IMX
356
Liam Kibler
10
VA
Battlefield Area Star Swimmers
1:06.01 1/27/24
2024 SMAC Winter Invitational
357
Camden Mueller
10
VA
Coast Guard Blue Dolphins
1:06.03 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
358
Karl Smith
10
VA
Eastern Shore Family YMCA
1:06.03 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
359
Chase Galloway
9
NC
Tyde
1:06.07 3/14/24
2024 USRY Short Course Champs
360
Wes Begin
9
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:06.07 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
361
Brad Reynold
10
VA
Hanover Aquatics
1:06.08 2/16/24
Central District 9-12 Year Old
362
Camden Waite
10
PV
MACH
1:06.08 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
363
Patrick Cahill
10
IL
Chicago Wolfpack Aquatic Club
1:06.10 1/12/24
2024 IN CSC Winter Invite
364
Lucas Bass
10
OH
Cincinnati Aquatic Club
1:06.12 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
365
Ben Martin
10
IA
Greater Des Moines YMCA
1:06.12 2/16/24
2024 IA IASI Age Group Championships
366
Albert Xiao
9
PC
Santa Clara Swim Club
1:06.13 4/4/24
Pacific Swimming SC Far Wester
367
Tyson Egnaczak
10
NM
Wild West Aquatic Club
1:06.14 12/8/23
2023 AZ PSC Candy Cane Classic
368
Neil Melnykov
10
SN
Wolverine Aquatics Club
1:06.15 4/4/24
Pacific Swimming SC Far Wester
369
Leo Hernandez
10
SC
Y-Spartaquatics Swim Club
1:06.15 3/22/24
2024 SC RAYS South Carolina Palmetto Championship
370
Ryan Fuccillo
10
MR
West Islip Swim Club
1:06.15 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
371
Tate Striegel
10
CO
Pikes Peak Athletics
1:06.16 2/16/24
2024 CO PPA February Frenzy La
372
Jake Cockman
10
NC
Marlins of Raleigh
1:06.17 3/14/24
2024 TAC ESSZ AG Sectionals
373
Cayden Chen
9
NE
Maine Gators
1:06.18 3/15/24
2024 NE CRA March Invitational
374
Edward Laux
10
VA
Nova South
1:06.18 2/16/24
Central District 9-12 Year Old
375
Nathan Wood
10
PC
El Cerrito Gators
1:06.19 12/1/23
PC Short Course Winter AGC
376
Josiah Ching
10
AR
Razorback Aquatic Club AquaHaw
1:06.19 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
377
Rylan Abraham
10
IL
FMC Aquatic
1:06.19 1/13/24
2024 IL HOSC Polar Plunge
378
Jason Xiang
9
CA
Irvine Novaquatics, Inc.
1:06.21 11/11/23
CA 2023 NOVA Gold-Silver Age-G
379
Daniel Zhang
10
CA
Monterey Park Manta Rays
1:06.21 3/9/24
Armada Sc March Meet -March 9-
380
Kai Rodriguez
10
FG
Blue Marlins Of Hialeah Garden
1:06.21 1/27/24
CANES Winter Invite 2024
381
Wyatt Ikeda
10
HI
Aloha Aquatics Association
1:06.22 2/22/24
2024 HI Hawaiian Swimming SCY
382
Calum Bass
10
FG
Swim Fort Lauderdale
1:06.22 2/10/24
2024 Pompano Friendship Meet
383
Dallas Duncan
10
PV
All Star Aquatics
1:06.22 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
384
Jurre Hoogenraad
9
PC
Burlingame Aquatic Club
1:06.23 2/24/24
BAC Last Chance C/B/A+
385
Daniel Vaskovtsev
10
FG
Saint Andrew's Aquatics
1:06.23 3/7/24
2024 FG Age Group SCY Champion
386
Aahan Gupta
10
IN
Club Olympia Swim Team
1:06.24 2/9/24
2024 IN FRST 14 &U Provincial Championships
387
Ben Schroeder
9
IN
Indiana Swim Team
1:06.25 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
388
Charlie Malone
10
SC
Y-Spartaquatics Swim Club
1:06.25 3/15/24
2024 Swim Atlanta Best of the
389
Hunter Spelman
10
MR
Connetquot Swim Club
1:06.25 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
390
Reid Maher
10
IL
Maverick Swim Club
1:06.26 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
391
Ollie Reid
10
CT
Farmington Valley YMCA Tsunami
1:06.27 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
392
Andrew Finger
9
MA
Malvern Swimming Association
1:06.28 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
393
Hugo Wrobel
10
CA
Sandpipers of Nevada
1:06.29 3/8/24
SAND Rock the Blocks - March 2
394
Frankie Ochs
10
IL
Academy Bullets Swim Club
1:06.29 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
395
Ethan Senakiewich
10
MI
Sailfish Swim Club
1:06.31 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
396
Keenan McKimm
10
MN
Rochester Swim Club
1:06.32 3/9/24
2024 MN FOXJ 10&U State Champi
397
Ryan Anderson
10
NC
Tac Titans
1:06.32 12/15/23
2023 TAC TITANS Jingle Bells M
398
Lucas Anderson
10
NE
Executive Swim Club
1:06.32 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
399
Ethan Kleinstuber
10
AM
Hellbender Aquatics
1:06.33 4/6/24
2024 AM 2024 WCPSL Championship Meet
400
Lawson Lammli
10
MW
Norfolk YMCA Aquajet Swim Team
1:06.35 10/7/23
2023 MW App NYA October YMCA M
401
Dominic Bell
10
GU
Swim Streamline at Northampton
1:06.37 2/24/24
2024 LSST Last Chance Time Tri
402
Reid McCuiston
9
MI
Birmingham Family YMCA
1:06.38 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
403
Lorenz Fahnenschmidt
10
FG
Saint Andrew's Aquatics
1:06.38 2/17/23
2023 Last Chance Meet
404
Jonathan Li
9
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:06.38 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
405
Abel Katto
10
OH
Miami University Aquatic Club
1:06.39 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
406
Henry Cooper
10
PV
The Fish
1:06.39 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
407
Eli Lazarus
10
MN
Minnetonka Swim Club
1:06.40 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
408
Willem McQueen
10
WI
Woodson Y Northern Swimmers
1:06.40 3/8/24
2024 WI WYNS Northwest WI YMCA Sectional Champions
409
Derek Jiang
10
MW
Aquatic Club of Elkhorn
1:06.42 3/8/24
2024 MW Midwestern Short Cours
410
Miles Looney
10
AR
Arkansas Dolphins Swim Team
1:06.43 12/15/23
2023 AR Holiday Classic
411
Binnat Huseynov
9
NI
Buffalo Area Aquatic Club
1:06.43 3/15/24
2024 14 and Under Championship
412
Owen Hallett
9
CA
Dare Aquatics
1:06.44 3/9/24
Armada Sc March Meet -March 9-
413
Colton Ayres
10
CA
Sandpipers of Nevada
1:06.44 3/8/24
SAND Rock the Blocks - March 2
414
Ziggy Mejos
10
WI
Pleasant Prairie Patriots
1:06.44 1/6/24
LFSC Windy City Open
415
Nikas Kompanets
10
MA
BeFirst Swim Team
1:06.44 3/9/24
2024 MA MASI 10 & Under Short Course Championship
416
Reece Bru
10
IA
Central Iowa Aquatics
1:06.45 1/26/24
2024 IA CIA Winter Blues Buster
417
Sam Ahearn
10
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:06.45 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
418
Blake Hughes
9
FL
Sarasota Sharks
1:06.46 12/1/23
2023 Speedo Gator Holiday Clas
419
Jeremiah Harrell
10
LA
Nu Wave Swim Club
1:06.46 2/22/24
2024 LA Louisiana Age Group Short Course State Cha
420
Dahbin Walters
10
PC
Hills Hurricane Swimming
1:06.48 3/15/24
2024 Spring Age Group Champion
421
Thomas Wheeler
10
MI
Birmingham Family YMCA
1:06.48 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
422
Martin Herceg
10
ST
Lone Star Aquatic Club
1:06.48 4/13/24
2024 ST LSAC 4th Annual Atomic
423
Jerry Lu
9
MA
West Chester Area Y Marlins
1:06.49 3/8/24
2024 MA YMCA PA East Districts 2024
424
Peter Boldt
10
WI
Waunakee Wave
1:06.50 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
425
Caleb Piennette
9
SE
Magic City Aquatic League
1:06.51 2/15/24
2024 SE Southeastern Winter SC
426
Liam Madsen
10
ST
Lone Star Aquatic Club
1:06.51 4/13/24
2024 ST LSAC 4th Annual Atomic
427
Max Andreoli
10
NJ
Fanwood-Scotch Plains YMCA
1:06.53 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
428
Francis Hei
9
CA
Brea Aquatics
1:06.54 3/14/24
2024 SCS Spring Age Group Cham
429
John Casto
10
MI
Byron Center
1:06.54 2/3/24
2024 Grand Rapids Open
430
Bo-Rong Chen
10
SI
Rancho San Dieguito
1:06.57 3/9/24
2024 SI 14U AGE GRP CHAMPIONSH
431
Jojo Sarraute
10
MN
Edina Swim Club
1:06.57 3/9/24
2024 MN FOXJ 10&U State Champi
432
Michael Bonavilla
10
SC
YMCA Columbia Swim Club
1:06.58 2/15/24
2024 SC TG Short Course Age Gr
433
Kyle de Vries
10
ST
Alamo Area Aquatic Association
1:06.59 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
434
Stephen Huang
8
PC
De Anza Cupertino Aquatics
1:06.60 4/20/24
2024 Pacific Swimming 10&U Cha
435
Quinn Prescod
10
GU
Swim Houston Aquatics Center
1:06.60 10/28/23
2023 GU SHAC 14 & Under Open
436
Marcel Fatikhov
10
SN
Wolverine Aquatics Club
1:06.61 4/4/24
Pacific Swimming SC Far Wester
437
Jason Potentas
10
IL
FMC Aquatic
1:06.61 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
438
Cameron Law
10
IN
Duneland Swim Club
1:06.61 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
439
Calum Martinez
10
FL
Indian River Aquatics
1:06.61 2/29/24
2024 Florida Swimming FLAGS-SO
440
Jack Follette
10
MR
Long Island Express
1:06.62 2/9/24
2024 MR LIE Second Chance Meet
441
Carter Greene
10
MA
Reading and Berks County YMCA
1:06.62 3/22/24
2024 WV PA YMCA State Championships
442
John Christensen
10
WT
City Of Midland Swim Team
1:06.63 2/16/24
2024 WT Flatland West Texas Championship
443
Sawyer Siciliano
10
CA
Santa Barbara Swim Club
1:06.64 3/9/24
2024 CA BUEN Coastal Champ Las
444
Charles Wolfe
10
FL
Fast Falcons
1:06.64 2/29/24
2024 FL Spring Age Group Championships-North
445
Andrew Xing
10
KY
Race Aquatics
1:06.64 3/8/24
2024 12 & UNDER Kentucky SCY C
446
Daniel Chen
10
CA
Aquazot Swim Club
1:06.65 10/28/23
2023 CA Orange County AG Halloween Sprint Meet at
447
Nicky Barrow
10
SN
Vacaville Swim Club
1:06.65 3/8/24
2024 SN Sierra Nevada Swimming 14 & Under Short Co
448
Mac Gominger
10
NC
North Carolina Aquatic Club
1:06.65 2/15/24
2024 NCS SC AG Champs
449
Morgan Byford
10
PV
All Star Aquatics
1:06.65 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
450
Rory Murray
10
NJ
New Jersey Race Club
1:06.65 10/14/23
2023 MB Cure Kids Cancer
451
Jonah Lamb
10
GA
Chattahoochee Gold Swim Club
1:06.66 2/2/24
9th Annual Famous Last Words M
452
Cooper Bringman
10
IN
Donner Swim Club
1:06.67 1/26/24
2024 CGAC CHASESTRONG Prelim/F
453
Reevison Trumpower
9
OH
Rocket Swim Club
1:06.68 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
454
Hudson Galmeister
10
CA
Mission Viejo Nadadores
1:06.69 2/16/24
2024 CA MVN AAPI Lunar Festiva
455
James Xiang
9
CA
Irvine Novaquatics, Inc.
1:06.73 4/4/24
Pacific Swimming SC Far Wester
456
Marco Michieletto
10
GU
Texas Elite Swim Team
1:06.74 2/16/24
2024 Gulf 14 & Under Champs (N
457
Jackson Zweifel
10
AK
Viking Swim Club
1:06.75 4/5/24
2024 AK 2024 Savannah Cayce SE Champs
458
Ethan Lamberti
10
IL
Elgin Cyclones Swim Team
1:06.75 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
459
Liam Hafner
9
MI
Pointe Aquatics
1:06.76 2/23/24
2024 MCSA Junior Cup
460
Mohammad Hasib
10
MA
Ridley Area YMCA Stingrays
1:06.76 3/22/24
2024 WV PA YMCA State Championships
461
Scott Smith
10
OH
Northern KY Clippers
1:06.78 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
462
Easton Mintle
9
IA
DES MOINES SWIMMING FEDERATION
1:06.79 2/16/24
2024 IA IASI Age Group Championships
463
Alan Leonard
10
FG
Atlantis Swimming Club
1:06.79 3/7/24
2024 FG Age Group SCY Champion
464
Aleksandr Foster
10
PV
Occoquan Swimming
1:06.79 2/16/24
2024 President's Day Classic
465
Michal Valko
10
NT
Dallas Mustangs
1:06.81 2/16/24
North Texas Short course 14 &
466
Liam Shafer
10
VA
Winchester Swim Team
1:06.81 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
467
Jarrett McKone
10
NC
Marlins of Raleigh
1:06.83 2/15/24
2024 NCS SC AG Champs
468
Cooper Hart
10
MI
Battle Creek YMCA - Sturgis
1:06.84 3/2/24
2024 Michigan YMCA State Champ
469
Owen Klaiber
10
PV
The Fish
1:06.84 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
470
Ethan Evans
9
MA
North Penn Aquatic Club
1:06.84 3/9/24
2024 MA MASI 10 & Under Short Course Championship
471
Carson Carey
10
OH
Upper Arlington Swim Club
1:06.85 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
472
Marcus Huang
10
NJ
Bergen Barracudas Swim Team
1:06.85 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
473
Nicholas Alexandrovich
10
AZ
Life Time Arizona Swim Team
1:06.86 2/16/24
2024 AZ PSC Winter Invitational
474
Carter McCheyne
10
NC
Aquatic Team of Mecklenburg
1:06.87 2/15/24
2024 NCS SC AG Champs
475
Kieran Jamison
10
IN
Fort Wayne Swim Team
1:06.88 1/26/24
2024 IN BA Gold Fever Invitational
476
Jack March
10
MW
Stingray Swim Team
1:06.88 3/8/24
2024 MW Midwestern Short Cours
477
Ryan Lemons
10
GU
Cypress Fairbanks Swim Club
1:06.88 2/16/24
MAC Hosted 2024 Gulf 14 & Unde
478
Jacob Jiang
10
CA
Irvine Novaquatics, Inc.
1:06.89 1/27/24
2024 CA NOVA GoldSilver SCY Time Trials
479
Liam Singletary
10
NC
Tac Titans
1:06.89 2/15/24
2024 NCS SC AG Champs
480
Bryce DeRogatis
10
MA
Jersey Wahoos
1:06.89 12/14/23
2023 AM 61st ANNUAL CHRISTMAS MEET
481
Derek Li
9
MR
Empire Swimming
1:06.90 1/19/24
2024 CT GRYM January TrialFinals
482
Tommy Johnson
10
IL
Glenbrook Swim Club
1:06.91 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
483
Easton Lee
10
SC
Team Greenville
1:06.91 3/8/24
2024 SC YSSC March Swimming Madness Invitational
484
Ole Olson
10
UT
Park City Swimming
1:06.92 2/29/24
2024 UTAGS Short Course Champi
485
Brennan McKown
10
FL
Patriot Aquatics
1:06.92 11/10/23
2023 Patriot Aquatics Winter I
486
Liam Bonnell
9
FL
Southwest Stars Swim Club
1:06.92 2/29/24
2024 FL Spring Age Group Championships-North
487
Michael WU
10
MR
Twisters Swim Club
1:06.92 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
488
William Chan
10
CT
Indian Valley Family YMCA Brea
1:06.92 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
489
Lars Oeltjenbruns
10
MN
Minnetonka Swim Club
1:06.93 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
490
Matthew Rice
10
MI
Egra Waves
1:06.93 2/16/24
2024 WMSL Winter A Championshi
491
Andrew Hinkle
10
NJ
Scarlet Aquatics
1:06.93 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
492
Adrian Alee
10
NE
South Shore YMCA Strypers
1:06.93 3/16/24
2024 NE STRM YMCA New England Championship
493
Liam McLain
10
CT
Wilton Y Wahoos
1:06.95 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
494
Eddie Cooper
10
NJ
Princeton Tiger Aquatics Club
1:06.96 2/4/24
2024 PTAC Kickoff
495
Benjamin Thomas
10
CA
Irvine Novaquatics, Inc.
1:06.97 1/28/24
CA 2024 NOVA Bronze-Developmen
496
Luke Sayer
9
MN
Foxjets Swim Team
1:06.99 3/9/24
2024 MN FOXJ 10&U State Champi
497
Cam Simpkins
10
VA
Cca Marlins
1:06.99 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
498
Jasper Ye
10
CA
Aquazot Swim Club
1:07.01 10/28/23
2023 CA Orange County AG Halloween Sprint Meet at
499
Angel Munoz
10
MI
Sailfish Swim Club
1:07.01 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
500
Owen Petersen
10
GA
Ace Aquatic Club
1:07.01 3/22/24
2024 GA Central Divisional Championships
501
Will White
10
VA
H2okie Aquatics
1:07.01 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
502
Ali Pasaoglu
10
SN
Wolverine Aquatics Club
1:07.02 4/4/24
Pacific Swimming SC Far Wester
503
Sawyer Dirito
9
MA
York YMCA Swimming
1:07.02 3/8/24
2024 MA Pennsylvania YMCA Districts - Central
504
William Felten
10
MV
Team Triumph
1:07.03 2/28/24
2024 MV SC Age Group Champions
505
Jonathan Reeder
9
IN
Duneland Swim Club
1:07.04 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
506
Wyatt Wiggin
10
NE
Executive Swim Club
1:07.04 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
507
Hunter Steines
10
IA
DUBUQUE AREA SWIMMIN' HURRICAN
1:07.05 2/16/24
2024 IA IASI Age Group Championships
508
Mason Collett
9
NJ
New Jersey Race Club
1:07.05 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
509
Hugh Cohen
10
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:07.05 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
510
Theodore Hendricks
10
NT
City of Plano Swimmers
1:07.06 2/16/24
North Texas Short course 14 &
511
Layne Bowles
10
KY
Paducah Swim Team
1:07.07 3/8/24
2024 12 & UNDER Kentucky SCY C
512
Rory Hoey
10
NE
Greenwood Swimming
1:07.07 2/16/24
2024 NE UVAC 10 & Under Championship
513
Ander Yu
10
AZ
Gold Medal Swim Club
1:07.08 2/16/24
32nd Annual Lost Dutchman Invi
514
Ethan Choi
9
IL
FMC Aquatic
1:07.08 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
515
Connor Discenza
10
CT
Farmington Valley YMCA Tsunami
1:07.08 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
516
Sean Murphy
10
PV
Nations Capitol Swim Team
1:07.08 2/16/24
2024 NCAP Winter Qualifier
517
Lucas Li
10
NC
North Carolina Aquatic Club
1:07.09 3/21/24
2024 NCAC Spring Tar Heel Stat
518
Kai Tejwani
9
CA
Jcc Waves
1:07.10 2/24/24
2024 CA EVO H/F Best of the Re
519
Hudson Giangreco
10
IL
Palatine Park Dist Swim Team
1:07.10 2/23/24
2024 IL SCT Winter Regional Ch
520
Grady Gibson
10
NT
Lakeside Aquatic Club
1:07.11 4/13/24
LAC Season Opener
521
Andrew Baik
10
CA
Brea Aquatics
1:07.13 4/20/24
2024 CA GROUP C - SCAT April C
522
Walker Williams
9
VA
Lynchburg Aquatic Club
1:07.13 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
523
Laith Aldaiel
10
AZ
Arizona Aquatic Club
1:07.14 3/7/24
2024 AZ AZSI SC Age Group State Championship @FAST
524
Adam Houben
10
MI
Sailfish Swim Club
1:07.14 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
525
Richard Wang
10
MR
Long Island Aquatic Club
1:07.14 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
526
Stefen Astvatsaturov
10
IL
Scout Aquatics
1:07.15 4/27/24
2024 IL SCT April Time Trial
527
Will Wallin
10
VA
Nova South
1:07.15 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
528
Eric Cardoso
10
NE
Crimson Aquatics
1:07.16 3/22/24
2024 NE NSSC MIT Specialty Meet
529
Hoshi Aono
8
CA
Aquazot Swim Club
1:07.17 4/20/24
2024 CA GROUP B - SCAT April C
530
Alexander Phan
10
CA
Lakewood Aquatics
1:07.17 2/17/24
2024 Metro Committee Short Cou
531
Yuto Takahashi
10
NE
Belmont Aquatic Team
1:07.17 3/17/23
2023 NE CRA TrialsFinals Meet
532
Cody De Kleyn
10
FL
Indian River Aquatics
1:07.18 2/24/24
Area 6 Spring Championships
533
Jax Ladomirak
10
PC
Palo Alto Stanford Aquatics
1:07.19 1/27/24
2024 Zone 1 North Championship
534
Sutton Schauer
10
NT
Cor
1:07.19 1/19/24
COPS Greater Southwest
535
Adam Saqa
10
CO
Fort Collins Area Swim Team
1:07.20 2/23/24
2024 CO CSI SCY Age Group Cham
536
Lucas Dugger
10
MW
Greater Omaha Aquatics Leopard
1:07.20 3/8/24
2024 MW Midwestern Short Cours
537
Teo Tarau
10
MN
St Croix Swim Club
1:07.21 3/9/24
2024 MN FOXJ 10&U State Champi
538
Charlie Martin
10
MR
MIDDIES Wave Ryders
1:07.21 3/15/24
2024 MR AP New York State YMCA Championships
539
Max Williams
9
IN
Elkhart United Aquatics
1:07.22 10/20/23
2023 IN IA Superstar Invitational
540
Michael Lowham
9
CT
Stamford Sailfish Aquatic
1:07.22 1/27/24
2024 CT HHAC Invite
541
Dylan Thatcher
10
PV
Nations Capitol Swim Team
1:07.22 2/16/24
2024 NCAP Winter Qualifier
542
Gus Hiltz
10
MI
Dexter Community Aquatic Club
1:07.23 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
543
En Liu
10
GA
Athens Bulldog Swim Club
1:07.23 11/17/23
2023 GA Woodie B Malone Invitational
544
Bryce Beil
10
KY
Race Aquatics
1:07.23 1/19/24
2024 SKY WinterFest
545
Caelan Clover
10
MR
Three Village Swim Club
1:07.25 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
546
Logan Schneider
10
CA
San Clemente Aquatic Team
1:07.26 10/7/23
2023 CA Sessions 2-4 SCAT A/G
547
Joey Biehler
10
NJ
Sussex County YMCA
1:07.27 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
548
Ethan Fei
10
PN
Bellevue Club Swim Team
1:07.29 3/21/24
2024 Northwest Region Age Grou
549
Matthew Stephens
10
MA
Suburban Seahawks Club
1:07.29 3/9/24
2024 MA MASI 10 & Under Short Course Championship
550
Ben Gibson
10
IN
Fort Wayne Swim Team
1:07.30 11/3/23
2023 IN SCA Fall in the Pool Invitational
551
Teddy McLaughlin
10
NE
YMCA of the North Shore
1:07.32 3/21/24
2024 Destination Athlete Cente
552
Josh Liu
10
NE
Arctic Aquatics
1:07.32 12/8/23
2023 NE NSSC Last Chance Qualifier
553
Alex Szwajkowski
10
IL
Fox Valley Park District Ript
1:07.35 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
554
Logan Lorensen
10
FL
Bolles School Sharks
1:07.35 2/29/24
2024 FL Spring Age Group Championships-North
555
Aiden Schlingman
10
CA
Sandpipers of Nevada
1:07.37 3/8/24
SAND Rock the Blocks - March 2
556
Luke Shiner
10
SC
Team Greenville
1:07.37 3/8/24
2024 SC YSSC March Swimming Madness Invitational
557
Francis Li
8
NJ
X-Cel Swimming
1:07.37 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
558
Thomas Jones
10
MW
Greater Omaha Aquatics Leopard
1:07.38 3/8/24
2024 MW Midwestern Short Cours
559
James Suchecki
9
MA
Suburban Seahawks Club
1:07.38 3/9/24
2024 MA MASI 10 & Under Short Course Championship
560
Peyton Soran
10
CT
Indian Valley Family YMCA Brea
1:07.38 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
561
fulvio Gowdy
10
FL
Bolles School Sharks
1:07.39 3/22/24
2024 FL Sunshine State Showcase
562
Declan Brucato
10
NJ
Lakeland Hills YMCA
1:07.39 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
563
Wyatt Watkins
10
NT
Mansfield Aquatic Club
1:07.40 11/3/23
MAC A/BB November 3-5
564
Thomas Karl
9
MR
Badger Swim Club
1:07.41 2/9/24
2024 CT CPAC February AGQ
565
Chong Liu
9
CA
Irvine Novaquatics, Inc.
1:07.42 3/14/24
2024 SCS Spring Age Group Cham
566
Simon Allegra
10
CT
Farmington Valley YMCA Tsunami
1:07.43 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
567
Owen Atkinson
10
WY
Sheridan Swim Team
1:07.44 2/23/24
2024 WY Winter Short Course Championships
568
Mark Abromavicius
10
IL
Patriot Aquatic Club
1:07.44 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
569
Samuel Bischoff
10
VA
Nova South
1:07.45 2/16/24
Central District 9-12 Year Old
570
Jordan Wu
10
CA
Aquazot Swim Club
1:07.46 12/2/23
2023 CA Orange County A/G #4 A
571
Tyler Harding
10
PC
Palo Alto Stanford Aquatics
1:07.46 3/3/24
2024 Pacific Swimming Zone All
572
Bennett Stipe
10
PC
Santa Clara Swim Club
1:07.46 4/20/24
2024 Pacific Swimming 10&U Cha
573
Ryan Mccann
10
FL
Piranhas YMCA Palm Harbor
1:07.46 2/29/24
2024 Florida Swimming FLAGS-SO
574
Andrew Stratmann
10
NC
Tyde
1:07.46 3/14/24
2024 USRY Short Course Champs
575
David Li
8
CA
Brea Aquatics
1:07.49 2/16/24
2024 CA MVN AAPI Lunar Festiva
576
Alex Toth
10
GU
Swim Streamline at Northampton
1:07.50 1/12/24
SSAN 2024 Winter Invite
577
Everett Venner
10
UT
Olympus Aquatics Swimming
1:07.52 9/29/23
2023 PCS Sprints
578
Sam Gens
10
MN
South Metro Storm Swim Club
1:07.52 3/9/24
2024 MN FOXJ 10&U State Champi
579
Hudson Chappell
10
NC
New Wave Swim Team
1:07.53 2/15/24
2024 NCS SC AG Champs
580
Callen Willamowski
9
OH
Lima Family YMCA
1:07.54 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
581
Carter Quinn
10
SC
Carolina Aquatics Swim Club
1:07.54 3/22/24
2024 SC CAC Palmetto Champions
582
Vance Habern
10
NT
Lakeside Aquatic Club
1:07.55 1/19/24
COPS Greater Southwest
583
Craig Apuada
9
PC
QuickSilver
1:07.56 4/20/24
2024 Pacific Swimming 10&U Cha
584
James Allen
10
WI
Madison Aquatic Club
1:07.56 1/5/24
2024 MAC Short Course Midwest
585
James McDonald
10
VA
Old Dominion Aquatic Club
1:07.57 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
586
Darwin Walker
10
FL
Greater Tampa Swim Association
1:07.59 2/29/24
2024 Florida Swimming FLAGS-SO
587
Maven Dorvil
10
FL
Southwest Stars Swim Club
1:07.59 2/2/24
2024 FAST February Invite
588
Badou Zhang
10
NC
Enfinity Aquatic Club
1:07.59 3/15/24
2024 STAR Tarheel States
589
Andrew Orth
10
IN
Greater Evansville Aquatic Tea
1:07.61 1/6/24
2024 Mid States All Star Champ
590
Brody Giza
10
MD
Fox Swim Club
1:07.62 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
591
Brett Hogan
10
WI
Ozaukee Aquatics
1:07.63 2/9/24
2024 IL SCST Chicagoland Team Championship
592
Knox Ruffennach
10
NT
Lakeside Aquatic Club
1:07.63 12/8/23
LAC Jingle Bell
593
Jace Obleman
10
MN
South Metro Storm Swim Club
1:07.66 3/9/24
2024 MN FOXJ 10&U State Champi
594
Lincoln Tang
10
IL
Glenbrook Swim Club
1:07.67 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
595
Daniel Press
10
IN
Crown Point Swim Club
1:07.67 2/16/24
2024 IN CPSC Presidential Cchallenge
596
Mason Moreno
10
LA
Bulldog Aquatic Club
1:07.67 2/22/24
2024 LA Louisiana Age Group Short Course State Cha
597
Charles Antonetti
10
MR
Three Village Swim Club
1:07.68 12/14/23
2023 MA LAC Arena Holiday Cup
598
Tommy Hirsbrunner
10
WI
Oshkosh Community YMCA
1:07.70 2/9/24
2024 OSHY Winter Open
599
Christian Kilpatrick
10
NT
City of Plano Swimmers
1:07.70 2/16/24
North Texas Short course 14 &
600
Maxi Wierzoch
10
IN
Carmel Swim Club
1:07.71 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
601
Reid Harper
10
SE
Cullman Swim Association
1:07.71 1/26/24
10th Annual Kyle Parker Invita
602
Mason Cogswell
10
IN
Carmel Swim Club
1:07.72 2/16/24
2024 IN SSC Northside Invite 2024
603
Deon Saunders
10
OZ
CSP Tideriders
1:07.72 1/12/24
2024 IN SSC MLK Invite
604
Charles Spain
9
VA
Nova South
1:07.72 3/21/24
2024 SwimRVA Shamrock Showdown
605
Austyn Bramwell
9
SN
Woodland Swim Team
1:07.73 3/8/24
2024 SN Sierra Nevada Swimming 14 & Under Short Co
606
Drew Conner
10
IN
Noblesville Swim Club
1:07.73 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
607
Nicholas Trosman
10
MR
Match Point Nyc
1:07.73 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
608
Michael Zheng
10
CA
Brea Aquatics
1:07.74 4/20/24
2024 CA GROUP C - SCAT April C
609
Blake Agamez
10
FL
South Lake Aquatic Club
1:07.74 3/21/24
2024 Destination Athlete Cente
610
Bennett Whitaker
10
SE
Excel Aquatics
1:07.75 2/15/24
2024 SE Southeastern Winter SC
611
Keido Miyata
10
MI
Club Wolverine
1:07.76 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
612
Levi Bohra
10
NJ
Scarlet Aquatics
1:07.82 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
613
Nolan Backus
10
NJ
Lakeland Hills YMCA
1:07.82 2/23/24
2024 NJ AP YMCA 12 Under State Championship
614
Tate Rubel
10
CA
Swim Torrance
1:07.84 2/23/24
2024 Pacific Committ SC Champ
615
Patrick Vaughan
10
NC
Life Time Swim Team North Caro
1:07.85 3/15/24
2024 Swim Atlanta Best of the
616
Jack Sullivan
10
IL
FMC Aquatic
1:07.86 2/2/24
2024 IL LYON TYR Classic
617
Dino Vlahopoulos
10
IL
Life Time Illinois Swim Team
1:07.86 2/9/24
2024 IL SCST Chicagoland Team Championship
618
Ben Bassler
10
OH
Ft. Meigs YMCA Stingrays
1:07.86 1/6/24
2024 OH SOS Puppy Mania
619
Michael Wu
9
NE
Bluefish Swim Club
1:07.87 2/16/24
2024 NE UVAC 10 & Under Championship
620
Graham Musser
9
PV
The Capitol Sea Devils
1:07.88 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
621
Ashton Eastman
9
OZ
Metro East Titans Swimming
1:07.89 2/23/24
2024 OZ Division I Championship
622
Gary Yan
10
LE
Blazing Barracudas
1:07.89 3/8/24
2024 LE 14UAGChamps
623
Oliver Albrecht
10
AK
Glacier Swim Team
1:07.90 1/20/24
2024 AK GSC Intrasquad Champs
624
Liam Kuo
10
GU
The Woodlands Swim Team
1:07.91 2/2/24
2024 Fleet Mardi Gras Extravag
625
Levi Bouhbot
9
CA
Aquazot Swim Club
1:07.92 1/20/24
2024 CA CMAC Closed Invite
626
Andrew Wang
10
CA
Waterworks Aquatics Swim Club
1:07.94 2/16/24
2024 CA MVN AAPI Lunar Festiva
627
Braxten Smitley
10
IN
Oak Hill Swim Club
1:07.94 3/1/24
2024 Spring CE ISI Divisional
628
Edmund Nguyen
8
MS
Sunkist Swim Team
1:07.95 1/26/24
2024 MS Sunkist Winter Blast
629
Sebas Hosein
10
FG
Ransom Everglades Aquatic Club
1:07.96 1/27/24
CANES Winter Invite 2024
630
Maxton Sickle
10
NC
Marlins of Raleigh
1:07.97 2/15/24
2024 NCS SC AG Champs
631
Chase Komassa
10
WI
Schroeder YMCA Swim Team
1:07.98 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
632
Ethan Ma
9
OH
Buckeye Swim Club
1:07.98 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
633
Shane Geib
10
MA
Radnor Aquatic Club
1:07.98 3/9/24
2024 MA MASI 10 & Under Short Course Championship
634
Thomas Ebbett
10
SI
Rancho San Dieguito
1:07.99 2/9/24
2024 SI SBA All Ages NTS Meet
635
Timothy Keychenko
10
SI
Jbarracudas Swim Team
1:07.99 4/13/24
2024 SI CAST ALL AGES BC MEET
636
Matthew Cimbala
10
FL
Hydro4 Swimming
1:07.99 2/2/24
Hydro4 Arena Winter Open
637
Marcus Popovich
10
NJ
Wyckoff YMCA Sharks
1:08.00 2/23/24
2024 NJ AP YMCA 12 Under State Championship
638
Christopher Ozouf
10
PV
Nations Capitol Swim Team
1:08.01 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
639
Jax-ryan Love
10
IL
Homewood Flossmoor Swim Club
1:08.03 2/23/24
2024 IL LWSA Winter Regional Championship
640
Grant Carstarphen
10
VA
757swim
1:08.03 2/16/24
2024 9-12 Southeast District
641
Rylan Joseph
10
WI
Unattached
1:08.05 2/24/24
2024 WI 10 and Under SC State
642
Markus Gerke
10
IA
Iowa Flyers Swim Club
1:08.05 1/6/24
2024 IA DSMY Midwest All Stars
643
Keita Ueda
10
CA
Swim Torrance
1:08.08 1/27/24
2024 CA TORR Polar Plunge
644
Charles Tomaselli
10
CT
Weston Swimming
1:08.08 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
645
Mason Janusziewicz
10
MD
Fox Swim Club
1:08.09 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
646
Clement Lezin
10
UT
Swim Lake City Legends
1:08.11 2/29/24
2024 UTAGS Short Course Champi
647
Frank Singer
10
MN
New Hope Crystal Plymouth Swim
1:08.12 1/6/24
2024 MN MONC New Years Invite
648
Preston Ehrlich
10
FG
Coral Springs Swim Club
1:08.12 3/7/24
2024 FG Age Group SCY Champion
649
Dymytrii Khruslov
10
FG
SwimRight Mar Jcc Swim Team
1:08.12 9/9/23
2023 Michael's Memorial Meet
650
Eli Wroble
10
IL
Chicago Wolfpack Aquatic Club
1:08.13 2/9/24
2024 IN HSC TYR Love of Swimming
651
Harlan Ellingson
10
PV
Nations Capitol Swim Team
1:08.13 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
652
Aaron Erdas
10
PV
Nations Capitol Swim Team
1:08.13 1/6/24
2024 VSTP Polar Plunge
653
Abel Heavrin
10
GU
Eagle Swimming Association
1:08.14 2/16/24
2024 Gulf 14 & Under Champs (D
654
Gianni Nucci
10
FL
West Florida Lightning Aquatic
1:08.15 12/1/23
2023 Speedo Gator Holiday Clas
655
Joshua Kilpatrick
9
ST
Streamline Aquatics
1:08.15 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
656
Ben Rannow
10
MN
Foxjets Swim Team
1:08.16 2/3/24
2024 MN WEST Express Last Chan
657
Eli Peters
9
FL
Makos Aquatics Club of Gainesv
1:08.16 2/29/24
2024 FL Spring Age Group Championships-North
658
Santi Hernandez
10
ST
Heart of Texas Swim Team
1:08.16 2/16/24
2024 ST STAGS Championships
659
John Lawson
9
FL
T2 Aquatics
1:08.17 11/30/23
2023 Winter Classic
660
Asher Hale-cathey
10
CA
Fontana Aquatics Club
1:08.18 12/1/23
2023 CA CCAQ WAG Last Ditch UP
661
Connor Kersh
10
OR
Team Eugene Aquatics-YMCA
1:08.18 3/21/24
2024 Northwest Region Age Grou
662
Abraham Chen
10
NT
Lakeside Aquatic Club
1:08.18 4/13/24
LAC Season Opener
663
Travis Pribanic
10
NT
Life Time Swim Dallas
1:08.18 1/19/24
COPS Greater Southwest
664
Logan Evans
9
NT
Life Time Swim Dallas
1:08.18 2/16/24
North Texas Short course 14 &
665
Heath Turk
10
CA
Team Rebel Aquatics
1:08.19 1/26/24
2024 Las Vegas Swim Team Winte
666
Andrew Labinsky
10
IL
Maverick Swim Club
1:08.19 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
667
Jax Brister
10
LA
South Louisiana Swim Team
1:08.19 2/22/24
2024 LA Louisiana Age Group Short Course State Cha
668
Lucas Garcia
10
CO
North Jeffco Swim Team
1:08.20 2/23/24
2024 CO CSI SCY Age Group Cham
669
Flynn Strickland
10
MN
West Express Swim Team
1:08.20 4/21/24
2024 MN EDI 12&U Gator Speedo
670
Brennan Duffy
9
VA
Stingrays Swim Team
1:08.20 3/7/24
2024 Virginia Swimming SC Age
671
Ollie Werner
10
PN
Storm Aquatics Swim Team
1:08.21 4/13/24
2024 PN MMSC Marlins Madness
672
Clayton Chia
10
NC
Tac Titans
1:08.21 2/17/22
2022 NC SC AG CHAMPS
673
Albert Huynh
10
GU
VillaSport Swim Team
1:08.22 12/1/23
2023 Gulf Age Group Championsh
674
Oliver Waisberg
10
PV
The Fish
1:08.22 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
675
Bryan Yuan
9
NE
Charles River Aquatics
1:08.22 3/15/24
2024 NE CRA March Invitational
676
Eli Summers
10
SE
Baylor Swim Club
1:08.23 1/26/24
2024 SE Region 2 Championships
677
Daniel Ye
10
NE
Shawmut Aquatic Club
1:08.24 2/16/24
2024 NE UVAC 10 & Under Championship
678
Jax Torba
9
MR
Qns Aquatic Club
1:08.24 3/2/24
2024 MR Metro 8 & Under Champi
679
Charlie Fernandez
10
NM
Duke City Barracuda
1:08.26 2/17/24
2024 NM Last Chance
680
Patrick McGuire
10
FL
Tampa Bay Aquatic Club
1:08.27 12/1/23
2023 Speedo Gator Holiday Clas
681
Jack Crilly
10
MA
East Coast C-Cerpants
1:08.31 3/9/24
2024 MA MASI 10 & Under Short Course Championships
682
Shev Hoar
10
OK
King Marlin Swim Club
1:08.32 2/23/24
2024 OKS 14-Under SCY State Ch
683
David Whang
10
MR
Team Suffolk
1:08.32 1/12/24
2024 MR NBS Sharks Trials & Fi
684
Austin Visser
10
MI
Byron Center
1:08.33 2/3/24
2024 Grand Rapids Open
685
Paxton Jamil
10
NC
Mecklenburg Swim Association
1:08.33 3/15/24
2024 Swim Atlanta Best of the
686
Sean Northup
8
KY
Lakeside Swim Team
1:08.33 12/1/23
2023 NAC SPEEDO Music City Inv
687
Jaxton Allen
10
NT
Texas Ford Aquatics
1:08.33 2/3/24
2024 NT TFA Sweetheart BBBC Meet
688
Luke Brady
10
NE
ACES Aquatics
1:08.33 2/16/24
2024 NE UVAC 10 & Under Championship
689
Nolan Penny
9
OR
Portland Aquatic Club
1:08.34 3/21/24
2024 Northwest Region Age Grou
690
Alexander Talmadge
10
SI
Inland Coastal Aquatic Club
1:08.35 3/16/24
2024 SI CAST ALL AGES NTS
691
Ryan Lu
10
NE
Amherst Tritons
1:08.36 10/13/23
2023 NE CRA October Distance & Specialty Meet
692
Phillip Kovtun
10
AM
Jcc Sailfish
1:08.36 3/7/24
2024 AM 2024 SC Age Group Champs
693
Ruian Liu
10
FL
Highlander Aquatic Club
1:08.38 2/29/24
2024 FL Spring Age Group Championships-North
694
Nate Jiang
10
NE
Kingfish Rhode Island
1:08.38 2/16/24
2024 NE UVAC 10 & Under Championship
695
Daniel Rauber
9
NT
Lakeside Aquatic Club
1:08.40 1/19/24
COPS Greater Southwest
696
Samuel Liu
10
PC
Alto Swim Club
1:08.42 3/29/24
Alto Rock the Blocks Invitatio
697
Issei Endo
10
PV
Nations Capitol Swim Team
1:08.42 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
698
Alex Russian
10
AK
Chugiak Aquatics Club
1:08.43 2/2/24
2024 AK Water Bowl
699
Nicholas Perkins
10
IL
Lincoln-Way Swim Association
1:08.43 1/26/24
2024 IL LWSA Winter Whiteout
700
Mohammed Abuelenain
10
LE
Beachwood Bison Swim Club
1:08.43 2/25/24
LAKE ERIE 10 & UNDER CHAMPIONS
701
Liam Gerner
10
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:08.43 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
702
Braylen Yang
10
CA
Socal Aquatics Association
1:08.46 3/9/24
2024 Riptide March SC Meet
703
Allen Gidley
9
SI
South Bay Aquatics
1:08.47 3/9/24
2024 SI 14U AGE GRP CHAMPIONSH
704
Max Hughes
10
SE
Prime Aquatics
1:08.47 2/15/24
2024 SE Southeastern Winter SC
705
Nathan Cole
10
SE
Memphis Thunder Aquatic Club
1:08.47 12/1/23
2023 NAC SPEEDO Music City Inv
706
Logan Maas
10
NI
Victor Swim Club
1:08.47 3/15/24
2024 14 and Under Championship
707
Theo Moncton
10
PV
Nations Capitol Swim Team
1:08.47 2/16/24
2024 37th Black History Meet
708
Carlos Li
10
PC
Alto Swim Club
1:08.48 3/29/24
Alto Rock the Blocks Invitatio
709
Nicholas Hernandez
10
PC
Walnut Creek Aquabears
1:08.49 9/16/23
Crow Canyon Sharks - Shortcour
710
Nicholas Bandari
10
CA
Black Team
1:08.49 2/23/24
2024 Pacific Committ SC Champ
711
Gavin Franz
9
LE
Jackson Community YMCA
1:08.49 2/25/24
2024 LE YYN Presidential
712
John Gawlik
10
IN
Fort Wayne Swim Team
1:08.50 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
713
James Huh
10
NT
Metroplex Aquatics
1:08.50 2/3/24
2024 NT TFA Sweetheart BBBC Meet
714
Keegan Lewis
10
SC
Fins Swim Team
1:08.51 2/15/24
2024 SC TG Short Course Age Gr
715
Cedric Ngabo
10
NJ
Scarlet Aquatics
1:08.52 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
716
Remy Persenaire
10
CT
Panther Aquatic
1:08.53 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
717
Bryce Mao
10
NM
Charger Aquatics
1:08.54 3/22/24
Southwest Age Group Regional
718
Tommy Johnson
10
IL
Glenbrook Swim Club
1:08.54 1/19/24
2024 MMSC Winter Invite
719
Charlie Williamson
10
PV
Nations Capitol Swim Team
1:08.54 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
720
Paul Teta
10
MR
Long Island Aquatic Club
1:08.54 3/21/24
2024 SwimRVA Shamrock Showdown
721
Max Deng
9
CT
Stamford Sailfish Aquatic
1:08.55 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
722
Preston Munn
10
NJ
The Greater Morristown YMCA
1:08.55 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
723
Tyler Volkman
10
IL
West Chicago Sharks
1:08.57 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
724
Dain Parkins
10
WI
Elmbrook Swim Club
1:08.57 11/17/23
Express 2023 Arena Mid-Season
725
Declan Bell
10
PV
Nations Capitol Swim Team
1:08.57 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
726
Grayson Cinotti
10
MD
Spy Swim Team
1:08.58 3/15/24
2024 MD YCM East Field South District Championshi
727
Doyeon Kim
10
ST
Nitro Swim Team
1:08.59 2/2/24
2024 ST STX Championship - Bel
728
Arnaud Lievens
10
NC
Swim Gsa
1:08.59 2/15/24
2024 NCS SC AG Champs
729
Nicholas Wall
9
PV
Occoquan Swimming
1:08.59 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
730
Ian Mastoridis
9
CA
Slo Swim Club
1:08.60 2/16/24
2024 CCS SCY AGC
731
Sawyer Foley
10
IN
Riviera Swim Team
1:08.60 3/1/24
2024 Spring CM ISI Divisional
732
Wyatt Coggins
9
SC
Y-Spartaquatics Swim Club
1:08.61 3/22/24
2024 SC RAYS South Carolina Palmetto Championship
733
Jase White
10
GU
Lighthouse Aquatics
1:08.61 2/16/24
2024 Gulf 14 & Under Champs (N
734
Stockton Satterwhite
10
UT
Wasatch Front Fish Market
1:08.64 2/29/24
2024 UTAGS Short Course Champi
735
Zion Wen
10
CA
Cerritos Aquatic Club
1:08.64 3/9/24
Armada Sc March Meet -March 9-
736
Braden Barger
10
FL
Swim Melbourne
1:08.64 2/29/24
2024 Florida Swimming FLAGS-SO
737
Jack Meyer
10
MD
Annapolis Swim Club
1:08.64 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
738
Tim Strochkov
10
MR
Freedom Aquatics
1:08.64 2/10/24
2024 MR FREE Championship Qual
739
Chase Polsky
10
PC
Moraga Country Club
1:08.65 11/12/23
Fall Jamboree Invitational 202
740
Tyler Frendling
10
IN
Crown Point Swim Club
1:08.65 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
741
Ethan Heimbaugh
10
GU
Swim Streamline at Northampton
1:08.65 1/12/24
SSAN 2024 Winter Invite
742
Cooper Jones
10
MA
Diamond State Aquatics
1:08.66 2/10/24
2024 MA DSA Winter Classic ABBC
743
Ezra Mancari
10
PV
Potomac Marlins
1:08.66 12/7/23
Sport Fair Winter Classic 2023
744
Connor Hupp
10
MD
Loyola Blakefield Aquatics
1:08.67 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
745
Drake Perry
10
PN
Cascade Swim Club
1:08.68 3/21/24
2024 Northwest Region Age Grou
746
Matthew Gilson
10
FG
Swim Fort Lauderdale
1:08.68 3/7/24
2024 FG Age Group SCY Champion
747
Weston Sawicki
10
NE
Salem Boys & Girls Club Sea L
1:08.68 4/12/24
2024 Boys & Girls Clubs Nation
748
William Saade
9
CA
Los Angeles Swim Club
1:08.69 1/21/23
2023 PVST New Year Meet Jan Me
749
Anay Datar
9
PC
Santa Clara Swim Club
1:08.70 4/20/24
2024 Pacific Swimming 10&U Cha
750
Ayan Wilson
10
NT
Lakeside Aquatic Club
1:08.70 2/16/24
North Texas Short course 14 &
751
Jayden Gartman
10
FG
Pompano Beach Piranhas
1:08.70 2/10/24
2024 Pompano Friendship Meet
752
Daniel Ding
10
MA
Upper Main Line YMCA
1:08.70 3/9/24
2024 MA MASI 10 & Under Short Course Championship
753
Marcus Trif
10
CA
Dolphin Aquatics
1:08.71 1/27/24
2024 CA TST January SCY
754
Bryce Magee
10
ST
Nitro Swim Team
1:08.72 2/2/24
2024 ST STX Championship - Bel
755
Greysen Loftis
10
PV
Nations Capitol Swim Team
1:08.72 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
756
Bo Striegel
10
CO
Pikes Peak Athletics
1:08.73 2/23/24
2024 CO CSI SCY Age Group Cham
757
Rockwell Maksimuk
10
IL
St Charles Swim Team
1:08.73 3/7/24
2024 IL Swimming SC Age Group
758
Hudson Scholl
10
FG
Jupiter Dragons Swim Team
1:08.74 1/19/24
2024 TCA Winter Open
759
Evan Steenrod
10
WI
Southeastern Aquatics
1:08.75 3/15/24
2024 WI SSTY WIUP YMCA STATE CHAMPIONSHIP
760
Charles Hughes
10
CT
Westport Weston Family YMCA Wa
1:08.75 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
761
Alexander Miles
10
IN
Summit City Aquatics
1:08.77 3/1/24
2024 Spring NE ISI Divisional
762
Jack Williams
10
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:08.77 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
763
Nicko Jokulis
10
GA
Aiken-Augusta Swim League
1:08.78 2/16/24
2024 GA Age Group State Champi
764
Dom Larosa
9
NJ
Greater Somerset County YMCA
1:08.78 12/1/23
2023 MA SJAC GAtor Classic 9-12
765
Jake Kim
10
MR
Asphalt Green
1:08.78 12/7/23
2023 PV NCAP Invitational
766
Alex Stojanovski
9
FG
Pompano Beach Piranhas
1:08.79 2/10/24
2024 Pompano Friendship Meet
767
Kai Armitage
9
GU
The Woodlands Swim Team
1:08.79 3/1/24
2024 GA Speedo Southern Premier
768
Broderick Cromwell
10
PN
Excel Swim Club
1:08.80 1/27/24
2024 PN SSCD Winter Open
769
Emerick Wilcox
10
IA
Linn-Mar Swim Team
1:08.80 2/16/24
2024 IA IASI Age Group Championships
770
Kaden Pinto
10
NJ
Bergen Barracudas Swim Team
1:08.80 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
771
Lyon Zakorchemny
10
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:08.80 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
772
Ethan Hao
10
ST
Nitro Swim Team
1:08.81 12/8/23
2023 ST AAAA NS Winter Wonderl
773
Ben Simon
10
MD
Arena Club Aquatics
1:08.81 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
774
Alex Zheng
10
CA
Brea Aquatics
1:08.82 4/20/24
2024 CA GROUP C - SCAT April C
775
Isaac Clay
10
SC
Foothills Area YMCA Bluefins
1:08.82 2/15/24
2024 SC TG Short Course Age Gr
776
Salvatore Mendolia
10
MR
Long Island Aquatic Club
1:08.82 3/21/24
2024 SwimRVA Shamrock Showdown
777
Rafe Aldridge
9
VA
Nova South
1:08.82 2/16/24
Central District 9-12 Year Old
778
Chase Alford
9
FL
Sun Coast Swim Team
1:08.83 2/29/24
2024 Florida Swimming FLAGS-SO
779
Kyle Miller-Dotson
10
GA
Dynamo Swim Club
1:08.83 2/16/24
2024 GA Age Group State Champi
780
Nathan Moore
10
GA
Tidal Wave Swimming
1:08.83 2/16/24
2024 GA Age Group State Champi
781
Nazmi Bodlli
10
NC
Tac Titans
1:08.85 12/15/23
2023 TAC TITANS Jingle Bells M
782
Reid Trottier
10
CO
Cac Stingrays Swim Team
1:08.86 1/5/24
2024 CO COSA New Year Open
783
Dmitrii Arseev
9
FL
Sarasota Sharks
1:08.86 12/1/23
2023 Speedo Gator Holiday Clas
784
Callen Walk
10
VA
Williamsburg Aquatic Club
1:08.86 2/16/24
2024 9-12 Southeast District
785
Maximus Wang
10
PC
California Dolphin Swim Team
1:08.87 3/15/24
2024 Spring Age Group Champion
786
Zander Fleming
10
SE
Huntsville Swim Association
1:08.87 3/15/24
2024 Swim Atlanta Best of the
787
Charlie Michelson
9
MA
BeFirst Swim Team
1:08.88 3/9/24
2024 MA MASI 10 & Under Short Course Championship
788
Chanler Majiros
10
PV
Mako Swimming
1:08.88 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
789
Boone Brown
10
OR
Corvallis Aquatic Team
1:08.90 3/21/24
2024 Northwest Region Age Grou
790
Bennett Nordwald
10
MV
Team Swim Academy
1:08.90 2/28/24
2024 MV SC Age Group Champions
791
Rocco Estrella
10
CT
Panther Aquatic
1:08.90 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
792
Philip Larionov
10
MA
Pennsylvania Aquatics
1:08.90 2/24/24
2024 MA BWA February Dev Meet
793
Henry Muthler
10
NC
North Carolina Aquatic Club
1:08.91 3/21/24
2024 NCAC Spring Tar Heel Stat
794
Austin Poordod
10
ST
Aqua Swift Aquatics
1:08.91 9/29/23
2023 ST SASA Sombrero Uno
795
Theo Hoppe
10
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:08.91 2/23/24
2024 RMSC February Invitationa
796
Nate Grove
10
GU
Houston Bridge Bats
1:08.92 1/13/24
2024 LSST January Frosty Open
797
Coen Mangum
8
MD
Annapolis Swim Club
1:08.92 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
798
Beckham Perry
10
MI
Rockford Riptide
1:08.94 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
799
Andrew Jacobs
10
MD
Monocacy Aquatic Club
1:08.95 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
800
Jacob Putman
10
MD
Frederick Area Swim Team
1:08.97 1/27/24
2024 MAC Robert J. Hogan Memor
801
Jack Brandt
10
AZ
Arizona Country Club
1:08.98 3/7/24
2024 AZ AZSI SC Age Group State Championship @FAST
802
Karan Aflaki
10
MR
Match Point Nyc
1:08.98 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
803
Carmeleau Joachim
10
MR
Newburgh Sharks
1:08.99 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
804
Jase Harrigan
10
CT
Laurel East Hartford YMCA
1:09.00 3/22/24
2024 CT RYWC Regional YMCA Open
805
Isaac Schleicher
10
CO
Front Range Barracudas Swim Cl
1:09.01 12/1/23
2023 MV KCB Midwest Winter Classic
806
Wesley Hamer
10
FL
Fast Falcons
1:09.01 2/29/24
2024 FL Spring Age Group Championships-North
807
Brian Park
10
CA
Irvine Novaquatics, Inc.
1:09.02 3/9/24
2024 Riptide March SC Meet
808
Kamden Norris
10
MD
North Baltimore Aquatic Club
1:09.03 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
809
Nathan Wang
10
CA
Waterworks Aquatics Swim Club
1:09.04 3/9/24
2024 Riptide March SC Meet
810
Ryan Kostov
9
MR
Match Point Nyc
1:09.05 10/13/23
2023 MR LIE Octoberfest Invita
811
Declan Coyle
10
CT
Regional YMCA of Western CT
1:09.05 3/22/24
2024 CT RYWC Regional YMCA Open
812
Brandon Schick
10
AZ
Scottsdale Aquatic Club
1:09.06 3/7/24
2024 AZ AZSI SC Age Group State Championship @FAST
813
Cooper Scheessele
10
OZ
Parkway Swim Club
1:09.06 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
814
Alexander Ai
10
VA
Cavalier Aquatics - Piedmont F
1:09.06 2/23/24
SW District Champs 9 & Over
815
Kallen McDowall
10
MI
Brimingham Bloomfield Alantis
1:09.07 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
816
Leo Dwyer
10
GU
Dads Club Swim Team
1:09.08 2/16/24
2024 Gulf 14 & Under Champs (D
817
Jackson Deaton
10
ST
Nitro Swim Team
1:09.08 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
818
Ben Habay
10
CT
Piranha Swimming @ Darien YMCA
1:09.08 3/14/24
2024 CT Age Group Championships
819
Jack Stanley
10
SE
Prime Aquatics
1:09.10 3/15/24
2024 Swim Atlanta Best of the
820
Jack Calhoun
10
SE
Excel Aquatics
1:09.12 2/24/24
2024 SES Region 1 & 8 and Unde
821
Michael Theckston
9
IE
Spokane Waves Aquatic Team
1:09.13 3/1/24
2024 IES Short Course Champion
822
Porter Bindenagel
10
SD
Aberdeen Swim Club
1:09.13 2/23/24
2024 SD 12 & Under Short Course State A Championsh
823
Theo Davisson
10
WV
Mountain State Storm
1:09.13 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
824
Timothy Welsh
10
VA
Hanover Aquatics
1:09.15 2/16/24
Central District 9-12 Year Old
825
JJ Staggs
10
CA
Ohana Aquatics
1:09.16 4/6/24
2024 PVST April Aloha Meet
826
Ishak Agic
10
KY
Southern Kentucky Swim Club
1:09.16 3/8/24
2024 12 & UNDER Kentucky SCY C
827
Dean Hamdouch
10
MR
Westchester Aquatic Club
1:09.16 3/21/24
2024 SwimRVA Shamrock Showdown
828
Jonathan Eibschutz
10
PC
Los Altos Mountain View Aquati
1:09.17 3/23/24
Los Altos Mountain View AC C/B
829
Briggs Brandon
10
IE
Yakima YMCA Swim Team
1:09.17 3/1/24
2024 IES Short Course Champion
830
Jayson Zayas
9
FG
Atlantis Swimming Club
1:09.17 3/7/24
2024 FG Age Group SCY Champion
831
Brody Connell
9
MA
Wilmington Aquatic Club
1:09.17 1/13/24
2024 MA NPAC New Years Meet
832
Jason Liu
10
MR
Long Island Aquatic Club
1:09.18 2/23/24
2024 MR Metro Silvers Champion
833
Virgil Vonderheid
10
MA
Unattached
1:09.19 1/28/24
2024 MA PennDel North Distance Meet
834
Alex Greer
10
PV
Nations Capitol Swim Team
1:09.19 2/16/24
2024 ASA President's Day Class
835
Osama Yanis
10
MV
Columbia Swim Club
1:09.21 2/28/24
2024 MV SC Age Group Champions
836
Alexander Dostal
9
CT
Wilton Y Wahoos
1:09.21 3/2/24
2024 CT WYW Regional Championships
837
Keegan Daniels
9
MR
Northern Dutchess Aquatic Club
1:09.21 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
838
Caleb Nelson
10
SE
Wake Aquatics
1:09.22 2/15/24
2024 SE Southeastern Winter SC
839
Hong-yi Wang
10
GA
Athens Bulldog Swim Club
1:09.22 2/16/24
2024 GA Age Group State Champi
840
Marek Shepko
9
NT
Dallas Mustangs
1:09.22 7/21/23
2023 Summer Medal Madness
841
Henry Gonchar
9
GU
First Colony Swim Team, Inc.
1:09.22 2/29/24
2024 Texas Age Group Swimming
842
Shu Wakayama
10
CA
Cerritos Aquatic Club
1:09.23 3/9/24
Armada Sc March Meet -March 9-
843
Koray Pierotti
10
IL
Chicago Wolfpack Aquatic Club
1:09.23 2/23/24
2024 IL CWAC M3A Winter Regional Championship
844
Leo Stanwix
10
VA
Nova South
1:09.23 2/16/24
Central District 9-12 Year Old
845
Bryan Jen
10
CA
Calabasas Waves
1:09.24 2/10/24
2024 Super Bowl Splash @ PVST
846
Ian McCloud
9
FL
Patriot Aquatics
1:09.24 9/16/23
2023 PA Fall Invite
847
Edmund Nguyen
8
MS
Sunkist Swim Team
1:09.24 3/14/24
2024 TAC ESSZ AG Sectionals
848
Erik Horstmyer
10
AD
CPP-AD
1:09.24 10/21/23
Trick or Treat Meet
849
Adrian Beltran
10
AZ
Rio Salado Swim Club
1:09.25 2/23/24
2024 AZ Swimming SC Regional C
850
Thomas Casino
9
FG
Ransom Everglades Aquatic Club
1:09.25 3/7/24
2024 FG Age Group SCY Champion
851
Holden Kendall
9
NC
Raleigh Swimming Association
1:09.25 3/21/24
2024 NCAC Spring Tar Heel Stat
852
Zach Fausch
10
IA
Central Iowa Aquatics
1:09.26 2/16/24
2024 IA IASI Age Group Championships
853
Jonathan Galeano Obando
10
FG
City of Miami Parks Swim Team
1:09.26 2/10/24
2024 Pompano Friendship Meet
854
Deniz Kazaz
10
IL
NASA Wildcat Aquatics
1:09.27 2/23/24
2024 IL GSC Winter Regional Championship
855
Hayden Hackney
10
NC
Granite Falls Makos
1:09.27 1/12/24
2024 TAC TITANS Polar Plunge M
856
Grayson Sweet
9
NC
SwimMAC Carolina
1:09.27 1/26/24
2024 TYR Western Open
857
Nick Worley
10
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:09.27 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
858
Michael Castillo
10
NJ
Scarlet Aquatics
1:09.28 3/14/24
2024 NJS & Scarlet Gold Champi
859
Austin Derrick
10
NI
STAR SWIMMING
1:09.28 1/26/24
2024 STAR Winter Challenge
860
Eric Marsi
10
HI
Hawaii Swimming Club Maui
1:09.29 4/27/24
42nd Annual Harry Mamizuka Inv
861
Charlie Sutton
10
OH
Ft. Meigs YMCA Stingrays
1:09.29 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
862
Maddox Humphreys
10
SC
Southern Tide Swim Club
1:09.29 3/22/24
2024 SC CAC Palmetto Champions
863
Colin Hennis
9
NC
Tyde
1:09.29 2/9/24
2024 TYDE Be My Valentine Qual
864
Colin Tully
10
MR
Trident Aquatic Club
1:09.29 1/26/24
2024 MR PAC Winter Invitationa
865
Corben Flowers
9
MA
East Coast C-Cerpants
1:09.30 12/14/23
2023 MA LAC Arena Holiday Cup
866
Tripp Lincoln
10
PV
Nations Capitol Swim Team
1:09.30 2/16/24
2024 President's Day Classic
867
Lex Werbeck
10
ST
Capital Area Aquatics
1:09.31 1/12/24
2024 ST TXLA New Year's Classi
868
Emanuel Quintero
10
FG
Coral Springs Swim Club
1:09.31 3/7/24
2024 FG Age Group SCY Champion
869
Max Peters
10
MA
Unattached
1:09.31 3/8/24
2024 MA Pennsylvania YMCA Districts - Central
870
Max Corpus
10
IE
Walla Walla Swim Club
1:09.32 1/6/24
January Storm
871
Carter Nordstrom
9
FL
The Berkeley Barracudas
1:09.32 2/29/24
2024 Florida Swimming FLAGS-SO
872
Kevin Kang
10
PV
YMCA Fairfax County Reston Wat
1:09.32 1/12/24
2024 PV YMCA MD Winterfest Championship
873
Spencer Willis
10
GU
Blue Tide Aquatics
1:09.33 2/16/24
2024 Gulf 14 & Under Champs (D
874
Joseph Cassenti
10
NI
Victor Swim Club
1:09.33 2/9/24
Victor Winter Classic
875
Jason Natali
9
AM
Allegheny North Swim Club
1:09.33 12/14/23
2023 AM 61st ANNUAL CHRISTMAS MEET
876
Dallin Jenson
10
UT
Murray Aquatic Club
1:09.34 2/29/24
2024 UTAGS Short Course Champi
877
Jagger Handy
10
AR
Northwest Arkansas Aquatics
1:09.34 3/1/24
2024 AR 2024 AR 14 and Under Age Group State Champ
878
Coleman Schwoeppe
10
VA
Tide Swimming
1:09.34 2/16/24
2024 9-12 Southeast District
879
Ryder Haupt
10
PV
MACH
1:09.35 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
880
Boardie Fouke
10
OZ
CSP Tideriders
1:09.36 2/23/24
2024 OZ Division I Championship
881
Noah Wang
10
MR
Freedom Aquatics
1:09.36 2/10/24
2024 MR FREE Championship Qual
882
Harrison Bolin
9
FL
Southwest Stars Swim Club
1:09.37 2/2/24
2024 FAST February Invite
883
Alex Koltov
10
NE
Kingfish Rhode Island
1:09.37 2/16/24
2024 NE UVAC 10 & Under Championship
884
John Gustafson
10
MN
Metro Marlins Swim Team
1:09.38 3/9/24
2024 MN FOXJ 10&U State Champi
885
Harper Li
10
BD
EL Paso Border Land Swim Team
1:09.38 1/20/24
2024 BD Reyes y Reina's IMR/IM
886
Austin Dean
10
OR
YMCA Grants Pass Swim Team
1:09.39 2/17/24
2024 Arena Short Course 10&U C
887
Rowen Gilmore
10
MA
ELIZABETHTOWN AQUATIC CLUB
1:09.40 3/9/24
2024 MA MASI 10 & Under Short Course Championships
888
Conrad Malaya
10
CA
Cerritos Aquatic Club
1:09.41 10/14/23
2023 CA Cerritos SC Swim Meet
889
Benjamin Hamberson
9
CA
Lakewood Aquatics
1:09.41 3/9/24
Armada Sc March Meet -March 9-
890
Zach Shrontz
10
OH
RC Durr Family YMCA
1:09.41 1/5/24
2024 OH AP PCY Winter Invitati
891
Daniel Roome
10
PV
Nations Capitol Swim Team
1:09.41 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
892
Sean Connlain
10
MA
Jersey Wahoos
1:09.42 3/9/24
2024 MA MASI 10 & Under Short Course Championships
893
Cooper Peck
10
MA
Egg Harbor Twp Seahawks
1:09.42 12/1/23
2023 MA SJAC GAtor Classic 9-12
894
Liam Johnson
8
VA
Winchester Swim Team
1:09.43 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
895
Damian Sandstrom
9
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:09.43 3/22/24
2024 RMSC Spring Finale
896
Erik Ellis
10
FG
Sunrise Swimming
1:09.44 1/19/24
SPEEDO CUP CLOSED INVITE
897
Landon Beauregard
10
FL
Tampa Bay Aquatics
1:09.44 12/1/23
2023 Speedo Gator Holiday Clas
898
Krishang Kumar
10
NE
Life Time New England
1:09.44 12/8/23
2023 NE NSSC Last Chance Qualifier
899
Oliver Begnel
10
OK
King Marlin Swim Club
1:09.45 1/13/24
2024 OK KMS Winter Invitational
900
Giovanni Trejo-Uribe
10
MI
Lakeview Aquatic Club
1:09.45 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
901
Nolan Bansemar
10
WI
Elmbrook Swim Club
1:09.47 2/2/24
2024 Schroeder YMCA A+ Present
902
Auggie Smith
10
NJ
Y Greater Monmouth Swim Team
1:09.47 2/23/24
2024 NJ AP YMCA 12 Under State Championship
903
Jacob Chang
10
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:09.48 2/23/24
2024 RMSC February Invitationa
904
Landon Worley
10
IN
Noblesville Swim Club
1:09.49 1/26/24
2024 IN WTSC Groundhog Invitational
905
Stephen McKenzie
10
MA
West Chester Area Y Marlins
1:09.49 12/2/23
2023 MA MSA Robert Hornsleth Memorial ABBC Meet
906
Caleb Hart
10
IL
Coho Swim Club
1:09.50 2/18/24
2024 IL COHO Open Time Trial Last Chance Meet
907
Hayden Rustwick
10
MW
Siouxland Wave Aquatic Team
1:09.50 3/8/24
2024 MW Midwestern Short Cours
908
Theodore Goldstein
9
MR
Manhattan Makos
1:09.50 3/8/24
2024 MR SC Junior Metropolitan
909
Adam Wille
10
MI
Great Lakes Tritons
1:09.51 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
910
Benjamin Rochlin
10
MR
Three Village Swim Club
1:09.51 12/7/23
2023 MR HAUP TYR Eagle Invitat
911
Gabe Kline
10
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:09.52 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
912
Calvin Vonne
10
CO
Foothills Swim Team
1:09.53 1/12/24
2024 CO CUDA Classic
913
Kevin Cao
10
CA
Circle City Aquatics
1:09.53 9/23/23
2023 CA TMEC Welcome to Fall A
914
Caleb Zeman
9
SE
Excel Aquatics
1:09.53 2/15/24
2024 SE Southeastern Winter SC
915
Andrew Tong
10
NE
Maine Gators
1:09.55 3/27/24
2024 Eastern Zone SC Age Group
916
Gavin He
10
LA
Elmwood Sharks
1:09.56 1/12/24
2024 LA TAQ Mardi Gras Meet
917
Theo Sherry
10
CA
Orange County Riptide Aquatics
1:09.57 3/9/24
2024 Riptide March SC Meet
918
Emmett Hamilton
10
OH
Hydra Aquatics
1:09.57 3/7/24
2024 OH SC Junior Championship
919
Liam Wahl
10
PV
Mako Swimming
1:09.57 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
920
Vincent Goodenough
10
FL
Planet Swim Aquatics
1:09.58 2/29/24
2024 FL Spring Age Group Championships-North
921
Jack Saulo
10
MD
Loyola Blakefield Aquatics
1:09.58 2/29/24
2024 MD LSC 14 & U Championshi
922
Gordon Liu
9
IL
Champaign Cnty YMCA
1:09.59 3/8/24
2024 IN IL YMCA SCY State Championship
923
Charlie Hazel
9
KY
Lakeside Swim Team
1:09.59 2/9/24
2024 KY LAK Dare to Care
924
Lucas Liu
10
MR
Long Island Aquatic Club
1:09.60 2/23/24
2024 MR Metro Silvers Champion
925
Liam Rippel
9
IN
Portage Porpoise Swim Club
1:09.64 3/15/24
2024 IN ISI Age Group State Championships SCY
926
Parke Struthers
9
GU
The Woodlands Swim Team
1:09.64 3/1/24
2024 GA Speedo Southern Premier
927
Joseph Sorah
10
NT
Fit N Wise Swim Team
1:09.66 4/19/24
2024 NT MARS April BBBC Meet
928
Grayson Stallworth
10
GU
Houston Hydra
1:09.68 1/12/24
SSAN 2024 Winter Invite
929
Ronald Toczylowski
10
PV
Occoquan Swimming
1:09.68 4/20/24
2024 FXFX Pirate Pacer
930
Caleb Petersen
10
SI
Pacific Swim
1:09.71 3/9/24
2024 SI 14U AGE GRP CHAMPIONSH
931
Casey Kazarnowicz
9
NE
Wayland Community Pool
1:09.72 2/2/24
2024 NE SAC Silver Championship
932
Logan Link
9
SI
Pacific Swim
1:09.73 3/9/24
2024 SI 14U AGE GRP CHAMPIONSH
933
Christopher Morrell
10
FL
Loggerhead Aquatics
1:09.74 2/29/24
2024 FL Spring Age Group Championships-North
934
Brock Eason
10
SE
Memphis Tiger Swimming
1:09.74 2/15/24
2024 SE Southeastern Winter SC
935
Eric Yun
10
NC
Raleigh Swimming Association
1:09.75 2/9/24
2024 RSA Cupid Cuts
936
Kellen Richardson
10
CA
Golden West Swim Club
1:09.76 1/27/24
2024 CA GWSC Orange Committee January SCY
937
Weston Gee
10
OH
Countryside YMCA Torpedoes Swi
1:09.76 2/26/24
2024 OH CM Swimville USA Champ
938
Owen Deloach
9
GA
Georgia Coastal Aquatic Team
1:09.76 2/16/24
2024 GA Age Group State Champi
939
Rod Astor
10
FL
Blue Marlins Aquatic Club
1:09.77 2/29/24
2024 Florida Swimming FLAGS-SO
940
Andrew Whisenant
10
PV
Nations Capitol Swim Team
1:09.77 3/14/24
2024 PV 14 & Under Championshi
941
Declan BENTON
8
SR
Sawtooth Aquatic Club
1:09.78 4/6/24
2024 SR April Pools
942
Xavier Correa
10
WI
Swmke
1:09.78 12/9/23
2023 WI Single Age Sprint Cham
943
Ethan Schmidt
10
FG
Saint Andrew's Aquatics
1:09.78 2/23/24
2024 FG SCY BB Championships N
944
Sam Olusanya
10
FL
Wahoos of Jacksonville
1:09.78 2/2/24
Groundhog Day Meet
945
Eli Green
10
GU
Fulshear Racing Swim Team
1:09.78 2/16/24
2024 Gulf 14 & Under Champs (T
946
Arthur Hu
10
NE
Amherst Tritons
1:09.78 2/16/24
2024 NE UVAC 10 & Under Championship
947
Grant Boyar
10
PV
Rockville Montgomery Swim Club
1:09.78 2/23/24
2024 RMSC February Invitationa
948
Benett Jurkowski Adam
10
IL
FMC Aquatic
1:09.79 2/23/24
2024 IL HSC Winter Regional Ch
949
Adem Basata
9
PV
Nations Capitol Swim Team
1:09.79 4/20/24
2024 FXFX Pirate Pacer
950
Tyson Imai
10
CA
Beach Cities Swim Club
1:09.80 2/16/24
2024 CA MVN AAPI Lunar Festiva
951
Blake Manos
9
GU
South Shore Sails
1:09.80 12/15/23
2023 Gulf Fall Champs (ESCA/NO
952
Benjamin Ringh
10
MR
Long Island Aquatic Club
1:09.80 2/9/24
2024 CT WAC Everyone is Invited
953
Isaac Tian
10
CA
Irvine Novaquatics, Inc.
1:09.81 2/24/24
CA 2024 NOVA February Age-Grou
954
Luke Beimborn
10
IA
DUBUQUE AREA SWIMMIN' HURRICAN
1:09.81 2/16/24
2024 IA IASI Age Group Championships
955
Sid Bailey
10
KY
Lexington Dolphins
1:09.81 12/17/23
2023 KY LEXD Reindeer Games
956
Konstantin Filinskii
9
CA
Mission Viejo Nadadores
1:09.83 2/16/24
2024 CA MVN AAPI Lunar Festiva
957
Luke Roman
10
IN
Avon Community Swim Team
1:09.84 2/9/24
2024 IN ACST Aquasprints
958
Lucas Liu
10
PC
Alto Swim Club
1:09.85 3/29/24
Alto Rock the Blocks Invitatio
959
Rowe Kirkpatrick
10
OR
Lake Oswego Swim Club
1:09.85 2/2/24
2024 Thunderbolt Round Robin I
960
Collier Shultz
9
GU
Spring Swim Team
1:09.85 4/13/24
MAC 2024 April Developmental M
961
Sawyer Sanders
10
AR
Razorback Aquatic Club AquaHaw
1:09.86 3/1/24
2024 AR 2024 AR 14 and Under Age Group State Champ
962
Jackson Tao
10
NC
North Carolina Aquatic Club
1:09.86 3/21/24
2024 NCAC Spring Tar Heel Stat
963
Martin Petzov
10
CA
Santa Barbara Swim Club
1:09.87 3/9/24
2024 CA BUEN Coastal Champ Las
964
Siddharth Pingle
10
NJ
Greater Somerset County YMCA
1:09.87 2/23/24
2024 NJ AP YMCA 12 Under State Championship
965
Hudson Kramer
10
MV
Monett Water Thrashers
1:09.88 12/1/23
2023 AR Friday Night at the Races 20
966
Greyson Sugar
10
NI
Oswego Laker Swim Club
1:09.88 3/15/24
2024 14 and Under Championship
967
Walter Loughrey
10
NC
North Carolina Aquatic Club
1:09.89 3/21/24
2024 NCAC Spring Tar Heel Stat
968
Josh Swift
9
CT
Cp-Ac Swimming
1:09.90 1/12/24
2024 CT CPAC January TrialsFinals
969
Jonathan Vasquez
10
FG
Metro Aquatic Club of Miami
1:09.91 10/14/23
2023 FG NMST-BMHG October Invite
970
Colin Carandang
10
GU
First Colony Swim Team, Inc.
1:09.92 2/16/24
2024 Gulf 14 & Under Champs (A
971
Nick Hernandez
10
BD
El Paso Aqua Posse
1:09.92 2/17/24
2024 BD BLST Arctic BLAST Swim
972
Cody Octuk
10
AK
Aurora Swim Team
1:09.93 3/22/24
2024 AK Spring Equinox
973
JD Gallagher
10
NJ
Central Jersey Aquatic Club
1:09.94 1/13/24
2024 Rebel Dream Championship
974
Leon Luo
10
NJ
Whitewaters Swimming
1:09.94 12/2/23
Scarlet SCY Winter Invitationa
975
Sy Katzenbach
10
MA
Baldwin Swim Club
1:09.94 12/2/23
2023 MA MSA Robert Hornsleth Memorial ABBC Meet
976
Cayden Croswhite
9
PC
Milpitas Aquatic Club
1:09.95 4/20/24
2024 Pacific Swimming 10&U Cha
977
Walter McKeon
9
OH
Dayton Raiders Swim Club
1:09.95 2/24/24
2024 OH DR Winter Invite
978
Jax Smith
10
MD
Fox Swim Club
1:09.97 11/18/23
2023 PV Odd Ball Challenge
979
Mason Morgan
10
MD
North Baltimore Aquatic Club
1:09.97 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
980
Lucas Vasconcelos
10
MI
Supernova Swim Team
1:09.98 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
981
Andres Soliz
10
PV
Moons Aquatics Club
1:09.98 12/7/23
2023 PV NCAP Invitational
982
Mason Duong
10
MI
Byron Center
1:10.00 3/9/24
2024 10 & Under SC Championshi
983
Sawyer Lutz
10
GA
Chattahoochee Gold Swim Club
1:10.00 2/16/24
2024 GA Age Group State Champi
984
Cash Trueblood
10
AM
Steel City Aquatics
1:10.01 2/23/24
2024 AMS Silver Champs
985
Ike Trongprasit
9
AZ
Life Time Arizona Swim Team
1:10.02 2/16/24
2024 AZ PSC Winter Invitational
986
Parker Houck
10
CA
Yucaipa Swim Team
1:10.02 12/8/23
2023 CA RAA/SCS WAG
987
Parker Kohler
10
AR
Shark Wave Aquatic Team
1:10.02 12/15/23
2023 AR Holiday Classic
988
Micah Wood
10
GU
Northeast Houston Aquatics
1:10.03 2/16/24
2024 Gulf 14 & Under Champs (N
989
Jace Jackson
9
IN
Noblesville Swim Club
1:10.04 11/3/23
2023 IN NOB Ice Breaker
990
Brayden Meier
10
MW
Swim Omaha
1:10.04 3/8/24
2024 MW Midwestern Short Cours
991
Ridge Cavanaugh
10
NC
Life Time Swim Team North Caro
1:10.04 2/15/24
2024 NCS SC AG Champs
992
Easton Dewberry
10
NC
SwimMAC Carolina
1:10.04 3/22/24
2024 SwimMAC Tar Heel States
993
Aaron Hemphill
10
IN
Summit City Aquatics
1:10.06 11/3/23
2023 IN SCA Fall in the Pool Invitational
994
David Jun
10
HI
Kamehameha Swim Club
1:10.08 2/22/24
2024 HI Hawaiian Swimming SCY
995
Devon White
10
WI
Madison Aquatic Club
1:10.08 1/5/24
2024 MAC Short Course Midwest
996
Carson Schmidt
10
LE
Blazing Barracudas
1:10.08 1/26/24
2024 IN BBSC Circle City Classic
997
Maxwell Dailey
10
VA
Battlefield Area Star Swimmers
1:10.08 1/12/24
Cavalier Aquatics Winter Rumbl
998
Jacob Williams
10
NC
Raleigh Swimming Association
1:10.09 2/9/24
2024 RSA Cupid Cuts
999
Kamdyn Lemke
9
NE
Yankee Clippers
1:10.09 2/16/24
2024 NE UVAC 10 & Under Championship
1000
Thomas Hutson
10
PV
All Star Aquatics
1:10.10 4/3/24
2024 ISCA Elite Showcase Class
Disclaimer: This Website is not affiliated with USA Swimming nor any Local Swim Committee. The information on this website is not to be viewed as official times nor as official rankings.
While we use reasonable efforts to include the most up to date and accurate information on our website,
we make no representations as to the accuracy, timeliness, or completeness of the information.
The information provided within this website is provided for entertainment purposes only.
The information on this website is not intended to be used in any form as part of a College or University Admission Application